Prawda

Poniedziałek, 26 lutego 2024 - 11:07

« Poprzedni Następny »


Terroryzm Hamasu jest wymierzony nie tylko w Izrael, ale przeciwko moim palestyńskim braciom i siostrom w Gazie


Bassem Eid 2023-11-13

Palestyńska ludność cywilna opuszcza teren walk. (Zrzut z ekranu wideo.)
Palestyńska ludność cywilna opuszcza teren walk. (Zrzut z ekranu wideo.)

W cieniu nadchodzącego i rozdzierającego serce kryzysu humanitarnego w Gazie kryje się wyraźna i wstrząsająca prawda: Hamas, sprawując żelazną ręką rządy w Gazie, po raz kolejny ujawnił swoje prawdziwe oblicze nie jako wyzwoliciel mojego ludu, ale jako kleptokratyczny tyran. Podczas gdy społeczność międzynarodowa stara się zapobiec katastrofalnemu załamaniu podstawowych usług w Gazie, gdzie w szpitalach kończy się paliwo, Hamas zgromadził ponad 200 000 galonów paliwa dla własnego aparatu bojowego, wysysając krew niewinnych palestyńskich cywilów, aby wykonywać swój wypełniony nienawiścią program wojny z Izraelem.

Przygnębiający widok mieszkańców Gazy desperacko szturmujących magazyny ONZ w poszukiwaniu pomocy ostro kontrastują z wyrachowanym gromadzeniem zapasów, jakiego dokonuje Hamas. Hamas twierdzi, że walczy o wyzwolenie Palestyny, jednak jego działania bezpośrednio przyczyniają się do cierpień tego samego narodu, który przysięgają chronić. Trzymając w łapach wszystkie zasoby, Hamas bezczelnie żąda dostaw paliwa, wykorzystując w negocjacjach humanitarne potrzeby Gazańczyków, jednocześnie bezczelnie przekierowuje pomoc na wzmocnienie swoich zdolności bojowych i tuneli terroru.

 

Działania Hamasu nie są jedynie manewrem politycznym. Ujawniają moralne bankructwo grupy, które kupczy życiem 2,2 miliona Palestyńczyków w Gazie. Podczas gdy społeczność międzynarodowa i Izrael pracują nad zapewnieniem, żeby pomoc humanitarna dotarła do potrzebujących, żelazna pięść Hamasu pozostaje główną przeszkodą na drodze do pomocy i pokoju. Zuchwałość tej grupy w kradzieży paliwa przeznaczonego dla służb ratowniczych i manipulowaniu desperacją Gazańczyków w celu uzyskania korzyści taktycznych jest nie tylko naganna; jest to akt terroryzmu według każdej definicji.

 

A oto więcej prawdy: to Hamas trzyma własnych ludzi jako zakładników, jako ludzkie tarcze. Nagranie opublikowane przez Izraelskie Siły Obronne (IDF) ujawniło, że Hamas ustawia blokady drogowe, aby uniemożliwić Gazańczykom opuszczenie obszaru, do którego ewakuacji wezwał Izrael. Bezduszna natura Hamasu wobec praw swoich obywateli obejmuje przechowywanie broni i innych celów o wartości militarnej w pobliżu szkół, szpitali i meczetów. Chcą zabijać Izraelczyków i sprawić, by Izraelczycy zabijali Gazańczyków i tracili globalne poparcie. Jedno i drugie jest dla nich zwycięstwem.

 

17 października, według bezspornych dowodów, w tym nagrań dźwiękowych terrorystów i ocen światowych służb wywiadowczych, rakieta wystrzelona przez znajdujących się w Gazie terrorystów z Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu (PIJ) spadła za wcześnie i uszkodziła szpital al-Ahli. „New York Times” oraz różne arabskie i islamskie służby dyplomatyczne bez przerwy powtarzały fałszywe twierdzenia Hamasu, że za zamach odpowiedzialne były izraelskie naloty i że liczba ofiar śmiertelnych wyniosła ponad 500 osób.

 

Wpływ tych kłamstw był odczuwalny daleko poza Gazą. Tłum w Ammanie w Jordanii próbował szturmować ambasadę Izraela. W Stambule wściekły tłum omal nie wdarł się do izraelskiego konsulatu w następstwie kłamstw o szpitalu. W Bejrucie w Libanie ambasadę USA oblegały tłumy.

 

Ta ohyda pokazuje, dlaczego przywódcy regionalni, którzy traktują Hamas jako wiarygodne przedstawicielstwo Palestyńczyków, nie robią nic, by pomóc narodowi palestyńskiemu. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan błędnie stwierdził, że Hamas nie jest organizacją terrorystyczną, ale grupą wyzwoleńczą. Królowa Jordanii Rania w dziwaczny sposób promowała teorię spiskową wspieraną przez Hamas, mówiącą, że nie ma „żadnych dowodów” na okrucieństwa tej grupy terrorystycznej, co było osłupiającą próbą obwiniania ofiar, którą izraelski rząd porównał  z negowaniem Holokaustu w czasie rzeczywistym.

 

Tymczasem na Zachodnim Brzegu, gdzie mieszkam, wysocy rangą przywódcy Autonomii Palestyńskiej (AP) wychwalali rzeź dokonaną przez Hamas 7 października jako „spełnienie marzeń”, „cudowne zwycięstwo” i „źródło wielkiej radości”. Ci tak zwani przywódcy palestyńscy i arabscy to tchórze, którzy boją się Hamasu i jego rzekomej „władzy ulicznej” w następstwie zabójstwa, które zainspirowało najgorsze elementy społeczeństwa do aktów przemocy.

 

Zamiast tego słuchajcie tych z nas, ludzi, którzy tu żyją. Każdy ustawodawca wzywający obecnie do zawieszenia broni jest w błędzie. Pozostawienie Hamasu u władzy po straszliwych naruszeniach praw człowieka, których się dopuścił, jest nie tylko niewyobrażalne, ponieważ spowodowałoby to osłabienie zdolności odstraszania Izraela i katastrofalną utratę ochrony ludności; jest to niebezpieczne na krótką metę dla Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu, a na dłuższą metę dla świata.

 

Życie pod rządami Hamasu jest nie do zniesienia, podobnie jak pod podobnymi reżimami talibów i ISIS; wielu Gazańczyków jest torturowanych i zabijanych za odejście od aprobowanego stylu życia. Podobnie na Zachodnim Brzegu dyktator AP Abbas w rozmowach z Zachodem wykorzystuje Hamas jako straszydło, a następnie aktywnie współpracuje z Hamasem. Wojskowe skrzydło partii Fatah, Brygada Męczenników Al Aksa, przyłączyło się 7 października do brutalnego ataku na izraelską ludność cywilną.

 

I nie zapominajmy, dlaczego w ogóle moi bracia i siostry w Gazie znaleźli się w takiej sytuacji. Gdyby Hamas nie naruszył granic Izraela i nie wymordował 1400 Izraelczyków, torturując i gwałcąc, nie byłoby dziś kryzysu paliwowego w Gazie. Atak ten sprawił, że decyzja Izraela o odcięciu paliwa była bolesna, ale konieczna. Jeśli grupa terrorystyczna wynegocjowałaby w dobrej wierze uwolnienie 240 niewinnych osób, które nadal przetrzymują w niewoli w Gazie, Izrael nie prowadziłby operacji lądowej przeciwko Strefie Gazy.

 

Wyłącznie Hamas jest odpowiedzialny za kryzys energetyczny w Gazie.

 

Hamas nie może pozostać u władzy. Naród palestyński prosi Izrael, Stany Zjednoczone i całą społeczność światową o jedno. Nie dajcie się zwieść sile antyizraelskich bandytów, którzy oblegają ambasady i zastraszają dyktatorów. Dobrzy ludzie naszego narodu są z wami. Prosimy, odsuńcie Hamas od władzy i pokonajcie tych niegodziwych terrorystów, którzy przetrzymują nas w niewoli, tak jak przetrzymują 224 Izraelczyków i cywilów z innych narodów. Tylko wtedy, gdy uwolnicie nasz naród od tych złoczyńców, którzy próbowali indoktrynować pokolenie młodzieży palestyńskiej, będziemy mieli szansę na pokój i uzdrowienie.

 

Link do oryginału: Dół formularza

https://www.newsweek.com/hamass-terrorism-isnt-only-aimed-israel-against-my-palestinian-brothers-sisters-gaza-opinion-1841103

Nesweek, 6 listopada 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Bassem Eid
 

Znany palestyński działacz na rzecz praw człowieka. Urodził się w 1958 roku w Jerozolimie wschodniej, gdzie nadal mieszka. Początkowo zajmował się naruszaniem praw człowieka przez żołnierzy Izraelskiej Armii Obronnej, stopniowo rozszerzając swoje zainteresowania o naruszania praw człowieka przez władze Autonomii Palestyńskiej i palestyńskie służby bezpieczeństwa. W 1996 roku założył organizację, Palestinian Human Rights Monitoring Group, która przerwała działalność w 2011 roku. Obecnie pracuje jako badacz i analityk w izraelskiej telewizji. Ujawnianie naruszeń praw człowieka przez Palestyńczyków wobec Palestyńczyków dostarczyło mu tysiące wrogów wśród sympatyków Palestyńczyków.  

 

 

 


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 317 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prawdziwa śmierć w kognitywnej wojnie   Koraszewski   2024-02-23
„Dlaczego Hamas nie pójdzie do piekła i nie ukryje się tam?”: Inne głosy z Gazy   Tawil   2024-02-17
Hamas zainwestował wszystko w beznadziejną wojnę     2024-02-10
Egipski analityk w libańskiej telewizji: Hamas jest problemem; Arabowie muszą przestać myśleć, że Izrael zniknie; Hezbollah przejął Liban”     2024-01-15
Czy Autonomię Palestyńską można „zrekonstruować”?   Tawil   2023-12-11
Jak ci popierający Hamas zachodni liberałowie śmią twierdzić, że przemawiają w moim imieniu, Araba, który cierpiał z powodu islamskiego terroru   Abdul-Hussain   2023-12-09
Dwaj marokańscy intelektualiści potępiają Hamas; inni ich potępiają     2023-12-08
Hamas morduje także muzułmanów   Toameh   2023-12-07
Jestem Arabem i nie rozumiem, dlaczego świat nie może uznać żydowskiego bólu   Abdul-Hussain   2023-11-23
Gaza i narracja dekolonizacji   Abdul-Hussain   2023-11-14
Terroryzm Hamasu jest wymierzony nie tylko w Izrael, ale przeciwko moim palestyńskim braciom i siostrom w Gazie   Eid   2023-11-13
Luai Ahmed: Jemeński Szwed wypowiada się na temat wojny Izraela z Hamasem   Oz   2023-11-08
Egipski dziennikarz o zbrodniach  Hamasu     2023-10-31
Arabscy użytkownicy mediów społecznościowych: Bezczeszczenie zwłok, gwałcenie dziewcząt, porywanie starych kobiet są sprzeczne z islamem     2023-10-14
Syjonizm jest wzorem dla rdzennej ludności   Trotter   2023-09-15
Jak możemy prowadzić właściwą debatę, skoro nie mówimy już tym samym językiem?   Dawkins   2023-08-30
Izraelskie elity buntują się przeciwko demokracjiArchitekci protestów przeciwko Bibi jasno określają swoje motywy: obrona elit przed masami   Taub   2023-08-23
Plan Iranu zamiany Zachodniego Brzegu w bazę terroru   Tawil   2023-08-21
Milczenie owiecDla amerykańskich badaczy Iranu walka z prawicą jest ważniejsza niż krytykowanie reżimu – czy słuchanie Irańczyków   Khameneh   2023-08-18
Profesor z Teheranu: Mniej niż 10% Irańczyków chce unicestwienia Izraela   Fitzgerald   2023-04-13
Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu   Amos   2023-04-04
Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk