Prawda

Czwartek, 30 czerwca 2022 - 15:16

« Poprzedni Następny »


Czego Francja i Europa mogłyby się nauczyć


Bassam Tawil 2015-11-27


Kilka miesięcy temu, Francja była jednym z ośmiu krajów, które poparły palestyńską rezolucję podczas spotkania Rady Bezpieczeństwa ONZ, nawołującą do całkowitego wycofania się Izraela na terytoria sprzed 1967 roku do końca roku 2017.


Głos ten oznacza, że Francja popiera utworzenie niezależnego państwa palestyńskiego, najprawdopodobniej pod rządami tego samego typu ludzi, którzy 13 listopada dopuścili się najbardziej makabrycznych ataków terrorystycznych we Francji od czasów II Wojny Światowej.


Dzisiaj każde palestyńskie dziecko wie, że w najlepszym wypadku, przyszłym państwem Palestyną będzie rządzić Hamas lub Islamski Dżihad, a w najgorszym, Państwo Islamskie i jego sojusznicy. Czy nie dociera do nikogo w Europie, że Palestyńczycy mogą wcale nie chcieć żyć pod rządami żadnej z tych grup, tak samo, jak nie chcieliby tego Europejczycy?


Francja, podobnie jak i pozostałe kraje Unii Europejskiej od dawna działają na własną niekorzyść na Bliskim Wschodzie. Wciąż udzielając poparcia dla polityki pro-palestyńskiej i antyizraelskiej, Francja najwyraźniej stara się ułagodzić kraje arabskie i islamskie. Wydaje się przekonana, że taka polityka zapobiegnie muzułmańskim atakom na francuskie interesy i na francuską ludność. Być może dlatego Francja popełniła katastrofalny błąd, uważając, że polityka ustępstw (wręcz "appeasement") wobec Arabów i muzułmanów przekona islamskich terrorystów, aby trzymali się z dala od Francji. Teraz Francuzi znaleźli się w poważnym niebezpieczeństwie fałszywego przekonania, że do ataków z 13 listopada doszło dlatego, że Francja niedostatecznie uspokoiła muzułmańskich terrorystów.


Niestety, dwa wcześniejsze ataki terrorystyczne, które miały miejsce w Paryżu w tym roku – przeciwko satyrycznej gazecie Charlie Hebdo i żydowskiemu supermarketowi HyperCacher – nie przekonały Francuzów, że polityka ustępstw w stosunku do Arabów i muzułmanów jest nie tylko nieskuteczna, ale także niebezpieczna.


Zamiast wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów i rozwijać nową politykę wobec konfliktu izraelsko-palestyńskiego w ogólności, a ekstremistycznego Islamu w szczególności, Francuzi kontynuowali swoją strategię ustępstw, nawet po atakach na Charlie Hebdo i na supermarket HyperCacher.


Ostatnio Francja poparła plany Unii Europejskiej odnośnie znakowania produktów pochodzących z osiedli izraelskich, bez wątpienia sądząc, że takie posunięcie spowoduje, że muzułmańscy terroryści będą zadowoleni z Francuzów. Ale jak to pokazały piątkowe ataki terrorystyczne, Państwo Islamskie i jego poplecznicy nie są pod szczególnym wrażeniem takich kroków antyizraelskich.


Terrorystów muzułmańskich nie obchodzą izraelskie osiedla. Jest to dla nich trywialna kwestia, w porównaniu do ich głównego celu i marzenia: zabicie wszystkich niewiernych i utworzenie imperium islamskiego. Muzułmańscy terroryści, którzy mordują Żydów w Izraelu i innych częściach świata, pragną także zabić każdego, kogo uważają za przyjaciela wartości wyznawanych przez Zachód. Zaliczają do nich przede wszystkim chrześcijan – nawet tych, którzy mają nieszczęście nadal mieszkać na Bliskim Wschodzie, ale także żyjących we Francji i innych krajach zachodnich.


Przyczyną, dla której muzułmańscy ekstremiści chcą zniszczyć Izrael nie są osiedla czy punkty kontrolne. Pragną zniszczyć Izrael, ponieważ są przekonani, że Żydzi nie mają najmniejszego prawa, aby przebywać na Bliskim Wschodzie. Chcą zaś zniszczyć Europę, ponieważ wierzą, że chrześcijanie – i wszyscy inni – nie mają prawa być nikim innym, tylko muzułmanami. Dlatego też nie są szczególnie zainteresowani decyzją Unii o oznaczaniu produktów pochodzących z izraelskich osiedli. Warto tu zauważyć, że decyzja o oznaczaniu produktów izraelskich nie była nawet inicjatywą Arabów czy muzułmanów.


Decyzja Unii Europejskiej o bojkotowaniu produktów pochodzących z osiedli izraelskich stanowi fałszywy przekaz dla wrogów Izraela i wrogów wartości zachodnich. Owi wrogowie Zachodu postrzegają decyzję o oznaczaniu produktów zaledwie jako pierwszy krok w określeniu całego Izraela jako "nielegalnego osiedla". Nie powinno więc nikogo dziwić, że pierwszymi organizacjami, które ucieszyła decyzja Unii, były Hamas i Islamski Dżihad.


To, czego nie rozumie Francja i inne kraje Zachodu to to, że ich ustępstwa i gesty są interpretowane przez terrorystów jako oznaki słabości, które wręcz otwierają drzwi dalszej przemocy. Gdy terroryści widzą, że presja działa, jeszcze większa presja powinna zadziałać jeszcze lepiej!


Europejskie bojkoty są tutaj postrzegane jako cyniczne i bez serca – próby uwiedzenia okradającego rządu kosztem ludności. Bojkoty są postrzegane jako nic innego, niż utrzymanie Palestyńczyków w duszącym uścisku ich skorumpowanych przywódców i zmuszają nas, byśmy inaczej spojrzeli na ekstremistów – jako na jedyną proponowaną alternatywę.


Na podstawie ataków w Paryżu, Europejczycy mogli nauczyć się tego, co my wszyscy tutaj – muzułmanie, chrześcijanie, Żydzi – doświadczamy od dziesięcioleci.


W ciągu ostatnich 22 lat, wszystkie izraelskie ustępstwa terytorialne i gesty dobrej woli doprowadziły tylko do zaostrzenia aktów terroryzmu przeciwko Izraelowi, włączając w to nas, Arabów. Wielu Palestyńczyków nieprawidłowo zinterpretowało wycofanie się Izraela ze Strefy Gazy w 2005 roku jako ucieczkę i oznakę słabości. Skoro strzelanie do Żydów spowodowało, że opuścili Gazę – jak to pozornie wyglądało – należy dalej do nich strzelać. Skutek był taki, że Hamas przypisał sobie zasługę wypędzenia Żydów ze Strefy Gazy przy pomocy rakiet i samobójczych ataków bombowych, i błyskawicznie uzyskał władzę.


Podobnie jest, za każdym razem, gdy Izrael uwalnia palestyńskich więźniów (włączając w to dziesiątki ludzi mających krew na rękach) jako ukłon w kierunku prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa, czy Sekretarza Stanu USA Johna Kerry'ego. Palestyńczycy traktują ten gest jako spełnienie ich żądań. A zatem następnym krokiem będzie nasilenie przemocy i żądań. Palestyńczycy uznali wycofanie się Izraela z południowego Libanu i Gazy oraz uwolnienie palestyńskich więźniów nie jako znak, że Izrael pragnie pokoju i wyciszenia sytuacji, ale jako nagrodę za terroryzm.


Dwa miesiące temu, Francja podjęła kolejny krok, by załagodzić sytuację z Arabami i muzułmanami. Tym razem, Francja głosowała za wzniesieniem flagi Palestyny przed główną siedzibą ONZ. "Flaga ta stanowi mocny symbol, promyk nadziei dla Palestyńczyków" powiedział Francois Dellatre, francuski ambasador przy ONZ. I znów Francuzi najwyraźniej sądzili, że ich głos usatysfakcjonowałby Arabów i muzułmanów, i przekonał terrorystów, że Francja stoi po ich stronie w walce przeciwko Izraelowi.


Błędna polityka Francji – i Europy – wobec konfliktu izraelsko-palestyńskiego nie rozpoczęła się rok czy dwa lata temu. Cztery lata temu, Francja głosowała za nadaniem Palestyńczykom pełnego członkostwa w UNESCO (w Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury). W ubiegłym miesiącu, władze Autonomii Palestyńskiej bezskutecznie próbowały wykorzystać UNESCO, aby przegłosować rezolucję uznającą Ścianę Zachodnią jako święte miejsce tylko i wyłącznie dla muzułmanów. Rezolucję zmieniono w ostatniej chwili na rezolucję potępiającą Izrael, lecz zamiast przeciwstawić się jej, zakłopotana Francja powstrzymała się od głosu. Jednakże, UNESCO przegłosowało, że dwa starożytne żydowskie miejsca dziedzictwa kulturowego, symbolizujące erę biblijną, a mianowicie Grób Racheli i Grobowiec Patriarchów, będą od tej pory miejscami dziedzictwa kulturowego muzułmanów. W tym samym tygodniu, inne miejsce biblijne, Grób Józefa, zostało podpalone (po raz drugi, pierwszym razem stało się to w 2000 roku) przez ludzi, których rząd Autonomii Palestyńskiej chroni.


Od kilku tygodni, Palestyńczycy prowadzą kolejną falę terroryzmu przeciwko mieszkańcom Izraela. Tym razem, Palestyńczycy używają karabinów, noży, kamieni i samochodów, żeby mordować tylu Żydów, ilu się da. Ale wciąż nie usłyszeliśmy jeszcze prawdziwego potępienia palestyńskiego terroryzmu ani ze strony Francji, ani Europy, ani nikogo innego.


Nie usłyszeliśmy jeszcze także żądania ze strony Francji czy innych krajów Unii Europejskiej, aby prezydent Mahmoud Abbas potępił ataki terrorystyczne przeciwko Izraelowi. Większość francuskich mediów i dziennikarzy wręcz odmawia określania palestyńskich napastników mianem terrorystów – mimo, że wielu terrorystów jest związanych z dwiema grupami palestyńskimi, podzielającymi tę samą ideologię, co Państwo Islamskie: z Hamasem i z Islamskim Dżihadem.


Nie potępiając ataków terrorystycznych przeciwko Izraelitom i nazwaniu napastników po imieniu – jako bezlitosnych morderców i terrorystów – Francja i kraje Zachodu ponownie ślą fanatycznym wyznawcom Islamu złe przesłanie: że zabijanie Żydów nie stanowi aktu terroru.


Kraje te nie rozumieją, że terroryści, którzy atakują Żydów, pragną także zniszczyć Francję, Niemcy, Wielką Brytanię i, oczywiście, "Wielkiego Szatana" (Stany Zjednoczone). Trzeba im codziennie przypominać, że ostatecznym celem islamskich terrorystów jest zmuszenie wszystkich nie-muzułmanów do poddania się Islamowi albo utraty życia. Czasem terroryści nie mają nawet na tyle cierpliwości, aby zaoferować ten wybór "niewiernym" i po prostu zabijają ich, gdy ci słuchają koncertu lub oglądają mecz piłki nożnej.


Pozostaje nam poczekać i zobaczyć, czy Francuzi obudzą się wreszcie i uświadomią sobie, że radykalny Islam prowadzi wojnę z "niewierzącymi" i tymi wszystkimi, którzy odmawiają przyjęcia nakazów Państwa Islamskiego i innych muzułmańskich ekstremistów. Jest to wojna, którą Izrael toczy już od ponad dwudziestu lat, niestety z niewielkim wsparciem – a najczęściej ze zjadliwym blokowaniem – ze strony krajów europejskich, w tym Francji.


Byłoby dobrze, gdyby Francuzi i Europejczycy zrozumieli, że nie ma żadnej różnicy między młodym Palestyńczykiem, który bierze nóż i wychodzi na ulicę mordować Żydów, a terrorystami Państwa Islamskiego, którzy mordują dziesiątki niewinnych osób w Paryżu. Gdy Francuzi i inni Europejczycy zrozumieją tę rzeczywistość, będzie im o wiele łatwiej włączyć się do walki z islamskim terrorem.


What France and Europe Might Learn

Tłumaczenie: Paulina Wojciechowska

Polskie tłumaczenie ukazało się pierwotnie w Gatestone Institute.

Gatestone Institute, 22 listopada 2015


Bassam Tawil


Palestyński badacz mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Utrata instynktu samozachowawczego? mieczysławski 2015-11-28


Dysydenci

Znalezionych 289 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk