Prawda

Piątek, 22 lutego 2019 - 21:56

« Poprzedni Następny »


Marsz na rzecz terroryzmu w Londynie? Żaden problem


Judith Bergman 2018-06-21

Marsz w Dzień Al Kuds w 2014 r. w Londynie. Flaga Hezbollahu jest widoczna po prawej stronie. (Zdjęcie: Dan Kitwood/Getty Images)
Marsz w Dzień Al Kuds w 2014 r. w Londynie. Flaga Hezbollahu jest widoczna po prawej stronie. (Zdjęcie: Dan Kitwood/Getty Images)

W niedzielę 10 czerwca w Londynie odbędzie się [tekst pisany 9 czerwca. przyp. tłum.] coroczny tak zwany Marsz Al-Kuds – Al-Kuds to arabska nazwa zarówno Jerozolimy, jak i tego dnia, wymyślonego przez ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego, który przewodził irańskiej rewolucji 1979 r., w wyniku której obalono szacha. Marsz jest zasadniczo wezwaniem do zniszczenia Izraela, ale również wszystkich Żydów. W wielu innych miastach, wśród nich w Toronto, Berlinie i Teheranie, ten dzień będzie w podobny sposób „świętowany”.

W zeszłym roku w Londynie około tysiąc ludzi powiewało niezliczonymi flagami Hezbollahu na cześć terrorystycznej organizacji, która działa w imieniu Iranu, skandując hasła takie jak „Syjoniści/ISIS są tym samym, różnią się tylko nazwą” i „Od rzeki do morza – Palestyna będzie wolna”. Nieśli także transparenty z napisem „Wszyscy jesteśmy Hezbollahem” (co za pocieszająca myśl dla Brytyjczyków).


Przywódca zeszłorocznego wiecu Al Kuds w Londynie, Nazim Ali – dyrektor „Islamskiej Komisji Praw Człowieka”, która organizuje te doroczne marsze - wezwał do unicestwienia Izraela i oskarżył brytyjskich Żydów o to, że są odpowiedzialni za pożar wieżowca Grenfell Tower w 2017 r. w Londynie. „Ta demonstracja woła o sprawiedliwość dla Grenfell. Głównymi sojusznikami partii konserwatywnej są syjoniści. Oni są odpowiedzialni za zamordowanie ludzi z Grenfell". Powiedział także tłumowi, że jego zdaniem Zjednoczone Królestwo powinno stać się Judenrein: "Mamy dosyć syjonistów. Mamy dosyć ich rabinów. Mamy dosyć ich synagog. Mamy dosyć ich zwolenników”.


„To tylko opinia” - powiedziała policjantka.


Uderzający jest kontrast z tym, jak najlżejsza krytyka islamu w Zjednoczonym Królestwie jest postrzegana przez brytyjską policję, która ochoczo aresztuje i ściga ludzi za taką krytykę, na przykład tutajtutajtutajtutaj i tutaj.


Po wniesieniu skargi w sprawie wypowiedzi Alego Metropolitan Police przeprowadziła dochodzenie, ale Prokuratura Królewska oświadczyła w grudniu 2017 r., że nie zostanie on postawiony w stan oskarżenia:

"Rozpatrywaliśmy, czy zostały popełnione przestępstwa wzniecania rasowej lub religijnej nienawiści, albo przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu zgodnie z wytycznymi w Kodeksie Prokuratury Królewskiej. Doszliśmy do wniosku, że warunki dowodowe Kodeksu nie zostały spełnione i dlatego oskarżenie nie będzie autoryzowane”.

W Wielkiej Brytanii wezwanie do unicestwienia całego narodu – Żydów – jak również rzucanie krwawych oszczerstw i podżeganie przeciwko brytyjskim Żydom nie jest uważane za „wzniecanie rasowej lub religijnej nienawiści” i najwyraźniej nawet nie prowadzi do oskarżenia. Władze brytyjskie najwyraźniej uważają, że maszerowanie pod terrorystyczną flagą i nawoływanie do śmierci Żydów jest całkowicie uprawnioną aktywnością.  


Jeśli jednak, tak jak robił to badacz Robert Spencer, informuje się o tych aktywnościach, otrzymuje się zakaz wjazdu do Anglii.


Nazim Ali nie tylko nigdy nie został postawiony w stan oskarżenia, ale będzie miał wszelką możliwość powtórzenia tego w najbliższą niedzielę.


W zeszłym roku burmistrz Londynu, Sadiq Khan, napisał do ówczesnej minister spraw wewnętrznych, Amber Rudd, prosząc ją o zamkniecie luki prawnej, która pozwala zwolennikom terroryzmu powiewać flagami Hezbollahu na ulicach Londynu. Luką jest tu fakt, że „polityczne skrzydło” Hezbollahu nie jest zdelegalizowane w Wielkiej Brytanii. W odpowiedzi na pismo Khana, Amber Rudd napisała:

"Grupa, która zorganizowała tę paradę, Islamska Komisja Praw Człowieka, nie jest zakazaną organizacją terrorystyczną. To znaczy, że mogą wyrażać swoje poglądy i demonstrować pod warunkiem, że robią to w granicach prawa. Flaga militarnego skrzydła organizacji jest taka sama jak flaga politycznego skrzydła. Dlatego, by pokazywanie przez osobę flagi Hezbollahu było przestępstwem według paragrafu 13 Terrorism Act 2000, kontekst i sposób pokazywania flagi musi demonstrować, że jest konkretnie z zamiarem poparcia zakazanych elementów grupy”.

Innymi słowy, okazywanie poparcia terrorystycznej grupie Hezbollah legalne, ponieważ władze udają, że jest to w poparciu „politycznego skrzydła”. Jak to ktoś powiedział: „Gdyby Armia Zbawienia miała skrzydło o nazwie Morderstwo S.A., to wszystko byłoby w porządku”.   


W tym roku Khan znowu napisał do ministra spraw wewnętrznych, Sajida Javida, ale jest mało prawdopodobne, by list dał w rezultacie inną odpowiedź niż w zeszłym roku. [Nie dał. Marsz odbył się, flagi Hezbollahu powiewały. Nawoływano do unicestwienia Izraela. przyp. tłum.] Według rzecznika burmistrza:

"W naszym mieście i w naszym społeczeństwie nie ma miejsca dla antysemityzmu lub przestępstw nienawiści jakiegokolwiek rodzaju. Sadiq napisał do ministra spraw wewnętrznych, by wyrazić głęboki niepokój wobec poparcia okazanego Hezbollahowi na dorocznym marszu Al Kuds. Wezwał go, by pilnie zrewidował decyzję swojej poprzedniczki nie podejmowania działania, by to zatrzymać”.

W tym roku pastor Stephen Sizer, który mówił, że Izrael stał za 9/11 i któremu Kościół anglikański zabronił używania mediów społecznościowych przez sześć miesięcy za przekazywanie „jawnie antysemickiego” materiału, będzie jednym z głównych mówców na marszu Al Kuds. Sizer spotkał się podobno z najwyższymi dygnitarzami Hezbollahu w Libanie i uczestniczył w konferencji w 2014 r. w Iranie, gdzie wygłosił przemówienie o „izraelskim lobby”. Jak informowano, w konferencji uczestniczyło kilku negacjonistów Holocaustu; jej celem było „ujawnienie tajemnic kryjących się za dominacją lobby syjonistycznego w polityce USA i UE”.  


Jeremy Corbyn bronił wówczas pastora, twierdząc, że został potępiony, bo „ośmielił się mówić przeciwko syjonizmowi”.


Mick Napier, z Scottish Palestine Solidarity Campaign, także będzie przemawiał na tym marszu. Jest to aktywista, który promuje izolowanie Izraela, by zniszczyć go ekonomicznie. Napier został skazany za bezprawne wtargnięcie do izraelskiego sklepu w 2014 r. i odmowę wykonania rozkazu policji, by opuścił ten sklep.


W niedzielne popołudnie Londyńczyków czeka rasizm, ale dopóki nienawiść kierują muzułmanie przeciwko Żydom władze brytyjskie najwyraźniej nie mają z tym żadnego problemu.


Marching for Terrorism in London? No Problem

Gatestone Institute, 9 czerwca 2018

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Judith Bergman 

Izraelska autorka, publicystka i badaczka. Studiowała nauki polityczne oraz prawo na The London School of Economics

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1234 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Filipiny: chrześcijanie mordowani, bomby w kościołach   Ibrahim   2019-02-21
40. rocznica Islamskiej Republiki Iranu   Rafizadeh   2019-02-21
Ludzie, którzy twierdza, że „Palestyna jest kwestią rasowej sprawiedliwości”, są prawdziwymi rasistami     2019-02-20
Unia Europejska wchodzi w kompletny orwellizm   Bergman   2019-02-19
Amerykanin w Warszawie i kilka uwag o historii   Koraszewski   2019-02-18
Fikcyjny Abbas jest wymówką, by patrzeć w inną stronę   Maroun   2019-02-18
To nie okupacja zabiła Ori Ansbacher   Yemini   2019-02-17
TIPH i groźby: tymczasowe i permanentne   Collins   2019-02-13
Kiedy Ameryka porzuci Afganistan, zapłacą za to kobiety   Chesler   2019-02-13
Dlaczego Teheran przekracza tylko „różowe linie”   Taheri   2019-02-12
Żydowski głos w Organizacji Narodów Zjednoczonych   Rogatchi   2019-02-11
Dlaczego Palestyńczycy sprzeciwiają się antyirańskiej koalicji   Toameh   2019-02-10
“Palestyński rząd” umiera, oksymoron się rodzi   Flatow   2019-02-08
Jeszcze Polska nie zginęła, czyli byle do wiosny   Koraszewski   2019-02-08
Nowy rok, ta sama stara Turcja   Bekdil   2019-02-05
Co kogo rani i jak mocno?   Koraszewski   2019-02-02
Niesprawiedliwy system sprawiedliwości Turcji: atak na ormiańskiego posła   Bulut   2019-02-01
Organizacja założona, by informować o więźniach sumienia, apeluje do  naszych sumień, by nie kupować u Żyda     2019-01-31
Co to znaczy, że jestem humanistą   Igwe   2019-01-30
Obiektyw Matti Friedmana i syzyfowe błoto   Rosenthal   2019-01-30
Pierwsza Żydówka, jaką spotkałem w Iranie   Rafizadeh   2019-01-29
Gdzie są granice nienawiści?   Koraszewski   2019-01-28
Termity, bigoci i GOAT: racjonalizacja współudziału w antysemityzmie   Dershowitz   2019-01-28
Antysemickie tworzenie stereotypów Żydów przez Palestyńczyków   Tavil   2019-01-25
Czy Rashida Tlaib jest winna bigoterii?    Dershowitz   2019-01-22
W poszukiwaniu mądrego…   Koraszewski   2019-01-22
Rząd USA odmawia ujawnienia antyizraelskiego podżegania w palestyńskich podręcznikach szkolnych   Bedein   2019-01-20
Nowe ”Monachium” Europy: Iran   Meotti   2019-01-16
Inna intersekcjonalność: ofiary islamu   Levin   2019-01-13
Pozostawianie ubogich tego świata w ciemności jest niemoralne   Lonborg   2019-01-12
Refleksje wokół kontrowersji na University of Michigan   Landes   2019-01-11
Dzieci Rewolucji Kulturalnej   Banker   2019-01-11
Duch pionierski Palestyńczyków   Shaw   2019-01-09
Jesteś tym, co czytasz, czego słuchasz, co  oglądasz   Koraszewski   2019-01-04
Polska - Szwecja - Ukraina   Garczyński-Gąssowski   2019-01-03
Przemysł produkcji kłamstw   Herf   2019-01-01
Romantyczna sztuka nierządu   Koraszewski   2018-12-31
Odpowiedź Mariam Barghouti, której ”Forward” nie wydrukuje   Landes   2018-12-29
Litera środowiskowej narracji, czy duch prawdy?   Koraszewski   2018-12-27
 Szpital za pokojową nagrodę Nobla   Frantzman   2018-12-26
Arabski historyk przyznaje, że nie ma palestyńskiego narodu   Bergman   2018-12-25
Zapomnij o rozwiązaniu w postaci dwóch państw: nieszablonowe myślenie o konflikcie izraelsko-palstyńskim     2018-12-21
Nowy wspaniały świat, czyli ludzie w sieci   Koraszewski   2018-12-20
Nowa Inkwizycja   Glick   2018-12-20
Młodzież pyta, prezydent Egiptu odpowiada     2018-12-19
Nowa cenzura, czyli powrót Policji Myśli?   Chesler   2018-12-18
Terror zapłatą za ludzkie zachowania   Flatow   2018-12-16
Zabijanie żydowskich dzieci!   Sherman   2018-12-13
Dlaczego prasa zwraca mniejszą uwagę na mordowanie dziennikarzy nie nazywających się Chaszodżdżi   Baum   2018-12-12
Ciemności znowu kryją ziemię   Koraszewski   2018-12-11
Palestyńczycy, o których nikt nie mówi   Tawil   2018-12-09
ONZ odrzuca rezolucję potępiającą terroryzm Hamasu   Koraszewski   2018-12-08
Sprawa palestyńska jest „islamska”     2018-12-07
Gdzie był UNIFIL, kiedy Hezbollah kopał tunel terroru?   Amos   2018-12-06
Pryncypialność i elastyczność w rozwiązywaniu problemów społecznych   Koraszewski   2018-12-05
Kindertransport – okazjonalna wielkoduszność   Gur   2018-12-04
List dra Denisa MacEoina do Edinburgh University Students' Association   MacEoin   2018-12-02
"Palestyna" urojona   Chesler   2018-12-01
Izrael i Jazydzi   Frantzman   2018-11-29
Nowy niebezpieczny zakręt Unii Europejskiej   Murray   2018-11-27
Kochaj Bliźniego   Lewin   2018-11-26
Żydzi Afryki Północnej pod rządami muzułmańskimi   Blum   2018-11-25
Jak saudyjskie „dary" dla amerykańskich uniwersytetów wybielają religię   Ibrahim   2018-11-23
Bardzo głupia decyzja Airbnb   Maroun   2018-11-22
”Independent”: 3700 słów przyjaznej Hamasowi propagandy   Levick   2018-11-20
Palestyńskie groźby wobec arabskiej normalizacji stosunków z Izraelem   Toameh   2018-11-17
Skandal za kulisami zakazu neonikotynoidów   Ridley   2018-11-17
Powyborcza zaduma: Dokąd zmierzasz Ameryko? Dokąd zmierzacie amerykańscy Żydzi?   Chesler   2018-11-14
Sto lat nowej Europy   Koraszewski   2018-11-13
Antysemityzm jest przede wszystkim nienawiścią, polityka jest tylko wymówką     2018-11-11
Jak Izrael mógłby zwyciężyć w dzisiejszym asymetrycznym konflikcie   Rosenthal   2018-11-10
Mord w Stambule i walka o supremację w świecie sunnickim   Carmon   2018-11-08
Brutalne przebudzenie z palestyńskiego snu   Kedar   2018-11-06
Jesień oświecenia, czyli powszechne zniechęcenie do logiki   Koraszewski   2018-11-05
Pakistan: Asia Bibi uniewinniona po latach oczekiwania na śmierć za ”bluźnierstwo”   Meotti   2018-11-01
Funkcjonariusz z Gazy: HAMAS i FATAH zamienili naszych ludzi w żebraków   Toameh   2018-10-30
”Saudyjska afera” w Stambule ujawnia rywalizację sunnicko sunnicką   Bekdil   2018-10-27
Orzeczenie sprzeczne z rozsądkiem   Yemini   2018-10-26
Prawo, religia i sekularyzacja  w Nigerii   Igwe   2018-10-22
Chrześcijanie skazani na śmierć pod prawem szariatu   Rafizadeh   2018-10-22
Czasem Internet może korygować fake news, a nie tylko je szerzyć   Gross   2018-10-21
Kiepsko skrywany antysemityzm Facebooka   Maroun   2018-10-16
Turcja buduje meczety, likwiduje chrześcijaństwo   Bulut   2018-10-15
Skrzyżowanie Netzarim i narodziny Fake News   Landes   2018-10-14
Wierzę tej palestyńskiej nastolatce   Flatow   2018-10-12
Polityczne paradoksy więzi niemiecko-izraelskich   Sucharewicz   2018-10-11
Narodowe prawo Izraela i palestyńskie kłamstwa   Tawil   2018-10-10
Czy oczekiwanie od Arabów mniej niż od Żydów jest w porządku?   Maroun   2018-10-09
Dzisiaj opublikowana książka   Novella   2018-10-09
”Antysyjonizm” traktuje o Żydach, głupcze!   Tsalic   2018-10-08
Szwecja – schronieniem przestępców   Bergman   2018-10-07
A gdyby Kavanaugh był libaralnym muzułmaninem oskarżonym o terroryzm?   Dershowitz   2018-10-06
Na marginesie tegorocznej Nagrody Pokojowej Nobla     2018-10-06
Przekłuwanie mitu palestyńskich uchodźców   Rosenthal   2018-10-05
Chińska medycyna i policja myśli   Novella   2018-10-05
Trzy „nie” Palestyńczyków: co mają na myśli   Tawil   2018-10-04
Uderzający rasizm Autonomii Palestyńskiej   Bergman   2018-10-03
”Antyimperializm” i apologetyka morderstwa   Sixsmith   2018-10-03
Kto napisał te słowa o Jerozolimie?   Gross   2018-10-02
Samobójcza nienawiść Europy do Ameryki   Koraszewski   2018-10-01

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk