Prawda

Środa, 28 lutego 2024 - 00:02

« Poprzedni Następny »


Europa, islam i polityka


Rami Dabbas 2021-03-23


Od czasu kiedy muzułmanie zostali wygnani z Hiszpanii (Andaluzji), marzyli o odzyskaniu łupu i pojawił się dziwny paradoks między zacofaniem i zależnością od Europy, a marzeniem o ponownym podboju Andaluzji i islamizacji niemuzułmańskich krajów. To marzenie narastało z pokolenia na pokolenie aż dotarło do Al-Kaidy i ISIS, bohaterów szariatu Muhammadijah, chorążych snu o wiecznych łupach i islamizacji niemuzułmańskiego świata.

Europa wycofała się z krajów islamu, a po pewnym czasie grupy “muzułmanów”, uciekających od tyranii i zacofania, grupy politycznych uchodźców i intelektualistów poszły w jej ślady, szukając bezpieczeństwa w krajach “niemuzułmanów”. A także z powodu rasistowskiej, tyrańskiej, niepopularnej i antydemokratycznej polityki prowadzonej przez autorytarne reżimy “islamskich” krajów po wycofaniu się Europejczyków. Inne grupy ubogich i uciskanych dołączyły, szukając ekonomicznego azylu i gwarancji przyzwoitego życia w europejskich krajach “niewiernych”.


Dzieci i wnuki tych politycznie i ekonomicznie uciskanych, w dodatku do fali, jaka dołączyła do nich po upadku muru berlińskiego, i następnej już na początku trzeciego tysiąclecia, są tymi, którzy niosą coraz więcej mrocznej islamskiej kultury, wrogiej wobec oświecenia i nowoczesności. I z tego utworzył się islamski blok, wrogi wobec wartości postępu, wolności i tolerancji. Bronił on izolacjonizmu we własnych grupach i odmówił integracji z europejskimi społeczeństwami, wybierając drogę zniszczenia od środka tych nowoczesnych wartości przy pomocy rozmaitych narzędzi materialnych i duchowych.


Wejście islamu przez szerokie drzwi Europy

 

Nauka i Oświecenie zatriumfowały niegdyś nad obskurantyzmem Średniowiecza i zapanowała filozofia rozumu, wolność, nauka i sekularyzm. Europejski renesans jest świecką filozofią, jego zasady są demokratyczne, jest wolność wyboru i działania dla jednostki (mężczyzny lub kobiety). Filozofia życia, o którą europejskie narody walczyły przez stulecia, prowadziła do zamiany zacofanych, feudalnych i autorytarnych reżimów na wolne, demokratyczne i świeckie, postępowe władze.  


Ta filozofia szokowała islamskie grupy w Europie i walczyły z nią pod pretekstem spisku przeciwko islamowi. Były to grupy izolowane, żyjące w enklawach, z daleka od islamskich zakazów, ale korzystające z tej filozofii (wolności i szacunku dla pluralizmu i różnic poglądów), żeby założyć własne instytucje dla zachowania swojej tradycyjnej kultury i uchwalania praw (fatw), tworząc specjalne muzułmańskie stowarzyszenia i dzielnice (w których wszystko było “halal”: sklepy, islamskie stowarzyszenia kulturalne, meczety…) w oparciu o kulturę oporu i konfrontacji, rządzone przez prawo islamskie oraz oferujące młodzieży islamską edukację.


Główną misją islamskiej ideologii jest wypranie mózgu i napełnienie go kulturą obskurantyzmu, radości zabijania, wojny i wrogości wobec niemuzułmanów. Hasła wzywające do mordów, nienawiści i zniszczenia cywilizacji zagnieżdżają się w sztywnych umysłach i towarzyszą muzułmanom w ich codziennych modłach i słowach.


Olbrzymia ilość słów w Koranie, które podżegają do mordów i nienawiści, nie pozwoliła na integrację ze społeczeństwami zamieszkania i powodowała tarcia z innymi kulturowymi i religijnymi grupami. Nie pozwoliła na pokojową koegzystencję z nimi w społeczeństwach, których prawa bronią i szanują religijną różnorodność i gwarantują wolność jednostce. Tak więc muzułmanie są izolowani w swoich enklawach, by bronić się przed kulturą wolności, badań naukowych i dyskusji o jakichkolwiek tabu.


W islamskich enklawach młodzież przesiąkała islamską ideologią tworzącą ramy dla terroryzmu i akcji terrorystycznych. To zdarzyło się we Francji kiedy zobaczyliśmy zamach bombowy na stację (Saint Michel) w Paryżu w lipcu 1995 roku, zamach bombowy na stację (Port Royal) 3 grudnia 1996 roku, atak na “Charlie Hebdo” i zamordowanie 12 dziennikarzy oraz zranienie dalszych jedenastu 7 stycznia 2015 roku, zamach w Paryżu 13 listopada 2015 roku, kiedy terroryści zaatakowali różne miejsca w mieście, zabijając 130 osób, raniąc i terroryzując ludzi koszmarem samobójczych działań terrorystycznych i strzelaniem gdzie popadnie. ISIS przypisało sobie odpowiedzialność za te zamachy terrorystyczne.


Islamskie ramy i nakazy, w które islamskie owieczki wierzą, są odpowiedzialne za ich zamykanie się w enklawach i nie pozwalają na integrację w społeczeństwach, w których żyją (społeczeństwach opartych na rozdziale między religią a świeckim państwem i na wolności wyznania) i są także odpowiedzialne za krwawe akcje terrorystyczne na świecie. Izolacja, brak integracji i terroryzm są tym, co wywołało rozmaite reakcje na islamską obecność, na tę wiarę i na tych wiernych, szczególnie we Francji, kolebce demokratycznej, świeckiej i wolnościowej rewolucji, która również doznała najbardziej negatywnych efektów tej muzułmańskiej obecności. Krytyczne wypowiedzi prezydenta Macrona były jak najbardziej realistyczną analizą tej obcej obecności i jej stosunku do francuskich wartości. Już wcześniej, 18 października 2018 roku francuski parlament uchwalił prawo o walce z terroryzmem, dając władzom możliwość zamykania meczetów lub kulturalnych stowarzyszeń (sponsorujących terroryzm). Dla zapewnienia bezpieczeństwa w Europie Komisja Europejska od początku roku 2017 przyznała miliony euro na projekty, które chronią miejsca publiczne i życie obywateli zagrożonych przez islamski terroryzm. To nie jest spisek przeciwko islamowi, jak wyobrażają to sobie muzułmanie. Jeśli muzułmanie są jedynym celem tej krytyki lub jeśli Europejczycy boją się islamu, to dlatego, że terroryzm oparty na religii praktykują wyłącznie muzułmanie i to oni najbardziej odmawiają zintegrowania się ze społecznościami, w których mieszkają.


Francja, którą najbardziej dotknęły krwawe, barbarzyńskie ataki islamskie, jest jednym z tych krajów, które przyjęły najwięcej terrorystów i pozwoliły im na znalezienie sobie kryjówek w Europie. Europa toleruje ich propagowanie terroru wśród muzułmanów i ich werbowanie do kampanii terrorystycznych. Ich pierwszą zasadą są zamachy samobójcze i obcinanie głów niewiernym, co zademonstrowali obcinając głowę francuskiego nauczyciela. W reakcji  Macron głośno skrytykował negatywizm muzułmanów i islamu. Jednak poza Macronem większość Europejczyków boi się obskuranckiej ideologii islamu i ich terroru.


Zła polityka integrowania muzułmanów doprowadziła do katastrof, jakich politycy się nie spodziewali, a płacą dziś za to europejskie narody. Europejscy przywódcy muszą znaleźć nowe rozwiązanie kwestii islamskiej nie tylko przez uderzanie w samych terrorystów i tych, którzy ich finansują, ale – co jest absolutnie niezbędne i najważniejsze – przez uderzenie w intelektualne źródła terroryzmu i zlikwidowanie ich autorytetu. Dopiero to zakończy fizyczny i psychologiczny terror.


Europe and islam

Israelseen, 16 marca 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRami Dabbas

 

Jordański dysydent, były muzułmanin, który przeszedł na chrześcijaństwo. Jest z zawodu inżynierem. Działa na rzecz pokoju z Izraelem. Mieszka w Jordanii, gdzie jest aktywny w kilku organizacjach pozarządowych.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 317 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prawdziwa śmierć w kognitywnej wojnie   Koraszewski   2024-02-23
„Dlaczego Hamas nie pójdzie do piekła i nie ukryje się tam?”: Inne głosy z Gazy   Tawil   2024-02-17
Hamas zainwestował wszystko w beznadziejną wojnę     2024-02-10
Egipski analityk w libańskiej telewizji: Hamas jest problemem; Arabowie muszą przestać myśleć, że Izrael zniknie; Hezbollah przejął Liban”     2024-01-15
Czy Autonomię Palestyńską można „zrekonstruować”?   Tawil   2023-12-11
Jak ci popierający Hamas zachodni liberałowie śmią twierdzić, że przemawiają w moim imieniu, Araba, który cierpiał z powodu islamskiego terroru   Abdul-Hussain   2023-12-09
Dwaj marokańscy intelektualiści potępiają Hamas; inni ich potępiają     2023-12-08
Hamas morduje także muzułmanów   Toameh   2023-12-07
Jestem Arabem i nie rozumiem, dlaczego świat nie może uznać żydowskiego bólu   Abdul-Hussain   2023-11-23
Gaza i narracja dekolonizacji   Abdul-Hussain   2023-11-14
Terroryzm Hamasu jest wymierzony nie tylko w Izrael, ale przeciwko moim palestyńskim braciom i siostrom w Gazie   Eid   2023-11-13
Luai Ahmed: Jemeński Szwed wypowiada się na temat wojny Izraela z Hamasem   Oz   2023-11-08
Egipski dziennikarz o zbrodniach  Hamasu     2023-10-31
Arabscy użytkownicy mediów społecznościowych: Bezczeszczenie zwłok, gwałcenie dziewcząt, porywanie starych kobiet są sprzeczne z islamem     2023-10-14
Syjonizm jest wzorem dla rdzennej ludności   Trotter   2023-09-15
Jak możemy prowadzić właściwą debatę, skoro nie mówimy już tym samym językiem?   Dawkins   2023-08-30
Izraelskie elity buntują się przeciwko demokracjiArchitekci protestów przeciwko Bibi jasno określają swoje motywy: obrona elit przed masami   Taub   2023-08-23
Plan Iranu zamiany Zachodniego Brzegu w bazę terroru   Tawil   2023-08-21
Milczenie owiecDla amerykańskich badaczy Iranu walka z prawicą jest ważniejsza niż krytykowanie reżimu – czy słuchanie Irańczyków   Khameneh   2023-08-18
Profesor z Teheranu: Mniej niż 10% Irańczyków chce unicestwienia Izraela   Fitzgerald   2023-04-13
Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu   Amos   2023-04-04
Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk