Prawda

Piątek, 22 stycznia 2021 - 07:31

« Poprzedni Następny »


Marsz na rzecz terroryzmu w Londynie? Żaden problem


Judith Bergman 2018-06-21

Marsz w Dzień Al Kuds w 2014 r. w Londynie. Flaga Hezbollahu jest widoczna po prawej stronie. (Zdjęcie: Dan Kitwood/Getty Images)
Marsz w Dzień Al Kuds w 2014 r. w Londynie. Flaga Hezbollahu jest widoczna po prawej stronie. (Zdjęcie: Dan Kitwood/Getty Images)

W niedzielę 10 czerwca w Londynie odbędzie się [tekst pisany 9 czerwca. przyp. tłum.] coroczny tak zwany Marsz Al-Kuds – Al-Kuds to arabska nazwa zarówno Jerozolimy, jak i tego dnia, wymyślonego przez ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego, który przewodził irańskiej rewolucji 1979 r., w wyniku której obalono szacha. Marsz jest zasadniczo wezwaniem do zniszczenia Izraela, ale również wszystkich Żydów. W wielu innych miastach, wśród nich w Toronto, Berlinie i Teheranie, ten dzień będzie w podobny sposób „świętowany”.

W zeszłym roku w Londynie około tysiąc ludzi powiewało niezliczonymi flagami Hezbollahu na cześć terrorystycznej organizacji, która działa w imieniu Iranu, skandując hasła takie jak „Syjoniści/ISIS są tym samym, różnią się tylko nazwą” i „Od rzeki do morza – Palestyna będzie wolna”. Nieśli także transparenty z napisem „Wszyscy jesteśmy Hezbollahem” (co za pocieszająca myśl dla Brytyjczyków).


Przywódca zeszłorocznego wiecu Al Kuds w Londynie, Nazim Ali – dyrektor „Islamskiej Komisji Praw Człowieka”, która organizuje te doroczne marsze - wezwał do unicestwienia Izraela i oskarżył brytyjskich Żydów o to, że są odpowiedzialni za pożar wieżowca Grenfell Tower w 2017 r. w Londynie. „Ta demonstracja woła o sprawiedliwość dla Grenfell. Głównymi sojusznikami partii konserwatywnej są syjoniści. Oni są odpowiedzialni za zamordowanie ludzi z Grenfell". Powiedział także tłumowi, że jego zdaniem Zjednoczone Królestwo powinno stać się Judenrein: "Mamy dosyć syjonistów. Mamy dosyć ich rabinów. Mamy dosyć ich synagog. Mamy dosyć ich zwolenników”.


„To tylko opinia” - powiedziała policjantka.


Uderzający jest kontrast z tym, jak najlżejsza krytyka islamu w Zjednoczonym Królestwie jest postrzegana przez brytyjską policję, która ochoczo aresztuje i ściga ludzi za taką krytykę, na przykład tutajtutajtutajtutaj i tutaj.


Po wniesieniu skargi w sprawie wypowiedzi Alego Metropolitan Police przeprowadziła dochodzenie, ale Prokuratura Królewska oświadczyła w grudniu 2017 r., że nie zostanie on postawiony w stan oskarżenia:

"Rozpatrywaliśmy, czy zostały popełnione przestępstwa wzniecania rasowej lub religijnej nienawiści, albo przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu zgodnie z wytycznymi w Kodeksie Prokuratury Królewskiej. Doszliśmy do wniosku, że warunki dowodowe Kodeksu nie zostały spełnione i dlatego oskarżenie nie będzie autoryzowane”.

W Wielkiej Brytanii wezwanie do unicestwienia całego narodu – Żydów – jak również rzucanie krwawych oszczerstw i podżeganie przeciwko brytyjskim Żydom nie jest uważane za „wzniecanie rasowej lub religijnej nienawiści” i najwyraźniej nawet nie prowadzi do oskarżenia. Władze brytyjskie najwyraźniej uważają, że maszerowanie pod terrorystyczną flagą i nawoływanie do śmierci Żydów jest całkowicie uprawnioną aktywnością.  


Jeśli jednak, tak jak robił to badacz Robert Spencer, informuje się o tych aktywnościach, otrzymuje się zakaz wjazdu do Anglii.


Nazim Ali nie tylko nigdy nie został postawiony w stan oskarżenia, ale będzie miał wszelką możliwość powtórzenia tego w najbliższą niedzielę.


W zeszłym roku burmistrz Londynu, Sadiq Khan, napisał do ówczesnej minister spraw wewnętrznych, Amber Rudd, prosząc ją o zamkniecie luki prawnej, która pozwala zwolennikom terroryzmu powiewać flagami Hezbollahu na ulicach Londynu. Luką jest tu fakt, że „polityczne skrzydło” Hezbollahu nie jest zdelegalizowane w Wielkiej Brytanii. W odpowiedzi na pismo Khana, Amber Rudd napisała:

"Grupa, która zorganizowała tę paradę, Islamska Komisja Praw Człowieka, nie jest zakazaną organizacją terrorystyczną. To znaczy, że mogą wyrażać swoje poglądy i demonstrować pod warunkiem, że robią to w granicach prawa. Flaga militarnego skrzydła organizacji jest taka sama jak flaga politycznego skrzydła. Dlatego, by pokazywanie przez osobę flagi Hezbollahu było przestępstwem według paragrafu 13 Terrorism Act 2000, kontekst i sposób pokazywania flagi musi demonstrować, że jest konkretnie z zamiarem poparcia zakazanych elementów grupy”.

Innymi słowy, okazywanie poparcia terrorystycznej grupie Hezbollah legalne, ponieważ władze udają, że jest to w poparciu „politycznego skrzydła”. Jak to ktoś powiedział: „Gdyby Armia Zbawienia miała skrzydło o nazwie Morderstwo S.A., to wszystko byłoby w porządku”.   


W tym roku Khan znowu napisał do ministra spraw wewnętrznych, Sajida Javida, ale jest mało prawdopodobne, by list dał w rezultacie inną odpowiedź niż w zeszłym roku. [Nie dał. Marsz odbył się, flagi Hezbollahu powiewały. Nawoływano do unicestwienia Izraela. przyp. tłum.] Według rzecznika burmistrza:

"W naszym mieście i w naszym społeczeństwie nie ma miejsca dla antysemityzmu lub przestępstw nienawiści jakiegokolwiek rodzaju. Sadiq napisał do ministra spraw wewnętrznych, by wyrazić głęboki niepokój wobec poparcia okazanego Hezbollahowi na dorocznym marszu Al Kuds. Wezwał go, by pilnie zrewidował decyzję swojej poprzedniczki nie podejmowania działania, by to zatrzymać”.

W tym roku pastor Stephen Sizer, który mówił, że Izrael stał za 9/11 i któremu Kościół anglikański zabronił używania mediów społecznościowych przez sześć miesięcy za przekazywanie „jawnie antysemickiego” materiału, będzie jednym z głównych mówców na marszu Al Kuds. Sizer spotkał się podobno z najwyższymi dygnitarzami Hezbollahu w Libanie i uczestniczył w konferencji w 2014 r. w Iranie, gdzie wygłosił przemówienie o „izraelskim lobby”. Jak informowano, w konferencji uczestniczyło kilku negacjonistów Holocaustu; jej celem było „ujawnienie tajemnic kryjących się za dominacją lobby syjonistycznego w polityce USA i UE”.  


Jeremy Corbyn bronił wówczas pastora, twierdząc, że został potępiony, bo „ośmielił się mówić przeciwko syjonizmowi”.


Mick Napier, z Scottish Palestine Solidarity Campaign, także będzie przemawiał na tym marszu. Jest to aktywista, który promuje izolowanie Izraela, by zniszczyć go ekonomicznie. Napier został skazany za bezprawne wtargnięcie do izraelskiego sklepu w 2014 r. i odmowę wykonania rozkazu policji, by opuścił ten sklep.


W niedzielne popołudnie Londyńczyków czeka rasizm, ale dopóki nienawiść kierują muzułmanie przeciwko Żydom władze brytyjskie najwyraźniej nie mają z tym żadnego problemu.


Marching for Terrorism in London? No Problem

Gatestone Institute, 9 czerwca 2018

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Judith Bergman 

Izraelska autorka, publicystka i badaczka. Studiowała nauki polityczne oraz prawo na The London School of Economics

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1745 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Rzecz o prawdzie, nauczaniu i namaszczonych   Koraszewski   2021-01-21
Dlaczego giganty Big Tech nigdy nie cenzurują zagranicznych reżimów autorytarnych?   Frantzman   2021-01-20
Izrael wraca do przyszłości   Glick   2021-01-18
Grona rozproszonego gniewu   Koraszewski   2021-01-18
Oskarżenie Izraela o “apartheid” przez B’Tselem ukrywa jego złowrogą agendę   Frantzman   2021-01-17
W obronie obiektywności i liberalizmu   Jackoby   2021-01-15
Media społecznościowe cenzorem XXI wieku.   Lindenberg   2021-01-13
Depcząc zdrowy rozsądek   Tsalic   2021-01-12
Zamach na dyskurs wieczorową porą   Koraszewski   2021-01-11
Biegnące ku dorosłości. Czyli jak szybko dojrzewają dzieci? Zbyt szybko!   Ferus   2021-01-10
Arabia Saudyjska i progi zwalniające postęp na drodze do normalizacji   Fitzgerald   2021-01-10
Szalone rady dla prezydenta Bidena   Bard   2021-01-09
Kiedy załamują się rządy prawa nikt nie jest bezpieczny   Tobin   2021-01-08
Dwa “haniebne” lata Niemiec w Radzie Bezpieczeństwa ONZ   Kern   2021-01-08
Nowy rok: lepszy czy mniej zły?   Taheri   2021-01-07
Jak antyizraelskie głosy stworzyły pełną hipokryzji, nieprawdziwą narrację o szczepionkach   Frantzman   2021-01-07
Co mówił Stalin o fałszowaniu wyborów   Greenfield   2021-01-06
Radości Paryża w czasach koronawirusa   Taheri   2021-01-05
Palestyńczycy: Międzynarodowa konferencja “pokojowa” dla wyeliminowania Izraela   Tawil   2021-01-04
Joseph Massad i “Brzydki Palestyńczyk”     2021-01-03
Czy Palestyńczycy potrafią przystosować się do zmieniających się czasów?   Tobin   2021-01-02
Zrozumienie lobby sprzeciwiającego się nowym stosunkom Izraela w Zatoce   Frantzman   2021-01-01
Otwarcie nawiasu prezydentury Bidena   Taheri   2020-12-30
Więcej niż tylko pokój – normalność   Amos   2020-12-28
Trudne lekcje Arabskiej Wiosny   i Alberto M. Fernandez   2020-12-27
Życzcie swoim chrześcijańskim znajomym Wesołych Świąt   Al-Sajf   2020-12-26
Sprawa palestyńska w oczach Libańczyka   Saghija   2020-12-26
Heretycki impuls: Zamiatin i Orwell   Moore   2020-12-25
Nowy raport o antysemityzmie online, który trzeba koniecznie przeczytać     2020-12-23
Propagandziści palestyńskich Arabów dosłownie piszą na nowo historię   Flatow   2020-12-22
Mało nas, mało nas, do pieczenia chleba   Koraszewski   2020-12-22
Europa nie może walczyć z antysemityzmem, podczas gdy ignoruje zagrożenie  Izraela   Harris   2020-12-21
Pochwała dyplomatycznych quid pro quo   Tobin   2020-12-20
Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie będą bezpieczniejsze i bardziej tolerancyjne wobec Żydów niż większość Europy?   Frantzman   2020-12-19
Kolumbowy błąd Georga Orwella   Koraszewski   2020-12-17
Czy Palestyńczycy są ofiarami “kultury anulowania”?     2020-12-16
Baronówna Sonia von Dombrowsky   Garczyński-Gąssowski   2020-12-15
Terroryzm: ostrzeżenie Iranu dla Europy   Kemp   2020-12-15
Nowa kokieteria Erdoğana: oszukańcze reformy demokratyczne   Bekdil   2020-12-14
New York Times wyciąga starą historię, by zmieszać z błotem Izrael   Miller   2020-12-13
Kobayahshi Maru, paradoks szantażysty i Trump   Amos   2020-12-10
Moralne bankructwo Banku Światowego   Hirsch   2020-12-09
Wołanie o spóźnioną sprawiedliwość dla pułkownika Larry’ego Franklina   Glick   2020-12-07
Pogromcy szarańczy szkolą Etiopczyków    Leichman   2020-12-07
Arabowie: Dlaczego UE opłakuje tego irańskiego naukowca?   Toameh   2020-12-06
Biblia w ręku ateisty - recenzja   Koraszewski   2020-12-03
Arabka pisze o głupocie odmowy normalizacji stosunków z Żydami   Mahmoud   2020-12-03
Iran, a  nie Izrael, jest wrogiem Arabów   Zajed   2020-12-02
Ziemia obiecana Baracka Obamy   Lipman   2020-12-01
Książka, której jeszcze nie możesz przeczytać   Pandavar   2020-12-01
Zamachowcy, demokraci i potępieńcze łkania   Koraszewski   2020-11-30
Antysemici zwalczają antysemityzm: orwellowska farsa   Blum   2020-11-28
Czy Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się finansować palestyńskie organizacje terrorystyczne?   Hirsch   2020-11-26
Odkrywając pokój w Dubaju   Yemini   2020-11-25
Izrael jest besztany za opór przeciwko arabskiej kolonizacji   Rosenthal   2020-11-24
Usprawiedliwianie muzułmańskiej wściekłości na karykatury Mahometa   Saghieh   2020-11-23
Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael   Collier   2020-11-21
Urojenie osobistej dyplomacji   Tobin   2020-11-20
Iran: Mułłowie świętują w nadziei na powrót do bomby nuklearnej   Rafizadeh   2020-11-20
Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza   Koraszewski   2020-11-19
Pluralistyczna Europa odrzuciła wojny religijne, a teraz poddaje się „potworowi” ekstremistycznego, politycznego islamu   Abdel-Samad   2020-11-18
W wasze ręce, czyli moja nowa książka   Koraszewski   2020-11-17
Historyczna Palestyna: czyli co należy wiedzieć!   Oz   2020-11-17
Wybory 2020 były okropne   Glick   2020-11-16
Amerykańsko-żydowsko-radzieckie doświadczenie   Tabarovsky   2020-11-15
Muzułmanie: Meczet Al-Aksa nie należy do Palestyńczyków   Toameh   2020-11-14
Muślinowa kurtyna samooszustwa   Koraszewski   2020-11-14
Święta wojna Erdoğana przeciw ‘niewiernej Europie’   Bekdil   2020-11-13
Gazeta “Guardian” w pełni naśladuje Electronic Intifada   Collier   2020-11-13
Dlaczego znowu głosowałam na Trumpa   Nykiel-Herbert   2020-11-12
„Co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom” -  recenzja   Kalwas   2020-11-12
Hipokryzja Demokratów szkodzi demokracji   Tobin   2020-11-11
Oblężenie Francji, 2020   Rosenthal   2020-11-10
Europa musi bezwarunkowo bronić swoich wartości   Harris   2020-11-10
Sukces Trumpa na Bliskim Wschodzie wynika z jego konkretnego (nie tylko retorycznego) poparcia dla trwałości Izraela     2020-11-09
Ataki na chrześcijan ukazują hipokryzję kontrowersji wokół  “bluźnierstwa”   Frantzman   2020-11-07
Corbyn to tylko jeden człowiek. Lewicowy antysemityzm to tradycja   Johnson   2020-11-07
Dziennikarz: rzemieślnik czy misjonarz?   Koraszewski   2020-11-06
Europa świadoma konsekwencji nadal finansuje radykalizację AP   Sucharewicz   2020-11-06
Odpowiedzialność instytucji za tsunami współczesnego antysemityzmu   Nirenstein   2020-11-05
Jak “New York Times” pomógł ukryć masowe morderstwo Stalina na Ukrainie   Tabarovsky   2020-11-04
Jak wygląda palestyńska porażka   Toameh   2020-11-04
Rzeczywisty dylemat Netanjahu (i Trumpa)   Glick   2020-11-02
Pora rozliczyć grupy “praw człowieka” za ich antysemityzm   Tobin   2020-10-30
“GUARDIAN” znowu propaguje kłamstwo o “50 rasistowskich prawach”   Levick   2020-10-29
Roosevelt i Żydzi   Rosenthal   2020-10-28
Dlaczego islam pilnie potrzebuje reformacji   Ayaan Hirsi Ali   2020-10-28
Jedna wojna i sześciu przegrywających   Taheri   2020-10-27
Zamordowanie francuskiego nauczyciela i sprawa terminologii używanej przez media   Frantzman   2020-10-26
Czy koniec wojen o ropę naftową?   Koraszewski   2020-10-24
Zakup Chevron jest kolejnym gwoździem do trumny ruchu BDS   Tobin   2020-10-21
Całkowicie nieodpowiedzialny wirus   Koraszewski   2020-10-21
Saeb Erekat pospiesznie przewieziony do szpitala Hadassah   Fitzgerald   2020-10-20
Media społecznościowe i radykalna wolność słowa   Rosenthal   2020-10-20
Po co Żydom państwo, a szczególnie żydowskie?   Koraszewski   2020-10-19
“Przebudzony” świat idzie na wojnę przeciwko Wonder Woman   Tobin   2020-10-18
Arabia Saudyjska: My także mamy dosyć Palestyńczyków   Toameh   2020-10-17
Pokój z Izraelem jest koniecznością   Al-Dughaither   2020-10-16
Czy możliwe jest pohamowanie skrajnej stronniczości BBC?   Gerstenfeld   2020-10-15
Umowa Izrael-ZEA pokazuje hipokryzję “aktywistów ruchu pokojowego”     2020-10-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk