Prawda

Czwartek, 28 października 2021 - 00:15

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie


Khaled Abu Toameh 2020-03-10

Zdjęcie: Betlejem, po informacji o wykryciu 7 przypadków zakażenia koronowirusem.
Zdjęcie: Betlejem, po informacji o wykryciu 7 przypadków zakażenia koronowirusem.

Izrael dokonuje olbrzymich wysiłków, by pomóc Palestyńczykom w zatrzymaniu epidemii koronawirusa po tym, jak testy wykazały u kilku  Palestyńczyków w Betlejem obecność wirusa. Tymczasem Palestyńczycy kontynuują szerzenie oszczerstw przeciwko Izraelowi i Żydom.


5 marca izraelskie ministerstwo obrony oznajmiło, że od dwóch tygodni pomaga Autonomii Palestyńskiej w „ograniczeniu i zapobieżeniu epidemii koronawirusa” na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy.


Władze izraelskie przekazały Palestyńczykom 250 zestawów do badania obecności koronawirusa. Ponadto organizowane są wspólne  szkolenia dla izraelskiego i palestyńskiego personelu medycznego do profesjonalnego badania wirusa, ochrony personelu medycznego oraz testowania pacjentów podejrzanych o to, że są nosicielami wirusa. 

"Będziemy nadal pomagać władzom palestyńskim w ograniczaniu szerzenia się wirusa zarówno w imieniu izraelskich interesów, jak z powodów humanitarnych - powiedziała koordynatorka Izraelskiej Cywilnej Administracji Opieki Zdrowotnej, Dalia Basa. – Rozszerzymy medyczne szkolenie palestyńskiego personelu tak bardzo, jak to możliwe, jak również przekazywanie wyposażenia medycznego do palestyńskiego systemu opieki zdrowotnej”.

Wcześniej władze izraelskie ogłosiły, że w ostatnim tygodniu lutego pomogły w 105 495 przekroczeniach granicy z powodów humanitarnych na leczenie w Izraelu.


A jednak, zamiast okazać wdzięczność władzom izraelskim za ich pomoc, Autonomia Palestyńska i jej media oraz funkcjonariusze nie ustają w kampanii podżegania przeciwko Izraelowi. Kontynuują także podżeganie Palestyńczyków przeciwko Izraelowi przez szerzenie kłamstw, które propagują antysemityzm, a także narażają życie Żydów na całym świecie.


Podczas gdy izraelscy medycy oferowali pomoc swoim palestyńskim kolegom, palestyńskie ministerstwo spraw zagranicznych wydało oświadczenie ostro potępiając Izrael za zburzenie domów dwóch palestyńskich terrorystów, którzy brali udział w zamordowaniu izraelskiej nastolatki, Riny Shnerb, na Zachodnim Brzegu w sierpniu 2019 roku. Innymi słowy, Palestyńczycy bardziej troszczą się o prawa terrorystów i ich rodzin niż o prawa 17-letniej Żydówki, którą zamordowali podczas rodzinnej wycieczki tylko z jednego powodu: bo była Żydówką.


Ministerstwo potępiło również „trwający napad” Izraela na meczet Al-Aksa w Jerozolimie – chodzi o decyzję władz izraelskich zakazania na tydzień wstępu do tego miejsca świętego  pewnej liczbie palestyńskich aktywistów, zaangażowanych w antyizraelskie podżeganie.


Kontekstem tego izraelskiego posunięcia jest próba powstrzymania palestyńskiego podżegania przeciwko Żydom, którzy odwiedzają Wzgórze Świątynne. Palestyńscy funkcjonariusze i aktywiści prowadzą kampanię przeciwko tym wizytom, powtarzając fałszywie stare oszczerstwo o rytuale krwi, zainicjowane przez muftiego Jerozolimy, Hadż Amina al Husseiniego, sojusznika Adolfa Hitlera: że Żydzi „siłą wdzierają się do meczetu Al-Aksa” pod ochroną izraelskiej policji. To podżeganie doprowadziło w ostatnich latach do wielu ataków nożowniczych i ataków z bronią palną na Izraelczyków.  


7 marca, kiedy Izrael pomagał dziesiątkom zagranicznych turystów opuścić Betlejem po odkryciu 19 przypadków koronawirusa w tym mieście, Palestyńczycy ożywili jedno z ich starych oszczerstw przeciwko Izraelowi i Żydom: twierdzenie, że Izraele używa dzików, by wypędzić Palestyńczyków z ich pól uprawnych.


To oszczerstwo opublikowała palestyńska gazeta „Al-Kuds” pod tytułem: Stada dzików: nowe narzędzie osadników do przejęcia ziemi rolnej.  


W artykule jest twierdzenie, że izraelscy żołnierze i żydowscy osadnicy wypuszczają na wolność dziki w częściach Zachodniego Brzegu, by zniszczyć uprawy Palestyńczyków i zastraszyć palestyńskich wieśniaków i farmerów.


Cytują jednego z farmerów, Fadela Tamimiego, który mówi: "Kilku mieszkańców zobaczyło ciężarówkę z izraelską tablicą rejestracyjną, jak wypuszczali dziki na pola w pobliżu wsi Der Nizam. Potem zwierzęta niszczą nasze plony i powodują fizyczne rany wieśniakom”.  


Inny farmer, Munal Zeidan, powiedział, że używanie dzików było częścią "intrygi" żydowskich osadników.


Murad Isztawi, przewodniczący Palestyńskiej Komisji Oporu Przeciwko Murowi (izraelskiej barierze bezpieczeństwa) i Osiedlom na Północnym Zachodnim Brzegi, powiedział: "Żydowscy osadnicy prowadzą wojnę dzikami przeciwko [palestyńskim] mieszkańcom. Przywieźli tutaj dziki i wypuszczają je na nasze pola, żeby wygnać farmerów. To jest forma wojny”.


Nie trzeba mówić, że żadnemu z Palestyńczyków wypowiadających się dla gazety nie udało się dostarczyć żadnego dowodu, że izraelscy żołnierze lub osadnicy stoją za pojawieniem się dzików na Zachodnim Brzegu. Trudno znaleźć choćby jednego Palestyńczyka, który nie ma przy sobie smartfona, żeby dokumentować rzekome praktyki żołnierzy i osadników. Warto zauważyć, że palestyńscy wieśniacy systematycznie dokumentują działania izraelskich żołnierzy i osadników na Zachodnim Brzegu jako część kampanii podżegania do nienawiści wobec Izraela. 


Ponadto, dziesiątki palestyńskich i zagranicznych dziennikarzy codziennie przemierzają ulice Zachodniego Brzegu, by notować wszelkie wydarzenia. Gdyby, jak twierdzą Palestyńczycy, Żydzi mieli używać dzików przez ostatnich dwadzieścia lat, dlaczego nikt nie zrobił choćby jednego zdjęcia izraelskiej ciężarówki wiozącej te zwierzęta do palestyńskich wsi?


A co z setkami tysięcy Żydów, którzy żyją na Zachodnim Brzegu? Jak to możliwe, że oni nie byli atakowani przez dziki? I jak te dziki są w stanie odróżnić Arabów i Żydów?  


Inne stare, palestyńskie oszczerstwo o rytuale krwi dotyczy szczurów w Jerozolimie. W 2008 roku agencja informacyjna Autonomii Palestyńskiej, Wafa, twierdziła, że żydowscy osadnicy używają szczurów, by wygnać Arabów z ich domów na Starym Mieście w Jerozolimie. Według doniesienia "dziesiątki osadników zgromadziły się w alejkach i na ulicach Starego Miasta, niosąc żelazne klatki pełne szczurów. Wypuszczają te szczury na Starym Mieście”.


Biuro prasowe palestyńskie rządu urządziło także w tym samym roku konferencję prasową w Ramallah, żeby dalej szerzyć fałszywą historię o szczurach. Na konferencji prasowej palestyńscy funkcjonariusze twierdzili, że wypuszczenie na wolność szczurów na Starym Mieście w Jerozolimie miało na calu „wzmożenie cierpień mieszkańców, zamieniając ich życie w prawdziwą tragedię i zmuszając ich do opuszczenia swoich domów i miasta”.


Palestyńscy funkcjonariusze zapomnieli powiedzieć, że setki żydowskich rodzin mieszka w różnych częściach Starego Miasta w Jerozolimie, włącznie z Dzielnicą Żydowską, Dzielnicą Muzułmańską i Dzielnicą Chrześcijańską. Także tutaj jest zadziwiające, jak te szczury potrafią atakować tylko Arabów.


Przez nieustanne szerzenie fałszywych doniesień i oszczerstw o rytuale krwi przeciwko Izraelowi i Żydom, szczególnie gdy Izrael pracuje okrągłą dobę, by uratować życie Palestyńczyków przed koronawirusem, Palestyńczycy raz jeszcze pokazują, jak odpłacają tym, którzy im pomagają. Zwłaszcza, że jest to ten rodzaj podżegania, który niemal codziennie skłania niektórych Palestyńczyków do podejmowania ataków terrorystycznych na Izraelczyków.


Izrael szkoli palestyński personel medyczny w zwalczaniu szerzenia się niebezpiecznej choroby w tym samym czasie, w którym palestyńscy przywódcy kontynuują zatruwanie serc i umysłów swojej ludności przeciwko ludziom, którzy trudzą się, by im pomóc. Choć ten rodzaj perwersyjnej zapłaty nie jest niczym nowym, niemniej powinien zainteresować każdego w społeczności międzynarodowej, kto rozważa popieranie „sprawy palestyńskiej”.


Palestinians Revive Blood Libels as Israel Saves Their Lives

Gatestone Institute, 9 marca 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.
 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 276 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14
Pojechałam do Izraela i nie żałuję tego     2018-08-12
Dlaczego przywódcy palestyńscy sprzeciwiają się pomaganiu własnej ludności?   Tawil   2018-07-18
Jesteśmy rasistami, ale przypisujemy to Izraelowi   Al-Sa'di   2018-07-10
Palestyńczycy: jak poprawić jakość życia?   Tawil   2018-06-30
Dlaczego my, Arabowie, musimy krzyczeć   Maroun   2018-06-27
Palestyńczycy: Ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2018-06-25
W przyszłym roku w Jerozolimie   Eid   2018-06-22
Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Bohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotu


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk