Prawda

Poniedziałek, 18 czerwca 2018 - 19:40

« Poprzedni Następny »


"Sprzedanie domu Żydowi jest zdradą Allaha”


Khaled Abu Toameh 2016-06-30

<br />W 2014 r., w następstwie informacji, że Palestyńczycy sprzedawali Żydom domy w jerozolimskiej dzielnicy Silwan (zdjęcie powyżej), prezydent AP, Mahmoud Abbas wydał dekret prezydencki, którym zmienił działy kodeksu karnego odnoszące się do transakcji nieruchomościami i podniósł kary za sprzedaż ziemi “wrogim krajom” i ich obywatelom. (Zdjęcie: Wikimedia Commons/Gilabrand)

W 2014 r., w następstwie informacji, że Palestyńczycy sprzedawali Żydom domy w jerozolimskiej dzielnicy Silwan (zdjęcie powyżej), prezydent AP, Mahmoud Abbas wydał dekret prezydencki, którym zmienił działy kodeksu karnego odnoszące się do transakcji nieruchomościami i podniósł kary za sprzedaż ziemi “wrogim krajom” i ich obywatelom. (Zdjęcie: Wikimedia Commons/Gilabrand)Palestyński muzułmanin, który popełnia “zbrodnię” sprzedania nieruchomości Żydowi, nie powinien oczekiwać, że pochowają go na muzułmańskim cmentarzu. Małżeństwo z miejscowym Palestyńczykiem lub Palestynką nie będzie już dłużej opcją dla członków rodziny takiego zbrodniarza, a każde wesele, jakie taka rodzina urządzi, nie będzie miało żadnych gości weselnych.


Tak więc, zarówno żywi, jak martwi zapłacą cenę za taką „zdradę”.


To tylko kilka z kar, z jakimi muszą liczyć się palestyńscy mieszkańcy Jerozolimy, którzy biorą udział w transakcjach nieruchomościami z Żydami.


Najnowsze kary ogłosiła niedawno grupa palestyńskich aktywistów we wschodniej Jerozolimie jako część wznowionej kampanii przeciwko Palestyńczykom, którzy są winni sprzedania domu lub działki ziemi żydowskim osobom lub organizacjom.


Kampania, która otrzymała błogosławieństwo wysokich rangą funkcjonariuszy Autonomii Palestyńskiej (AP) i Hamasu, pojawia się w kontekście wysiłków palestyńskich udaremnienia izraelskich prób „judaizacji” Jerozolimy. Jest to część wiary, że cała ziemia należy do muzułmanów i żaden muzułmanin nie ma prawa ustąpić choćby jednego centymetra tej ziemi na rzecz nie-muzułmanina. Innymi słowy, muzułmanin ma zakaz sprzedania swojego domu lub ziemi Żydowi lub chrześcijaninowi.


Ta kampania wzbudziła obawy, że Palestyńczycy mogą ponownie rozpocząć pozasądowe egzekucje podejrzanych pośredników handlu ziemią.


Chociaż aktywiści prowadzący tę kampanię nie wzywają otwarcie do egzekucji Palestyńczyków biorących udział w transakcjach nieruchomościami z Żydami, doświadczenie pokazuje, że “podejrzanych” często porywają i zabijają ich rodacy.


W latach od 1996 do 1998 palestyńscy aktywiści porwali i zabili co najmniej ośmiu Palestyńczyków podejrzanych o sprzedaż nieruchomości Żydom lub działalność jako pośrednicy w takich transakcjach.


Palestyńczycy uważają sprzedaż domu lub ziemi Żydom za akt zdrady stanu. Prawa Autonomii Palestyńskiej i fatwy (islamskie dekrety religijne) zabraniają Palestyńczykom sprzedaży ziemi „każdemu człowiekowi lub osobowości prawnej z izraelskim obywatelstwem, żyjącej w Izraelu lub działającej w jej imieniu”.


W 2009 r. sąd Autonomii Palestyńskiej w Hebronie skazał Anwara Breghita, lat 59, na śmierć za sprzedanie ziemi Izraelczykom. Choć wyrok nigdy nie został wykonany, osiągnął swój cel: odstraszył innych od brania udziału w podobnych transakcjach z Żydami.


W 2014 r. prezydent AP, Mahmoud Abbas wydał dekret prezydencki, którym zmienił działy kodeksu karnego odnoszące się do transakcji nieruchomościami i podniósł kary za sprzedaż ziemi “wrogim krajom” i ich obywatelom. Decyzja Abbasa pojawiła się w następstwie informacji, że Palestyńczycy sprzedawali Żydom domy w jerozolimskiej dzielnicy Silwan.


Niemniej to równanie “sprzedaj Żydom, zostań zamordowany” nie jest niczym nowym. W 1998 r. Amnesty International udokumentowała wzór zachowań. Według ich raportu: "Torturowanie oskarżonych o ‘kolaborację’ z Izraelem lub sprzedaż ziemi Izraelczykom wydaje się być stałym wzorem”.  

"Bezprawne zabójstwa, włącznie z możliwymi egzekucjami pozasądowymi, nadal zdarzają się. W maju [1998 r. znaleziono trzech martwych pośredników nieruchomości po tym, jak minister sprawiedliwości [AP], Freih Abu Meddein, ogłosił że Autonomia Palestyńska zacznie stosować jordańskie prawo, które przewiduje karę śmierci dla oskarżonych o sprzedaż ziemi Żydom".

W zeszłym tygodniu grupa palestyńska o nazwie Narodowa Komisja Pracy w Jerozolimie wydała kolejne ostrzeżenie wobec Palestyńczyków podejrzanych o branie udziału w transakcjach nieruchomościami z Żydami. W ulotce rozdawanej we wschodniej Jerozolimie grupa wezwała do bojkotu religijnego, ekonomicznego i społecznego podejrzanych pośredników nieruchomości i ich rodzin.  

"Wzywamy do dodatkowych kroków, by potępić i oblegać pośredników i słabych ludzi wśród Palestyńczyków w Jerozolimie. Wzywamy do całkowitego bojkotu tych ludzi na wszystkich szczeblach – społecznych i ekonomicznych – i powstrzymania się od zadawania się z nimi w handlu, zakupach lub sprzedaży, albo od uczestnictwa w ich radościach i smutkach i we wszystkich wydarzeniach religijnych, narodowych i kulturalnych. Pośrednicy handlu ziemią powinni wiedzieć, że nie będą w stanie uniknąć kary na ziemi i za życia. Nie tylko nie zostaną pochowani na muzułmańskich cmentarzach, ale całe ich rodziny także będą ukarane i będzie zabronione pobieranie się lub jakiekolwiek kontakty z członkami ich rodzin".

Grupa, która składa się z dziesiątków palestyńskich aktywistów politycznych i znanych postaci z wschodniej Jerozolimy, zagroziła także opublikowaniem zdjęć i szczegółów osobistych pośredników na mediach społecznościowych. W dodatku grupa wezwała kraje arabskie do zakazania wjazdu każdemu Palestyńczykowi winnemu zawierania transakcji nieruchomościami z Żydami.  


Ta groźba pojawiła się zaledwie w kilka dni po tym, jak kilka rodzin palestyńskich ze Starego Miasta w Jerozolimie rozpoczęło podobną kampanię wycelowaną w Palestyńczyków podejrzanych o transakcje nieruchomościami z Żydami. Rodziny podpisały coś, co nazwały „Dokumentem Przysięgi Jerozolimskiej i jej Przymierza”, by nie dopuścić do transakcji ziemią z Żydami.


Dokument stanowi, że każdy Palestyńczyk przyłapany na sprzedaży domu lub ziemi Żydom, będzie uważany “za [wyłączonego] z szeregów narodu i zdrajcę Allaha i jego Proroka”. Ostrzegał także, że ci, którzy zignorują zakaz, zostaną pozbawieni modłów w meczecie po śmierci i nie zostaną pochowani na muzułmańskim cmentarzu. Rodziny wezwały Autonomię Palestyńską i inne organizacje i instytucje palestyńskie, by podjęły wszystkie kroki, by „wygnać kolaborantów i tych, którzy dają im przykrywkę, ujawnić ich i zawstydzić niezależnie od ich wpływów i statusu”.


Mustafa Abu Zahra, znany biznesman palestyński i jeden z twórców tego dokumentu, wezwał Autonomię Palestyńską do „powstrzymania” każdego, kto choćby pomyśli o sprzedaży lub umożliwieniu sprzedaży arabskiej nieruchomości Żydom.  


Inny funkcjonariusz palestyński, Nadżeh Bkeirat, który odegrał główną rolę w spisaniu tego dokumentu, twierdził, że Izrael stara się “opróżnić Stare Miasto w Jerozolimie z jego rdzennych mieszkańców, jak to już zrobił w Hajfie, Jaffie i Akko”.


Wznowienie kampanii przeciwko Palestyńczykom podejrzanym o sprzedawanie nieruchomości Żydom będzie gwoździem do trumny dla każdego przywódcy palestyńskiego, który próbuje dokonać kompromisów terytorialnych jako części porozumienia pokojowego z Izraelem. Stawka jest bardzo, bardzo wysoka: chodzi o zdradę Allaha i Proroka Mahometa..


"Ten dokument stanowi ostrzeżenie dla Autonomii Palestyńskiej i jej negocjatorów, że nie wolno im oddać jednego ziarnka piasku Jerozolimy ani ziemi Palestyny - wyjaśnił publicysta palestyński Ghassan Mustafa Al-Szami. – Jest on przesłaniem do wszystkich palestyńskich frakcji narodowych, że muszą podjąć wszystkie kroki, by ścigać każdego, kto ośmiela się myśleć o sprzedaży ziemi i domów Jerozolimy i Zachodniego Brzegu i że tacy ludzie powinni stanąć przed sądem za zdradę”. Wreszcie, ta kampania podważa wieloletnie twierdzenia Palestyńczyków, że Żydzi “nielegalnie zajęli” arabskie domy i ziemię w Jerozolimie. Wygląda raczej na to, że zamiast „nielegalnego zajmowania”, Żydzi są skłonni płacić za te nieruchomości dobre pieniądze. Przez wspieranie takich kampanii kierownictwo Autonomii Palestyńskiej raz jeszcze strzela sobie nie tylko w stopę, ale i w głowę.


”Selling a House to a Jew is a Betrayal of Allah”

Gatestone Institute, 20 czerwca 2016

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
Khaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 183 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21
Jestem jawnym i dumnym syjonistą, bo jestem jawnym i dumnym lewicowcem   Maroun   2018-04-11
Kiedy religię przedstawia się jako ideologię, jest bardziej niebezpieczna niż broń nuklearna     2018-03-22
Grożenie terrorem nie powinno być sposobem zarabiania na życie   Darwish   2018-01-31
Arabskie reżimy przerażone wolnością w Izraelu   Meotti   2018-01-30
Odwiedzanie Izraela jest przywilejem, a nie prawem   Maroun   2018-01-20
Witajcie na Zachodzie, ale prosimy się nie integrować …    Arbabzadah   2018-01-01
Rzeczywista reakcja palestyńska na jerozolimskie przemówienie Trumpa   Tawil   2017-12-09
Do moich rodaków Libańczyków, których gniewają izraelskie bomby   Maroun   2017-11-05
Palestyńczycy zamykają w więzieniu dziennikarzy za ujawnianie korupcji   Toameh   2017-10-02
Iracki duchowny: muzułmanie są utrapieniem świata     2017-09-29
Błędem jest ograniczanie wolności myśli obywateli   Al-Salem   2017-09-28
Popieranie Izraela jest obowiązkiem lewicy   Maroun   2017-09-24
Kiedy "progresizm" miażdży kobiety muzułmańskie   Mohamed   2017-09-23
Muzułmanie amerykańscy powinni zdemaskować imamów, którzy głoszą nienawiść   Al-Hadj   2017-09-20
Ograniczanie praw kobiet: Prawa islamskie i multikulturalizm   Khan   2017-09-16
Palestyńczycy, których zachodnie media wolą nie widzieć   Toameh   2017-09-13
Ofiary islamizacji Turcji: kobiety   Bekdil   2017-09-09
Szef ONZ Guterres, media i palestyńskie fake news   Tawil   2017-09-06
Palestyńczycy: Niszczenie sądownictwa   Toameh   2017-09-04
My, muzułmanie, jesteśmy całkowicie pozbawionymi samokrytycyzmu płaczliwymi łobuzami na szkolnym podwórku   Nawaz   2017-09-02
Uderzyć w wylęgarnie terroru   Khan   2017-09-01
Musimy podjąć stanowczą decyzję     2017-08-27
Czy było etyczne ze strony Izraela NIEdeportowanie Arabów w 1948 i 1967 r.?   Maroun   2017-08-06
Zaprzeczaj Holocaustowi, ale nigdy nie kwestionuj szariatu?   Rafizadeh   2017-07-31
Problemem z wykrywaczami metalu jest to, że są one żydowskie   Maroun   2017-07-25
Islamska koncepcja “feminizmu”   Darwish   2017-07-23
UNESCO wspiera terroryzm   Tawil   2017-07-20
Modernizacja Bliskiego Wschodu jest spektakularna   Taheri   2017-07-19
Arabowie, którzy nie cenią Izraela, są głupcami   Maroun   2017-07-16
My, Arabowie, mamy cholerne szczęście, że Żydzi nie zachowują się jak Arabowie   Maroun   2017-07-15
Nadchodzi kolejna antysemicka wojna, a świat dalej odwraca głowę   Maroun   2017-07-04
Turcja bez cenzury: wojna z mediami   Bulut   2017-07-03
Jako lekarz i muzułmanin protestuję przeciw okaleczaniu kobiet   Jasser   2017-07-01
Niewygodna prawda o konflikcie izraelsko-palestyńskim   Maroun   2017-06-30
Miękki szariat w Turcji     2017-06-29
Źli przywódcy - prawdziwa tragedia Palestyńczyków   Toameh   2017-06-24
Świat musi wygnać niszczące go fantazje   Qudosi   2017-06-11
Jako Arab wstydzę się za wojnę sześciodniową   Maroun   2017-06-07
Dorastając na północ od Izraela: Jak zostałem żarliwym syjonistą   Maroun   2017-05-31
Palestyńczycy: Groźby, które Trump powinien usłyszeć   Tawil   2017-05-22
Palestyńczycy potrzebują prawdziwego poparcia   Eid   2017-05-18
Przemysł terroryzmu   Tawil   2017-04-14
Kiedy Arabowie przestaną pozwalać, by prowadzono ich jak barany?   Maroun   2017-04-12
Proszę, czy Zachód mógłby przestać stawać po stronie zbrodniarzy?   Khan   2017-04-03
Linda Sarsour to objaw poważniejszej choroby   Maroun   2017-04-02
Gość z Czarnego Lądu   Koraszewski   2017-03-31
Palestyńczycy: Puste obietnice Abbasa   Toameh   2017-03-31
Czy twardogłowa lewica jest sprzymierzona z radykalnymi islamistami?   AlSaied   2017-03-29
Jako muzułmanka zdecydowanie popieram zakaz zakwefiania   Ahmed   2017-03-28
Czego nie mówią ci o Indonezji   Lato   2017-03-27
Palestyńczycy: fałszywe informacje i “alternatywne fakty”   Tawil   2017-03-14
Antysemityzm: wpatrywanie się w mrok   Maroun   2017-03-07
Wspieranie terroryzmu pod przykrywką dziennikarstwa   Tawil   2017-03-06
Tortury za murami Jerycha   Toameh   2017-02-08
Świat ma dość muzułmańskiego ekstremizmu religijnego     2017-01-22
Dysydenci arabscy i wojna o pokój     2017-01-19
Spojrzenie Araba na pokojowy szczyt w Paryżu   Maroun   2017-01-17
Przemówienie noworoczne do świata muzułmańskiego   Darwish   2017-01-07
Kontratak liberalnych muzułmanów   Palmer   2016-12-24
Komu po drodze z Trumpem?   Koraszewski   2016-12-09
Strach przed prezydenturą Trumpa jest  przesadny   Al-Hadj   2016-11-27
Żydzi z sześcioma ramionami   Rahola   2016-11-04
Skończcie z podżeganiem przeciwko Żydom     2016-10-23
Wywiad z francuskim eseistą, Majidem Oukacha   Canlorbe   2016-10-19
Świat jest jeden i trzeba do niego dołączyć     2016-10-17
Długa walka dra Turkiego Al-Hamada   Fernandez   2016-10-13
Złe wiadomości dla nienawidzących Izraela   Toameh   2016-09-24
Wzrastające szeregi muzułmańskich syjonistów   Koraszewski   2016-08-20
Terror jest produktem ekstremizmu w mediach, meczetach i szkołach   Al-Rashed   2016-08-15
Kampania „antynormalizacji” i prawo Izraela do istnienia   Toameh   2016-08-14
Arabowie muszą otworzyć nowy rozdział w kontaktach z Izraelem   Maroun   2016-08-12
Arabscy dziennikarze o kryzysie islamu i kultury arabskiej     2016-07-29
Historyczne błędy Arabów w relacjach z Izraelem   Maroun   2016-07-20
Terroryzm i muzułmańska hipokryzja – list otwarty muzułmanki     2016-07-18
Kiedy rasiści oskarżają o rasizm...     2016-07-02
"Sprzedanie domu Żydowi jest zdradą Allaha”   Toameh   2016-06-30
Czego spodziewać się od niepodległego państwa palestyńskiego   Maroun   2016-06-28
Pogrzebane nadzieje na europejski islam     2016-06-21
Jako Arab oniemiałem widząc reakcję Bliskiego Wschodu na zamach w Orlando     2016-06-19
Dostarczając usługi religijne państwo tworzy ekstremizm i marnuje fundusze publiczne   Ghuraibeh   2016-05-25
Historyczna zdrada Palestyńczyków   Tawil   2016-04-16
List od Araba do Żyda, który popiera BDS   Maroun   2016-04-10
Kampusy palestyńskie "bardziej hamasowskie niż Hamas"   Toameh   2016-04-05
Najlepszą nadzieją Arabów na przyszłość jest państwo Izrael   Maroun   2016-04-01
Musimy przyznać, że terroryzm jest dziś głównie dziełem muzułmanów   Charbel   2016-03-31
Przywódcy palestyńscy: kogo oszukują?   Toameh   2016-02-27
Muzułmanie, których nie znamy   Koraszewski   2016-02-26
Izrael prześcignął nas we wszystkim     2016-02-22
Palestyńczycy chcą godności przed tożsamością   Eid   2016-02-20
Egipcjanin broni Izraela i spotyka się z odrzuceniem   Pine   2016-02-11
Szkoły państwowe powinny znieść naukę religii     2016-02-06
Kto zdradza Palestyńczyków?   Tawil   2016-01-27
Odbudujemy wasze spalone kościoły   Koraszewski   2016-01-12
Uratujcie nas przed poczciwymi ludźmi Zachodu!     2016-01-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Prawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pure


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk