Prawda

Środa, 7 czerwca 2023 - 18:45

« Poprzedni Następny »


Czego chcą palestyńscy terroryści?


Bassam Tawil 2015-10-26

Fadi Alloun, prawdopodobnie najbardziej przystojny mężczyzna w Jerozolimie, pchnął nożem 15-letniego żydowskiego chłopca na ulicy w minionym tygodniu. Policja zastrzeliła Allouna krótko po ataku.
Fadi Alloun, prawdopodobnie najbardziej przystojny mężczyzna w Jerozolimie, pchnął nożem 15-letniego żydowskiego chłopca na ulicy w minionym tygodniu. Policja zastrzeliła Allouna krótko po ataku.


W ciągu ostatnich kilku dni miałem okazję odwiedzić domy niektórych palestyńskich mężczyzn i kobiet zaangażowanych w utrzymującą się falę terroryzmu przeciwko Izraelczykom – przemoc, którą niektórzy określają mianem "intifada", czyli powstanie.

Podczas tych wizyt zobaczyłem to, co zobaczylibyście i Wy, a mianowicie, że żaden z tych Palestyńczyków nie zaznał ciężkiego życia. O ich warunkach mieszkaniowych można było powiedzieć wszystko, tylko nie to, że były ubogie. W rzeczywistości, ci mordercy prowadzili komfortowy styl życia, z nieograniczonym dostępem do wykształcenia i pracy.


Czterech terrorystów pochodziło z Jerozolimy i, jako stali rezydenci, którzy nie ubiegali się o obywatelstwo, posiadali izraelskie dowody osobiste. Cieszyli się wszystkimi prawami obywateli Izraela, z wyjątkiem głosowania do Knessetu. Przecież jednak Arabowie z Jerozolimy nie zabijają i nie umierają, dlatego, że chcą głosować w izraelskich wyborach parlamentarnych.


Ci młodzi ludzie wykorzystywali swój status stałych mieszkańców Izraela, by zorganizować się i mordować Żydów. Wszyscy mieli izraelskie dowody tożsamości, które pozwalały im bez ograniczeń podróżować po Izraelu, a nawet posiadać i jeździć pojazdami z izraelskimi tablicami rejestracyjnymi. Byli także uprawnieni do świadczeń społecznych i bezpłatnej opieki zdrowotnej przyznawanej wszystkim obywatelom Izraela, niezależnie od ich wyznania, koloru skóry czy pochodzenia.


Żaden z tych młodych Palestyńczyków biorących udział w niedawnych atakach terrorystycznych nie mieszkał w lepiance, namiocie, ani nawet w wynajętym mieszkaniu. Wszyscy mieszkali w domach, które należały do ich rodzin. Mieli też nieograniczony dostęp do Internetu. Nosili przy sobie smartfony, dzięki czemu mogli dzielić się swoimi poglądami na Facebooku i Twitterze, a także, m.in., mogli angażować się w podburzanie do przemocy przeciwko Izraelowi i Żydom.


Na przykład, w domu Muhannada Halabiego, Palestyńczyka, który zamordował dwóch Żydów na Starym Mieście w Jerozolimie w poprzednim tygodniu, dowiedzielibyście się, że jego ojciec jest biznesmenem handlującym urządzeniami do klimatyzacji oraz że posiada swoją własną firmę w Ramallah. Dom rodzinny Muhannada, w wiosce Surda na północnych obrzeżach Ramallach, wygląda jakby był wyjęty z filmu nakręconego w San Diego.


Według rodziny, Muhannad Halabi był rozpuszczonym chłopakiem, który dostawał wszystko, o co tylko poprosił. Studiował prawo na Uniwersytecie Al-Quds w pobliżu Jerozolimy i mógł swobodnie przemieszczać się pomiędzy Ramallah a miasteczkiem studenckim. Ale szczęśliwe życie, jakie prowadził, nie powstrzymało Muhannada przed dołączeniem do Islamskiego Dżihadu ani przed zabiciem dwóch Żydów.


Przypadek Shuruq Dweyat, 18-letniej studentki z wioski Tsur Baher w Jerozolimie praktycznie niczym się nie różni od przypadku Muhannada Halabiego. Obecnie przebywa ona, nieodpłatnie, w izraelskim szpitalu, po tym, jak odniosła poważne obrażenia wskutek postrzelenia jej przez Żyda, którego próbowała zamordować na Starym Mieście w Jerozolimie. Studiowała historię i geografię na Uniwersytecie Betlejemskim, na który dojeżdżała z domu cztery razy w tygodniu, nie napotykając na żadne utrudnienia ani nie będąc zatrzymywaną przez izraelskich żołnierzy.


Na zdjęciach opublikowanych przez Shuruq w mediach społecznościowych widać szczęśliwą młodą kobietę, która nie przestaje się uśmiechać i robić sobie "selfiaki". Ma swój własny smartfon. Jej rodzina, podobnie jak rodziny innych terrorystów, ma własny dom i prowadzi wyjątkowo komfortowe życie. Posiadany przez nią izraelski dowód tożsamości umożliwia jej na dotarcie o każdej porze dnia i nocy w dowolne miejsce Izraela. Zdecydowała się jednak skorzystać z tego przywileju i próbowała zamordować przypadkowego Żyda idącego ulicą. Przyczyna? Powodowała nią nienawiść, antysemityzm i zajadły fanatyzm. Była kolejną ofiarą zmasowanej maszyny propagandowej, która nieustannie demonizuje Izrael i Żydów.


Gdybyście poznali 19-letniego Fadiego Allouna, prawdopodobnie uznalibyście go za najprzystojniejszego mężczyznę w Jerozolimie. Fadi, który pochodził z Issawiyeh w Jerozolimie, także cieszył się wygodnym życiem pod rządami Izraela. Również posiadał izraelski dowód tożsamości i mógł swobodnie podróżować po całym kraju. Jego rodzina powiedziała mi, że uwielbiał chodzić do izraelskich centrów handlowych i kupować ubrania w sklepach Zary, Renuara, czy Castro. W swoich modnych "ciuchach" i okularach przeciwsłonecznych, bardziej przypominał włoskiego modela niż przeciętnego terrorystę. On też miał nielimitowany dostęp do Internetu, a jego rodzina posiadała własny dom.


Jednak komfortowe życie Fadiego w Izraelu nie powstrzymało go przed zaatakowaniem nożem pierwszego napotkanego na ulicy Żyda. Stało się to w ubiegłym tygodniu. Fadi pchnął nożem 15-letniego żydowskiego chłopca tuż przy Starym Mieście w Jerozolimie. Zmarł, postrzelony przez policjantów izraelskich, którzy natychmiast zostali wysłani na miejsce ataku. Fadi nie zdecydował się mordować Żydów, ponieważ miał trudne życie. Nie doprowadziła go też do tego skrajna nędza. Miał praktycznie wszystko, o czym marzył, a jego rodzina była bogata. W rzeczy samej, jego życie było o wiele lepsze niż życie wielu jego palestyńskich rówieśników na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy. Jako mieszkaniec Izraela, Fadi mógł podróżować po całym kraju i miał pełen dostęp do restauracji, centrów handlowych i siłowni.


Inni młodzi mężczyźni i kobiety, odpowiedzialni za obecną falę ataków terrorystycznych, również wiedli szczęśliwe życie. Niektórzy z nich mieli pracę w Izraelu, m.in. dzięki temu, że posiadali izraelskie dowody tożsamości. Osobom, które przybyły z Zachodniego Brzegu, udało się ominąć punkty kontrolne i barierę bezpieczeństwa, podobnie jak udaje się to tysiącom innych palestyńskich pracowników, którzy codziennie przechodzą do Izraela w poszukiwaniu pracy i lepszego życia.


Mówiąc szczerze, zazdrościłem terrorystom, ponieważ wiedli takie komfortowe życie. Umeblowanie w ich domach jest o wiele lepsze niż moje własne. A jednak luksusy nie powstrzymały ich przed decyzją o mordowaniu Żydów.


Co to wszystko oznacza? Pokazuje, że palestyńscy terroryści nie są motywowani do działania ubóstwem i niedolą, jak od dawna twierdzono. Motywuje ich nienawiść do Żydów inspirowana przez ich przywódców, media i meczety. Żydzi są wrogami I nie mają prawa przebywać w tym zakątku świata.


Dowodzi to także, że konflikt nie ma nic wspólnego z islamskimi świętymi miejscami czy Jerozolimą, ale z chęcią zabijania Żydów, kiedy tylko jest to możliwe. Zamordowanie dwóch Żydów na Starym Mieście w Jerozolimie czy żydowskiego małżeństwa na oczach ich czwórki dzieci nie dotyczy meczetu Aqsa ani "okupacji". Tu chodzi o żądzę mordu, chęć zabicia tylu Żydów, ilu się da. Terroryści nie widzieli żadnej różnicy między Żydem mieszkającym we wschodniej części Jerozolimy, na Zachodnim Brzegu, w Tel Avivie czy Afule [w północnym Izraelu]. Dla terrorystów I ich sponsorów, wszyscy Żydzi są "kolonistami", a Izrael jest jedną wielką kolonią, którą należy wyeliminować.


Nasz konflikt z Izraelem nie ma nic wspólnego z "okupacją", Jerozolimą, świętymi miejscami czy granicami. Nie chodzi w nim też o ubóstwo, złe warunki życia, czy mury, płoty i punkty kontrolne. Konflikt tak naprawdę odnosi się do samego istnienia Izraela w tej części świata. Obecna fala terroryzmu stanowi kolejną fazę naszego marzenia o wymazaniu Izraela z powierzchni ziemi. To nie jest intifada. To kolejny szał zabijania, którego celem jest sterroryzowanie Żydów i zmuszenie ich do opuszczenia tego zakątka świata. Udało się to już na pozostałym obszarze Bliskiego Wschodu, a teraz atak jest tam również skierowany przeciwko chrześcijanom.


Terroryści i ich zwolennicy nie walczą przeciwko punktowi kontrolnemu czy murom. Pragną, by Izrael został zniszczony, by Żydzi zostali zabici, i żeby ulicami Izraela płynęła żydowska krew.


What Do Palestinian Terrorists Want?

Gatestone Intstitute, 17 października 2015r.
Tłumaczenie: Paulina Wojciechowska


Bassam Tawil

Palestyński badacz i publicysta.


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 298 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Profesor z Teheranu: Mniej niż 10% Irańczyków chce unicestwienia Izraela   Fitzgerald   2023-04-13
Fatwa potępia Hamas za rakiety, które spadły w Gazie, za dzieci-żołnierzy, za ludzkie tarcze i za profanowanie Ramadanu   Amos   2023-04-04
Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk