Prawda

Czwartek, 25 lutego 2021 - 03:23

« Poprzedni Następny »


Zaprzeczaj Holocaustowi, ale nigdy nie kwestionuj szariatu?


Majid Rafizadeh 2017-07-31

Były prezydent Iranu, Mahmoud Ahmadineżad, powiedział, że negowanie Holocaustu jest jego największym osiągnięciem. Na zdjęciu: &Oacute;wczesny prezydent Ahmadineżad przemawia na Columbia University w Nowym Jorku 24 września 2007 r. (Zdjęcie: Stephen Chernin-Pool/Getty Images)<br />
Były prezydent Iranu, Mahmoud Ahmadineżad, powiedział, że negowanie Holocaustu jest jego największym osiągnięciem. Na zdjęciu: Ówczesny prezydent Ahmadineżad przemawia na Columbia University w Nowym Jorku 24 września 2007 r. (Zdjęcie: Stephen Chernin-Pool/Getty Images)


Kiedy człowiek dorasta między Iranem a Syrią, tak jak ja, żyje pod żelazną pięścią dyktatorów takich jak Baszar Assad, ajatollah Chamenei, Mahmoud Ahmadineżad i Akbar Haszemi Rafsandżani. W dodatku do strachu i ucisku w jakim trzymają swoją ludność, wszyscy ci władcy mają jeszcze jedną, wspólną „tradycję”. Wszyscy negują Holocaust.

Było powszechne, że ktokolwiek pracował dla reżimu irańskiego, mówił, że nie było żadnego Holocaustu. Mimo góry faktów przed ich oczyma woleli – i nadal wolą – nie tylko wierzyć, że Holocaust był fabrykacją, ale szerzyć to przekonanie wśród ludzi.


“Holocaust jest fikcją wymyśloną przez Amerykanów i Żydów” – można było usłyszeć, tak jak ja słyszałem od członka Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC), który mówił to do kolegów. Grupa ich stała koło auta patrolowego, surowo pilnując zachowania i ubioru ludzi na ulicy. Słowa, już wtedy, zaszokowały mnie. Jak ktokolwiek może zaprzeczać takiej potworności?


Wpycha się to dzieciom od bardzo wczesnego wieku – przypuszczalnie z zamiarem wyprania im mózgów, by się z tym zgodziły. Zamiast tego, z wiekiem, pytania stają się coraz bardziej uporczywe. Dlaczego jest całkowicie akceptowalne zaprzeczanie największym tragediom humanitarnym nowoczesnej ery, ale nie jest akceptowalne kwestionowanie szariatu? Podczas Holocaustu popełniono najbardziej odrażające zbrodnie przeciwko ludzkości, a popełniono je mniej niż stulecie temu. Istnieje moc niepodważalnych świadectw historycznych, które dowodzą, że to się zdarzyło. Niemniej przywódcy Iranu i Syrii, jak również wielu imamów islamistycznych nadal wzywają ludzi, by temu zaprzeczali. Równocześnie zakazane jest  kwestionowanie praw islamskich, które były stworzone ponad 1400 lat temu.


Dlaczego zachęca się i pochwala zaprzeczanie niewyobrażalnym cierpieniom milionów podczas Holocaustu, ale jeśli ktokolwiek ośmieli się zakwestionować szariat, jego życie jest w niebezpieczeństwie? Nie wolno kwestionować prawdziwości tego, co imam opowiada o islamie, Mahomecie i jego Bogu. Jeśli odważysz się choćby zażartować z islamu, kara może wahać się od tortur, długoletniego więzienia, szybkiego wyroku śmierci albo wymierzonego przez sąd, albo wykonanego przez podburzoną tłuszczę. Najnowszym przykładem jest sprawa Siny Dehghana, aresztowanego przez Strażników Rewolucji, kiedy miał 19 lat za rzekome “obrażenie islamu”. Oskarżono go o obrażenie Proroka Mahometa na aplikacji LINE. Za tę rzekomo straszliwą zbrodnię młody człowiek, jeszcze nastolatek, został szybko skazany na śmierć.


Odpowiedzią wydaje się być to, że istnieją wielkie bodźce do zaprzeczania Holocaustowi. Systemy islamistyczne nagradzają i fetują tych, którzy negują Holocaust.


Wzmacniająca reakcja na takie irracjonalne zachowanie jest znacząca, od osiągania wysokiej pozycji w wojsku do zdobywania ważnych stanowisk politycznych. Mahmouda Ahmadineżada za jego negację nagrodzono stanowiskiem prezydenta kraju. „Stworzyli mit w imię Holocaustu i uważają go za coś będące ponad Bogiem, religią i prorokami” - powiedział Ahmadineżad w telewizji państwowej przed wyborami prezydenckimi na jego drugą kadencję. Ahmadineżad powiedział także, że negowanie Holocaustu jest jego największym osiągnięciem. Hassan Rouhani, obecny tak zwany "umiarkowany" prezydent Iranu, nie różni się od swojego poprzednika. Jest także otwartym negacjonistą Holocaustu i zachęca wszystkich, którzy pracują w jego rządzie i cały naród, by podzielali to samo oszukańcze przekonanie.


Reżim wydaje znaczne ilości pieniędzy i czasu na szerzenie dezinformacji, że Holocaustu w ogóle nie było.  


Najwyższy przywódca państwa islamistycznego Iranu, ajatollah Ali Chamenei. wielokrotnie zaprzeczał Holocaustowi w książkach i w mediach społecznościowych. W przemówieniu nagranym na filmie wideo powiedział:

"Nie jest jasne, czy sedno tej sprawy [Holocaustu] jest rzeczywistością, czy nie. Nawet jeśli jest rzeczywistością, nie jest jasne, jak się to zdarzyło... To jest ignorancja, jaka istnieje w dzisiejszym świecie. Musimy być przytomni. [Muzułmanie] powinni wiedzieć, że możemy przeciwstawić się ignorancji... Kto wspiera fałszywy reżim syjonistyczny.... Kto ich popiera, toruje im drogę, kto stoi za nimi? Robią to mocarstwa zachodnie pod przewodnictwem Ameryki. A równocześnie mówią w swoich sloganach, że przeciwstawiają się terroryzmowi i ISIS".

Ponadto co roku reżim wydaje miliony dolarów na konkursy karykatur o Holocauście, co jest próbą szerzenia antysemityzmu na całym świecie. Ludzie z rozmaitych krajów otrzymują zaproszenia, a zwycięzcy dostają setki tysięcy dolarów. Według oficjalnej agencji informacyjnej reżimu, IRNA, w zeszłorocznym konkursie udział brali uczestnicy z ponad 50 krajów.  


W tym wszystkim niepojęte jest to, że podczas gdy ci ekstremistyczni muzułmanie nasilili tego typu aktywności, społeczność międzynarodowa i wiele krajów w Europie i na Zachodzie nadal gości tych ekstremistów i przywódców irańskich i daje im platformy do głoszenia tej propagandy – co wzmacnia siłę ich oddziaływania tak we własnych jak i w zachodnich społeczeństwach.


Minęło wiele czasu od rewolucji islamskiej, ale niestety jedno pozostało bez zmiany: ekstremistyczni muzułmanie nadal nagradzają i promują negacjonistów Holocaustu, równocześnie brutalnie karząc każdego, kto ośmiela się kwestionować prawa islamskie. Jeśli społeczność międzynarodowa nie zajmie stanowiska w tej kwestii, dostaniemy tylko więcej kłamliwej propagandy i więcej mułłów indoktrynujących muzułmanów mieszkających na Zachodzie.


Deny the Holocaust, but Don’t Question Sharia?

Gatestone Institute, 23 lipca 2017

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Dr. Majid Rafizadeh, wykładowca nauk politycznych na Harvard University, jest również przewodniczącym International American Council on the Middle East. Kontakt: Dr.rafizadeh@post.harvard.edu.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj






Dysydenci

Znalezionych 258 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14
Pojechałam do Izraela i nie żałuję tego     2018-08-12
Dlaczego przywódcy palestyńscy sprzeciwiają się pomaganiu własnej ludności?   Tawil   2018-07-18
Jesteśmy rasistami, ale przypisujemy to Izraelowi   Al-Sa'di   2018-07-10
Palestyńczycy: jak poprawić jakość życia?   Tawil   2018-06-30
Dlaczego my, Arabowie, musimy krzyczeć   Maroun   2018-06-27
Palestyńczycy: Ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2018-06-25
W przyszłym roku w Jerozolimie   Eid   2018-06-22
Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21
Jestem jawnym i dumnym syjonistą, bo jestem jawnym i dumnym lewicowcem   Maroun   2018-04-11
Kiedy religię przedstawia się jako ideologię, jest bardziej niebezpieczna niż broń nuklearna     2018-03-22
Grożenie terrorem nie powinno być sposobem zarabiania na życie   Darwish   2018-01-31
Arabskie reżimy przerażone wolnością w Izraelu   Meotti   2018-01-30
Odwiedzanie Izraela jest przywilejem, a nie prawem   Maroun   2018-01-20
Witajcie na Zachodzie, ale prosimy się nie integrować …    Arbabzadah   2018-01-01
Rzeczywista reakcja palestyńska na jerozolimskie przemówienie Trumpa   Tawil   2017-12-09
Do moich rodaków Libańczyków, których gniewają izraelskie bomby   Maroun   2017-11-05
Palestyńczycy zamykają w więzieniu dziennikarzy za ujawnianie korupcji   Toameh   2017-10-02
Iracki duchowny: muzułmanie są utrapieniem świata     2017-09-29
Błędem jest ograniczanie wolności myśli obywateli   Al-Salem   2017-09-28
Popieranie Izraela jest obowiązkiem lewicy   Maroun   2017-09-24
Kiedy "progresizm" miażdży kobiety muzułmańskie   Mohamed   2017-09-23
Muzułmanie amerykańscy powinni zdemaskować imamów, którzy głoszą nienawiść   Al-Hadj   2017-09-20
Ograniczanie praw kobiet: Prawa islamskie i multikulturalizm   Khan   2017-09-16
Palestyńczycy, których zachodnie media wolą nie widzieć   Toameh   2017-09-13
Ofiary islamizacji Turcji: kobiety   Bekdil   2017-09-09
Szef ONZ Guterres, media i palestyńskie fake news   Tawil   2017-09-06

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Przekupieni



Heretycki impuls



Nie klanial



Cervantes



Wojaki Chrystusa



 Palestyńskie weto



Wzmacnianie układu odpornościowego



Wykluczenie Tajwanu z WHO



Drzazgę źle się czyta



Sześć lat



Pochodzenie



Papież Franciszek



Schadenfreude



Pseudonaukowa histeria...


Panstwo etc



Biły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,



Radykalne poglądy polityczne


Einstein



Socjologia



Allah stworzyl



Uprzednie doświadczenie



Żydowski exodus



PRL Chrystusem narodów



Odrastające głowy hydry nazizmu



Homeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDF



Prawo powrotu



Mózg i kodowanie predyktywne



Nocna rozmowa



WSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk