Prawda

Niedziela, 26 czerwca 2022 - 01:27

« Poprzedni Następny »


Czy twardogłowa lewica jest sprzymierzona z radykalnymi islamistami?


Najat AlSaied 2017-03-29

W niedawnym wywiadzie dla MSNBC Linda Sarsour, zwolenniczka Hamasu i Bractwa Muzułmańskiego, powiedziała, że w Stanach Zjednoczonych dokonuje się egzekucji dzieci muzułmańskich [kłamstwo] i że muzułmanom zabrania się praktykowania ich wiary [kłamstwo]. Powyżej: z wywiadu Sarsour dla Seriously.TV<br />
W niedawnym wywiadzie dla MSNBC Linda Sarsour, zwolenniczka Hamasu i Bractwa Muzułmańskiego, powiedziała, że w Stanach Zjednoczonych dokonuje się egzekucji dzieci muzułmańskich [kłamstwo] i że muzułmanom zabrania się praktykowania ich wiary [kłamstwo]. Powyżej: z wywiadu Sarsour dla Seriously.TV


Od rozpoczęcia kampanii prezydenckiej i aż do Conservative Political Action Conference (CPAC) 24 lutego 2017 r. prezydent Donald Trump powtarzał to samo: że Stany Zjednoczone są w stanie wojny z radykalnym islamem, głównie reprezentowanym przez Państwo Islamskie Iraku i Syrii (ISIS). Niemniej lewicowe media i inni liberałowie amerykańscy upierali się przy przedstawianiu jego stanowiska jako walki przeciwko islamowi i muzułmanom. W rzeczywistości większość umiarkowanych muzułmanów nie czuje się obrażona zwrotem „radykalny islam”, ponieważ niezmiernie przygnębia ich fakt, że radykałowie zarekwirowali ich religię i przekształcili ją z religii pokoju w bardziej radykalną wersję. Niestety, lewica zamiast nagłośnić i wesprzeć tych umiarkowanych muzułmanów, stworzyła rodzaj lewicowo-islamistycznego sojuszu.

Abdel Rahman al-Rashed, publicysta saudyjski piszący w panarabskiej gazecie „Al Sharq al Awsat”, napisał w 2004 r.:

"Jest niewątpliwym faktem, że nie wszyscy muzułmanie są terrorystami, ale jest równie pewne i wyjątkowo bolesne, że niemal wszyscy terroryści są muzułmanami… Większość tych, którzy byli zamachowcami-samobójcami w autobusach, innych pojazdach, w szkołach i innych miejscach na całym świecie, byli muzułmanami".

Ta wypowiedź znanego publicysty i byłego dyrektora generalnego stacji telewizyjnej Al Arabija pokazuje, jak umiarkowani muzułmanie są krytyczni wobec własnej kultury i jak smuci ich fakt, że ich religię porwali radykałowie. Jednak te apele trafiają na lewicy w próżnię; zamiast tego popiera ona i promuje sprawę radykalnych islamistów.


W 2009 r., kiedy miliony Irańczyków wyszło na ulice i protestowało przeciwko radykalnemu, teokratycznemu reżimowi podczas Zielonej Rewolucji, prezydent USA, Barack Obama, zignorował ten historyczny moment i nadal wyciągał rękę do władców Iranu, którzy są uznani przez rząd USA za sponsorów terroryzmu. Jego ugłaskująca postawa była wyraźnym sygnałem, że USA tak bardzo chcą porozumienia z Iranem w sprawach nuklearnych przez zaprzyjaźnienie się z reżimem irańskim, że są gotowi tolerować brutalne represje mułłów wobec własnego społeczeństwa i ich hegemoniczną politykę w całym regionie.


W 2011 r. widzieliśmy poparcie administracji Obamy dla Bractwa Muzułmańskiego w Egipcie w formie miliardów dolarów, które zapewniły mu zwycięstwo, oraz ignorowanie konsekwencji ich rządów dla umiarkowanych muzułmanów, koptyjskich chrześcijan i grup świeckich. Wiele umiarkowanych muzułmanek w Egipcie daremnie błagało administrację Obamy o wsparcie przeciwko tyranii i mizoginii Bractwa Muzułmańskiego.


Gameela Ismail, egipska działaczka polityczna, prosiła w 2013 r. Johna Kerry’ego, by przestał popierać Bractwo Muzułmańskie: 

"Nie prosimy was, byście coś dla nas zrobili. Po prostu przestańcie robić cokolwiek w naszym kraju i przestańcie popierać tyranię i faszyzm, i zostawcie nas, byśmy mogli dokończyć naszej rewolucji i osiągnąć nasze marzenia. Nie przestaniemy marzyć z powodu waszego mizernego postrzegania nas i naszej przyszłości”.

Kerry odpowiedział: "Stany Zjednoczone nie zajęły stanowiska po żadnej stronie, ale musiały utrzymywać stosunki z legalnie wybranym rządem”. Następnie Kerry ogłosił, że Stany Zjednoczone dadzą rządowi Bractwa Muzułmańskiego dalsze 250 milionów dolarów.


Jak na ironię po inauguracji Trumpa, widzieliśmy Johna Kerry’ego protestującego przeciwko prezydentowi Trumpowi jako część Marszu Kobiet w Waszyngtonie. Zastanawiam się tylko, gdzie były te feministki i John Kerry, kiedy miliony kobiet egipskich potrzebowały ich poparcia przeciwko Bractwu Muzułmańskiemu i prosiły Amerykę o pomoc. Gdzie były, kiedy tysiące kobiet syryjskich i irackich dostało się do niewoli i było gwałconych przez radykalnych bojówkarzy ISIS? Wydaje się, że te liberalne kobiety nie widzą godności życia ludzkiego poza własną macicą. Aborcja i środki antykoncepcyjne są ich najwyższą troską.


Podczas gdy ani jeden głos wśród tych liberalnych feministek nie odezwał się przeciwko nieludzkim czynom dokonanym na kobietach muzułmańskich przez radykalnych islamistów, zwolenniczka Hamasu i Bractwa Muzułmańskiego, Linda Sarsour, współorganizowała Marsz Kobiet w Waszyngtonie przeciwko Trumpowi. Co gorsza, te liberalne feministki chcą, by Sarsour reprezentowała wszystkie kobiety muzułmańskie, podczas gdy w rzeczywistości nie mówi ona w niczyim imieniu poza własnym i tych, którzy ją finansują.


Wywiad Sarsour dla Rachel Maddow w MSNBC był pełen fałszywych informacji, niemniej nadal oklaskują ją znani liberalni lewicowcy. Powiedziała, że w Stanach Zjednoczonych dokonuje się egzekucji dzieci muzułmańskich [kłamstwo], że muzułmanom zabrania się praktykowania ich wiary [kłamstwo] i że istniej opozycja przeciwko budowaniu meczetów [kłamstwo: w USA jest ponad 2100 meczetów]. Przyznała także, że chce, by prawo szariatu było stosowane w Stanach Zjednoczonych i jest urażona faktem, że 22 stany sprzeciwiają się temu. Prezenterka, Rachel Maddow, nie kwestionowała tych wszystkich kłamstw i fałszywych oskarżeń. W istocie, zgodziła się z Sarsour, kiedy powiedziała; „To, co dzieje się w kraju wokół kwestii bigoterii jest straszne”. Pokazuje to, że nie jest tolerancyjną prezenterką o otwartym umyśle, ale jest zawodowym kłamcą, a to jest o lata świetlne odległe od zrównoważonych mediów, które prezentują prawdę.


Nie jest to jedyny przykład hipokryzji liberałów. Ich użycie „karty muzułmańskiej” zaszło tak daleko, że była sekretarz stanu, Madeleine Albright, powiedziała, że jest gotowa „zarejestrować się jako muzułmanka” w solidarności z muzułmanami przeciwko planom prezydenta Trumpa, by podjąć działania dotyczące kontroli imigrantów muzułmańskich do USA. Zastanawiamy się, gdzie było sumiennie współczującej pani Albright, kiedy w 1996 r. zapytano ją o śmierć 576 tysięcy dzieci irackich z powodu brutalnych sankcji narzuconych na Irak podczas administracji Clintona w latach 1990. Odpowiedziała bezdusznie: „tę cenę warto było zapłacić”. Teraz jednak ma złamane serce z powodu restrykcji nałożonych na imigrantów z siedmiu państw o muzułmańskiej większości.


Właściwie nie było niczego nowego w trzymiesięcznym zablokowaniu ludzi z paszportami z siedmiu państw o muzułmańskiej większości. Donald Trump napisał na swojej stronie Facebooka:

"Moja polityka jest podobna do tego, co zrobił prezydent Obama w 2011 r., kiedy zakazał na sześć miesięcy wydawania wiz uchodźcom z Iraku. Siedem krajów wymienionych w rozporządzeniu prezydenckim to te same kraje zidentyfikowane uprzednio przez administrację Obamy jako źródła terroru. Wyjaśniając: to nie jest zakaz wobec muzułmanów, jak to fałszywie donosiły media”.


Fakt, że liberałowie próbują podważyć każde działanie Trumpa nieustannymi kłamstwami, czyni, że bardzo trudno im wierzyć.

Jest żałosne, że liberałowie nie tylko są przeciwko prezydentowi Trumpowi w jego walce z radykalnymi islamistami, ale także popierają tych ekstremistów kosztem uciskanych muzułmanów umiarkowanych. Stowarzyszenie się liberalnych lewicowców z radykalnymi islamistami i hipokratyczne i eksploatacyjne odgrywanie „karty muzułmańskiej” nie spowoduje, że muzułmanie poprą liberałów. Wręcz przeciwnie, zachęci więcej umiarkowanym muzułmanów do stowarzyszenia się z konserwatystami. Niechaj więc liberałowie mają radykałów jako swoich lokajów.  


Are the Hard Leftists aligned with Radical Islamists?

Gatestone Institute, 17 marca 2017

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaNajat AlSaied

Pochodząca z ArabiiSaudyjskiej badaczka zajmująca się studiami nad mediami na University of Westminster,  w Londynie, autorka książki “Screens of Influence: Arab Satellite Television & Social Development”. Wykłada również na Zayed University w College of Communication and Media Sciences.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 289 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk