Prawda

Środa, 30 wrzesnia 2020 - 21:57

« Poprzedni Następny »


Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach


Khaled Abu Toameh 2020-08-12

Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, daje do zrozumienia, że popiera prawo Chin do trzymania ponad miliona muzułmanów w obozach reedukacyjnych i rozprawy z działaczami praw człowieka i dziennikarzami w Hong Kongu. Abbas muzułmanin, nie widzi powodu, dla którego on, albo ktokolwiek inny, miałby zwrócić się do Międzynarodowego Trybunału Karnego o rozpoczęcie dochodzenia w sprawie „zbrodni wojennych” Chin przeciwko muzułmanom. Na zdjęciu: Abbas spotyka się z chińskim prezydentem, Xi Jinpingie w Pekinie 18 lipca 2017 roku. (YouTube, zrzut z ekranu.)
Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas, daje do zrozumienia, że popiera prawo Chin do trzymania ponad miliona muzułmanów w obozach reedukacyjnych i rozprawy z działaczami praw człowieka i dziennikarzami w Hong Kongu. Abbas muzułmanin, nie widzi powodu, dla którego on, albo ktokolwiek inny, miałby zwrócić się do Międzynarodowego Trybunału Karnego o rozpoczęcie dochodzenia w sprawie „zbrodni wojennych” Chin przeciwko muzułmanom. Na zdjęciu: Abbas spotyka się z chińskim prezydentem, Xi Jinpingie w Pekinie 18 lipca 2017 roku. (YouTube, zrzut z ekranu.)

Autonomia Palestyńska (AP) twierdzi, że jest zdecydowana kontynuować żądania, by Międzynarodowy Trybunał Karny (ICC) prowadził dochodzenia przeciwko Izraelowi za „popełnianie zbrodni wojennych” przeciwko Palestyńczykom. AP ma nadzieję, że takie kroki ze strony ICC utorują drogę do wniesienia oskarżeń o “zbrodnie wojenne” przeciwko wielu Izraelczykom, włącznie z premierem, Benjaminem Netanjahu.


Równocześnie ze staraniami o postawienie w stan oskarżenia przedstawicieli Izraela za ich rzekome “zbrodnie wojenne” kierownictwo AP pracuje nad wzmocnieniem stosunków z Chinami, gdzie ponad milion muzułmanów jest przetrzymywanych w obozach reedukacyjnych.  


Palestyńscy przywódcy mają długą historię popierania dyktatorów i autokratycznych państw, włącznie z ajatollahem Chomeinim w Iranie, Saddamem Husajnem w Iraku i przywódcą Korei Północnej, Kim Dzong Unem. Obecne poparcie palestyńskiego kierownictwa dla represyjnego reżimu Chin jest częścią większego wzoru. Dowiedli, że są zawsze gotowi popierać każdego dyktatora, który otwarcie przeciwstawia się Izraelowi lub USA.


Zgodnie z tym wzorem przywódcy AP wybrali także popieranie Chin w sprawie represji wobec mieszkańców Hong Kongu, którzy protestowali przeciwko planom wprowadzenia prawo o ekstradycji do Chin właściwych. Jeśli Chiny to przeprowadzą, mieszkańcy Hong Kongu będą narażeni na niesprawiedliwe procesy i przemoc w Chinach. Istnieją także obawy, że Chiny uzyskają większe wpływy w Hong Kongu, co pozwoli im na atakowanie działaczy politycznych i obrońców praw człowieka oraz dziennikarzy.


Równocześnie, nie mija niemal żaden dzień bez tego by palestyńscy dygnitarze nie oskarżali Izraela o gwałcenie praw człowieka wobec Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy.


Ci oficjele jednak świadomie ignorują los muzułmanów w Chinach, z których większość jest Ujgurami, głównie tureckojęzyczną grupą etniczną  z północnozachodniego regionu Sinciang.


Internowani muzułmanie nie zostali oskarżeni o żadne przestępstwa i nie mają prawnej drogi do kwestionowania internowania. Często ich jedynym przestępstwem jest to, że są muzułmanami.


W zeszłym miesiącu prezydent AP, Mahmoud Abbas i chiński prezydent, Xi Jinping rozmawiali przez telefon o konflikcie izraelsko-palestyńskim i o staraniach zapobieżenia szerzeniu się pandemii koronawirusa. Abbas podobno “docenił starania Chin o podtrzymywanie sprawiedliwości sprawy palestyńskiej i zabezpieczenie prawomocnych praw i interesów narodu palestyńskiego, mówiąc, że fakty dowiodły raz za razem, że Chiny są najbardziej niezawodnym przyjacielem ludu palestyńskiego".


Zamiast poruszyć sprawę swoich współwyznawców, muzułmanów prześladowanych przez Chiny, Abbas poparł rzekomo „uprawnione stanowisko” Chin w sprawie Ujgurów.


Innymi słowy, Abbas mówi, że w pełni popiera prawo Chin do trzymania ponad miliona muzułmanów w obozach reedukacyjnych i do rozprawy z działaczami praw człowieka i dziennikarzami w Hong Kongu. Abbas, muzułmanin, nie widzi żadnego powodu, dla którego on lub ktokolwiek inny miałby zwrócić się do ICC o rozpoczęcie dochodzenia w sprawie „zbrodni wojennych” Chin wobec muzułmanów.


Zamiast pójść w ślady innych przywódców światowych i żądać sprawiedliwości dla mieszkańców Hong Kongu, Abbas podkreślił podczas rozmowy telefonicznej, że „palestyńska strona będzie nadal mocno stać wraz z Chinami i zdecydowanie popierać stanowisko Chin w sprawie Hong Kongu, Sinciangu i w innych sprawach dotyczących istotnych interesów Chin".


To już był drugi raz w niedawnym czasie, kiedy Abbas publicznie poparł Chiny w sprawie Hong Kongu. W maju Abbas wydał oświadczenie, w którym powiedział:

"Powtarzamy nasze poparcie dla prawa przyjaznej Chińskiej Republiki Ludowej zachowania suwerenności przeciwko każdej obcej interwencji w jej sprawy wewnętrzne i próby destabilizacji jej”.

To jest ten sam Abbas, który w ostatnich miesiącach wyrażał ostry sprzeciw wobec zamiarów Izraela zastosowania jego suwerenności wobec części Zachodniego Brzegu.


Z jednej strony Abbas wyraża poparcie dla prawa Chin narzucenia pełnej suwerenności na wszystkie terytoria, włącznie z Hong Kongiem i na zachowanie terytorialnej integralności. Z drugiej strony, Abbas żąda, by społeczność międzynarodowa narzuciła sankcje na Izrael, jeśli zastosuje on suwerenność do niektórych części Zachodniego Brzegu. Żąda także rozpoczęcia dochodzenia ICC o “zbrodnie wojenne”, ponieważ Izrael planuje rozciągnięcie izraelskiego prawa na części Zachodniego Brzegu.


Te podwójne standardy cuchną hipokryzją, jak również odrażającą pogardą dla ludności Hong Kongu i uciskanych muzułmanów w Chinach. Abbas od dawna oskarża Izrael o “uciskanie” Palestyńczyków, ale teraz popiera chiński reżim w potwornościach wobec jego braci muzułmanów i represjach wobec mieszkańców Hong Kongu.


Dlaczego palestyńscy przywódcy postanowili stanąć po stronie Chin? Pieniądze i poparcie polityczne. Palestyńczycy mają nadzieję, że Chiny zastąpią USA jako „uczciwy pośrednik” w konflikcie izraelsko-palestyńskim.  


Poparcie Abbasa dla chińskich potworności wyrządzanych muzułmanom i dla represji wobec mieszkańców Hong Kongu już się opłaciło. Chińczycy nagradzają obecnie Abbasa przez odrzucenie planu pokojowego prezydenta Trumpa dla Bliskiego Wschodu, „Pokój do dobrobytu”. Chiny ogłosiły, że stoją po stronie “sprawiedliwej sprawy Palestyńczyków”, jak powiedział w zeszłym miesiącu chiński przedstawiciel w ONZ, Zhang Jun Radzie Bezpieczeństwa. Przyrzekł także, że Chiny poprą wezwanie Abbasa do międzynarodowej konferencji pokojowej zamiast procesu pokojowego kierowanego przez USA. „Chiny są szczerym przyjacielem palestyńskiego ludu - powiedział Zhang. – Palestyński lud może zawsze liczyć na poparcie Chin w ich słusznej sprawie i legalnych prawach”.


Jak na ironię, chiński przedstawiciel, którego kraj szuka poparcia dla narzucenia pełnej suwerenności na Hong Kong – i inicjuje wrogie działania przeciwko swoim sąsiadom Indiom i Tajwanowi na Morzu Południowochińskim – mówił przeciwko jakimkolwiek izraelskim planom rozciągnięcia suwerenności na części Zachodniego Brzegu. "Jest niepokojące, że planowana aneksja może sprowokować nową rundę napięć”, argumentował  Zhang, ostrzegając, że taki ruch może stanowić “najbardziej poważne pogwałcenie międzynarodowego prawa". Chiny pouczające resztę świata o przestrzeganiu międzynarodowego prawa?  


W dodatku do politycznego poparcia Palestyńczycy oczekują, że Chiny nagrodzą ich milionami dolarów pomocy ekonomicznej, jak to już robią od kilku lat.


W zeszłym roku premier AP, Mohammad Sztajjeh, chwalił “niezachwiane poparcie” Chin dla praw Palestyńczyków, jak również ich poparcie dla Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy, włącznie ze szczodrą pomocą dla ubogich studentów, infrastruktury i sektora energii słonecznej.


Stając po stronie Chin, Palestyńczycy rzucili na pożarcie swoich muzułmańskich braci i mieszkańców Hong Kongu w zamian za pieniądze i wsparcie polityczne. Palestyńczycy są gotowi zrobić wszystko, by uderzyć w USA.


Palestyńczycy nie są jednak jedynymi muzułmanami, którzy zamknęli oczy na cierpienia muzułmanów w Chinach i gwałty wobec mieszkańców Hong Kongu.


"Głównym powodem, dla którego muzułmanie cierpią w milczeniu, jest to, że kraje o muzułmańskiej większości, które szalały przeciwko Rushdiemu, ‘Jyllands-Posten’ i ‘Charlie Hebdo’, postanowiły zachować milczenie” - napisał publicysta „Observera”, Nick Cohen.

"Powołują się na ideę muzułmańskiej solidarności tylko wtedy, kiedy im to pasuje.


W lipcu 2019 roku Pakistan, Arabia Saudyjska, Egipt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Algieria i inne państwa o muzułmańskiej większości, które pozują na obrońców wiary, pomogły zablokować zachodni wniosek do Narodów Zjednoczonych, wzywający Chiny, by pozwoliły na wjazd ‘niezależnych obserwatorów międzynarodowych’ na teren Sinciangu. Iran wydaje od czasu do czasu krytyczne uwagi, ale chce chińskiego wsparcia przeciwko administracji Trumpa, więc skargi są całkowicie zaszyfrowane. Ich hipokryzja jest niemal śmieszna (jeśli lubisz czarny humor). Iran, Egipt, Syria i dziesiątki innych krajów, które nie mogły znieść magicznej rzeczywistości w powieści, mogą teraz żyć z masową sterylizacją muzułmańskich kobiet. Mogą akceptować obozy koncentracyjne, ale stawiają granicę wobec duńskiej gazety… 


Aby zmniejszyć liczbę muzułmańskich Ujgurów w Sinciang, jak informuje chiński uczony, Adrian Zenz komuniści zmuszają kobiety do sterylizacji lub zakładają im wkładki antykoncepcyjne”.

Palestyńczycy wybrali nie tylko milczenie, ale wystąpili z pełnym poparciem obozów koncentracyjnych i totalitarnego reżimu Chin. Ich nienawiść do Izraela i USA oślepia ich do tego stopnia, że są gotowi popierać zamykanie ponad miliona muzułmanów w obozach reedukacyjnych w Chinach. Taki pokaz poparcia powinien służyć jako reedukacja społeczności międzynarodowej w sprawie wypaczonego pojęcia Palestyńczyków o sprawiedliwości.


Palestinians: We Support China’s Muslim Concentration Camps

Gatestone Institute, 6 sierpnia 2020

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaKhaled Abu Toameh - urodzony w 1963 r. w Tulkarem na Zachodnim Brzegu, palestyński dziennikarz, któremu wielokrotnie grożono śmiercią. Publikował między innymi w "The Jerusalem Post", "Wall Street Journal", "Sunday Times", "U.S. News", "World Report", "World Tribune", "Daily Express" i palestyńskim dzienniku "Al-Fajr". Od 1989 roku jest współpracownikiem i konsultantem NBC News.

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 244 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14
Pojechałam do Izraela i nie żałuję tego     2018-08-12
Dlaczego przywódcy palestyńscy sprzeciwiają się pomaganiu własnej ludności?   Tawil   2018-07-18
Jesteśmy rasistami, ale przypisujemy to Izraelowi   Al-Sa'di   2018-07-10
Palestyńczycy: jak poprawić jakość życia?   Tawil   2018-06-30
Dlaczego my, Arabowie, musimy krzyczeć   Maroun   2018-06-27
Palestyńczycy: Ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2018-06-25
W przyszłym roku w Jerozolimie   Eid   2018-06-22
Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21
Jestem jawnym i dumnym syjonistą, bo jestem jawnym i dumnym lewicowcem   Maroun   2018-04-11
Kiedy religię przedstawia się jako ideologię, jest bardziej niebezpieczna niż broń nuklearna     2018-03-22
Grożenie terrorem nie powinno być sposobem zarabiania na życie   Darwish   2018-01-31
Arabskie reżimy przerażone wolnością w Izraelu   Meotti   2018-01-30
Odwiedzanie Izraela jest przywilejem, a nie prawem   Maroun   2018-01-20
Witajcie na Zachodzie, ale prosimy się nie integrować …    Arbabzadah   2018-01-01
Rzeczywista reakcja palestyńska na jerozolimskie przemówienie Trumpa   Tawil   2017-12-09
Do moich rodaków Libańczyków, których gniewają izraelskie bomby   Maroun   2017-11-05
Palestyńczycy zamykają w więzieniu dziennikarzy za ujawnianie korupcji   Toameh   2017-10-02
Iracki duchowny: muzułmanie są utrapieniem świata     2017-09-29
Błędem jest ograniczanie wolności myśli obywateli   Al-Salem   2017-09-28
Popieranie Izraela jest obowiązkiem lewicy   Maroun   2017-09-24
Kiedy "progresizm" miażdży kobiety muzułmańskie   Mohamed   2017-09-23
Muzułmanie amerykańscy powinni zdemaskować imamów, którzy głoszą nienawiść   Al-Hadj   2017-09-20
Ograniczanie praw kobiet: Prawa islamskie i multikulturalizm   Khan   2017-09-16
Palestyńczycy, których zachodnie media wolą nie widzieć   Toameh   2017-09-13
Ofiary islamizacji Turcji: kobiety   Bekdil   2017-09-09
Szef ONZ Guterres, media i palestyńskie fake news   Tawil   2017-09-06
Palestyńczycy: Niszczenie sądownictwa   Toameh   2017-09-04
My, muzułmanie, jesteśmy całkowicie pozbawionymi samokrytycyzmu płaczliwymi łobuzami na szkolnym podwórku   Nawaz   2017-09-02
Uderzyć w wylęgarnie terroru   Khan   2017-09-01
Musimy podjąć stanowczą decyzję     2017-08-27
Czy było etyczne ze strony Izraela NIEdeportowanie Arabów w 1948 i 1967 r.?   Maroun   2017-08-06
Zaprzeczaj Holocaustowi, ale nigdy nie kwestionuj szariatu?   Rafizadeh   2017-07-31
Problemem z wykrywaczami metalu jest to, że są one żydowskie   Maroun   2017-07-25
Islamska koncepcja “feminizmu”   Darwish   2017-07-23
UNESCO wspiera terroryzm   Tawil   2017-07-20
Modernizacja Bliskiego Wschodu jest spektakularna   Taheri   2017-07-19
Arabowie, którzy nie cenią Izraela, są głupcami   Maroun   2017-07-16
My, Arabowie, mamy cholerne szczęście, że Żydzi nie zachowują się jak Arabowie   Maroun   2017-07-15
Nadchodzi kolejna antysemicka wojna, a świat dalej odwraca głowę   Maroun   2017-07-04
Turcja bez cenzury: wojna z mediami   Bulut   2017-07-03

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk