Prawda

Sobota, 4 lipca 2020 - 16:32

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy: fałszywe informacje i “alternatywne fakty”


Bassam Tawil 2017-03-14


Jeden za drugim młodzi Palestyńczycy nadal dokonują zamachów terrorystycznych przeciwko Żydom. Dlaczego? Możemy zacząć od początku: kampania podżegania, indoktrynacji i kłamstw, którą media palestyńskie prowadzą przeciwko Izraelowi. Ta kampania zatruła serca i umysły milionów Arabów i muzułmanów. Nie powinno więc być zaskoczeniem, kiedy zatruci nienawiścią młodzi Palestyńczycy chwytają za broń i ruszają na żniwo śmierci, które nauczono ich wielbić.

Podżeganie antyizraelskie może być całkiem subtelne. Ci, którzy wstrzykują jad, nie zawsze bezpośrednio wzywają Palestyńczyków, by poszli i zabijali Żydów. Wystarczy, na przykład, powiedzieć Palestyńczykom, że Żydzi “bezczeszczą swoimi brudnymi stopami” święte miejsca islamskie, by Palestyńczyk poszedł zadźgać Żyda.

 

Podobnie kiedy przywódcy palestyńscy wielokrotnie oskarżają Izrael o "judaizowanie" Jerozolimy i zmianę jej „arabskiego i islamskiego charakteru”. Jest to wzywanie Palestyńczyków do “obrony” ich miasta przeciwko „niecnym spiskom” Izraela.


Ta pełna wściekłości retoryka i bajki, jakimi karmią Palestyńczyków, dostarczają obfitych bodźców i ideologii potencjalnym terrorystom.


Podczas gdy palestyńscy kaznodzieje w meczetach, działacze polityczni, dziennikarze i wysocy rangą dygnitarze państwowi od dawna zajęci byli misją delegitymizacji Izraela i demonizacji Żydów, inni Palestyńczycy także fabrykują “wiadomości” w celu zwiększenia liczby martwych Izraelczyków.  


Epidemia “fałszywych informacji” i “alternatywnych faktów”, która niedawno zalała Internet, nie jest niczym nowym dla kultury palestyńskiej. W rzeczywistości „fałszywe informacje” od dawna są zasadniczym składnikiem palestyńskiej kampanii delegitymizacji Izraela, demonizacji Żydów, a także wysuwania fałszywych roszczeń. Na przykład, historyczną prawdą jest, że Jordania nielegalnie przechwyciła Jerozolimę i Zachodni Brzeg w wojnie 1948 r., a następnie oczyściła te tereny z Żydów; w wojnie 1967 r. Izraelczycy jedynie odebrali swoje ziemie.


Cytowano
niedawno szefa Apple, Tima Cooka: „Fałszywe informacje niszczą ludziom umysły”.


Palestyńczycy od dawna karmieni są fałszywymi informacjami. Jest to stara i wypróbowana metoda rekrutowania terrorystów i dżihadystów do walki przeciwko Izraelowi i Żydom. Tak jak w islamie dżihad jest dozwolony do "obrony islamu", trzeba czasami dostarczać narracje, by dać wrażenie, że islam jest atakowany.  


Nie brakuje palestyńskich i arabskich witryn internetowych, które publikują mistyfikacje, propagandę, kłamstwa i dezinformację przebrane za prawdziwe wiadomości. Wielu Palestyńczyków i innych Arabów akceptuje te śmieci jako fakty.


Jest to kolejna forma podżegania, na którą Zachód jest głuchy, w znacznej mierze dlatego, że dziennikarze pracujący dla zachodnich mediów głównego nurtu nie pragną zrozumieć tego, co jest publikowane po arabsku, a nawet po angielsku. Ci dziennikarze albo umyślnie zamykają oczy na tę indoktrynację, albo niedoceniają tego, jak deformuje ona serca i umysły Palestyńczyków.


Weźmy, na przykład, niedawną wiadomość opublikowaną przez palestyńską witrynę informacyjną, twierdzącą, że Izrael opryskuje pola uprawne w Strefie Gazy pestycydami. Według tego doniesienia, Izrael używa samolotów do niszczenia palestyńskich produktów rolnych, by zrujnować gospodarkę palestyńską i pozbawić farmerów środków do życia.


W zeszłym tygodniu kilka palestyńskich witryn informacyjnych podało historię, która brzmi, jakby była wzięta prosto z filmu sensacyjnego. Co osiągają takie historie? Wymówki do mordowania Żydów.


Opowieść jest następująca: “Samolot izraelski zrzucił podejrzane obiekty, które wyglądają jak cukierki w pobliżu palestyńskiego miasta Jenin na północy Zachodniego Brzegu”. Palestyńczycy zbadali te „cukierki” i odkryli, że zawierają truciznę. Innymi słowy: Izrael stara się otruć palestyńskie dzieci. Czy jest dziwne, że kiedy palestyński nastolatek słyszy takie opowieści, pędzi, by zabić Żydów, jak w zeszłym miesiącu w Petah Tikva, kiedy 19-letni Palestyńczyk postrzelił i ranił nożami kilku Izraelczyków.  


Innym, wskrzeszonym niedawno starym oszczerstwem, jakie szerzą Palestyńczycy o Izraelu, jest twierdzenie, że Izraelczycy zasypują społeczności palestyńskie narkotykami w celu szerzenia zepsucia moralnego i niszczenia zdrowia młodzieży palestyńskiej. To konkretne kłamstwo pomaga Palestyńczykom w uniknięciu odpowiedzialności za szmugiel narkotyków (przez Palestyńczyków) do Zachodniego Brzegu i Strefy Gazy z Jordanii i Egiptu.  


Na niedawnym seminarium w Strefie Gazy grupa “ekspertów” palestyńskich twierdziła, że "tajne grupy wspierane przez Izrael" są odpowiedzialne za “zasypywanie Strefy Gazy różnego rodzaju zabójczymi i niebezpiecznymi narkotykami”.


Podobne fałszywe oskarżenia stawiała policja palestyńska w opanowanej przez Hamas Strefie Gazy w ubiegłym roku.


Rzecznik policji w mieście Gaza, Ayman Al-Batnihi, posunął się tak daleko, że twierdził, iż szeroko rozpowszechnione używanie narkotyków jest wynikiem “spisku” izraelskiego, by zniszczyć młodzież palestyńską i nie dopuścić, by zaangażowała się w walkę przeciwko Izraelowi. Nie trzeba dodawać, że ten rzecznik, podobnie jak palestyńskie witryny informacyjne, nigdy nie dostarczają żadnych dowodów na poparcie swoich fałszywych twierdzeń.  


Oszczerstwa i kłamstwa nie są tylko dziełem Hamasu. Autonomia Palestyńska (AP), która zależy niemal całkowicie od finansowania amerykańskiego i europejskiego, oferuje swoim czytelnikom podobne „informacje”. Tutaj jest doniesienie, które pojawiło się w gazecie AP wychodzącej w Ramallah, “Al-Hayat Al-Jadeeda”, z twierdzeniem, że Izrael „zalewa” arabskich mieszkańców Jerozolimy narkotykami. Według tego doniesienia około 20 tysięcy Arabów padło ofiarą rzekomego „spisku” izraelskiego i zostało narkomanami. „Celem Izraela jest zniszczenie arabskiej młodzieży w Jerozolimie i opróżnienie miasta z jego arabskich mieszkańców” – wyjaśniano w tym reportażu.


Według doniesień takich jak te, Żydzi rzekomo używają także świń, by prześladować Palestyńczyków. Palestyńskie witryny informacyjne regularnie informują swoich czytelników, że Izrael wypuścił dzikie świnie na Zachodnim Brzegu, by zniszczyły plony palestyńskie i wygnały Palestyńczyków z ich domów. Dzikie świnie, jak opowiadają Palestyńczykom te witryny, przywożone są przez Żydów jako część planu niszczenia upraw i zastraszania wieśniaków (kilka osób twierdziło, że świnie je zaatakowały). Ciekawym faktem o tej fałszywej informacji jest to, że żydowscy osadnicy oskarżani o używanie świń, by prowadzić wojnę przeciwko Palestyńczykom, są przeważnie religijni, czyli są ostatnimi ludźmi na świecie, którzy mogą być zainteresowani jakimikolwiek kontaktami ze świniami.


Jest to tylko czubek góry lodowej, jeśli chodzi o kłamstwa o Izraelczykach, którymi Palestyńczycy są codziennie karmieni przez swoich przywódców, dziennikarzy i media. O tych kłamstwach właśnie myśli Palestyńczyk, kiedy chwyta za nóż, by wbić go w ciało Żyda.


Kiedyś sądzono, że oszczerstwa przeciwko Żydom, takie jak oszczerstwo o mordzie rytualnym i zatruwaniu studni, zniknęły w mrocznej przeszłości. Nie zniknęły. Pozostawia nas to z pytaniami: gdzie jest demaskowanie przez społeczność międzynarodową tych kłamstw, które skłaniają Palestyńczyków do mordowania Żydów? A wreszcie - czy społeczność międzynarodowa raz jeszcze, jak wiele razy w historii, przemilczy prawdę o mordowaniu Żydów?


Palestinians: Fake News and „alternative Facts”

Gatestone Institute, 9 marca 2017

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Palestyński badacz i dziennikarz mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 236 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14
Pojechałam do Izraela i nie żałuję tego     2018-08-12
Dlaczego przywódcy palestyńscy sprzeciwiają się pomaganiu własnej ludności?   Tawil   2018-07-18
Jesteśmy rasistami, ale przypisujemy to Izraelowi   Al-Sa'di   2018-07-10
Palestyńczycy: jak poprawić jakość życia?   Tawil   2018-06-30
Dlaczego my, Arabowie, musimy krzyczeć   Maroun   2018-06-27
Palestyńczycy: Ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2018-06-25
W przyszłym roku w Jerozolimie   Eid   2018-06-22
Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21
Jestem jawnym i dumnym syjonistą, bo jestem jawnym i dumnym lewicowcem   Maroun   2018-04-11
Kiedy religię przedstawia się jako ideologię, jest bardziej niebezpieczna niż broń nuklearna     2018-03-22
Grożenie terrorem nie powinno być sposobem zarabiania na życie   Darwish   2018-01-31
Arabskie reżimy przerażone wolnością w Izraelu   Meotti   2018-01-30
Odwiedzanie Izraela jest przywilejem, a nie prawem   Maroun   2018-01-20
Witajcie na Zachodzie, ale prosimy się nie integrować …    Arbabzadah   2018-01-01
Rzeczywista reakcja palestyńska na jerozolimskie przemówienie Trumpa   Tawil   2017-12-09
Do moich rodaków Libańczyków, których gniewają izraelskie bomby   Maroun   2017-11-05
Palestyńczycy zamykają w więzieniu dziennikarzy za ujawnianie korupcji   Toameh   2017-10-02
Iracki duchowny: muzułmanie są utrapieniem świata     2017-09-29
Błędem jest ograniczanie wolności myśli obywateli   Al-Salem   2017-09-28
Popieranie Izraela jest obowiązkiem lewicy   Maroun   2017-09-24
Kiedy "progresizm" miażdży kobiety muzułmańskie   Mohamed   2017-09-23
Muzułmanie amerykańscy powinni zdemaskować imamów, którzy głoszą nienawiść   Al-Hadj   2017-09-20
Ograniczanie praw kobiet: Prawa islamskie i multikulturalizm   Khan   2017-09-16
Palestyńczycy, których zachodnie media wolą nie widzieć   Toameh   2017-09-13
Ofiary islamizacji Turcji: kobiety   Bekdil   2017-09-09
Szef ONZ Guterres, media i palestyńskie fake news   Tawil   2017-09-06
Palestyńczycy: Niszczenie sądownictwa   Toameh   2017-09-04
My, muzułmanie, jesteśmy całkowicie pozbawionymi samokrytycyzmu płaczliwymi łobuzami na szkolnym podwórku   Nawaz   2017-09-02
Uderzyć w wylęgarnie terroru   Khan   2017-09-01
Musimy podjąć stanowczą decyzję     2017-08-27
Czy było etyczne ze strony Izraela NIEdeportowanie Arabów w 1948 i 1967 r.?   Maroun   2017-08-06
Zaprzeczaj Holocaustowi, ale nigdy nie kwestionuj szariatu?   Rafizadeh   2017-07-31
Problemem z wykrywaczami metalu jest to, że są one żydowskie   Maroun   2017-07-25
Islamska koncepcja “feminizmu”   Darwish   2017-07-23
UNESCO wspiera terroryzm   Tawil   2017-07-20
Modernizacja Bliskiego Wschodu jest spektakularna   Taheri   2017-07-19
Arabowie, którzy nie cenią Izraela, są głupcami   Maroun   2017-07-16
My, Arabowie, mamy cholerne szczęście, że Żydzi nie zachowują się jak Arabowie   Maroun   2017-07-15
Nadchodzi kolejna antysemicka wojna, a świat dalej odwraca głowę   Maroun   2017-07-04
Turcja bez cenzury: wojna z mediami   Bulut   2017-07-03
Jako lekarz i muzułmanin protestuję przeciw okaleczaniu kobiet   Jasser   2017-07-01
Niewygodna prawda o konflikcie izraelsko-palestyńskim   Maroun   2017-06-30
Miękki szariat w Turcji     2017-06-29
Źli przywódcy - prawdziwa tragedia Palestyńczyków   Toameh   2017-06-24
Świat musi wygnać niszczące go fantazje   Qudosi   2017-06-11
Jako Arab wstydzę się za wojnę sześciodniową   Maroun   2017-06-07
Dorastając na północ od Izraela: Jak zostałem żarliwym syjonistą   Maroun   2017-05-31
Palestyńczycy: Groźby, które Trump powinien usłyszeć   Tawil   2017-05-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk