Prawda

Piątek, 24 marca 2023 - 12:51

« Poprzedni Następny »


Dwugłos muzułmańskiego zażenowania


Fred Maroun, Kasim Hafeez 2015-10-11


Długo opierałem się przed powiedzeniem tego, ale trwająca przemoc arabska w Jerozolimie pchnęła arabski kretynizm poza moją zdolność tolerancji. Muszę to dziś powiedzieć i to powiedzieć publicznie: wstydzę się, że jestem Arabem.

Fred Maroun


Przezwyciężyłem to, przezwyciężyłem jęczenie, przezwyciężyłem narzekanie i przezwyciężyłem kompleks ofiary, który szaleje dziś w całym świecie muzułmańskim, ale jest najsilniejszy w przywódcach palestyńskich i tych, którzy dzielą ich jad i nienawiść.

Kasim Hafeez 


Wstydzę się, że jestem Arabem

Fred Maroun


Długo opierałem się przed powiedzeniem tego, ale trwająca przemoc arabska w Jerozolimie pchnęła arabski kretynizm poza moją zdolność tolerancji. Muszę to dziś powiedzieć i to powiedzieć publicznie: wstydzę się, że jestem Arabem.


Od samego początku odmawialiśmy zaakceptowania istnienia jednego, maleńkiego państwa żydowskiego. Walczyliśmy zażarcie z tym państwem, używając całego jadu i antysemityzmu, na jaki mogliśmy się zdobyć. Izolowaliśmy i źle traktowaliśmy własne rodzeństwo palestyńskie, żebyśmy mogli używać ich jako narzędzi przeciwko Żydom. Nie ustępujemy. Nie okazaliśmy ani odrobiny współczucia, człowieczeństwa lub choćby rozsądku.  Uczyniliśmy zniszczenie domu żydowskiego naszą główną sprawą. Nienawiść uczyniliśmy naszą religią. Kiedy ten nonsens ustanie?  


Także niektórzy z nas, Arabów, którzy mają przywilej bycia Izraelczykami, nie nauczyli się zachowywać jak ludzie cywilizowani. Odrzuciliśmy, groziliśmy i uciszyliśmy Mohammada Zoabi, jednego z naszych, bo ośmielił się wyznać miłość do swojego kraju i odrazę wobec terrorystów. Demonstrowaliśmy w imię poparcia nie dla własnego państwa, Izraela, ale dla terrorystów, którzy chcą je zniszczyć.  


Ci z nas, którzy są w stanie zaakceptować Żydów jako braci i siostry, którymi są, jest bardzo niewielu. Mogę policzyć na palcach moich rąk Arabów, którzy publicznie wyrazili takie stanowisko. Reszta z nas budzi zażenowanie, to plaga Bliskiego Wschodu i plama na ludzkości.


Stworzyliśmy Hezbollah, Hamas, Al-Kaidę, Daesh i dziesiątki innych grup terrorystycznych. Tworzyliśmy także, pokolenie za pokoleniem, tyrańskie dyktatury na całym Bliskim Wschodzie. Niektóre z tych dyktatur jeszcze są najlepszym, co możemy pokazać światu, który widzi w nas pijawki niezdolne ani do zbudowania demokracji, ani działającej gospodarki.  


Jerozolima należy do Żydów nie tylko dlatego, że jest ich słusznie i zgodnie z prawem, ale również dlatego, że na nią nie zasługujemy. Ci z nas, którzy żyją w Izraelu, na Zachodnim Brzegu i w Gazie, byliby dawno temu deportowani, gdyby Żydzi zachowywali się jak my. Niemniej nie ustajemy w popychaniu ich w nadziei, że ich złamiemy.


Żydzi nie złamią się. Nie złamią się w Jerozolimie ani nigdzie indziej, bo są znacznie lepsi od nas. Będziemy nadal tarzać się we własnym kompleksie ofiary, podczas gdy Żydzi będą kwitli. I to, moi rodacy Arabowie, jest wszystkim, na co zasłużyliśmy.


I am embarrassed to be an Arab

Times of Israel, 8 października 2015

 

Przezwyciężcie kompleks ofiary

Kasim Hafeez


Przezwyciężyłem to, przezwyciężyłem jęczenie, przezwyciężyłem narzekanie i przezwyciężyłem kompleks ofiary, który szaleje dziś w całym świecie muzułmańskim, ale jest najsilniejszy w przywódcach palestyńskich i tych, którzy dzielą ich jad i nienawiść. Kolejna para żydowska zamordowana, a dzieci patrzyły na mordowanie swoich rodziców i są teraz sierotami. Inne dziecko straciło ojca, a teraz nastolatek został dźgnięty nożem. A my będziemy nagradzać ekstremizm, nagradzać podżeganie do nienawiści i terroryzmu, wciągniemy na maszt zmodyfikowaną flagę rewolty arabskiej w ONZ (bo tym jest ta flaga).


Ale będziemy obwiniać Izrael: jak naród żydowski ośmiela się myśleć, że ma prawo powrotu do swojej historycznej ojczyzny, ojczyzny, która jest wymieniana w Torze, Biblii i Koranie. Obwiniajmy Izrael za punkty kontrolne i barierę bezpieczeństwa i niech Bóg broni, byśmy spytali „dlaczego są potrzebne”??? Izrael podejmuje kroki, by zapobiec samobójczemu terroryzmowi, więc czy skłania ich to do myślenia: „no dobrze, może powinniśmy starać się o pokój”? Nie, nie, oczywiście, że nie, jojczmy o tym, jacy straszni są Żydzi i wołamy: znajdźmy nowe, innowacyjne sposoby zabijania ich, strzelajmy rakietami z Gazy, dźgajmy ich nożami i atakujmy pojazdami. Ale czy ludzie i media wytkną im te działania? Nie, oczywiście, że nie.


Mam serdecznie dosyć hipokryzji grup twierdzących, że są proizraelskie i że są za pokojem, ale nie mają odwagi wytknąć palcem przywódców palestyńskich za ich podżeganie do nienawiści i terroru; nie, pójdą i zorganizują spotkanie z nimi. Mam serdecznie dosyć świata muzułmańskiego, regionu z największą ilością przemocy domowej, nietolerancji religijnej, nierówności płci, gdzie nie ma żadnej demokracji, niemniej pouczamy świat, jak to WY musicie respektować NAS i krzyczymy, że to my jesteśmy ofiarami. Tak, patrzę na księcia saudyjskiego z 40 Bentleyami i myślę o biednych ofiarach naszych wojen, ale zamiast pomóc muzułmanom w potrzebie, ci książęta budują meczety, by szerzyć ekstremizm i zbroją grupy terrorystyczne… ale, co tam, to wszystko jest spisek chrześcijańsko-żydowski. To jest żałosne. Są jeszcze tak zwani „liberałowie”, ci bankruci moralni, którzy mówią o prawach kobiet, wolności i swobodzie, ale nie odważają się powiedzieć czegokolwiek o sytuacji w świecie muzułmańskim, wstają jednak i wygłaszają gromkie kazania przeciwko Izraelowi, Ameryce, Kanadzie...


A jeszcze mamy tę fretkę udającą mężczyznę, Bassema al-Tamimiego, który wygłasza mowy w USA o tym, jak to jest “aktywistą” przeciwko “okupacji”. Znacie go, jest ojcem blond dziewczynki, która próbuje prowokować żołnierzy izraelskich i jest wychwalana przez grupy antyizraelskie, małej Ahed al-Tamimi (znanej jako Shirley Temper), która z powodu opanowania Izraelskiej Armii Obronnej nigdy nie doznała szwanku. Niemniej spytajmy rodziny Fogel, z jakim opanowaniem spotkały się jej dzieci śpiące w swoich łóżkach, zapytajmy z jakim opanowaniem spotkała się Chaya Zissel Braun, kiedy jej życie zakończyło się w wieku 3 miesięcy, kiedy terrorysta wjechał samochodem w jej wózek. Człowiek, który skłania swoją córkę do prowokowania uzbrojonych żołnierzy, podczas gdy sam to filmuje, powinien zostać skazany za maltretowanie dziecka, nie zaś zaproszony, by przemawiał na amerykańskich kampusach i w amerykańskich kościołach.


W sumie więc, mam powyżej uszu wiktymologii świata muzułmańskiego, przezwyciężcie to! Państwa Zatoki nie robią NICZEGO, by rzeczywiście pomóc muzułmanom cierpiącym z powodu biedy i ucisku, państw Zatoki to nie obchodzi. Jeśli nie możecie potępić terroru przeciwko Izraelowi, to bądźmy uczciwi, jest tak dlatego, że są to Żydzi. Problemem nie jest brak państwa palestyńskiego, ale ISTNIENIE żydowskiego Izraela, a w takim razie NIE macie prawa potępiać Izraela, kiedy broni swoich obywateli przed waszym terrorem. Świat, który powiedział NIE Żydom uciekającym z Niemiec nazistowskich, świat, który patrzył, jak Wielka Brytania zabroniła Żydom wstępu do Ziemi Świętej, świat, który nie zrobił niczego, kiedy Żydów pędzono do komór gazowych, nie ma dziś żadnego prawa mówić Żydom, kiedy mogą się bronić. Do moich przyjaciół w Izraelu: NIE JESTEŚCIE SAMI, STOIMY RAZEM Z WAMI. Wkrótce jadę do Izraela, żeby okazać wam poparcie i solidarność: NIE BOIMY SIĘ!


Get over the victimology

5 października 2015

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaFred Maroun

Pochodzący z Libanu Kanadyjczyk. Wyemigrował do Kanady w 1984 roku, po 10 latach wojny domowej. Jest działaczem na rzecz liberalizacji społeczeństw Bliskiego Wschodu. Prowadzi stronę internetową fredmaroun.blogspot.comKasim Hafeez


Brytyjski  muzułmanin pochodzenia pakistańskiego, założyciel muzułmańskiego stowarzyszenia “Kampania na rzecz Izraela”, określający się jako muzułmański syjonista. Kasim Hafez często opowiada o swoim dzieciństwie, o systematycznej indoktrynacji, o wpajaniu nienawiści do Żydów i do Izraela. Impulsem do wyzwolenia się spod wpływu tej indoktrynacji była lektura  książki Dershovitza    The Case for Israel. Odkrywając jak bardzo został oszukany, często powtarza: „Nie jestem pro-izraelski, jestem zwolennikiem prawdy, chcę, żeby ludzie dowiedzieli się o faktach.” 

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 296 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk