Prawda

Piątek, 8 grudnia 2023 - 07:17

« Poprzedni Następny »


Prosta wiara dziecka


Hussein Aboubakr Mansour 2021-12-19

13 grudnia 2021r. na palestyńskim uniwersytecie w Birzeit (Samaria) studencki oddział Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny zorganizował paradę z okazji 54 rocznicy założenia tej organizacji terrorystycznej. Studenci demonstrowali na terenie kampusu nosząc atrapy kamizelek samobójców, atrapy rakiet i wzywając do „oporu” (czytaj: mordowania Żydów). Nazistowski salut uczestników demonstracji nie budził niczyjego zdumienia. Zdjęcia: Zrzut z wideo z palestyńskiej strony internetowej. T.me/kataebabuali, 13 grudnia 2021)      
13 grudnia 2021r. na palestyńskim uniwersytecie w Birzeit (Samaria) studencki oddział Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny zorganizował paradę z okazji 54 rocznicy założenia tej organizacji terrorystycznej. Studenci demonstrowali na terenie kampusu nosząc atrapy kamizelek samobójców, atrapy rakiet i wzywając do „oporu” (czytaj: mordowania Żydów). Nazistowski salut uczestników demonstracji nie budził niczyjego zdumienia. Zdjęcia: Zrzut z wideo z palestyńskiej strony internetowej. T.me/kataebabuali, 13 grudnia 2021)      

Gdyby działo się to gdziekolwiek indziej – i tożsamości sprawców i ofiar byłyby inne – międzynarodowa społeczność potępiłaby wykorzystywanie dzieci-żołnierzy.  

 

Ósmego grudnia 14-letnia dziewczynka pchnęła nożem 26-letnią Żydówkę, która szła ulicą z wózkiem z niemowlęciem i prowadziła swoje starsze dzieci do szkoły. Czy krytyczna teoria ras i instytucjonalny rasizm mogą nam pomóc w zrozumieniu tego wydarzenia? Czy apartheid i sprawiedliwość społeczna wyjaśniają to, bez wplątywania nas w urojone abstrakcje? Czy za koszmarną zbrodnię 14-latki można obwiniać systemowy rasizm lub izraelską politykę osadnictwa?


Dla zachodniego umysłu dobrze ukształtowanego przez nowoczesne, liberalne zwyczaje myślenia, nie ma możliwości zrozumienia tego dziwacznego, zdumiewającego incydentu. Reporterzy będą o tym pisać całe eseje, ludzie świata akademickiego napiszą artykuły bez jednego wspomnienia antysemityzmu – słowa, które z łatwością otwiera tajemnicę i wyjaśnia tę sprawę. Większość zachodnich mediów relacjonowała to z tytułami takimi jak „Palestyńska nastolatka zagrożona eksmisją we Wschodniej Jerozolimie aresztowana po ataku nożowniczym”, już w tytule zrzucając winę za dźgnięcie nożem żydowskiej matki przez palestyńskie dziecko na konflikt wokół Szejk Dżarrah. To jednak oznacza całkowite niezrozumienie bądź świadome przemilczenie najbardziej podstawowej cechy takiego terroryzmu.  


Najbardziej oczywistą cechą takich terrorystycznych ataków jest to, że popełniają je dzieci, a ich dziecięcość ujawnia prawdziwą istotę sprawy: prostą wiarę w łotrostwo Żydów jako Żydów, wiarę, dla której mamy nazwę – antysemityzm. W antysemickim wyobrażeniu różnica między żołnierzem Izraelskich Sił Obronnych a matką pchającą wózek z dzieckiem jest tylko złudzeniem. Żyd jest Żydem, nikczemna natura jest żydowską naturą. Drobne różnice to tylko formalność. To właśnie ujawniają takie czyny palestyńskich dzieci mimo kłamstw aktywistów, apologetów i ekspertów, którzy tylko pragną usprawiedliwić to wszystko. Dziecko po prostu nie żyło wystarczająco długo, by nabudować żale w sprawie polityki lub abstrakcje nacjonalizmu i oporu. A gdyby działo się to gdziekolwiek indziej – i tożsamości sprawców i ofiar byłyby inne – międzynarodowa społeczność potępiłaby wykorzystywanie dzieci-żołnierzy.    


Nie żywię nienawiści do tej małej dziewczynki. Byłem kiedyś dokładnie taki sam jak ona – byłem 14-letnim dzieckiem, które wierzyło, że Żydzi, od niemowląt do dorosłych, starzy i młodzi, są zawsze absolutnym złem. Jestem jednak oburzony. Jestem oburzony na każdego, kto przez dziesięciolecia ignorował tę tragiczną rzeczywistość wszechobecności antysemityzmu jako religijnego i egzystencjalnego światopoglądu na Bliskim Wschodzie. Nie tylko ignorując, ale umyślnie zasłaniając ten fakt i pracując ciężko, by utrudnić innym zobaczenia tego zjawiska.  

 

Moje próby pomocy w pokazywaniu tego ludziom i zmianie ich spojrzenia zaprowadziły mnie wszędzie – od amerykańskich instytucji politycznych i akademickich, do mediów. Rozmawiałem z politykami, profesorami, analitykami, ekspertami, którzy zapewniali: “Oni w to tak naprawdę nie wierzą”. Zbywali to wszystko z krzywym uśmieszkiem. “To tylko retoryka i ideologiczna gadanina”. Liczni, najwierniejsi członkowie amerykańskich liberalnych elit uparcie mówili mi, że marsze ulicami Teheranu z okrzykami “Śmierć Ameryce! Śmierć Izraelowi!” są tylko pokazowymi zgromadzeniami, że Palestyńczycy wzywający do “masakrowania Żydów” wyrażają jedynie poczucie niesprawiedliwości.


Idźcie, powiedzcie to tej biednej Żydówce i jej dzieciom!


W Endowment for Middle East Truth (EMET) ciężko pracujemy, by poprzeć H.R.4721‒UNRWA Accountability and Transparency Act, projekt ustawy, której celem jest używanie finansowego nacisku USA na Agencję Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Palestyńskim Uchodźcom (UNRWA), by zmusić ich do usunięcie antysemickich treści z podręczników, jakich używają do indoktrynowania dzieci w ich szkołach. Mamy codzienne spotkania na Kapitolu, by przedstawić tę sprawę. Opór, jaki spotykamy, jest zdumiewający. Pewien szef sztabu jednego z senatorów, kiedy pokazaliśmy mu materiał filmowy Hamasu rekrutującego dzieci do wojskowej musztry, powiedział nam: „Ale Amerykanie także robią to swoim dzieciom”. Trzeba być kompletnie oderwanym od rzeczywistości, żeby tak uważać.


To samo niezrozumienie, te twierdzenia i zaprzeczenia są jeszcze bardziej problematyczne i mają jeszcze poważniejsze konsekwencje, kiedy chodzi o Islamską Republikę Iranu i spory o to, czy oni rzeczywiście wierzą, że ich misją jest zniszczenie Izraela. Usiłowałem wyjaśnić im, że te przekonania i idee rzeczywiście mają znaczenie. W końcu jednak zrozumiałem, że ci liberalni eksperci nie sądzą, by przekonania miały znaczenie, bowiem sami już w nic nie wierzą. Amerykański liberalizm stał się groteskowym filistyńskim faryzeuszostwem narodu techników, którzy nie wierzą w nic poza środkami i technikami. Nie uważają, że Irańczycy lub Palestyńczycy rzeczywiście wierzą w to, co mówią, ponieważ oni sami osobiście nie wierzą w to, co mówią. To wszystko jest zaledwie projekcją, zaledwie na pokaz. Mężczyźni i kobiety, którzy nie mają dłużej przekonań, nie mogą zrozumieć, co to znaczy mieć prostą wiarę tego palestyńskiego dziecka. Oczywiście nie myślą, że Irańczycy “naprawdę” chcą unicestwić Izrael. Oczywiście nie myślą, że Palestyńczycy “rzeczywiście” chcą zabić Żydów, ponieważ oni osobiście „rzeczywiście” nie są przekonani o czymkolwiek.     


Nie jest to pierwszy raz, kiedy ta debata – od której w rzeczywistości zależy życie wielu ludzi – staje się tak trudna z powodu liberalnych mężczyzn i kobiet, którzy przewodzą temu światu. W sierpniu 1941 roku, kiedy armie Hitlera maszerowały przez Europę i Wielka Brytania była  oblężona, George Orwell napisał: “Energia, która naprawdę kształtuje świat, wypływa z emocji – rasowej dumy, czci wodza, religijnej wiary, zamiłowania do wojny – które liberalni intelektualiści automatycznie zbywają jako anachronizmy i które sami zazwyczaj niszczą w sobie tak doszczętnie, że zatracają wszelką możliwość działania. Ludzie, którzy mówią, że Hitler jest Antychrystem, lub, odwrotnie, że jest Świętym, są bliżsi zrozumienia prawdy niż intelektualiści, którzy przez dziesięć koszmarnych lat powtarzali, że jest on jedynie postacią z komicznej operetki, niewartą poważnego traktowania”.


Nie tylko Orwell, ale również C.S Lewis ostrzegał, że liberalizm stworzy “ludzi bez kręgosłupa”. Ludzi, którzy nie wierzą, że cokolwiek jest prawdą lub że ma znaczenie poza tym, że się dzieje. Dzisiaj zadaniem liberalnych ekspertów zadaniem edukacji jest odkrywanie, jak uczyć, ale nigdy, po co się uczyć. Dolina Krzemowa ma hasło “Move Fast and Break Stuff”, szukając sposobu szybszego i lepszego robienia rzeczy, ale nigdy nie pytając, dlaczego potrzebujemy rzeczy, które są sprawniejsze i lepsze.  


Jeśli szukasz przyczyny, dla której podnosząca się fala totalitarnego progresizmu pochłania liberalizm, nie szukaj dalej. Nic dziwnego, że liberalne instytucje zawłaszczyli i przekształcili polityczni drapieżcy progresizmu i socjalizmu. Przynajmniej oferują młodym Amerykanom pozory sensu (sprawiedliwość społeczną, równość itd.) zamiast braku sensu i mechanicznego, liberalnego zamiłowania szczegółów technicznych. Jeśli jest to koniec liberalizmu (tego z małej i z dużej litery) nie będziemy za nim tęsknić. Tymczasem ja będę nadal oburzony i będę nadal stawał w obronie żydowskiej matki i jej dzieci i w obronie palestyńskich dzieci, i będę próbował zatrzymać ich indoktrynację w destrukcyjną wiarę.


A child’s simple faith

JNS Org., 14 grudnia 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Hussein Aboubakr Mansour

Urodzony w 1989 roku w Kairze i wychowany w antysemickiej muzułmańskiej rodzinie, jako zradykalizowany student chciał się nauczyć języka wroga i dowiedzieć czegoś więcej o Żydach. Zaczął studiować hebrajską literaturę, co go natychmiast naraziło na przykre doświadczenia z egipską policją. Kiedy zamienił swoje poglądy na Żydów i Izrael został wyklęty przez rodzinę, był aresztowany i torturowany. Brał potem udział w „arabskiej wiośnie” i po kolejnym aresztowaniu uciekł za granicę. Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych. Wykłada w Kalifornii na wydziale hebraistyki i walczy z obłędem antysemityzmu.

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 310 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Hamas morduje także muzułmanów   Toameh   2023-12-07
Jestem Arabem i nie rozumiem, dlaczego świat nie może uznać żydowskiego bólu   Abdul-Hussain   2023-11-23
Gaza i narracja dekolonizacji   Abdul-Hussain   2023-11-14
Terroryzm Hamasu jest wymierzony nie tylko w Izrael, ale przeciwko moim palestyńskim braciom i siostrom w Gazie   Eid   2023-11-13
Luai Ahmed: Jemeński Szwed wypowiada się na temat wojny Izraela z Hamasem   Oz   2023-11-08
Egipski dziennikarz o zbrodniach  Hamasu     2023-10-31
Arabscy użytkownicy mediów społecznościowych: Bezczeszczenie zwłok, gwałcenie dziewcząt, porywanie starych kobiet są sprzeczne z islamem     2023-10-14
Syjonizm jest wzorem dla rdzennej ludności   Trotter   2023-09-15
Jak możemy prowadzić właściwą debatę, skoro nie mówimy już tym samym językiem?   Dawkins   2023-08-30
Izraelskie elity buntują się przeciwko demokracjiArchitekci protestów przeciwko Bibi jasno określają swoje motywy: obrona elit przed masami   Taub   2023-08-23
Plan Iranu zamiany Zachodniego Brzegu w bazę terroru   Tawil   2023-08-21
Milczenie owiecDla amerykańskich badaczy Iranu walka z prawicą jest ważniejsza niż krytykowanie reżimu – czy słuchanie Irańczyków   Khameneh   2023-08-18
Profesor z Teheranu: Mniej niż 10% Irańczyków chce unicestwienia Izraela   Fitzgerald   2023-04-13
Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu   Amos   2023-04-04
Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk