Prawda

Środa, 20 października 2021 - 08:51

« Poprzedni Następny »


Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę


Bassam Tawil 2019-06-18

Fala zamachów terrorystycznych na izraelskich policjantów i cywilów rozpoczęła się wkrótce po tym, jak prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, powiedział w 2015 roku, że Palestyńczycy nie pozwolą Żydom „z ich brudnymi stopami bezcześcić naszego meczetu Al-Aksa” i „Błogosławimy każda kroplę krwi, która została przelana dla Jerozolimy, która jest czystą i niepokalaną krwią, krwią przelaną dla Allaha...\
Fala zamachów terrorystycznych na izraelskich policjantów i cywilów rozpoczęła się wkrótce po tym, jak prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, powiedział w 2015 roku, że Palestyńczycy nie pozwolą Żydom „z ich brudnymi stopami bezcześcić naszego meczetu Al-Aksa” i „Błogosławimy każda kroplę krwi, która została przelana dla Jerozolimy, która jest czystą i niepokalaną krwią, krwią przelaną dla Allaha..." (Zdjęcie: Zrzut z ekranu z wideo Palestinian Media Watch)

Autonomia Palestyńska (AP) jest oburzona, ponieważ izraelski policjant zabił Palestyńczyka, który zranił nożem dwóch Żydów na Starym Mieście Jerozolimy. Terrorysta, 19-letni Jusef Wadżih, z wsi Abwain w pobliżu Ramallah na Zachodnim Brzegu, dźgnął jednego z mężczyzn w szyję i głowę koło Bramy Damasceńskiej na Starym Mieście, poważnie go raniąc.


Drugą
 ofiarą był 16-latek, któremu terrorysta wbił nóż w plecy kilkaset metrów od sceny pierwszego ataku. Rany nastolatka były umiarkowane. Policjant strzelił i zabił terrorystę, w ten sposób powstrzymując go od dalszych ataków na Żydów.  


Takie ataki nożownicze nie są czymś niezwykłym na ulicach Jerozolimy. W ciągu ostatnich kilku lat palestyńscy terroryści dokonali wielu ataków nożowniczych, strzelali również z broni palnej do izraelskich policjantów i cywilów, szczególnie do ultraortodoksyjnych Żydów, którzy byli w drodze do lub z modłów przy Ścianie Zachodniej.


Fala zamachów terrorystycznych na izraelskich policjantów i cywilów rozpoczęła się wkrótce po tym, jak prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, powiedział  w 2015 roku, że Palestyńczycy nie pozwolą Żydom „z ich brudnymi stopami bezcześcić naszego meczetu Al-Aksa”. Abbas nawiązywał do decyzji władz izraelskich o wznowieniu żydowskich wizyt na Wzgórzu Świątynnym. Te wizyty były czasowo zawieszone z przyczyn bezpieczeństwa po wybuchu drugiej intifady we wrześniu 2000 roku.


Abbas, który przemawiał podczas spotkania z arabskimi mieszkańcami Jerozolimy w swoim biurze w Ramallah, dodał:

" Błogosławimy każda kroplę krwi, która została przelana dla Jerozolimy, która jest czystą i niepokalaną krwią, krwią przelaną dla Allaha, z wolą Allaha. Każdy Męczennik (Szahid) osiągnie raj i każdy ranny zostanie nagrodzony przez Allaha, [Meczet] Al-Aksa jest nasz,  Bazylika Grobu Świętego jest nasza i oni nie mają żadnego prawa bezcześcić jej swoimi brudnymi stopami. Nie pozwolimy im i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by bronić Jerozolimy”.  

Od czasu tej wypowiedzi Abbasa palestyńskie media prowadzą kampanię podżegania przeciwko obecności Żydów na Wzgórzu Świątynnym. Oficjalna agencja informacyjna Abbasa, Wafa, regularnie opisuje spokojne wizyty Żydów jako pełne przemocy incydenty „osadników” i „ekstremistów”. Niemal co tydzień Wafa publikuje relacje pod tytułem: "Żydowscy osadnicy szturmują meczet Al-Aksa”.  


Celem takich relacji jest powiedzenie Palestyńczykom, że Żydzi przygotowują jakiś rodzaj agresywnego "wtargnięcia" do jednego z świętych miejsc islamu.


Prawdą zaś jest, że Żydzi odwiedzający Wzgórze Świątynne nigdy nie wchodzą do żadnego mieszczącego się tam meczetu ani nie dokonują żadnych ataków na modlących się tam muzułmanów.


Abbas i jego Autonomia Palestyńska uważają jednak starannie, by nie dać się omotać faktami. Terrorysta, który dźgnął nożem dwóch Żydów na Starym Mieście Jerozolimy, był niewątpliwie motywowany trwającym podżeganiem prowadzonym przez palestyńskich przywódców przeciw żydowskim wizytom na Wzgórzu Świątynnym. Jest to ten rodzaj podżegania, który powoduje, że Palestyńczycy chwytają za nóż i atakują pierwszego Żyda, jakiego spotykają.


Ale zamiast potępić terrorystę za zaatakowanie Żydów w zeszły piątek podczas świętego miesiąca ramadanu – na kilka godzin zanim setki tysięcy muzułmanów zgromadziło się w meczecie Al-Aksa na modły – Autonomia Palestyńska potępiła Izrael za zabicie go.


Mimo terrorystycznego ataku władze izraelskie nie przeszkodziły setkom tysięcy muzułmańskich wiernych w wejściu do Jerozolimy na piątkowe modły. Izrael mógł użyć tego zamachu terrorystycznego jako powodu, by narzucić ograniczenia na wejście muzułmańskich wiernych do Jerozolimy, ale postanowił tego nie robić.  


Jusef Wadżih, terrorysta, przybył do Jerozolimy uzbrojony w nóż, żeby zabić Żydów. To był jego jedyny cel. Mógł skorzystać ze złagodzenia przez Izrael restrykcji podczas ramadanu – co pozwoliło setkom tysięcy muzułmanów na przybywanie do Jerozolimy w każdy piątek, by modlić się w meczecie Al-Aksa.


Autonomia Palestyńska nie niepokoi się, że czyn terrorysty mógł dotknąć muzułmańskich wiernych, którzy chcieli modlić się w miejscu świętym w ostatni piątek ramadanu. AP nie martwi się także, że dwóch niewinnych Żydów zostało ugodzonych nożem przez terrorystę. Autonomia Palestyńska jest poruszona tym, że terrorysta został zabity.

"Palestyńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potępia zbrodnię pozasądowego zabójstwa, dokonaną przez siły okupacyjne w Jerozolimie” – oznajmiło ministerstwo Abbasa w oświadczeniu wydanym wkrótce po tym, jak izraelski policjant zastrzelił terrorystę. Ministerstwo wezwało Międzynarodowy Trybunał Karny (ICC), by rozpoczął dochodzenie „w sprawie tej zbrodni i pociągnął do odpowiedzialności sprawców takich zbrodni”.  

Według logiki Autonomii Palestyńskiej, policjanci, którzy zastrzelili terrorystę, są prawdziwymi kryminalistami.  Palestyńczycy uważają, że policjanci powinni odpowiadać karnie za uniemożliwienie terroryście kontynuowania serii dalszych zamachów nożowych. Policjanci powinni być postawieni przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym za pokrzyżowanie planu terrorysty. Palestyńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, jak to ma w zwyczaju, nie wspomniało o dwóch Żydach zranionych przez terrorystę.


Przez nazwanie zastrzelenia terrorysty "pozasądowym zabójstwem" Autonomia Palestyńska stara się stworzyć wrażenie, że izraelscy policjanci wyciągają niewinnych Palestyńczyków na ulicę i dokonują na nich publicznej egzekucji bez żadnego powodu. To jest ten rodzaj oszczerstwa o mordzie rytualnym, który także popycha Palestyńczyków do dokonywania zamachów terrorystycznych przeciwko Izraelczykom.  


Tak więc to właśnie kierownictwo Autonomii Palestyńskiej, które kontynuuje kłamstwa i podżeganie swojej ludności przeciwko Izraelowi i Żydom, przeciwko któremu powinno się wytoczyć proces przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym.


Jeśli ICC kiedykolwiek spojrzy na ten incydent, powinien zacząć dochodzenie od zbadania bestialskiego podżegania przez palestyńskich przywódców, którzy używają żydowskich wizyt do miejsca świętego w Jerozolimie, by masakrować prawdę, co skłania Palestyńczyków takich jak   Jusef Wadżih, by wstać rano i zmasakrować pierwszego Żyda, jakiego spotkają. Krew Wadżiha jest na rękach palestyńskich przywódców, a nie policjanta, który powstrzymał terrorystę przed ugodzeniem nożem kolejnych Żydów.  


How Palestinian Leaders Butcher the Truth

Gatestone Institute, 10 czerwca 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Bassam Tawil


Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. To jest sposób na życie baszarteg 2019-06-18


Dysydenci

Znalezionych 276 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14
Pojechałam do Izraela i nie żałuję tego     2018-08-12
Dlaczego przywódcy palestyńscy sprzeciwiają się pomaganiu własnej ludności?   Tawil   2018-07-18
Jesteśmy rasistami, ale przypisujemy to Izraelowi   Al-Sa'di   2018-07-10
Palestyńczycy: jak poprawić jakość życia?   Tawil   2018-06-30
Dlaczego my, Arabowie, musimy krzyczeć   Maroun   2018-06-27
Palestyńczycy: Ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2018-06-25
W przyszłym roku w Jerozolimie   Eid   2018-06-22
Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk