Prawda

Poniedziałek, 18 czerwca 2018 - 19:36

« Poprzedni Następny »


Imam, który wzywał do unicestwienia Żydów, robił to, co inni


Maher Gabra 2017-08-19

Plakat z hadisem wzywającym muzułmanów, by walczyli z Żydami i zabijali ich. Drobne litery pod spodem zachęcają ludzi, by drukowali to i szerzyli.
Plakat z hadisem wzywającym muzułmanów, by walczyli z Żydami i zabijali ich. Drobne litery pod spodem zachęcają ludzi, by drukowali to i szerzyli.

Jeśli chcemy być uczciwi, musimy przyznać, że to, co zdarzyło się niedawno w Kalifornii, było zaledwie drobnym przykładem antysemityzmu, który jest rozpowszechniony w wielu częściach świata muzułmańskiego. Młodzi muzułmanie, których radykalizuje idea, nie dbają o to, czy przychodzi ona z Kalifornii, Kairu, czy z Mekki, jak długo wypowiada ją wiarygodny uczony islamski. Dlatego jedynym rozwiązaniem, by przeciwstawić się rosnącej groźbie radykalnego islamizmu, jest demaskowanie tych imamów i wspieranie reformatorów.

 


21 lipca 2017 r. podczas kazania w meczecie w Davis w Kalifornii imam Ammar Shahin wezwał do unicestwienia wszystkich Żydów. Posłużył się hadisem (zapisami tradycji i powiedzeń proroka Mahomet), w którym cytuje się słowa proroka Mahometa:


"Ostatnia godzina nie nadejdzie zanim muzułmanie nie będą walczyć z Żydami i muzułmanie zabiją ich, tak że Żydzi będą chować się za kamieniami i drzewami. Wtedy kamienie i drzewa zawołają: O muzułmaninie, O sługo Allaha! Za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go, poza drzewem kolcowoju, bo to jest drzewo Żydów”.


Middle East Media Research Institute (MEMRI) przetłumaczył jego słowa, a następnie media (głównie konserwatywne) pisały o tym. Shireen Qudosi, muzułmańska reformatorka zainicjowała petycję, którą podpisałem, wzywającą meczet do wyrzucenia go.  


Nie jest to pierwszy raz, kiedy Shahin mówił takie rzeczy przed kamerą. 14 lipca 2017 r. nazwał Żydów “nikczemnymi Żydami” i prosił Boga, by zniszczył ich. Powiedział:


"O Allahu, zniszcz ich i nie oszczędzaj ich młodych i ich starców… O Allahu, zamień Jerozolimę w cmentarz dla Żydów”.  


W listopadzie 2016
r. Shahin szydził z Konstytucji amerykańskiej, porównując ją do “idoli, do których modlili się niewierni, a które robili z daktyli”. Powiedział, że w odróżnieniu od Koranu demokracja jest tworem człowieka i może być zmieniona: „Uważacie teraz demokrację, Konstytucję i to wszystko, czym was oszukują… za świętą religię?”


To właśnie mówił Sajjid Kutb, Ojciec Chrzestny wielu obecnych organizacji terrorystycznych, to właśnie propagował w swoich książkach, w których pisał o konieczności zastąpienia praw stworzonych przez człowieka prawem szariatu.


Broniąc się, Shahin powiedział, że tłumaczenie nie było ścisłe i że został źle zacytowany. Jako że arabski jest moim językiem macierzystym, sprawdziłem tłumaczenie i zapewniam, że jest w 100% ścisłe. Kiedy nie wyszło mu z twierdzeniem, że jest „ofiarą błędnego tłumaczenia”, Shahin zaoferował przeprosiny na konferencji prasowej. Co ciekawe, na tej konferencji nie pozwalano na zadawanie pytań, prawdopodobnie, by uniknąć prostych pytań, takich jak: „Dlaczego w ogóle pan to powiedział?’ lub „Czy chce pan tymi przeprosinami powiedzieć, że ten hadis nie jest poprawny?”


Niektórzy będą twierdzić, że Shahin popełnił błąd, powiedział rzeczy, których nie myślał, a potem przeprosił; koniec wydarzenia, prawda? Nie. Podobnie jak imam Shahin urodziłem się i wychowałem w Egipcie. Mogę zapewnić, że nie jest to izolowany incydent. To, co powiedział ten imam, jest tym, co słyszy każdy na wspólnych modlitwach muzułmańskich w każdy piątek. W piątek po południu wszyscy mogli słyszeć modlitwy i kazania, ponieważ każdy meczet ma wielki głośniki na zewnątrz, by zapewnić, że cała dzielnica słyszy modlitwy i kazania, czy tego chcą, czy nie. Nie potrafię powiedzieć, jak wiele razy słyszałem imamów proszących Boga, by zniszczył Żydów i chrześcijan i zemścił się na nich.


Ponadto, ten hadis wydrukowano i przyklejono nalepki z nim w całym Egipcie: w autobusach, metrze, szkołach, na uniwersytetach... wszędzie. W dzielnicy wyższej klasy średniej, gdzie mieszkałem, islamiści przykleili go w windzie w naszym budynku, a więc wszyscy mieszkańcy budynku czytali go za każdym razem, kiedy jechali windą.


Ibrahim Issa, egipski muzułmanin, prezenter telewizyjny, pisarz i myśliciel, który wzywał do reform islamu, zajął się podczas jednego ze swoich programów tym rozpowszechnionym antysemityzmem. Komentował wypowiedzi imama Wielkiego Meczetu w Mekce (najświętszego miejsca islamu), który powiedział:  


"O Boże, daj zwycięstwo mudżahedinom w Al-Jemenie, w Lewancie, w Al-Iraku. O Boże, zniszcz ateistycznych rafidah (szyitów), Żydów zdrajców, chrześcijan złowrogich i czyhających hipokrytów".


Komentarz Issy brzmiał: po tym wszystkim, czy nadal zastanawiacie się, skąd bierze się terroryzm i ISIS? To sprowadza terroryzm.  


W talk show w Al-Arabija, poeta saudyjski Abdulrahman Al-Szemri mówił podobnie jak  Issa. Powiedział, że muzułmanie często modlą się do Boga, by zniszczył Żydów i chrześcijan, i uczynił ich żony wdowami, i uczynił ich synów sierotami, a to jest złe.


Znany szejk, Mohammed Al Arifi, wyjaśnił ten hadis w taki sam sposób, jak imam Shahin. Powiedział, że muzułmanie będą walczyć i zabiją wszystkich Żydów. Następnie twierdził, że w Izraelu ludzie sadzą drzewa kolcowoju, by chronić się, gdy atakują muzułmanie. Al-Arifi jest bardzo szanowaną postacią w Arabii Saudyjskiej i wśród muzułmanów salafi. Jego strona Facebooka ma ponad 24 miliony obserwujących.


Niektórzy mogliby powiedzieć, że jest tak z powodu konfliktu izraelsko-palestyńskiego i tego, co zdarzyło się niedawno wokół Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie. Nawet gdyby Shahin wzywał do zabijania tylko Izraelczyków (a wzywał do zabijania Żydów, nie zaś Izraelczyków lub syjonistów) to wezwanie byłoby nadal nieakceptowane. W rzeczywistości, wielu czołowych uczonych islamskich twierdzi, że nawet gdyby obecny konflikt izraelsko-palestyński nie istniał, nienawidzenie Żydów pozostałoby obowiązkiem islamskim. Szejk Mohamed Hussein Jacoub wyjaśnił to stanowisko; powiedział, że gdyby Żydzi zostawili Palestynę muzułmanom, nadal byśmy ich nienawidzili, ponieważ są niewiernymi i potomkami małp i świń.


Niektórzy mogliby twierdzić, że tylko salafici i wahhabici są antysemiccy; niestety, nie jest to prawdą.


“Umiarkowany” uniwersytet Al-Azhar w Kairze, światowe centrum nauczania sunnickiego (gdzie Shahin zrobił licencjat z studiów nad islamem), przyznał stopień doktorski w 1971 r. niewidomemu szejkowi Omarowi Abdel-Rahmanowi, który był odpowiedzialny za zamach bombowy w 1993 r. na World Trade Center. Tytuł pracy doktorskiej Abdel-Rahmana brzmiał: “Stanowisko Koranu wobec swoich przeciwników według Surat Al-Tawbah (skrucha)". Pisał o Żydach i chrześcijanach jako wrogach islamu. Według tez przedstawionych w jego pracy doktorskiej, ich zbrodnią jest to, że nie wierzą w islam; dlatego trzeba z nimi walczyć.


Inna czołowa postać uniwersytetu Al-Azhar, dr Soad Salah, była dziekan wydziału Studiów Islamskich dla kobiet, mówiła w telewizji o pojęciu “niewolnic seksualnych” ("malek al-yameen"). W 2014 r., w prowadzonym przez siebie programie telewizyjnym, Fikh dla kobiet, powiedziała, że muzułmanie mają prawo do uprawiania seksu z niewolnicami, kiedy podbijają nie-muzułmańskie tereny. Poinformowała swoich widzów, że „Gdybyśmy my [Egipcjanie] walczyli z Izraelem i zwyciężyli, mielibyśmy prawo wziąć do niewoli i używać seksualnie kobiety izraelskie pojmane w wojnie”. Wybrała Izrael jako łatwy cel nienawiści, by przekonać swoją publiczność, że malek al-yameen – to jest, gwałt – jest uprawnioną praktyką.


Krótko mówiąc, to, co powtórzył egipsko-amerykański imam Ammar Shahin, jest po prostu tym, czego nauczył się w Al-Azhar. USA powinna przyjrzeć się temu, czego naucza Al-Azhar, zanim pozwoli większej liczbie absolwentów Azhar szerzyć w Ameryce swoją radykalną ideologię.


Jeśli chcemy być uczciwi, musimy przyznać, że to, co zdarzyło się niedawno w Kalifornii, było zaledwie drobnym przykładem antysemityzmu, który jest rozpowszechniony w wielu częściach świata muzułmańskiego. Młodzi muzułmanie, których radykalizuje idea, nie dbają o to, czy przychodzi ona z Kalifornii, Kairu, czy z Mekki, jak długo wypowiada ją wiarygodny uczony islamski. Dlatego jedynym rozwiązaniem, by przeciwstawić się rosnącej groźbie radykalnego islamizmu, jest demaskowanie tych imamów i wspieranie reformatorów.


Imam Who Called for Annihilation of All Jews Is In Fact Routine

Gatestone Institute, 8 sierpnia 2017

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

 Maher Gabra

Amerykanin egipskiego pochodzenia, specjalizuje się w problematyce politycznego islamu. Pracownik naukowy The Washington Institute. Autor raportuThe Ideological Extremism of Al-Azhar

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Nowy ateizm i krytyka religii

Znalezionych 469 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Bogowie jak ludzie: bogowie na niby (II)   Ferus   2018-06-17
Bogowie jak ludzie: bogowie na niby   Ferus   2018-06-10
Islam jest nie do pogodzenia z wolnością   Imani   2018-06-06
Człowiek musi w coś wierzyć. Nestorianizm.   Ferus   2018-06-03
Wielkie urojenie świętych pism   Mohamed   2018-06-01
Niech przemówią tureccy uczeni: zobaczymy czym jest islamizm   Bekdil   2018-05-30
Człowiek musi w coś wierzyć. Arianizm.   Ferus   2018-05-27
Seks w Kościele Powszechnym   Koraszewski   2018-05-25
Człowiek musi w coś wierzyć. Spadkobiercy manicheizmu.   Ferus   2018-05-20
Ateizm w Nigerii Północnej   Igwe   2018-05-15
Człowiek musi w coś wierzyć. Manicheizm.   Ferus   2018-05-13
Paradoksy cudu Słońca w Fatimie   Ferus   2018-05-06
Człowiek w labiryncie iluzji. Suplement II.   Ferus   2018-04-29
Człowiek w labiryncie iluzji. Suplement.   Ferus   2018-04-22
Człowiek w labiryncie iluzji. Część VI.   Ferus   2018-04-15
Australijski arcybiskup odmawia informowania o pedofilii księży i ich ofiarach   Coyne   2018-04-12
Nocna rozmowa z biskupem o sensie życia   Koraszewski   2018-04-09
Człowiek w labiryncie iluzji (Część V)   Ferus   2018-04-08
Człowiek w labiryncie iluzji  (Część IV)   Ferus   2018-04-02
Czy Bóg kocha małpi patriotyzm?   Koraszewski   2018-03-26
Człowiek w labiryncie iluzji (III)   Ferus   2018-03-25
O przebudzenie sceptycyzmu w Mozambiku   Igwe   2018-03-21
Człowiek w labiryncie iluzji (II)   Ferus   2018-03-18
Ateizm i religijna nienawiść w Zambii   Igwe   2018-03-15
Człowiek w labiryncie iluzji   Ferus   2018-03-11
Refleksje sprzed lat: „Czy pewność to prawda?”   Ferus   2018-03-04
Tęsknota za bezpiecznym miejscem III.     2018-02-25
Czy Pan Bóg lubi kiszone ogórki?   Koraszewski   2018-02-21
Tęsknota za bezpiecznym miejscem (II)Czyli Królestwo Niebieskie na Ziemi.   Ferus   2018-02-18
Tęsknota za bezpiecznym miejscem. Czyli Królestwo Niebieskie na Ziemi.   Ferus   2018-02-11
Archipelag islam, czy mamy się bać?   Koraszewski   2018-02-08
#PrayForGaza #PrayForPalestina.   Koraszewski   2018-02-07
Religijna troska o wspólny dom - Ziemię   Ferus   2018-02-04
Niebo naprawdę istnieje? To i piekło też?   Ferus   2018-01-28
Czas pociągnąć do odpowiedzialności “kapłanów-cudotwórców”   Igwe   2018-01-27
Nie ma konfliktu między nauką i religią, jest konflikt między religią i nauką   Koraszewski   2018-01-24
Fałszywi prorocy. Zakończenie.   Ferus   2018-01-21
Fałszywi prorocy. Podsumowanie.   Ferus   2018-01-14
Fałszywi prorocy. Część X.   Ferus   2018-01-07
Śmierć w kościele proroka Mboro?   Igwe   2018-01-04
Fałszywi prorocy. Część IX.   Ferus   2017-12-31
Fałszywi prorocy. Cześć VIII.   Ferus   2017-12-24
Bóg się rodzi i inne troski   Koraszewski   2017-12-24
Fałszywi prorocy. Część VII.   Ferus   2017-12-17
Fałszywi prorocy, Część VI.   Ferus   2017-12-10
Senator fatalista i jego wyznania   Koraszewski   2017-12-05
Fałszywi prorocy. Część V   Ferus   2017-12-03
Turcja islamizuje Danię budując meczety   Bergman   2017-12-02
Meczety: piasek w trybach integracji   Frank   2017-11-30
Fałszywi prorocy. Część  IV. Suplement.   Ferus   2017-11-26
Fałszywi prorocy. Część IV   Ferus   2017-11-19
Fałszywi prorocy, Część III.   Ferus   2017-11-12
Fałszywi prorocy, Część II.   Feus   2017-11-05
Fałszywi prorocy   Ferus   2017-10-29
Moja ambiwalentna krytyka religii III.   Ferus   2017-10-22
Chcecie zamknąć mi usta? Idźcie na koniec kolejki!   Raza   2017-10-16
Moja ambiwalentna krytyka religii II.   Ferus   2017-10-15
Moja ambiwalentna krytyka religii   Ferus   2017-10-08
Nie rydzykujmy Polski   Koraszewski   2017-10-06
Relikty religijnego myślenia, Część II.   Ferus   2017-10-01
Nigeria: dlaczego religie potrzebują państwowych pieniędzy na pielgrzymki?   Igwe   2017-09-30
Relikty religijnego myślenia   Ferus   2017-09-24
Niespójne koncepcje Boga, Część II   Ferus   2017-09-17
W poszukiwaniu definicji islamu i islamizmu   Ahmad   2017-09-17
Niespójne koncepcje Boga.   Ferus   2017-09-10
Trzy stulecia bałwochwalstwa   Ferus   2017-09-03
Kościół katolicki i jego cuda   Edamaruku   2017-08-28
Czyżby bunt aniołów stróżów?   Ferus   2017-08-27
Czy nauka czyni zbędną wiarę w Boga?   Stenger   2017-08-25
Imam, który wzywał do unicestwienia Żydów, robił to, co inni   Gabra   2017-08-19
Ostatnia gimnazjalna ciąża w Rzeczpospolitej   Kruk   2017-08-14
Dlaczego jestem ateistą?   Koraszewski   2017-08-13
Boże słowo głoszone z ambony     2017-08-10
Bohaterscy imamowie, o których nic nie słychać   Khan   2017-08-03
Poznacie ich po ich owocach   Grayling   2017-07-30
Krytyczne myślenie i aktywny humanizm w Afryce w epoce Internetu   Igwe   2017-07-14
Świadomość w oczach wierzących i niewierzących   Andrews   2017-07-06
Realizm, islamizm i islam: kiedy zaczną się trudne rozmowy?   Herf   2017-06-19
Czego naucza imam w Kopenhadze     2017-06-19
Nowoczesność, ponowoczesność i głódź wiedzy   Koraszewski   2017-06-18
Zaakceptować terror islamski jako nową normalność?   Darwish   2017-06-16
Śmierć mniejszości religijnej pod władzą radykalnego islamu   Rafizadeh   2017-06-14
Naprawdę terroryzm nie ma żadnego usprawiedliwienia?   Ferus   2017-06-11
Republika Ateistów odparła atak religijnych ekstremistów   Stone   2017-06-07
Ateiści nie pomagają, pewnie źle patrzyłeś   Koraszewski   2017-06-03
Wychowywanie dżihadystów: drabina radykalizacji i jej antidotum   Fares   2017-06-03
Nieudacznicy, tchórze? Nie, idealiści   Carmon   2017-06-02
Francja: ideologia islamskiego cierpiętnictwa   Mamou   2017-05-30
Proca z celownikiem laserowym   Ferus   2017-05-21
Grzechy religii: koncepcja „chorego człowieczeństwa”.   Ferus   2017-05-14
Poświąteczna refleksja: wymuszanie wdzięczności   Ferus   2017-05-07
Azyl ignorancji. Część X.   Ferus   2017-04-30
Ściganie bluźnierstwa zasługuje na szyderstwo i pogardę   Igwe   2017-04-27
Poświąteczna refleksja: wymuszanie poczucia winy   Ferus   2017-04-23
Islamscy towarzysze podróży w drodze do bigoterii i masowych mordów   Fernandez   2017-04-23
Chłopiec kaznodzieja   Dawkins   2017-04-19
O jakości naszych bogówCzęść IV   Ferus   2017-04-16
Wrobieni w „wolną wolę”   Ferus   2017-04-09
Żyjemy w epoce drugiej kontrreformacji   Koraszewski   2017-04-03
Autor urojony i jego frustracje   Ferus   2017-04-02

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Prawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pure


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk