Prawda

Poniedziałek, 16 wrzesnia 2019 - 05:42

« Poprzedni Następny »


Marchewka stadnego myślenia i niechciany kij racjonalizmu


Andrzej Koraszewski 2019-07-04

U nas w gminie też mamy farmę wiatrową, a ponieważ wiatry mamy słabe, więc chcemy wykorzystać również energię odnawialną naszej siłowni, która może dostarczyć znacznej ilości prądu.
U nas w gminie też mamy farmę wiatrową, a ponieważ wiatry mamy słabe, więc chcemy wykorzystać również energię odnawialną naszej siłowni, która może dostarczyć znacznej ilości prądu.

Donoszę Panie Naczelniku, że obywatel Gadomski Witold narusza linię generalną i kwestionuje tezy na zjazd do zajezdni. Obywatel Gadomski już wcześniej wyłamywał się z szeregu i posiadał stanowisko odbiegające. Mimo wezwań do samokrytyki jak dotąd obywatel Gadomski takowej samokrytyki nie złożył i można podejrzewać, że nadal nie zamierza odciąć się od swojej wypowiedzi w kwestii zasadniczej dla dobra całej ludzkości.

Przypominam, że obywatel Gadomski Witold publicznie, na łamach powszechnie dostępnego medium stwierdził  co następuje:

  1. „…mam wątpliwości co do katastroficznych prognoz spowodowanych globalnym ociepleniem i wpływu na to działań człowieka”.  (Obywatel Gadomski podstępnie twierdzi, że katastroficzne prognozy głoszono już wcześniej i że podobno one się nie sprawdziły.)
  2. „Według najczarniejszych scenariuszy globalne ocieplenie spowoduje zalanie niżej położonych terenów. Zniknie kilka wysp, a także duże aglomeracje takie jak Nowy Jork. Jeżeli poważnie potraktujemy ten scenariusz, to należy natychmiast szukać rozmaitych rozwiązań. Rządy powinny na to przeznaczyć ogromne środki, a naukowcy prześcigać się w pomysłach, jak temu zaradzić.” (Problem faktycznego przygotowania się na ewentualność podniesienia się poziomu mórz systematycznie podejmuje Copenhagen Consensus Center, kierowana przez kontrowersyjnego eknomistę, a właściwie statystyka, Bjørna Lomborga, który wiele lat temu jako młody wykładowca, a zarazem działacz środowiskowy, postanowił zdekonstruować kilka prac krytyków katastroficznego ocieplenia i przeszedł na Ciemną Stronę Mocy, dochodząc do kontrowersyjnego wniosku, że być może potrzebne jest inne podejście. Zespół Lomborga, który skupia specjalistów z różnych dziedzin, w tym kilku noblistów nauk ścisłych, propaguje bardzo kontrowersyjne podejście prakseologiczne, czyli analizę skuteczności działania, przy założeniu takich lub innych nakładów na dane cele. Twierdzi on, że analiza priorytetów może nie być najgorszym pomysłem, a wybór priorytetów powinien uwzględniać zarówno scenariusze najbardziej pesymistyczne, jak i te stosunkowo łagodne. Według tego kontrowersyjnego naukowca, najbardziej pesymistyczny scenariusz, to że przewidywania wzrostu temperatur, topnienia lodowcow i podniesienia się poziomu mórz okażą się poprawne, a działania skierowane na drastyczne zredukowanie emisji gazów cieplarnianych okażą się nieskuteczne i efektem będzie zalanie nisko położonych obszarów wodą morską, co dotknie głównie kraje takie jak Bangladesz, zaś astronomiczne środki wydane na mało skuteczne działania spowodują spowolnienie rozwoju gospodarczego, co ponownie uderzy najbardziej w ludność najbiedniejszą. Nie wolno dopuszczać, aby tak pesymistyczne rozważania były rozpowszechniane.)
  3. „Moje wątpliwości wywołuje też quasi-religijny charakter ruchu ‘walki z globalnym ociepleniem’. Czy protest przeciwko globalnemu ociepleniu 15-letniej Grety Thunberg (została przyjęta przez papieża) nie przypomina krucjaty dziecięcej, która w 1212 roku miała zdobyć Jerozolimę siłą wiary i niewinności dziecięcych serc?” (Tu już obywatel Gadomski naprawdę wstydu nie ma, wyśmiewając dziecięcą wiarę i żaliwość i proponując w to miejsce mędrca szkiełko i oko oraz jakieś chłodne dyskusje w małych gronach ludzi dysponujących wiedzą tajemną, o sprawach takich jak zabezpieczanie terenów nisko położonych, rezygnacja z nowej zabudowy na terenach zagrożonych, czy nowoczesne techniki oszczędnego nawadniania w rolnictwie lub o zgrozo, przyspieszeniem prac nad GMO i roślinami odpornymi na niedobór wody. Nie może być na to zgody i należy temu stanowczo dać odpór.)                      
  4. „…wyznawcy religii globalnego ocieplenia wrzucają do jednego worka wszystkie patologiczne zjawiska związane ze środowiskiem naturalnym. Przykładem jest dyskusja, którą w Radiu TOK FM prowadził w środę 19 czerwca Piotr Kraśko. Jednym tchem mówił: ‘katastrofa klimatyczna’, ‘smog’, ‘niedobór wody’, ‘toksyczne odpady wwożone do Polski’. W tym samym radiu w piątek Tomasz Lis cieszył się, że w Polsce wzrasta świadomość zagrożenia dla klimatu, czego dowodem jest wycofanie plastykowych rurek w kafejce w Agorze.” (To jest wyśmiewanie pozytywnego zjawiska, tego że budzi się holistyczna świadomość katastrofy klimatycznej, ludzie się budzą, są woke, to jest O.K. a on to wyśmiewa. Obywatel Gadomski najwyraźniej nie rozumie zagadnienia klimatycznej intersekcjonalności i powinien być wysłany na odpowiednie szkolenie.)    
  5. „…w środkowej Polsce brakuje wody, to fakt znany od lat i nie zaradzimy temu, przesiadając się z samochodu spalinowego do elektrycznego. Więc jak zaradzić? Na ten temat powinni wypowiedzieć się inżynierowie i hydrolodzy.” (Dobrze, że ten Gadomski nie pisze, że mamy się uczyć od jakiegoś Izraela i nie proponuje, żeby nasza polska woda była tak droga jak ich, albo żeby człowiek musiał płacić za wodę ze studni, uszczelniać wodociągi, łożyć więcej na oczyszczalnie, dbać o jakąś retencję i inne kapitalistyczne pomysły.) 
  6. „Jestem fanem naturalnego środowiska, wkurza mnie zaśmiecanie lasów, wycinanie puszczy, cieszy mnie dzięcioł na drzewie przed moim domem, nawet jeśli budzi mnie stukaniem o 6 rano. Chrońmy środowisko, ale zachowujmy sceptycyzm, bo bez niego nie ma myślenia.” (Tu widzimy całą hipokryzję człowieka, który myśli tylko o sobie, chce zrezygnować z entuzjazmu ludowych mas i ujawnia swój wrogi wobec tego entuzjazmu sceptycyzm.)

Donoszę Panie Naczelniku, że Gadomski Witold jest zwolennikiem mechanizmów rynkowych i wyznawcą niewidzialnej ręki, popierał Balcerowicza i najwyraźniej kwestionuje fakt, że jak inteligencja pracująca oraz lud pracujący zobowiąże się, że w ciągu dziesięciu lat osiągniemy zerową emisyjność, to wykonamy plan, a nawet go przekroczymy. Sieje on defetyzm i jest nihilistą chcącym zastąpić rozbudzenie jakimś kapitalistycznym krytycznym myśleniem. Otóż nie, my rozbudzeni mieszkańcy miast i wsi marchewką taniej, powszechnie dostępnej i odnawialnej filozofii połamiemy ten kij racjonalizmu i skutecznie położymy tamę tym próbom powrotu do kapitalistycznego krytycznego myślenia.


Ja, niżej podpisany przedstawiciel rozbudzonej części społeczeństwa, aktywny uczestnik wakacyjnego strajku klimatycznego, chciałbym dołączyć mój głos protestu wobec każdego, kto kwestionuje słuszność tez na zjazd do zajezdni i zgłasza niezgodne z duchem postulaty. Niech żyje duch jednomyślności, bo tylko ona gwarantuje nam świetlaną przyszłość.


Wice-przewodniczący Gminnego Frontu Jedności Klimatycznej

(podpis nieczytelny)  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
5. Jestem zaniepokojony jednostronnością. tomjas 2019-07-25
4. Klimat sie zmienia codziennie - raz w ta a raz w tamta strone Tereska 2019-07-06
3. Bez tytułu Paweł 2019-07-05
2. Bez tytułu Paweł 2019-07-05
1. @subject Hal 2019-07-04


Znasz li ten kraj

Znalezionych 235 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Uwagi o groźnej przewadze donosów nad doniesieniami   Koraszewski   2019-09-09
Dla kogo feralna okaże się trzynastka?   Koraszewski   2019-08-31
Kilka uwag o podwójnej lojalności   Koraszewski   2019-08-21
Przeszłość i przyszłość polskiego paralmentaryzmu   Koraszewski   2019-07-27
Ogólna teoria zatroskania   Koraszewski   2019-07-25
Struktura klasowa w świadomości aspołecznej   Koraszewski   2019-07-20
Trudno kochać i być mądrym, jeszcze trudniej nie znosić i pozostać mądrym   Koraszewski   2019-07-10
O szkodliwości palenia (na stosach) i migotaniu przedsionków (do władzy)   Koraszewski   2019-07-08
Marchewka stadnego myślenia i niechciany kij racjonalizmu   Koraszewski   2019-07-04
Wściekłość nieboszczyka i duma romantyków   Koraszewski   2019-06-24
Kronika szczęśliwego dzieciństwa   Ferus   2019-06-23
Spór o wiek zgody w czasach przyzwolenia   Koraszewski   2019-06-19
Nocne polucje wiceministra nieprawości   Kruk   2019-06-15
Jak słuchać, żeby być rozumianym?   Koraszewski   2019-06-12
Przepraszam, że przypominam raz jeszcze   Koraszewski   2019-06-06
Za Głupotę Naszą i Waszą   Koraszewski   2019-05-30
Uwagi o pełniących obowiązki  mądrych i dobrych   Koraszewski   2019-05-20
Primas Poloniae i jego niepokojący brak zgody   Koraszewski   2019-05-13
Serwus, madonna, czyli signum temporis   Koraszewski   2019-05-10
Chwała Bogu, mamy święto maryjne   Kruk   2019-05-03
Strajki szkolne czyli niesolidarna "Solidarność"   Garczyński-Gąssowski   2019-04-24
Jak będziemy obchodzić święto Konstytucji?   Koraszewski   2019-04-08
Oświata, poświata, stan umysłów   Koraszewski   2019-04-03
Niewiara szukająca zrozumienia   Koraszewski   2019-03-12
Jak sztuczna inteligencja wyssała antysemityzm z  mlekiem matki   Koraszewski   2019-03-03
Nie pluć na Ogórek, nie zanieczyszczać wagonu   Koraszewski   2019-02-11
Inspirująca „Pieśń ciszy”   Ferus   2019-02-03
Czy dzisiejsza Polska jest demokracją?   Koraszewski   2019-01-24
Błąd sprzed 30 lat, za który nadal płacimy   Koraszewski   2019-01-19
Czy można reaktywować Komisję Edukacji Narodowej   Koraszewski   2019-01-14
Człowiek, katolik, przecie nie ssak   Koraszewski   2019-01-09
Biblia Dobrej Zmiany(plagiat)Marcin Kruk    Kruk   2018-12-28
Rzecznik Praw Dziecka w państwowego Anioła Stróża zamieniony   Koraszewski   2018-12-17
Zawierzeni bez granic   Koraszewski   2018-12-03
Cała władza w ręce marginesu   Koraszewski   2018-11-28
Odnaleziony tekst Tischnera oraz portret (pewnego) Polaka AD 2018   Koraszewski   2018-11-19
Być Polką – duma czy wstyd? Refleksje na tle obchodów stulecia odzyskania niepodległości   Górska   2018-11-14
Jasnowidzolożka wraca na czarnym koniu   Kruk   2018-11-12
Patologia instytucji, czyli uwagi o "Klerze"   Górska   2018-11-03
Bal w Świątyni Opaczności Narodowej   Koraszewski   2018-11-02
Partie polityczne i dylematy parlamentaryzmu   Koraszewski   2018-10-29
Do urn obywatele, do urn   Koraszewski   2018-10-18
Polska w obiektywie Konrada Szołajskiego   Koraszewski   2018-10-16
Polak od kuchni   Kruk   2018-10-11
Ważny komunikat Skarbnicy Narodowej   Koraszewski   2018-10-08
Narodowa dyskalkulia i lokalne porachunki   Kruk   2018-10-04
Satyra na leniwych patriotów   Koraszewski   2018-09-28
Prawoznawstwo - broń się   Zajadło   2018-09-19
Preambułka   Koraszewski   2018-09-15
Raport z oblężonego miasta   Koraszewski   2018-09-12
Jaki ślad zostawiają słowa?   Koraszewski   2018-09-04
PRL Chrystusem narodów   Koraszewski   2018-08-31
Wolna prasa, wolność słowa, wolność handlu    Koraszewski   2018-08-24
Pamiętaj o nim na wszystkich swoich drogach   Lewin   2018-08-21
Doświadczony, kompetentny, rzetelny inteligent poszukuje rozwiązania   Koraszewski   2018-08-17
List otwarty do Mendy   Koraszewski   2018-08-13
Znieważenie pomnika dłuta Stanisława Milewskiego   Koraszewski   2018-07-30
Chłopiec, którego zabito, ponieważ był Żydem   Koraszewski   2018-07-15
Ksiądz pana wini, pan księdza, a wójt jeden taki, a drugi inny   Koraszewski   2018-07-13
Cała Polska myśli o pięcie   Kruk   2018-06-14
Dowcipy, memy, przysłowia    Koraszewski   2018-06-02
Wielkie kazanie o małej dziurze w drzwiach   Kruk   2018-05-23
Czy naród może zakochać się w demokracji?   Koraszewski   2018-05-16
Adoracja Jezusa Użytkowego   Kruk   2018-04-28
Żydzi z Madonną w tle   Lewin   2018-04-28
Hogwart potrzebny od zaraz   Koraszewski   2018-04-24
Płońsk miasto otwarte   Koraszewski   2018-04-18
Niziutkie ciśnienie i Nuż w bżuhu   Kruk   2018-04-13
Wzrost mendowatości w populacji mieszkańców Polski w efekcie zmian pogodowych   Koraszewski   2018-04-01
Polski Marzec – 50 rocznica   Garczyński-Gąssowski   2018-03-08
Byłam w niebie, mówi ośmioletnia Ania   Kruk   2018-03-07
„WSZYSCY WIEDZĄ”   Kłys   2018-03-05
Nieustający marsz niesłusznie dumnych   Koraszewski   2018-02-13
Powrót antysemickiego potwora   Koraszewski   2018-02-10
Powrót Gnoma, czyli naród znowu krzyczy „Wiesław śmiało”   Koraszewski   2018-02-05
Bluźniercy, bałwanochwalcy i inni   Kruk   2018-01-30
Ustawa przeciw kłamstwu czy przeciw prawdzie?   Koraszewski   2018-01-29
Piątek narodowo-erotyczny   Kruk   2018-01-10
Silva rerum, Facebook i rara avis   Koraszewski   2018-01-02
Szkolne orły i wątroba Prometeusza   Kruk   2017-12-25
Sędziami będziem wtedy my!   Koraszewski   2017-12-20
Władca much – lekcja wychowawcza   Kruk   2017-12-11
Idem per idem, czyli polska droga do demokracji   Koraszewski   2017-12-01
Nauczyciel-ateista w szkole   Koraszewski   2017-11-29
Hej, wy, naród…   Koraszewski   2017-11-23
Przypowieść o Janie i Fortepianie   Kruk   2017-11-21
Święto niepodległości, czyli bal sykofantów   Koraszewski   2017-11-11
Stan Polski przed wyborami   Koraszewski   2017-11-09
Zupa z gwoździa do trumny z św. pamięci wkładką   Kruk   2017-11-01
Długi lot bibelota   Kruk   2017-10-26
Kościół, wierzący, dialog   Koraszewski   2017-10-21
W oparach religijnej magii   Koraszewski   2017-10-10
Ipso facto omlet z groszkiem   Kruk   2017-09-19
Mroczny cień udrapowanych autorytetów   Koraszewski   2017-08-23
Apel Stowarzyszenia Miłośników Logiki Nieformalnej   Kruk   2017-08-18
Pan Baginski pyta o antysemityzm   Koraszewski   2017-08-17
Jak to na wojence ładnie, tarara...   Koraszewski   2017-08-09
O seksie, moralności i religii   Koraszewski   2017-08-06
Sumienie, czyli moralność bez smyczy   Koraszewski   2017-08-04
Kryzys komunikacji werbalnej, czyli patos środkowego palca   Koraszewski   2017-07-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk