Prawda

Środa, 20 stycznia 2021 - 23:56

« Poprzedni Następny »


Czy twardogłowa lewica jest sprzymierzona z radykalnymi islamistami?


Najat AlSaied 2017-03-29

W niedawnym wywiadzie dla MSNBC Linda Sarsour, zwolenniczka Hamasu i Bractwa Muzułmańskiego, powiedziała, że w Stanach Zjednoczonych dokonuje się egzekucji dzieci muzułmańskich [kłamstwo] i że muzułmanom zabrania się praktykowania ich wiary [kłamstwo]. Powyżej: z wywiadu Sarsour dla Seriously.TV<br />
W niedawnym wywiadzie dla MSNBC Linda Sarsour, zwolenniczka Hamasu i Bractwa Muzułmańskiego, powiedziała, że w Stanach Zjednoczonych dokonuje się egzekucji dzieci muzułmańskich [kłamstwo] i że muzułmanom zabrania się praktykowania ich wiary [kłamstwo]. Powyżej: z wywiadu Sarsour dla Seriously.TV


Od rozpoczęcia kampanii prezydenckiej i aż do Conservative Political Action Conference (CPAC) 24 lutego 2017 r. prezydent Donald Trump powtarzał to samo: że Stany Zjednoczone są w stanie wojny z radykalnym islamem, głównie reprezentowanym przez Państwo Islamskie Iraku i Syrii (ISIS). Niemniej lewicowe media i inni liberałowie amerykańscy upierali się przy przedstawianiu jego stanowiska jako walki przeciwko islamowi i muzułmanom. W rzeczywistości większość umiarkowanych muzułmanów nie czuje się obrażona zwrotem „radykalny islam”, ponieważ niezmiernie przygnębia ich fakt, że radykałowie zarekwirowali ich religię i przekształcili ją z religii pokoju w bardziej radykalną wersję. Niestety, lewica zamiast nagłośnić i wesprzeć tych umiarkowanych muzułmanów, stworzyła rodzaj lewicowo-islamistycznego sojuszu.

Abdel Rahman al-Rashed, publicysta saudyjski piszący w panarabskiej gazecie „Al Sharq al Awsat”, napisał w 2004 r.:

"Jest niewątpliwym faktem, że nie wszyscy muzułmanie są terrorystami, ale jest równie pewne i wyjątkowo bolesne, że niemal wszyscy terroryści są muzułmanami… Większość tych, którzy byli zamachowcami-samobójcami w autobusach, innych pojazdach, w szkołach i innych miejscach na całym świecie, byli muzułmanami".

Ta wypowiedź znanego publicysty i byłego dyrektora generalnego stacji telewizyjnej Al Arabija pokazuje, jak umiarkowani muzułmanie są krytyczni wobec własnej kultury i jak smuci ich fakt, że ich religię porwali radykałowie. Jednak te apele trafiają na lewicy w próżnię; zamiast tego popiera ona i promuje sprawę radykalnych islamistów.


W 2009 r., kiedy miliony Irańczyków wyszło na ulice i protestowało przeciwko radykalnemu, teokratycznemu reżimowi podczas Zielonej Rewolucji, prezydent USA, Barack Obama, zignorował ten historyczny moment i nadal wyciągał rękę do władców Iranu, którzy są uznani przez rząd USA za sponsorów terroryzmu. Jego ugłaskująca postawa była wyraźnym sygnałem, że USA tak bardzo chcą porozumienia z Iranem w sprawach nuklearnych przez zaprzyjaźnienie się z reżimem irańskim, że są gotowi tolerować brutalne represje mułłów wobec własnego społeczeństwa i ich hegemoniczną politykę w całym regionie.


W 2011 r. widzieliśmy poparcie administracji Obamy dla Bractwa Muzułmańskiego w Egipcie w formie miliardów dolarów, które zapewniły mu zwycięstwo, oraz ignorowanie konsekwencji ich rządów dla umiarkowanych muzułmanów, koptyjskich chrześcijan i grup świeckich. Wiele umiarkowanych muzułmanek w Egipcie daremnie błagało administrację Obamy o wsparcie przeciwko tyranii i mizoginii Bractwa Muzułmańskiego.


Gameela Ismail, egipska działaczka polityczna, prosiła w 2013 r. Johna Kerry’ego, by przestał popierać Bractwo Muzułmańskie: 

"Nie prosimy was, byście coś dla nas zrobili. Po prostu przestańcie robić cokolwiek w naszym kraju i przestańcie popierać tyranię i faszyzm, i zostawcie nas, byśmy mogli dokończyć naszej rewolucji i osiągnąć nasze marzenia. Nie przestaniemy marzyć z powodu waszego mizernego postrzegania nas i naszej przyszłości”.

Kerry odpowiedział: "Stany Zjednoczone nie zajęły stanowiska po żadnej stronie, ale musiały utrzymywać stosunki z legalnie wybranym rządem”. Następnie Kerry ogłosił, że Stany Zjednoczone dadzą rządowi Bractwa Muzułmańskiego dalsze 250 milionów dolarów.


Jak na ironię po inauguracji Trumpa, widzieliśmy Johna Kerry’ego protestującego przeciwko prezydentowi Trumpowi jako część Marszu Kobiet w Waszyngtonie. Zastanawiam się tylko, gdzie były te feministki i John Kerry, kiedy miliony kobiet egipskich potrzebowały ich poparcia przeciwko Bractwu Muzułmańskiemu i prosiły Amerykę o pomoc. Gdzie były, kiedy tysiące kobiet syryjskich i irackich dostało się do niewoli i było gwałconych przez radykalnych bojówkarzy ISIS? Wydaje się, że te liberalne kobiety nie widzą godności życia ludzkiego poza własną macicą. Aborcja i środki antykoncepcyjne są ich najwyższą troską.


Podczas gdy ani jeden głos wśród tych liberalnych feministek nie odezwał się przeciwko nieludzkim czynom dokonanym na kobietach muzułmańskich przez radykalnych islamistów, zwolenniczka Hamasu i Bractwa Muzułmańskiego, Linda Sarsour, współorganizowała Marsz Kobiet w Waszyngtonie przeciwko Trumpowi. Co gorsza, te liberalne feministki chcą, by Sarsour reprezentowała wszystkie kobiety muzułmańskie, podczas gdy w rzeczywistości nie mówi ona w niczyim imieniu poza własnym i tych, którzy ją finansują.


Wywiad Sarsour dla Rachel Maddow w MSNBC był pełen fałszywych informacji, niemniej nadal oklaskują ją znani liberalni lewicowcy. Powiedziała, że w Stanach Zjednoczonych dokonuje się egzekucji dzieci muzułmańskich [kłamstwo], że muzułmanom zabrania się praktykowania ich wiary [kłamstwo] i że istniej opozycja przeciwko budowaniu meczetów [kłamstwo: w USA jest ponad 2100 meczetów]. Przyznała także, że chce, by prawo szariatu było stosowane w Stanach Zjednoczonych i jest urażona faktem, że 22 stany sprzeciwiają się temu. Prezenterka, Rachel Maddow, nie kwestionowała tych wszystkich kłamstw i fałszywych oskarżeń. W istocie, zgodziła się z Sarsour, kiedy powiedziała; „To, co dzieje się w kraju wokół kwestii bigoterii jest straszne”. Pokazuje to, że nie jest tolerancyjną prezenterką o otwartym umyśle, ale jest zawodowym kłamcą, a to jest o lata świetlne odległe od zrównoważonych mediów, które prezentują prawdę.


Nie jest to jedyny przykład hipokryzji liberałów. Ich użycie „karty muzułmańskiej” zaszło tak daleko, że była sekretarz stanu, Madeleine Albright, powiedziała, że jest gotowa „zarejestrować się jako muzułmanka” w solidarności z muzułmanami przeciwko planom prezydenta Trumpa, by podjąć działania dotyczące kontroli imigrantów muzułmańskich do USA. Zastanawiamy się, gdzie było sumiennie współczującej pani Albright, kiedy w 1996 r. zapytano ją o śmierć 576 tysięcy dzieci irackich z powodu brutalnych sankcji narzuconych na Irak podczas administracji Clintona w latach 1990. Odpowiedziała bezdusznie: „tę cenę warto było zapłacić”. Teraz jednak ma złamane serce z powodu restrykcji nałożonych na imigrantów z siedmiu państw o muzułmańskiej większości.


Właściwie nie było niczego nowego w trzymiesięcznym zablokowaniu ludzi z paszportami z siedmiu państw o muzułmańskiej większości. Donald Trump napisał na swojej stronie Facebooka:

"Moja polityka jest podobna do tego, co zrobił prezydent Obama w 2011 r., kiedy zakazał na sześć miesięcy wydawania wiz uchodźcom z Iraku. Siedem krajów wymienionych w rozporządzeniu prezydenckim to te same kraje zidentyfikowane uprzednio przez administrację Obamy jako źródła terroru. Wyjaśniając: to nie jest zakaz wobec muzułmanów, jak to fałszywie donosiły media”.


Fakt, że liberałowie próbują podważyć każde działanie Trumpa nieustannymi kłamstwami, czyni, że bardzo trudno im wierzyć.

Jest żałosne, że liberałowie nie tylko są przeciwko prezydentowi Trumpowi w jego walce z radykalnymi islamistami, ale także popierają tych ekstremistów kosztem uciskanych muzułmanów umiarkowanych. Stowarzyszenie się liberalnych lewicowców z radykalnymi islamistami i hipokratyczne i eksploatacyjne odgrywanie „karty muzułmańskiej” nie spowoduje, że muzułmanie poprą liberałów. Wręcz przeciwnie, zachęci więcej umiarkowanym muzułmanów do stowarzyszenia się z konserwatystami. Niechaj więc liberałowie mają radykałów jako swoich lokajów.  


Are the Hard Leftists aligned with Radical Islamists?

Gatestone Institute, 17 marca 2017

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaNajat AlSaied

Pochodząca z ArabiiSaudyjskiej badaczka zajmująca się studiami nad mediami na University of Westminster,  w Londynie, autorka książki “Screens of Influence: Arab Satellite Television & Social Development”. Wykłada również na Zayed University w College of Communication and Media Sciences.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 247 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14
Pojechałam do Izraela i nie żałuję tego     2018-08-12
Dlaczego przywódcy palestyńscy sprzeciwiają się pomaganiu własnej ludności?   Tawil   2018-07-18
Jesteśmy rasistami, ale przypisujemy to Izraelowi   Al-Sa'di   2018-07-10
Palestyńczycy: jak poprawić jakość życia?   Tawil   2018-06-30
Dlaczego my, Arabowie, musimy krzyczeć   Maroun   2018-06-27
Palestyńczycy: Ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2018-06-25
W przyszłym roku w Jerozolimie   Eid   2018-06-22
Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21
Jestem jawnym i dumnym syjonistą, bo jestem jawnym i dumnym lewicowcem   Maroun   2018-04-11
Kiedy religię przedstawia się jako ideologię, jest bardziej niebezpieczna niż broń nuklearna     2018-03-22
Grożenie terrorem nie powinno być sposobem zarabiania na życie   Darwish   2018-01-31
Arabskie reżimy przerażone wolnością w Izraelu   Meotti   2018-01-30
Odwiedzanie Izraela jest przywilejem, a nie prawem   Maroun   2018-01-20
Witajcie na Zachodzie, ale prosimy się nie integrować …    Arbabzadah   2018-01-01
Rzeczywista reakcja palestyńska na jerozolimskie przemówienie Trumpa   Tawil   2017-12-09
Do moich rodaków Libańczyków, których gniewają izraelskie bomby   Maroun   2017-11-05
Palestyńczycy zamykają w więzieniu dziennikarzy za ujawnianie korupcji   Toameh   2017-10-02
Iracki duchowny: muzułmanie są utrapieniem świata     2017-09-29
Błędem jest ograniczanie wolności myśli obywateli   Al-Salem   2017-09-28
Popieranie Izraela jest obowiązkiem lewicy   Maroun   2017-09-24
Kiedy "progresizm" miażdży kobiety muzułmańskie   Mohamed   2017-09-23
Muzułmanie amerykańscy powinni zdemaskować imamów, którzy głoszą nienawiść   Al-Hadj   2017-09-20
Ograniczanie praw kobiet: Prawa islamskie i multikulturalizm   Khan   2017-09-16
Palestyńczycy, których zachodnie media wolą nie widzieć   Toameh   2017-09-13
Ofiary islamizacji Turcji: kobiety   Bekdil   2017-09-09
Szef ONZ Guterres, media i palestyńskie fake news   Tawil   2017-09-06
Palestyńczycy: Niszczenie sądownictwa   Toameh   2017-09-04
My, muzułmanie, jesteśmy całkowicie pozbawionymi samokrytycyzmu płaczliwymi łobuzami na szkolnym podwórku   Nawaz   2017-09-02
Uderzyć w wylęgarnie terroru   Khan   2017-09-01
Musimy podjąć stanowczą decyzję     2017-08-27
Czy było etyczne ze strony Izraela NIEdeportowanie Arabów w 1948 i 1967 r.?   Maroun   2017-08-06
Zaprzeczaj Holocaustowi, ale nigdy nie kwestionuj szariatu?   Rafizadeh   2017-07-31
Problemem z wykrywaczami metalu jest to, że są one żydowskie   Maroun   2017-07-25
Islamska koncepcja “feminizmu”   Darwish   2017-07-23
UNESCO wspiera terroryzm   Tawil   2017-07-20
Modernizacja Bliskiego Wschodu jest spektakularna   Taheri   2017-07-19
Arabowie, którzy nie cenią Izraela, są głupcami   Maroun   2017-07-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk