Prawda

Środa, 4 października 2023 - 16:02

« Poprzedni Następny »


List otwarty do boga islamu


Amil Imani 2014-01-17


Jest oczywiste, że aby być muzułmaninem musi się wierzyć w Allaha przez przyjęcie go jako jedynego pana, akceptować Mahometa jako ukochanego posłańca Allaha i przyjmować Koran jako dosłownie dzieło Allaha oraz doskonały przepis na życie.

Choć bardzo próbowałem, było mi straszliwie trudno być muzułmaninem od samego początku. Postanowiłem więc napisać ten list otwarty w nadziei, że otrzymam zadowalające odpowiedzi na wiele dręczących mnie pytań.


Od pierwszego oddechu życia do ostatniego skurczu śmierci islam nieustannie bombarduje nas: poddaj się w pełni Allahowi, módl się o jego pomoc, pozwól mu podejmować za ciebie decyzje i kierować twoim życiem, nigdy niczego nie kwestionuj, bo kwestionowanie jest szeptem przeklętego szatana, który stara się sprowadzić cię na manowce.


Islam mówi, że Allah jest javaab-ul-doaa (tym, który odpowiada na błagania/modlitwy) i jego powinniśmy błagać o wszelką pomoc w każdej sprawie.  


No cóż, robię dokładnie tak, jak mi radzono. Błagam Allaha w formie tego listu otwartego, by dostarczył mi odpowiedzi na niektóre z moich licznych i dręczących pytań.


To musi być jakieś moje dziwactwo. Nie cierpię pozostawiania innym, boskim lub ziemskim istotom, troski o moje dociekania w sprawie tego, jak się rzeczy mają, pozwalania innym na myślenie za mnie. Jeśli pozwolę Allahowi myśleć i decydować za mnie, to po co otrzymałem własny rozum? Postawiłem wyzwanie islamskiemu bóstwu.


Widzicie, już oblałem egzamin, ponieważ nie poddałem sie w pełni Allahowi i – kwestionując jego prawo myślenia za mnie – nie umieściłem w nim mojej pełnej wiary.


Spędziłem dużą część życia, próbując otrzymać jakieś zadowalające odpowiedzi na moje pytania o islam z pism i autorytetów islamskich, ale bez powodzenia. Często otrzymywałem sprzeczne lub dezorientujące odpowiedzi.


Tak więc postanowiłem przedstawić niektóre z moich kłopotliwych pytań bezpośrednio do boga islamu, Allaha, mając żarliwą nadzieję na wybawienie z tych katuszy.


Zrobię co w mojej mocy, by zachowywać się kulturalnie i uprzejmie wobec Allaha. W żadnym wypadku nie będę wobec niego grubiański, na wypadek, gdyby istotnie był autorem tego fantastycznego wszechświata, jak to twierdzi islam. Nie leży zresztą w moim zwyczaju zachowywać się niegrzecznie i grubiańsko. Wobec nikogo nie zachowuję się grubiańsko, tym bardziej więc, gdy zwracam się do domniemanie niezgłębionej, wspaniałej istoty.


Lista moich pytań jest istotnie długa. Oto kilka z nich, niekoniecznie uporządkowane według ich ważności, które przedstawiam z całą pokorą Allahowi, Panu islamu. Dla mnie wszystkie te pytania są ważne i przypisywanie im stosunkowej wagi byłoby arbitralne. A więc zaczynam.


Nie mam manii wielkości i żadnych pretensji do jakiejś wielkiej wiedzy. Szczerze poszukuję prawdy i w tym duchu pokornie piszę ten list do ciebie, Allahu. Mam nadzieję, że nie jestem nieuprzejmy, zwracając się do ciebie po prostu „Allahu”. To znaczy bez poprzedzania twojego imienia tytułami.


W pełni rozumiem, że jestem nic nie znaczącą drobiną w twoim wielkim planie stworzenia. Ale przecież ty mnie stworzyłeś, więc muszę być coś wart. To zrozumienie daje mi dowagę zwrócenia się do ciebie z moimi pytaniami.


A zatem, bez dalszych ceregieli, tutaj są moje pytania:


*  Islam mówi, że jesteś nie-stworzonym stwórcą.
Trudno mi zrozumieć to twierdzenie. Oczywiście ja jestem jak najbardziej skończoną  istotą i mój rozum nie jest w stanie wyobrazić sobie, że coś powstaje z niczego. Jest taka stara piosenka "nothing comes from nothing, nothing ever could" i ten refren ludzie przyjmują jako artykuł wiary i jako fakt. Ale my, ludzie, nie jesteśmy w stanie pojąć rzeczy, które przekraczają granice naszego ograniczonego, racjonalnego umysłu. Wyjaśnienie tego twierdzenia byłoby bardzo pomocne.   

*  W sprawie stworzenia: islam mówi, że stworzyłeś wszechświat rozkazem: kon va yakoon (stań się i stań).
Wszechświat pojawił się natychmiast w posłuszeństwie twojemu rozkazowi. Istnieją różne poglądy na ten cały temat stworzenia, którymi nie chcę cię kłopotać. Wystarczy moje proste pytanie: Panie, tym prostym rozkazem kon va yakoon doprowadziłeś do zaistnienia tego nieopisanie wspaniałego wszechświata, ale zabrało ci około dwudziestu lat napisanie twojej niewielkiej książki, Koranu. Dlaczego napisanie jej zabrało ci tyle czasu? Obawiam się, że piorun może we mnie strzelić za postawienie tego wścibskiego pytania. Mam nadzieję, że się powstrzymasz i pozwolisz mi kontynuować.  


Myślę, że, być może, potrafię przedstawić racjonalizację, choć nie przekonujący powód tego. Powiedziałem do siebie, że być może zabrało ci to dwadzieścia lat, ponieważ Mahomet był analfabetą, powoli przyjmował to, co mu mówiłeś i zabierał to do skryby, żeby to zapisał. To jest powód. Znalezienie kogoś w tej bandzie dzikusów, kto potrafił pisać, nie było łatwym zadaniem.


Związane z tym pytanie! Dlaczego najbardziej majestatyczna istota, jaką jesteś, z nieopisanie wzniosłymi mocami i atrybutami, wybrała niepiśmiennego Araba, parobka bogatej wdowy, jako swojego posłańca, pozostaje tajemnicą. Czy nie mogłeś wybrać rabina z pobliskiej Medyny, kapłana zaratusztrianina, chrześcijańskiego księdza z samej Mekki, hinduskiego mnicha lub buddyjskiego duchownego? To byli ludzie wyspecjalizowani w sprawach religijnych, bardziej niż Arabowie, których jedyną umiejętnością było poganianie  wielbłądów idących w karawanie.    


Znam gładkie odpowiedzi islamu na wszystkie pytanie: nikt nie ma prawa pytać Allaha o jego czyny, robi on, co mu się podoba i ustanawia, co chce. To jednak nie jest odpowiedź. To jest wykręt.  


* Czy jesteś mężczyzną, panie?
Przepraszam za zadawanie tak osobistego pytania. Powodem tego, że pytam, jest, że masz wiele przeciwko kobietom. Mówisz, że kobieta warta jest połowę mężczyzny. Zarządziłeś, że mężczyźni są władcami kobiet i wiele innych takich rzeczy. Ja naprawdę tego tak nie widzę. Moje całożyciowe doświadczenie z kobietami przekonało mnie, że kobiety są absolutnie warte tyle samo, co mężczyźni, jeśli nie więcej pod pewnymi względami. Przede wszystkim, kobiety dają życie i chronią życie. W odróżnieniu od tego, mężczyźni ciągle zajmują się odbieraniem życia.  


Nauka mówi nam, że kobiety są równie zdolne jak mężczyźni we wszystkich dziedzinach poza tymi, które wymagają nagiej siły. Maszyny jednak znacznie przewyższają mężczyzn, jeśli chodzi o nagą siłę, a kobiety mogą kierować maszynami równie dobrze jak mężczyźni.


Czy jest coś z natury gorszego albo złego w kobietach? Jeśli tak, to przepraszam waszą lordowską mość. To ty zaprojektowałeś je w ten sposób, prawda?


Czy nie jest faktem, że dzicy szowinistyczni Arabowie z czasów Mahometa są tymi, którzy ustanowili te ciemiężące wobec kobiet zasady, a on zaaprobował to oszustwo w twoim imieniu?


* Moje kolejne pytanie dotyczy roli religii.
Zgodnie z moim ograniczonym rozumieniem, główną funkcją religii jest zjednoczenie różnych ludów. To jest, wniesienie jedności i przyjaźni między różnymi i kłócącymi się grupami ludzi. Islam zawodzi żałośnie w tym głównym punkcie. Za życia Mahomet głosił ewangelię wprowadzania podziałów. Głosił ewangelię „nas” przeciwko „nim”, wierzących przeciwko niewiernym. Od czasu jego śmierci wyznawcy Mahometa wytrwale spełniali jego ewangelię tworzenia podziałów.


Jak podsycanie ognia polaryzacji może przynieść pokój zjednoczenia po tym, co zrobił Mahomet i co jego wyznawcy robią nadal, zabijając masowo niewiernych bez najmniejszej odrobiny litości?


Problem pogarsza fakt, że kiedy Mahomet nadal jeszcze wciągał swoje ostatnie oddechy, jego uczniowie zajęci byli wzajemnym zabijaniem się w pożądaniu władzy i przywództwa. I od tego czasu islam wykonuje misję zabijania, zarówno wewnątrz swej wiary, jak i niewiernych.


Niezależnie od tego, czy otrzymam odpowiedź na te pytania, będę wytrwale stawiać ich więcej. Kto wie? Choć wydaje się to nieprawdopodobne, Allah może uznać za właściwe wysłanie kolejnego ze swoich archaniołów z Koranem odpowiadającym na te i inne dręczące pytania. Proszę pamiętać, że robi on, co mu się podoba i ustanawia, co chce.


Czytaj więcej na stronie: Family Security Matters

http://www.familysecuritymatters.org/publications/detail/an-open-letter-to-the-god-of-islam?f=must_readshttp://#ixzz2qTqb0LeJ

Under Creative Commons License: Attribution

10 stycznia 2014

 Amil Imani

Amerykański dziennikarz i publicysta urodzony w Iranie i działający na rzecz demokracji w Iranie oraz w innych krajach muzułmańskich.

Strona www autora

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj
Komentarze
1. Nieee nooo Jan Grabiński 2014-03-06


Nowy ateizm i krytyka religii

Znalezionych 872 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Trudna sztuka zrozumienia istoty rzeczy   Ferus   2023-10-01
Błądzenie - ludzka rzecz II   Ferus   2023-09-24
Błądzenie - ludzka rzecz   Ferus   2023-09-17
Bardzo nieelegancka hipoteza Boga II   Ferus   2023-09-10
Bardzo nieelegancka hipoteza Boga. Czyli mocno niedoskonałe wyobrażenia absolutnej doskonałości   Ferus   2023-09-03
Sztuczna inteligencja i sen   Ferus   2023-08-27
Ogromna transformacja Indii i Bliskiego Wschodu   Bulut   2023-08-22
Najlepszy ze światów - Ziemia? III.   Ferus   2023-08-20
Najlepszy ze światów - Ziemia? (II)   Ferus   2023-08-13
Bogowie, przesądy i fizjologia   Koraszewski   2023-08-13
Pakistan: “Oko za oko” – reperkusje palenia Koranu w Szwecji dla chrześcijan   Saeed   2023-08-12
Nowy ateizm i żądanie dogmatów   Johnson   2023-08-07
Najlepszy ze światów – Ziemia? Czyli najlepsza z możliwych marności nad marnościami.   Ferus   2023-08-06
Palenie pism świętych i innych śmieci   Koraszewski   2023-08-05
Wieżo z gierkowskiej cegły…   Kruk   2023-07-31
Kiedy prowadzą nas ślepi przewodnicy (II)   Ferus   2023-07-30
Ślepi przewodnicy   Ferus   2023-07-23
Czy sztuczna inteligencja rozumie o czym mówi?   Ferus   2023-07-16
Credo sceptyka. Część XII.   Ferus   2023-07-09
Credo sceptyka. Część  XI.   Ferus   2023-07-02
Objawienie Maurycego Kazimierza Hieronima Ćwiercikowskiego   Kruk   2023-06-26
Credo sceptyka. Część X.   Ferus   2023-06-25
Credo sceptyka. Część IX.   Ferus   2023-06-18
Boży ludzie w Afryce i w Polsce   Koraszewski   2023-06-15
Credo sceptyka. Część VIII   Ferus   2023-06-11
Marzenie o religii z ludzką twarzą   Koraszewski   2023-06-10
Credo sceptyka. Część VII.   Ferus   2023-06-04
Credo sceptyka. Część VI   Ferus   2023-05-28
Credo sceptyka. Część V.   Ferus   2023-05-21
Credo sceptyka, Część  IV.   Ferus   2023-05-14
Credo sceptyka. Część III   Ferus   2023-05-07
Credo sceptyka. Część II.   Ferus   2023-04-30
Credo sceptyka. Część I.   Ferus   2023-04-23
Odłożone w czasie zbawienie (IV)   Ferus   2023-04-16
Dorastać we wszechświecie   Koraszewski   2023-04-15
Odłożone w czasie zbawienie (III)   Ferus   2023-04-09
Odłożone w czasie zbawienie (II)   Ferus   2023-04-02
“New York Times” głosi fałszywą przyjaźń między nauką i religią   Coyne   2023-03-30
Odłożone w czasie zbawienie   Ferus   2023-03-26
Nawróć się, wyjdź za mnie lub giń: Chrześcijanki w muzułmańskim Pakistanie   Ibrahim   2023-03-21
Credo Ateisty (XIII)   Ferus   2023-03-19
Galopujący wzrost dyskrepancji między słowem i jego desygnatem   Koraszewski   2023-03-13
Credo ateisty (XII)   Ferus   2023-03-12
Turcja: seks islamistów z dziećmi jest w porządku; potępienie tego to przestępstwo   Bekdil   2023-03-10
Skandal wokół Jezusa niefrasobliwego   Kruk   2023-03-08
Zbliżają się dni religijnej zemsty   Carmon   2023-03-06
Credo ateisty (XI)   Ferus   2023-03-05
Czy antysemityzm, szalejący w niektórych częściach świata muzułmańskiego, naprawdę opiera się na błędnej interpretacji islamu?   Spencer   2023-02-27
Credo ateisty (X)   Ferus   2023-02-26
Credo ateisty (IX)   Ferus   2023-02-19
Credo ateisty (VIII)   Ferus   2023-02-12
Credo ateisty (VII)   Ferus   2023-02-05
“Hańba Pakistanu”: oskarżenia o bluźnierstwo   Saeed   2023-02-03
Watykan przeciw Izraelowi   Koraszewski   2023-02-02
Credo ateisty (VI)   Ferus   2023-01-29
Skąd Jezus wziął swoje DNA? Spór między katolikami a ewangelikami   Coyne   2023-01-25
Credo ateisty (V)   Ferus   2023-01-22
Credo ateisty (IV)   Ferus   2023-01-15
Credo ateisty (III)   Ferus   2023-01-08
Credo ateisty (II)   Ferus   2023-01-01
Credo ateisty    Ferus   2022-12-25
Przekleństwo nieskończonych możliwości (II)   Ferus   2022-12-18
Przekleństwo nieskończonych możliwości   Ferus   2022-12-11
Nasza lepsza połowa (III)   Ferus   2022-12-04
Nasza lepsza połowa (II)   Ferus   2022-11-27
Nasza lepsza połowa   Ferus   2022-11-20
List do chrześcijan i nie tylko   Koraszewski   2022-11-19
Błędna droga rozwoju ludzkości (II)   Ferus   2022-11-13
Błędna droga rozwoju ludzkości   Ferus   2022-11-06
Zbłąkane dzieci Matki Natury (VI)   Ferus   2022-10-30
Zbłąkane dzieci Matki Natury (V)   Ferus   2022-10-23
Czy jakiś proboszcz popełnił kardynalny błąd?   Koraszewski   2022-10-17
Zbłąkane dzieci matki Natury (IV)   Ferus   2022-10-16
Zbłąkane dzieci Matki Natury (III)   Ferus   2022-10-09
Zbłąkane dzieci Matki Natury (II)   Ferus   2022-10-02
Co się właściwie stało?   Kalwas   2022-10-01
Kilka poważnych powodów do śmiechu   Koraszewski   2022-09-26
Zbłąkane dzieci Matki Natury   Ferus   2022-09-25
Marnotrawny Syn Boży   Ferus   2022-09-18
Niepojęta miłość Boga Ojca   Ferus   2022-09-11
Fałszywka Boga: wygnanie ludzi z raju   Ferus   2022-09-04
Szamani: antenaci współczesnych kapłanów. Czyli Niezależny Związek Zawodowy Duszpasterzy. (V)   Ferus   2022-08-28
Szamani: antenaci współczesnych kapłanów. Czyli Niezależny Związek Zawodowy Duszpasterzy. IV.   Ferus   2022-08-21
Szamani: antenaci współczesnych kapłanówI.Czyli Niezależny Związek Zawodowy Duszpasterzy. (III)   Ferus   2022-08-14
Szamani: antenaci współczesnych kapłanów.Czyli Niezależny Związek Zawodowy Duszpasterzy. (II)   Ferus   2022-08-07
Szamani: antenaci współczesnych kapłanów. Czyli Niezależny Związek Zawodowy Duszpasterzy.   Ferus   2022-07-31
Śmierć dla “bluźnierców” w Pakistanie   Ibrahim   2022-07-27
Podstępne kuszenie Jezusa (IV)   Ferus   2022-07-24
Podstępne kuszenie Jezusa (III)   Ferus   2022-07-17
Podstępne kuszenie Jezusa (II)   Ferus   2022-07-10
Podstępne kuszenie Jezusa   Ferus   2022-07-03
Nowa książka Jasona Rosenhouse’a z krytyką Inteligentnego Projektu   Coyne   2022-07-02
Potwór stworzony ludzką wyobraźnią   Ferus   2022-06-26
Z jakiej gliny ulepiłeś swojego boga?   Koraszewski   2022-06-23
Nowy ateizm umarł, niech żyje nowy ateizm   Koraszewski   2022-06-20
Kobieta czyli zło konieczne?   Ferus   2022-06-19
Czarne życie, które nie ma znaczenia: 50 chrześcijan zamordowanych w ich kościele   Ibrahim   2022-06-16
Niezamierzony przez Stwórcę byt   Ferus   2022-06-12
Nowy Ład w dziele bożym   Ferus   2022-06-05
Kreacjonizm i owce Labana   Ferus   2022-05-29

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk