Prawda

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 - 06:58

« Poprzedni Następny »


Żydowskie oburzenie (lub jego brak)


Deebo 2016-10-15

Od Redakcji


UNESCO uchwaliła rezolucję o "ochronie dziedzictwa kulturowego Palestyny i odrębnego charakteru Jerozolimy Wschodniej". Rezolucja przemilcza wszelkie związki Wzgórza Świątynnego z historią Żydów. Stojąca na czele tej organizacji Irina Bokowa stanowczo odcięła się od tej rezolucji, uznając ją za efekt politycznych manipulacji. Zaledwie sześć państw głosowało przeciw tej rezolucji: Estonia, Holandia, Litwa, Niemcy, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.  Dwadzieścia sześć państw wyraziło swój „moralny sprzeciw” nie uczestnicząc w głosowaniu. (Polska nie była uczestnikiem głosującego gremium.)


Poniżej przedstawiamy krótką reakcję pochodzącego z Kanady Izraelczyka podpisującego się Deebo.    


Kiedy ONZ wali w Izrael i judaizm jak w bęben wyłącznie dlatego, że arabskie kraje członkowskie mają z nami na pieńku od siedemdziesięciu lat, my jesteśmy oburzeni.


Jak oburzeni? Pamiętacie, kiedy mała gazeta duńska opublikowała karykaturę Mahometa?Nie, może nie tak oburzeni.


Pamiętacie, kiedy dwóch chłopców muzułmańskich zostało śmiertelnie porażonych prądem, kiedy chowali się w transformatorze przed policjantami we Francji?Nie. Jeszcze nie całkiem osiągnęliśmy ten poziom oburzenia.


Pamiętacie, kiedy izraelski polityk odwiedził Wzgórze Świątynne? (A ludzie połknęli bez reszty kłamstwo, że to było powodem wyrażonego oburzenia?)Mam nadzieję, że nigdy nie osiągniemy tego poziomu oburzenia.


Pamiętacie wściekłość mediów społecznościowych, kiedy w Ameryce muzułmański dzieciak przyniósł do szkoły podejrzanie wyglądający zegar?  


Pamiętacie niezliczone incydenty rasizmu wobec muzułmanów, które wywołały burze w mediach społecznościowych, tworzących niezliczone memy, zamieszczane przez znakomitości oraz ocean poparcia szarych ludzi?


Czy ktokolwiek będzie pamiętał dzień, kiedy organ światowy, którego jedyną funkcja jest zachowanie historii, edukowanie i promowanie nauki i kultury, wziął cztery tysiące lat historii żydowskiej i wyrzucił je na śmietnik dzięki politycznie motywowanej rezolucji przedstawionej przez fikcyjne państwo nazywane “Palestyna”?


Czy ktokolwiek będzie pamiętał, kiedy 26 tak zwanych przyjaznych krajów wstrzymało się od głosu zamiast zatrzymać tę farsę 19 potrzebnymi głosami?


Nie. Bo tak wygląda nasze oburzenie.I tyle. Kilka tweetów. Kilka gromów ciskanych na Facebooku. Kilku polityków napisze gniewne listy. A potem będziemy kontynuować spokojnie aż jakaś organizacja oenzetowska wymyśli inny powód zaatakowania nas. (Może za budowę nielegalnych placówek w Kuczki.)


Zróbmy rekapitulację.


Przez ostatni rok Izraelczycy i Żydzi, i w zasadzie każdy, kto był w złym miejscu w złym czasie, był obiektem ataków nożowniczych, strzelania, taranowania pojazdami, zamachów bombowych w autobusach i ostrzału rakietami dzięki cotygodniowym płomiennym kazaniom imamów z Al-Aksa i islamskich przywódców religijnych. Kłamstwa, które doprowadziły do tej „fali przemocy” nie różniły się od tych, które doprowadziły w 1929 r. masakry w Hebronie.


Tekst rezolucji UNESCO
 stanowi listę rzekomych naruszeń Izraela na Wzgórzu Świątynnym. Wszystko na tej liście jest albo wyolbrzymione, albo jest zwykłym kłamstwem. Są tam oskarżenia, że Izrael powoduje szkody fizyczne w meczetach, kiedy przemoc wyłącznie powodowana jest przez fanatycznych muzułmanów wewnątrz tych meczetów.Kopuła na Skale a w niej sterta odłamków skały. Przeznaczonych do rzucania w Żydów.


W języku jak z PressTV rezolucja UNESCO mówi o odwiedzających Wzgórze Świątynne, że oni “szturmują”.


Oto jak wygląda szturmowanie:To jest jakby wystawić znak w nowojorskim Central Park z napisem: “Żydom wstęp wzbroniony”, a potem, kiedy rodzina żydowska wchodzi tam, gazety publikują artykuł z tytułem: “Żydzi szturmują Central Park”.


W tekście rezolucji są słowa o “historycznym status quo” i o daniu Wakf pełnej kontroli nad Wzgórzem. Oops. Jeden z rewizjonistów historycznych Palestyny zapomniał o tej broszurze Wakf z 1925 r., w której Wakf mówi, że “tożsamość tego miejsca z Świątynią Salomona jest poza dyskusją”.


[Z OFICJALNEGO PRZEWODNIKA PO WZGÓRZU ŚWIĄTYNNYM NAJWYŻSZEJ RADY MUZUŁMAŃSKIEJ (WAKF)Dwiema podstawowymi budowlami są Kopuła na Skale na podniesionej platformie pośrodku i meczet Al-Aksa przy ścianie południowej. Inne budynki, którymi zajmiemy się później, leżą rozrzucone tu i tam. Po lewej stronie, wzdłuż muru wschodniego, pojawiają się podwójne drzwi Złotej Bramy. Po obu stronach drzewa załamują perspektywę, co daje scenie pewnego osobliwego czaru. Miejsce jest jednym z najstarszych na świecie. Jego świętość datuje się od najwcześniejszych (może prehistorycznych) czasów. Jego tożsamość z miejscem Świątyni Salomona jest poza dyskusją. Według uniwersalnej wiary jest to także miejsce, gdzie „Dawid zbudował ołtarz Panu i złożył ofiary całopalne i ofiary biesiadne” (1)NO WIECIE, ZANIM ISTNIAŁ LUD NAZYWANY „PALESTYŃCZYKAMI I ZANIM ZMIENIŁ HISTORIĘ]

[Z OFICJALNEGO PRZEWODNIKA PO WZGÓRZU ŚWIĄTYNNYM NAJWYŻSZEJ RADY MUZUŁMAŃSKIEJ (WAKF)

Dwiema podstawowymi budowlami są Kopuła na Skale na podniesionej platformie pośrodku i meczet Al-Aksa przy ścianie południowej. Inne budynki, którymi zajmiemy się później, leżą rozrzucone tu i tam. Po lewej stronie, wzdłuż muru wschodniego, pojawiają się podwójne drzwi Złotej Bramy. Po obu stronach drzewa załamują perspektywę, co daje scenie pewnego osobliwego czaru. Miejsce jest jednym z najstarszych na świecie. Jego świętość datuje się od najwcześniejszych (może prehistorycznych) czasów. Jego tożsamość z miejscem Świątyni Salomona jest poza dyskusją. Według uniwersalnej wiary jest to także miejsce, gdzie „Dawid zbudował ołtarz Panu i złożył ofiary całopalne i ofiary biesiadne” (1)

NO WIECIE, ZANIM ISTNIAŁ LUD NAZYWANY „PALESTYŃCZYKAMI I ZANIM ZMIENIŁ HISTORIĘ]Czy oburzymy się na fakt, że mimo iż doznaliśmy 42 ofiar śmiertelnych i 577 rannych w 323 zamachach terrorystycznych w minionym roku, to IZRAEL zostaje potępiony przez UNESCO?


Czy oburzymy się na fakt, że te same kłamstwa, które doprowadziły do 323 zamachów terrorystycznych w ciągu 12 miesięcy, doprowadziły UNESCO do zaprzeczenia żydowskiemu związkowi z Jerozolimą?


W przeszłości Izrael nigdy nie był życzliwie traktowany w ONZ i mimo tego, co powiedział Netanjahu na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, nie będzie miał przychylności w przyszłości. Pora zlikwidować tę bezużyteczną organizację. Nie ma tam żadnej prawości i nie ma żadnego funkcjonalnego sensu w zabiegach o pokój w naszym regionie.


Żydzi “oddali” swoje najświętsze miejsca Arabom za pokój. Betlejem, Szechem, Hebron. A teraz ONZ chce, byśmy uwierzyli, że oddamy także naszego Świętego Graala - Jerozolimę. 


My, Żydzi, nigdy nie użyjemy przemocy, by było, jak chcemy. Nigdy nie dostajemy szału, bo ktoś nas obraził. Nasze reakcje są opanowane i ograniczone do słów. Tym, co mnie przeraża i co powinno przerazić was także, jest fakt, że nikt już dłużej nie słucha wyważonych i merytorycznych odpowiedzi. Słuchają tylko tych, którzy palą samochody, rozbijają sklepy i mordują na ulicach. To nie jest nasza metoda. Więc pozwólmy nadal na znęcanie się nad nami. 

 

Jewish Outrage (Or The Lack Thereof)
Israellycool, October 14 2016.

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

P.S. Strona Israellycool należy do ciekawszych źródeł informacji o Izraelu, szczególnie polecamy ich Facebook: https://www.facebook.com/israellycoolblog/

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1582 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Urok domowej wirusologii   Koraszewski   2020-08-09
Dramat w Bejrucie ukazuje poziom zagrożenia Izraela   Frantzman   2020-08-08
Turcja na ścieżce wojennej   Bulut   2020-08-07
Między Zachodnią Papuą a Zachodnim Brzegiem   Collins   2020-08-06
Intersekcjonalność, czyli kto, co i z kim?   Amos   2020-08-05
Strach przed słowem zastępuje wolność słowa   Jacoby   2020-08-04
Izrael był Strefą Zero dla nowej “przebudzonej” religii   Friedman   2020-08-03
Brytyjski wykładowca wyrzucony z pracy za wyrażenie podziwu dla Żydów   Fitzgerald   2020-08-01
List, który były niewolnik, Frederick Douglass napisał do swojego pana w 10. rocznicę ucieczki   Douglas   2020-08-01
Dlaczego podpisałam list w „Harper’s Magazine”   Hakakian   2020-07-30
Zimna wojna europejskich NGO, by “minimalizować proizraelskie głosy”   Steinberg   2020-07-29
Kiedy napięcia rasowe wrą, czy o taranowaniu samochodami w Izraelu informuje się inaczej?   Ben-Zvi   2020-07-25
“Przebudzona” Ameryka jest rosyjską powieściąMetafizyczna przepaść między XIX-wieczną Rosją a XXI-wieczną Ameryką zmniejsza się   Savodnik   2020-07-24
Europa: ofiary gwałtu oskarżone o rasizm   Ibrahim   2020-07-22
Czymże jest nazwa? Pochodzenie Judei, Filistii, Palestyny i Izraela   Judd   2020-07-20
Francja opowiada się za popierającymi terror politycznymi żądaniami AP, włącznie z żądaniem uwolnienia masowych morderców   Hirsch   2020-07-19
UE mówi, że odrzuca jednostronne kroki na Obszarze C – finansując jednostronne kroki na Obszarze C     2020-07-18
Wojna kulturowa lewicy niszczy zwyczajnych ludzi wraz z potężnymi   Tobin   2020-07-18
ONZ adoptowała palestyńskie kłamstwa, mity i morderczy terror wobec Izraela    Hirsch   2020-07-17
Igraszki z hasłem „nie zabijaj”   Koraszewski   2020-07-14
Jazydzi: historia prześladowań   Bulut   2020-07-13
Andrew Sullivan o nowomowie   Coyne   2020-07-12
Kontrrewolucjoniści wszystkich krajów łączmy się   Koraszewski   2020-07-09
Mohammad Massad: Gorący apel o rozsądek  byłego terrorysty   Oz   2020-07-05
Chińskie urojenie Nasrallaha i innych   Fernandez   2020-07-04
Zatruty koktajl skarg i zażaleń   Taheri   2020-07-04
Kiedy trzeba powiedzieć: przepraszam, myliłem się   Koraszewski   2020-07-03
Współczesne niewolnictwo i “przebudzona” hipokryzja   Bergman   2020-06-30
Erdoğan życzy: „Wielu dalszych szczęśliwych zdobyczy"   Bekdil   2020-06-29
Czarne Życie Się Liczy, a co z palestyńskim życiem?   Blum   2020-06-28
Postępujący nihilizm i zgnilizna postmodernizmu na Zachodzie   Hill   2020-06-26
Sowiecka mentalność Amerykanów. Zbiorowa demonizacja przenika naszą kulturę   Tabarovsky   2020-06-23
Normalizacja i prezenty z warunkami   Collins   2020-06-23
Niszczycielska siła rewolucyjnego romantyzmu   Koraszewski   2020-06-22
Karykatura sprawiedliwości w Międzynarodowym Trybunale Karnym?Prokuratorka Bensouda powinna zostać zdyskwalifikowana.   Calvo   2020-06-22
Zamach na dziedzictwo Martina Luther Kinga   Blum   2020-06-21
Jordania zaprzecza, że anektowała Zachodni Brzeg     2020-06-20
Mocarstwa igrają z ogniem w Libii   Taheri   2020-06-19
Gaza, jakiej nie chcą, byście zobaczyli   Tawil   2020-06-16
Hipokryci z UE anektują terytoria i ostro potępiają izraelską aneksję   Flatow   2020-06-14
Żaden artykuł nie zrekompensuje jego uprzedzonego i antyizraelskiego tytułu   Amos   2020-06-13
Przegląd porannych narracji   Koraszewski   2020-06-10
Rosną naciski, by zatrzymać fundusze UE do związanych z terrorem palestyńskich NGO     2020-06-07
Dzień nadziei i odwagi   Jacoby   2020-06-04
Nieprzyzwoici policjanci, nieprzyzwoici buntownicy   Jacoby   2020-06-03
Sztuczne oburzenie o ”aneksję”   Rosenthal   2020-06-01
Wahający się biurokraci powstrzymują następną falę innowacji   Ridley   2020-05-29
Porwanie zachodniej wolności   Nirenstein   2020-05-25
Stan wojenny w cyberprzestrzeni   Koraszewski   2020-05-22
Międzynarodowy sąd kapturowy ma zbadać zbrodnie wojenne Izraela   Franklin   2020-05-21
Apartheid i koronawirus na Bliskim Wschodzie   Toameh   2020-05-19
Jedni osuszali moczary, inni propagują nienawiść   Koraszewski   2020-05-16
Dlaczego Międzynarodowy Czerwony Krzyż gloryfikuje matkę rodu terrorystycznej rodziny?     2020-05-13
Wielu umrze z głodu, a nie z powodu wirusa     2020-05-08
Szepty i krzyki w arabskojęzycznych mediach   Koraszewski   2020-05-08
Rada Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych wychwala Iran   MacEoin   2020-05-07
„Przebudzona” feministka woli, by ludzie umierali, niż żeby biali mężczyźni z Oksfordu pierwsi stworzyli szczepionkę na koronawirusa   Coyne   2020-05-01
Popiół czy diament   Lewin   2020-04-30
Żydowskie zniewolenie pod rządami islamu wypełza na światło dzienne   Pandavar   2020-04-29
Jak nie świętować Dnia Ziemi   Tobin   2020-04-29
Koronawirus: belgijska masakra   Godefridi   2020-04-28
Nędza filozofii arystokratów ducha   Koraszewski   2020-04-27
Izrael od tygodni wydaje pozwolenia na towary „podwójnego zastosowania” dla Gazy – i nikt o tym nie informuje     2020-04-27
Jak zaraźliwe są teorie spiskowe?   Koraszewski   2020-04-22
Moralny dylemat opróżniania więzień podczas pandemii   Tobin   2020-04-22
Koronawirus: dyrektor WHO ma długą historię tuszowania faktów    Kern   2020-04-21
Lekcje z pandemii   Rosenthal   2020-04-21
Mieszane uczucia o WHO   Novella   2020-04-20
Ludzie nienawidzący Izraela, którzy udają, że obchodzi ich Gaza, wyrządzają krzywdę dziesiątkom milionów Arabów     2020-04-20
Jak media i palestyńscy Arabowie zmienili się przez ostatnie 50 lat?   Amos   2020-04-18
Jemen, Libia, Syria: kraje, gdzie koronawirus może się  szerzyć się niedostrzegany   Frantzman   2020-04-17
Pracownica @Amnesty International, która naciskała Hamas, by aresztował Gazańczyków za wideokonferencję z Izraelczykami     2020-04-14
Równania z bezlikiem niewiadomych   Koraszewski   2020-04-13
Epidem-ideologia: jak polityczny dogmat wpływa na reakcje na COVID-19   Tsalic   2020-04-13
Artykuł o Gazie w farmaceutycznym piśmie jest niezgodny z medyczną etyką zawodową   Plosker   2020-04-11
WHO musi odpowiedzieć na poważne pytania zanim można jej będzie powierzyć prowadzenie dochodzenia w sprawie COVID-19   Ridley   2020-04-10
Koronawirus: UE wspiera Palestyńczyków 71 milionami euro   Toameh   2020-04-10
Amerykanin, Chińczyk, Rosjanin, Turek i Polak mówią o świecie po pandemii   Koraszewski   2020-04-09
Wykluczenie Tajwanu z WHO jest politycznym i medialnym skandalem   Jacoby   2020-04-08
Członkowie Kongresu wprowadzeni w błąd i skłonieni do podpisania rasistowskiego listu przeciwko Izraelowi   Flatow   2020-04-08
Chronienie się przed koronawirusem a izraelska godzina policyjna   Fitzgerald   2020-04-04
Pułapka białego przywileju i odrzucenie kultu wiktymologii   Hill   2020-03-31
Ukoronowanie efektu motyla   Collins   2020-03-30
Pokątna hodowla staruszków   Koraszewski   2020-03-28
Antyizraelskie NGO wykorzystują COVID-19, żeby szerzyć nienawiść   Wertman   2020-03-27
Antysemicka propaganda Hamasu nauczana w naszych szkołach   Collier   2020-03-26
Demokratyczny wirus i autorytarne metody przeciwdziałania zarazie   Koraszewski   2020-03-24
Dwa rodzaje antysemityzmu stały się częścią prezydenckiej kampanii   Tobin   2020-03-22
Syria ma duże więcej palestyńskich kobiet w więzieniach niż Izrael. I tortutują je na śmierć     2020-03-20
Jesień Oświecenia   Koraszewski   2020-03-19
Breaking the Silence! Dlaczego kłamiecie?   Oz   2020-03-18
Jestem sceptyczny wobec paniki klimatycznej, ale poważnie traktuję obawy w sprawie koronawirusa   Jacoby   2020-03-17
Izrael pomaga Palestyńczykom w powstrzymaniu koronawirusa; Arabowie zdradzają ich   Toameh   2020-03-17
Wyzwania, wyznania i środki zapobiegawcze   Koraszewski   2020-03-14
Kto atakuje palestyńskich chrześcijan?   Tawil   2020-03-13
Brexit jako stymulacja dla brytyjskiej bionauki   Ridley   2020-03-11
Czarna rozpacz egipskiego dysydenta   Koraszewski   2020-03-09
Kto uniemożliwia Palestyńczykom głosowanie?   Toameh   2020-03-09
Co Boris Johnson powinien wiedzieć o innowacjach   Ridley   2020-03-04
UNESCO, Izrael i kultura jako broń   Shindman   2020-03-01

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Wzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenica


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk