Prawda

Niedziela, 17 listopada 2019 - 08:52

« Poprzedni Następny »


Palestyna okupowana przez islamizm


Qanta Ahmed 2014-08-22

Wiec wyborczy w Lahore, w 2013r.<br />(Zdjęcie: Arif Ali, AFP/Getty Images)

Wiec wyborczy w Lahore, w 2013r.
(Zdjęcie: Arif Ali, AFP/Getty Images)Podczas gdy mieszkańcy Gazy, ich przywódcy oraz ludzie popierający Palestyńczyków na całym świecie potępiają izraelską Operację Obronny Brzeg, nadeszła pora, by muzułmanie dostrzegli Inną Okupację: niepowstrzymane przejmowanie islamu przez polityczny islamizm.

Polityczny islamizm coraz bardziej uzurpuje sobie monopol na islam, co przejawia się w postrzeganiu obecnego konfliktu między Izraelem a Palestyną jako wojny między Hamasem a Izraelem. Gdzie indziej islamizm napędza konflikty między ISIS a siłami rządu irackiego, pakistańskimi talibami a armią pakistańską, afgańskimi talibami a możliwymi afgańskimi przywódcami demokratycznymi, nigeryjskimi islamistami z Boko Haram a rządem nigeryjskim, Dżamaat Al-Nusra a reżimem syryjskim, popieranym przez Iran Hezbollahem a świeckimi demokratami Libanu i do niedawna wybranym demokratycznie, ale ewidentnie islamistycznym Bractwem Muzułmańskim a świeckimi politykami Egiptu.


W miarę rozprzestrzeniania się politycznego islamizmu muzułmanie na całym świecie (włącznie z palestyńskimi muzułmanami w Gazie), są coraz bardziej marginalizowani i uciskani przez islamistów. Islamiści propagują nie islam, ale totalitarną ideologię przebraną za religię. Choć islamiści mogą żarliwie wierzyć, że są muzułmanami wyznającymi islam, wyznają jednak totalitarny, upolityczniony islam.


Operacja Ochronny Brzeg podkreśla jedynie tę Inną Okupację.


Ostro krytykuje się stanowczy atak Izraela na Strefę Gazy z powodu wzrastającej liczby ofiar śmiertelnych.  Rzadziej słyszymy przyznanie, że Izrael walczy nie tyle z organizacją walczącą o zabezpieczenie terytorium w konflikcie o ziemię, ale z totalitarną ideologią, która w żadnym razie nie pozostawia miejsca ani dla istnienia Izraela, ani Izraelczyków, ani umiarkowanych muzułmanów.


Wiele dowiadujemy się, kiedy pozwalamy mówić samemu Hamasowi. Jego przywódcy nie pozostawiają żadnych wątpliwości co do swojej głównej filozofii, której trzonem jest męczeństwo i nieprzejednany antysemityzm. Karta Hamasu stwierdza wyraźnie: „Nie uznajemy Izraela. Ziemia Palestyny jest nasza i nie jest dla Żydów”.


Szejk Ahmad Jasin
, założyciel Hamasu, mówił jednoznacznie o roli męczeństwa w misji Hamasu:


"Miłość męczeństwa jest czymś tkwiącym głęboko w sercu. Jedynym celem jest zdobycie zadowolenia Allaha. Można to zrobić w najprostszy i najszybszy sposób, ginąc w sprawie Allaha. A Allah wybiera męczenników”.


Zarówno antysemityzm, jak męczeństwo są centralne dla politycznego islamizmu. W odróżnieniu od tego, ani jedno, ani drugie nie odgrywa roli w pluralistycznym islamie głównego nurtu. Izrael nie jest w stanie wojny z muzułmańskimi Palestyńczykami w Gazie, ale z ich nihilistycznym, islamistycznym przywództwem.


W świecie muzułmańskim dobrze znamy walkę między islamem a islamizmem i nie ukrywamy potrzeby otwartego zwalczania politycznego islamizmu. Armie muzułmańskie nie są przedmiotem globalnego potępienia, przed jakim musi stać Izraelska Armia Obronna – mimo jej ściśle nacelowanych uderzeń, ostrzeżeń przed uderzeniami i wysiłków, by ograniczyć ofiary cywilne.


Przykładem jest tu prowadzona obecnie ofensywa armii na granicy północnowschodniej przeciwko pakistańskim talibom.


W celu wzmocnienia armii rząd pakistański udzielił jej autoryzacji strzelania, by zabijać  talibów tylko na podstawie podejrzeń, wpuścił drony USA do prowadzenia uderzeń na przywódców talibów na terytorium pakistańskim, wysiedlił w ostatnim miesiącu wielu Pakistańczyków z ich domów na pograniczu północnozachodnim i rozpoczął olbrzymią kampanię bombardowań z powietrza.


Na armię pakistańską ani na rząd Pakistanu nie spadło jednak żadne globalne potępienie. Globalne media ledwo tę sprawę zauważyły. Izraelczycy, którzy stoją przed tym samym problemem, są jedynymi, dla których zarezerwowane jest totalne potępienie.


Niezależnie od ich dobrych intencji, odruchy poparcia dla Palestyńczyków, którzy znaleźli się pod ostrzałem, natychmiast zamieniają się w poparcie dla Hamasu. Sympatia z Zachodu, szczególnie z Europy, ośmiela Hamas (i inne, równie radykalne grupy islamistyczne) do popełniania coraz większych zbrodni przeciwko ludzkości, które rzeczywiście grożą unicestwieniem nie tylko każdemu Izraelczykowi i każdemu Żydowi, ale także umiarkowanym muzułmanom, gdziekolwiek by byli, a szczególnie tym, których Hamas może obecnie dosięgnąć – wskazówką tego jest obcinanie głów i ukrzyżowania, które mają miejsce  codziennie na opanowanych przez ISIS terenach Iraku, narastające prześladowania mniejszości, szczególnie chrześcijan w Iraku i szerzej, na islamistycznym Bliskim Wschodzie.


Z powodu braku niuansów i kontekstu w epoce migawkowego “dziennikarstwa” i odwracających uwagę obrazów militarnej potęgi Izraela, niechęć do zobaczenia szerszego obrazu pozostaje niezmieniona.


Gdyby obraz  rzeczywistości dotarł do ludzi, dojrzałe rozwiązania dla pokoju w regionie, a szczególnie pokoju między Izraelem a Palestyńczykami, wydałyby się prawdziwie odległe. Izrael walczy w niemożliwej wojnie, na jednym froncie z nihilistycznymi islamistami politycznymi, którzy ochoczo wiodą swoją ludność na rzeź w interesie wojny religijnej o fikcyjne zdobycze duchowe, odrzucając prawdziwe rozwiązania polityczne, a na drugim froncie prowadząc walkę z mediami międzynarodowymi, odzwierciedlającymi coraz bardziej ignorancką i uprzedzoną opinię publiczną. Im szybciej da się poszerzyć komentarze medialne o wyjaśnienie politycznego islamizmu, tym szybciej globalne mocarstwa i ich siły  dyplomatyczne oraz polityczne będą mogły zacząć planować prawdziwą, długoterminową wolność Palestyńczyków – wolność od Innej Okupacji i trwałe wyzwolenie od morderczego uścisku politycznego - islamizmu Hamasu.


Palestine occupied by Islamism

USA Today, 17 lipca 2014

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaQanta Ahmed


Profesor medycyny, zatrudniona w State University of New York (Stony Brook). Autorka słynnej książki 'In the Land of Invisible Women' (Sourcebooks 2008), przez kilka lat pracowała w Arabii Saudyjskiej, od 2009 roku prowadzi swój blog przy Huffington Post gdzie zajmuje się głównie politycznym islamem, Bliskim Wschodem i terroryzmem. Jest i pierwszym lekarzem, i pierwszą Muzułmanką, która została zaproszona do programu Fundacji Templetona dla dziennikarzy. Pochodzi z Pakistanu.

Od Redakcji

Trudno o wątpliwości, że polityczny islamizm jest ideologią totalitarną, która siejąc terror próbuje podporządkować sobie społeczności muzułmańskie i zmierza do fizycznej eliminacji mniejszości religijnych (antysemityzm jest tu tylko centralnym filarem tej ideologii). Czy istnieje jeszcze w islamie ów „główny nurt” o którym pisze Qanta Ahmed, czy też, jak w czasach wielkiego terroru w początkach nazistowskich Niemiec i wielkiego terroru w ZSRR, ów główny nurt przekształca się w nikły strumyk głosów dysydentów na emigracji i garstki desperatów na terenach objętych działaniami organizacji kierujących się totalitarną ideologią? Terror zmienia główny nurt w powszechne przekonanie, że szansą przetrwania jest akceptacja nowej rzeczywistości, a państwo prawa staje się jakąś utopią, o której szepczą tylko pozbawieni rozsądku marzyciele.           

 


Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujDysydenci

Znalezionych 207 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14
Pojechałam do Izraela i nie żałuję tego     2018-08-12
Dlaczego przywódcy palestyńscy sprzeciwiają się pomaganiu własnej ludności?   Tawil   2018-07-18
Jesteśmy rasistami, ale przypisujemy to Izraelowi   Al-Sa'di   2018-07-10
Palestyńczycy: jak poprawić jakość życia?   Tawil   2018-06-30
Dlaczego my, Arabowie, musimy krzyczeć   Maroun   2018-06-27
Palestyńczycy: Ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2018-06-25
W przyszłym roku w Jerozolimie   Eid   2018-06-22
Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21
Jestem jawnym i dumnym syjonistą, bo jestem jawnym i dumnym lewicowcem   Maroun   2018-04-11
Kiedy religię przedstawia się jako ideologię, jest bardziej niebezpieczna niż broń nuklearna     2018-03-22
Grożenie terrorem nie powinno być sposobem zarabiania na życie   Darwish   2018-01-31
Arabskie reżimy przerażone wolnością w Izraelu   Meotti   2018-01-30
Odwiedzanie Izraela jest przywilejem, a nie prawem   Maroun   2018-01-20
Witajcie na Zachodzie, ale prosimy się nie integrować …    Arbabzadah   2018-01-01
Rzeczywista reakcja palestyńska na jerozolimskie przemówienie Trumpa   Tawil   2017-12-09
Do moich rodaków Libańczyków, których gniewają izraelskie bomby   Maroun   2017-11-05
Palestyńczycy zamykają w więzieniu dziennikarzy za ujawnianie korupcji   Toameh   2017-10-02
Iracki duchowny: muzułmanie są utrapieniem świata     2017-09-29
Błędem jest ograniczanie wolności myśli obywateli   Al-Salem   2017-09-28
Popieranie Izraela jest obowiązkiem lewicy   Maroun   2017-09-24
Kiedy "progresizm" miażdży kobiety muzułmańskie   Mohamed   2017-09-23
Muzułmanie amerykańscy powinni zdemaskować imamów, którzy głoszą nienawiść   Al-Hadj   2017-09-20
Ograniczanie praw kobiet: Prawa islamskie i multikulturalizm   Khan   2017-09-16
Palestyńczycy, których zachodnie media wolą nie widzieć   Toameh   2017-09-13
Ofiary islamizacji Turcji: kobiety   Bekdil   2017-09-09
Szef ONZ Guterres, media i palestyńskie fake news   Tawil   2017-09-06
Palestyńczycy: Niszczenie sądownictwa   Toameh   2017-09-04
My, muzułmanie, jesteśmy całkowicie pozbawionymi samokrytycyzmu płaczliwymi łobuzami na szkolnym podwórku   Nawaz   2017-09-02
Uderzyć w wylęgarnie terroru   Khan   2017-09-01
Musimy podjąć stanowczą decyzję     2017-08-27
Czy było etyczne ze strony Izraela NIEdeportowanie Arabów w 1948 i 1967 r.?   Maroun   2017-08-06
Zaprzeczaj Holocaustowi, ale nigdy nie kwestionuj szariatu?   Rafizadeh   2017-07-31
Problemem z wykrywaczami metalu jest to, że są one żydowskie   Maroun   2017-07-25
Islamska koncepcja “feminizmu”   Darwish   2017-07-23
UNESCO wspiera terroryzm   Tawil   2017-07-20
Modernizacja Bliskiego Wschodu jest spektakularna   Taheri   2017-07-19
Arabowie, którzy nie cenią Izraela, są głupcami   Maroun   2017-07-16
My, Arabowie, mamy cholerne szczęście, że Żydzi nie zachowują się jak Arabowie   Maroun   2017-07-15
Nadchodzi kolejna antysemicka wojna, a świat dalej odwraca głowę   Maroun   2017-07-04
Turcja bez cenzury: wojna z mediami   Bulut   2017-07-03
Jako lekarz i muzułmanin protestuję przeciw okaleczaniu kobiet   Jasser   2017-07-01
Niewygodna prawda o konflikcie izraelsko-palestyńskim   Maroun   2017-06-30
Miękki szariat w Turcji     2017-06-29
Źli przywódcy - prawdziwa tragedia Palestyńczyków   Toameh   2017-06-24
Świat musi wygnać niszczące go fantazje   Qudosi   2017-06-11
Jako Arab wstydzę się za wojnę sześciodniową   Maroun   2017-06-07
Dorastając na północ od Izraela: Jak zostałem żarliwym syjonistą   Maroun   2017-05-31
Palestyńczycy: Groźby, które Trump powinien usłyszeć   Tawil   2017-05-22
Palestyńczycy potrzebują prawdziwego poparcia   Eid   2017-05-18
Przemysł terroryzmu   Tawil   2017-04-14
Kiedy Arabowie przestaną pozwalać, by prowadzono ich jak barany?   Maroun   2017-04-12
Proszę, czy Zachód mógłby przestać stawać po stronie zbrodniarzy?   Khan   2017-04-03
Linda Sarsour to objaw poważniejszej choroby   Maroun   2017-04-02
Gość z Czarnego Lądu   Koraszewski   2017-03-31
Palestyńczycy: Puste obietnice Abbasa   Toameh   2017-03-31
Czy twardogłowa lewica jest sprzymierzona z radykalnymi islamistami?   AlSaied   2017-03-29
Jako muzułmanka zdecydowanie popieram zakaz zakwefiania   Ahmed   2017-03-28
Czego nie mówią ci o Indonezji   Lato   2017-03-27
Palestyńczycy: fałszywe informacje i “alternatywne fakty”   Tawil   2017-03-14
Antysemityzm: wpatrywanie się w mrok   Maroun   2017-03-07
Wspieranie terroryzmu pod przykrywką dziennikarstwa   Tawil   2017-03-06
Tortury za murami Jerycha   Toameh   2017-02-08
Świat ma dość muzułmańskiego ekstremizmu religijnego     2017-01-22
Dysydenci arabscy i wojna o pokój     2017-01-19
Spojrzenie Araba na pokojowy szczyt w Paryżu   Maroun   2017-01-17
Przemówienie noworoczne do świata muzułmańskiego   Darwish   2017-01-07
Kontratak liberalnych muzułmanów   Palmer   2016-12-24
Komu po drodze z Trumpem?   Koraszewski   2016-12-09
Strach przed prezydenturą Trumpa jest  przesadny   Al-Hadj   2016-11-27
Żydzi z sześcioma ramionami   Rahola   2016-11-04
Skończcie z podżeganiem przeciwko Żydom     2016-10-23
Wywiad z francuskim eseistą, Majidem Oukacha   Canlorbe   2016-10-19
Świat jest jeden i trzeba do niego dołączyć     2016-10-17
Długa walka dra Turkiego Al-Hamada   Fernandez   2016-10-13
Złe wiadomości dla nienawidzących Izraela   Toameh   2016-09-24
Wzrastające szeregi muzułmańskich syjonistów   Koraszewski   2016-08-20
Terror jest produktem ekstremizmu w mediach, meczetach i szkołach   Al-Rashed   2016-08-15

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk