Prawda

Środa, 30 wrzesnia 2020 - 21:34

« Poprzedni Następny »


Sumerowie patrzą z osłupieniem jak Bóg tworzy świat

2014-12-23


Twój komentarz do artykułu

Tytuł


Tekst


SignatureInformation entered below will be sent only to the newspaper editors

When submitting a comment you agree to provide your real name to the newspaper editors. The information will not be visible on the webpage, and will be treated confidentially.

Nazwisko


Telefon


E-mailFör att skydda tidningen mot skräpinlägg, m?ste du sätta ett kryss i rutan nedan.

Zawiera 3 komentarz(y) « Pokaż cały artykuł
3. Czy wierzysz w istnienie Boga?
Z kn 2018-07-28 23:15

Dla mnie oczywiste jest by wierzyć że jest Bóg a więcej by wierzyć Bogu,dlatego czytam Biblie.Podzielam pogląd, "wierzyć że nie ma Boga ,wymaga większej wiary niż to by wierzyć że Bóg jest".Wystarczy rozejrzeć się po świecie, widząc ogrom i wspaniałość wielu istot ,ich złożoność i rozmaitość, przyznając się do faktu że się nie rozumie większości z procesów o których się wie, że to nie dzieło przypadku, ale że jest to stworzenie , którego pomysłodawcą i inicjatorem i wykonawcą musi być Stwórca, Bóg.To co mnie utwierdza w tym to zmiany które następują na lepsze ,a dostrzegam Osobę która pracuje ze mną od momentu kiedy, uwierzyłem wyznałem Jezusa Chrystusa, Panem i Zbawicielem i się ochrzciłem, ale mam wrażenie że i wcześniej kiedy szukałem prawdy w życiu aż do momentu gdy znalazłem Jezusa, teraz wiedząc że jest drogą, prawdą i życiem. Bóg zmienia życie człowieka, tego czego oczekuje to że Mu uwierzymy,wiara nie jest tożsama z religią, a w ręcz religia wiary nie potrzebuje, jest tylko ludzkim systemem, obrzędów i rytuałów, które wypełniając daje własne poczucie sprawiedliwości pod osłoną tej religijność by czynić to co się chce, religijność w obronie siebie nie ma trudności by oszukiwać, kraść, zabijać, obrażać, prześladować czy uciskać.Jezus powiedział do b religijnych ludzi «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. 35 A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. 36 Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. 37 Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki. 38 Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca». 39 W odpowiedzi rzekli do Niego: «Ojcem naszym jest Abraham». Rzekł do nich Jezus: «Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. 40 Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. 41 Wy pełnicie8 czyny ojca waszego». Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga8».
42 Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. 43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. 46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście».

Odpowiedź

Widzi Pan, jest Pan więźniem wiary. Nikt rozsądny nie wierzy, że boga nie ma Prawdopodobieństwo istnienia jakiejkolwiek istoty naddnaturalnej jest tak małe, że ta hipoteza nie jest do niczego potrzebna. Na dodatek historia religii pokazuje dość wyraźnie, że wszystkie pisma święte są dziełem człowieka, są osadzone w swoich czasach i w lokalnych kulturach, pełne naleciałości i plagiatów ze starszych kultur. Miały swoje zalety i wady, ale przenoszą amoralność starożytną do współczesności, oparte są na przednaukowym myśleniu i częściej wykluczają niż łączą. Są częścią naszej historii, warto te religie badać, warto się również pozbyć naiwnego przekonania, że ktoś "wierzy w nieistnienie". Stwierdzenie, że w kuchni nie ma niedźwiedzia nie oznacza wiary, oznacza, że nie mam podstaw by sądzić, że niedźwiedź tam jest. Wśród wierzących jest wielu wspaniałych i mądrych ludzi, których wychowanie w wierze powstrzymuje przed jej odrzuceniem. To jest zrozumiałe, nie namawiam do porzucenia wiary, ale warto jednak zachować zdrowy rozsądek i nie przypisywać ludziom wiary, kiedy zaledwie odmawiają wiary w coś na co nie ma cienia dowodów.
2. Skąd to wszystko u Sumerów?
Z Chajzar 2014-12-26 22:28

Nie patrzyli wcale z osłupieniem. Bogowie (nie Bóg) stanowili część ich naturalnego środowiska. Swą wiedzę otrzymali "na tacy" od nich.
Rachuba lat w kalendarzu hebrajskim pokrywa się z rachubą sumeryjską. 5775 lat temu pojawiła się ta zagadkowa cywilizacja. W hebrajskiej Torze zawarta jest kwintesencja wiedzy Sumerów. O wszystkim tym dowiedzieć się można z książek Zecharii Sytchina. Gorąco je polecam.
Redakcja

I znów ta zdumiewająca taca, wszystko na tacę, a bez tacy nie łaska. Tak sobie się pojawiła zagadkowa cywilizacja i tak to sobie Zechari wymyślił. No cóż, tabuny archeologów powinny iść i kłaniać się Zechariemu, bo nareszcie ktoś nam coś objawił. Ogromnie dziękujemy za wskazanie drogi. Nasza wdzięczność nie ma granic, bo teraz już nic tylko Zechari.

Wyjaśnienie
Po mojej niezbyt eleganckiej reakcji otrzymałem list od autora komentarza:

Szanowny Panie,
Rozumiem pańskie niezrozumienie moich intencji i oczywicie niezrozumienie zasadniczej treci mojego wystąpienia. Moja propozycja lektury książek uzasadniona jest ich merytoryczną treścią i wysokim poziomem merytorycznej wiedzy autora. Autor, Zecharia Sytchin, uczony izraelski, zamieszkujący aktualnie w Nowym Jorku, jest specjalistą w dziedzinie, o której mowa. Wcale nie twierdzi, że świat zaczął się (zgodnie z prymitywnym i dosłownym traktowaniem Biblii) jakieś 5000 lat temu. Książki jego nie obalają niczego i nie mają tego na celu. Wprost przeciwnie, autor wskazuje na zgodność treści piśmiennictwa Sumerów z osiągnięciami nauki, zgodność rosnącą z czasem, w miarę rozwoju nauki współczesnej. Z zapisów pismem klinowym wynika między innymi, że bogowie (z małej), to istoty "z krwi i kości", wsółżyjące z nimi, choć reprezentujące dużo wyższy poziom. Stąd tak bardzo rozwinięta wiedza u Sumerów. Większość przekazu Tory stanowi skrót spuścizny Sumerów. Kalendarz żydowski (właściwie rachuba lat) pokrywa się z sumeryjską rchubą lat. Poczatek tej rachuby, to nie poczatek świata. To raczej poczatek ich cywilizacji. Skąd Sumerowie wiedzieli o planetach dalszych, niż Saturn (nawet Pluton był im znany) - bez teleskopów. Skąd wiedzieli o precesji osi ziemskiej? Jednostki długości megalityczne bazują na faktach astronomicznych znanych im. Stosowali system sześćdziesiątkowy. Dzisiejszą sekundę też zawdzięczamy Sumerom. Właściwie w ich czasach pojawiło się rolnictwo i hodowla. Można by tak wymieniać długo. Ale nie to jest moim celem.
Jak Pan widzi, wcale nie bronię tezy o stworzeniu świata pięć tysięcy lat temu (z kawałkiem). Zresztą sam trudnię się astrofizyką i kosmologią. Jak Pan widzi, chodzi o nieporozumienie. Ubolewam nad tym, że nie zrozumiał Pan moich intencji. Widocznie do moich wypowiedzi należy czytelników przygotować.
Zachęcam gorąco do lektury mojego blogu pt. Niekonwencjonalna wizja Wszechświata. Oto link do artykułu pierwszego:
http://madan945.blogspot.com/2013/08/dualny-charakter-grawitacji.html

***
Radkacja
Ogromnie przepraszam, należało pytać o bliższe wyjaśnienia, a nie zakładać, że jest to komentarz szalonego kreacjonisty. Dziękuję za przesłanie wyjaśniającego listu i raz jeszcze przepraszam.
1. uroda Boga
Z Tomek 2014-12-23 20:56

Wielokrotnie słyszałem, że jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga, więc mówię mojemu rozmówcy, aby przyjrzał się mi dokładnie.
...no i co? mówi,
a ja mu na to, że jak ja jestem na jego podobieństwo, to jak brzydki musi być ten Bóg.
Atmosfera się rozluźnia i oponent już się nie upiera, że jestem podobny do Boga, a ja mu na to ...dzięki Bogu!
...Aaa! to jednak wierzysz w Boga!

Ręce opadają i nawet nie próbuję tłumaczyć co to sarkazm, ale ubaw zawsze mam spory, a śmiech to zdrowie. Dużo uśmiechu życzę :)
Nowy ateizm i krytyka religii

Znalezionych 657 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Beczka dziegciu i łyżka miodu   Ferus   2020-09-27
Refleksje sprzed lat: „Głęboka wiara” i inne.   Ferus   2020-09-20
Zamordowanie amerykańskiego “bluźniercy” w Pakistanie   Ibrahim   2020-09-16
Czy istnieją „głęboko niewierzący”?   Ferus   2020-09-06
Ludzie są grzeszni, ale Kościół (na pokaz) jest święty   Kruk   2020-09-03
Kogo bije dzban?   Koraszewski   2020-08-31
Refleksje sprzed lat: „Łaska boska” i inne   Ferus   2020-08-30
Ignorowane ludobójstwo chrześcijan w Nigerii    Ibrahim   2020-08-25
Egocentryzm religijny   Ferus   2020-08-23
Quo vadis religio?   Ferus   2020-08-16
Palestyńczycy: Priorytety muzułmańskich “uczonych” podczas COVID-19   Toameh   2020-08-04
Ituriel – elektroniczny bóg. Czyli książka, której nie napisałem.   Ferus   2020-08-02
Porwanie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-08
Dlaczego nauki i religii nie można ze sobą pogodzić   Koraszewski   2020-07-05
Palestyńczycy: Nieislamskie prawo o ochronie rodziny   Toameh   2020-07-02
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-01
Pochwała parlamentarnego ateizmu   Koraszewski   2020-06-28
Palestyńczycy: Czy rzeczywiście chodzi o “aneksję”?   Toameh   2020-06-26
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i KnesetCzęść 5: Wbijanie noża   Pandavar   2020-06-24
Przerażająca prawda o dziewicach z raju   Koraszewski   2020-06-24
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja (VI)   Ferus   2020-06-21
Turcja: Uczniowie czytają Koran i porzucają islam   Bulut   2020-06-19
Wiara, nauka i umiłowanie bzdury   Koraszewski   2020-06-17
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-06-17
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja. V   Ferus   2020-06-14
Dżihadystyczne narracje i islamskie fobie w Nigerii   Igwe   2020-06-11
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu (3)   Pandavar   2020-06-10
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja. IV   Ferus   2020-06-07
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu   Pandavar   2020-06-03
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja (III)   Ferus   2020-05-31
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Knesset.   Pandavar   2020-05-27
Męczeństwo w obronie niezmiernej głupoty   Koraszewski   2020-05-25
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja. II   Ferus   2020-05-24
Nie ma boga nad Boga   Koraszewski   2020-05-18
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości - fikcja   Ferus   2020-05-17
Naprawdę świat chce być oszukiwany?   Ferus   2020-05-10
Usunięcie „Izraela” z duńskiej Biblii   Jacoby   2020-05-05
Fikcja uznawana za Prawdę (VIII)   Ferus   2020-05-03
Fikcja uznawana za Prawdę (VII)   Ferus   2020-04-26
Fikcja uznawana za Prawdę (VI)   Ferus   2020-04-19
Fikcja uznawana za Prawdę (V)   Ferus   2020-04-11
Fikcja uznawana za Prawdę (IV)   Ferus   2020-04-05
Oderwanie charedim   Rosenthal   2020-04-01
Fikcja uznawana za Prawdę (III)   Ferus   2020-03-29
Pandemia i muzułmańskie priorytety   Pandavar   2020-03-26
Fikcja uznawana za Prawdę (II)   Ferus   2020-03-22
Fikcja uznawana za Prawdę   Ferus   2020-03-15
Uciekłaś od wojny, a oni przyjęli cię      2020-03-13
Najdłużej trwająca mistyfikacja. Podsumowanie.   Ferus   2020-03-08
Religie usprawiedliwiają zabijanie, kradzież i inne przestępstwa   Al-Tamimi   2020-03-06
Credo islamu z ust autorytetu     2020-03-02
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (IX)   Ferus   2020-03-01
Francja po cichu wprowadza z powrotem przestępstwo bluźnierstwa   Meotti   2020-02-27
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (VIII)   Ferus   2020-02-23
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (VII)   Ferus   2020-02-16
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (VI)   Ferus   2020-02-09
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (V)   Ferus   2020-02-02
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (IV)   Ferus   2020-01-26
Nie, islamofobia nie jest tym samym co antysemityzm   Bulut   2020-01-26
Niepowodzenie islamistycznej kampanii Erdogana w Turcji   Bekdil   2020-01-25
Najbardziej szalony grant Templetona jak dotąd: Ewolucja i “ofiarna miłość”   Coyne   2020-01-20
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości. Suplement „B”.   Ferus   2020-01-19
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości. Suplement „A”.   Ferus   2020-01-12
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (III)   Ferus   2020-01-05
Murem za czarną zarazą   Koraszewski   2019-12-30
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (II)   Ferus   2019-12-29
Jak Bóg stworzyl kiłę i dlaczego było to dobre   Kruk   2019-12-28
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości   Ferus   2019-12-22
Moje ostatnie jasełkowe refleksje   Ferus   2019-12-15
Papież Franciszek, „Pieśń o Rolandzie” i imam Al-Tayeb   Meotti   2019-12-12
Refleksje sprzed lat: Podstępna działalność Szatana i inne.   Ferus   2019-12-08
Chrześcijaństwo, Zagłada i syjonizm   Koraszewski   2019-12-02
Bajka-nie bajka o powstaniu religii   Ferus   2019-12-01
Wskrzeszenie Józefy K.   Koraszewski   2019-11-26
Refleksje sprzed lat: Wartości chrześcijańskie   Ferus   2019-11-24
Byli ateiści, obecnie wierzący   Ferus   2019-11-17
Dewocja to pobożność? Czyli wizyta u starszej pobożnej pani.   Ferus   2019-11-10
Biskupa czerep rubaszny   Koraszewski   2019-11-08
Sen mara, Bóg wiara, nieśmiały głos podświadomości, czy bezsensowne rojenia senne?   Ferus   2019-11-03
Refleksje sprzed lat: „Proporcje krzyku i smaku”   Ferus   2019-10-27
Trudne początki mitu   Ferus   2019-10-20
Jak Bóg ogarnia swoje dzieło   Ferus   2019-10-13
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców (V)   Ferus   2019-10-06
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców IV   Ferus   2019-09-29
Katolicka Afryka i jej niepokoje   Igwe   2019-09-27
Turcja: ucieczka od religii?   Bulut   2019-09-25
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców (III)   Ferus   2019-09-22
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców (II)   Ferus   2019-09-15
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców   Ferus   2019-09-08
Zlecenie walki z szatanem   Koraszewski   2019-09-02
Mrówki i ludzie. Czyli niepokojące podobieństwo „korony stworzenia” do bezrozumnych owadów.   Ferus   2019-09-01
Jabłko, które jabłkiem nie było   Ferus   2019-08-25
Ta miłość zaczęła się od strachu   Koraszewski   2019-08-24
Problem „ukrywającego się Boga”.   Ferus   2019-08-18
Hipoteza Boga kontra nauka (IV)   Ferus   2019-08-11
Na początku był jakiś Jezus   Koraszewski   2019-08-05
Hipoteza Boga kontra nauka (III)   Ferus   2019-08-04
Hipoteza Boga kontra nauka (II)   Ferus   2019-07-28
Hipoteza Boga kontra nauka   Ferus   2019-07-21
Apostołowie Nowego Ładu (II)   Ferus   2019-07-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk