Prawda

Sobota, 14 grudnia 2019 - 20:47

« Poprzedni Następny »


Francja: Islamiści Facebooka polują stadami


Yves Mamou 2017-10-27


Fatiha Boudjalat, współzałożycielka świeckiego ruchu Viv(r)e la République, jest znaną postacią w antyislamistycznej Francji. Regularnie udziela wywiadów w telewizji i radio, a jej artykuły regularnie publikuje „Le Figaro”. Ostatnio na Facebooku Boudjalat ostro skrytykowała islamistyczną urzędniczkę merostwa la Courneuve, Sonię Nour, za nazwanie tunezyjskiego islamistycznego mordercy dwóch kobiet w Marsylii „męczennikiem”. Dwa tygodnie później konto Facebooka Boudjalat zostało zamknięte.

Nie ją jedną obrali za cel islamiści na Facebooku. Leila Ourzik, artystka, która mieszka w Grigny, głównie muzułmańskim przedmieściu Paryża, jest muzułmanką, która otwarcie je i pije podczas Ramadanu i odmawia noszenia islamskiej zasłony. Z powodu jej nieislamskiego zachowania codziennie otrzymuje groźby i obelgi, które pojawiają się także na jej stronach internetowych. Na Facebooku Ourzik stała się obiektem ataków. Islamiści nękali ją obelgami i groźbami, zamieszczali jej zdjęcia na stronach pornograficznych i wreszcie udało im się doprowadzić do likwidacji jej strony Facebooka. Nagle, bez ostrzeżenia, jej konto Facebooka zostało zamknięte. "Nie raz, wiele razy” – mówi do Gatestone. Dlaczego? "Nie wiem, nigdy mi nie mówią. Ale któregoś dnia jest koniec, wszystko jest wymazane”.


Olivier Aron, dentysta i były polityk przez tygodnie miał zamkniętą stronę Facebooka. Aron jest aktywny w dyskusjach o islamie i islamizmie. Nie jest też nieśmiały. Na Facebooku przeciwstawia się islamistom, którzy jednak nie wydają się zainteresowani dyskusją. Wydają się zainteresowani cenzurowaniem. Zdaniem Arona wielu z nich zaskarżało jego stronę na Facebooku. "Przypuszczam, że oskarżają mnie o rasizm i islamofobię – powiedział Aron – Zastraszanie jest wszędzie. Człowiek, którego w ogóle nie znam, zdobył mój numer telefonu i wszystkie szczegóły moich kontaktów i wysłał je do swoich przyjaciół”. Nie trzeba było długo czekać na konsekwencje. Asystentka Arona w gabinecie dentystycznym otrzymała groźny telefon: „Powiedz doktorowi Aronowi, że wkrótce uderzy go ‘Kelkal’”. Kelkal, algierski terrorysta islamistyczny, był członkiem Zbrojnej Grupy Islamskiej (GIA) i był odpowiedzialny za falę zamachów we Francji latem 1995 r. Chociaż 20 lat temu zabiła go policja, dla wielu zradykalizowanych muzułmanów pozostaje prototypem „współczesnego” dżihadysty.


Wiosną zeszłego roku konto Michela Renarda, nauczyciela historii w Saint Chamond, także zostało usunięte z Facebooka. "Bez żadnego ostrzeżenia, bez możliwości porozmawiania z kimkolwiek, nagle wszystko zniknęło” – powiedział Gatestone. Renard zamieścił na Facebooku niezmiernie staranną analizę islamizmu. “Ale islamiści są bardzo aktywni na Facebooku. Obrażają, grożą ci”. Mimo że Renard nie pozwalał swoim uczniom na “zaprzyjaźnienie się” z nim na Facebooku “ich rodzice skarżyli się dyrektorowi szkoły… Zastraszanie jest wszędzie: w rzeczywistym życiu i w sieci”.


Ci użytkownicy Facebooka, podobnie jak dziesiątki innych, wydają się być ofiarami islamistycznych “stad”. Kiedy „stado” zauważy opinie i analizy tych użytkowników Facebooka, zaskarżają ich do Facebooka jako „rasistów” i „islamofobów” i ich konta zostają zamknięte. 

 

We Francji Facebook zamyka tysiące kont każdego roku. Byłoby ciekawe dowiedzieć się, ile kont zostało zamknięte, ponieważ ich właściciele krytykowali islamizm, ale nikt tego nie wie: Facebook nigdy nie komunikuje się w inny sposób niż przesyłając tępe, gotowe formułki, których intencją jest uniknięcie wyjaśnienia czegokolwiek.


Z tego, co wiemy, „Facebook ma 4,5 tysiąca ‘moderatorów treści’ i niedawno ogłosił plany zatrudnienia dodatkowych 3 tysięcy”, a jak informuje „Gurdian”. 7,5 tysiąca moderatorów na ponad dwa miliardy użytkowników Facebooka? To jest raczej śmieszne.


“Guardian” kontynuuje: "Centra moderujące znajdują się na całym świecie, ale Facebook odmawia ujawnienia ich dokładnej liczby i lokalizacji”. Należy właściwie postawić pytanie: czy Facebook oddaje moderowanie treści podwykonawcom, a jeśli tak, to komu?


We Francji trzy firmy wydają się konkurować ze sobą o podwykonawstwo moderowania treści on line: Netino, Concileo i Atchik Services. "Centra moderujące" tych firm są głównie ulokowane w francuskojęzycznych krajach z tanią siłą roboczą w Afryce Północnej i na Madagaskarze. We Francji krążą pogłoski, że moderatorzy Facebooka są umieszczeni w francuskojęzycznych krajach muzułmańskich, takich jak Tunezja, Algiera i Maroko. Facebook nigdy nie potwierdza ani nie zaprzecza zlecania zadań „moderacji” firmom zatrudniającym tanią, muzułmańską siłę roboczą w Afryce Północnej. 


Godne zauważenia jest, że muzułmańscy głosiciele nienawiści nadal plenią się na Facebooku, podczas gdy antyislamistów spotyka nękanie i utrata ich stron.


W mediach francuskich nieustannie powtarza się, że „islamizm nie jest w stanie wojny z kulturą zachodnią”, chociaż wszyscy widzą, że jest dokładnie odwrotnie. W rezultacie wolność słowa we Francji jest “moderowana” przez muzułmanów w krajach muzułmańskich.


Jak na ironię jednak, gdyby Facebook zamiast tego zlecał “moderację” firmom we Francji lub w Belgii, wynik byłby taki sam. Ekstremistyczni muzułmanie polują stadami, podczas gdy antyekstremiści są głównie indywidualistami. Na przykład, francuska Conseil supérieur de l'audiovisuel, francuski urząd ds. radia i telewizji, jest zarzucany masą protestów za każdym razem, kiedy francuski, antyislamistyczny dziennikarz, Éric Zemmour, pojawia się w telewizji. Zemmour dwa razy do roku jest pozywany do sądu z powodu “rasizmu” – po prostu dlatego, że organizacje islamistyczne, takie jak Collectif contre l'islamophobie en France ("Kolektyw przeciwko islamofobii we Francji", CCIF) prowadzi kampanie, wzywając francuskich muzułmanów do protestowania przeciwko „islamofobii” Zemmoura. Czy ten sam system jest używany wobec mediów społecznościowych? Biorąc pod uwagę totalny brak przejrzystości w kwestii decyzji Facebooka, nie można tego wykluczyć. 


Niestety, działania przeciwko tym kampaniom nękania nadal są “pozorowane”.


Facebook nie tylko cenzuruje treść korzystając z anonimowych “moderatorów”, ale firma stworzyła także specjalny zespół prawny, który odpowiada na pytania policji i służb bezpieczeństwa. We Francji, takie prośby ze strony sądów i wydziałów sprawiedliwości wzrosły z 3208 w 2013 r. do 8121 w 2016 r. Według Le Journal du Net, witryny informacyjnej poświęconej bieżącym wydarzeniom i medium, w 2015 r. "w reakcji na prośby rządu Facebook zamknął 37 990 stron we Francji w porównaniu do 30 126 w Indiach, 6574 w Turcji i tylko 85 w Rosji w tym samym okresie”.


Czy zlikwidowano tylko strony islamistyczne i dżihadystyczne? Co jeszcze? Niewygodne relacje? Rządy w Europie uważają anty-dżihadystów za problem większy nawet od dżihadystów.


W kwietniu 2017 r. Facebook opublikowal raport zatytułowany "Information Operations and Facebook". Na stronie 9 można przeczytać: “Na przykład we Francji do dnia 13 kwietnia te ulepszenia pozwoliły nam podjąć działania przeciwko 30 tysiącom fałszywych kont”. Ulepszenia, o których mówi Facebook, są związane z nową techniką analizy, która pozwala Facebookowi na odkrycie seryjnych kont "fake news". Te "fałszywe” konta, niezaskakująco, były najbardziej aktywne podczas kampanii prezydenckiej we Francji wiosną 2017 r.


Dla Facebooka i dla francuskich oficjeli wielkim pytaniem nie wydaje się być to: “Czy islamizm jest w stanie wojny z naszą wolnością?”, a tylko: “Czy Władimir Putin ingeruje w politykę francuską?” Na to Facebook zwraca uwagę. Facebooka nie stać na ignorowanie żądań polityków. W każdym kraju wielkie pieniądze reklamowe dla platform Facebooka zależą od dobrej woli rządu. 


Ważne jest pamiętania jak w 2015 r., u szczytu kryzysu migracyjnego, niemiecka kanclerz Angela Merkel naciskała na założyciela Facebooka, Marka Zuckerberga, by usunął tysiące postów sprzeciwiających się masowej imigracji. „Czy pracujesz nad tym” – spytała Merkel po angielsku, na co Zuckerberg odpowiedział "twierdząco".


Dwa lata później narzędzia sztucznej inteligencji mogą przynieść chwilowy spokój rządom a firmie szybki zysk – ale nie pokój dla ludności.


France: Facebook Islamists Hunt in Packs

Gatestone Institute, 13 października 2017

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Yves Mamou

 

Francuski dziennikarz przez ponad 20 lat związany z redakcją „Le Monde”.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1426 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Zwróćcie uwagę, naiwni zachodni dobro-czyńcy   Chesler   2019-12-11
Hopium czyli stan umysłów   Koraszewski   2019-12-09
Spisek przeciwko szczelinowaniu   Ridley   2019-12-07
W studio aktorów uświadomionych: jak szkoliłam przyszłych lekarzy, by pilnowali swoich zaimków   Slatz   2019-12-06
Antysyjonizm na kampusie widziany oczyma syryjskiego uchodźcy    Dandachi   2019-12-06
Pies Pawłowa wiecznie żywy   Koraszewski   2019-12-05
Elizabeth Warren gra kartą ”seksizmu”   Jacoby   2019-12-04
Irańczycy: “Dlaczego świat milczy, kiedy nasz rząd nas morduje?”   Bulut   2019-11-30
Zerwana zasłona zniewolenia   Koraszewski   2019-11-28
Socjalizm stał się antysemityzmem oświeconych   Tobin   2019-11-28
Dokąd zmierzają ludowe powstania na Bliskim Wschodzie?   Fernandez   2019-11-23
Socjalizm? Nie, dziękuję.   Koraszewski   2019-11-20
Hańba Europie     2019-11-19
Izrael nie może pozwolić tym, którzy wzywają do jego zniszczenia, na pozostawanie w kraju   Yemini   2019-11-18
”Guardian” nie kwestionuje kłamstw Omara Shakira z HRW   Levick   2019-11-17
Aktywiści klimatyczni koncentrują się na złych rozwiązaniach   Lomborg   2019-11-16
Spirala islamskiego terroru   Koraszewski   2019-11-14
Żelazna Kopuła przechwytując rakiety zamyka usta uprawnionej krytyce Izraela     2019-11-11
Kiedy spotkania z historią gubią się w cyberprzestrzeni   Collins   2019-11-10
Niezrozumiana Palestyna   Marquardt-Bigman   2019-11-09
Coolidge i FDR mieli rację w sprawie pracowników państwowych i związków zawodowych   Jacoby   2019-11-07
Zakaz mowy nienawiści nie chroni Żydów ani przed jej przyczynami, ani skutkami   Amos   2019-11-07
Rozkład normalny i paranormalny   Koraszewski   2019-11-05
Milczący świadkowie w wojnie przeciwko Żydom   Chesler   2019-11-05
Pochowajcie Baghdadiego, ale nie jego zbrodnie   Collins   2019-11-03
Straszna wrzawa na ulicy Żydowskiej   Koraszewski   2019-11-02
Autonomia Palestyńska i jej pieniądze   Bedein   2019-11-01
Obwiniony przez fałszywe skojarzenie: Izrael ”w szczególności”   Plosker   2019-10-30
Kościół, który szerzy nienawiść   Pour   2019-10-26
Nie, Omar Barghouti nie jest współzałożycielem ruchu bojkotu, BDS   Steinberg   2019-10-25
Netanjahu, media i los izraelskiej demokracji   Glick   2019-10-23
Dlaczego nauki ścisłe są ścisłe, a nauki społeczne rozwiązłe?   Koraszewski   2019-10-23
Kolejny cios zadany przez ONZ prawom człowieka   Neuer   2019-10-21
Ogórkowi Żydzi w Paryżu   Lewin   2019-10-19
Palestyńczycy kradną elektryczność, a potem winią Izrael   Tawil   2019-10-18
Syryjskiej wojny domowej nie wywołała zmiana klimatu   Lomborg   2019-10-17
Syzyf znowu marzy   Landes   2019-10-16
Gra Teheranu w ciuciubabkę   Taheri   2019-10-15
BDS: odporny na rozsądek i wiedzę   MacEoin   2019-10-14
ISIS wraca pod skrzydła Turcji   Coughlin   2019-10-13
Pierwsze dymy w następnej wojnie bliskowschodniej   Frantzman   2019-10-12
Walczyli obok USA przez pięć lat, żeby zbombardował ich sojusznik USA z NATO   Frantzman   2019-10-11
Powrót nieumiarkowanych katolików i innych   Koraszewski   2019-10-09
Lekcje z północnej Syrii   Spyer   2019-10-09
Czy palestyńscy przywódcy chcą lepszego życia dla swojej ludności?   Toameh   2019-10-08
Rosjanie i Polacy raz jeszcze   i Andrzej Koraszewski   2019-10-07
Trzech skrajnie prawicowych przywódców zamierza stworzyć telewizję „zwalczającą islamofobię”   Frantzman   2019-10-07
Czy regulowanie antysemityzmu na kampusach jest cenzurą?   Tobin   2019-10-05
Turcja: Alarmująca rozprawa z dziennikarzami, rozpaczliwy apel do ONZ   Bulut   2019-10-03
Co następne dla Turcji? Broń jądrowa!   Bekdil   2019-10-01
Kolejne palestyńskie oszczerstwo o Izraelu i Żydach   Tawil   2019-09-29
Dlaczego Egipt nie chce pomóc Gazie   Toameh   2019-09-25
Kiedy muzułmanie prześladują gejów, jest to wina Żydów   Greenfield   2019-09-24
Jak despoci interpretują umowy z Zachodem   Tawil   2019-09-22
Dlaczego Arabowie nienawidzą Palestyńczyków   Toameh   2019-09-20
Brexit i jego efekty na Bliskim Wschodzie   Gross   2019-09-17
Dlaczego Izraelczycy nigdy nie zapomnieli swojego 9/11   Tobin   2019-09-16
Palestyńczycy: ofiary arabskiej dyskryminacji i rasizmu   Toameh   2019-09-09
Izraelczycy, Palestyńczycy i ”Love Island”   Tsalic   2019-09-08
Negocjacje USA-Taliban: śmiertelna pułapka Kataru   Carmon   2019-09-07
Niebezpieczny stalinizm „przebudzonych” na skrajnej lewicy   Dershowitz   2019-09-07
Czego amerykańscy Żydzi nie rozumieją o BDS   Greenfield   2019-09-06
Odwaga twierdzenia, że nie wszystkie kultury są równe   Hill   2019-09-05
Globalna nieodpowiedzialność: brak procesów ISIS za zbrodnie wojenne   Frantzman   2019-09-04
Czy Autonomia Palestyńska przygotowuje kolejną intifadę?   Tawil   2019-09-02
BBC przedstawia Izrael jako kraj, którego armia krzywdzi palestyńskie dzieci   Plosker   2019-08-29
Muzułmanie przeciwko antysemityzmowi   MacEoin   2019-08-28
W Absurdystanie bez zmian   Koraszewski   2019-08-27
Jak TRUMP rozpoczął wojnę domową między Hamasem a agendą ONZ   Greenfield   2019-08-27
Najdłużej istniejąca teoria spiskowa   MacEoin   2019-08-26
Dlaczego zachodni lewicowcy uwielbiają prawicowych ekstremistów za granicą?   Frantzman   2019-08-26
Iran: chłostanie martwego osła jest daremne   Taheri   2019-08-25
Palestyńczycy: co jest złego w budowaniu szpitala?   Tawil   2019-08-21
Czy Izrael jest państwem bliskowschodnim?   Koraszewski   2019-08-19
Czy Palestyńczycy w Gazie mogą zbuntować się przeciwko Hamasowi?   Toameh   2019-08-18
Chińczycy trzymają się mocno   Koraszewski   2019-08-17
Najnowszy horror ONZ: ignorowani uchodźcy chrześcijańscy   Bulut   2019-08-16
Państwo, naród, społeczeństwo   Koraszewski   2019-08-15
Zaślepienie w sprawie muzułmańskiego antysemityzmu   Julius   2019-08-15
Polowania na czarownice wymagają międzynarodowego działania   Igwe   2019-08-13
"Sprawiedliwość" jest dla lewicy antyizraelskim wytrychem. Nie ma nic wspólnego z prawdziwą sprawiedliwością.     2019-08-12
Barack Obama i ludobójstwa    Isaac   2019-08-10
Słabość cywilizacji i zderzenie barbarii z barbarią   Koraszewski   2019-08-09
Demon ISIS jest w nas wszystkich     2019-08-09
Coraz groźniejszy impas między cywilizacjami   MacEoin   2019-08-07
Dlaczego Palestyńczycy zaatakowali Saudyjczyka?   Toameh   2019-08-03
Jordania podziela obawy Izraela   Koraszewski   2019-08-02
Schadenfreude i skandal w UNRWA   Blum   2019-08-01
Szczęśliwe zakończenie dramatów palestyńczyka prześladowanego za uratowanie rannych Żydów   Blum   2019-07-31
Jordania, pokój i jak niewiele się naprawdę zmieniło   Roth   2019-07-30
Demaskowanie oszukańczych organizacji praw człowieka   Gerstenfeld   2019-07-24
Biafra kiedyś i w przyszłości?   Fitzgerald   2019-07-24
W BDS nie chodzi o bojkot. Chodzi o zamianę Izraela w państwo pariasa.     2019-07-23
Kocha, lubi, szanuje   Koraszewski   2019-07-22
Pora, by Europa przebolała ”najgorszą możliwą umowę”   Coughlin   2019-07-21
Zamienianie Holocaustu w metaforę   Greenfield   2019-07-20
Tylko nie nazywaj jej palestyńską Arabką!   Flatow   2019-07-19
Trzy „nie”, które ustawiły Bliski Wschód na drodze konfliktu   Lipman   2019-07-18
USA i Iran: Co NIE jest mądrą polityką   Rafizadeh   2019-07-16
Dziesięciolecia szczucia na brytyjskich Żydów   Collier   2019-07-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk