Prawda

Piątek, 13 grudnia 2019 - 23:10

« Poprzedni Następny »


Nie jestem zdrajczynią


Anett Haskia 2015-01-04

ANETT HASKIA obejmuje swojego najmłodszego syna, Hussama, podczas ceremonii przysięgi żołnierskiej przy Murze Zachodnim.
ANETT HASKIA obejmuje swojego najmłodszego syna, Hussama, podczas ceremonii przysięgi żołnierskiej przy Murze Zachodnim.

Od Redakcji: Autorka tego tekstu jest muzułmanką, izraelską Arabką, która chce zostać posłanką i rozpoczęła swoją kampanię do Knessetu. Anett Haskia uważa, że obecni arabscy posłowie w Knessecie zajmują się podżeganiem do nienawiści i dzieleniem społeczeństwa izraelskiego. Założyła organizację działającą na rzecz integracji Arabów i Żydów, nie tylko uważa, że izraelscy Arabowie powinni bronić swojego kraju, ale jej trójka dzieci zgłosiła się do służby w IDF. Jej córka była pierwszą Arabką-muzułmanką służącą w IDF. Organizacja Anett Haskia zajmuje się również pomocą kobietom mającym problemy z przemocą domową.      

Jestem łatwym celem dla arabskich posłów do Knessetu, takich jak Ahmed Tibi z Taal, który nazywa mnie zdrajczynią i oskarża, że jestem “wariatką, żądną świateł reflektorów dla zysków osobistych”.


Łatwo jest tym, którzy zajmują miejsca w Knessecie od końca lat 1990. (i których ślepo popierają ludzie z elit izraelskich po prostu dlatego, że widzą etykietkę „uciskanych palestyńskich bojowników o wolność”), oskarżać mnie o to, że jestem podżegaczem wojennym, który popiera „wroga”. Wydają się oni nie rozumieć, że ten „wróg” jest tym samym „wrogiem”, który płaci ich rachunki i wysyła ich dzieci do najbardziej prestiżowych uniwersytetów europejskich. Wydają się tego nie rozumieć, ponieważ służy to ich egoistycznym interesom i nieustannie podsyca ognie nienawiści i wrogości.


Arabscy posłowie do Knessetu mieli łatwo. Walcząc z „uprzedzeniami” i prezentując siebie jako obywateli drugiej klasy, dostali wolną drogę od mediów i elit izraelskich.

Ja tego nie dostałam. Przez ostatni miesiąc niemal wszystkie główne media przeprowadziły wywiady ze mną i niemal wszyscy dziennikarze wypaczali mój wizerunek, starając się, żebym wyglądała na ignorantkę i podżegaczkę wojenną.

Przykładem tego jest wielogodzinny wywiad, jaki zrobił ze mną Kanał 1. Ekipa telewizyjna świadomie pozostawiła najsłabsze części wywiadu, wycinając wszystko, co mogłoby pomóc mojej kampanii.

Ten scenariusz powtarzał się z każdym niemal wywiadem dla prasy.

Nie tak wygląda to z arabskimi posłami do Knessetu. Ahmed Tibi poszedł niedawno do Kanału 10 i zażądał, by podczas dyskusji o sposobach zakończenia „okupacji syjonistycznej”, zdjęto obraz flagi izraelskiej, który wisiał w tle. Oczywiście ekipa telewizyjna spełniła jego żądanie. Tibi jest “biednym, uciskanym Palestyńczykiem”, podczas gdy ja jestem dumną syjonistką izraelską, która nie przeprasza za to, że Izrael broni swoich granic. To dlatego prasa traktuje Tibiego po królewsku, a Haskię jak zbędny bagaż, którym woleliby nie zajmować się.

Arabscy posłowie do Knessetu mają dobrze.

Żyją w eleganckich, wielopiętrowych rezydencjach, wybudowanych za pieniądze lewicowych darczyńców i radykalnych lewicowych NGO, takich jak Peace Now, B’Tselem, Machsom Watch, J Street i New Israel Fund. Nie mają kłopotów z dostawaniem pieniędzy, czy to na swoje kampanie wyborcze, czy na podróże do wrogich krajów, takich jak Katar, gdzie posłowie do Knessetu Haneen Zoabi, Jamal Zahalka i Basel Ghattas złożyli wizytę w celu zbierania funduszy, podczas gdy nadal trwała operacja Obronny Brzeg.

A z drugiej strony jestem ja: przestrzegająca prawa obywatelka, założycielka i dyrektorka organizacji “Prawdziwy głos”, która pomaga młodzieży arabsko-izraelskiej wstępować do służby narodowej (nie oczekuję, że wszyscy będą tak patriotyczni, jak moje dzieci i wstąpią do armii) i wspiera maltretowane kobiety w sektorze arabskim.


Nie dostaję subwencji. Jestem kobietą, która doszła do wszystkiego własną pracą, ale straciłam mój salon fryzjerski, kiedy moi żydowscy klienci opuszczali mnie jeden po drugim twierdząc, że kochają Arabów bardziej niż ja. Nazywam to hipokryzją.

Mojej kampanii wyborczej do Knessetu nie sponsorują bogaci lewicowi filantropi, którzy nie mają pojęcia, że służą sprawie nienawiści, podżegania i dalszej segregacji naszego społeczeństwa – tym właśnie rzeczom, przeciwko którym walczę od czterech lat, nie otrzymując ani grosza pomocy od B’Tselem i Peace Now (nie żebym kiedykolwiek zwróciła się do nich o taką pomoc). Te niewielkie sumy, jakie dostaję na podstawowe potrzeby, jak przejazdy, pochodzą od indywidualnych sympatyków.

Arabscy posłowie do Knessetu reprezentują piątą kolumnę; to są ludzie tak samo zdecydowani zniszczyć Izrael jak Hamas i Fatah. Tyle, że afiszują się – choć może już coraz rzadziej – jako demokratyczni przedstawiciele arabskich wyborców w Izraelu. Nazywają mnie zdrajczynią za podjęcie sprawy prawdziwego pokoju; pokoju, w którym Żydzi i Arabowie mogą żyć obok siebie we wzajemnym szacunku i akceptacji kultury, religii i dziedzictwa tego drugiego; pokoju, w którym Izrael nie jest zmuszony do zdradzania swoich interesów narodowych, by „wybaczyła” mu społeczność światowa (ktoś jeszcze pamięta Holocaust, czy też potrzebujecie przypomnienia od muzułmańskiej Arabki?!) lub na rzecz pokoju, który będzie trwał dokładnie dwa tygodnie.

Po to, by zapanował prawdziwy i trwały pokój, absolutnie nie jest potrzebne tworzenie państwa palestyńskiego tam, gdzie nigdy ono nie istniało, zagrażając bezpieczeństwu Izraela i stawiając Arabów izraelskich, lojalnych wobec Izraela, w dziwacznej sytuacji, gdzie będą odczuwać winę (i może słusznie) za każdym razem, kiedy będzie kolejny zamach bombowy.

Jest wręcz odwrotnie: to wsparłoby tylko cele ekstremistów. Arabowie izraelscy, którzy są naprawdę zainteresowani w pokojowym rozwiązaniu konfliktu, zostaliby na lodzie i byłaby reakcja Żydów izraelskich podobna do tego, co zdarzyło się po Oslo i Wye.

Ludzie często pytają mnie: “Ale ilu innych Arabów izraelskich popiera Izrael tak, jak ty to robisz?” Wystarczy spojrzeć na najnowsze sondaże o tym, ilu Arabów izraelskich wolałoby żyć w państwie palestyńskim zamiast w Izraelu, żeby zrozumieć, że – jeśli otrzymają możliwość – milcząca większość Arabów izraelskich wystąpiłaby z poparciem Izraela.


Niemal wszyscy Arabowie izraelscy wolą żyć w Izraelu niż w państwie palestyńskim, ale tylko 30 procent głosuje na partie arabskie w wyborach do Knessetu. Wyborcy arabsko-izraelscy stracili wszelką wiarę w arabskich posłów do Knessetu, którzy nie reprezentują ich interesów (kiedy ostatni raz arabski poseł do Knessetu popierał projekt ustawy chroniącej kobiety arabskie, które próbują uciec od swoich bijących mężów, lub podjął sprawę praw małych dziewczynek-panien młodych?!).


Sprowadza się to do jednego: arabscy posłowie do Knessetu są prawdziwymi zdrajcami – nie ja. Podczas gdy ja staram się o wybór z listy kandydatów Bajit Jehudi przede wszystkim po to, by najlepiej służyć interesom Arabów izraelskich, oni tworzą dalsze podziały w naszym społeczeństwie. A my naprawdę nie różnimy się od wszystkich innych.

Chcemy żyć spokojnym życiem, zarabiać na życie godną praca, żeby utrzymywać nasze rodziny. Olbrzymia większość spośród nas chce żyć w pokoju z Żydami bez doświadczania uprzedzeń i dyskryminacji. Arabscy członkowie Knessetu chcą czegoś zupełnie innego.


I-am-not-a-traitor

Jerusalem Post, 2 stycznia 2015

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Wyślij artykuł do znajomego:     WydrukujDysydenci

Znalezionych 212 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14
Pojechałam do Izraela i nie żałuję tego     2018-08-12
Dlaczego przywódcy palestyńscy sprzeciwiają się pomaganiu własnej ludności?   Tawil   2018-07-18
Jesteśmy rasistami, ale przypisujemy to Izraelowi   Al-Sa'di   2018-07-10
Palestyńczycy: jak poprawić jakość życia?   Tawil   2018-06-30
Dlaczego my, Arabowie, musimy krzyczeć   Maroun   2018-06-27
Palestyńczycy: Ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2018-06-25
W przyszłym roku w Jerozolimie   Eid   2018-06-22
Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21
Jestem jawnym i dumnym syjonistą, bo jestem jawnym i dumnym lewicowcem   Maroun   2018-04-11
Kiedy religię przedstawia się jako ideologię, jest bardziej niebezpieczna niż broń nuklearna     2018-03-22
Grożenie terrorem nie powinno być sposobem zarabiania na życie   Darwish   2018-01-31
Arabskie reżimy przerażone wolnością w Izraelu   Meotti   2018-01-30
Odwiedzanie Izraela jest przywilejem, a nie prawem   Maroun   2018-01-20
Witajcie na Zachodzie, ale prosimy się nie integrować …    Arbabzadah   2018-01-01
Rzeczywista reakcja palestyńska na jerozolimskie przemówienie Trumpa   Tawil   2017-12-09
Do moich rodaków Libańczyków, których gniewają izraelskie bomby   Maroun   2017-11-05
Palestyńczycy zamykają w więzieniu dziennikarzy za ujawnianie korupcji   Toameh   2017-10-02
Iracki duchowny: muzułmanie są utrapieniem świata     2017-09-29
Błędem jest ograniczanie wolności myśli obywateli   Al-Salem   2017-09-28
Popieranie Izraela jest obowiązkiem lewicy   Maroun   2017-09-24
Kiedy "progresizm" miażdży kobiety muzułmańskie   Mohamed   2017-09-23
Muzułmanie amerykańscy powinni zdemaskować imamów, którzy głoszą nienawiść   Al-Hadj   2017-09-20
Ograniczanie praw kobiet: Prawa islamskie i multikulturalizm   Khan   2017-09-16
Palestyńczycy, których zachodnie media wolą nie widzieć   Toameh   2017-09-13
Ofiary islamizacji Turcji: kobiety   Bekdil   2017-09-09
Szef ONZ Guterres, media i palestyńskie fake news   Tawil   2017-09-06
Palestyńczycy: Niszczenie sądownictwa   Toameh   2017-09-04
My, muzułmanie, jesteśmy całkowicie pozbawionymi samokrytycyzmu płaczliwymi łobuzami na szkolnym podwórku   Nawaz   2017-09-02
Uderzyć w wylęgarnie terroru   Khan   2017-09-01
Musimy podjąć stanowczą decyzję     2017-08-27
Czy było etyczne ze strony Izraela NIEdeportowanie Arabów w 1948 i 1967 r.?   Maroun   2017-08-06
Zaprzeczaj Holocaustowi, ale nigdy nie kwestionuj szariatu?   Rafizadeh   2017-07-31
Problemem z wykrywaczami metalu jest to, że są one żydowskie   Maroun   2017-07-25
Islamska koncepcja “feminizmu”   Darwish   2017-07-23
UNESCO wspiera terroryzm   Tawil   2017-07-20
Modernizacja Bliskiego Wschodu jest spektakularna   Taheri   2017-07-19
Arabowie, którzy nie cenią Izraela, są głupcami   Maroun   2017-07-16
My, Arabowie, mamy cholerne szczęście, że Żydzi nie zachowują się jak Arabowie   Maroun   2017-07-15
Nadchodzi kolejna antysemicka wojna, a świat dalej odwraca głowę   Maroun   2017-07-04
Turcja bez cenzury: wojna z mediami   Bulut   2017-07-03
Jako lekarz i muzułmanin protestuję przeciw okaleczaniu kobiet   Jasser   2017-07-01
Niewygodna prawda o konflikcie izraelsko-palestyńskim   Maroun   2017-06-30
Miękki szariat w Turcji     2017-06-29
Źli przywódcy - prawdziwa tragedia Palestyńczyków   Toameh   2017-06-24
Świat musi wygnać niszczące go fantazje   Qudosi   2017-06-11
Jako Arab wstydzę się za wojnę sześciodniową   Maroun   2017-06-07
Dorastając na północ od Izraela: Jak zostałem żarliwym syjonistą   Maroun   2017-05-31
Palestyńczycy: Groźby, które Trump powinien usłyszeć   Tawil   2017-05-22
Palestyńczycy potrzebują prawdziwego poparcia   Eid   2017-05-18
Przemysł terroryzmu   Tawil   2017-04-14
Kiedy Arabowie przestaną pozwalać, by prowadzono ich jak barany?   Maroun   2017-04-12
Proszę, czy Zachód mógłby przestać stawać po stronie zbrodniarzy?   Khan   2017-04-03
Linda Sarsour to objaw poważniejszej choroby   Maroun   2017-04-02
Gość z Czarnego Lądu   Koraszewski   2017-03-31
Palestyńczycy: Puste obietnice Abbasa   Toameh   2017-03-31
Czy twardogłowa lewica jest sprzymierzona z radykalnymi islamistami?   AlSaied   2017-03-29
Jako muzułmanka zdecydowanie popieram zakaz zakwefiania   Ahmed   2017-03-28
Czego nie mówią ci o Indonezji   Lato   2017-03-27
Palestyńczycy: fałszywe informacje i “alternatywne fakty”   Tawil   2017-03-14
Antysemityzm: wpatrywanie się w mrok   Maroun   2017-03-07
Wspieranie terroryzmu pod przykrywką dziennikarstwa   Tawil   2017-03-06
Tortury za murami Jerycha   Toameh   2017-02-08
Świat ma dość muzułmańskiego ekstremizmu religijnego     2017-01-22
Dysydenci arabscy i wojna o pokój     2017-01-19
Spojrzenie Araba na pokojowy szczyt w Paryżu   Maroun   2017-01-17
Przemówienie noworoczne do świata muzułmańskiego   Darwish   2017-01-07
Kontratak liberalnych muzułmanów   Palmer   2016-12-24
Komu po drodze z Trumpem?   Koraszewski   2016-12-09
Strach przed prezydenturą Trumpa jest  przesadny   Al-Hadj   2016-11-27
Żydzi z sześcioma ramionami   Rahola   2016-11-04
Skończcie z podżeganiem przeciwko Żydom     2016-10-23
Wywiad z francuskim eseistą, Majidem Oukacha   Canlorbe   2016-10-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk