Prawda

Piątek, 23 sierpnia 2019 - 12:58

« Poprzedni Następny »


Żydowskie oburzenie (lub jego brak)


Deebo 2016-10-15

Od Redakcji


UNESCO uchwaliła rezolucję o "ochronie dziedzictwa kulturowego Palestyny i odrębnego charakteru Jerozolimy Wschodniej". Rezolucja przemilcza wszelkie związki Wzgórza Świątynnego z historią Żydów. Stojąca na czele tej organizacji Irina Bokowa stanowczo odcięła się od tej rezolucji, uznając ją za efekt politycznych manipulacji. Zaledwie sześć państw głosowało przeciw tej rezolucji: Estonia, Holandia, Litwa, Niemcy, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.  Dwadzieścia sześć państw wyraziło swój „moralny sprzeciw” nie uczestnicząc w głosowaniu. (Polska nie była uczestnikiem głosującego gremium.)


Poniżej przedstawiamy krótką reakcję pochodzącego z Kanady Izraelczyka podpisującego się Deebo.    


Kiedy ONZ wali w Izrael i judaizm jak w bęben wyłącznie dlatego, że arabskie kraje członkowskie mają z nami na pieńku od siedemdziesięciu lat, my jesteśmy oburzeni.


Jak oburzeni? Pamiętacie, kiedy mała gazeta duńska opublikowała karykaturę Mahometa?Nie, może nie tak oburzeni.


Pamiętacie, kiedy dwóch chłopców muzułmańskich zostało śmiertelnie porażonych prądem, kiedy chowali się w transformatorze przed policjantami we Francji?Nie. Jeszcze nie całkiem osiągnęliśmy ten poziom oburzenia.


Pamiętacie, kiedy izraelski polityk odwiedził Wzgórze Świątynne? (A ludzie połknęli bez reszty kłamstwo, że to było powodem wyrażonego oburzenia?)Mam nadzieję, że nigdy nie osiągniemy tego poziomu oburzenia.


Pamiętacie wściekłość mediów społecznościowych, kiedy w Ameryce muzułmański dzieciak przyniósł do szkoły podejrzanie wyglądający zegar?  


Pamiętacie niezliczone incydenty rasizmu wobec muzułmanów, które wywołały burze w mediach społecznościowych, tworzących niezliczone memy, zamieszczane przez znakomitości oraz ocean poparcia szarych ludzi?


Czy ktokolwiek będzie pamiętał dzień, kiedy organ światowy, którego jedyną funkcja jest zachowanie historii, edukowanie i promowanie nauki i kultury, wziął cztery tysiące lat historii żydowskiej i wyrzucił je na śmietnik dzięki politycznie motywowanej rezolucji przedstawionej przez fikcyjne państwo nazywane “Palestyna”?


Czy ktokolwiek będzie pamiętał, kiedy 26 tak zwanych przyjaznych krajów wstrzymało się od głosu zamiast zatrzymać tę farsę 19 potrzebnymi głosami?


Nie. Bo tak wygląda nasze oburzenie.I tyle. Kilka tweetów. Kilka gromów ciskanych na Facebooku. Kilku polityków napisze gniewne listy. A potem będziemy kontynuować spokojnie aż jakaś organizacja oenzetowska wymyśli inny powód zaatakowania nas. (Może za budowę nielegalnych placówek w Kuczki.)


Zróbmy rekapitulację.


Przez ostatni rok Izraelczycy i Żydzi, i w zasadzie każdy, kto był w złym miejscu w złym czasie, był obiektem ataków nożowniczych, strzelania, taranowania pojazdami, zamachów bombowych w autobusach i ostrzału rakietami dzięki cotygodniowym płomiennym kazaniom imamów z Al-Aksa i islamskich przywódców religijnych. Kłamstwa, które doprowadziły do tej „fali przemocy” nie różniły się od tych, które doprowadziły w 1929 r. masakry w Hebronie.


Tekst rezolucji UNESCO
 stanowi listę rzekomych naruszeń Izraela na Wzgórzu Świątynnym. Wszystko na tej liście jest albo wyolbrzymione, albo jest zwykłym kłamstwem. Są tam oskarżenia, że Izrael powoduje szkody fizyczne w meczetach, kiedy przemoc wyłącznie powodowana jest przez fanatycznych muzułmanów wewnątrz tych meczetów.Kopuła na Skale a w niej sterta odłamków skały. Przeznaczonych do rzucania w Żydów.


W języku jak z PressTV rezolucja UNESCO mówi o odwiedzających Wzgórze Świątynne, że oni “szturmują”.


Oto jak wygląda szturmowanie:To jest jakby wystawić znak w nowojorskim Central Park z napisem: “Żydom wstęp wzbroniony”, a potem, kiedy rodzina żydowska wchodzi tam, gazety publikują artykuł z tytułem: “Żydzi szturmują Central Park”.


W tekście rezolucji są słowa o “historycznym status quo” i o daniu Wakf pełnej kontroli nad Wzgórzem. Oops. Jeden z rewizjonistów historycznych Palestyny zapomniał o tej broszurze Wakf z 1925 r., w której Wakf mówi, że “tożsamość tego miejsca z Świątynią Salomona jest poza dyskusją”.


[Z OFICJALNEGO PRZEWODNIKA PO WZGÓRZU ŚWIĄTYNNYM NAJWYŻSZEJ RADY MUZUŁMAŃSKIEJ (WAKF)Dwiema podstawowymi budowlami są Kopuła na Skale na podniesionej platformie pośrodku i meczet Al-Aksa przy ścianie południowej. Inne budynki, którymi zajmiemy się później, leżą rozrzucone tu i tam. Po lewej stronie, wzdłuż muru wschodniego, pojawiają się podwójne drzwi Złotej Bramy. Po obu stronach drzewa załamują perspektywę, co daje scenie pewnego osobliwego czaru. Miejsce jest jednym z najstarszych na świecie. Jego świętość datuje się od najwcześniejszych (może prehistorycznych) czasów. Jego tożsamość z miejscem Świątyni Salomona jest poza dyskusją. Według uniwersalnej wiary jest to także miejsce, gdzie „Dawid zbudował ołtarz Panu i złożył ofiary całopalne i ofiary biesiadne” (1)NO WIECIE, ZANIM ISTNIAŁ LUD NAZYWANY „PALESTYŃCZYKAMI I ZANIM ZMIENIŁ HISTORIĘ]

[Z OFICJALNEGO PRZEWODNIKA PO WZGÓRZU ŚWIĄTYNNYM NAJWYŻSZEJ RADY MUZUŁMAŃSKIEJ (WAKF)

Dwiema podstawowymi budowlami są Kopuła na Skale na podniesionej platformie pośrodku i meczet Al-Aksa przy ścianie południowej. Inne budynki, którymi zajmiemy się później, leżą rozrzucone tu i tam. Po lewej stronie, wzdłuż muru wschodniego, pojawiają się podwójne drzwi Złotej Bramy. Po obu stronach drzewa załamują perspektywę, co daje scenie pewnego osobliwego czaru. Miejsce jest jednym z najstarszych na świecie. Jego świętość datuje się od najwcześniejszych (może prehistorycznych) czasów. Jego tożsamość z miejscem Świątyni Salomona jest poza dyskusją. Według uniwersalnej wiary jest to także miejsce, gdzie „Dawid zbudował ołtarz Panu i złożył ofiary całopalne i ofiary biesiadne” (1)

NO WIECIE, ZANIM ISTNIAŁ LUD NAZYWANY „PALESTYŃCZYKAMI I ZANIM ZMIENIŁ HISTORIĘ]Czy oburzymy się na fakt, że mimo iż doznaliśmy 42 ofiar śmiertelnych i 577 rannych w 323 zamachach terrorystycznych w minionym roku, to IZRAEL zostaje potępiony przez UNESCO?


Czy oburzymy się na fakt, że te same kłamstwa, które doprowadziły do 323 zamachów terrorystycznych w ciągu 12 miesięcy, doprowadziły UNESCO do zaprzeczenia żydowskiemu związkowi z Jerozolimą?


W przeszłości Izrael nigdy nie był życzliwie traktowany w ONZ i mimo tego, co powiedział Netanjahu na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, nie będzie miał przychylności w przyszłości. Pora zlikwidować tę bezużyteczną organizację. Nie ma tam żadnej prawości i nie ma żadnego funkcjonalnego sensu w zabiegach o pokój w naszym regionie.


Żydzi “oddali” swoje najświętsze miejsca Arabom za pokój. Betlejem, Szechem, Hebron. A teraz ONZ chce, byśmy uwierzyli, że oddamy także naszego Świętego Graala - Jerozolimę. 


My, Żydzi, nigdy nie użyjemy przemocy, by było, jak chcemy. Nigdy nie dostajemy szału, bo ktoś nas obraził. Nasze reakcje są opanowane i ograniczone do słów. Tym, co mnie przeraża i co powinno przerazić was także, jest fakt, że nikt już dłużej nie słucha wyważonych i merytorycznych odpowiedzi. Słuchają tylko tych, którzy palą samochody, rozbijają sklepy i mordują na ulicach. To nie jest nasza metoda. Więc pozwólmy nadal na znęcanie się nad nami. 

 

Jewish Outrage (Or The Lack Thereof)
Israellycool, October 14 2016.

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

P.S. Strona Israellycool należy do ciekawszych źródeł informacji o Izraelu, szczególnie polecamy ich Facebook: https://www.facebook.com/israellycoolblog/

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1354 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy: co jest złego w budowaniu szpitala?   Tawil   2019-08-21
Czy Izrael jest państwem bliskowschodnim?   Koraszewski   2019-08-19
Czy Palestyńczycy w Gazie mogą zbuntować się przeciwko Hamasowi?   Toameh   2019-08-18
Chińczycy trzymają się mocno   Koraszewski   2019-08-17
Najnowszy horror ONZ: ignorowani uchodźcy chrześcijańscy   Bulut   2019-08-16
Państwo, naród, społeczeństwo   Koraszewski   2019-08-15
Zaślepienie w sprawie muzułmańskiego antysemityzmu   Julius   2019-08-15
Polowania na czarownice wymagają międzynarodowego działania   Igwe   2019-08-13
"Sprawiedliwość" jest dla lewicy antyizraelskim wytrychem. Nie ma nic wspólnego z prawdziwą sprawiedliwością.     2019-08-12
Barack Obama i ludobójstwa    Isaac   2019-08-10
Słabość cywilizacji i zderzenie barbarii z barbarią   Koraszewski   2019-08-09
Demon ISIS jest w nas wszystkich     2019-08-09
Coraz groźniejszy impas między cywilizacjami   MacEoin   2019-08-07
Dlaczego Palestyńczycy zaatakowali Saudyjczyka?   Toameh   2019-08-03
Jordania podziela obawy Izraela   Koraszewski   2019-08-02
Schadenfreude i skandal w UNRWA   Blum   2019-08-01
Szczęśliwe zakończenie dramatów palestyńczyka prześladowanego za uratowanie rannych Żydów   Blum   2019-07-31
Jordania, pokój i jak niewiele się naprawdę zmieniło   Roth   2019-07-30
Demaskowanie oszukańczych organizacji praw człowieka   Gerstenfeld   2019-07-24
Biafra kiedyś i w przyszłości?   Fitzgerald   2019-07-24
W BDS nie chodzi o bojkot. Chodzi o zamianę Izraela w państwo pariasa.     2019-07-23
Kocha, lubi, szanuje   Koraszewski   2019-07-22
Pora, by Europa przebolała ”najgorszą możliwą umowę”   Coughlin   2019-07-21
Zamienianie Holocaustu w metaforę   Greenfield   2019-07-20
Tylko nie nazywaj jej palestyńską Arabką!   Flatow   2019-07-19
Trzy „nie”, które ustawiły Bliski Wschód na drodze konfliktu   Lipman   2019-07-18
USA i Iran: Co NIE jest mądrą polityką   Rafizadeh   2019-07-16
Dziesięciolecia szczucia na brytyjskich Żydów   Collier   2019-07-16
Zbadaj swoje przesądy   Koraszewski   2019-07-15
"Hamas nie boi się wyborów"   Toameh   2019-07-14
Niemcy: niektóre mowy nienawiści są ”równiejsze od innych”   Bergman   2019-07-12
Słowa Lindy Sarsour, „Jezus był Palestyńczykiem”, ignorują żydowską historię   Frantzman   2019-07-10
Niemcy, które zbroiły Saddama Husajna, mówią, że państwo kurdyjskie zaszkodzi pokojowi   Frantzman   2019-07-09
Palestyńska bieda: kto nie ma udziału w bogactwie?     2019-07-08
Afryka: alarmujący wzrost prześladowań chrześcijan   Bulut   2019-07-07
Palestyńska wojna z przedsiębiorcami   Tawil   2019-07-06
Nie potrzebujemy żadnej edukacji   Collins   2019-07-02
Czy zbliża się wielka wojna?   Koraszewski   2019-07-01
Abstrakcyjna ludzka godność   Ferus   2019-06-30
Moje świadectwo o reparacjach za niewolnictwo   Hughes   2019-06-29
Pamięć o Jazydach i Lalisz w Światowy Dzień Uchodźcy   Frantzman   2019-06-28
Bahrajn dowodzi raz jeszcze: jeśli ”pokój” nie jest etapem do zniszczenia Izraela, to palestyńscy przywódcy nie są zainteresowani     2019-06-27
Nowa kultura politycznej przemocy w Turcji   Bekdil   2019-06-23
Zły sen Arabów: absorbowanie Palestyńczyków   Toameh   2019-06-21
Podtrzymuję to, co napisałam o „Palestynie”   Chesler   2019-06-20
Zakrywanie kultury, żeby ”nie urazić”   Meotti   2019-06-18
Dlaczego geje stają po stronie kultur, które ich mordują?   Rosenthal   2019-06-17
Szanse rozmowy o prawdziwym arabsko-izraelskim pokoju na konferencji w Bahrajnie   Bryen   2019-06-16
Palestyńczyk wbija nóż i natychmiast pojawiają się usprawiedliwienia   Flatow   2019-06-15
Oczywiście Palestyńczycy nie potrafią się rządzić. Bowiem w rzeczywistości nie chcą zbudować państwa – chcą zniszczyć inne państwo     2019-06-11
(Niezbyt) ukryte manipulacje mediów   Cohen   2019-06-10
Nigdy więcej   Lewin   2019-06-10
Rezerwiści na służbie walczą o Izrael na amerykańskich kampusach uniwersyteckich   Greenfield   2019-06-09
Biały terroryzm on line: identyfikowanie potencjalnych zagrożeń   Michael Davis   2019-06-08
Problem w Niemczech jest większy niż ”jarmułka”   Tobin   2019-06-08
Świat jest dziwaczny, skoro jedynym człowiekiem, który naprawdę próbuje pomóc Palestyńczykom, jest Jared Kushner – a wszyscy inni są przeciwko     2019-06-07
Dlaczego ”New York Times” próbuje storpedować plan pokojowy Trumpa?   Dershowitz   2019-06-04
Długie życie Roberta Bernsteina   Koraszewski   2019-06-03
WHO, Francja i flirtowanie z antysemityzmem   Yemini   2019-06-02
Dlaczego Palestyńczycy są tak przeciwni „Umowie Stulecia”?   Kedar   2019-06-01
Nowa lista Hamasu ze ”zdrajcami”   Toameh   2019-05-31
Akademicka wolność dla mnie, ale nie dla ciebie   Altabef   2019-05-29
Zbrodnia wojenna!: umieszczenie karteczki w Ścianie Zachodniej   Dershowitz   2019-05-28
Socjalizm to paskudna rzecz   Koraszewski   2019-05-27
Czy powinniśmy porównywać Indie i Izrael?   Julius   2019-05-27
Dajcie pokojowi szansę!   Tsalic   2019-05-26
Jak palestyńscy przywódcy karzą pacjentów   Tawil   2019-05-25
Jaka przyszłość czeka amerykańskich Żydów   Rosenthal   2019-05-24
Imigracja, czyli jak współczuć i być mądrym   Koraszewski   2019-05-23
Iran otrzymał status państwa nuklearnego   Yigal Carmon   2019-05-22
Flirty UE z Ligą Arabską   Bergman   2019-05-19
Coraz węższy, zaściankowy pryzmat dziennikarstwa   Murray   2019-05-16
Kiedy ajatollah rozgrywa swojego  dżokera   Taheri   2019-05-15
”Pinkwashing” i Izrael: jak działać przeciwko własnym, najlepszym interesom   MacEoin   2019-05-14
Sankcje USA nałożone na mułłów działają   Rafizadeh   2019-05-11
Czyje to było zwycięstwo?   Skalski   2019-05-11
Największy zdecentralizowany pomnik pamięci na świecie   Gross   2019-05-03
Raport o naszym niewstąpieniu do Unii   Ferus   2019-05-01
Unicestwienie chrześcijańskiego życia i ludzi: gdzie jest oburzenie Zachodu?   Meotti   2019-04-30
Niemiecki rząd: antyizraelski i proirański   Frank   2019-04-28
Dajmy priorytet zapobieganiu przemocy domowej   Lomborg   2019-04-25
Wzgórza Golan i głębie hipokryzji   Mor   2019-04-24
Naród Islamu i ”społeczna sprawiedliwość” kobiet   MacEoin   2019-04-22
Cierpienia ludności Gazy   Kedar   2019-04-18
Dyplomaci w ONZ dokonują antysemickich czynów   Gerstenfeld   2019-04-16
Dlaczego Palestyńczycy uciekają z Libanu   Toameh   2019-04-14
Powodzie, mułłowie i Kopciuszek w kamaszach   Taheri   2019-04-12
“Dla jednego terrorysta…” – fragment książki   Landes   2019-04-12
Milan Kundera ostrzegał nas przed historyczną amnezją. Teraz widzimy ją znowu.   Morrison   2019-04-11
Morderstwa w Christchurch: prawdziwi współsprawcy   Milliere   2019-04-10
Zbrodnie Zachodu wobec prześladowanych mniejszości na Bliskim Wschodzie   Bergman   2019-04-09
Tysiące muzułmańskich kobiet zgwałconych, torturowanych, zabitych w syryjskich więzieniach. Gdzie są media, ONZ, grupy „praw człowieka”?   Tawil   2019-04-04
Inne porozumienie w sprawie pokoju   Toameh   2019-04-02
Wielka Brytania delegalizuje Hezbollah   Bergman   2019-04-01
Hamed Abdel-Samad o lewicy: Rasism niskich oczekiwań; Oni traktują muzułmanów jak małpy w zoo     2019-03-31
Turcja: Dziesiątki tysięcy ściganych sądownie za „obrażenie” Erdoğana   Bulut   2019-03-30
Fronda: „Brawo Polska - Wzgórza Golan nie dla Izraela!!!”   Koraszewski   2019-03-29
Podtrzymywanie palestyńskiej ”narracji”   Bergman   2019-03-28
Dla BBC nikab to „symbol buntu”   Pearson   2019-03-27
Zastraszony "New York Times" opublikował kłamstwa o ”większość Arabów usuniętych siłą z ich domów w Jaffie”     2019-03-26

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Biły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzm


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk