Prawda

Środa, 24 lutego 2021 - 18:23

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Co stałoby się, gdyby zwyciężyli?


Ryan Bellerose 2016-04-19


Rozmawiałem z przyjaciółką, kanadyjską Indianką, która jest bardzo proarabska i promuzułmańska. Zdumiewa mnie jej stanowisko, ponieważ przyznaje prywatnie, że wie, iż Arabowie są Białymi Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, że nie są rdzennym ludem w Izraelu ani w wielu innych miejscach. Zamieszcza jednak memy takie jak „ W Izraelu jest apartheid” i inne nonsensy, a potem zdejmuje je, kiedy jej tłumaczę co to za nonsens – ale zawsze po kilku tygodniach wrzuca coś podobnego.

Myślę jednak, że dzisiaj udało mi się do niej dotrzeć jednym prostym argumentem. A jest to argument, za którym stoi olbrzymia liczba dowodów.


Jest prosty. Przy wyborze strony, jeśli zignoruje się względy moralne i etyczne i wybieramy wyłącznie na podstawie własnego interesu, którą stronę należy wybrać?


Jeśli ktoś jest krótkowzroczny, jest dość oczywiste, że powinno się wybrać Arabów. Mają za sobą pieniądze za ropę naftową, mają za sobą lewicę i mają tak zdumiewające umiejętności propagandowe. Przekonali świat, iż autorytarna i nieludzka ideologia z tak wieloma wyznawcami jest stroną słabszą i że nie można jej winić za jej tendencję do łamania praw człowieka oraz fundamentalnych zasad moralnych. Dokonanie tego było naprawdę fantastycznym wyczynem. Nie mówiąc już o tym, że jeśli wkurzysz Arabów, istnieje duże ryzyko, że spróbują cię zabić i prawdopodobnie pokazać jeszcze tę egzekucję w Internecie. Nie panują zbyt dobrze nad swoimi impulsami, żeby ująć to delikatnie.


Jeśli spojrzysz na Żydów, zobaczysz grupę ludzi, którzy nie mogą zgodzić się co do czegokolwiek, którzy wydają olbrzymie ilości pieniędzy na płace dla zarządzających problemami zamiast ich rozwiązaniami, co jest to niepojęte, biorąc pod uwagę oszałamiający potencjał intelektualny, jaki mają do dyspozycji.


Jest ich około 12 milionów na całym świecie. Mają jedno maleńkie państwo pośrodku morza wrogości, a to państwo jest w nieustannej wojnie z mniejszością, która nie jest mniejszością. Nie potrafią zdecydować, czy są krajem europejskim, czy krajem bliskowschodnim. Historia, archeologia i genetyka pokazują wyraźnie, że są ludem rdzennym, niemniej często zachowują się jak kolonizatorzy/okupanci, posuwając się tak daleko, że działają tak, jakby ziemie ich przodków i ich miejsca święte nie były wystarczająco ważne, by ich bronić. Jest powszechnie znaną w świecie prawdą, że jeśli działasz, jakby coś było dla ciebie mało ważne, ktoś będzie próbował ci to odebrać. Jeśli wkurzysz Żydów, pewnie otrzymasz e-mail z ostrymi słowami. A i to tylko pod warunkiem, że zechce im się zadać sobie trud.


Przy takim zachwalaniu towaru staje się dość oczywiste, dlaczego ludzie wybierają łatwą drogę i po prostu popierają Arabów. Spójrzmy jednak na prawdopodobny rezultat takiego poparcia, bo choć ustaliliśmy, że może to dawać dobre samopoczucie na krótką metę, co będzie na dłuższą metę?

 

Jeśli Arabowie zwyciężą: po pierwsze, mam nadzieję, że nie lubisz praw człowieka, do których tak się przyzwyczaiłaś, bo ich nie zatrzymasz. Ta głupia sprawa z równymi prawami?  Jeśli jesteś kobietą, twoje prawa będą równe połowie praw mężczyzny. Nie będziesz mogła wyjść z domu bez nadzoru, a jeśli będziesz miała nieszczęście i cię zgwałcą, miej lepiej nadzieję, że jest na to świadek poza tobą, bo inaczej posypią ci sól na twoje rany i ukamienują. Jesteś gejem? Nie martw się, dopóki nikt tego nie odkryje, będziesz w porządku. Jeśli odkryją, to mam nadzieję, że nie przeszkadza ci, że zrzucą cię z wysokiego budynku. To jest, jeśli nie powieszą cię na dźwigu. O, jesteś chrześcijanką? Spoko – jak długo będziesz płacić podatek zimmi (z grubsza dwukrotność normalnego) zażądają tylko, byś NIGDY WIĘCEJ NIE MÓWIŁA PUBLICZNIE O SWOJEJ RELIGII ani nie nosiła biblii publicznie. Nawiasem mówiąc, pod karą śmierci. Jeśli, jak ja, jesteś „pogańskim” Indianinem, który nie uważa biblii za swój podstawowy tekst święty, nie martw się, otrzymasz szansę nawrócenia się na islam zanim cię zabiją. To wszystko jest jednak dobre. Oni wierzą w prawa człowieka, jak długo nie są one sprzeczne z Koranem.


Jeśli potrzeba dowodu na każde z moich twierdzeń, wystarczy spojrzeć na DOWOLNY KRAJ NA ŚWIECIE Z MUZUŁMAŃSKĄ WIĘKSZOŚCIĄ. Znajdź mi jeden, w którym nie  łamie się masowo praw człowieka, w którym respektuje się wolność religijną lub choćby najbardziej podstawowe prawa człowieka. A to jest strona, którą wybrali tak zwani wojownicy sprawiedliwości społecznej, nowa lewica, która rzekomo cała jest oddana prawom człowieka. Niemniej stoją po stronie tej ideologii, która je im odbierze. Nie ukrywają, że ich celem jest odzyskanie panowania nad każdą ziemią kiedykolwiek podbitą przez muzułmanów i założenie kalifatu, a potem – dlaczego na tym poprzestać?  Chcą całego świata, by szerzyć na nim islamski pokój i miłość. Och, a zanim opowiesz mi wszystko o tych muzułmanach, którzy nie zgadzają się z poglądem większości? Znam ich wielu i oni także zostaną zabici.


No dobrze, a co by się stało, gdyby zwyciężyli Żydzi? Co by się stało, gdyby Żydzi osiągnęli swój cel, jakim jest pokój i samostanowienia w kraju swoich przodków? Mogłabyś kupić koszerną żywność w supermarkecie. Kropka. To tyle. Jesteś gejem? Spoko, bracie. Chcesz tęczową paradę? Jasne. Kobiety chcą szalonych rzeczy, takich jak głosowanie i prowadzenie samochodu? Pewnie. Widziałaś jak Żydzi prowadzą i parkują w Izraelu? Nie może być gorzej, ale kobiety mogą także to robić. A, nawiasem mówiąc, jeśli jesteś kobietą, możesz mieć równe prawa. Chrześcijanie chcą czcić swojego Boga? Super, tylko nie zmuszaj innych, a wszystko będzie w porządku. Indianie? Chcecie czcić Boga po swojemu? Super, jak długo nikomu nie wyrządzacie krzywdy, to świetnie. Żydzi, którzy nie idą za opinią większości? To prawdopodobnie jest ich większość – ci ludzie sprzeczają się bardziej niż ktokolwiek inny, kogo w życiu poznałem. Dlatego pewnie nie obchodzi ich, czy się zgadzasz z nimi, czy nie.


Skąd wiem, że tak jest? Bo byłem w Izraelu. Nie obchodzi ich żadna z tych rzeczy. Są prawdopodobnie ludźmi najbardziej przejętymi prawami człowieka, jakich kiedykolwiek widziałem, do tego stopnia, że czasami szkodzą własnym prawom człowieka, by bronić praw innych. Ich tradycje wypływają z debatowania – byli tak uparci, że przetrwali trzy tysiące lat wygnania. Jestem całkiem pewien, że nie wściekną się, bo jakiś facet się z nimi nie zgadza.


To jest najbardziej podstawowy powód, by ludzie zmądrzeli. Na krótką metę czują się dobrze, popierając fundamentalistycznych muzułmanów – kto wie, może nawet ten krokodyl pożre ich na samym końcu. Ja go jednak wolę nie karmić.


What would happen if they won

Israellycool, 11 kwietnia

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRyan Bellerose

Kanadyjski działacz na rzecz praw Indian, studiował również historię Bliskiego Wschodu i rozpoczął ruch przeciwstawiania się kłamliwemu porównywaniu sytuacji amerykańskich Indian i Palestyńczyków. 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Co stałoby się, gdyby zwyciężyli? ac 2016-04-19


Notatki

Znalezionych 1774 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Propaganda terroryzmu nadal obecna na Twitterze   Fernandez   2021-02-23
Okrucieństwo podnoszenia płacy minimalnej   Jacoby   2021-02-23
Na tropach dyktatora i smętków   Koraszewski   2021-02-22
Czy zapał Bidena do zawarcia umowy zadziała lepiej niż „maksymalne naciski”?   Tobin   2021-02-22
Kościół antyrasizmu   Coyne   2021-02-20
Łamanie praw człowieka, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-02-19
Czy sukcesy Trumpa przetrwają na Bliskim Wschodzie?   Milliere   2021-02-18
Nawet najbardziej elokwentni Palestyńczycy (tacy jak Noura Erakat) mają idiotyczną mentalność “sumy zerowej”, że pomaganie Izraelowi równa się szkodzeniu Palestyńczykom     2021-02-17
Człowiek to brzmi dumnie   Koraszewski   2021-02-17
Dla Obamy Izrael nie był “żadną Ziemią Obiecaną”   Bard   2021-02-16
Przeszłość i przyszłość, czyli uwagi o futurologii   Koraszewski   2021-02-15
Wybory prezydenta Bidena wskazują na długą listę błędów w polityce wobec Bliskiego Wschodu   Amos   2021-02-15
Klapki na oczach antyizraelskich historyków: “Porozumienia Abrahamowe nie są historyczne”     2021-02-14
Hady Amr i inne powody do złośliwej satysfakcji w Ramallah   Blum   2021-02-13
Zagubiona w kontrowersji wokół laserów z przestrzeni kosmicznej   Collins   2021-02-12
O kryzysach humanitarnych i kryzysie humanistycznym   Koraszewski   2021-02-11
O Polaku, który zaważył na losach świata   Garczyński-Gąssowski   2021-02-09
Palestyńczycy: Nie dla normalizacji z „syjonistycznym tworem”   Toameh   2021-02-08
Oszustwo w sprawie palestyńskich uchodźców   Bard   2021-02-07
Nowi ludzie w Waszyngtonie: Co kryje się za gestami   Taheri   2021-02-06
Niegdysiejszy i przyszły “bystrooki ekspert”, Robert Malley   Fitzgerald   2021-02-06
Rękawiczki Berniego, memy i inne sprawy   Collins   2021-02-03
Dlaczego ustępstwa Bidena wobec Palestyńczyków szkodzą im zamiast pomagać   Tobin   2021-02-02
Arabski medyczny apartheid – gdzie jest oburzenie?   Tawil   2021-02-01
Wendy Sherman i sztuka spadania w górę   Tobin   2021-01-26
Dokąd zmierzasz Ameryko?   Koraszewski   2021-01-25
Edukacyjna czystka etniczna   Kemp   2021-01-25
Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?   Fitzgerald   2021-01-24
Rozruchy w Waszyngtonie i tłumek wieszczący “koniec Ameryki”   Taheri   2021-01-22
Rzecz o prawdzie, nauczaniu i namaszczonych   Koraszewski   2021-01-21
Dlaczego giganty Big Tech nigdy nie cenzurują zagranicznych reżimów autorytarnych?   Frantzman   2021-01-20
Izrael wraca do przyszłości   Glick   2021-01-18
Grona rozproszonego gniewu   Koraszewski   2021-01-18
Oskarżenie Izraela o “apartheid” przez B’Tselem ukrywa jego złowrogą agendę   Frantzman   2021-01-17
W obronie obiektywności i liberalizmu   Jackoby   2021-01-15
Media społecznościowe cenzorem XXI wieku.   Lindenberg   2021-01-13
Depcząc zdrowy rozsądek   Tsalic   2021-01-12
Zamach na dyskurs wieczorową porą   Koraszewski   2021-01-11
Biegnące ku dorosłości. Czyli jak szybko dojrzewają dzieci? Zbyt szybko!   Ferus   2021-01-10
Arabia Saudyjska i progi zwalniające postęp na drodze do normalizacji   Fitzgerald   2021-01-10
Szalone rady dla prezydenta Bidena   Bard   2021-01-09
Kiedy załamują się rządy prawa nikt nie jest bezpieczny   Tobin   2021-01-08
Dwa “haniebne” lata Niemiec w Radzie Bezpieczeństwa ONZ   Kern   2021-01-08
Nowy rok: lepszy czy mniej zły?   Taheri   2021-01-07
Jak antyizraelskie głosy stworzyły pełną hipokryzji, nieprawdziwą narrację o szczepionkach   Frantzman   2021-01-07
Co mówił Stalin o fałszowaniu wyborów   Greenfield   2021-01-06
Radości Paryża w czasach koronawirusa   Taheri   2021-01-05
Palestyńczycy: Międzynarodowa konferencja “pokojowa” dla wyeliminowania Izraela   Tawil   2021-01-04
Joseph Massad i “Brzydki Palestyńczyk”     2021-01-03
Czy Palestyńczycy potrafią przystosować się do zmieniających się czasów?   Tobin   2021-01-02
Zrozumienie lobby sprzeciwiającego się nowym stosunkom Izraela w Zatoce   Frantzman   2021-01-01
Otwarcie nawiasu prezydentury Bidena   Taheri   2020-12-30
Więcej niż tylko pokój – normalność   Amos   2020-12-28
Trudne lekcje Arabskiej Wiosny   i Alberto M. Fernandez   2020-12-27
Życzcie swoim chrześcijańskim znajomym Wesołych Świąt   Al-Sajf   2020-12-26
Sprawa palestyńska w oczach Libańczyka   Saghija   2020-12-26
Heretycki impuls: Zamiatin i Orwell   Moore   2020-12-25
Nowy raport o antysemityzmie online, który trzeba koniecznie przeczytać     2020-12-23
Propagandziści palestyńskich Arabów dosłownie piszą na nowo historię   Flatow   2020-12-22
Mało nas, mało nas, do pieczenia chleba   Koraszewski   2020-12-22
Europa nie może walczyć z antysemityzmem, podczas gdy ignoruje zagrożenie  Izraela   Harris   2020-12-21
Pochwała dyplomatycznych quid pro quo   Tobin   2020-12-20
Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie będą bezpieczniejsze i bardziej tolerancyjne wobec Żydów niż większość Europy?   Frantzman   2020-12-19
Kolumbowy błąd Georga Orwella   Koraszewski   2020-12-17
Czy Palestyńczycy są ofiarami “kultury anulowania”?     2020-12-16
Baronówna Sonia von Dombrowsky   Garczyński-Gąssowski   2020-12-15
Terroryzm: ostrzeżenie Iranu dla Europy   Kemp   2020-12-15
Nowa kokieteria Erdoğana: oszukańcze reformy demokratyczne   Bekdil   2020-12-14
New York Times wyciąga starą historię, by zmieszać z błotem Izrael   Miller   2020-12-13
Kobayahshi Maru, paradoks szantażysty i Trump   Amos   2020-12-10
Moralne bankructwo Banku Światowego   Hirsch   2020-12-09
Wołanie o spóźnioną sprawiedliwość dla pułkownika Larry’ego Franklina   Glick   2020-12-07
Pogromcy szarańczy szkolą Etiopczyków    Leichman   2020-12-07
Arabowie: Dlaczego UE opłakuje tego irańskiego naukowca?   Toameh   2020-12-06
Biblia w ręku ateisty - recenzja   Koraszewski   2020-12-03
Arabka pisze o głupocie odmowy normalizacji stosunków z Żydami   Mahmoud   2020-12-03
Iran, a  nie Izrael, jest wrogiem Arabów   Zajed   2020-12-02
Ziemia obiecana Baracka Obamy   Lipman   2020-12-01
Książka, której jeszcze nie możesz przeczytać   Pandavar   2020-12-01
Zamachowcy, demokraci i potępieńcze łkania   Koraszewski   2020-11-30
Antysemici zwalczają antysemityzm: orwellowska farsa   Blum   2020-11-28
Czy Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się finansować palestyńskie organizacje terrorystyczne?   Hirsch   2020-11-26
Odkrywając pokój w Dubaju   Yemini   2020-11-25
Izrael jest besztany za opór przeciwko arabskiej kolonizacji   Rosenthal   2020-11-24
Usprawiedliwianie muzułmańskiej wściekłości na karykatury Mahometa   Saghieh   2020-11-23
Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael   Collier   2020-11-21
Urojenie osobistej dyplomacji   Tobin   2020-11-20
Iran: Mułłowie świętują w nadziei na powrót do bomby nuklearnej   Rafizadeh   2020-11-20
Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza   Koraszewski   2020-11-19
Pluralistyczna Europa odrzuciła wojny religijne, a teraz poddaje się „potworowi” ekstremistycznego, politycznego islamu   Abdel-Samad   2020-11-18
W wasze ręce, czyli moja nowa książka   Koraszewski   2020-11-17
Historyczna Palestyna: czyli co należy wiedzieć!   Oz   2020-11-17
Wybory 2020 były okropne   Glick   2020-11-16
Amerykańsko-żydowsko-radzieckie doświadczenie   Tabarovsky   2020-11-15
Muzułmanie: Meczet Al-Aksa nie należy do Palestyńczyków   Toameh   2020-11-14
Muślinowa kurtyna samooszustwa   Koraszewski   2020-11-14
Święta wojna Erdoğana przeciw ‘niewiernej Europie’   Bekdil   2020-11-13
Gazeta “Guardian” w pełni naśladuje Electronic Intifada   Collier   2020-11-13
Dlaczego znowu głosowałam na Trumpa   Nykiel-Herbert   2020-11-12
„Co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom” -  recenzja   Kalwas   2020-11-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk