Prawda

Sobota, 7 grudnia 2019 - 11:06

« Poprzedni Następny »


Dwugłos muzułmańskiego zażenowania


Fred Maroun, Kasim Hafeez 2015-10-11


Długo opierałem się przed powiedzeniem tego, ale trwająca przemoc arabska w Jerozolimie pchnęła arabski kretynizm poza moją zdolność tolerancji. Muszę to dziś powiedzieć i to powiedzieć publicznie: wstydzę się, że jestem Arabem.

Fred Maroun


Przezwyciężyłem to, przezwyciężyłem jęczenie, przezwyciężyłem narzekanie i przezwyciężyłem kompleks ofiary, który szaleje dziś w całym świecie muzułmańskim, ale jest najsilniejszy w przywódcach palestyńskich i tych, którzy dzielą ich jad i nienawiść.

Kasim Hafeez 


Wstydzę się, że jestem Arabem

Fred Maroun


Długo opierałem się przed powiedzeniem tego, ale trwająca przemoc arabska w Jerozolimie pchnęła arabski kretynizm poza moją zdolność tolerancji. Muszę to dziś powiedzieć i to powiedzieć publicznie: wstydzę się, że jestem Arabem.


Od samego początku odmawialiśmy zaakceptowania istnienia jednego, maleńkiego państwa żydowskiego. Walczyliśmy zażarcie z tym państwem, używając całego jadu i antysemityzmu, na jaki mogliśmy się zdobyć. Izolowaliśmy i źle traktowaliśmy własne rodzeństwo palestyńskie, żebyśmy mogli używać ich jako narzędzi przeciwko Żydom. Nie ustępujemy. Nie okazaliśmy ani odrobiny współczucia, człowieczeństwa lub choćby rozsądku.  Uczyniliśmy zniszczenie domu żydowskiego naszą główną sprawą. Nienawiść uczyniliśmy naszą religią. Kiedy ten nonsens ustanie?  


Także niektórzy z nas, Arabów, którzy mają przywilej bycia Izraelczykami, nie nauczyli się zachowywać jak ludzie cywilizowani. Odrzuciliśmy, groziliśmy i uciszyliśmy Mohammada Zoabi, jednego z naszych, bo ośmielił się wyznać miłość do swojego kraju i odrazę wobec terrorystów. Demonstrowaliśmy w imię poparcia nie dla własnego państwa, Izraela, ale dla terrorystów, którzy chcą je zniszczyć.  


Ci z nas, którzy są w stanie zaakceptować Żydów jako braci i siostry, którymi są, jest bardzo niewielu. Mogę policzyć na palcach moich rąk Arabów, którzy publicznie wyrazili takie stanowisko. Reszta z nas budzi zażenowanie, to plaga Bliskiego Wschodu i plama na ludzkości.


Stworzyliśmy Hezbollah, Hamas, Al-Kaidę, Daesh i dziesiątki innych grup terrorystycznych. Tworzyliśmy także, pokolenie za pokoleniem, tyrańskie dyktatury na całym Bliskim Wschodzie. Niektóre z tych dyktatur jeszcze są najlepszym, co możemy pokazać światu, który widzi w nas pijawki niezdolne ani do zbudowania demokracji, ani działającej gospodarki.  


Jerozolima należy do Żydów nie tylko dlatego, że jest ich słusznie i zgodnie z prawem, ale również dlatego, że na nią nie zasługujemy. Ci z nas, którzy żyją w Izraelu, na Zachodnim Brzegu i w Gazie, byliby dawno temu deportowani, gdyby Żydzi zachowywali się jak my. Niemniej nie ustajemy w popychaniu ich w nadziei, że ich złamiemy.


Żydzi nie złamią się. Nie złamią się w Jerozolimie ani nigdzie indziej, bo są znacznie lepsi od nas. Będziemy nadal tarzać się we własnym kompleksie ofiary, podczas gdy Żydzi będą kwitli. I to, moi rodacy Arabowie, jest wszystkim, na co zasłużyliśmy.


I am embarrassed to be an Arab

Times of Israel, 8 października 2015

 

Przezwyciężcie kompleks ofiary

Kasim Hafeez


Przezwyciężyłem to, przezwyciężyłem jęczenie, przezwyciężyłem narzekanie i przezwyciężyłem kompleks ofiary, który szaleje dziś w całym świecie muzułmańskim, ale jest najsilniejszy w przywódcach palestyńskich i tych, którzy dzielą ich jad i nienawiść. Kolejna para żydowska zamordowana, a dzieci patrzyły na mordowanie swoich rodziców i są teraz sierotami. Inne dziecko straciło ojca, a teraz nastolatek został dźgnięty nożem. A my będziemy nagradzać ekstremizm, nagradzać podżeganie do nienawiści i terroryzmu, wciągniemy na maszt zmodyfikowaną flagę rewolty arabskiej w ONZ (bo tym jest ta flaga).


Ale będziemy obwiniać Izrael: jak naród żydowski ośmiela się myśleć, że ma prawo powrotu do swojej historycznej ojczyzny, ojczyzny, która jest wymieniana w Torze, Biblii i Koranie. Obwiniajmy Izrael za punkty kontrolne i barierę bezpieczeństwa i niech Bóg broni, byśmy spytali „dlaczego są potrzebne”??? Izrael podejmuje kroki, by zapobiec samobójczemu terroryzmowi, więc czy skłania ich to do myślenia: „no dobrze, może powinniśmy starać się o pokój”? Nie, nie, oczywiście, że nie, jojczmy o tym, jacy straszni są Żydzi i wołamy: znajdźmy nowe, innowacyjne sposoby zabijania ich, strzelajmy rakietami z Gazy, dźgajmy ich nożami i atakujmy pojazdami. Ale czy ludzie i media wytkną im te działania? Nie, oczywiście, że nie.


Mam serdecznie dosyć hipokryzji grup twierdzących, że są proizraelskie i że są za pokojem, ale nie mają odwagi wytknąć palcem przywódców palestyńskich za ich podżeganie do nienawiści i terroru; nie, pójdą i zorganizują spotkanie z nimi. Mam serdecznie dosyć świata muzułmańskiego, regionu z największą ilością przemocy domowej, nietolerancji religijnej, nierówności płci, gdzie nie ma żadnej demokracji, niemniej pouczamy świat, jak to WY musicie respektować NAS i krzyczymy, że to my jesteśmy ofiarami. Tak, patrzę na księcia saudyjskiego z 40 Bentleyami i myślę o biednych ofiarach naszych wojen, ale zamiast pomóc muzułmanom w potrzebie, ci książęta budują meczety, by szerzyć ekstremizm i zbroją grupy terrorystyczne… ale, co tam, to wszystko jest spisek chrześcijańsko-żydowski. To jest żałosne. Są jeszcze tak zwani „liberałowie”, ci bankruci moralni, którzy mówią o prawach kobiet, wolności i swobodzie, ale nie odważają się powiedzieć czegokolwiek o sytuacji w świecie muzułmańskim, wstają jednak i wygłaszają gromkie kazania przeciwko Izraelowi, Ameryce, Kanadzie...


A jeszcze mamy tę fretkę udającą mężczyznę, Bassema al-Tamimiego, który wygłasza mowy w USA o tym, jak to jest “aktywistą” przeciwko “okupacji”. Znacie go, jest ojcem blond dziewczynki, która próbuje prowokować żołnierzy izraelskich i jest wychwalana przez grupy antyizraelskie, małej Ahed al-Tamimi (znanej jako Shirley Temper), która z powodu opanowania Izraelskiej Armii Obronnej nigdy nie doznała szwanku. Niemniej spytajmy rodziny Fogel, z jakim opanowaniem spotkały się jej dzieci śpiące w swoich łóżkach, zapytajmy z jakim opanowaniem spotkała się Chaya Zissel Braun, kiedy jej życie zakończyło się w wieku 3 miesięcy, kiedy terrorysta wjechał samochodem w jej wózek. Człowiek, który skłania swoją córkę do prowokowania uzbrojonych żołnierzy, podczas gdy sam to filmuje, powinien zostać skazany za maltretowanie dziecka, nie zaś zaproszony, by przemawiał na amerykańskich kampusach i w amerykańskich kościołach.


W sumie więc, mam powyżej uszu wiktymologii świata muzułmańskiego, przezwyciężcie to! Państwa Zatoki nie robią NICZEGO, by rzeczywiście pomóc muzułmanom cierpiącym z powodu biedy i ucisku, państw Zatoki to nie obchodzi. Jeśli nie możecie potępić terroru przeciwko Izraelowi, to bądźmy uczciwi, jest tak dlatego, że są to Żydzi. Problemem nie jest brak państwa palestyńskiego, ale ISTNIENIE żydowskiego Izraela, a w takim razie NIE macie prawa potępiać Izraela, kiedy broni swoich obywateli przed waszym terrorem. Świat, który powiedział NIE Żydom uciekającym z Niemiec nazistowskich, świat, który patrzył, jak Wielka Brytania zabroniła Żydom wstępu do Ziemi Świętej, świat, który nie zrobił niczego, kiedy Żydów pędzono do komór gazowych, nie ma dziś żadnego prawa mówić Żydom, kiedy mogą się bronić. Do moich przyjaciół w Izraelu: NIE JESTEŚCIE SAMI, STOIMY RAZEM Z WAMI. Wkrótce jadę do Izraela, żeby okazać wam poparcie i solidarność: NIE BOIMY SIĘ!


Get over the victimology

5 października 2015

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaFred Maroun

Pochodzący z Libanu Kanadyjczyk. Wyemigrował do Kanady w 1984 roku, po 10 latach wojny domowej. Jest działaczem na rzecz liberalizacji społeczeństw Bliskiego Wschodu. Prowadzi stronę internetową fredmaroun.blogspot.comKasim Hafeez


Brytyjski  muzułmanin pochodzenia pakistańskiego, założyciel muzułmańskiego stowarzyszenia “Kampania na rzecz Izraela”, określający się jako muzułmański syjonista. Kasim Hafez często opowiada o swoim dzieciństwie, o systematycznej indoktrynacji, o wpajaniu nienawiści do Żydów i do Izraela. Impulsem do wyzwolenia się spod wpływu tej indoktrynacji była lektura  książki Dershovitza    The Case for Israel. Odkrywając jak bardzo został oszukany, często powtarza: „Nie jestem pro-izraelski, jestem zwolennikiem prawdy, chcę, żeby ludzie dowiedzieli się o faktach.” 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 210 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14
Pojechałam do Izraela i nie żałuję tego     2018-08-12
Dlaczego przywódcy palestyńscy sprzeciwiają się pomaganiu własnej ludności?   Tawil   2018-07-18
Jesteśmy rasistami, ale przypisujemy to Izraelowi   Al-Sa'di   2018-07-10
Palestyńczycy: jak poprawić jakość życia?   Tawil   2018-06-30
Dlaczego my, Arabowie, musimy krzyczeć   Maroun   2018-06-27
Palestyńczycy: Ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2018-06-25
W przyszłym roku w Jerozolimie   Eid   2018-06-22
Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21
Jestem jawnym i dumnym syjonistą, bo jestem jawnym i dumnym lewicowcem   Maroun   2018-04-11
Kiedy religię przedstawia się jako ideologię, jest bardziej niebezpieczna niż broń nuklearna     2018-03-22
Grożenie terrorem nie powinno być sposobem zarabiania na życie   Darwish   2018-01-31
Arabskie reżimy przerażone wolnością w Izraelu   Meotti   2018-01-30
Odwiedzanie Izraela jest przywilejem, a nie prawem   Maroun   2018-01-20
Witajcie na Zachodzie, ale prosimy się nie integrować …    Arbabzadah   2018-01-01
Rzeczywista reakcja palestyńska na jerozolimskie przemówienie Trumpa   Tawil   2017-12-09
Do moich rodaków Libańczyków, których gniewają izraelskie bomby   Maroun   2017-11-05
Palestyńczycy zamykają w więzieniu dziennikarzy za ujawnianie korupcji   Toameh   2017-10-02
Iracki duchowny: muzułmanie są utrapieniem świata     2017-09-29
Błędem jest ograniczanie wolności myśli obywateli   Al-Salem   2017-09-28
Popieranie Izraela jest obowiązkiem lewicy   Maroun   2017-09-24
Kiedy "progresizm" miażdży kobiety muzułmańskie   Mohamed   2017-09-23
Muzułmanie amerykańscy powinni zdemaskować imamów, którzy głoszą nienawiść   Al-Hadj   2017-09-20
Ograniczanie praw kobiet: Prawa islamskie i multikulturalizm   Khan   2017-09-16
Palestyńczycy, których zachodnie media wolą nie widzieć   Toameh   2017-09-13
Ofiary islamizacji Turcji: kobiety   Bekdil   2017-09-09
Szef ONZ Guterres, media i palestyńskie fake news   Tawil   2017-09-06
Palestyńczycy: Niszczenie sądownictwa   Toameh   2017-09-04
My, muzułmanie, jesteśmy całkowicie pozbawionymi samokrytycyzmu płaczliwymi łobuzami na szkolnym podwórku   Nawaz   2017-09-02
Uderzyć w wylęgarnie terroru   Khan   2017-09-01
Musimy podjąć stanowczą decyzję     2017-08-27
Czy było etyczne ze strony Izraela NIEdeportowanie Arabów w 1948 i 1967 r.?   Maroun   2017-08-06
Zaprzeczaj Holocaustowi, ale nigdy nie kwestionuj szariatu?   Rafizadeh   2017-07-31
Problemem z wykrywaczami metalu jest to, że są one żydowskie   Maroun   2017-07-25
Islamska koncepcja “feminizmu”   Darwish   2017-07-23
UNESCO wspiera terroryzm   Tawil   2017-07-20
Modernizacja Bliskiego Wschodu jest spektakularna   Taheri   2017-07-19
Arabowie, którzy nie cenią Izraela, są głupcami   Maroun   2017-07-16
My, Arabowie, mamy cholerne szczęście, że Żydzi nie zachowują się jak Arabowie   Maroun   2017-07-15
Nadchodzi kolejna antysemicka wojna, a świat dalej odwraca głowę   Maroun   2017-07-04
Turcja bez cenzury: wojna z mediami   Bulut   2017-07-03
Jako lekarz i muzułmanin protestuję przeciw okaleczaniu kobiet   Jasser   2017-07-01
Niewygodna prawda o konflikcie izraelsko-palestyńskim   Maroun   2017-06-30
Miękki szariat w Turcji     2017-06-29
Źli przywódcy - prawdziwa tragedia Palestyńczyków   Toameh   2017-06-24
Świat musi wygnać niszczące go fantazje   Qudosi   2017-06-11
Jako Arab wstydzę się za wojnę sześciodniową   Maroun   2017-06-07
Dorastając na północ od Izraela: Jak zostałem żarliwym syjonistą   Maroun   2017-05-31
Palestyńczycy: Groźby, które Trump powinien usłyszeć   Tawil   2017-05-22
Palestyńczycy potrzebują prawdziwego poparcia   Eid   2017-05-18
Przemysł terroryzmu   Tawil   2017-04-14
Kiedy Arabowie przestaną pozwalać, by prowadzono ich jak barany?   Maroun   2017-04-12
Proszę, czy Zachód mógłby przestać stawać po stronie zbrodniarzy?   Khan   2017-04-03
Linda Sarsour to objaw poważniejszej choroby   Maroun   2017-04-02
Gość z Czarnego Lądu   Koraszewski   2017-03-31
Palestyńczycy: Puste obietnice Abbasa   Toameh   2017-03-31
Czy twardogłowa lewica jest sprzymierzona z radykalnymi islamistami?   AlSaied   2017-03-29
Jako muzułmanka zdecydowanie popieram zakaz zakwefiania   Ahmed   2017-03-28
Czego nie mówią ci o Indonezji   Lato   2017-03-27
Palestyńczycy: fałszywe informacje i “alternatywne fakty”   Tawil   2017-03-14
Antysemityzm: wpatrywanie się w mrok   Maroun   2017-03-07
Wspieranie terroryzmu pod przykrywką dziennikarstwa   Tawil   2017-03-06
Tortury za murami Jerycha   Toameh   2017-02-08
Świat ma dość muzułmańskiego ekstremizmu religijnego     2017-01-22
Dysydenci arabscy i wojna o pokój     2017-01-19
Spojrzenie Araba na pokojowy szczyt w Paryżu   Maroun   2017-01-17
Przemówienie noworoczne do świata muzułmańskiego   Darwish   2017-01-07
Kontratak liberalnych muzułmanów   Palmer   2016-12-24
Komu po drodze z Trumpem?   Koraszewski   2016-12-09
Strach przed prezydenturą Trumpa jest  przesadny   Al-Hadj   2016-11-27
Żydzi z sześcioma ramionami   Rahola   2016-11-04
Skończcie z podżeganiem przeciwko Żydom     2016-10-23
Wywiad z francuskim eseistą, Majidem Oukacha   Canlorbe   2016-10-19
Świat jest jeden i trzeba do niego dołączyć     2016-10-17
Długa walka dra Turkiego Al-Hamada   Fernandez   2016-10-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk