Prawda

Sobota, 19 października 2019 - 03:01

« Poprzedni Następny »


Komu po drodze z Trumpem?


Andrzej Koraszewski 2016-12-09

Qanta Ahmed
Qanta Ahmed

Wiadomość jest z Fox News, a Fox News wiadomo. Właściwie nie jest to wiadomość, tylko opinia, ale jest to informacja, że ta opinia może nie być odosobniona. Strona internetowa Fox News opublikowała artykuł pod intrygującym tytułem: Panie Trump, ma Pan nadzwyczajną okazję pokonania islamizmu. Jako muzułmanka jestem gotowa do współpracy. Autorką jest Qanta Ahmed, mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, wychowana i wykształcona w Wielkiej Brytanii lekarka, pochodząca z pakistańskiej rodziny, autorka licznych artykułów i książek o sytuacji kobiet w krajach muzułmańskich, o religijnym fanatyzmie, o terroryzmie, o inspirowanej przez fanatyzm religijny nienawiści do Żydów i do Izraela. Krótko mówiąc znana liberalna muzułmanka znienawidzona przez mniej liberalnych muzułmanów i przez ich zachodnich pomocników.

Czytając teksty Qanty Ahmed można by zaliczyć ją do lewicy, a jeśli nie do lewicy to przynajmniej do zdecydowanych liberałów, więc skąd jej artykuł w Fox News i dlaczego popiera Trumpa? Najlepiej samodzielnie przeczytać, co Qanta Ahmed ma w tym konkretnym artykule do powiedzenia.  

 

Autorka zaczyna od przypomnienia, że po każdym zamachu dokonanym w Ameryce przez muzułmańskiego fanatyka (islamistę), podnoszą się liczne głosy ostrzegające przed islamofobią i nawołujące, by nie łączyć zamachów dokonywanych przez muzułmanów z islamem.

 

Qanta Ahmed jest przekonana, że takie nawoływania nie tylko nie przynoszą zamierzonych rezultatów, ale są świadomą próbą zniekształcania obrazu rzeczywistości.

 „Zamachy dokonywane przez islamistów są w najwyższym stopniu związane z muzułmanami – wszyscy islamiści są muzułmanami, chociaż nie wszyscy muzułmanie są islamistami.  


Islamizm wyrósł z muzułmańskich społeczności, i, mimo iż jest to zdegenerowana forma islamu, jest ona powiązana z właściwym islamem, z którego islamizm kradnie i zapożycza. Bez islamu nie byłoby islamizmu. Bez znajomości islamu nie można odsłonić prawdziwego oblicza islamizmu.”

Podobnie jak w przypadku chrześcijaństwa możemy się długo spierać o to, co to jest “właściwy” islam i kto go reprezentuje.  Łatwiej powiedzieć, którzy muzułmanie (czy którzy chrześcijanie) są wrogami demokracji, a którzy gotowi są walczyć z religijnym fanatyzmem zmierzającym do systemu totalitarnego.      

Qanta Ahmed jest przekonana, że prezydent-elekt daje pewne nadzieje na pokonanie islamizmu. Podkreśla, że dostrzega te nadzieje jako głęboko wierząca muzułmanka zaangażowana od lat w walkę z islamizmem.    


Wcześniejsze niepowodzenia w walce z islamistyczną ideologią wynikają jej zdaniem z braku uczciwości, z odmowy rozróżnienia między religią a totalitarną ideologią.    


Pięć lat temu składała w tej sprawie zeznania przed Komisją Bezpieczeństwa Wewnętrznego Izby Reprezentantów, podkreślając wagę współdziałania z muzułmanami akceptującymi reguły demokracji. Przez kolejne pięć lat – pisze Qanta Ahmed - amerykańska administracja uporczywie twierdziła, że islamski terroryzm nie ma nic wspólnego z islamem. Tym, którzy mówili co innego, zarzucano islamofobię. Jej zdaniem uniemożliwiało to walkę z islamizmem zarówno tym, który stosował przemoc, jak i tym, który zmierzał do osiągnięcia swoich celów na drodze politycznej.


Co gorsza, muzułmanie zwalczający islamizm doświadczali odwróconej islamofobii. Nie tylko przemilczano ich poglądy, ale byli oskarżani o islamofobię przez islamistów, którzy chcą ich uciszyć, jak i przez zagubionych liberałów.


W efekcie ustępowano pola islamizmowi. Prowadziło to do narastającego strachu, który zwracał się przeciwko wszystkim muzułmanom i rodziło rzeczywistą antymuzułmańską ksenofobię.     


Zdaniem Qanty Ahmed, islamizm jest dziś największym zagrożeniem świeckiej liberalnej demokracji. Jest to przebrany za islam średniowieczny monoteizm będący totalitarną ideologią XXI wieku.


Ten islamizm przyjmuje dwie postaci, jedną jest bezpośrednia przemoc, rozlew krwi, druga przyjmuje postać instytucji zmierzających do przejęcia władzy przy pomocy demokratycznych mechanizmów. Udało się to Bractwu Muzułmańskiemu w Egipcie, udało się w Turcji (i za każdym razem widzimy jak szybko po zdobyciu władzy zaczyna się likwidacja instytucji demokratycznych), ale na różnych polach udaje się to również w społeczeństwach zachodnich.


Ci „łagodni” ewolucyjni dżihadyści - pisze Qanta Ahmed - nie tylko sankcjonują, ale wręcz uświęcają zamachy na ludność cywilną. Ten fundamentalistyczny islam islamistów uzurpuje sobie prawo do wyłączności orzekanie o czystości islamu, nazywając heretykami tych muzułmanów, którzy odrzucają wrogość i nietolerancję wobec innych.                            


Walka z islamizmem wymaga umiejętności rozróżnienia między islamem i radykalnym islamem. Qanta Ahmed ma nadzieję, że administracja Trumpa będzie do tego zdolna.

 

Czy jej nadzieje są uzasadnione? Dla liberalnych muzułmanów punktem wyjścia są dotychczasowe doświadczenia. Patrzą na otaczający ich świat, w którym ludzie tacy jak Maajid_Nawaz, brytyjski muzułmanin (były członek terrorystycznej organizacji, który walczy z islamizmem), wpisywani są przez szacowną organizację obrońców praw człowieka na listę groźnych islamofobów, kiedy na tej samej liście znajdujemy Ayaan Hirsi Ali, byłą muzułmankę, piszącą o konieczności reformy islamu, czy badacza islamu Daniela Pipesa, kiedy YouTube, twierdząc, że jest to mowa nienawiści, zdejmuje film, w którym brytyjski muzułmanin opowiada jak przestał być antysemitą, kiedy brytyjskie władze  odmawiają wpuszczenia na wyspy syryjskich i irackich biskupów chrześcijańskich w obawie przed islamofobią, kiedy holenderska instytucja deklaruje, że groźby śmierci kierowane przez muzułmanów pod adresem gejów nie są obraźliwe, ponieważ trzeba je odczytywać w kontekście religijnym, kiedy zachodnie uniwersytety przyjmują ogromne dotacje od rządów sponsorujących islamistyczny terror, a studenckie organizacje są zdominowane przez grupy islamistyczne, kiedy prasa odmawia rzetelnego informowania o zamachach islamistycznych, rodzi się potrzeba nadziei na zmianę.

 

Nie pytajmy komu po drodze jest z Donaldem Trumpem, należy raczej zapytać komu nie jest dłużej po drodze z zagubionymi zwolennikami zamykania oczu na rzeczywistość.   

 

Artykuł Qanty Ahmed opublikował Fox News, a kto miał opublikować - londyński „Guardian” czy „New York Times”?              


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 207 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14
Pojechałam do Izraela i nie żałuję tego     2018-08-12
Dlaczego przywódcy palestyńscy sprzeciwiają się pomaganiu własnej ludności?   Tawil   2018-07-18
Jesteśmy rasistami, ale przypisujemy to Izraelowi   Al-Sa'di   2018-07-10
Palestyńczycy: jak poprawić jakość życia?   Tawil   2018-06-30
Dlaczego my, Arabowie, musimy krzyczeć   Maroun   2018-06-27
Palestyńczycy: Ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2018-06-25
W przyszłym roku w Jerozolimie   Eid   2018-06-22
Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21
Jestem jawnym i dumnym syjonistą, bo jestem jawnym i dumnym lewicowcem   Maroun   2018-04-11
Kiedy religię przedstawia się jako ideologię, jest bardziej niebezpieczna niż broń nuklearna     2018-03-22
Grożenie terrorem nie powinno być sposobem zarabiania na życie   Darwish   2018-01-31
Arabskie reżimy przerażone wolnością w Izraelu   Meotti   2018-01-30
Odwiedzanie Izraela jest przywilejem, a nie prawem   Maroun   2018-01-20
Witajcie na Zachodzie, ale prosimy się nie integrować …    Arbabzadah   2018-01-01
Rzeczywista reakcja palestyńska na jerozolimskie przemówienie Trumpa   Tawil   2017-12-09
Do moich rodaków Libańczyków, których gniewają izraelskie bomby   Maroun   2017-11-05
Palestyńczycy zamykają w więzieniu dziennikarzy za ujawnianie korupcji   Toameh   2017-10-02
Iracki duchowny: muzułmanie są utrapieniem świata     2017-09-29
Błędem jest ograniczanie wolności myśli obywateli   Al-Salem   2017-09-28
Popieranie Izraela jest obowiązkiem lewicy   Maroun   2017-09-24
Kiedy "progresizm" miażdży kobiety muzułmańskie   Mohamed   2017-09-23
Muzułmanie amerykańscy powinni zdemaskować imamów, którzy głoszą nienawiść   Al-Hadj   2017-09-20
Ograniczanie praw kobiet: Prawa islamskie i multikulturalizm   Khan   2017-09-16
Palestyńczycy, których zachodnie media wolą nie widzieć   Toameh   2017-09-13
Ofiary islamizacji Turcji: kobiety   Bekdil   2017-09-09
Szef ONZ Guterres, media i palestyńskie fake news   Tawil   2017-09-06
Palestyńczycy: Niszczenie sądownictwa   Toameh   2017-09-04
My, muzułmanie, jesteśmy całkowicie pozbawionymi samokrytycyzmu płaczliwymi łobuzami na szkolnym podwórku   Nawaz   2017-09-02
Uderzyć w wylęgarnie terroru   Khan   2017-09-01
Musimy podjąć stanowczą decyzję     2017-08-27
Czy było etyczne ze strony Izraela NIEdeportowanie Arabów w 1948 i 1967 r.?   Maroun   2017-08-06
Zaprzeczaj Holocaustowi, ale nigdy nie kwestionuj szariatu?   Rafizadeh   2017-07-31
Problemem z wykrywaczami metalu jest to, że są one żydowskie   Maroun   2017-07-25
Islamska koncepcja “feminizmu”   Darwish   2017-07-23
UNESCO wspiera terroryzm   Tawil   2017-07-20
Modernizacja Bliskiego Wschodu jest spektakularna   Taheri   2017-07-19
Arabowie, którzy nie cenią Izraela, są głupcami   Maroun   2017-07-16
My, Arabowie, mamy cholerne szczęście, że Żydzi nie zachowują się jak Arabowie   Maroun   2017-07-15
Nadchodzi kolejna antysemicka wojna, a świat dalej odwraca głowę   Maroun   2017-07-04
Turcja bez cenzury: wojna z mediami   Bulut   2017-07-03
Jako lekarz i muzułmanin protestuję przeciw okaleczaniu kobiet   Jasser   2017-07-01
Niewygodna prawda o konflikcie izraelsko-palestyńskim   Maroun   2017-06-30
Miękki szariat w Turcji     2017-06-29
Źli przywódcy - prawdziwa tragedia Palestyńczyków   Toameh   2017-06-24
Świat musi wygnać niszczące go fantazje   Qudosi   2017-06-11
Jako Arab wstydzę się za wojnę sześciodniową   Maroun   2017-06-07
Dorastając na północ od Izraela: Jak zostałem żarliwym syjonistą   Maroun   2017-05-31
Palestyńczycy: Groźby, które Trump powinien usłyszeć   Tawil   2017-05-22
Palestyńczycy potrzebują prawdziwego poparcia   Eid   2017-05-18
Przemysł terroryzmu   Tawil   2017-04-14
Kiedy Arabowie przestaną pozwalać, by prowadzono ich jak barany?   Maroun   2017-04-12
Proszę, czy Zachód mógłby przestać stawać po stronie zbrodniarzy?   Khan   2017-04-03
Linda Sarsour to objaw poważniejszej choroby   Maroun   2017-04-02
Gość z Czarnego Lądu   Koraszewski   2017-03-31
Palestyńczycy: Puste obietnice Abbasa   Toameh   2017-03-31
Czy twardogłowa lewica jest sprzymierzona z radykalnymi islamistami?   AlSaied   2017-03-29
Jako muzułmanka zdecydowanie popieram zakaz zakwefiania   Ahmed   2017-03-28
Czego nie mówią ci o Indonezji   Lato   2017-03-27
Palestyńczycy: fałszywe informacje i “alternatywne fakty”   Tawil   2017-03-14
Antysemityzm: wpatrywanie się w mrok   Maroun   2017-03-07
Wspieranie terroryzmu pod przykrywką dziennikarstwa   Tawil   2017-03-06
Tortury za murami Jerycha   Toameh   2017-02-08
Świat ma dość muzułmańskiego ekstremizmu religijnego     2017-01-22
Dysydenci arabscy i wojna o pokój     2017-01-19
Spojrzenie Araba na pokojowy szczyt w Paryżu   Maroun   2017-01-17
Przemówienie noworoczne do świata muzułmańskiego   Darwish   2017-01-07
Kontratak liberalnych muzułmanów   Palmer   2016-12-24
Komu po drodze z Trumpem?   Koraszewski   2016-12-09
Strach przed prezydenturą Trumpa jest  przesadny   Al-Hadj   2016-11-27
Żydzi z sześcioma ramionami   Rahola   2016-11-04
Skończcie z podżeganiem przeciwko Żydom     2016-10-23
Wywiad z francuskim eseistą, Majidem Oukacha   Canlorbe   2016-10-19
Świat jest jeden i trzeba do niego dołączyć     2016-10-17
Długa walka dra Turkiego Al-Hamada   Fernandez   2016-10-13
Złe wiadomości dla nienawidzących Izraela   Toameh   2016-09-24
Wzrastające szeregi muzułmańskich syjonistów   Koraszewski   2016-08-20
Terror jest produktem ekstremizmu w mediach, meczetach i szkołach   Al-Rashed   2016-08-15

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk