Prawda

Niedziela, 3 marca 2024 - 16:26

« Poprzedni Następny »


Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej


Mordechai Kedar 2021-02-21

Mahmoud Abbas (zdjęcie: Olivier Pacteau via Flickr Creative Commons)
Mahmoud Abbas (zdjęcie: Olivier Pacteau via Flickr Creative Commons)

Dramatyczny list napisany przez byłego terrorystę, który staje do wyborów prezydenckich w Autonomii Palestyńskiej, ujawnia rozmiary tego, jak pieniądze przekazywane AP przez Izrael i świat podsycają śmierć i terror. Pora, by świat to zauważył.

 

Wiele powiedziano o olbrzymich sumach, jakie świat wlewa w Autonomię Palestyńską i o tym, co dzieje się z tymi pieniędzmi, kiedy tam dotrą. Te informacje skłoniły kilka krajów europejskich do znacznej redukcji pomocy finansowej dla AP i administrację Trumpa do niemal całkowitego zatrzymania jej. Słyszymy także od czasu do czasu od zwykłych Palestyńczyków o korupcji w AP: są oni w pełni świadomi tego, że pieniądze znikają bez poprawienia ich życia w jakikolwiek sposób.  


Były terrorysta, który obecnie jest kandydatem w nadchodzących wyborach prezydenckich w AP, napisał niedawno o sprzeniewierzaniu przez AP pomocy międzynarodowej. Zaadresował swoje słowa głównie do dwóch rodzajów odbiorców – do izraelskiego rządu i krajów które płacą AP: 

Nazywam się Muhammad Aref Massad [i jestem] ze wsi Burkin, w okręgu Dżanin w Palestynie. Urodziłem się w 1975 roku. Zwerbowano mnie do organizacji terrorystycznej, kiedy miałem 13 lat i odważnie walczyłem przeciwko stronie izraelskiej, ale ku mojemu żalowi odkryłem, że palestyńscy przywódcy nie chcą wolności i nie chcą pokoju, ponieważ czerpią zyski z wojny i zniszczenia, w jakich jesteśmy pogrążeni. Im większa liczba ofiar śmiertelnych wśród naszych ludzi, tym więcej uwagi dostają od wolnych i dobrych ludzi na świecie i świat daje im dużą pomoc finansową za każdym razem, kiedy obrazy zniszczenia naszej ziemi są publikowane na całym świecie.  


Postanowiłem ujawnić światu zbrodnie prawdziwych terrorystów, którzy okupują naród palestyński, a są nimi właśnie palestyńskie organizacje terrorystyczne, które są opłacane przez skorumpowaną Autonomię.


Jeśli naprawdę chcecie, by ustało zabijanie, niszczenie i oblężenie palestyńskiego narodu, jeśli naprawdę chcecie zakończenia niesprawiedliwości i nędzy palestyńskiego narodu, proszę, zatrzymajcie wspieranie Autonomii Palestyńskiej, która jest kierowana przez skorumpowanego i niewybranego dyktatora. Proszę, poproście swoje rządy, by nie wysyłały pieniędzy do Autonomii Palestyńskiej. Wasze rządy przysyłają nam bardzo dużo pieniędzy mimo faktu, że byłoby lepiej skierować je bezpośrednio do ubogich ludzi w waszych krajach.


Każda suma, jaką posyłacie Autonomii Palestyńskiej i organizacjom terrorystycznym, pogłębia naszą nędzę i ruinę.


Przyjacielu, nie bądź tym, który pomaga w zabijaniu, nędzy i zniszczeniu narodu palestyńskiego.


Jesteśmy słabi i nasz naród jest rządzony przez skorumpowaną Autonomię i przez organizacje terrorystyczne.


Chcemy wolności, jak inne narody świata i chcemy mieć niezależne państwo, i żyć w pokoju i bezpieczeństwie, rozwijać naszą gospodarkę i budować dobrą przyszłość dla naszych dzieci.


Nasze żądania zostały zaakceptowane przez wszystkie kraje świata, ale skorumpowana, dyktatorska Autonomia i przywódcy organizacji terrorystycznych nie chcą dla nas pokoju, ponieważ pokój nie przyniesie pieniędzy na ich konta tak, jak przynosi je wojna.


Przestańcie wspierać sprawę palestyńską, bo mamy więcej pieniędzy niż wy, ale są one w rękach złodziei i terrorystów.


Nie potrzebujemy waszych pieniędzy, bo te pieniądze zabijają naszych ludzi. Mamy ekonomiczną infrastrukturę i dużo pieniędzy, i będziemy jednym z państw, które pomagają krajom w potrzebie, kiedy postawimy dyktatora Mahmouda Abbasa przed sądem i odzyskamy to, co ukradli przywódcy skorumpowanej Autonomii i organizacji terrorystycznych.


Zabijanie, głód i niszczenie Palestyny nie ustaną, jeśli nie przestaniecie przysyłać pieniędzy Palestyńczykom.


Każde pieniądze, które przysyłacie, wzmacniają władzę dyktatora, terrorystów i rabusiów, którzy głodzą mój palestyński naród.

W przeszłości państwa-darczyńcy starały się obejść Autonomię Palestyńską, wybierając finansowanie konkretnych projektów. Ten pomysł zawiódł z powodu metody mahsubija praktykowanej w AP: kontraktor, który otrzymuje zagraniczne finansowanie projektu, przekazuje część pieniędzy “odpowiednim ludziom” w AP, służąc w ten sposób za rurociąg do przepływu “czystych” funduszy do podżegaczy terroru.   

 

Innym problemem jest izraelski rząd, który jest w pełni świadomy sytuacji, niemniej kontynuuje dostarczanie sztucznego oddychania skorumpowanej Autonomii Palestyńskiej. Po podpisaniu Umów z Oslo w latach 1993-1995, wielu ludzi w Izraelu otrzeźwiało i zrozumiało, że dalsze rządy AP mogą doprowadzić do powstania terrorystycznego państwa na Zachodnim Brzegu, w porównaniu z którym niebezpieczeństwo, jakie stanowi państwo terrorystyczne, które powstało w Gazie, zblaknie do poziomu nieistotności. Jednak żaden rząd izraelski nie podjął niezbędnych kroków, by zakończyć urojenia Oslo. 


Po 15 latach bez wyborów w AP ogłoszono niedawno, że wreszcie odbędą się wybory do Rady Legislacyjnej i na urząd prezydenta, które to posunięcie da terrorystycznej Autonomii demokratyczną pieczęć aprobaty. Natychmiast powstało pytanie, czy Hamas otrzyma pozwolenie na stanięcie do wyborów. Wielu obawia się, że demokratyczny proces da w wyniku zwycięstwo Hamasu i większość miejsc w Radzie Legislacyjnej, a możliwe, że również prezydenturę. Jaki jednak rodzaj demokracji nie pozwala przodującej organizacji na uczestnictwo w wyborach, które mają być wolne?  


Wydaje się, że przeprowadzenie wyborów w pełni popierają kluczowi członkowie administracji Bidena: zarówno ci, którzy są za założeniem państwa palestyńskiego z powodu ślepej wiary w rozwiązanie w postaci dwóch państw, jak i ci, którzy sympatyzują z organizacjami Bractwa Muzułmańskiego w USA i na świecie. Ta druga grupa widziałaby zwycięstwo Hamasu w wyborach w AP jako pożądany wynik.


Muhammad Aref Massad rozumie, że obok Izraela umieszczono terrorystyczną Autonomię, która może stać się terrorystycznym państwem. Kiedy zrozumieją to politycy w Izraelu, Europie i USA?  


The Truth About Financial Aid to Palestinian Authority

BESA Center, 16 lutego 2021

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDr. Mordechai Kedar


Wykładowca na wydziale arabistyki w Bar-Ilan University. Przez 25 lat pracował w wywiadzie wojskowym, zajmując się, arabskimi mediami i organizacjami islamistycznymi. Jest częstym gościem w mediach arabskich jak i komentatorem spraw arabskich w mediach izraelskich. 


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 317 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Prawdziwa śmierć w kognitywnej wojnie   Koraszewski   2024-02-23
„Dlaczego Hamas nie pójdzie do piekła i nie ukryje się tam?”: Inne głosy z Gazy   Tawil   2024-02-17
Hamas zainwestował wszystko w beznadziejną wojnę     2024-02-10
Egipski analityk w libańskiej telewizji: Hamas jest problemem; Arabowie muszą przestać myśleć, że Izrael zniknie; Hezbollah przejął Liban”     2024-01-15
Czy Autonomię Palestyńską można „zrekonstruować”?   Tawil   2023-12-11
Jak ci popierający Hamas zachodni liberałowie śmią twierdzić, że przemawiają w moim imieniu, Araba, który cierpiał z powodu islamskiego terroru   Abdul-Hussain   2023-12-09
Dwaj marokańscy intelektualiści potępiają Hamas; inni ich potępiają     2023-12-08
Hamas morduje także muzułmanów   Toameh   2023-12-07
Jestem Arabem i nie rozumiem, dlaczego świat nie może uznać żydowskiego bólu   Abdul-Hussain   2023-11-23
Gaza i narracja dekolonizacji   Abdul-Hussain   2023-11-14
Terroryzm Hamasu jest wymierzony nie tylko w Izrael, ale przeciwko moim palestyńskim braciom i siostrom w Gazie   Eid   2023-11-13
Luai Ahmed: Jemeński Szwed wypowiada się na temat wojny Izraela z Hamasem   Oz   2023-11-08
Egipski dziennikarz o zbrodniach  Hamasu     2023-10-31
Arabscy użytkownicy mediów społecznościowych: Bezczeszczenie zwłok, gwałcenie dziewcząt, porywanie starych kobiet są sprzeczne z islamem     2023-10-14
Syjonizm jest wzorem dla rdzennej ludności   Trotter   2023-09-15
Jak możemy prowadzić właściwą debatę, skoro nie mówimy już tym samym językiem?   Dawkins   2023-08-30
Izraelskie elity buntują się przeciwko demokracjiArchitekci protestów przeciwko Bibi jasno określają swoje motywy: obrona elit przed masami   Taub   2023-08-23
Plan Iranu zamiany Zachodniego Brzegu w bazę terroru   Tawil   2023-08-21
Milczenie owiecDla amerykańskich badaczy Iranu walka z prawicą jest ważniejsza niż krytykowanie reżimu – czy słuchanie Irańczyków   Khameneh   2023-08-18
Profesor z Teheranu: Mniej niż 10% Irańczyków chce unicestwienia Izraela   Fitzgerald   2023-04-13
Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu   Amos   2023-04-04
Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk