Prawda

Wtorek, 20 października 2020 - 05:39

« Poprzedni Następny »


Imam, który wzywał do unicestwienia Żydów, robił to, co inni


Maher Gabra 2017-08-19

Plakat z hadisem wzywającym muzułmanów, by walczyli z Żydami i zabijali ich. Drobne litery pod spodem zachęcają ludzi, by drukowali to i szerzyli.
Plakat z hadisem wzywającym muzułmanów, by walczyli z Żydami i zabijali ich. Drobne litery pod spodem zachęcają ludzi, by drukowali to i szerzyli.

Jeśli chcemy być uczciwi, musimy przyznać, że to, co zdarzyło się niedawno w Kalifornii, było zaledwie drobnym przykładem antysemityzmu, który jest rozpowszechniony w wielu częściach świata muzułmańskiego. Młodzi muzułmanie, których radykalizuje idea, nie dbają o to, czy przychodzi ona z Kalifornii, Kairu, czy z Mekki, jak długo wypowiada ją wiarygodny uczony islamski. Dlatego jedynym rozwiązaniem, by przeciwstawić się rosnącej groźbie radykalnego islamizmu, jest demaskowanie tych imamów i wspieranie reformatorów.

 


21 lipca 2017 r. podczas kazania w meczecie w Davis w Kalifornii imam Ammar Shahin wezwał do unicestwienia wszystkich Żydów. Posłużył się hadisem (zapisami tradycji i powiedzeń proroka Mahomet), w którym cytuje się słowa proroka Mahometa:


"Ostatnia godzina nie nadejdzie zanim muzułmanie nie będą walczyć z Żydami i muzułmanie zabiją ich, tak że Żydzi będą chować się za kamieniami i drzewami. Wtedy kamienie i drzewa zawołają: O muzułmaninie, O sługo Allaha! Za mną jest Żyd, przyjdź i zabij go, poza drzewem kolcowoju, bo to jest drzewo Żydów”.


Middle East Media Research Institute (MEMRI) przetłumaczył jego słowa, a następnie media (głównie konserwatywne) pisały o tym. Shireen Qudosi, muzułmańska reformatorka zainicjowała petycję, którą podpisałem, wzywającą meczet do wyrzucenia go.  


Nie jest to pierwszy raz, kiedy Shahin mówił takie rzeczy przed kamerą. 14 lipca 2017 r. nazwał Żydów “nikczemnymi Żydami” i prosił Boga, by zniszczył ich. Powiedział:


"O Allahu, zniszcz ich i nie oszczędzaj ich młodych i ich starców… O Allahu, zamień Jerozolimę w cmentarz dla Żydów”.  


W listopadzie 2016
r. Shahin szydził z Konstytucji amerykańskiej, porównując ją do “idoli, do których modlili się niewierni, a które robili z daktyli”. Powiedział, że w odróżnieniu od Koranu demokracja jest tworem człowieka i może być zmieniona: „Uważacie teraz demokrację, Konstytucję i to wszystko, czym was oszukują… za świętą religię?”


To właśnie mówił Sajjid Kutb, Ojciec Chrzestny wielu obecnych organizacji terrorystycznych, to właśnie propagował w swoich książkach, w których pisał o konieczności zastąpienia praw stworzonych przez człowieka prawem szariatu.


Broniąc się, Shahin powiedział, że tłumaczenie nie było ścisłe i że został źle zacytowany. Jako że arabski jest moim językiem macierzystym, sprawdziłem tłumaczenie i zapewniam, że jest w 100% ścisłe. Kiedy nie wyszło mu z twierdzeniem, że jest „ofiarą błędnego tłumaczenia”, Shahin zaoferował przeprosiny na konferencji prasowej. Co ciekawe, na tej konferencji nie pozwalano na zadawanie pytań, prawdopodobnie, by uniknąć prostych pytań, takich jak: „Dlaczego w ogóle pan to powiedział?’ lub „Czy chce pan tymi przeprosinami powiedzieć, że ten hadis nie jest poprawny?”


Niektórzy będą twierdzić, że Shahin popełnił błąd, powiedział rzeczy, których nie myślał, a potem przeprosił; koniec wydarzenia, prawda? Nie. Podobnie jak imam Shahin urodziłem się i wychowałem w Egipcie. Mogę zapewnić, że nie jest to izolowany incydent. To, co powiedział ten imam, jest tym, co słyszy każdy na wspólnych modlitwach muzułmańskich w każdy piątek. W piątek po południu wszyscy mogli słyszeć modlitwy i kazania, ponieważ każdy meczet ma wielki głośniki na zewnątrz, by zapewnić, że cała dzielnica słyszy modlitwy i kazania, czy tego chcą, czy nie. Nie potrafię powiedzieć, jak wiele razy słyszałem imamów proszących Boga, by zniszczył Żydów i chrześcijan i zemścił się na nich.


Ponadto, ten hadis wydrukowano i przyklejono nalepki z nim w całym Egipcie: w autobusach, metrze, szkołach, na uniwersytetach... wszędzie. W dzielnicy wyższej klasy średniej, gdzie mieszkałem, islamiści przykleili go w windzie w naszym budynku, a więc wszyscy mieszkańcy budynku czytali go za każdym razem, kiedy jechali windą.


Ibrahim Issa, egipski muzułmanin, prezenter telewizyjny, pisarz i myśliciel, który wzywał do reform islamu, zajął się podczas jednego ze swoich programów tym rozpowszechnionym antysemityzmem. Komentował wypowiedzi imama Wielkiego Meczetu w Mekce (najświętszego miejsca islamu), który powiedział:  


"O Boże, daj zwycięstwo mudżahedinom w Al-Jemenie, w Lewancie, w Al-Iraku. O Boże, zniszcz ateistycznych rafidah (szyitów), Żydów zdrajców, chrześcijan złowrogich i czyhających hipokrytów".


Komentarz Issy brzmiał: po tym wszystkim, czy nadal zastanawiacie się, skąd bierze się terroryzm i ISIS? To sprowadza terroryzm.  


W talk show w Al-Arabija, poeta saudyjski Abdulrahman Al-Szemri mówił podobnie jak  Issa. Powiedział, że muzułmanie często modlą się do Boga, by zniszczył Żydów i chrześcijan, i uczynił ich żony wdowami, i uczynił ich synów sierotami, a to jest złe.


Znany szejk, Mohammed Al Arifi, wyjaśnił ten hadis w taki sam sposób, jak imam Shahin. Powiedział, że muzułmanie będą walczyć i zabiją wszystkich Żydów. Następnie twierdził, że w Izraelu ludzie sadzą drzewa kolcowoju, by chronić się, gdy atakują muzułmanie. Al-Arifi jest bardzo szanowaną postacią w Arabii Saudyjskiej i wśród muzułmanów salafi. Jego strona Facebooka ma ponad 24 miliony obserwujących.


Niektórzy mogliby powiedzieć, że jest tak z powodu konfliktu izraelsko-palestyńskiego i tego, co zdarzyło się niedawno wokół Wzgórza Świątynnego w Jerozolimie. Nawet gdyby Shahin wzywał do zabijania tylko Izraelczyków (a wzywał do zabijania Żydów, nie zaś Izraelczyków lub syjonistów) to wezwanie byłoby nadal nieakceptowane. W rzeczywistości, wielu czołowych uczonych islamskich twierdzi, że nawet gdyby obecny konflikt izraelsko-palestyński nie istniał, nienawidzenie Żydów pozostałoby obowiązkiem islamskim. Szejk Mohamed Hussein Jacoub wyjaśnił to stanowisko; powiedział, że gdyby Żydzi zostawili Palestynę muzułmanom, nadal byśmy ich nienawidzili, ponieważ są niewiernymi i potomkami małp i świń.


Niektórzy mogliby twierdzić, że tylko salafici i wahhabici są antysemiccy; niestety, nie jest to prawdą.


“Umiarkowany” uniwersytet Al-Azhar w Kairze, światowe centrum nauczania sunnickiego (gdzie Shahin zrobił licencjat z studiów nad islamem), przyznał stopień doktorski w 1971 r. niewidomemu szejkowi Omarowi Abdel-Rahmanowi, który był odpowiedzialny za zamach bombowy w 1993 r. na World Trade Center. Tytuł pracy doktorskiej Abdel-Rahmana brzmiał: “Stanowisko Koranu wobec swoich przeciwników według Surat Al-Tawbah (skrucha)". Pisał o Żydach i chrześcijanach jako wrogach islamu. Według tez przedstawionych w jego pracy doktorskiej, ich zbrodnią jest to, że nie wierzą w islam; dlatego trzeba z nimi walczyć.


Inna czołowa postać uniwersytetu Al-Azhar, dr Soad Salah, była dziekan wydziału Studiów Islamskich dla kobiet, mówiła w telewizji o pojęciu “niewolnic seksualnych” ("malek al-yameen"). W 2014 r., w prowadzonym przez siebie programie telewizyjnym, Fikh dla kobiet, powiedziała, że muzułmanie mają prawo do uprawiania seksu z niewolnicami, kiedy podbijają nie-muzułmańskie tereny. Poinformowała swoich widzów, że „Gdybyśmy my [Egipcjanie] walczyli z Izraelem i zwyciężyli, mielibyśmy prawo wziąć do niewoli i używać seksualnie kobiety izraelskie pojmane w wojnie”. Wybrała Izrael jako łatwy cel nienawiści, by przekonać swoją publiczność, że malek al-yameen – to jest, gwałt – jest uprawnioną praktyką.


Krótko mówiąc, to, co powtórzył egipsko-amerykański imam Ammar Shahin, jest po prostu tym, czego nauczył się w Al-Azhar. USA powinna przyjrzeć się temu, czego naucza Al-Azhar, zanim pozwoli większej liczbie absolwentów Azhar szerzyć w Ameryce swoją radykalną ideologię.


Jeśli chcemy być uczciwi, musimy przyznać, że to, co zdarzyło się niedawno w Kalifornii, było zaledwie drobnym przykładem antysemityzmu, który jest rozpowszechniony w wielu częściach świata muzułmańskiego. Młodzi muzułmanie, których radykalizuje idea, nie dbają o to, czy przychodzi ona z Kalifornii, Kairu, czy z Mekki, jak długo wypowiada ją wiarygodny uczony islamski. Dlatego jedynym rozwiązaniem, by przeciwstawić się rosnącej groźbie radykalnego islamizmu, jest demaskowanie tych imamów i wspieranie reformatorów.


Imam Who Called for Annihilation of All Jews Is In Fact Routine

Gatestone Institute, 8 sierpnia 2017

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

 Maher Gabra

Amerykanin egipskiego pochodzenia, specjalizuje się w problematyce politycznego islamu. Pracownik naukowy The Washington Institute. Autor raportuThe Ideological Extremism of Al-Azhar

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Nowy ateizm i krytyka religii

Znalezionych 660 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dziecinne pytanie: Po co ludzie stworzyli bogów?   Ferus   2020-10-18
Dziecinne pytanie: Po co Bóg stworzył ludzi?   Ferus   2020-10-11
Alternatywa dla idei zbawienia   Ferus   2020-10-04
Beczka dziegciu i łyżka miodu   Ferus   2020-09-27
Refleksje sprzed lat: „Głęboka wiara” i inne.   Ferus   2020-09-20
Zamordowanie amerykańskiego “bluźniercy” w Pakistanie   Ibrahim   2020-09-16
Czy istnieją „głęboko niewierzący”?   Ferus   2020-09-06
Ludzie są grzeszni, ale Kościół (na pokaz) jest święty   Kruk   2020-09-03
Kogo bije dzban?   Koraszewski   2020-08-31
Refleksje sprzed lat: „Łaska boska” i inne   Ferus   2020-08-30
Ignorowane ludobójstwo chrześcijan w Nigerii    Ibrahim   2020-08-25
Egocentryzm religijny   Ferus   2020-08-23
Quo vadis religio?   Ferus   2020-08-16
Palestyńczycy: Priorytety muzułmańskich “uczonych” podczas COVID-19   Toameh   2020-08-04
Ituriel – elektroniczny bóg. Czyli książka, której nie napisałem.   Ferus   2020-08-02
Porwanie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-08
Dlaczego nauki i religii nie można ze sobą pogodzić   Koraszewski   2020-07-05
Palestyńczycy: Nieislamskie prawo o ochronie rodziny   Toameh   2020-07-02
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-01
Pochwała parlamentarnego ateizmu   Koraszewski   2020-06-28
Palestyńczycy: Czy rzeczywiście chodzi o “aneksję”?   Toameh   2020-06-26
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i KnesetCzęść 5: Wbijanie noża   Pandavar   2020-06-24
Przerażająca prawda o dziewicach z raju   Koraszewski   2020-06-24
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja (VI)   Ferus   2020-06-21
Turcja: Uczniowie czytają Koran i porzucają islam   Bulut   2020-06-19
Wiara, nauka i umiłowanie bzdury   Koraszewski   2020-06-17
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-06-17
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja. V   Ferus   2020-06-14
Dżihadystyczne narracje i islamskie fobie w Nigerii   Igwe   2020-06-11
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu (3)   Pandavar   2020-06-10
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja. IV   Ferus   2020-06-07
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu   Pandavar   2020-06-03
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja (III)   Ferus   2020-05-31
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Knesset.   Pandavar   2020-05-27
Męczeństwo w obronie niezmiernej głupoty   Koraszewski   2020-05-25
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja. II   Ferus   2020-05-24
Nie ma boga nad Boga   Koraszewski   2020-05-18
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości - fikcja   Ferus   2020-05-17
Naprawdę świat chce być oszukiwany?   Ferus   2020-05-10
Usunięcie „Izraela” z duńskiej Biblii   Jacoby   2020-05-05
Fikcja uznawana za Prawdę (VIII)   Ferus   2020-05-03
Fikcja uznawana za Prawdę (VII)   Ferus   2020-04-26
Fikcja uznawana za Prawdę (VI)   Ferus   2020-04-19
Fikcja uznawana za Prawdę (V)   Ferus   2020-04-11
Fikcja uznawana za Prawdę (IV)   Ferus   2020-04-05
Oderwanie charedim   Rosenthal   2020-04-01
Fikcja uznawana za Prawdę (III)   Ferus   2020-03-29
Pandemia i muzułmańskie priorytety   Pandavar   2020-03-26
Fikcja uznawana za Prawdę (II)   Ferus   2020-03-22
Fikcja uznawana za Prawdę   Ferus   2020-03-15
Uciekłaś od wojny, a oni przyjęli cię      2020-03-13
Najdłużej trwająca mistyfikacja. Podsumowanie.   Ferus   2020-03-08
Religie usprawiedliwiają zabijanie, kradzież i inne przestępstwa   Al-Tamimi   2020-03-06
Credo islamu z ust autorytetu     2020-03-02
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (IX)   Ferus   2020-03-01
Francja po cichu wprowadza z powrotem przestępstwo bluźnierstwa   Meotti   2020-02-27
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (VIII)   Ferus   2020-02-23
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (VII)   Ferus   2020-02-16
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (VI)   Ferus   2020-02-09
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (V)   Ferus   2020-02-02
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (IV)   Ferus   2020-01-26
Nie, islamofobia nie jest tym samym co antysemityzm   Bulut   2020-01-26
Niepowodzenie islamistycznej kampanii Erdogana w Turcji   Bekdil   2020-01-25
Najbardziej szalony grant Templetona jak dotąd: Ewolucja i “ofiarna miłość”   Coyne   2020-01-20
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości. Suplement „B”.   Ferus   2020-01-19
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości. Suplement „A”.   Ferus   2020-01-12
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (III)   Ferus   2020-01-05
Murem za czarną zarazą   Koraszewski   2019-12-30
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (II)   Ferus   2019-12-29
Jak Bóg stworzyl kiłę i dlaczego było to dobre   Kruk   2019-12-28
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości   Ferus   2019-12-22
Moje ostatnie jasełkowe refleksje   Ferus   2019-12-15
Papież Franciszek, „Pieśń o Rolandzie” i imam Al-Tayeb   Meotti   2019-12-12
Refleksje sprzed lat: Podstępna działalność Szatana i inne.   Ferus   2019-12-08
Chrześcijaństwo, Zagłada i syjonizm   Koraszewski   2019-12-02
Bajka-nie bajka o powstaniu religii   Ferus   2019-12-01
Wskrzeszenie Józefy K.   Koraszewski   2019-11-26
Refleksje sprzed lat: Wartości chrześcijańskie   Ferus   2019-11-24
Byli ateiści, obecnie wierzący   Ferus   2019-11-17
Dewocja to pobożność? Czyli wizyta u starszej pobożnej pani.   Ferus   2019-11-10
Biskupa czerep rubaszny   Koraszewski   2019-11-08
Sen mara, Bóg wiara, nieśmiały głos podświadomości, czy bezsensowne rojenia senne?   Ferus   2019-11-03
Refleksje sprzed lat: „Proporcje krzyku i smaku”   Ferus   2019-10-27
Trudne początki mitu   Ferus   2019-10-20
Jak Bóg ogarnia swoje dzieło   Ferus   2019-10-13
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców (V)   Ferus   2019-10-06
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców IV   Ferus   2019-09-29
Katolicka Afryka i jej niepokoje   Igwe   2019-09-27
Turcja: ucieczka od religii?   Bulut   2019-09-25
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców (III)   Ferus   2019-09-22
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców (II)   Ferus   2019-09-15
Uduchowiony erotyzm bogów i wyznawców   Ferus   2019-09-08
Zlecenie walki z szatanem   Koraszewski   2019-09-02
Mrówki i ludzie. Czyli niepokojące podobieństwo „korony stworzenia” do bezrozumnych owadów.   Ferus   2019-09-01
Jabłko, które jabłkiem nie było   Ferus   2019-08-25
Ta miłość zaczęła się od strachu   Koraszewski   2019-08-24
Problem „ukrywającego się Boga”.   Ferus   2019-08-18
Hipoteza Boga kontra nauka (IV)   Ferus   2019-08-11
Na początku był jakiś Jezus   Koraszewski   2019-08-05
Hipoteza Boga kontra nauka (III)   Ferus   2019-08-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk