Prawda

Niedziela, 17 listopada 2019 - 08:52

« Poprzedni Następny »


Czego Francja i Europa mogłyby się nauczyć


Bassam Tawil 2015-11-27


Kilka miesięcy temu, Francja była jednym z ośmiu krajów, które poparły palestyńską rezolucję podczas spotkania Rady Bezpieczeństwa ONZ, nawołującą do całkowitego wycofania się Izraela na terytoria sprzed 1967 roku do końca roku 2017.


Głos ten oznacza, że Francja popiera utworzenie niezależnego państwa palestyńskiego, najprawdopodobniej pod rządami tego samego typu ludzi, którzy 13 listopada dopuścili się najbardziej makabrycznych ataków terrorystycznych we Francji od czasów II Wojny Światowej.


Dzisiaj każde palestyńskie dziecko wie, że w najlepszym wypadku, przyszłym państwem Palestyną będzie rządzić Hamas lub Islamski Dżihad, a w najgorszym, Państwo Islamskie i jego sojusznicy. Czy nie dociera do nikogo w Europie, że Palestyńczycy mogą wcale nie chcieć żyć pod rządami żadnej z tych grup, tak samo, jak nie chcieliby tego Europejczycy?


Francja, podobnie jak i pozostałe kraje Unii Europejskiej od dawna działają na własną niekorzyść na Bliskim Wschodzie. Wciąż udzielając poparcia dla polityki pro-palestyńskiej i antyizraelskiej, Francja najwyraźniej stara się ułagodzić kraje arabskie i islamskie. Wydaje się przekonana, że taka polityka zapobiegnie muzułmańskim atakom na francuskie interesy i na francuską ludność. Być może dlatego Francja popełniła katastrofalny błąd, uważając, że polityka ustępstw (wręcz "appeasement") wobec Arabów i muzułmanów przekona islamskich terrorystów, aby trzymali się z dala od Francji. Teraz Francuzi znaleźli się w poważnym niebezpieczeństwie fałszywego przekonania, że do ataków z 13 listopada doszło dlatego, że Francja niedostatecznie uspokoiła muzułmańskich terrorystów.


Niestety, dwa wcześniejsze ataki terrorystyczne, które miały miejsce w Paryżu w tym roku – przeciwko satyrycznej gazecie Charlie Hebdo i żydowskiemu supermarketowi HyperCacher – nie przekonały Francuzów, że polityka ustępstw w stosunku do Arabów i muzułmanów jest nie tylko nieskuteczna, ale także niebezpieczna.


Zamiast wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów i rozwijać nową politykę wobec konfliktu izraelsko-palestyńskiego w ogólności, a ekstremistycznego Islamu w szczególności, Francuzi kontynuowali swoją strategię ustępstw, nawet po atakach na Charlie Hebdo i na supermarket HyperCacher.


Ostatnio Francja poparła plany Unii Europejskiej odnośnie znakowania produktów pochodzących z osiedli izraelskich, bez wątpienia sądząc, że takie posunięcie spowoduje, że muzułmańscy terroryści będą zadowoleni z Francuzów. Ale jak to pokazały piątkowe ataki terrorystyczne, Państwo Islamskie i jego poplecznicy nie są pod szczególnym wrażeniem takich kroków antyizraelskich.


Terrorystów muzułmańskich nie obchodzą izraelskie osiedla. Jest to dla nich trywialna kwestia, w porównaniu do ich głównego celu i marzenia: zabicie wszystkich niewiernych i utworzenie imperium islamskiego. Muzułmańscy terroryści, którzy mordują Żydów w Izraelu i innych częściach świata, pragną także zabić każdego, kogo uważają za przyjaciela wartości wyznawanych przez Zachód. Zaliczają do nich przede wszystkim chrześcijan – nawet tych, którzy mają nieszczęście nadal mieszkać na Bliskim Wschodzie, ale także żyjących we Francji i innych krajach zachodnich.


Przyczyną, dla której muzułmańscy ekstremiści chcą zniszczyć Izrael nie są osiedla czy punkty kontrolne. Pragną zniszczyć Izrael, ponieważ są przekonani, że Żydzi nie mają najmniejszego prawa, aby przebywać na Bliskim Wschodzie. Chcą zaś zniszczyć Europę, ponieważ wierzą, że chrześcijanie – i wszyscy inni – nie mają prawa być nikim innym, tylko muzułmanami. Dlatego też nie są szczególnie zainteresowani decyzją Unii o oznaczaniu produktów pochodzących z izraelskich osiedli. Warto tu zauważyć, że decyzja o oznaczaniu produktów izraelskich nie była nawet inicjatywą Arabów czy muzułmanów.


Decyzja Unii Europejskiej o bojkotowaniu produktów pochodzących z osiedli izraelskich stanowi fałszywy przekaz dla wrogów Izraela i wrogów wartości zachodnich. Owi wrogowie Zachodu postrzegają decyzję o oznaczaniu produktów zaledwie jako pierwszy krok w określeniu całego Izraela jako "nielegalnego osiedla". Nie powinno więc nikogo dziwić, że pierwszymi organizacjami, które ucieszyła decyzja Unii, były Hamas i Islamski Dżihad.


To, czego nie rozumie Francja i inne kraje Zachodu to to, że ich ustępstwa i gesty są interpretowane przez terrorystów jako oznaki słabości, które wręcz otwierają drzwi dalszej przemocy. Gdy terroryści widzą, że presja działa, jeszcze większa presja powinna zadziałać jeszcze lepiej!


Europejskie bojkoty są tutaj postrzegane jako cyniczne i bez serca – próby uwiedzenia okradającego rządu kosztem ludności. Bojkoty są postrzegane jako nic innego, niż utrzymanie Palestyńczyków w duszącym uścisku ich skorumpowanych przywódców i zmuszają nas, byśmy inaczej spojrzeli na ekstremistów – jako na jedyną proponowaną alternatywę.


Na podstawie ataków w Paryżu, Europejczycy mogli nauczyć się tego, co my wszyscy tutaj – muzułmanie, chrześcijanie, Żydzi – doświadczamy od dziesięcioleci.


W ciągu ostatnich 22 lat, wszystkie izraelskie ustępstwa terytorialne i gesty dobrej woli doprowadziły tylko do zaostrzenia aktów terroryzmu przeciwko Izraelowi, włączając w to nas, Arabów. Wielu Palestyńczyków nieprawidłowo zinterpretowało wycofanie się Izraela ze Strefy Gazy w 2005 roku jako ucieczkę i oznakę słabości. Skoro strzelanie do Żydów spowodowało, że opuścili Gazę – jak to pozornie wyglądało – należy dalej do nich strzelać. Skutek był taki, że Hamas przypisał sobie zasługę wypędzenia Żydów ze Strefy Gazy przy pomocy rakiet i samobójczych ataków bombowych, i błyskawicznie uzyskał władzę.


Podobnie jest, za każdym razem, gdy Izrael uwalnia palestyńskich więźniów (włączając w to dziesiątki ludzi mających krew na rękach) jako ukłon w kierunku prezydenta Autonomii Palestyńskiej, Mahmouda Abbasa, czy Sekretarza Stanu USA Johna Kerry'ego. Palestyńczycy traktują ten gest jako spełnienie ich żądań. A zatem następnym krokiem będzie nasilenie przemocy i żądań. Palestyńczycy uznali wycofanie się Izraela z południowego Libanu i Gazy oraz uwolnienie palestyńskich więźniów nie jako znak, że Izrael pragnie pokoju i wyciszenia sytuacji, ale jako nagrodę za terroryzm.


Dwa miesiące temu, Francja podjęła kolejny krok, by załagodzić sytuację z Arabami i muzułmanami. Tym razem, Francja głosowała za wzniesieniem flagi Palestyny przed główną siedzibą ONZ. "Flaga ta stanowi mocny symbol, promyk nadziei dla Palestyńczyków" powiedział Francois Dellatre, francuski ambasador przy ONZ. I znów Francuzi najwyraźniej sądzili, że ich głos usatysfakcjonowałby Arabów i muzułmanów, i przekonał terrorystów, że Francja stoi po ich stronie w walce przeciwko Izraelowi.


Błędna polityka Francji – i Europy – wobec konfliktu izraelsko-palestyńskiego nie rozpoczęła się rok czy dwa lata temu. Cztery lata temu, Francja głosowała za nadaniem Palestyńczykom pełnego członkostwa w UNESCO (w Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury). W ubiegłym miesiącu, władze Autonomii Palestyńskiej bezskutecznie próbowały wykorzystać UNESCO, aby przegłosować rezolucję uznającą Ścianę Zachodnią jako święte miejsce tylko i wyłącznie dla muzułmanów. Rezolucję zmieniono w ostatniej chwili na rezolucję potępiającą Izrael, lecz zamiast przeciwstawić się jej, zakłopotana Francja powstrzymała się od głosu. Jednakże, UNESCO przegłosowało, że dwa starożytne żydowskie miejsca dziedzictwa kulturowego, symbolizujące erę biblijną, a mianowicie Grób Racheli i Grobowiec Patriarchów, będą od tej pory miejscami dziedzictwa kulturowego muzułmanów. W tym samym tygodniu, inne miejsce biblijne, Grób Józefa, zostało podpalone (po raz drugi, pierwszym razem stało się to w 2000 roku) przez ludzi, których rząd Autonomii Palestyńskiej chroni.


Od kilku tygodni, Palestyńczycy prowadzą kolejną falę terroryzmu przeciwko mieszkańcom Izraela. Tym razem, Palestyńczycy używają karabinów, noży, kamieni i samochodów, żeby mordować tylu Żydów, ilu się da. Ale wciąż nie usłyszeliśmy jeszcze prawdziwego potępienia palestyńskiego terroryzmu ani ze strony Francji, ani Europy, ani nikogo innego.


Nie usłyszeliśmy jeszcze także żądania ze strony Francji czy innych krajów Unii Europejskiej, aby prezydent Mahmoud Abbas potępił ataki terrorystyczne przeciwko Izraelowi. Większość francuskich mediów i dziennikarzy wręcz odmawia określania palestyńskich napastników mianem terrorystów – mimo, że wielu terrorystów jest związanych z dwiema grupami palestyńskimi, podzielającymi tę samą ideologię, co Państwo Islamskie: z Hamasem i z Islamskim Dżihadem.


Nie potępiając ataków terrorystycznych przeciwko Izraelitom i nazwaniu napastników po imieniu – jako bezlitosnych morderców i terrorystów – Francja i kraje Zachodu ponownie ślą fanatycznym wyznawcom Islamu złe przesłanie: że zabijanie Żydów nie stanowi aktu terroru.


Kraje te nie rozumieją, że terroryści, którzy atakują Żydów, pragną także zniszczyć Francję, Niemcy, Wielką Brytanię i, oczywiście, "Wielkiego Szatana" (Stany Zjednoczone). Trzeba im codziennie przypominać, że ostatecznym celem islamskich terrorystów jest zmuszenie wszystkich nie-muzułmanów do poddania się Islamowi albo utraty życia. Czasem terroryści nie mają nawet na tyle cierpliwości, aby zaoferować ten wybór "niewiernym" i po prostu zabijają ich, gdy ci słuchają koncertu lub oglądają mecz piłki nożnej.


Pozostaje nam poczekać i zobaczyć, czy Francuzi obudzą się wreszcie i uświadomią sobie, że radykalny Islam prowadzi wojnę z "niewierzącymi" i tymi wszystkimi, którzy odmawiają przyjęcia nakazów Państwa Islamskiego i innych muzułmańskich ekstremistów. Jest to wojna, którą Izrael toczy już od ponad dwudziestu lat, niestety z niewielkim wsparciem – a najczęściej ze zjadliwym blokowaniem – ze strony krajów europejskich, w tym Francji.


Byłoby dobrze, gdyby Francuzi i Europejczycy zrozumieli, że nie ma żadnej różnicy między młodym Palestyńczykiem, który bierze nóż i wychodzi na ulicę mordować Żydów, a terrorystami Państwa Islamskiego, którzy mordują dziesiątki niewinnych osób w Paryżu. Gdy Francuzi i inni Europejczycy zrozumieją tę rzeczywistość, będzie im o wiele łatwiej włączyć się do walki z islamskim terrorem.


What France and Europe Might Learn

Tłumaczenie: Paulina Wojciechowska

Polskie tłumaczenie ukazało się pierwotnie w Gatestone Institute.

Gatestone Institute, 22 listopada 2015


Bassam Tawil


Palestyński badacz mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Utrata instynktu samozachowawczego? mieczysławski 2015-11-28


Dysydenci

Znalezionych 207 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14
Pojechałam do Izraela i nie żałuję tego     2018-08-12
Dlaczego przywódcy palestyńscy sprzeciwiają się pomaganiu własnej ludności?   Tawil   2018-07-18
Jesteśmy rasistami, ale przypisujemy to Izraelowi   Al-Sa'di   2018-07-10
Palestyńczycy: jak poprawić jakość życia?   Tawil   2018-06-30
Dlaczego my, Arabowie, musimy krzyczeć   Maroun   2018-06-27
Palestyńczycy: Ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2018-06-25
W przyszłym roku w Jerozolimie   Eid   2018-06-22
Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21
Jestem jawnym i dumnym syjonistą, bo jestem jawnym i dumnym lewicowcem   Maroun   2018-04-11
Kiedy religię przedstawia się jako ideologię, jest bardziej niebezpieczna niż broń nuklearna     2018-03-22
Grożenie terrorem nie powinno być sposobem zarabiania na życie   Darwish   2018-01-31
Arabskie reżimy przerażone wolnością w Izraelu   Meotti   2018-01-30
Odwiedzanie Izraela jest przywilejem, a nie prawem   Maroun   2018-01-20
Witajcie na Zachodzie, ale prosimy się nie integrować …    Arbabzadah   2018-01-01
Rzeczywista reakcja palestyńska na jerozolimskie przemówienie Trumpa   Tawil   2017-12-09
Do moich rodaków Libańczyków, których gniewają izraelskie bomby   Maroun   2017-11-05
Palestyńczycy zamykają w więzieniu dziennikarzy za ujawnianie korupcji   Toameh   2017-10-02
Iracki duchowny: muzułmanie są utrapieniem świata     2017-09-29
Błędem jest ograniczanie wolności myśli obywateli   Al-Salem   2017-09-28
Popieranie Izraela jest obowiązkiem lewicy   Maroun   2017-09-24
Kiedy "progresizm" miażdży kobiety muzułmańskie   Mohamed   2017-09-23
Muzułmanie amerykańscy powinni zdemaskować imamów, którzy głoszą nienawiść   Al-Hadj   2017-09-20
Ograniczanie praw kobiet: Prawa islamskie i multikulturalizm   Khan   2017-09-16
Palestyńczycy, których zachodnie media wolą nie widzieć   Toameh   2017-09-13
Ofiary islamizacji Turcji: kobiety   Bekdil   2017-09-09
Szef ONZ Guterres, media i palestyńskie fake news   Tawil   2017-09-06
Palestyńczycy: Niszczenie sądownictwa   Toameh   2017-09-04
My, muzułmanie, jesteśmy całkowicie pozbawionymi samokrytycyzmu płaczliwymi łobuzami na szkolnym podwórku   Nawaz   2017-09-02
Uderzyć w wylęgarnie terroru   Khan   2017-09-01
Musimy podjąć stanowczą decyzję     2017-08-27
Czy było etyczne ze strony Izraela NIEdeportowanie Arabów w 1948 i 1967 r.?   Maroun   2017-08-06
Zaprzeczaj Holocaustowi, ale nigdy nie kwestionuj szariatu?   Rafizadeh   2017-07-31
Problemem z wykrywaczami metalu jest to, że są one żydowskie   Maroun   2017-07-25
Islamska koncepcja “feminizmu”   Darwish   2017-07-23
UNESCO wspiera terroryzm   Tawil   2017-07-20
Modernizacja Bliskiego Wschodu jest spektakularna   Taheri   2017-07-19
Arabowie, którzy nie cenią Izraela, są głupcami   Maroun   2017-07-16
My, Arabowie, mamy cholerne szczęście, że Żydzi nie zachowują się jak Arabowie   Maroun   2017-07-15
Nadchodzi kolejna antysemicka wojna, a świat dalej odwraca głowę   Maroun   2017-07-04
Turcja bez cenzury: wojna z mediami   Bulut   2017-07-03
Jako lekarz i muzułmanin protestuję przeciw okaleczaniu kobiet   Jasser   2017-07-01
Niewygodna prawda o konflikcie izraelsko-palestyńskim   Maroun   2017-06-30
Miękki szariat w Turcji     2017-06-29
Źli przywódcy - prawdziwa tragedia Palestyńczyków   Toameh   2017-06-24
Świat musi wygnać niszczące go fantazje   Qudosi   2017-06-11
Jako Arab wstydzę się za wojnę sześciodniową   Maroun   2017-06-07
Dorastając na północ od Izraela: Jak zostałem żarliwym syjonistą   Maroun   2017-05-31
Palestyńczycy: Groźby, które Trump powinien usłyszeć   Tawil   2017-05-22
Palestyńczycy potrzebują prawdziwego poparcia   Eid   2017-05-18
Przemysł terroryzmu   Tawil   2017-04-14
Kiedy Arabowie przestaną pozwalać, by prowadzono ich jak barany?   Maroun   2017-04-12
Proszę, czy Zachód mógłby przestać stawać po stronie zbrodniarzy?   Khan   2017-04-03
Linda Sarsour to objaw poważniejszej choroby   Maroun   2017-04-02
Gość z Czarnego Lądu   Koraszewski   2017-03-31
Palestyńczycy: Puste obietnice Abbasa   Toameh   2017-03-31
Czy twardogłowa lewica jest sprzymierzona z radykalnymi islamistami?   AlSaied   2017-03-29
Jako muzułmanka zdecydowanie popieram zakaz zakwefiania   Ahmed   2017-03-28
Czego nie mówią ci o Indonezji   Lato   2017-03-27
Palestyńczycy: fałszywe informacje i “alternatywne fakty”   Tawil   2017-03-14
Antysemityzm: wpatrywanie się w mrok   Maroun   2017-03-07
Wspieranie terroryzmu pod przykrywką dziennikarstwa   Tawil   2017-03-06
Tortury za murami Jerycha   Toameh   2017-02-08
Świat ma dość muzułmańskiego ekstremizmu religijnego     2017-01-22
Dysydenci arabscy i wojna o pokój     2017-01-19
Spojrzenie Araba na pokojowy szczyt w Paryżu   Maroun   2017-01-17
Przemówienie noworoczne do świata muzułmańskiego   Darwish   2017-01-07
Kontratak liberalnych muzułmanów   Palmer   2016-12-24
Komu po drodze z Trumpem?   Koraszewski   2016-12-09
Strach przed prezydenturą Trumpa jest  przesadny   Al-Hadj   2016-11-27
Żydzi z sześcioma ramionami   Rahola   2016-11-04
Skończcie z podżeganiem przeciwko Żydom     2016-10-23
Wywiad z francuskim eseistą, Majidem Oukacha   Canlorbe   2016-10-19
Świat jest jeden i trzeba do niego dołączyć     2016-10-17
Długa walka dra Turkiego Al-Hamada   Fernandez   2016-10-13
Złe wiadomości dla nienawidzących Izraela   Toameh   2016-09-24
Wzrastające szeregi muzułmańskich syjonistów   Koraszewski   2016-08-20
Terror jest produktem ekstremizmu w mediach, meczetach i szkołach   Al-Rashed   2016-08-15

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk