Prawda

Czwartek, 14 listopada 2019 - 20:32

« Poprzedni Następny »


Kogo mamy obwiniać za “islamofobię”?


Mudar Zahran 2014-03-01

Po zamordowaniu brytyjskiego żołnierza Lee Rigby przez islamskich ekstremistów w Londynie w maju zeszłego roku, „Guardian” informował o przypływie wykroczeń antymuzułmańskich.

Także w maju zeszłego roku sondaż przeprowadzony przez brytyjską firmę badawczą YouGov pokazał, że niemal dwie trzecie Brytyjczyków sądzi, że będzie “zderzenie cywilizacji” między muzułmanami brytyjskimi a białymi Brytyjczykami, a 34% uważa, że muzułmanie stanowią poważne zagrożenie demokracji.

Jako muzułmanin żyjący w Wielkiej Brytanii zastanawiam się, kto jest winny wzrostowi uczuć antymuzułmańskich w Wielkiej Brytanii? I czy jest to problem „islamofobii”?

Kiedy bezstronnie bada się fakty, wydaje się możliwe, że jeśli “islamofobia” istnieje w Wielkiej Brytanii, to może my, muzułmanie, jesteśmy temu winni.

Na początek spójrzmy na zamordowanie żołnierza Lee Rigbyego, który został zaszlachtowany w Woolwich, niedaleko jego koszarów 22 maja 2013 roku przez dwóch brytyjskich konwertytów muzułmańskich.

Mordercy, Michael Adebolajo i Michael Adebowale mieli po 29 lat i urodzili sie w rodzinach chrześcijańskich. Według informacji „Daily Mail” obu zainspirował brytyjski duchowny muzułmański Anjem Choudhry. Dlatego też, czy my, muzułmanie, możemy winić społeczeństwo brytyjskie, jeśli boją się o swoich młodych mężczyzn i kobiety i wolą, by nie mieli z nami kontaktu i uniknęli możliwej radykalizacji islamskiej?

Anjem Choudhry – duchowny muzułmański, który “zainspirował” zamordowanie Rigbyego – ma bogatą historię podżegania do fundamentalizmu islamskiego i do nienawiści wobec Wielkiej Brytanii. Odmówił, na przykład, potępienia zamachów bombowych w Londynie z 7 lipca 2005 r., a także przemawiał z zachwytem o “czarnej fladze szariatu powiewającej nad Downing Street [biuro premiera] w roku 2020”.

W wywiadzie z 11 kwietnia 2013 r. Choudhry powiedział: "Jako muzułmanie odrzucamy demokrację, odrzucamy sekularyzm i wolność, i prawa człowieka. Odrzucamy wszystkie te rzeczy, które wy obieracie jako ideały… W islamie nie ma niczego nazywającego się republiką. Kiedy mówimy o szariacie, mówimy tylko o szariacie. Mówimy o odrzuceniu ONZ, IMF i Banku Światowego”.

Dlaczego więc, skoro Choudhry i inni islamscy fundamentaliści są tak przeciwni brytyjskim wartościom demokracji, wybierają pozostanie w Wielkiej Brytanii? Nikt ich tutaj nie trzyma wbrew ich woli.

A także, skoro my, muzułmanie w Wielkiej Brytanii nie zgadzamy się z tym, co mówi Choudhry i jemu podobni, dlaczego nigdy nie występujemy przeciwko nim? Jeśli my, muzułmanie, rzeczywiście sprzeciwiamy się tym islamistycznym kaznodziejom nienawiści, dlaczego nie zajmujemy jednogłośnie i publicznie stanowiska przeciwko nim, dlaczego nie wyrzekamy się ich i nie izolujemy ich od naszej społeczności?

Nie-muzułmanie muszą także zadawać sobie te pytania i logicznie zakładać, że skoro milczymy, to zgadzamy się.

Szkody, jakie islamiści wyrządzają społeczeństwu brytyjskiemu, nie ograniczają się do nienawiści, jaką szerzą, ale także rozciągają się na eksportowanie terroryzmu na resztę świata.

Na przykład, Abu Hamzah Al-Masri, który jest obecnie oskarżony o terroryzm w USA po ekstradycji z Wielkiej Brytanii, zamienił lokalny meczet w Londynie w biuro rekrutacyjne dla radykałów islamskich. W latach 1990. wśród uczniów Abu Hamzaha byli spiskowiec 11 Września Zacarias Moussaoui i sprawca nieudanego zamachu z “bombą w bucie”,  Richard Reid, obaj odsiadujący obecnie dożywotni wyrok więzienia w USA.

Nawiasem mówiąc, 28 maja 2009 r., trzech synów Abu Hamzy i jego pasierb zostali skazania na karę więzienia przez sąd brytyjski za trwające dwa lata oszustwa związane z kradzionymi samochodami. W lipcu 2010 r. inny syn Abu Hamzy został skazany na dwanaście miesięcy więzienia za przemoc podczas antyizraelskiego protestu w styczniu 2009 r. W 2012 r. jeszcze inny syn Abu Hamzy został skazany za rozbój z użyciem broni i nielegalne posiadanie broni palnej w celu popełnienia przestępstwa.

Fobia, z definicji, jest irracjonalnym strachem: strachem przed czymś, co nie jest realne – jak na przykład strach, że w sąsiednim pokoju są węże. Kiedy jednak patrzymy na zamach na metro londyńskie 7/7; groźby śmierci wobec wychowawczyni brytyjskiej, której podopieczne dzieci w przedszkolu nazwały w swej niewinności pluszowego misia Mohammed; niedawne morderstwo i próbę dekapitacji Lee Rigbyego, żeby już nie wspomnieć wydarzeń za granicą, takich jak dwa zamachy na World Trade Center; zamach na pociąg w Madrycie; próby zamachów przez Kalesonowego Zamachowcę, Bucianego Zamachowcę, zamachowcę z Times Square; zamordowanie Theo Van Gogha, Ilana Halimiego, Daniela Pearla, Nicka Berga, Żydów w Tuluzie, Mumbaju i Buenos Aires; ofiary majora armii USA Nidala Hassana; ataki na Kurta Westergaarda i Larsa Hedegaarda, groźby wobec Salmana Rushdiego, Geerta Wildersa i Ayaan Hirsi Ali, i niezliczone inne zamachy i groźby – te wydarzenia są aż nazbyt realne, jak więc my, muzułmanie w Wielkiej Brytanii, możemy uczciwie spodziewać się, że ludzie nie będą „islamofobiczni”? Jak możemy winić społeczeństwo brytyjskie za nieprzychylne nastawienie, kiedy niektórzy spośród islamskich „przywódców” wychowują zarówno terrorystów, jak przestępców?


Wygląda również na to, że mamy teraz bandy wciągających białe, niepełnoletnie dziewczynki nie-muzułmańskie w kręgi wykorzystujące je seksualnie i gwałcące je. Na przykład, w maju 2012 r. dziewięciu muzułmanów zostało skazanych za udział w grupie wykorzystującej seksualnie białe dziewczynki. Ośmiu spośród tych mężczyzn było Brytyjczykami pochodzenia pakistańskiego, dziewiąty był Afgańczykiem; wszyscy byli muzułmanami.Siedmiu członków gangu z Oxfordu, wykorzystującego seksualnie dzieci, zostało uznanych za winnych przez sąd w czerwcu 2013 r. (zgodnie ze wskazówkami zegara od lewej górnej strony): Kamar Jamil, Akhtar Dogar, Anjum Dogar, Assad Hussain, Mohammed Karrar, Bassam Karrar i Zeeshan Ahmed.

Jedna z ofiar powiedziała sądowi o gwałceniu jej przez dwóch mężczyzn, kiedy była „tak pijana, że wymiotowała koło łóżka. Później płakała, aż zasnęła”.

Później, w czerwcu 2013 r. siedmiu muzułmańskich mężczyzn z Oxfordu, zostało uznanych za winnych wykorzystywania niepełnoletnich dziewczynek w wieku od 11 do 15 lat, i przygotowywania ich do udziału w sadystycznym podziemiu seksualnym. 

Komentując tę sprawę dr Dr. Taj Hargey, duchowny muzułmańskie Kongregacji Islamskiej w Oxfordzie, powiedział, "Rasa i religia były powiązane w niedawnej serii [ujawnień grup] wykorzystujących dzieci, w której muzułmańscy mężczyźni wybierali niepełnoletnie, białe dziewczynki”. Dodał, że “Imamowie promują takie wykorzystywanie przez zachęcanie wiernych do myślenia, że białe kobiety zasługują na ‘ukaranie’”.

Dr Hargey pisze także, że “wszyscy ci mężczyźni – chociaż różnych narodowości – byli muzułmanami i świadomie wybierali białe dziewczynki z pewnych środowisk, które uważali za ‘łatwe mięso’”. Dr Hargey dodał, że udawanie, iż nie jest to problem społeczności islamskiej, jest “ideologicznym samozaprzeczeniem”.

Jak więc my, muzułmanie, możemy winić społeczeństwo brytyjskie za obawy o swoje niepełnoletnie dziewczynki, skoro muzułmańscy mężczyźni zostają aresztowani i skazywani za wciąganie białych dziewczynek w gangi seksualne?

Jako muzułmanin żyjący w Wielkiej Brytanii doszedłem do przekonania, że to my, muzułmanie, jesteśmy głównym źródłem “islamofobii” – przez ohydne i niepokojące czyny niektórych muzułmanów i nade wszystko, przez milczenie większość wobec tych czynów.

Powinno być oczywiste, że nie możemy winić nikogo prócz nas samych.


Who is to blame for “Islamophobia” in UK?

Gatestone Institute, 24 lutego 2014

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Mudar Zahran

 

Jordański Palestyńczyk, pisarz i dziennikarz, nauczyciel akademicki, mieszka w Wielkiej Brytanii. Jego artykuły pojawiają się często w prasie amerykańskiej. Islamiści wielokrotnie grozili mu śmiercią.

W grudniu 2013 roku sąd w Jordanii skazał zaocznie Mudara Zahrana na ciężkie roboty za „podżegnie do nienawiści i szkalowanie własnego narodu”.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 207 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14
Pojechałam do Izraela i nie żałuję tego     2018-08-12
Dlaczego przywódcy palestyńscy sprzeciwiają się pomaganiu własnej ludności?   Tawil   2018-07-18
Jesteśmy rasistami, ale przypisujemy to Izraelowi   Al-Sa'di   2018-07-10
Palestyńczycy: jak poprawić jakość życia?   Tawil   2018-06-30
Dlaczego my, Arabowie, musimy krzyczeć   Maroun   2018-06-27
Palestyńczycy: Ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2018-06-25
W przyszłym roku w Jerozolimie   Eid   2018-06-22
Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21
Jestem jawnym i dumnym syjonistą, bo jestem jawnym i dumnym lewicowcem   Maroun   2018-04-11
Kiedy religię przedstawia się jako ideologię, jest bardziej niebezpieczna niż broń nuklearna     2018-03-22
Grożenie terrorem nie powinno być sposobem zarabiania na życie   Darwish   2018-01-31
Arabskie reżimy przerażone wolnością w Izraelu   Meotti   2018-01-30
Odwiedzanie Izraela jest przywilejem, a nie prawem   Maroun   2018-01-20
Witajcie na Zachodzie, ale prosimy się nie integrować …    Arbabzadah   2018-01-01
Rzeczywista reakcja palestyńska na jerozolimskie przemówienie Trumpa   Tawil   2017-12-09
Do moich rodaków Libańczyków, których gniewają izraelskie bomby   Maroun   2017-11-05
Palestyńczycy zamykają w więzieniu dziennikarzy za ujawnianie korupcji   Toameh   2017-10-02
Iracki duchowny: muzułmanie są utrapieniem świata     2017-09-29
Błędem jest ograniczanie wolności myśli obywateli   Al-Salem   2017-09-28
Popieranie Izraela jest obowiązkiem lewicy   Maroun   2017-09-24
Kiedy "progresizm" miażdży kobiety muzułmańskie   Mohamed   2017-09-23
Muzułmanie amerykańscy powinni zdemaskować imamów, którzy głoszą nienawiść   Al-Hadj   2017-09-20
Ograniczanie praw kobiet: Prawa islamskie i multikulturalizm   Khan   2017-09-16
Palestyńczycy, których zachodnie media wolą nie widzieć   Toameh   2017-09-13
Ofiary islamizacji Turcji: kobiety   Bekdil   2017-09-09
Szef ONZ Guterres, media i palestyńskie fake news   Tawil   2017-09-06
Palestyńczycy: Niszczenie sądownictwa   Toameh   2017-09-04
My, muzułmanie, jesteśmy całkowicie pozbawionymi samokrytycyzmu płaczliwymi łobuzami na szkolnym podwórku   Nawaz   2017-09-02
Uderzyć w wylęgarnie terroru   Khan   2017-09-01
Musimy podjąć stanowczą decyzję     2017-08-27
Czy było etyczne ze strony Izraela NIEdeportowanie Arabów w 1948 i 1967 r.?   Maroun   2017-08-06
Zaprzeczaj Holocaustowi, ale nigdy nie kwestionuj szariatu?   Rafizadeh   2017-07-31
Problemem z wykrywaczami metalu jest to, że są one żydowskie   Maroun   2017-07-25
Islamska koncepcja “feminizmu”   Darwish   2017-07-23
UNESCO wspiera terroryzm   Tawil   2017-07-20
Modernizacja Bliskiego Wschodu jest spektakularna   Taheri   2017-07-19
Arabowie, którzy nie cenią Izraela, są głupcami   Maroun   2017-07-16
My, Arabowie, mamy cholerne szczęście, że Żydzi nie zachowują się jak Arabowie   Maroun   2017-07-15
Nadchodzi kolejna antysemicka wojna, a świat dalej odwraca głowę   Maroun   2017-07-04
Turcja bez cenzury: wojna z mediami   Bulut   2017-07-03
Jako lekarz i muzułmanin protestuję przeciw okaleczaniu kobiet   Jasser   2017-07-01
Niewygodna prawda o konflikcie izraelsko-palestyńskim   Maroun   2017-06-30
Miękki szariat w Turcji     2017-06-29
Źli przywódcy - prawdziwa tragedia Palestyńczyków   Toameh   2017-06-24
Świat musi wygnać niszczące go fantazje   Qudosi   2017-06-11
Jako Arab wstydzę się za wojnę sześciodniową   Maroun   2017-06-07
Dorastając na północ od Izraela: Jak zostałem żarliwym syjonistą   Maroun   2017-05-31
Palestyńczycy: Groźby, które Trump powinien usłyszeć   Tawil   2017-05-22
Palestyńczycy potrzebują prawdziwego poparcia   Eid   2017-05-18
Przemysł terroryzmu   Tawil   2017-04-14
Kiedy Arabowie przestaną pozwalać, by prowadzono ich jak barany?   Maroun   2017-04-12
Proszę, czy Zachód mógłby przestać stawać po stronie zbrodniarzy?   Khan   2017-04-03
Linda Sarsour to objaw poważniejszej choroby   Maroun   2017-04-02
Gość z Czarnego Lądu   Koraszewski   2017-03-31
Palestyńczycy: Puste obietnice Abbasa   Toameh   2017-03-31
Czy twardogłowa lewica jest sprzymierzona z radykalnymi islamistami?   AlSaied   2017-03-29
Jako muzułmanka zdecydowanie popieram zakaz zakwefiania   Ahmed   2017-03-28
Czego nie mówią ci o Indonezji   Lato   2017-03-27
Palestyńczycy: fałszywe informacje i “alternatywne fakty”   Tawil   2017-03-14
Antysemityzm: wpatrywanie się w mrok   Maroun   2017-03-07
Wspieranie terroryzmu pod przykrywką dziennikarstwa   Tawil   2017-03-06
Tortury za murami Jerycha   Toameh   2017-02-08
Świat ma dość muzułmańskiego ekstremizmu religijnego     2017-01-22
Dysydenci arabscy i wojna o pokój     2017-01-19
Spojrzenie Araba na pokojowy szczyt w Paryżu   Maroun   2017-01-17
Przemówienie noworoczne do świata muzułmańskiego   Darwish   2017-01-07
Kontratak liberalnych muzułmanów   Palmer   2016-12-24
Komu po drodze z Trumpem?   Koraszewski   2016-12-09
Strach przed prezydenturą Trumpa jest  przesadny   Al-Hadj   2016-11-27
Żydzi z sześcioma ramionami   Rahola   2016-11-04
Skończcie z podżeganiem przeciwko Żydom     2016-10-23
Wywiad z francuskim eseistą, Majidem Oukacha   Canlorbe   2016-10-19
Świat jest jeden i trzeba do niego dołączyć     2016-10-17
Długa walka dra Turkiego Al-Hamada   Fernandez   2016-10-13
Złe wiadomości dla nienawidzących Izraela   Toameh   2016-09-24
Wzrastające szeregi muzułmańskich syjonistów   Koraszewski   2016-08-20
Terror jest produktem ekstremizmu w mediach, meczetach i szkołach   Al-Rashed   2016-08-15

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk