Prawda

Niedziela, 24 stycznia 2021 - 01:18

« Poprzedni Następny »


Kryzys migracji: "Islam podbije Europę bez jednego wystrzału"


Bassam Tawil 2015-10-18

Mimo chaosu i masowych mordów na Bliskim Wschodzie oraz masowej imigracji do Europy, kierująca polityką zagraniczną UE, Federica Mogherini (z lewej), poinformowała ostatnio, że Unia będzie znakować towary z żydowskich osiedli. Po prawej palestyński działacz antyizraelski niszczy produkty mleczne z izraelskiej farmy skonfiskowane handlarzowi z Ramallah 2 marca 2015.
Mimo chaosu i masowych mordów na Bliskim Wschodzie oraz masowej imigracji do Europy, kierująca polityką zagraniczną UE, Federica Mogherini (z lewej), poinformowała ostatnio, że Unia będzie znakować towary z żydowskich osiedli. Po prawej palestyński działacz antyizraelski niszczy produkty mleczne z izraelskiej farmy skonfiskowane handlarzowi z Ramallah 2 marca 2015.

W rocznicę ataków terrorystycznych Al-Kaidy 11 września 2001 r. na Stany Zjednoczone wewnętrzny dyskurs palestyński obraca się wokół działań radykalnego islamu i Ameryki. Mówi o rzeziach, gwałtach i milionach uchodźców, ofiarach Al-Kaidy, o katastrofie humanitarnej i o organizacjach terrorystycznych, jakie zrodziły się z Al-Kaidy, takich jak ISIS. Dzisiaj dzieją się apokaliptyczne sceny na terytoriach, które były państwami arabskimi, ale są teraz polami bitew walczących plemion arabskich, których jedynym celem jest wzajemne wyniszczenie.

W głębi serca Arabowie żyjący w Izraelu i na terytoriach Autonomii Palestyńskiej wiedzą – choć jest to gorzka pigułka do połknięcia – że los był im przychylny, ponieważ w państwie Izrael żyją w bezpieczeństwie. Tę rzeczywistość dobitnie uświadamia nam słabiutka reakcja międzynarodowa i dziwne zachowanie prezydenta USA, Baracka Obamy oraz przywódców świata zachodniego, którzy porzucili Arabów na łaskę potworności dokonywanych przez islamistów sunnickich (i ich zwolenników w Turcji, Arabii Saudyjskiej i Katarze) oraz morderczych najemników irańskiej Rewolucji Islamskiej (głównie w Syrii, Iraku, Jemenie i Libanie).


W świetle tego, co dzieje się w sąsiednich krajach, jest dla nas jasne, co stałoby się, gdyby Izrael był zagrożony zniszczeniem: żadne państwo zachodnie nie przyjdzie mu na pomoc i żadne państwo arabskie nie przyjdzie nam z pomocą. Nasz los będzie taki sam, jak los naszych braci poza granicami Izraela. Trudno nie identyfikować się i nie sympatyzować z wysiłkami walki Izraela z terroryzmem i z jego zastrzeżeniami wobec umowy nuklearnej z Iranem.


Mimo chaosu i anarchii na Bliskim Wschodzie minister spraw zagranicznych UE, Federica Mogherini, ogłosiła niedawno, że UE postanowiła oznakowywać produkty z osiedli izraelskich. Przyprawia to o zawrót głowy, by powiedzieć najłagodniej. W obliczu trwających masowych mordów na Bliskim Wschodzie, jakie tajemnicze względy – poza rasizmem Mogherini – mogły skłonić UE do zajmowania się czymś tak jawnie marginalnym dla kwestii globalnych jak pochodzeniem kremów do twarzy i ciasteczek?


W finalnym rachunku, jeśli Europejczycy zaszkodzą możliwościom Izraela sprzedawania dóbr wyprodukowanych na Zachodnim Brzegu, pierwszymi ofiarami będą Palestyńczycy, którzy pracują w fabrykach w osiedlach izraelskich. Za każdym razem, kiedy Palestyńczycy podejmowali kroki przeciwko Izraelczykom, nie szkodziliśmy nikomu poza samym sobą. Poprzednim razem, kiedy bojkotowaliśmy produkty izraelskie, skończyliśmy kupując je na czarnym rynku za dwu- lub trzykrotnie wyższą cenę. Kiedy odmówiliśmy pracy na budowach, Izraelczycy przeszli na prefabrykowane elementy, a palestyńscy robotnicy budowlani, którzy ogłosili strajk, są bezrobotni do dzisiaj. Kiedy odmówiliśmy pracy w rolnictwie izraelskim, sprowadzili robotników z Tajlandii, którzy wzięli naszą pracę i zostawili nas z – niczym.


Zachodnie naciski na Izrael i Palestyńczyków, by ustanowili państwo palestyńskie tak szybko, jak to możliwe, są niezrozumiałe, kiedy ogląda się je przez pryzmat masowych morderstw i niepewności panujących na Bliskim Wschodzie. Ta inicjatywa i ta obsesja promowania tak niebezpiecznego projektu w czasie, kiedy wszyscy rozumieją, że warunki po obu stronach do tego nie dojrzały, są niebezpieczne; motywy zaś, niezależnie od tego, jakie są w rzeczywistości, są podejrzane. Konflikt izraelsko-palestyński nie jest nowy, trwa już od stu lat w atmosferze terroryzmu, przemocy, wrogości i całkowitego braku zaufania. Dlaczego więc wywierać naciski właśnie teraz?


Wszyscy, a przynajmniej wszyscy żyjący na Bliskim Wschodzie, wiedzą doskonale, że konflikt nie zakończy się porozumieniem o “pokoju w naszych czasach” narzuconym obu stronom wraz z towarzyszącą mu garścią pustych, niemających znaczenia dokumentów; dynamika jest zbyt niebezpieczna. Zarówno dla nas, jak dla Izraelczyków jest to kwestia życia i śmierci, nie zaś semantyki; i prawdopodobnie zabierze kolejnych sto lat zanim będzie można zbudować dość zaufania po obu stronach, by znaleźć sprawiedliwe rozwiązanie.


Ironia tego wprawia w osłupienie. W czasie, kiedy państwa arabskie, które stworzono sztucznie po I wojnie światowej, rozsypują się w pył, UE naciska na stworzenie kolejnego sztucznego państwa arabskiego o nazwie „Palestyna”, które ma być wycięte z terytoriów należących kiedyś do Jordanii i Egiptu. Jeśli „Palestyna” otrzyma status państwowości, zmusi to nie tylko Izrael, ale także resztę świata do przyznania jej całkowitej kontroli na jej granicami, lotniskami i portami. To zaś wystawi nowe, słabe „państwo” na szybkie i pewne przejęcie przez Hamas, ISIS i rozmaite inne organizacje terrorystyczne. Przy obecnej sytuacji na Bliskim Wschodzie wybrany rząd „Palestyny” będzie opanowany przez Hamas. Obali on Autonomię Palestyńską w taki sposób, w jaki zrobił to w Strefie Gazy, przejmie Zachodni Brzeg, użyje lotnisk i portów do importowania pocisków rakietowych, rozmaitej innej broni oraz terrorystów islamistycznych, i pomoże terroryzmowi islamistycznemu ogólnie, a ISIS w szczególności, na działanie ze swojego terytorium. Islamiści zaczną następnie atakować Izrael i Jordanię w sposób, w jaki ISIS atakuje obecnie Egipt na Półwyspie Synajskim. Co gorsza, palestyński Islamski Dżihad wejdzie do nowej „Palestyny” i wzmocni swoje związki z Iranem, tak jak to zrobił w Strefie Gazy i Syrii. Wzmocni też związki z Hezbollahem w Libanie.


Najwyraźniej wycofanie się Izraela w 2005 r., które prowadziło bezpośrednio do krwawej łaźni i przejęcia Strefy Gazy przez Hamas, wyrzucenia Autonomii Palestyńskiej i zakorzenienia się terroryzmu islamistycznego, Europie nie wystarczyło. Teraz UE i prezydent Barack Obama chcą doprowadzić do takiej samej katastrofy na Zachodnim Brzegu. Amerykańska Agencja Żywności i Leków jest ostrożniejsza w eksperymentach ze zwierzętami niż Biały Dom w eksperymentach z ludźmi żyjącymi na Bliskim Wschodzie.


W obliczu wydarzeń w krajach arabskich jest dla Palestyńczyków jasne, że działania amerykańskie i europejskie na Bliskim Wschodzie są bezpośrednim wynikiem głupoty i całkowitej ignorancji o mentalności bliskowschodniej, jeśli nie jawnym rasizmem i wrogością. Jest oczywistą prawdą, że za Obamy zarówno Ameryka, jak Europa doprowadziły Arabów na skraj chaosu i jeszcze dalej, zniszczyły reżimy, które choć nie były demokratyczną utopią jak Stany Zjednoczone, przynajmniej dostarczały zarządzania i porządku publicznego. To jest w ostatecznym rachunku przyczyną tsunami uchodźców bijących w bramy Europy, a wszystko to spowodowane przez Stany Zjednoczone i ich katastrofalną politykę zagraniczną.


Wszystkie oznaki wskazują, że katastrofa Bliskiego Wschodu daleko nie jest jeszcze zakończona. Właściwie dopiero zaczyna się. Będzie gorzej z powodu dziesiątków miliardów dolarów, które wlewają się teraz do kufrów ajatollahów w wyniku szalonego porozumienia z Iranem. Wielka część tych pieniędzy pójdzie bezpośrednio nie tylko do Sił Kuds Irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, irańskiego skrzydła terroryzmu międzynarodowego, ale do rozmaitych organizacji terrorystycznych, które Iran wspiera, przyspieszając tym całkowite zniszczenie Bliskiego Wschodu i dużych połaci Afryki.


Fala uchodźców wzrośnie, a cenę zapłacą Europejczycy, którzy już stoją wobec legionów uchodźców i nie mają żadnego planu, co z nimi zrobić. Ostatecznie spełni się proroctwo Kaddafiego: islam podbije Europe bez jednego wystrzału.


Migration crisis islam will conquer Europe

Gatestone Institute, 28 września 2015

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Bassam Tawil

Palestyński badacz i publicysta.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Otwarte ramiona Elżbieta 2015-10-20


Dysydenci

Znalezionych 248 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14
Pojechałam do Izraela i nie żałuję tego     2018-08-12
Dlaczego przywódcy palestyńscy sprzeciwiają się pomaganiu własnej ludności?   Tawil   2018-07-18
Jesteśmy rasistami, ale przypisujemy to Izraelowi   Al-Sa'di   2018-07-10
Palestyńczycy: jak poprawić jakość życia?   Tawil   2018-06-30
Dlaczego my, Arabowie, musimy krzyczeć   Maroun   2018-06-27
Palestyńczycy: Ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2018-06-25
W przyszłym roku w Jerozolimie   Eid   2018-06-22
Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21
Jestem jawnym i dumnym syjonistą, bo jestem jawnym i dumnym lewicowcem   Maroun   2018-04-11
Kiedy religię przedstawia się jako ideologię, jest bardziej niebezpieczna niż broń nuklearna     2018-03-22
Grożenie terrorem nie powinno być sposobem zarabiania na życie   Darwish   2018-01-31
Arabskie reżimy przerażone wolnością w Izraelu   Meotti   2018-01-30
Odwiedzanie Izraela jest przywilejem, a nie prawem   Maroun   2018-01-20
Witajcie na Zachodzie, ale prosimy się nie integrować …    Arbabzadah   2018-01-01
Rzeczywista reakcja palestyńska na jerozolimskie przemówienie Trumpa   Tawil   2017-12-09
Do moich rodaków Libańczyków, których gniewają izraelskie bomby   Maroun   2017-11-05
Palestyńczycy zamykają w więzieniu dziennikarzy za ujawnianie korupcji   Toameh   2017-10-02
Iracki duchowny: muzułmanie są utrapieniem świata     2017-09-29
Błędem jest ograniczanie wolności myśli obywateli   Al-Salem   2017-09-28
Popieranie Izraela jest obowiązkiem lewicy   Maroun   2017-09-24
Kiedy "progresizm" miażdży kobiety muzułmańskie   Mohamed   2017-09-23
Muzułmanie amerykańscy powinni zdemaskować imamów, którzy głoszą nienawiść   Al-Hadj   2017-09-20
Ograniczanie praw kobiet: Prawa islamskie i multikulturalizm   Khan   2017-09-16
Palestyńczycy, których zachodnie media wolą nie widzieć   Toameh   2017-09-13
Ofiary islamizacji Turcji: kobiety   Bekdil   2017-09-09
Szef ONZ Guterres, media i palestyńskie fake news   Tawil   2017-09-06
Palestyńczycy: Niszczenie sądownictwa   Toameh   2017-09-04
My, muzułmanie, jesteśmy całkowicie pozbawionymi samokrytycyzmu płaczliwymi łobuzami na szkolnym podwórku   Nawaz   2017-09-02
Uderzyć w wylęgarnie terroru   Khan   2017-09-01
Musimy podjąć stanowczą decyzję     2017-08-27
Czy było etyczne ze strony Izraela NIEdeportowanie Arabów w 1948 i 1967 r.?   Maroun   2017-08-06
Zaprzeczaj Holocaustowi, ale nigdy nie kwestionuj szariatu?   Rafizadeh   2017-07-31
Problemem z wykrywaczami metalu jest to, że są one żydowskie   Maroun   2017-07-25
Islamska koncepcja “feminizmu”   Darwish   2017-07-23
UNESCO wspiera terroryzm   Tawil   2017-07-20
Modernizacja Bliskiego Wschodu jest spektakularna   Taheri   2017-07-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk