Prawda

Czwartek, 27 kwietnia 2017 - 07:19

« Poprzedni Następny »


Youtube

Najnowsze filmy
Najczęściej oglądane
youtube - ikona

Palestyńczycy: fałszywe informacje i “alternatywne fakty”


Bassam Tawil 2017-03-14


Jeden za drugim młodzi Palestyńczycy nadal dokonują zamachów terrorystycznych przeciwko Żydom. Dlaczego? Możemy zacząć od początku: kampania podżegania, indoktrynacji i kłamstw, którą media palestyńskie prowadzą przeciwko Izraelowi. Ta kampania zatruła serca i umysły milionów Arabów i muzułmanów. Nie powinno więc być zaskoczeniem, kiedy zatruci nienawiścią młodzi Palestyńczycy chwytają za broń i ruszają na żniwo śmierci, które nauczono ich wielbić.

Podżeganie antyizraelskie może być całkiem subtelne. Ci, którzy wstrzykują jad, nie zawsze bezpośrednio wzywają Palestyńczyków, by poszli i zabijali Żydów. Wystarczy, na przykład, powiedzieć Palestyńczykom, że Żydzi “bezczeszczą swoimi brudnymi stopami” święte miejsca islamskie, by Palestyńczyk poszedł zadźgać Żyda.

 

Podobnie kiedy przywódcy palestyńscy wielokrotnie oskarżają Izrael o "judaizowanie" Jerozolimy i zmianę jej „arabskiego i islamskiego charakteru”. Jest to wzywanie Palestyńczyków do “obrony” ich miasta przeciwko „niecnym spiskom” Izraela.


Ta pełna wściekłości retoryka i bajki, jakimi karmią Palestyńczyków, dostarczają obfitych bodźców i ideologii potencjalnym terrorystom.


Podczas gdy palestyńscy kaznodzieje w meczetach, działacze polityczni, dziennikarze i wysocy rangą dygnitarze państwowi od dawna zajęci byli misją delegitymizacji Izraela i demonizacji Żydów, inni Palestyńczycy także fabrykują “wiadomości” w celu zwiększenia liczby martwych Izraelczyków.  


Epidemia “fałszywych informacji” i “alternatywnych faktów”, która niedawno zalała Internet, nie jest niczym nowym dla kultury palestyńskiej. W rzeczywistości „fałszywe informacje” od dawna są zasadniczym składnikiem palestyńskiej kampanii delegitymizacji Izraela, demonizacji Żydów, a także wysuwania fałszywych roszczeń. Na przykład, historyczną prawdą jest, że Jordania nielegalnie przechwyciła Jerozolimę i Zachodni Brzeg w wojnie 1948 r., a następnie oczyściła te tereny z Żydów; w wojnie 1967 r. Izraelczycy jedynie odebrali swoje ziemie.


Cytowano
niedawno szefa Apple, Tima Cooka: „Fałszywe informacje niszczą ludziom umysły”.


Palestyńczycy od dawna karmieni są fałszywymi informacjami. Jest to stara i wypróbowana metoda rekrutowania terrorystów i dżihadystów do walki przeciwko Izraelowi i Żydom. Tak jak w islamie dżihad jest dozwolony do "obrony islamu", trzeba czasami dostarczać narracje, by dać wrażenie, że islam jest atakowany.  


Nie brakuje palestyńskich i arabskich witryn internetowych, które publikują mistyfikacje, propagandę, kłamstwa i dezinformację przebrane za prawdziwe wiadomości. Wielu Palestyńczyków i innych Arabów akceptuje te śmieci jako fakty.


Jest to kolejna forma podżegania, na którą Zachód jest głuchy, w znacznej mierze dlatego, że dziennikarze pracujący dla zachodnich mediów głównego nurtu nie pragną zrozumieć tego, co jest publikowane po arabsku, a nawet po angielsku. Ci dziennikarze albo umyślnie zamykają oczy na tę indoktrynację, albo niedoceniają tego, jak deformuje ona serca i umysły Palestyńczyków.


Weźmy, na przykład, niedawną wiadomość opublikowaną przez palestyńską witrynę informacyjną, twierdzącą, że Izrael opryskuje pola uprawne w Strefie Gazy pestycydami. Według tego doniesienia, Izrael używa samolotów do niszczenia palestyńskich produktów rolnych, by zrujnować gospodarkę palestyńską i pozbawić farmerów środków do życia.


W zeszłym tygodniu kilka palestyńskich witryn informacyjnych podało historię, która brzmi, jakby była wzięta prosto z filmu sensacyjnego. Co osiągają takie historie? Wymówki do mordowania Żydów.


Opowieść jest następująca: “Samolot izraelski zrzucił podejrzane obiekty, które wyglądają jak cukierki w pobliżu palestyńskiego miasta Jenin na północy Zachodniego Brzegu”. Palestyńczycy zbadali te „cukierki” i odkryli, że zawierają truciznę. Innymi słowy: Izrael stara się otruć palestyńskie dzieci. Czy jest dziwne, że kiedy palestyński nastolatek słyszy takie opowieści, pędzi, by zabić Żydów, jak w zeszłym miesiącu w Petah Tikva, kiedy 19-letni Palestyńczyk postrzelił i ranił nożami kilku Izraelczyków.  


Innym, wskrzeszonym niedawno starym oszczerstwem, jakie szerzą Palestyńczycy o Izraelu, jest twierdzenie, że Izraelczycy zasypują społeczności palestyńskie narkotykami w celu szerzenia zepsucia moralnego i niszczenia zdrowia młodzieży palestyńskiej. To konkretne kłamstwo pomaga Palestyńczykom w uniknięciu odpowiedzialności za szmugiel narkotyków (przez Palestyńczyków) do Zachodniego Brzegu i Strefy Gazy z Jordanii i Egiptu.  


Na niedawnym seminarium w Strefie Gazy grupa “ekspertów” palestyńskich twierdziła, że "tajne grupy wspierane przez Izrael" są odpowiedzialne za “zasypywanie Strefy Gazy różnego rodzaju zabójczymi i niebezpiecznymi narkotykami”.


Podobne fałszywe oskarżenia stawiała policja palestyńska w opanowanej przez Hamas Strefie Gazy w ubiegłym roku.


Rzecznik policji w mieście Gaza, Ayman Al-Batnihi, posunął się tak daleko, że twierdził, iż szeroko rozpowszechnione używanie narkotyków jest wynikiem “spisku” izraelskiego, by zniszczyć młodzież palestyńską i nie dopuścić, by zaangażowała się w walkę przeciwko Izraelowi. Nie trzeba dodawać, że ten rzecznik, podobnie jak palestyńskie witryny informacyjne, nigdy nie dostarczają żadnych dowodów na poparcie swoich fałszywych twierdzeń.  


Oszczerstwa i kłamstwa nie są tylko dziełem Hamasu. Autonomia Palestyńska (AP), która zależy niemal całkowicie od finansowania amerykańskiego i europejskiego, oferuje swoim czytelnikom podobne „informacje”. Tutaj jest doniesienie, które pojawiło się w gazecie AP wychodzącej w Ramallah, “Al-Hayat Al-Jadeeda”, z twierdzeniem, że Izrael „zalewa” arabskich mieszkańców Jerozolimy narkotykami. Według tego doniesienia około 20 tysięcy Arabów padło ofiarą rzekomego „spisku” izraelskiego i zostało narkomanami. „Celem Izraela jest zniszczenie arabskiej młodzieży w Jerozolimie i opróżnienie miasta z jego arabskich mieszkańców” – wyjaśniano w tym reportażu.


Według doniesień takich jak te, Żydzi rzekomo używają także świń, by prześladować Palestyńczyków. Palestyńskie witryny informacyjne regularnie informują swoich czytelników, że Izrael wypuścił dzikie świnie na Zachodnim Brzegu, by zniszczyły plony palestyńskie i wygnały Palestyńczyków z ich domów. Dzikie świnie, jak opowiadają Palestyńczykom te witryny, przywożone są przez Żydów jako część planu niszczenia upraw i zastraszania wieśniaków (kilka osób twierdziło, że świnie je zaatakowały). Ciekawym faktem o tej fałszywej informacji jest to, że żydowscy osadnicy oskarżani o używanie świń, by prowadzić wojnę przeciwko Palestyńczykom, są przeważnie religijni, czyli są ostatnimi ludźmi na świecie, którzy mogą być zainteresowani jakimikolwiek kontaktami ze świniami.


Jest to tylko czubek góry lodowej, jeśli chodzi o kłamstwa o Izraelczykach, którymi Palestyńczycy są codziennie karmieni przez swoich przywódców, dziennikarzy i media. O tych kłamstwach właśnie myśli Palestyńczyk, kiedy chwyta za nóż, by wbić go w ciało Żyda.


Kiedyś sądzono, że oszczerstwa przeciwko Żydom, takie jak oszczerstwo o mordzie rytualnym i zatruwaniu studni, zniknęły w mrocznej przeszłości. Nie zniknęły. Pozostawia nas to z pytaniami: gdzie jest demaskowanie przez społeczność międzynarodową tych kłamstw, które skłaniają Palestyńczyków do mordowania Żydów? A wreszcie - czy społeczność międzynarodowa raz jeszcze, jak wiele razy w historii, przemilczy prawdę o mordowaniu Żydów?


Palestinians: Fake News and „alternative Facts”

Gatestone Institute, 9 marca 2017

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Bassam Tawil

Palestyński badacz i dziennikarz mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 136 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Przemysł terroryzmu   Tawil   2017-04-14
Kiedy Arabowie przestaną pozwalać, by prowadzono ich jak barany?   Maroun   2017-04-12
Proszę, czy Zachód mógłby przestać stawać po stronie zbrodniarzy?   Khan   2017-04-03
Linda Sarsour to objaw poważniejszej choroby   Maroun   2017-04-02
Gość z Czarnego Lądu   Koraszewski   2017-03-31
Palestyńczycy: Puste obietnice Abbasa   Toameh   2017-03-31
Czy twardogłowa lewica jest sprzymierzona z radykalnymi islamistami?   AlSaied   2017-03-29
Jako muzułmanka zdecydowanie popieram zakaz zakwefiania   Ahmed   2017-03-28
Czego nie mówią ci o Indonezji   Lato   2017-03-27
Palestyńczycy: fałszywe informacje i “alternatywne fakty”   Tawil   2017-03-14
Antysemityzm: wpatrywanie się w mrok   Maroun   2017-03-07
Wspieranie terroryzmu pod przykrywką dziennikarstwa   Tawil   2017-03-06
Tortury za murami Jerycha   Toameh   2017-02-08
Świat ma dość muzułmańskiego ekstremizmu religijnego     2017-01-22
Dysydenci arabscy i wojna o pokój     2017-01-19
Spojrzenie Araba na pokojowy szczyt w Paryżu   Maroun   2017-01-17
Przemówienie noworoczne do świata muzułmańskiego   Darwish   2017-01-07
Kontratak liberalnych muzułmanów   Palmer   2016-12-24
Komu po drodze z Trumpem?   Koraszewski   2016-12-09
Strach przed prezydenturą Trumpa jest  przesadny   Al-Hadj   2016-11-27
Żydzi z sześcioma ramionami   Rahola   2016-11-04
Skończcie z podżeganiem przeciwko Żydom     2016-10-23
Wywiad z francuskim eseistą, Majidem Oukacha   Canlorbe   2016-10-19
Świat jest jeden i trzeba do niego dołączyć     2016-10-17
Długa walka dra Turkiego Al-Hamada   Fernandez   2016-10-13
Złe wiadomości dla nienawidzących Izraela   Toameh   2016-09-24
Wzrastające szeregi muzułmańskich syjonistów   Koraszewski   2016-08-20
Terror jest produktem ekstremizmu w mediach, meczetach i szkołach   Al-Rashed   2016-08-15
Kampania „antynormalizacji” i prawo Izraela do istnienia   Toameh   2016-08-14
Arabowie muszą otworzyć nowy rozdział w kontaktach z Izraelem   Maroun   2016-08-12
Arabscy dziennikarze o kryzysie islamu i kultury arabskiej     2016-07-29
Historyczne błędy Arabów w relacjach z Izraelem   Maroun   2016-07-20
Terroryzm i muzułmańska hipokryzja – list otwarty muzułmanki     2016-07-18
Kiedy rasiści oskarżają o rasizm...     2016-07-02
"Sprzedanie domu Żydowi jest zdradą Allaha”   Toameh   2016-06-30
Czego spodziewać się od niepodległego państwa palestyńskiego   Maroun   2016-06-28
Pogrzebane nadzieje na europejski islam     2016-06-21
Jako Arab oniemiałem widząc reakcję Bliskiego Wschodu na zamach w Orlando     2016-06-19
Dostarczając usługi religijne państwo tworzy ekstremizm i marnuje fundusze publiczne   Ghuraibeh   2016-05-25
Historyczna zdrada Palestyńczyków   Tawil   2016-04-16
List od Araba do Żyda, który popiera BDS   Maroun   2016-04-10
Kampusy palestyńskie "bardziej hamasowskie niż Hamas"   Toameh   2016-04-05
Najlepszą nadzieją Arabów na przyszłość jest państwo Izrael   Maroun   2016-04-01
Musimy przyznać, że terroryzm jest dziś głównie dziełem muzułmanów   Charbel   2016-03-31
Przywódcy palestyńscy: kogo oszukują?   Toameh   2016-02-27
Muzułmanie, których nie znamy   Koraszewski   2016-02-26
Izrael prześcignął nas we wszystkim     2016-02-22
Palestyńczycy chcą godności przed tożsamością   Eid   2016-02-20
Egipcjanin broni Izraela i spotyka się z odrzuceniem   Pine   2016-02-11
Szkoły państwowe powinny znieść naukę religii     2016-02-06
Kto zdradza Palestyńczyków?   Tawil   2016-01-27
Odbudujemy wasze spalone kościoły   Koraszewski   2016-01-12
Uratujcie nas przed poczciwymi ludźmi Zachodu!     2016-01-12
Tylko Palestyńczycy są “męczennikami”     2016-01-03
Noże Fatahu i noże ISISPalestyńskie składanie ofiar z dzieci   Tawil   2015-12-20
ISIS wyłoniło się z ksiąg naszego dziedzictwa; jeśli nie zreformujemy naszego nauczania,  wymrzemy     2015-12-03
Terroryści finansowani przez Zachód   Tawil   2015-12-02
Czego Francja i Europa mogłyby się nauczyć   Tawil   2015-11-27
Wyznania politycznego uchodźcy z Egiptu   Koraszewski   2015-11-26
Rozpaczliwy krzyk liberałów arabskiego świata     2015-11-18
Dlaczego Palestyńczycy nie chcą kamer na Wzgórzu Świątynnym   Toameh   2015-11-17
Lekcja historii   Bellerose   2015-11-14
Palestyński dżihad: kłamstwa, kłamstwa i więcej kłamstw To nie jest "Intifada"   Tawil   2015-11-10
Popieram Palestyńczyków więc popieram Izrael   Maroun   2015-11-05
Zbirokracja w Turcji i zbliżające się wybory   Bekdil   2015-10-29
Czego chcą palestyńscy terroryści?   Tawil   2015-10-26
Może Żydzi izraelscy są nazbyt przyzwoici   Maroun   2015-10-25
Izrael ma prawo do obrony przeciwko palestyńskiemu terroryzmowi   Al-Hadlak   2015-10-21
Kryzys migracji: "Islam podbije Europę bez jednego wystrzału"   Tawil   2015-10-18
Dwugłos muzułmańskiego zażenowania   Kasim Hafeez   2015-10-11
Ajatollah-dysydent pisze z irańskiego więzienia   Boroudżerdi   2015-09-02
Pocałunek śmierci dla liberalizmu na Bliskim Wschodzie     2015-09-01
Jestem syjonistą, ponieważ jestem Arabem   Maroun   2015-08-17
Arabska dziennikarka do kobiet arabskiego Wschodu   Al-Budair   2015-08-11
Czy Izrael uratuje świat po raz trzeci?   Zahran   2015-07-30
Światło w samym środku piekła   Maroun   2015-07-25
Kto jest odpowiedzialny za potworności w świecie muzułmańskim?   Bulut   2015-07-24
Jeśli zniknie Izrael, inni znikną także   Zahran   2015-07-12
Problem z nieba rodem. Dlaczego USA powinny poprzeć islamską reformację.   Hirsi Ali   2015-06-27
Reżimy arabskie nie zapłacą za swoje zbrodnie przeciwko Palestyńczykom   Maroun   2015-06-20
Wezwanie do obudzenia się sumienia: Palestyńczycy są realnymi ludźmi   Fred Maroun   2015-06-13
Egipski historyk chce normalizacji z Izraelem     2015-06-06
Anioł pokoju i dysydenci   Koraszewski   2015-05-18
Przestępstwa zdrady stanu w Autonomii Palestyńskiej   Toameh   2015-05-16
Postępowi, osamotnieni muzułmanie   Fatah   2015-05-14
Izraelski Arab o arabskiej nadziei   Deek   2015-05-09
Ludobójstwo Ormian: przywódcy kurdyjscy dają przykład moralny Turcji przez przyznanie się do swoich zbrodni   Bulut   2015-05-05
Tracąc moją religię?   Fellah   2015-04-30
Reżim irański i ISIS są dwiema stronami tej samej średniowiecznej monety     2015-04-29
Co Żydzi robią źle   Bellerose   2015-04-27
Hołd muzułmanina dla syjonistycznego tworu     2015-04-24
Francuski imam czeka na twoją pomoc     2015-04-19
Polityka Obamy przynosi plon przemocy   Ghaddar   2015-04-01
Dlaczego islam potrzebuje reformacji   Hirsi Ali   2015-03-30
O bluźnierstwie, wartościach i wielokulturowości   Nawaz   2015-03-04
Muzułmanie, których nie znamy   Koraszewski   2015-02-25
Lekcja historii   Bellerose   2015-02-24
My, Palestyńczycy, trzymamy klucz do lepszej przyszłości   Eid   2015-02-15
Dysydenci muzułmańskiego świata     2015-02-14
Ameryka zdradza umiarkowanych Arabów i kolaboruje z terrorystami   Toameh   2015-02-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Drugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pureświecące rybyLewica klania sieNis zgubicReligia piekloNienawiscNiedożywienie w UgandzieEwolucja nieuniknionaStarty z powierzchniNiewolnictwo seksualneMiłość teoretycznie przyzwoitychPsy nie idą do NiebaProblem zielonych strachówAntysemiccy ŻydziNowy gatunek homininów na czołówkach gazet.Moc Chrystusa zmusza cię


Technika, konsumeryzm i papież


W obronie pesymizmuTracąc moją religię?Ewolucja pomogła im...Konstytucyjni demokraci