Prawda

Piątek, 17 stycznia 2020 - 15:32

« Poprzedni Następny »


Żydowskie oburzenie (lub jego brak)


Deebo 2016-10-15

Od Redakcji


UNESCO uchwaliła rezolucję o "ochronie dziedzictwa kulturowego Palestyny i odrębnego charakteru Jerozolimy Wschodniej". Rezolucja przemilcza wszelkie związki Wzgórza Świątynnego z historią Żydów. Stojąca na czele tej organizacji Irina Bokowa stanowczo odcięła się od tej rezolucji, uznając ją za efekt politycznych manipulacji. Zaledwie sześć państw głosowało przeciw tej rezolucji: Estonia, Holandia, Litwa, Niemcy, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.  Dwadzieścia sześć państw wyraziło swój „moralny sprzeciw” nie uczestnicząc w głosowaniu. (Polska nie była uczestnikiem głosującego gremium.)


Poniżej przedstawiamy krótką reakcję pochodzącego z Kanady Izraelczyka podpisującego się Deebo.    


Kiedy ONZ wali w Izrael i judaizm jak w bęben wyłącznie dlatego, że arabskie kraje członkowskie mają z nami na pieńku od siedemdziesięciu lat, my jesteśmy oburzeni.


Jak oburzeni? Pamiętacie, kiedy mała gazeta duńska opublikowała karykaturę Mahometa?Nie, może nie tak oburzeni.


Pamiętacie, kiedy dwóch chłopców muzułmańskich zostało śmiertelnie porażonych prądem, kiedy chowali się w transformatorze przed policjantami we Francji?Nie. Jeszcze nie całkiem osiągnęliśmy ten poziom oburzenia.


Pamiętacie, kiedy izraelski polityk odwiedził Wzgórze Świątynne? (A ludzie połknęli bez reszty kłamstwo, że to było powodem wyrażonego oburzenia?)Mam nadzieję, że nigdy nie osiągniemy tego poziomu oburzenia.


Pamiętacie wściekłość mediów społecznościowych, kiedy w Ameryce muzułmański dzieciak przyniósł do szkoły podejrzanie wyglądający zegar?  


Pamiętacie niezliczone incydenty rasizmu wobec muzułmanów, które wywołały burze w mediach społecznościowych, tworzących niezliczone memy, zamieszczane przez znakomitości oraz ocean poparcia szarych ludzi?


Czy ktokolwiek będzie pamiętał dzień, kiedy organ światowy, którego jedyną funkcja jest zachowanie historii, edukowanie i promowanie nauki i kultury, wziął cztery tysiące lat historii żydowskiej i wyrzucił je na śmietnik dzięki politycznie motywowanej rezolucji przedstawionej przez fikcyjne państwo nazywane “Palestyna”?


Czy ktokolwiek będzie pamiętał, kiedy 26 tak zwanych przyjaznych krajów wstrzymało się od głosu zamiast zatrzymać tę farsę 19 potrzebnymi głosami?


Nie. Bo tak wygląda nasze oburzenie.I tyle. Kilka tweetów. Kilka gromów ciskanych na Facebooku. Kilku polityków napisze gniewne listy. A potem będziemy kontynuować spokojnie aż jakaś organizacja oenzetowska wymyśli inny powód zaatakowania nas. (Może za budowę nielegalnych placówek w Kuczki.)


Zróbmy rekapitulację.


Przez ostatni rok Izraelczycy i Żydzi, i w zasadzie każdy, kto był w złym miejscu w złym czasie, był obiektem ataków nożowniczych, strzelania, taranowania pojazdami, zamachów bombowych w autobusach i ostrzału rakietami dzięki cotygodniowym płomiennym kazaniom imamów z Al-Aksa i islamskich przywódców religijnych. Kłamstwa, które doprowadziły do tej „fali przemocy” nie różniły się od tych, które doprowadziły w 1929 r. masakry w Hebronie.


Tekst rezolucji UNESCO
 stanowi listę rzekomych naruszeń Izraela na Wzgórzu Świątynnym. Wszystko na tej liście jest albo wyolbrzymione, albo jest zwykłym kłamstwem. Są tam oskarżenia, że Izrael powoduje szkody fizyczne w meczetach, kiedy przemoc wyłącznie powodowana jest przez fanatycznych muzułmanów wewnątrz tych meczetów.Kopuła na Skale a w niej sterta odłamków skały. Przeznaczonych do rzucania w Żydów.


W języku jak z PressTV rezolucja UNESCO mówi o odwiedzających Wzgórze Świątynne, że oni “szturmują”.


Oto jak wygląda szturmowanie:To jest jakby wystawić znak w nowojorskim Central Park z napisem: “Żydom wstęp wzbroniony”, a potem, kiedy rodzina żydowska wchodzi tam, gazety publikują artykuł z tytułem: “Żydzi szturmują Central Park”.


W tekście rezolucji są słowa o “historycznym status quo” i o daniu Wakf pełnej kontroli nad Wzgórzem. Oops. Jeden z rewizjonistów historycznych Palestyny zapomniał o tej broszurze Wakf z 1925 r., w której Wakf mówi, że “tożsamość tego miejsca z Świątynią Salomona jest poza dyskusją”.


[Z OFICJALNEGO PRZEWODNIKA PO WZGÓRZU ŚWIĄTYNNYM NAJWYŻSZEJ RADY MUZUŁMAŃSKIEJ (WAKF)Dwiema podstawowymi budowlami są Kopuła na Skale na podniesionej platformie pośrodku i meczet Al-Aksa przy ścianie południowej. Inne budynki, którymi zajmiemy się później, leżą rozrzucone tu i tam. Po lewej stronie, wzdłuż muru wschodniego, pojawiają się podwójne drzwi Złotej Bramy. Po obu stronach drzewa załamują perspektywę, co daje scenie pewnego osobliwego czaru. Miejsce jest jednym z najstarszych na świecie. Jego świętość datuje się od najwcześniejszych (może prehistorycznych) czasów. Jego tożsamość z miejscem Świątyni Salomona jest poza dyskusją. Według uniwersalnej wiary jest to także miejsce, gdzie „Dawid zbudował ołtarz Panu i złożył ofiary całopalne i ofiary biesiadne” (1)NO WIECIE, ZANIM ISTNIAŁ LUD NAZYWANY „PALESTYŃCZYKAMI I ZANIM ZMIENIŁ HISTORIĘ]

[Z OFICJALNEGO PRZEWODNIKA PO WZGÓRZU ŚWIĄTYNNYM NAJWYŻSZEJ RADY MUZUŁMAŃSKIEJ (WAKF)

Dwiema podstawowymi budowlami są Kopuła na Skale na podniesionej platformie pośrodku i meczet Al-Aksa przy ścianie południowej. Inne budynki, którymi zajmiemy się później, leżą rozrzucone tu i tam. Po lewej stronie, wzdłuż muru wschodniego, pojawiają się podwójne drzwi Złotej Bramy. Po obu stronach drzewa załamują perspektywę, co daje scenie pewnego osobliwego czaru. Miejsce jest jednym z najstarszych na świecie. Jego świętość datuje się od najwcześniejszych (może prehistorycznych) czasów. Jego tożsamość z miejscem Świątyni Salomona jest poza dyskusją. Według uniwersalnej wiary jest to także miejsce, gdzie „Dawid zbudował ołtarz Panu i złożył ofiary całopalne i ofiary biesiadne” (1)

NO WIECIE, ZANIM ISTNIAŁ LUD NAZYWANY „PALESTYŃCZYKAMI I ZANIM ZMIENIŁ HISTORIĘ]Czy oburzymy się na fakt, że mimo iż doznaliśmy 42 ofiar śmiertelnych i 577 rannych w 323 zamachach terrorystycznych w minionym roku, to IZRAEL zostaje potępiony przez UNESCO?


Czy oburzymy się na fakt, że te same kłamstwa, które doprowadziły do 323 zamachów terrorystycznych w ciągu 12 miesięcy, doprowadziły UNESCO do zaprzeczenia żydowskiemu związkowi z Jerozolimą?


W przeszłości Izrael nigdy nie był życzliwie traktowany w ONZ i mimo tego, co powiedział Netanjahu na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, nie będzie miał przychylności w przyszłości. Pora zlikwidować tę bezużyteczną organizację. Nie ma tam żadnej prawości i nie ma żadnego funkcjonalnego sensu w zabiegach o pokój w naszym regionie.


Żydzi “oddali” swoje najświętsze miejsca Arabom za pokój. Betlejem, Szechem, Hebron. A teraz ONZ chce, byśmy uwierzyli, że oddamy także naszego Świętego Graala - Jerozolimę. 


My, Żydzi, nigdy nie użyjemy przemocy, by było, jak chcemy. Nigdy nie dostajemy szału, bo ktoś nas obraził. Nasze reakcje są opanowane i ograniczone do słów. Tym, co mnie przeraża i co powinno przerazić was także, jest fakt, że nikt już dłużej nie słucha wyważonych i merytorycznych odpowiedzi. Słuchają tylko tych, którzy palą samochody, rozbijają sklepy i mordują na ulicach. To nie jest nasza metoda. Więc pozwólmy nadal na znęcanie się nad nami. 

 

Jewish Outrage (Or The Lack Thereof)
Israellycool, October 14 2016.

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

P.S. Strona Israellycool należy do ciekawszych źródeł informacji o Izraelu, szczególnie polecamy ich Facebook: https://www.facebook.com/israellycoolblog/

 

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1458 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Putinowskie wsie   Garczyński-Gąssowski   2020-01-17
Obłuda zachodnich postępowców   Yemini   2020-01-17
Bałkanizacja humanistycznych umysłów   Koraszewski   2020-01-15
Zachodnie feministki zdezerterowały z frontu wspierającego uciemiężone muzułmańskie kobiety   Chesler   2020-01-15
Szukając drogi przez Brexit Unia Europejska może spojrzeć na rok 1783   Ridley   2020-01-14
Osmanowie wrócili   Frantzman   2020-01-13
Co było wspaniałe w latach 2010.   Jackoby   2020-01-11
Dlaczego mówienie o „żydowskim geniuszu” jest kontrowersyjne   Tobin   2020-01-11
Czy trup generała jest dobrym papierkiem lakmusowym?   Koraszewski   2020-01-10
Promowanie błędnego przekonania o ”Palestyńczykach”   Oz   2020-01-09
Szaleństwo tłumów - nowa rewolucja kulturalna   Koraszewski   2020-01-08
Dlaczego prezydent Trump spełnia obietnicę daną w San Remo w 1920 roku   Kontorovich   2020-01-06
Dlaczego atakują Żydów w Nowym Jorku   Rosenthal   2020-01-05
„Niebezpiczna i głupia eskalacja”   Koraszewski   2020-01-04
My, ”krytyczne wobec gender” feministki, płacimy cenę za głośne mówienie. Ale cena milczenia jest wyższa   Emmons   2020-01-03
ONZ i Wielka Brytania traktują prześladowanych chrześcijan jak „wrogów”   Ibrahim   2020-01-02
Groźna prawda o BDS i antysemityzmie na kampusach   Tobin   2020-01-01
Kampania kłamstw ICC   Yemini   2019-12-30
Raport Davida Colliera o Amnesty International oraz jej toksyczności i nienawici   (Varda Epstein)   2019-12-28
Amnesty International – od uprzedzeń do obsesji   Collier   2019-12-26
Absurdalna niechęć UE do ryzyka dławi nowe idee   Ridley   2019-12-26
BBC potrafi znaleźć choinki tylko w Palestynie    Collier   2019-12-25
Despoci imperiów na swoim kilometrze kwadratowym   Taheri   2019-12-25
Opowieść wigilijna i wojna narracji   Koraszewski   2019-12-24
Obłędne tango islamofobii     2019-12-23
Kto będzie decydował?   Novella   2019-12-21
Uwiecznianie kłamstwa o palestyńskich uchodźcach   Yemini   2019-12-20
Turcja: Zabójstwa kobiet stają się epidemią   Bulut   2019-12-19
Plan Iranu udaremnienia zawieszenia broni w Gazie   Toameh   2019-12-19
Dyskusja o antysemityzmie w czarnej społeczności jest bardzo spóźniona     2019-12-18
Zanikająca woda i energetyczna apokalipsa   Koraszewski   2019-12-17
Europa nie ukrywa dłużej swojej wrogości wobec Izraela   Destexhe   2019-12-17
Zwróćcie uwagę, naiwni zachodni dobro-czyńcy   Chesler   2019-12-11
Hopium czyli stan umysłów   Koraszewski   2019-12-09
Spisek przeciwko szczelinowaniu   Ridley   2019-12-07
W studio aktorów uświadomionych: jak szkoliłam przyszłych lekarzy, by pilnowali swoich zaimków   Slatz   2019-12-06
Antysyjonizm na kampusie widziany oczyma syryjskiego uchodźcy    Dandachi   2019-12-06
Pies Pawłowa wiecznie żywy   Koraszewski   2019-12-05
Elizabeth Warren gra kartą ”seksizmu”   Jacoby   2019-12-04
Irańczycy: “Dlaczego świat milczy, kiedy nasz rząd nas morduje?”   Bulut   2019-11-30
Zerwana zasłona zniewolenia   Koraszewski   2019-11-28
Socjalizm stał się antysemityzmem oświeconych   Tobin   2019-11-28
Dokąd zmierzają ludowe powstania na Bliskim Wschodzie?   Fernandez   2019-11-23
Socjalizm? Nie, dziękuję.   Koraszewski   2019-11-20
Hańba Europie     2019-11-19
Izrael nie może pozwolić tym, którzy wzywają do jego zniszczenia, na pozostawanie w kraju   Yemini   2019-11-18
”Guardian” nie kwestionuje kłamstw Omara Shakira z HRW   Levick   2019-11-17
Aktywiści klimatyczni koncentrują się na złych rozwiązaniach   Lomborg   2019-11-16
Spirala islamskiego terroru   Koraszewski   2019-11-14
Żelazna Kopuła przechwytując rakiety zamyka usta uprawnionej krytyce Izraela     2019-11-11
Kiedy spotkania z historią gubią się w cyberprzestrzeni   Collins   2019-11-10
Niezrozumiana Palestyna   Marquardt-Bigman   2019-11-09
Coolidge i FDR mieli rację w sprawie pracowników państwowych i związków zawodowych   Jacoby   2019-11-07
Zakaz mowy nienawiści nie chroni Żydów ani przed jej przyczynami, ani skutkami   Amos   2019-11-07
Rozkład normalny i paranormalny   Koraszewski   2019-11-05
Milczący świadkowie w wojnie przeciwko Żydom   Chesler   2019-11-05
Pochowajcie Baghdadiego, ale nie jego zbrodnie   Collins   2019-11-03
Straszna wrzawa na ulicy Żydowskiej   Koraszewski   2019-11-02
Autonomia Palestyńska i jej pieniądze   Bedein   2019-11-01
Obwiniony przez fałszywe skojarzenie: Izrael ”w szczególności”   Plosker   2019-10-30
Kościół, który szerzy nienawiść   Pour   2019-10-26
Nie, Omar Barghouti nie jest współzałożycielem ruchu bojkotu, BDS   Steinberg   2019-10-25
Netanjahu, media i los izraelskiej demokracji   Glick   2019-10-23
Dlaczego nauki ścisłe są ścisłe, a nauki społeczne rozwiązłe?   Koraszewski   2019-10-23
Kolejny cios zadany przez ONZ prawom człowieka   Neuer   2019-10-21
Ogórkowi Żydzi w Paryżu   Lewin   2019-10-19
Palestyńczycy kradną elektryczność, a potem winią Izrael   Tawil   2019-10-18
Syryjskiej wojny domowej nie wywołała zmiana klimatu   Lomborg   2019-10-17
Syzyf znowu marzy   Landes   2019-10-16
Gra Teheranu w ciuciubabkę   Taheri   2019-10-15
BDS: odporny na rozsądek i wiedzę   MacEoin   2019-10-14
ISIS wraca pod skrzydła Turcji   Coughlin   2019-10-13
Pierwsze dymy w następnej wojnie bliskowschodniej   Frantzman   2019-10-12
Walczyli obok USA przez pięć lat, żeby zbombardował ich sojusznik USA z NATO   Frantzman   2019-10-11
Powrót nieumiarkowanych katolików i innych   Koraszewski   2019-10-09
Lekcje z północnej Syrii   Spyer   2019-10-09
Czy palestyńscy przywódcy chcą lepszego życia dla swojej ludności?   Toameh   2019-10-08
Rosjanie i Polacy raz jeszcze   i Andrzej Koraszewski   2019-10-07
Trzech skrajnie prawicowych przywódców zamierza stworzyć telewizję „zwalczającą islamofobię”   Frantzman   2019-10-07
Czy regulowanie antysemityzmu na kampusach jest cenzurą?   Tobin   2019-10-05
Turcja: Alarmująca rozprawa z dziennikarzami, rozpaczliwy apel do ONZ   Bulut   2019-10-03
Co następne dla Turcji? Broń jądrowa!   Bekdil   2019-10-01
Kolejne palestyńskie oszczerstwo o Izraelu i Żydach   Tawil   2019-09-29
Dlaczego Egipt nie chce pomóc Gazie   Toameh   2019-09-25
Kiedy muzułmanie prześladują gejów, jest to wina Żydów   Greenfield   2019-09-24
Jak despoci interpretują umowy z Zachodem   Tawil   2019-09-22
Dlaczego Arabowie nienawidzą Palestyńczyków   Toameh   2019-09-20
Brexit i jego efekty na Bliskim Wschodzie   Gross   2019-09-17
Dlaczego Izraelczycy nigdy nie zapomnieli swojego 9/11   Tobin   2019-09-16
Palestyńczycy: ofiary arabskiej dyskryminacji i rasizmu   Toameh   2019-09-09
Izraelczycy, Palestyńczycy i ”Love Island”   Tsalic   2019-09-08
Negocjacje USA-Taliban: śmiertelna pułapka Kataru   Carmon   2019-09-07
Niebezpieczny stalinizm „przebudzonych” na skrajnej lewicy   Dershowitz   2019-09-07
Czego amerykańscy Żydzi nie rozumieją o BDS   Greenfield   2019-09-06
Odwaga twierdzenia, że nie wszystkie kultury są równe   Hill   2019-09-05
Globalna nieodpowiedzialność: brak procesów ISIS za zbrodnie wojenne   Frantzman   2019-09-04
Czy Autonomia Palestyńska przygotowuje kolejną intifadę?   Tawil   2019-09-02
BBC przedstawia Izrael jako kraj, którego armia krzywdzi palestyńskie dzieci   Plosker   2019-08-29
Muzułmanie przeciwko antysemityzmowi   MacEoin   2019-08-28
W Absurdystanie bez zmian   Koraszewski   2019-08-27

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk