Prawda

Czwartek, 6 sierpnia 2020 - 20:52

« Poprzedni Następny »


Dzień Darwina

Zostałem “Cenzorem Roku"!


Jerry Coyne 2014-02-12


Mam dzisiaj poważniejsze sprawy do zamieszczania, ale chore kociaki i teraz to Wspaniała Widomość ciągle przeszkadzają. W tej sprawie pękam z dumy! Czytelnik Doc Bill właśnie poinformował mnie, że zostałem wybrany w ostrej konkurencji (wśród konkurentów był działacz antykreacjonistyczny Zack Kopplin) na „Cenzora Roku” przez Discovery Institute (DI). Nawet zrobili mi super zdjęcie!

Starszy Kłamca Członek Kolegium David Klinghoffer napisał uzasadnienie w Evolution News & Views, chociaż w jakiś sposób nie udało mu się pojąć, że taka nagroda naprawdę jest honorem, bo pochodzi z organizacji poświęconej przekazywaniu kłamstw dzieciom w szkołach (wszystkie podkreślenia z obwieszczenia DI):   

Chciałbym postawić sprawę jasno od samego początku: nadając Jerry’emu Coyne, biologowi z University of Chicago tytuł “Cenzora Roku”, my z Centrum Nauki i Kultury nie honorujemy go. Choć pomysł nadania „nagrody” za coś tak złośliwego jak cenzorowanie może brzmieć jak żart, nie jest nim. Jak mówi zastępca dyrektora CSC, John West: “To jest bardzo poważna sprawa. Cenzurowanie hamuje poszukiwania prawdy i rani niewinnych ludzi”.

Dr West mówi ponadto: “Wśród twardogłowych obrońców ewolucyjnej ortodoksji jest to obecnie standardowa procedura działania”. W ten sposób utrzymuje się naukowy “consensus” przeciwko sceptykom wobec Darwina i orędownikom inteligentnego projektu – przez zastraszanie.

„Nagroda” zostanie nadana w środę 12 lutego, w Dniu Darwina.

Mam nadzieję, że nagroda jest pieniężna: jest teraz sezon cassoulet i marzę o dobrym francuskim posiłku.

Osiągnięcie, które zdobyło mi tę nagrodę, wydaje się składać wyłącznie z pomocy w powstrzymaniu Erika Hedina przed propagowaniem religii na wykładach z fizyki i astronomii w Ball State University w Ohio. Czuję się jednak odrobinę urażony, że nie wspomnieli także o zdjęciu plakietki “Creatures of God” w Los Angeles County Museum of Natural History.  Fakt, że pominęli to wspaniałe osiągnięcie, pokazuje, że tym, co ich naprawdę boli, jest wyrzucenie Inteligentnego Projektu z uniwersytetu. Jak pisze Klinghoffer, chodzi także o użycie różnicy sił między mną a Hedinem, której użyłem, by go „tyranizować”:

Głos Coyne’a był decydujący w zmuszeniu rektora Ball State University, Jo Ann Gora, do wydania obejmującego cały kampus zakazu nauczania o inteligentnym projekcie w salach wykładowych. Obejmowało to zastraszanie i uciszanie młodego fizyka z Ball State, Erika Hedina. To jest cenzura. Tym jednak, co naprawdę rzuca się w oczy w wysiłkach Coyne’a, jest różnica sił między nim a jego ofiarą.

Tutaj jest Coyne, wygodnie usadzony na University of Chicago, na, jak się wydaje, łatwym, niemniej bardzo prestiżowym stanowisku. Jego obciążenie pracą jest tak niewielkie, że ma czas na pisanie na blogu Why Evolution Is True przez, jak się wydaje, okrągłą dobę, na frywolne ulubione tematy. Choć podobno jest naukowcem, jego główną pasją jest dokopywanie religii. Coyne’go chroni stały etat profesorski. Jest bezpieczny.

Z drugiej strony mamy Erika Hedina na uczelni państwowej Ball State w Indianie, ze znacznie mniejszym prestiżem. Hedin dużo publikuje w swojej dziedzinie, inaczej niż Coyne, ale nie ma stałego etatu, a więc naprawdę chodzi o jego zawodową przyszłość. Jego perspektywy w zawodzie są teraz znacznie bardziej mgliste dzięki profesorowi Jerry’emu Coyne. Trwoniąc czas na blogowanie o ślicznych zwierzakach i zamieszczanie karykatur obrażających różne religie – co robi Coyne – nie jest, jak jestem tego całkiem pewien, czymś, co dr Hedin uznałby za możliwe dla siebie, gdyby (co bardzo nieprawdopodobne) miał takie skłonności.

Mamy więc potężnego, o wysokim prestiżu i nade wszystko bezpiecznego Jerry’ego Coyne, napadającego z sąsiedniego stanu, żeby podbechtać pracodawcę Hedina, administrację Ball State. Dlaczego? Bo Hedin włączył do bibliografii dla interdyscyplinarnego kursu książki, które były pozytywnie nastawione do inteligentnego projektu (i inne, które były wobec niego krytyczne).

Coyne’mu udało się nie tylko zamknąć Hedina i zakazać inteligentnego projektu na całym kampusie. Był także despotą wykorzystującym różnicę sił, by tyranizować i zdominować bezbronnego młodszego uczonego.

Chciałbym sprostować jedną rzecz: “łatwe, niemniej bardzo prestiżowe stanowisko” nie jest całkiem właściwym opisem mojej pracy. Piszę na tej witrynie między 6 a 8 rano, przed godzinami pracy (posty są publikowane w ciągu dnia), poświęcając resztę czasu na obowiązki akademickie i pisanie książki. I pracuję 7 dni w tygodniu, z pewnością więcej niż „naukowcy” z Discovery Institute. Jest mi także niezmiernie smutno, jeśli dr Hedin czuje się „tyranizowany”, chociaż sądzę, że jest to własna hiperbola DI. Niemniej, jestem dumny, że rozpowszechniam zdjęcia kociąt zamiast kłamstw.


Ale naprawdę, Discovery Institute: lubicie mnie! Właśnie teraz, lubicie mnie! A szczerze mówiąc, choć jestem laureatem tego zaszczytu, wielu z nas ma udział w tym zwycięstwie, bo taka tyrania nie mogłaby trwać bez pomocy wielu innych. Szczególnie chciałbym podziękować anonimowemu studentowi Ball State University, który, mając po uszy Jezusowych bajek Hedina („Żaden hinduski małpi bóg nie mógłby tego zrobić”) poinformował o wybrykach Hedina inną anonimową osobę, która zwróciła mi na to uwagę. Chciałbym podziękować Fundacji Wolność od Religii, a szczególnie adwokatowi Andrew Seidelowi, za zwrócenie uwagi Rektora i pracowników akademickich Ball State University na zachowanie Hedina. A przede wszystkim, chciałbym podziękować rektor Ball State University, Jo Ann Gora (obecnie na emeryturze) za przeciwstawienie się nauczaniu kreacjonizmu w przebraniu na jej Uniwersytecie. W rzeczywistości, Gora zasługuje na tę nagrodę znacznie bardziej niż ja, bo to ona podjęła działania i zajęła bezkompromisowe stanowisko przeciwko nonsensowi IP oraz na rzecz prawdziwej nauki.


Dziękuję, doktorze Klinghoffer i dziękuję wszystkim ludziom z Discovery Institute. Będę niezmiernie cenił ten honor i położę go na biurku tuż obok mojej nagrody “Emperor Has No Clothes” [Cesarz nie ma ubrania] z Fundacji Wolności od Religii.


Moi ludzie już wystosowali bardziej formalne podziękowanie, ale zamieniliście mi ten dzień w radosne święto!


Great news: I’m the Discovery Institute’s "Censor of the year"

Why Evolution Is True, 10 lutego 2014

Tłumaczenie M.K.Jerry Coyne

Profesor na wydziale ekologii i ewolucji University of Chicago, jego książka "Why Evolution is True" (Polskie wydanie: "Ewolucja jest faktem", Prószyński i Ska, 2009r.) została przełożona na kilkanaście języków, a przez Richarda Dawkinsa jest oceniana jako najlepsza książka o ewolucji.  Jerry Coyne jest jednym z najlepszych na świecie specjalistów od specjacji, rozdzielania się gatunków.  Jest wielkim miłośnikiem kotów i osobistym przyjacielem redaktor naczelnej. 

Uzupełnienie


Przez pomyłkę opublikowaliśmy zdjęcie kotka, którego (wraz z rodzeństwem) przygarnęła czytelniczka WEIT i nazwała Jerry Coyne.  


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. pseudonauka svante 2014-02-23


Nowy ateizm i krytyka religii

Znalezionych 647 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy: Priorytety muzułmańskich “uczonych” podczas COVID-19   Toameh   2020-08-04
Ituriel – elektroniczny bóg. Czyli książka, której nie napisałem.   Ferus   2020-08-02
Porwanie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-08
Dlaczego nauki i religii nie można ze sobą pogodzić   Koraszewski   2020-07-05
Palestyńczycy: Nieislamskie prawo o ochronie rodziny   Toameh   2020-07-02
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-01
Pochwała parlamentarnego ateizmu   Koraszewski   2020-06-28
Palestyńczycy: Czy rzeczywiście chodzi o “aneksję”?   Toameh   2020-06-26
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i KnesetCzęść 5: Wbijanie noża   Pandavar   2020-06-24
Przerażająca prawda o dziewicach z raju   Koraszewski   2020-06-24
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja (VI)   Ferus   2020-06-21
Turcja: Uczniowie czytają Koran i porzucają islam   Bulut   2020-06-19
Wiara, nauka i umiłowanie bzdury   Koraszewski   2020-06-17
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-06-17
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja. V   Ferus   2020-06-14
Dżihadystyczne narracje i islamskie fobie w Nigerii   Igwe   2020-06-11
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu (3)   Pandavar   2020-06-10
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja. IV   Ferus   2020-06-07
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu   Pandavar   2020-06-03
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja (III)   Ferus   2020-05-31
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Knesset.   Pandavar   2020-05-27
Męczeństwo w obronie niezmiernej głupoty   Koraszewski   2020-05-25
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja. II   Ferus   2020-05-24
Nie ma boga nad Boga   Koraszewski   2020-05-18
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości - fikcja   Ferus   2020-05-17
Naprawdę świat chce być oszukiwany?   Ferus   2020-05-10
Usunięcie „Izraela” z duńskiej Biblii   Jacoby   2020-05-05
Fikcja uznawana za Prawdę (VIII)   Ferus   2020-05-03
Fikcja uznawana za Prawdę (VII)   Ferus   2020-04-26
Fikcja uznawana za Prawdę (VI)   Ferus   2020-04-19
Fikcja uznawana za Prawdę (V)   Ferus   2020-04-11
Fikcja uznawana za Prawdę (IV)   Ferus   2020-04-05
Oderwanie charedim   Rosenthal   2020-04-01
Fikcja uznawana za Prawdę (III)   Ferus   2020-03-29
Pandemia i muzułmańskie priorytety   Pandavar   2020-03-26
Fikcja uznawana za Prawdę (II)   Ferus   2020-03-22
Fikcja uznawana za Prawdę   Ferus   2020-03-15
Uciekłaś od wojny, a oni przyjęli cię      2020-03-13
Najdłużej trwająca mistyfikacja. Podsumowanie.   Ferus   2020-03-08
Religie usprawiedliwiają zabijanie, kradzież i inne przestępstwa   Al-Tamimi   2020-03-06
Credo islamu z ust autorytetu     2020-03-02
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (IX)   Ferus   2020-03-01
Francja po cichu wprowadza z powrotem przestępstwo bluźnierstwa   Meotti   2020-02-27
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (VIII)   Ferus   2020-02-23
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (VII)   Ferus   2020-02-16
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (VI)   Ferus   2020-02-09
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (V)   Ferus   2020-02-02
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (IV)   Ferus   2020-01-26
Nie, islamofobia nie jest tym samym co antysemityzm   Bulut   2020-01-26
Niepowodzenie islamistycznej kampanii Erdogana w Turcji   Bekdil   2020-01-25
Najbardziej szalony grant Templetona jak dotąd: Ewolucja i “ofiarna miłość”   Coyne   2020-01-20
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości. Suplement „B”.   Ferus   2020-01-19
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości. Suplement „A”.   Ferus   2020-01-12
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (III)   Ferus   2020-01-05
Murem za czarną zarazą   Koraszewski   2019-12-30
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (II)   Ferus   2019-12-29
Jak Bóg stworzyl kiłę i dlaczego było to dobre   Kruk   2019-12-28
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości   Ferus   2019-12-22
Moje ostatnie jasełkowe refleksje   Ferus   2019-12-15
Papież Franciszek, „Pieśń o Rolandzie” i imam Al-Tayeb   Meotti   2019-12-12
Refleksje sprzed lat: Podstępna działalność Szatana i inne.   Ferus   2019-12-08
Chrześcijaństwo, Zagłada i syjonizm   Koraszewski   2019-12-02
Bajka-nie bajka o powstaniu religii   Ferus   2019-12-01
Wskrzeszenie Józefy K.   Koraszewski   2019-11-26
Refleksje sprzed lat: Wartości chrześcijańskie   Ferus   2019-11-24
Byli ateiści, obecnie wierzący   Ferus   2019-11-17
Dewocja to pobożność? Czyli wizyta u starszej pobożnej pani.   Ferus   2019-11-10
Biskupa czerep rubaszny   Koraszewski   2019-11-08
Sen mara, Bóg wiara, nieśmiały głos podświadomości, czy bezsensowne rojenia senne?   Ferus   2019-11-03
Refleksje sprzed lat: „Proporcje krzyku i smaku”   Ferus   2019-10-27
Trudne początki mitu   Ferus   2019-10-20
Jak Bóg ogarnia swoje dzieło   Ferus   2019-10-13
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców (V)   Ferus   2019-10-06
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców IV   Ferus   2019-09-29
Katolicka Afryka i jej niepokoje   Igwe   2019-09-27
Turcja: ucieczka od religii?   Bulut   2019-09-25
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców (III)   Ferus   2019-09-22
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców (II)   Ferus   2019-09-15
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców   Ferus   2019-09-08
Zlecenie walki z szatanem   Koraszewski   2019-09-02
Mrówki i ludzie. Czyli niepokojące podobieństwo „korony stworzenia” do bezrozumnych owadów.   Ferus   2019-09-01
Jabłko, które jabłkiem nie było   Ferus   2019-08-25
Ta miłość zaczęła się od strachu   Koraszewski   2019-08-24
Problem „ukrywającego się Boga”.   Ferus   2019-08-18
Hipoteza Boga kontra nauka (IV)   Ferus   2019-08-11
Na początku był jakiś Jezus   Koraszewski   2019-08-05
Hipoteza Boga kontra nauka (III)   Ferus   2019-08-04
Hipoteza Boga kontra nauka (II)   Ferus   2019-07-28
Hipoteza Boga kontra nauka   Ferus   2019-07-21
Apostołowie Nowego Ładu (II)   Ferus   2019-07-14
Bóg bez państwa i państwo bez Boga   Koraszewski   2019-07-12
Apostołowie Nowego Ładu. Czyli ludzie pogodzeni z nieubłaganymi prawami natury.   Ferus   2019-07-07
Pamięć i odrzucona tożsamość   Koraszewski   2019-06-27
O znaczeniu świeckich usług medycznych   Igwe   2019-06-22
Bezlitosne Miłosierdzie Boże   Ferus   2019-06-16
Dziecko i jego I Komunia Święta   Ferus   2019-06-09
Tajemnica zawodowa duchownych   Ferus   2019-06-02
Rozmyślając nad sensem życia (VIII)   Ferus   2019-05-26
Rozmyślając nad sensem życia (VII)   Ferus   2019-05-19
Rozmyślając nad sensem życia (VI)   Ferus   2019-05-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk