Prawda

Poniedziałek, 21 wrzesnia 2020 - 17:21

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Komu po drodze z Trumpem?


Andrzej Koraszewski 2016-12-09

Qanta Ahmed
Qanta Ahmed

Wiadomość jest z Fox News, a Fox News wiadomo. Właściwie nie jest to wiadomość, tylko opinia, ale jest to informacja, że ta opinia może nie być odosobniona. Strona internetowa Fox News opublikowała artykuł pod intrygującym tytułem: Panie Trump, ma Pan nadzwyczajną okazję pokonania islamizmu. Jako muzułmanka jestem gotowa do współpracy. Autorką jest Qanta Ahmed, mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, wychowana i wykształcona w Wielkiej Brytanii lekarka, pochodząca z pakistańskiej rodziny, autorka licznych artykułów i książek o sytuacji kobiet w krajach muzułmańskich, o religijnym fanatyzmie, o terroryzmie, o inspirowanej przez fanatyzm religijny nienawiści do Żydów i do Izraela. Krótko mówiąc znana liberalna muzułmanka znienawidzona przez mniej liberalnych muzułmanów i przez ich zachodnich pomocników.

Czytając teksty Qanty Ahmed można by zaliczyć ją do lewicy, a jeśli nie do lewicy to przynajmniej do zdecydowanych liberałów, więc skąd jej artykuł w Fox News i dlaczego popiera Trumpa? Najlepiej samodzielnie przeczytać, co Qanta Ahmed ma w tym konkretnym artykule do powiedzenia.  

 

Autorka zaczyna od przypomnienia, że po każdym zamachu dokonanym w Ameryce przez muzułmańskiego fanatyka (islamistę), podnoszą się liczne głosy ostrzegające przed islamofobią i nawołujące, by nie łączyć zamachów dokonywanych przez muzułmanów z islamem.

 

Qanta Ahmed jest przekonana, że takie nawoływania nie tylko nie przynoszą zamierzonych rezultatów, ale są świadomą próbą zniekształcania obrazu rzeczywistości.

 „Zamachy dokonywane przez islamistów są w najwyższym stopniu związane z muzułmanami – wszyscy islamiści są muzułmanami, chociaż nie wszyscy muzułmanie są islamistami.  


Islamizm wyrósł z muzułmańskich społeczności, i, mimo iż jest to zdegenerowana forma islamu, jest ona powiązana z właściwym islamem, z którego islamizm kradnie i zapożycza. Bez islamu nie byłoby islamizmu. Bez znajomości islamu nie można odsłonić prawdziwego oblicza islamizmu.”

Podobnie jak w przypadku chrześcijaństwa możemy się długo spierać o to, co to jest “właściwy” islam i kto go reprezentuje.  Łatwiej powiedzieć, którzy muzułmanie (czy którzy chrześcijanie) są wrogami demokracji, a którzy gotowi są walczyć z religijnym fanatyzmem zmierzającym do systemu totalitarnego.      

Qanta Ahmed jest przekonana, że prezydent-elekt daje pewne nadzieje na pokonanie islamizmu. Podkreśla, że dostrzega te nadzieje jako głęboko wierząca muzułmanka zaangażowana od lat w walkę z islamizmem.    


Wcześniejsze niepowodzenia w walce z islamistyczną ideologią wynikają jej zdaniem z braku uczciwości, z odmowy rozróżnienia między religią a totalitarną ideologią.    


Pięć lat temu składała w tej sprawie zeznania przed Komisją Bezpieczeństwa Wewnętrznego Izby Reprezentantów, podkreślając wagę współdziałania z muzułmanami akceptującymi reguły demokracji. Przez kolejne pięć lat – pisze Qanta Ahmed - amerykańska administracja uporczywie twierdziła, że islamski terroryzm nie ma nic wspólnego z islamem. Tym, którzy mówili co innego, zarzucano islamofobię. Jej zdaniem uniemożliwiało to walkę z islamizmem zarówno tym, który stosował przemoc, jak i tym, który zmierzał do osiągnięcia swoich celów na drodze politycznej.


Co gorsza, muzułmanie zwalczający islamizm doświadczali odwróconej islamofobii. Nie tylko przemilczano ich poglądy, ale byli oskarżani o islamofobię przez islamistów, którzy chcą ich uciszyć, jak i przez zagubionych liberałów.


W efekcie ustępowano pola islamizmowi. Prowadziło to do narastającego strachu, który zwracał się przeciwko wszystkim muzułmanom i rodziło rzeczywistą antymuzułmańską ksenofobię.     


Zdaniem Qanty Ahmed, islamizm jest dziś największym zagrożeniem świeckiej liberalnej demokracji. Jest to przebrany za islam średniowieczny monoteizm będący totalitarną ideologią XXI wieku.


Ten islamizm przyjmuje dwie postaci, jedną jest bezpośrednia przemoc, rozlew krwi, druga przyjmuje postać instytucji zmierzających do przejęcia władzy przy pomocy demokratycznych mechanizmów. Udało się to Bractwu Muzułmańskiemu w Egipcie, udało się w Turcji (i za każdym razem widzimy jak szybko po zdobyciu władzy zaczyna się likwidacja instytucji demokratycznych), ale na różnych polach udaje się to również w społeczeństwach zachodnich.


Ci „łagodni” ewolucyjni dżihadyści - pisze Qanta Ahmed - nie tylko sankcjonują, ale wręcz uświęcają zamachy na ludność cywilną. Ten fundamentalistyczny islam islamistów uzurpuje sobie prawo do wyłączności orzekanie o czystości islamu, nazywając heretykami tych muzułmanów, którzy odrzucają wrogość i nietolerancję wobec innych.                            


Walka z islamizmem wymaga umiejętności rozróżnienia między islamem i radykalnym islamem. Qanta Ahmed ma nadzieję, że administracja Trumpa będzie do tego zdolna.

 

Czy jej nadzieje są uzasadnione? Dla liberalnych muzułmanów punktem wyjścia są dotychczasowe doświadczenia. Patrzą na otaczający ich świat, w którym ludzie tacy jak Maajid_Nawaz, brytyjski muzułmanin (były członek terrorystycznej organizacji, który walczy z islamizmem), wpisywani są przez szacowną organizację obrońców praw człowieka na listę groźnych islamofobów, kiedy na tej samej liście znajdujemy Ayaan Hirsi Ali, byłą muzułmankę, piszącą o konieczności reformy islamu, czy badacza islamu Daniela Pipesa, kiedy YouTube, twierdząc, że jest to mowa nienawiści, zdejmuje film, w którym brytyjski muzułmanin opowiada jak przestał być antysemitą, kiedy brytyjskie władze  odmawiają wpuszczenia na wyspy syryjskich i irackich biskupów chrześcijańskich w obawie przed islamofobią, kiedy holenderska instytucja deklaruje, że groźby śmierci kierowane przez muzułmanów pod adresem gejów nie są obraźliwe, ponieważ trzeba je odczytywać w kontekście religijnym, kiedy zachodnie uniwersytety przyjmują ogromne dotacje od rządów sponsorujących islamistyczny terror, a studenckie organizacje są zdominowane przez grupy islamistyczne, kiedy prasa odmawia rzetelnego informowania o zamachach islamistycznych, rodzi się potrzeba nadziei na zmianę.

 

Nie pytajmy komu po drodze jest z Donaldem Trumpem, należy raczej zapytać komu nie jest dłużej po drodze z zagubionymi zwolennikami zamykania oczu na rzeczywistość.   

 

Artykuł Qanty Ahmed opublikował Fox News, a kto miał opublikować - londyński „Guardian” czy „New York Times”?              


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 244 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14
Pojechałam do Izraela i nie żałuję tego     2018-08-12
Dlaczego przywódcy palestyńscy sprzeciwiają się pomaganiu własnej ludności?   Tawil   2018-07-18
Jesteśmy rasistami, ale przypisujemy to Izraelowi   Al-Sa'di   2018-07-10
Palestyńczycy: jak poprawić jakość życia?   Tawil   2018-06-30
Dlaczego my, Arabowie, musimy krzyczeć   Maroun   2018-06-27
Palestyńczycy: Ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2018-06-25
W przyszłym roku w Jerozolimie   Eid   2018-06-22
Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21
Jestem jawnym i dumnym syjonistą, bo jestem jawnym i dumnym lewicowcem   Maroun   2018-04-11
Kiedy religię przedstawia się jako ideologię, jest bardziej niebezpieczna niż broń nuklearna     2018-03-22
Grożenie terrorem nie powinno być sposobem zarabiania na życie   Darwish   2018-01-31
Arabskie reżimy przerażone wolnością w Izraelu   Meotti   2018-01-30
Odwiedzanie Izraela jest przywilejem, a nie prawem   Maroun   2018-01-20
Witajcie na Zachodzie, ale prosimy się nie integrować …    Arbabzadah   2018-01-01
Rzeczywista reakcja palestyńska na jerozolimskie przemówienie Trumpa   Tawil   2017-12-09
Do moich rodaków Libańczyków, których gniewają izraelskie bomby   Maroun   2017-11-05
Palestyńczycy zamykają w więzieniu dziennikarzy za ujawnianie korupcji   Toameh   2017-10-02
Iracki duchowny: muzułmanie są utrapieniem świata     2017-09-29
Błędem jest ograniczanie wolności myśli obywateli   Al-Salem   2017-09-28
Popieranie Izraela jest obowiązkiem lewicy   Maroun   2017-09-24
Kiedy "progresizm" miażdży kobiety muzułmańskie   Mohamed   2017-09-23
Muzułmanie amerykańscy powinni zdemaskować imamów, którzy głoszą nienawiść   Al-Hadj   2017-09-20
Ograniczanie praw kobiet: Prawa islamskie i multikulturalizm   Khan   2017-09-16
Palestyńczycy, których zachodnie media wolą nie widzieć   Toameh   2017-09-13
Ofiary islamizacji Turcji: kobiety   Bekdil   2017-09-09
Szef ONZ Guterres, media i palestyńskie fake news   Tawil   2017-09-06
Palestyńczycy: Niszczenie sądownictwa   Toameh   2017-09-04
My, muzułmanie, jesteśmy całkowicie pozbawionymi samokrytycyzmu płaczliwymi łobuzami na szkolnym podwórku   Nawaz   2017-09-02
Uderzyć w wylęgarnie terroru   Khan   2017-09-01
Musimy podjąć stanowczą decyzję     2017-08-27
Czy było etyczne ze strony Izraela NIEdeportowanie Arabów w 1948 i 1967 r.?   Maroun   2017-08-06
Zaprzeczaj Holocaustowi, ale nigdy nie kwestionuj szariatu?   Rafizadeh   2017-07-31
Problemem z wykrywaczami metalu jest to, że są one żydowskie   Maroun   2017-07-25
Islamska koncepcja “feminizmu”   Darwish   2017-07-23
UNESCO wspiera terroryzm   Tawil   2017-07-20
Modernizacja Bliskiego Wschodu jest spektakularna   Taheri   2017-07-19
Arabowie, którzy nie cenią Izraela, są głupcami   Maroun   2017-07-16
My, Arabowie, mamy cholerne szczęście, że Żydzi nie zachowują się jak Arabowie   Maroun   2017-07-15
Nadchodzi kolejna antysemicka wojna, a świat dalej odwraca głowę   Maroun   2017-07-04
Turcja bez cenzury: wojna z mediami   Bulut   2017-07-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk