Prawda

Piątek, 5 marca 2021 - 21:08

« Poprzedni Następny »


"Sprzedanie domu Żydowi jest zdradą Allaha”


Khaled Abu Toameh 2016-06-30

<br />W 2014 r., w następstwie informacji, że Palestyńczycy sprzedawali Żydom domy w jerozolimskiej dzielnicy Silwan (zdjęcie powyżej), prezydent AP, Mahmoud Abbas wydał dekret prezydencki, którym zmienił działy kodeksu karnego odnoszące się do transakcji nieruchomościami i podniósł kary za sprzedaż ziemi “wrogim krajom” i ich obywatelom. (Zdjęcie: Wikimedia Commons/Gilabrand)

W 2014 r., w następstwie informacji, że Palestyńczycy sprzedawali Żydom domy w jerozolimskiej dzielnicy Silwan (zdjęcie powyżej), prezydent AP, Mahmoud Abbas wydał dekret prezydencki, którym zmienił działy kodeksu karnego odnoszące się do transakcji nieruchomościami i podniósł kary za sprzedaż ziemi “wrogim krajom” i ich obywatelom. (Zdjęcie: Wikimedia Commons/Gilabrand)Palestyński muzułmanin, który popełnia “zbrodnię” sprzedania nieruchomości Żydowi, nie powinien oczekiwać, że pochowają go na muzułmańskim cmentarzu. Małżeństwo z miejscowym Palestyńczykiem lub Palestynką nie będzie już dłużej opcją dla członków rodziny takiego zbrodniarza, a każde wesele, jakie taka rodzina urządzi, nie będzie miało żadnych gości weselnych.


Tak więc, zarówno żywi, jak martwi zapłacą cenę za taką „zdradę”.


To tylko kilka z kar, z jakimi muszą liczyć się palestyńscy mieszkańcy Jerozolimy, którzy biorą udział w transakcjach nieruchomościami z Żydami.


Najnowsze kary ogłosiła niedawno grupa palestyńskich aktywistów we wschodniej Jerozolimie jako część wznowionej kampanii przeciwko Palestyńczykom, którzy są winni sprzedania domu lub działki ziemi żydowskim osobom lub organizacjom.


Kampania, która otrzymała błogosławieństwo wysokich rangą funkcjonariuszy Autonomii Palestyńskiej (AP) i Hamasu, pojawia się w kontekście wysiłków palestyńskich udaremnienia izraelskich prób „judaizacji” Jerozolimy. Jest to część wiary, że cała ziemia należy do muzułmanów i żaden muzułmanin nie ma prawa ustąpić choćby jednego centymetra tej ziemi na rzecz nie-muzułmanina. Innymi słowy, muzułmanin ma zakaz sprzedania swojego domu lub ziemi Żydowi lub chrześcijaninowi.


Ta kampania wzbudziła obawy, że Palestyńczycy mogą ponownie rozpocząć pozasądowe egzekucje podejrzanych pośredników handlu ziemią.


Chociaż aktywiści prowadzący tę kampanię nie wzywają otwarcie do egzekucji Palestyńczyków biorących udział w transakcjach nieruchomościami z Żydami, doświadczenie pokazuje, że “podejrzanych” często porywają i zabijają ich rodacy.


W latach od 1996 do 1998 palestyńscy aktywiści porwali i zabili co najmniej ośmiu Palestyńczyków podejrzanych o sprzedaż nieruchomości Żydom lub działalność jako pośrednicy w takich transakcjach.


Palestyńczycy uważają sprzedaż domu lub ziemi Żydom za akt zdrady stanu. Prawa Autonomii Palestyńskiej i fatwy (islamskie dekrety religijne) zabraniają Palestyńczykom sprzedaży ziemi „każdemu człowiekowi lub osobowości prawnej z izraelskim obywatelstwem, żyjącej w Izraelu lub działającej w jej imieniu”.


W 2009 r. sąd Autonomii Palestyńskiej w Hebronie skazał Anwara Breghita, lat 59, na śmierć za sprzedanie ziemi Izraelczykom. Choć wyrok nigdy nie został wykonany, osiągnął swój cel: odstraszył innych od brania udziału w podobnych transakcjach z Żydami.


W 2014 r. prezydent AP, Mahmoud Abbas wydał dekret prezydencki, którym zmienił działy kodeksu karnego odnoszące się do transakcji nieruchomościami i podniósł kary za sprzedaż ziemi “wrogim krajom” i ich obywatelom. Decyzja Abbasa pojawiła się w następstwie informacji, że Palestyńczycy sprzedawali Żydom domy w jerozolimskiej dzielnicy Silwan.


Niemniej to równanie “sprzedaj Żydom, zostań zamordowany” nie jest niczym nowym. W 1998 r. Amnesty International udokumentowała wzór zachowań. Według ich raportu: "Torturowanie oskarżonych o ‘kolaborację’ z Izraelem lub sprzedaż ziemi Izraelczykom wydaje się być stałym wzorem”.  

"Bezprawne zabójstwa, włącznie z możliwymi egzekucjami pozasądowymi, nadal zdarzają się. W maju [1998 r. znaleziono trzech martwych pośredników nieruchomości po tym, jak minister sprawiedliwości [AP], Freih Abu Meddein, ogłosił że Autonomia Palestyńska zacznie stosować jordańskie prawo, które przewiduje karę śmierci dla oskarżonych o sprzedaż ziemi Żydom".

W zeszłym tygodniu grupa palestyńska o nazwie Narodowa Komisja Pracy w Jerozolimie wydała kolejne ostrzeżenie wobec Palestyńczyków podejrzanych o branie udziału w transakcjach nieruchomościami z Żydami. W ulotce rozdawanej we wschodniej Jerozolimie grupa wezwała do bojkotu religijnego, ekonomicznego i społecznego podejrzanych pośredników nieruchomości i ich rodzin.  

"Wzywamy do dodatkowych kroków, by potępić i oblegać pośredników i słabych ludzi wśród Palestyńczyków w Jerozolimie. Wzywamy do całkowitego bojkotu tych ludzi na wszystkich szczeblach – społecznych i ekonomicznych – i powstrzymania się od zadawania się z nimi w handlu, zakupach lub sprzedaży, albo od uczestnictwa w ich radościach i smutkach i we wszystkich wydarzeniach religijnych, narodowych i kulturalnych. Pośrednicy handlu ziemią powinni wiedzieć, że nie będą w stanie uniknąć kary na ziemi i za życia. Nie tylko nie zostaną pochowani na muzułmańskich cmentarzach, ale całe ich rodziny także będą ukarane i będzie zabronione pobieranie się lub jakiekolwiek kontakty z członkami ich rodzin".

Grupa, która składa się z dziesiątków palestyńskich aktywistów politycznych i znanych postaci z wschodniej Jerozolimy, zagroziła także opublikowaniem zdjęć i szczegółów osobistych pośredników na mediach społecznościowych. W dodatku grupa wezwała kraje arabskie do zakazania wjazdu każdemu Palestyńczykowi winnemu zawierania transakcji nieruchomościami z Żydami.  


Ta groźba pojawiła się zaledwie w kilka dni po tym, jak kilka rodzin palestyńskich ze Starego Miasta w Jerozolimie rozpoczęło podobną kampanię wycelowaną w Palestyńczyków podejrzanych o transakcje nieruchomościami z Żydami. Rodziny podpisały coś, co nazwały „Dokumentem Przysięgi Jerozolimskiej i jej Przymierza”, by nie dopuścić do transakcji ziemią z Żydami.


Dokument stanowi, że każdy Palestyńczyk przyłapany na sprzedaży domu lub ziemi Żydom, będzie uważany “za [wyłączonego] z szeregów narodu i zdrajcę Allaha i jego Proroka”. Ostrzegał także, że ci, którzy zignorują zakaz, zostaną pozbawieni modłów w meczecie po śmierci i nie zostaną pochowani na muzułmańskim cmentarzu. Rodziny wezwały Autonomię Palestyńską i inne organizacje i instytucje palestyńskie, by podjęły wszystkie kroki, by „wygnać kolaborantów i tych, którzy dają im przykrywkę, ujawnić ich i zawstydzić niezależnie od ich wpływów i statusu”.


Mustafa Abu Zahra, znany biznesman palestyński i jeden z twórców tego dokumentu, wezwał Autonomię Palestyńską do „powstrzymania” każdego, kto choćby pomyśli o sprzedaży lub umożliwieniu sprzedaży arabskiej nieruchomości Żydom.  


Inny funkcjonariusz palestyński, Nadżeh Bkeirat, który odegrał główną rolę w spisaniu tego dokumentu, twierdził, że Izrael stara się “opróżnić Stare Miasto w Jerozolimie z jego rdzennych mieszkańców, jak to już zrobił w Hajfie, Jaffie i Akko”.


Wznowienie kampanii przeciwko Palestyńczykom podejrzanym o sprzedawanie nieruchomości Żydom będzie gwoździem do trumny dla każdego przywódcy palestyńskiego, który próbuje dokonać kompromisów terytorialnych jako części porozumienia pokojowego z Izraelem. Stawka jest bardzo, bardzo wysoka: chodzi o zdradę Allaha i Proroka Mahometa..


"Ten dokument stanowi ostrzeżenie dla Autonomii Palestyńskiej i jej negocjatorów, że nie wolno im oddać jednego ziarnka piasku Jerozolimy ani ziemi Palestyny - wyjaśnił publicysta palestyński Ghassan Mustafa Al-Szami. – Jest on przesłaniem do wszystkich palestyńskich frakcji narodowych, że muszą podjąć wszystkie kroki, by ścigać każdego, kto ośmiela się myśleć o sprzedaży ziemi i domów Jerozolimy i Zachodniego Brzegu i że tacy ludzie powinni stanąć przed sądem za zdradę”. Wreszcie, ta kampania podważa wieloletnie twierdzenia Palestyńczyków, że Żydzi “nielegalnie zajęli” arabskie domy i ziemię w Jerozolimie. Wygląda raczej na to, że zamiast „nielegalnego zajmowania”, Żydzi są skłonni płacić za te nieruchomości dobre pieniądze. Przez wspieranie takich kampanii kierownictwo Autonomii Palestyńskiej raz jeszcze strzela sobie nie tylko w stopę, ale i w głowę.


”Selling a House to a Jew is a Betrayal of Allah”

Gatestone Institute, 20 czerwca 2016

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
Khaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 258 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14
Pojechałam do Izraela i nie żałuję tego     2018-08-12
Dlaczego przywódcy palestyńscy sprzeciwiają się pomaganiu własnej ludności?   Tawil   2018-07-18
Jesteśmy rasistami, ale przypisujemy to Izraelowi   Al-Sa'di   2018-07-10
Palestyńczycy: jak poprawić jakość życia?   Tawil   2018-06-30
Dlaczego my, Arabowie, musimy krzyczeć   Maroun   2018-06-27
Palestyńczycy: Ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2018-06-25
W przyszłym roku w Jerozolimie   Eid   2018-06-22
Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21
Jestem jawnym i dumnym syjonistą, bo jestem jawnym i dumnym lewicowcem   Maroun   2018-04-11
Kiedy religię przedstawia się jako ideologię, jest bardziej niebezpieczna niż broń nuklearna     2018-03-22
Grożenie terrorem nie powinno być sposobem zarabiania na życie   Darwish   2018-01-31
Arabskie reżimy przerażone wolnością w Izraelu   Meotti   2018-01-30
Odwiedzanie Izraela jest przywilejem, a nie prawem   Maroun   2018-01-20
Witajcie na Zachodzie, ale prosimy się nie integrować …    Arbabzadah   2018-01-01
Rzeczywista reakcja palestyńska na jerozolimskie przemówienie Trumpa   Tawil   2017-12-09
Do moich rodaków Libańczyków, których gniewają izraelskie bomby   Maroun   2017-11-05
Palestyńczycy zamykają w więzieniu dziennikarzy za ujawnianie korupcji   Toameh   2017-10-02
Iracki duchowny: muzułmanie są utrapieniem świata     2017-09-29
Błędem jest ograniczanie wolności myśli obywateli   Al-Salem   2017-09-28
Popieranie Izraela jest obowiązkiem lewicy   Maroun   2017-09-24
Kiedy "progresizm" miażdży kobiety muzułmańskie   Mohamed   2017-09-23
Muzułmanie amerykańscy powinni zdemaskować imamów, którzy głoszą nienawiść   Al-Hadj   2017-09-20
Ograniczanie praw kobiet: Prawa islamskie i multikulturalizm   Khan   2017-09-16
Palestyńczycy, których zachodnie media wolą nie widzieć   Toameh   2017-09-13
Ofiary islamizacji Turcji: kobiety   Bekdil   2017-09-09
Szef ONZ Guterres, media i palestyńskie fake news   Tawil   2017-09-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk