Prawda

Środa, 17 sierpnia 2022 - 02:29

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Noże Fatahu i noże ISIS
Palestyńskie składanie ofiar z dzieci


Bassam Tawil 2015-12-20Ostatnio coraz więcej młodych palestyńskich mężczyzn, kobiet i dzieci wychodzi z domów i wybiera się na mordowanie nożami Izraelczyków. Przedstawiciele Autonomii Palestyńskiej (AP) twierdzą, że nasze dzieci podejmują tę decyzję niezależnie i że nikt nie wysyła ich na przeprowadzanie zamachów terrorystycznych. W rzeczywistości jednak każdy Palestyńczyk wie, że za tymi rzekomo „niezależnymi” i „spontanicznymi” atakami  stoi zorganizowane, umyślne podżeganie, część ze strony polityków, część ze strony fatw [orzeczeń religijnych] wydawanych przez duchownych.


Jeden taki duchowny, szejk Jusuf Al-Karadawi, siedzi daleko w bezpiecznym Katarze i wysyła dzieci palestyńskie na śmierć. Meczety i szkoły w Autonomii Palestyńskiej i w Strefie Gazy, jak również ich media społecznościowe, często bezwstydnie wykorzystują palestyńskie dzieci – zagubione, być może, emocjonalnie, które marzą o podziwie za wielki „heroiczny czyn” dla romantycznej „sprawy”.


Tragicznie, ponieważ siły izraelskie często nie pozwalają takim zamachowcom na ucieczkę, wiele morderstw popełnianych przez te dzieci, kończy się także swoistym, „biernym” samobójstwem.


Nasi zboczeni przywódcy nie tylko zachęcają młodych Palestyńczyków do mordowania. Kiedy te dzieci zostają zabite podczas aktu popełniania morderstwa, zarówno AP, jak i Hamas twierdzą, że Izraelczycy dokonali ich „egzekucji”. Następnie nazywają nasze dzieciaki męczennikami (szuhadaa), gloryfikują je i zamieniają we wzory osobowe dla innych dzieciaków. I płacą ich rodzinom olbrzymie sumy.


Wysyłają nieletnich, by za nich wykonywali brudną robotę, wiedząc doskonale, że prawdopodobnie zostaną zabici przez izraelskie służby bezpieczeństwa. Jak możemy to usprawiedliwić? Jak pozwoliliśmy, by coś takiego opanowało dobre umysły, jakie dał nam Allah? Co stało się z naszym poczuciem moralności?


Rozdziera serce patrzenie, jak zamieniają te dzieci w odrzuty z przeceny. To jest składanie ofiar z dzieci przez cynicznych przywódców palestyńskich, które tworzy mroczną kulturę morderstwa i śmierci.


Jeśli Palestyńczycy naprawdę chcą walczyć z Izraelem, to dlaczego wysyłają dzieci na “świętą wojnę” zamiast walczyć sami, jak mężczyźni?


Nic dobrego nie wynikło – ani nie oczekuje się, że wyniknie – z tych śmierci po obu stronach. Czy sytuacja w meczecie Al-Aksa „polepszyła się”? Czy meczet nie jest już „w niebezpieczeństwie”?


Problem polega na tym, że meczet Al-Aksa nigdy nie był w niebezpieczeństwie. Nigdy też nie było odpornych na truciznę szczurów, rzekomo wypuszczonych przez Izraelczyków, jak twierdziła oficjalna palestyńska agencja informacyjna WAFA, żeby wygnać arabskich mieszkańców Jerozolimy z ich domów. Jak kostycznie napisał jeden z dziennikarzy arabskich: "Nie jest jasne, jak nauczono te szczury, by trzymały się z daleka od Żydów, którzy także mieszkają na Starym Mieście”. Nigdy nie było także gumy do żucia rzekomo zaprawionej przez Izraelczyków afrodyzjakiem, żeby deprawować naszych mężczyzn i kobiety. Czy jeden metr ziemi palestyńskiej został kiedykolwiek wyzwolony? Czy Żydzi naprawdę uciekają „w przerażeniu” z Izraela? Wręcz przeciwnie, Żydzi z Europy uciekają do Izraela. Jak na ironię, podczas gdy Żydzi wydają się podzieleni i wiecznie skłóceni, my tylko doprowadzamy ich do zbliżenia się do siebie.


W jakiś sposób Żydzi zawsze przezwyciężają porwania, zamachowców samobójców, morderstwa i ogólny terroryzm, jaki prowadzą przeciwko nim Palestyńczycy. Nigdy nie cofają się; idą do przodu.


Są więc dwa pilne zadania. Pierwsze, musimy zdecydować – i to szybko – czy rzeczywiście chcemy kolejnego zbrojnego konfliktu z Izraelczykami. Drugie, rzeczywiście musimy zabrać nasze dzieci z naszych pól śmierci. Każdy, kto wysyła młodych ludzi – wielu z nich prawdopodobnie z problemami emocjonalnymi – by zabijali i byli zabijani, jest sam mordercą i w końcu zostanie zniszczony.


Społeczeństwo palestyńskie wydaje się cofać do mrocznej epoki dżahilijja, zanim islam wyprowadził nas na światło. Zamiast kształcić nasze dzieci, jak to robią na Zachodzie, by były częścią Pokolenia Startup, idziemy śladem najczarniejszej Afryki, gdzie dzieciom daje się karabiny kałasznikowa i wysyła, by zabijały inne dzieci. Staliśmy się nie lepsi od Irańczyków, którzy wysyłali dzieci z plastikowymi „kluczami do raju”, żeby rozbrajały miny podczas wojny Iraku z Iranem. Dlaczego to nie są zbrodnie wojenne?


Nasze dzieci codziennie piją z zatrutej studni Internetu i uczą się, jak obcinać głowy, przybijać do krzyża i podrzynać gardła. Wracamy do dżahilijja i poświęcamy naszych synów i córki w imię Allaha, jakby Allah był pogańską statuą z ołtarzem i musiał być przebłagany krwią dzieci. Tak z grubsza wygląda dzisiaj terroryzm palestyński. Ci, którzy zaniedbują edukację swoich dzieci, muszą pamiętać, że dziewczynki, które dzisiaj wychodzą z domu bez wiedzy rodziców, żeby dźgnąć nożem Izraelczyka, mogą jutro ściągnąć na dom hańbę. Takie społeczeństwo nie przestraszy Żydów ani nikogo innego. Prawdopodobnie skończymy, wychowując podrzynających gardła fundamentalistów i zniszczymy samych siebie.


Żyjemy teraz w chorym społeczeństwie, w którym prawa samozachowawcze wymagają morderstwa i zemsty. W święta nasze dzieci patrzą jak zarzynamy owce, przyzwyczajają się więc do użycia noży, podciętych gardeł i płynącej krwi. Widzą na wideo żywych ludzi palonych i topionych w Syrii i Iraku. Na Zachodzie śmierć zwierzaka domowego, nawet złotej rybki, niemal załamuje dziecko. Nasze dzieci patrzą na owce charczące w agonii i nawet nie mrugną okiem.


Islam zakazuje zabijania kobiet, dzieci i starców, ale Palestyńczycy dostają fatwy od radykalnych islamistów, mówiące im, żeby ich jednak zabijali – jeśli są Żydami, nawet niemowlętami. „Jutro będą żołnierzami” – mówią Palestyńczycy.


Takie fatwy wypaczają i przeinaczają same podstawy naszego islamu i wysyłają dzieci na śmierć. Hamas, palestyński Islamski Dżihad i ISIS – wszystkie radykalne organizacje terrorystyczne – jątrzyły się i wyrastały z tej samej szalki Petriego Bractwa Muzułmańskiego. Noże Palestyńczyków nie różnią się od noży ISIS. Obcinają głowy dzieciom, dziennikarzom, ubogim robotnikom i innym niewinnym ofiarom – wszystko w imię Allaha, a potem dokonują zamachów terrorystycznych na całym świecie. Jedyną różnicą jest to, że członkowie ISIS sami idą i zabijają; Palestyńczycy wysyłają swoje młode potomstwo.


Każdy, kto myśli, że buduje przyszłość Palestyny na plecach dzieci-morderców, nie tylko jest na drodze do zniszczenia społeczeństwa palestyńskiego, ale jest także na drodze do ognia piekielnego.


Prorok Mahomet (s.a.a.w.) i jego towarzysze także obcinali głowy niewiernym – ale to było w siódmym wieku. Coraz więcej głosów pobożnych muzułmanów wzywa do reformy.


W zeszłym tygodniu, wybitna autorka, profesor Ibtihal Al-Chatib z uniwersytetu w Kuwejcie powiedziała w telewizji: "Jeśli nie przeprowadzimy reform, wymrzemy. Narody, które trzymają się zasad sprzecznych z postępem cywilizacji, dotrą do kresu. Takie narody nie przetrwają. Każda próba legitymizowania terroryzmu jest ideą terrorystyczną; idea i czyn są równie niebezpieczne”.


Słowa Al-Chatib natychmiast pokazują, że znajduje się ona o lata świetlne przed sekretarzem stanu USA, Johnem Kerrym, który idiotycznie paplał, że pewne ataki terrorystyczne miały "legitymację... uzasadnienie". Za tę wypowiedź został dokładnie i słusznie wyszydzony. Wymówki, jakie znajdują terroryści dla usprawiedliwienia mordowania niewinnych są nieskończone, jeśli chodzi o ich liczbę, nieograniczone w swojej amoralności i deprawują nasze społeczeństwa.


Te głosy nawołujące do reformy często są wyciszane przez tych, którzy boją się, że ich władza, wpływy i wspaniałe posady – utrzymywane z waszej zakat [dziesięciny] – mogą zostać zagrożone. Większość z nas nie lubi tracić komfortu i wygód. Wielu muzułmanów nadal nie chce zrezygnować z posiadania niewolników – nie tylko w Mauretanii, ale na najwyższych szczytach społeczności muzułmańskiej.


Nie ma jednak żadnego usprawiedliwienia dla terroryzmu. Francuzi, którzy z taką łatwością  usprawiedliwiają terroryzm przeciwko Żydom na Bliskim Wschodzie, mają teraz tę samą sytuację we własnym kraju. Jedyną zaskakującą rzeczą jest to, że byli zaskoczeni.


Obraz globalnego terroryzmu islamskiego wyostrza się. Tutaj islamiści chcą „wyzwolić” Jerozolimę spod okupacji niewiernych syjonistów i krzyżowców. Następnie zechcą „wyzwolić” okupowaną Hiszpanię, kiedyś muzułmańską Andaluzję, i przywrócić ją na łono islamu. Potem zechcą okupować Watykan i założyć emirat islamski na ruinach chrześcijaństwa, jak to zrobili podczas swojego „Złotego Wieku”, kiedy podbili Konstantynopol, stolicę Bizancjum.


Podczas gdy Żydzi celują w ulepszaniu rolnictwa, zdobywaniu Nagród Nobla, wynajdywaniu ratujących życie lekarstw, zakładaniu startupów i ogólnie rozwijaniu najnowocześniejszej nauki i techniki, my, Palestyńczycy, gnając wstecz do dżahilijja, nie daliśmy światu niczego poza terroryzmem i śmiercią.


Jeszcze zanim Palestyńczyk Abdullah Azzam został mentorem Osamy bin Ladena, Palestyńczycy prowadzili globalną kampanię terrorystyczną. Terroryzm palestyński włączył bieg w latach 1970. W maju 1972 r. zmasakrowali pasażerów na izraelskim lotnisku Lod (obecnie lotnisku Ben Guriona). We wrześniu 1972 r. zmasakrowali izraelskich sportowców na Olimpiadzie w Monachium. W maju 1974 r. zmasakrowali dzieci izraelskie w Maalot. W 1976 r. porwali samolot Air France w drodze z Tel Awiwu do Paryża i wyselekcjonowali żydowskich pasażerów. W 1978 r. na drodze nadbrzeżnej w Izraelu zmasakrowali cywilów w autobusie. W 1985 r. porwali statek, Achille Lauro, w drodze z Egiptu i „heroicznie” wyrzucili za burtę 69-letniego inwalidę na wózku.


Ta lista ciągnie się – od zamachów samobójczych w autobusach, kawiarniach, przedszkolach, centrach handlowych i dyskotekach, najczęściej obierających za cel populację cywilną – do dzisiejszej fali ataków na Izraelczyków na ulicach, w samochodach i synagogach.


A teraz co? Nasi palestyńscy przywódcy bronią tych małoletnich nożowników wyjaśniając, że próbują oni zabijać żydowskich cywilów z powodu “okupacji” lub dlatego, że “meczet Al-Aksa jest w niebezpieczeństwie” – fałszywe twierdzenia, którym wreszcie położył kres sondaż palestyński z zeszłego tygodnia.


Kiedy nasze dzieci są manipulowane, by zabiły się, nadal istnieją przywódcy Fatahu, tacy jak Abbas Zaki, wysoki rangą działacz w organizacji Fatahu, którzy łudzą się, że można wyciągnąć jakieś korzyści z kolejnej, bezużytecznej intifady lub z zakończenia kooperacji z Izraelem w sprawie bezpieczeństwa. On i jemu podobni dobrze zrobiliby przypominając sobie, że – jak to doskonale wie większość Palestyńczyków – koordynacja z Izraelem w sprawie bezpieczeństwa jest przede wszystkim w ich interesie. To ona powstrzymuje Autonomię Palestyńską przed upadkiem: chroni naszych przywódców przed zamordowaniem przez Hamas, jak to było losem przywódców Fatahu w Strefie Gazy. Jest jedyną gwarancja, jaką mamy, że kiedyś powstanie państwo palestyńskie.


Dobrze zrobimy również, pamiętając wyniki dwóch poprzednich intifad. Setki, może tysiące Palestyńczyków zginęło, ale Izraelczycy nie ruszyli się ani o metr. Przeprowadzamy jedną kampanię terrorystyczną za drugą i przemoc nie prowadzi nas do nikąd i nie daje nam niczego – ani od Izraela, ani od społeczności międzynarodowej.


Jeśli rzeczywiście chcemy państwa palestyńskiego, możemy je mieć jutro. Wystarczy tylko zmienić nasz wizerunek jako terrorystów.


Palestinian child sacrifice

Gatestone Institute, 3 grudnia 2015

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Palestyński badacz  i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 290 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk