Prawda

Niedziela, 3 marca 2024 - 16:13

« Poprzedni Następny »


Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci


Khaled Abu Toameh 2021-06-09

Twierdzenie Hamasu, że “wygrał” ostatnią wojnę z Izraelem, stało się przedmiotem wyśmiewania i szyderstw ze strony wielu Arabów, którzy są świadomi, że jedynym, co interesuje Hamas, jest ugłaskanie mułłów w Iranie, żeby dawali im więcej pieniędzy i broni. Na zdjęciu: “Najwyższy Przywódca” Iranu, ajatollah Ali Chamenei (po prawej) i przywódca Hamasu, Imail Hanija w Teheranie (Zdjęcie: Teheran Times)
Twierdzenie Hamasu, że “wygrał” ostatnią wojnę z Izraelem, stało się przedmiotem wyśmiewania i szyderstw ze strony wielu Arabów, którzy są świadomi, że jedynym, co interesuje Hamas, jest ugłaskanie mułłów w Iranie, żeby dawali im więcej pieniędzy i broni. Na zdjęciu: “Najwyższy Przywódca” Iranu, ajatollah Ali Chamenei (po prawej) i przywódca Hamasu, Imail Hanija w Teheranie (Zdjęcie: Teheran Times)

Twierdzenie Hamasu, że “wygrał” ostatnią wojnę z Izraelem, stało się przedmiotem wyśmiewania i szyderstwa ze strony wielu Arabów, którzy nie boją się wytknąć tej wspieranej przez Iran grupie terrorystycznej faktu, że okłamuje Palestyńczyków i resztę świata.


Arabowie nie obawiają się także obarczania Hamasu odpowiedzialnością za olbrzymie zniszczenia i utratę życia niewinnych Palestyńczyków i Izraelczyków w celu służenia ich panom w Teheranie.


Obrazy Palestyńczyków świętujących “zwycięstwo” Hamasu wywołały falę potępień w świecie arabskim, szczególnie w krajach Zatoki. Reakcje Arabów na proklamowane przez Hamas zwycięstwo pokazują, że wielu ludzi w świecie arabskim nie dało się nabrać machinie propagandowej tej grupy terrorystycznej. Arabowie są świadomi, że jedyną rzeczą, która interesuje Hamas, jest ugłaskanie mułłów w Iranie, żeby dawali im więcej pieniędzy i broni. Arabowie rozumieją, że jest to tylko kolejna farsa Hamasu, a szczególnie Iranu.  


Znany arabski dziennikarz, Amdżad Taha, ekspert spraw międzynarodowych i popularny komentator w mediach i sieciach mediów społecznościowych w Zatoce, wybuchnął śmiechem, kiedy podczas telewizyjnego wywiadu zapytano go, czy sądzi, że Hamas odniósł „zwycięstwo” nad Izraelem.


"W wojnie w Strefie Gazy – powiedział Taha – nikt nie wygrał. Przegrały dzieci i kobiety po obu stronach. Czy zwycięstwem jest używanie kobiet i dzieci jako ludzkiej tarczy? Czy zwycięstwem jest śmierć 269 Palestyńczyków i rany 8900 ludzi w Strefie Gazy?"


Taha podkreślił, że część Palestyńczyków zabitych podczas 11-dniowej wojny była ofiarami rakiet Hamasu: “Z 3700 rakiet wystrzelonych przez Hamas [na Izrael], 600 rakiet spadło na tereny mieszkalne w Strefie Gazy i zabiło kobiety i dzieci”.

"Jak dziwnie. Żyjemy w epoce, w której klęska staje się zwycięstwem. Bon appetite dla [żyjącego w Katarze przywódcy Hamasu] Ismaila Haniji z jego samochodem marki Mercedes, zegarkiem Rolex i garniturami od Armaniego. Bon appetite dla Hamasu za kupczenie krwią niewinnych Palestyńczyków. Jak zwykle, Hanija wygrał, tylko ludzie przegrali”.  

Powtarzając szeroko rozprzestrzenione w świecie arabskim przekonanie, że Iran używa swoich palestyńskich marionetek, Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, by wymusić ustępstwa od USA i innych światowych mocarstw podczas negocjacji w Wiedniu, by odrodzić umowę nuklearną z Iranem z 2015 roku, Taha dodał:

"Bojówki Hamasu w Strefie Gazy należą do Iranu. Tym, co zrobiły ostatnio te bojówki, było służenie Korpusowi Strażników Rewolucji Iranu. Iran chce używać sprawy palestyńskiej jako karty w negocjacjach we Wiedniu. Iran chce użyć sprawy palestyńskiej, by zmusić USA do zniesienia sankcji w zamian za zakończenie eskalacji niebezpieczeństwa zagrażającego Izraelowi. Terrorysta Ismail Hanija, który mieszka w Katarze, powiedział: ‘Dziękujemy Iranowi za dawanie nam pieniędzy i broni’”. Pieniądze Iranu mają pomóc najemnikom w dalszym kupczeniu sprawą palestyńską. Broń Iranu służy destrukcji, a nie budowaniu".

Negocjacje między Iranem a mocarstwami światowymi w sprawie umowy nuklearnej z 2015 roku podjęto w zeszłym tygodniu w Wiedniu ponownie z celem nakłonienia USA do powrotu do umowy.  


Emiracki dziennikarz, Mohamed Taki, krytykował rzekome zwycięstwo Hamasu i jego sojusz z Iranem w sposób jeszcze bardziej otwarty.  


"Klątwa Boga na tych wszystkich, którzy wykorzystywali meczet Al-Aksa, sprawę palestyńską i lud palestyński w zamian za osobistą chwałę i pieniądze – powiedział Taki na wideo, które zamieścił na Twitterze. – Klątwa Boga na zdrajców, którzy sprzedali sprawę palestyńską, by podać ją na srebrnym półmisku mułłom w Iranie”.


Podobnie jak wielu Arabów Taki potępił przywódców Hamasu za życie w luksusach w Katarze i w Turcji, podczas gdy poświęcają swoją ludność w Strefie Gazy, by zadowolić Iran.


"O jakim 'oporze’ mówisz, Haniyo, kiedy ty i twoje dzieci mieszkacie w hotelach w Katarze i w Turcji?” - zapytał Taki, zwracając się do mieszkającego w Katarze przywódcy Hamasu, którego widziano, jak jeździł po Doha w nowym mercedesie podczas walk między Izraelem a Hamasem.  

"O jakim 'oporze’ mówisz, kiedy poświęcasz swoją ludność, podczas gdy ty i twoje dzieci żyjecie dobrym życiem? Potem prosisz Arabów, których oskarżyłeś o zdradę, by odbudowali Strefę Gazy, gdy ty prezentujesz swoje ‘zwycięstwo’ Iranowi?"

Marokański pisarz i politolog, Saeed Al-Kahel, oskarżył Hamas o zamianę sprawy palestyńskiej w „komercyjny towar”.


Hamas, napisał Al-Kahel , "nie chce zakończenia izraelsko-palestyńskiego konfliktu, ponieważ chce politycznych i finansowych zysków. Hamas zamienił sprawę palestyńską w komercyjny towar, który daje fundusze z rozmaitych źródeł i zapewnia dobrobyt i bogactwo jego przywódcom”.


Także Al-Kahel uważa, że Iran używa kampanii terroryzmu swoich palestyńskich sojuszników przeciwko Izraelowi, by zmusić USA do zniesienia sankcji na Iran. “Hamas zamienił ‘opór’ w kartę przetargową w rękach Iranu, który wykorzystuje ją w konflikcie z Zachodem w celu zniesienia sankcji związanych z jego programem nuklearnym” – napisał Al-Kahel.

"Dlatego, niezależnie od rezultatu zbrojnego starcia z Izraelem, Hamas nie ogłosi porażki. Zamiast tego zrobi z tego zwycięstwo, nawet jeśli będzie je świętował wśród ruin i trumien. Im więcej zabitych i zniszczeń, tym bardziej rośnie dochód Hamasu, podczas gdy Palestyńczycy nadal cierpią z powodu oblężenia i nędzy. Co gorsza, polityczne organizacje islamskie dumne są z iluzorycznego zwycięstwa Hamasu. Żadna z tych organizacji nie zapytała o naturę tego zwycięstwa i zdobycze, które przyniosą korzyści Palestyńczykom i ich sprawie: jak wiele ziemi wyzwolono, ilu więźniów zwolniono i ilu [palestyńskich] uchodźców powróciło? Niczego z tego nie osiągnięto i nie będzie osiągnięte, jak długo Hamas panuje nad palestyńskim procesem podejmowania decyzji. Palestyńska krew stała się tania dla Hamasu, jak również dla Ruchu Islamskiego [w Maroku], którego przywódcy pospiesznie pogratulowali kierownictwu Hamasu „wyraźnego zwycięstwa’”.

Samir Ghattas, były egipski członek parlamentu i szef egipskiego Forum Bliskowschodniego Badań Strategicznych, także ostrzegł przed próbą Iranu używania Hamasu dla zdobycia ustępstw od USA i innych mocarstw światowych podczas negocjacji wiedeńskich.


Ghattas napisał, że Iran od pierwszego dnia walk między Izraelem a Hamasem próbował zaznaczyć swoją obecność na polu bitwy przez wydawanie oświadczeń z poparciem dla terrorystycznych grup palestyńskich w Strefie Gazy. Wśród tych oświadczeń, powiedział, jest list wysłany przez generała Esmaila Kaaniego, szefa irańskiej Siły Kuds, do arcyterrorysty Hamasu, Mohammeda Deifa, obiecujący pełne poparcie palestyńskiej wojny z Izraelem.


"Iran chce osiągnąć jakościowy i mocny postęp w negocjacjach we Wiedniu i rozgrywa kartę frakcji i milicji w regionie, które są lojalne wobec niego: Hezbollah w Libanie, Huti w Jemenie, Hamas i Islamski Dżihad w Palestynie, w celu pokazania swojej regionalnej siły i znaczenia” - powiedział Ghattas jako wyraźne ostrzeżenie administracji USA i światowych mocarstw prowadzących negocjacje z Iranem. „Iran wykorzystał Hamas i Islamski Dżihad  wyłącznie dla własnych korzyści, a gdyby chciał działać w interesie Palestyńczyków, przyłożyłby się do odbudowy Strefy Gazy” - dodał.

"Teheran nie przyczynił się ani nie złożył donacji na humanitarne i rekonstrukcyjne projekty w Gazie, ale przyczynił się finansowo do zakupu broni i wyposażenia, żeby zamienić Gazę w magazyn broni, który zagraża bezpieczeństwu regionu. Niedawna wojna w Gazie i podobne wojny, które ją poprzedzały w 2008, 2012 i 2014 roku, były tylko okazjami, które Iran wykorzystywał politycznie i militarnie wyłącznie dla własnych interesów, a nie dla interesów ludu palestyńskiego i Gazy, ale kosztem ich krwi”.   

Muhammad Mudżahid Al-Zajjat, konsultant egipskiego Ośrodka Myśli i Badań Strategicznych, powiedział, że poparcie Iranu dla Hamasu podczas wojny z Izraelem miało na celu wysłanie komunikatu Zachodowi, że palestyńskie grupy terrorystyczne stały się kartą przetargową w kontaktach Iranu z Zachodem.


Niedawna wojna w Gazie, twierdził Al-Zajjat, jest kolejną próba pokazania siły ze strony Teheranu i wskazówką, że pójdzie na negocjacje w Wiedniu ze “zwycięstwem” Hamasu w ręku, by zniesiono sankcje przeciwko niemu i by osiągnąć to, co chce z irańskiej umowy nuklearnej.


Innymi słowy, egipski ekspert dołącza do innych Arabów w ostrzeganiu administracji Bidena i zachodnich mocarstw, by nie pozwoliły Iranowi na zebranie nagród za wojnę terroru prowadzoną przez Hamas przeciwko Izraelowi.


Saudyjski politolog, Abdul Rahman Altrairi, także szydził z twierdzenia Hamasu, że wygrał wojnę. Wskazał, że mieszcząca się w Libanie terrorystyczna milicja Iranu, Hezbollah, wcześniej ogłosiła zwycięstwo nad Izraelem po olbrzymim zniszczeniu infrastruktury Libanu podczas wojny 2006 roku z Izraelem.


Altrairi przypomniał tym ludziom Zachodu, którzy trudzą się, by ugłaskać Iran, że Irańczycy są odpowiedzialni za “zniszczenia i korupcję” w Iraku, Libanie, Syrii i Jemenie.


Altrairi ostrzegł Zachód, że jednym z celów Iranu podczas wojny w Gazie, było zniszczenie traktatów pokojowych między Izraelem a kilkoma państwami arabskimi oraz “ponowne ustawienie Izraela jako wroga Arabów”.


Emiracki kaznodzieja, dr Waseem Jousef, także potępił Hamas za jego hipokryzję w postępowaniu wobec Arabów:

"Hamas odpalał rakiety z domów ludzi, a kiedy przychodziła [izraelska] reakcja, płakał i krzyczał: ‘Gdzie są Arabowie, gdzie są muzułmanie’. Hamas zamienił Gazę w cmentarz niewinnych ludzi i dzieci. Hamas palił flagi większości krajów arabskich, obrażał wszystkie kraje arabskie i nie szanował nikogo”. 

Jest orzeźwiające usłyszenie głosów ze świata arabskiego, wyśmiewających Hamas za ogłaszanie zwycięstwa nad Izraelem, podczas gdy przynoszą nieszczęście i katastrofę Palestyńczykom w Strefie Gazy. Jest także orzeźwiające zobaczenie, jak wielu Arabów jest świadomych niebezpieczeństwa zaangażowania Iranu w działalność palestyńskich grup terrorystycznych, które dążą do eliminacji Izraela najpierw, a potem ich.


Najważniejszym komunikatem przychodzącym od wielu Arabów jest jednak komunikat skierowany do administracji Bidena i do zachodnich mocarstw, ostrzegający ich przed faktem, że Iran stara się wykorzystać niedawną wojnę w Gazie do zastraszenia ich, by uczynili dodatkowe ustępstwa na rzecz Teheranu. Zobaczymy, czy administracja Bidena i mocarstwa zachodnie posłuchają tego ostrzeżenia, czy też będą nadal chować głowy w piasku, udając, że mułłowie w Iranie w zamian za olbrzymie łapówki od USA, magicznie zmienią swoją barbarzyńską skórę. Nie zrobili tego poprzednim razem; co stanie się z regionem, jeśli znowu tego nie zrobią? 


Arabs: Hamas and Iran Turned Gaza into Cemetery for Children

Gatestone Institute, 7 czerwca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 317 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prawdziwa śmierć w kognitywnej wojnie   Koraszewski   2024-02-23
„Dlaczego Hamas nie pójdzie do piekła i nie ukryje się tam?”: Inne głosy z Gazy   Tawil   2024-02-17
Hamas zainwestował wszystko w beznadziejną wojnę     2024-02-10
Egipski analityk w libańskiej telewizji: Hamas jest problemem; Arabowie muszą przestać myśleć, że Izrael zniknie; Hezbollah przejął Liban”     2024-01-15
Czy Autonomię Palestyńską można „zrekonstruować”?   Tawil   2023-12-11
Jak ci popierający Hamas zachodni liberałowie śmią twierdzić, że przemawiają w moim imieniu, Araba, który cierpiał z powodu islamskiego terroru   Abdul-Hussain   2023-12-09
Dwaj marokańscy intelektualiści potępiają Hamas; inni ich potępiają     2023-12-08
Hamas morduje także muzułmanów   Toameh   2023-12-07
Jestem Arabem i nie rozumiem, dlaczego świat nie może uznać żydowskiego bólu   Abdul-Hussain   2023-11-23
Gaza i narracja dekolonizacji   Abdul-Hussain   2023-11-14
Terroryzm Hamasu jest wymierzony nie tylko w Izrael, ale przeciwko moim palestyńskim braciom i siostrom w Gazie   Eid   2023-11-13
Luai Ahmed: Jemeński Szwed wypowiada się na temat wojny Izraela z Hamasem   Oz   2023-11-08
Egipski dziennikarz o zbrodniach  Hamasu     2023-10-31
Arabscy użytkownicy mediów społecznościowych: Bezczeszczenie zwłok, gwałcenie dziewcząt, porywanie starych kobiet są sprzeczne z islamem     2023-10-14
Syjonizm jest wzorem dla rdzennej ludności   Trotter   2023-09-15
Jak możemy prowadzić właściwą debatę, skoro nie mówimy już tym samym językiem?   Dawkins   2023-08-30
Izraelskie elity buntują się przeciwko demokracjiArchitekci protestów przeciwko Bibi jasno określają swoje motywy: obrona elit przed masami   Taub   2023-08-23
Plan Iranu zamiany Zachodniego Brzegu w bazę terroru   Tawil   2023-08-21
Milczenie owiecDla amerykańskich badaczy Iranu walka z prawicą jest ważniejsza niż krytykowanie reżimu – czy słuchanie Irańczyków   Khameneh   2023-08-18
Profesor z Teheranu: Mniej niż 10% Irańczyków chce unicestwienia Izraela   Fitzgerald   2023-04-13
Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu   Amos   2023-04-04
Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk