Prawda

Poniedziałek, 1 czerwca 2020 - 17:32

« Poprzedni Następny »


Żydowskie oburzenie (lub jego brak)


Deebo 2016-10-15

Od Redakcji


UNESCO uchwaliła rezolucję o "ochronie dziedzictwa kulturowego Palestyny i odrębnego charakteru Jerozolimy Wschodniej". Rezolucja przemilcza wszelkie związki Wzgórza Świątynnego z historią Żydów. Stojąca na czele tej organizacji Irina Bokowa stanowczo odcięła się od tej rezolucji, uznając ją za efekt politycznych manipulacji. Zaledwie sześć państw głosowało przeciw tej rezolucji: Estonia, Holandia, Litwa, Niemcy, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.  Dwadzieścia sześć państw wyraziło swój „moralny sprzeciw” nie uczestnicząc w głosowaniu. (Polska nie była uczestnikiem głosującego gremium.)


Poniżej przedstawiamy krótką reakcję pochodzącego z Kanady Izraelczyka podpisującego się Deebo.    


Kiedy ONZ wali w Izrael i judaizm jak w bęben wyłącznie dlatego, że arabskie kraje członkowskie mają z nami na pieńku od siedemdziesięciu lat, my jesteśmy oburzeni.


Jak oburzeni? Pamiętacie, kiedy mała gazeta duńska opublikowała karykaturę Mahometa?Nie, może nie tak oburzeni.


Pamiętacie, kiedy dwóch chłopców muzułmańskich zostało śmiertelnie porażonych prądem, kiedy chowali się w transformatorze przed policjantami we Francji?Nie. Jeszcze nie całkiem osiągnęliśmy ten poziom oburzenia.


Pamiętacie, kiedy izraelski polityk odwiedził Wzgórze Świątynne? (A ludzie połknęli bez reszty kłamstwo, że to było powodem wyrażonego oburzenia?)Mam nadzieję, że nigdy nie osiągniemy tego poziomu oburzenia.


Pamiętacie wściekłość mediów społecznościowych, kiedy w Ameryce muzułmański dzieciak przyniósł do szkoły podejrzanie wyglądający zegar?  


Pamiętacie niezliczone incydenty rasizmu wobec muzułmanów, które wywołały burze w mediach społecznościowych, tworzących niezliczone memy, zamieszczane przez znakomitości oraz ocean poparcia szarych ludzi?


Czy ktokolwiek będzie pamiętał dzień, kiedy organ światowy, którego jedyną funkcja jest zachowanie historii, edukowanie i promowanie nauki i kultury, wziął cztery tysiące lat historii żydowskiej i wyrzucił je na śmietnik dzięki politycznie motywowanej rezolucji przedstawionej przez fikcyjne państwo nazywane “Palestyna”?


Czy ktokolwiek będzie pamiętał, kiedy 26 tak zwanych przyjaznych krajów wstrzymało się od głosu zamiast zatrzymać tę farsę 19 potrzebnymi głosami?


Nie. Bo tak wygląda nasze oburzenie.I tyle. Kilka tweetów. Kilka gromów ciskanych na Facebooku. Kilku polityków napisze gniewne listy. A potem będziemy kontynuować spokojnie aż jakaś organizacja oenzetowska wymyśli inny powód zaatakowania nas. (Może za budowę nielegalnych placówek w Kuczki.)


Zróbmy rekapitulację.


Przez ostatni rok Izraelczycy i Żydzi, i w zasadzie każdy, kto był w złym miejscu w złym czasie, był obiektem ataków nożowniczych, strzelania, taranowania pojazdami, zamachów bombowych w autobusach i ostrzału rakietami dzięki cotygodniowym płomiennym kazaniom imamów z Al-Aksa i islamskich przywódców religijnych. Kłamstwa, które doprowadziły do tej „fali przemocy” nie różniły się od tych, które doprowadziły w 1929 r. masakry w Hebronie.


Tekst rezolucji UNESCO
 stanowi listę rzekomych naruszeń Izraela na Wzgórzu Świątynnym. Wszystko na tej liście jest albo wyolbrzymione, albo jest zwykłym kłamstwem. Są tam oskarżenia, że Izrael powoduje szkody fizyczne w meczetach, kiedy przemoc wyłącznie powodowana jest przez fanatycznych muzułmanów wewnątrz tych meczetów.Kopuła na Skale a w niej sterta odłamków skały. Przeznaczonych do rzucania w Żydów.


W języku jak z PressTV rezolucja UNESCO mówi o odwiedzających Wzgórze Świątynne, że oni “szturmują”.


Oto jak wygląda szturmowanie:To jest jakby wystawić znak w nowojorskim Central Park z napisem: “Żydom wstęp wzbroniony”, a potem, kiedy rodzina żydowska wchodzi tam, gazety publikują artykuł z tytułem: “Żydzi szturmują Central Park”.


W tekście rezolucji są słowa o “historycznym status quo” i o daniu Wakf pełnej kontroli nad Wzgórzem. Oops. Jeden z rewizjonistów historycznych Palestyny zapomniał o tej broszurze Wakf z 1925 r., w której Wakf mówi, że “tożsamość tego miejsca z Świątynią Salomona jest poza dyskusją”.


[Z OFICJALNEGO PRZEWODNIKA PO WZGÓRZU ŚWIĄTYNNYM NAJWYŻSZEJ RADY MUZUŁMAŃSKIEJ (WAKF)Dwiema podstawowymi budowlami są Kopuła na Skale na podniesionej platformie pośrodku i meczet Al-Aksa przy ścianie południowej. Inne budynki, którymi zajmiemy się później, leżą rozrzucone tu i tam. Po lewej stronie, wzdłuż muru wschodniego, pojawiają się podwójne drzwi Złotej Bramy. Po obu stronach drzewa załamują perspektywę, co daje scenie pewnego osobliwego czaru. Miejsce jest jednym z najstarszych na świecie. Jego świętość datuje się od najwcześniejszych (może prehistorycznych) czasów. Jego tożsamość z miejscem Świątyni Salomona jest poza dyskusją. Według uniwersalnej wiary jest to także miejsce, gdzie „Dawid zbudował ołtarz Panu i złożył ofiary całopalne i ofiary biesiadne” (1)NO WIECIE, ZANIM ISTNIAŁ LUD NAZYWANY „PALESTYŃCZYKAMI I ZANIM ZMIENIŁ HISTORIĘ]

[Z OFICJALNEGO PRZEWODNIKA PO WZGÓRZU ŚWIĄTYNNYM NAJWYŻSZEJ RADY MUZUŁMAŃSKIEJ (WAKF)

Dwiema podstawowymi budowlami są Kopuła na Skale na podniesionej platformie pośrodku i meczet Al-Aksa przy ścianie południowej. Inne budynki, którymi zajmiemy się później, leżą rozrzucone tu i tam. Po lewej stronie, wzdłuż muru wschodniego, pojawiają się podwójne drzwi Złotej Bramy. Po obu stronach drzewa załamują perspektywę, co daje scenie pewnego osobliwego czaru. Miejsce jest jednym z najstarszych na świecie. Jego świętość datuje się od najwcześniejszych (może prehistorycznych) czasów. Jego tożsamość z miejscem Świątyni Salomona jest poza dyskusją. Według uniwersalnej wiary jest to także miejsce, gdzie „Dawid zbudował ołtarz Panu i złożył ofiary całopalne i ofiary biesiadne” (1)

NO WIECIE, ZANIM ISTNIAŁ LUD NAZYWANY „PALESTYŃCZYKAMI I ZANIM ZMIENIŁ HISTORIĘ]Czy oburzymy się na fakt, że mimo iż doznaliśmy 42 ofiar śmiertelnych i 577 rannych w 323 zamachach terrorystycznych w minionym roku, to IZRAEL zostaje potępiony przez UNESCO?


Czy oburzymy się na fakt, że te same kłamstwa, które doprowadziły do 323 zamachów terrorystycznych w ciągu 12 miesięcy, doprowadziły UNESCO do zaprzeczenia żydowskiemu związkowi z Jerozolimą?


W przeszłości Izrael nigdy nie był życzliwie traktowany w ONZ i mimo tego, co powiedział Netanjahu na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, nie będzie miał przychylności w przyszłości. Pora zlikwidować tę bezużyteczną organizację. Nie ma tam żadnej prawości i nie ma żadnego funkcjonalnego sensu w zabiegach o pokój w naszym regionie.


Żydzi “oddali” swoje najświętsze miejsca Arabom za pokój. Betlejem, Szechem, Hebron. A teraz ONZ chce, byśmy uwierzyli, że oddamy także naszego Świętego Graala - Jerozolimę. 


My, Żydzi, nigdy nie użyjemy przemocy, by było, jak chcemy. Nigdy nie dostajemy szału, bo ktoś nas obraził. Nasze reakcje są opanowane i ograniczone do słów. Tym, co mnie przeraża i co powinno przerazić was także, jest fakt, że nikt już dłużej nie słucha wyważonych i merytorycznych odpowiedzi. Słuchają tylko tych, którzy palą samochody, rozbijają sklepy i mordują na ulicach. To nie jest nasza metoda. Więc pozwólmy nadal na znęcanie się nad nami. 

 

Jewish Outrage (Or The Lack Thereof)
Israellycool, October 14 2016.

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

P.S. Strona Israellycool należy do ciekawszych źródeł informacji o Izraelu, szczególnie polecamy ich Facebook: https://www.facebook.com/israellycoolblog/

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1537 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Sztuczne oburzenie o ”aneksję”   Rosenthal   2020-06-01
Wahający się biurokraci powstrzymują następną falę innowacji   Ridley   2020-05-29
Porwanie zachodniej wolności   Nirenstein   2020-05-25
Stan wojenny w cyberprzestrzeni   Koraszewski   2020-05-22
Międzynarodowy sąd kapturowy ma zbadać zbrodnie wojenne Izraela   Franklin   2020-05-21
Apartheid i koronawirus na Bliskim Wschodzie   Toameh   2020-05-19
Jedni osuszali moczary, inni propagują nienawiść   Koraszewski   2020-05-16
Dlaczego Międzynarodowy Czerwony Krzyż gloryfikuje matkę rodu terrorystycznej rodziny?     2020-05-13
Wielu umrze z głodu, a nie z powodu wirusa     2020-05-08
Szepty i krzyki w arabskojęzycznych mediach   Koraszewski   2020-05-08
Rada Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych wychwala Iran   MacEoin   2020-05-07
„Przebudzona” feministka woli, by ludzie umierali, niż żeby biali mężczyźni z Oksfordu pierwsi stworzyli szczepionkę na koronawirusa   Coyne   2020-05-01
Popiół czy diament   Lewin   2020-04-30
Żydowskie zniewolenie pod rządami islamu wypełza na światło dzienne   Pandavar   2020-04-29
Jak nie świętować Dnia Ziemi   Tobin   2020-04-29
Koronawirus: belgijska masakra   Godefridi   2020-04-28
Nędza filozofii arystokratów ducha   Koraszewski   2020-04-27
Izrael od tygodni wydaje pozwolenia na towary „podwójnego zastosowania” dla Gazy – i nikt o tym nie informuje     2020-04-27
Jak zaraźliwe są teorie spiskowe?   Koraszewski   2020-04-22
Moralny dylemat opróżniania więzień podczas pandemii   Tobin   2020-04-22
Koronawirus: dyrektor WHO ma długą historię tuszowania faktów    Kern   2020-04-21
Lekcje z pandemii   Rosenthal   2020-04-21
Mieszane uczucia o WHO   Novella   2020-04-20
Ludzie nienawidzący Izraela, którzy udają, że obchodzi ich Gaza, wyrządzają krzywdę dziesiątkom milionów Arabów     2020-04-20
Jak media i palestyńscy Arabowie zmienili się przez ostatnie 50 lat?   Amos   2020-04-18
Jemen, Libia, Syria: kraje, gdzie koronawirus może się  szerzyć się niedostrzegany   Frantzman   2020-04-17
Pracownica @Amnesty International, która naciskała Hamas, by aresztował Gazańczyków za wideokonferencję z Izraelczykami     2020-04-14
Równania z bezlikiem niewiadomych   Koraszewski   2020-04-13
Epidem-ideologia: jak polityczny dogmat wpływa na reakcje na COVID-19   Tsalic   2020-04-13
Artykuł o Gazie w farmaceutycznym piśmie jest niezgodny z medyczną etyką zawodową   Plosker   2020-04-11
WHO musi odpowiedzieć na poważne pytania zanim można jej będzie powierzyć prowadzenie dochodzenia w sprawie COVID-19   Ridley   2020-04-10
Koronawirus: UE wspiera Palestyńczyków 71 milionami euro   Toameh   2020-04-10
Amerykanin, Chińczyk, Rosjanin, Turek i Polak mówią o świecie po pandemii   Koraszewski   2020-04-09
Wykluczenie Tajwanu z WHO jest politycznym i medialnym skandalem   Jacoby   2020-04-08
Członkowie Kongresu wprowadzeni w błąd i skłonieni do podpisania rasistowskiego listu przeciwko Izraelowi   Flatow   2020-04-08
Chronienie się przed koronawirusem a izraelska godzina policyjna   Fitzgerald   2020-04-04
Pułapka białego przywileju i odrzucenie kultu wiktymologii   Hill   2020-03-31
Ukoronowanie efektu motyla   Collins   2020-03-30
Pokątna hodowla staruszków   Koraszewski   2020-03-28
Antyizraelskie NGO wykorzystują COVID-19, żeby szerzyć nienawiść   Wertman   2020-03-27
Antysemicka propaganda Hamasu nauczana w naszych szkołach   Collier   2020-03-26
Demokratyczny wirus i autorytarne metody przeciwdziałania zarazie   Koraszewski   2020-03-24
Dwa rodzaje antysemityzmu stały się częścią prezydenckiej kampanii   Tobin   2020-03-22
Syria ma duże więcej palestyńskich kobiet w więzieniach niż Izrael. I tortutują je na śmierć     2020-03-20
Jesień Oświecenia   Koraszewski   2020-03-19
Breaking the Silence! Dlaczego kłamiecie?   Oz   2020-03-18
Jestem sceptyczny wobec paniki klimatycznej, ale poważnie traktuję obawy w sprawie koronawirusa   Jacoby   2020-03-17
Izrael pomaga Palestyńczykom w powstrzymaniu koronawirusa; Arabowie zdradzają ich   Toameh   2020-03-17
Wyzwania, wyznania i środki zapobiegawcze   Koraszewski   2020-03-14
Kto atakuje palestyńskich chrześcijan?   Tawil   2020-03-13
Brexit jako stymulacja dla brytyjskiej bionauki   Ridley   2020-03-11
Czarna rozpacz egipskiego dysydenta   Koraszewski   2020-03-09
Kto uniemożliwia Palestyńczykom głosowanie?   Toameh   2020-03-09
Co Boris Johnson powinien wiedzieć o innowacjach   Ridley   2020-03-04
UNESCO, Izrael i kultura jako broń   Shindman   2020-03-01
Mieszkańcy greckich wysp chcą odzyskać swoje życie   Bekdil   2020-02-29
Zaraza, bóg i polityka prewencyjna   Koraszewski   2020-02-28
Zapomnij o „pokoju”. Zacznij optymalizować status quo. To przecież już wybrali Izrael i Autonomia Palestyńska     2020-02-26
Olbrzymi błąd MFW w ocenie subsydiów energetycznych   Lomborg   2020-02-22
Co myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2020-02-19
Palestyńskie wybory: Jak Abbas i Europa próbują obwinić Izrael   Toameh   2020-02-18
Thatcher ostrzegała nas, żeby powoli budować europejską integrację. Niestety, nie chcieliśmy słuchać.   Wennström   2020-02-17
From Brussels with love   Koraszewski   2020-02-16
Okrucieństwo wobec zwierząt jest bardziej nagłaśniane niż chrześcijanie z odciętymi głowami   Meotti   2020-02-14
Wielka Brytania, jeśli chce lepiej się rozwijać, musi ponownie odkryć niepowodzenie   Ridley   2020-02-08
”Zbrodnia” Arabów śpiewających dla Arabów w Izraelu   Toameh   2020-02-08
Martin Luther King i Edward Said: Palestyńskich intelektualistów nie interesują prawa człowieka     2020-02-07
Trochę optymizmu na odmianę   Rosenthal   2020-02-06
Z sennika ateisty: anioły   Kruk   2020-02-05
Francja, "pączkująca republika islamska"   Meotti   2020-02-03
„Umowa stulecia”, czy „policzek stulecia”?   Koraszewski   2020-02-01
Plan pokojowy Trumpa wykazuje więcej troski o polepszenie życia Palestyńczyków niż jakikolwiek poprzedni plan „ekspertów”     2020-01-30
Homo sapiens i jego późniejsze nakładki   Koraszewski   2020-01-29
Wielka Brytania powinna poprzeć plan pokojowy Trumpa   Kemp   2020-01-29
Czy jestem antysemitką współczując  Palestyńczykom?   Koraszewski   2020-01-25
Polityczne gry w Hadze   Steinberg   2020-01-21
Polityka wokół Holocaustu jest błędna   Tobin   2020-01-20
Potomkinowskie wsie polityków i historyków   Koraszewski   2020-01-19
Kieruneki Madagaskar   Garczyński-Gąssowski   2020-01-18
Putinowskie wsie   Garczyński-Gąssowski   2020-01-17
Obłuda zachodnich postępowców   Yemini   2020-01-17
Bałkanizacja humanistycznych umysłów   Koraszewski   2020-01-15
Zachodnie feministki zdezerterowały z frontu wspierającego uciemiężone muzułmańskie kobiety   Chesler   2020-01-15
Szukając drogi przez Brexit Unia Europejska może spojrzeć na rok 1783   Ridley   2020-01-14
Osmanowie wrócili   Frantzman   2020-01-13
Co było wspaniałe w latach 2010.   Jackoby   2020-01-11
Dlaczego mówienie o „żydowskim geniuszu” jest kontrowersyjne   Tobin   2020-01-11
Czy trup generała jest dobrym papierkiem lakmusowym?   Koraszewski   2020-01-10
Promowanie błędnego przekonania o ”Palestyńczykach”   Oz   2020-01-09
Szaleństwo tłumów - nowa rewolucja kulturalna   Koraszewski   2020-01-08
Dlaczego prezydent Trump spełnia obietnicę daną w San Remo w 1920 roku   Kontorovich   2020-01-06
Dlaczego atakują Żydów w Nowym Jorku   Rosenthal   2020-01-05
„Niebezpieczna i głupia eskalacja”   Koraszewski   2020-01-04
My, ”krytyczne wobec gender” feministki, płacimy cenę za głośne mówienie. Ale cena milczenia jest wyższa   Emmons   2020-01-03
ONZ i Wielka Brytania traktują prześladowanych chrześcijan jak „wrogów”   Ibrahim   2020-01-02
Groźna prawda o BDS i antysemityzmie na kampusach   Tobin   2020-01-01
Kampania kłamstw ICC   Yemini   2019-12-30
Raport Davida Colliera o Amnesty International oraz jej toksyczności i nienawici   (Varda Epstein)   2019-12-28
Amnesty International – od uprzedzeń do obsesji   Collier   2019-12-26
Absurdalna niechęć UE do ryzyka dławi nowe idee   Ridley   2019-12-26

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk