Prawda

Sobota, 25 czerwca 2022 - 18:29

« Poprzedni Następny »


Terroryści finansowani przez Zachód


Bassam Tawil 2015-12-02

Dostrzeż różnicę...<br /> Po lewej: Ratownicy niosą zwłoki ofiary zamordowanej przez islamistycznych terrorystów, którzy strzelali i dźgali nożami cywilów w jerozolimskim autobusie w zeszłym miesiącu.Po prawej: Ratownicy niosą ofiarę zraniona przez islamistycznych terrorystów, którzy strzelali do cywilów w teatrze paryskim w zeszłym tygodniu. 

Dostrzeż różnicę...
Po lewej: Ratownicy niosą zwłoki ofiary zamordowanej przez islamistycznych terrorystów, którzy strzelali i dźgali nożami cywilów w jerozolimskim autobusie w zeszłym miesiącu.

Po prawej: Ratownicy niosą ofiarę zraniona przez islamistycznych terrorystów, którzy strzelali do cywilów w teatrze paryskim w zeszłym tygodniu. W kilka zaledwie godzin przed zamachami terrorystycznymi w Paryżu 13 listopada, prezydent Autonomii Palestyńskiej (AP), Mahmoud Abbas, pojawił się na wspólnej konferencji prasowej w Ramallah razem z prezydentem Cypru, Nicosem Anastasiadesem.


Ta konferencja prasowa odbyła się wkrótce po zamordowaniu dwóch Izraelczyków przez terrorystów w mieście Hebron na Zachodnim Brzegu: rabina Jaakova Litmana, 40 lat, i jego syna, Netanela, 18 lat. Pięcioro innych członków rodziny - żona Litmana, trzy córki w wieku 5, 9, 11 lat i 16-letni syn – odnieśli rany. Rodzina żydowska jechała na uroczystości przed ślubem czwartej córki, kiedy terrorysta palestyński otworzył ogień do ich samochodu.


Na konferencji prasowejw Ramallah, prezydent Abbas raz jeszcze wybrał jednak zignorowanie zamachu terrorystycznego, przeprowadzonego przez Palestyńczyka. Chociaż Abbas wiedział, że żydowski mężczyzna i jego syn właśnie zostali zamordowani, odmówił potępienia zamachu.


Od kiedy obecna fala terroryzmu palestyńskiego przeciwko Izraelczykom zaczęła się na początku października, Abbas i kierownictwo AP odmawia potępienia mordowania izraelskich cywilów i żołnierzy. Prezydent Abbas wielokrotnie potępił natomiast Izrael za zabijanie terrorystów przeprowadzających te zamachy.  


Kiedy prezydent Abbas mówił na konferencji prasowej w Ramallah, setki Palestyńczyków uczestniczyło w wiecu w tym mieście, by upamiętnić Muhannada Halabiwgo, palestyńskiego terrorystę, który zamordował dwóch Żydów na Starym Mieście Jerozolimy 3 października: Aharona Banitę, 21 lat, i Nehemię Laviego, 41 lat.


Wiec w Ramallah nie mógł zostać przeprowadzony bez pozwolenia sił bezpieczeństwa prezydenta Abbasa, zbrojonych i finansowanych przez USA, Europę i inne państwa zachodnie. Na wiecu Palestyńczycy wychwalali terrorystę jako „bohatera” i „Męczennika” i obiecywali pójść w jego ślady.


W innym geście uhonorowania terrorysty Autonomia Palestyńska postanowiła nazwać jego imieniem ulicę we wsi Surda-Abu Kasz w pobliżu Ramallah. Autoryzując nadanie ulicy imienia terrorysty, prezydent Abbas i kierownictwo AP wysyłają informację do innych Palestyńczyków, że ci, którzy mordują Żydów, będą honorowani i gloryfikowani. Autonomia Palestyńska postawiła także pomnik dla “męczennika” Halabiego na głównej drodze między Ramallah a miastem Bir Zeit.


Mniej niż trzy godziny po wystąpieniu na konferencji prasowej w Ramallah wraz ze swoim cypryjskim gościem Abbas i jego rzecznicy wydali oświadczenia potępiające zamachy terrorystyczne w Paryżu.  


Potępienia zamachów terrorystycznych przez Abbasa pokazuje, że Autonomia Palestyńska wierzy w istnienie dobrych terrorystów i złych terrorystów. W oczach Abbasa i AP terroryści są „bohaterami” i „męczennikami”, kiedy mordują Żydów. Ale terroryści, którzy mordują Francuzów są źli i zasługują na ostre potępienie.


To jest ta sama Autonomia Palestyńska, która przez ostatnich pięć tygodni odmawia potępienia zamachów terrorystycznych przeciwko izraelskim cywilom, w tym 80-letniej kobiecie, ojcu i jego synowi i parze zamordowanej na oczach ich czworga dzieci.


To stanowisko raz jeszcze ujawnia hipokryzję i dwójmowę prezydenta Abbasa i jego finansowanej przez Zachód Autonomii Palestyńskiej. Odmawiając potępienia antyizraelskich zamachów terrorystycznych, prezydent Abbas daje swoje ciche przyzwolenie na mordowanie Żydów. W rzeczywistości robi wszystko, co może, by wspierać terrorystów i ich rodziny. 


Na początku tygodnia Autonomia Palestyńska ogłosiła, że odbuduje domy terrorystów Hamasu, którzy w zeszłym miesiącu zamordowali Eitama Henkina i jego żonę, Naamę, na oczach ich czworga dzieci. Izraelskie Siły Obronne zniszczyły domy jako część strategii odstraszania potencjalnych terrorystów. Decyzja odbudowy zniszczonych domów tylko zachęci terrorystów do przeprowadzania dalszych zamachów na Żydów, ponieważ wiedzą, że prezydent Abbas zaopiekuje się ich rodzinami, a nawet zbuduje im nowe domy.


Frakcja Fatahu Abbasa, która chwali i wspiera jako bohaterów terrorystów palestyńskich, którzy brali udział w zamachach na Żydów w ostatnich tygodniach, próbuje teraz powiedzieć narodowi francuskiemu, że sprzeciwia się zamachom terrorystycznym w Paryżu. Raz jeszcze finansowani przez Zachód ludzie Abbasa mają nadzieję na przekonanie świata, że są dobrzy terroryści i źli terroryści. Dobrzy terroryści to ci, którzy zabijają Żydów, podczas gdy źli terroryści to ci, którzy zabijają obywateli francuskich.


Najzabawniejszy jednak epizod w tym widowisku hipokryzji palestyńskiej można znaleźć w reakcjach Hamasu i Islamskiego Dżihadu. Te dwie grupy islamskie, których ideologia i aspiracje nie różnią się szczególnie od Państwa Islamskiego, szybko opublikowały oświadczenia "potępiające" zamachy terrorystyczne w Paryżu, twierdząc, że są przeciwne zabijaniu „niewinnych cywilów”.


Zarówno Hamas, jak Islamski Dżihad od dawna zajmują się obieraniem za cel cywilów izraelskich. Te dwie grupy są odpowiedzialne za zamordowanie przez ostatnie trzydzieści lat setek cywilów.  Używały i używają wszystkich form terroryzmu przeciwko cywilom, włącznie z wystrzeliwaniem rakiet, strzelaniem i zamachami samobójczymi. Niemniej te dwie grupy palestyńskie miały czelność „potępić” brutalne zabicie cywilów w Paryżu.


Niecałe 24 godziny przed potępieniem zamachów paryskich Hamas i Islamski Dżihad wydały odrębne oświadczenia przyklaskujące "bohaterskim" zamachom, które zabiły żydowskiego ojca i jego syna w pobliżu Hebronu. Podobnie jak prezydent Abbas, te dwie grupy terrorystyczne rozróżniają między „dobrymi” terrorystami, którzy mordują Żydów, a „złymi”, którzy strzelają do francuskich cywilów.  


Historia palestyńskiej hipokryzji i podwójnych standardów nie jest nowa. W rzeczywistości jest równie stara jak 67-letni konflikt izraelsko-arabski. Niestety, kraje takie jak Francja unikają skonfrontowania przywódców palestyńskich z ich kłamstwami i polityką hipokryzji.


Francuzi i inni ludzie Zachodu musza obudzić się i zobaczyć rzeczywistość, w której Palestyńczycy potępiający zamachy terrorystyczne w Paryżu są tymi samymi ludźmi, którzy wychwalają terrorystów mordujących Żydów i nazywają ulice i place ich imionami.


Rząd francuski powinien mieć odwagę i publicznie odrzucić “potępienie” palestyńskie oraz wysłać ostrzeżenie do prezydenta Abbasa, Hamasu i Islamskiego Dżihadu, by przestali wspierać i gloryfikować terrorystów islamskich nie tylko w Paryżu, ale także tych, którzy żyją wśród nich w Ramallah i w Strefie Gazy.


Po to, by wojna z terrorem odniosła sukces, Francja i reszta krajów zachodnich muszą także  walczyć z tymi, którzy dają schronienie terrorystom i gloryfikują morderców. Muszą także przestać finansować praktykujących terroryzm, którzy teraz uważają go za wielki, cenny biznes.  


Terrorists funded by West

Gatestone Institute, 17 listopada 2015

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Bassam Tawil

Palestyński badacz i działacz, mieszka na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Brak odwagi zwyklak 2015-12-03


Dysydenci

Znalezionych 289 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk