Prawda

Poniedziałek, 15 lipca 2019 - 20:26

« Poprzedni Następny »


Marsz na rzecz terroryzmu w Londynie? Żaden problem


Judith Bergman 2018-06-21

Marsz w Dzień Al Kuds w 2014 r. w Londynie. Flaga Hezbollahu jest widoczna po prawej stronie. (Zdjęcie: Dan Kitwood/Getty Images)
Marsz w Dzień Al Kuds w 2014 r. w Londynie. Flaga Hezbollahu jest widoczna po prawej stronie. (Zdjęcie: Dan Kitwood/Getty Images)

W niedzielę 10 czerwca w Londynie odbędzie się [tekst pisany 9 czerwca. przyp. tłum.] coroczny tak zwany Marsz Al-Kuds – Al-Kuds to arabska nazwa zarówno Jerozolimy, jak i tego dnia, wymyślonego przez ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego, który przewodził irańskiej rewolucji 1979 r., w wyniku której obalono szacha. Marsz jest zasadniczo wezwaniem do zniszczenia Izraela, ale również wszystkich Żydów. W wielu innych miastach, wśród nich w Toronto, Berlinie i Teheranie, ten dzień będzie w podobny sposób „świętowany”.

W zeszłym roku w Londynie około tysiąc ludzi powiewało niezliczonymi flagami Hezbollahu na cześć terrorystycznej organizacji, która działa w imieniu Iranu, skandując hasła takie jak „Syjoniści/ISIS są tym samym, różnią się tylko nazwą” i „Od rzeki do morza – Palestyna będzie wolna”. Nieśli także transparenty z napisem „Wszyscy jesteśmy Hezbollahem” (co za pocieszająca myśl dla Brytyjczyków).


Przywódca zeszłorocznego wiecu Al Kuds w Londynie, Nazim Ali – dyrektor „Islamskiej Komisji Praw Człowieka”, która organizuje te doroczne marsze - wezwał do unicestwienia Izraela i oskarżył brytyjskich Żydów o to, że są odpowiedzialni za pożar wieżowca Grenfell Tower w 2017 r. w Londynie. „Ta demonstracja woła o sprawiedliwość dla Grenfell. Głównymi sojusznikami partii konserwatywnej są syjoniści. Oni są odpowiedzialni za zamordowanie ludzi z Grenfell". Powiedział także tłumowi, że jego zdaniem Zjednoczone Królestwo powinno stać się Judenrein: "Mamy dosyć syjonistów. Mamy dosyć ich rabinów. Mamy dosyć ich synagog. Mamy dosyć ich zwolenników”.


„To tylko opinia” - powiedziała policjantka.


Uderzający jest kontrast z tym, jak najlżejsza krytyka islamu w Zjednoczonym Królestwie jest postrzegana przez brytyjską policję, która ochoczo aresztuje i ściga ludzi za taką krytykę, na przykład tutajtutajtutajtutaj i tutaj.


Po wniesieniu skargi w sprawie wypowiedzi Alego Metropolitan Police przeprowadziła dochodzenie, ale Prokuratura Królewska oświadczyła w grudniu 2017 r., że nie zostanie on postawiony w stan oskarżenia:

"Rozpatrywaliśmy, czy zostały popełnione przestępstwa wzniecania rasowej lub religijnej nienawiści, albo przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu zgodnie z wytycznymi w Kodeksie Prokuratury Królewskiej. Doszliśmy do wniosku, że warunki dowodowe Kodeksu nie zostały spełnione i dlatego oskarżenie nie będzie autoryzowane”.

W Wielkiej Brytanii wezwanie do unicestwienia całego narodu – Żydów – jak również rzucanie krwawych oszczerstw i podżeganie przeciwko brytyjskim Żydom nie jest uważane za „wzniecanie rasowej lub religijnej nienawiści” i najwyraźniej nawet nie prowadzi do oskarżenia. Władze brytyjskie najwyraźniej uważają, że maszerowanie pod terrorystyczną flagą i nawoływanie do śmierci Żydów jest całkowicie uprawnioną aktywnością.  


Jeśli jednak, tak jak robił to badacz Robert Spencer, informuje się o tych aktywnościach, otrzymuje się zakaz wjazdu do Anglii.


Nazim Ali nie tylko nigdy nie został postawiony w stan oskarżenia, ale będzie miał wszelką możliwość powtórzenia tego w najbliższą niedzielę.


W zeszłym roku burmistrz Londynu, Sadiq Khan, napisał do ówczesnej minister spraw wewnętrznych, Amber Rudd, prosząc ją o zamkniecie luki prawnej, która pozwala zwolennikom terroryzmu powiewać flagami Hezbollahu na ulicach Londynu. Luką jest tu fakt, że „polityczne skrzydło” Hezbollahu nie jest zdelegalizowane w Wielkiej Brytanii. W odpowiedzi na pismo Khana, Amber Rudd napisała:

"Grupa, która zorganizowała tę paradę, Islamska Komisja Praw Człowieka, nie jest zakazaną organizacją terrorystyczną. To znaczy, że mogą wyrażać swoje poglądy i demonstrować pod warunkiem, że robią to w granicach prawa. Flaga militarnego skrzydła organizacji jest taka sama jak flaga politycznego skrzydła. Dlatego, by pokazywanie przez osobę flagi Hezbollahu było przestępstwem według paragrafu 13 Terrorism Act 2000, kontekst i sposób pokazywania flagi musi demonstrować, że jest konkretnie z zamiarem poparcia zakazanych elementów grupy”.

Innymi słowy, okazywanie poparcia terrorystycznej grupie Hezbollah legalne, ponieważ władze udają, że jest to w poparciu „politycznego skrzydła”. Jak to ktoś powiedział: „Gdyby Armia Zbawienia miała skrzydło o nazwie Morderstwo S.A., to wszystko byłoby w porządku”.   


W tym roku Khan znowu napisał do ministra spraw wewnętrznych, Sajida Javida, ale jest mało prawdopodobne, by list dał w rezultacie inną odpowiedź niż w zeszłym roku. [Nie dał. Marsz odbył się, flagi Hezbollahu powiewały. Nawoływano do unicestwienia Izraela. przyp. tłum.] Według rzecznika burmistrza:

"W naszym mieście i w naszym społeczeństwie nie ma miejsca dla antysemityzmu lub przestępstw nienawiści jakiegokolwiek rodzaju. Sadiq napisał do ministra spraw wewnętrznych, by wyrazić głęboki niepokój wobec poparcia okazanego Hezbollahowi na dorocznym marszu Al Kuds. Wezwał go, by pilnie zrewidował decyzję swojej poprzedniczki nie podejmowania działania, by to zatrzymać”.

W tym roku pastor Stephen Sizer, który mówił, że Izrael stał za 9/11 i któremu Kościół anglikański zabronił używania mediów społecznościowych przez sześć miesięcy za przekazywanie „jawnie antysemickiego” materiału, będzie jednym z głównych mówców na marszu Al Kuds. Sizer spotkał się podobno z najwyższymi dygnitarzami Hezbollahu w Libanie i uczestniczył w konferencji w 2014 r. w Iranie, gdzie wygłosił przemówienie o „izraelskim lobby”. Jak informowano, w konferencji uczestniczyło kilku negacjonistów Holocaustu; jej celem było „ujawnienie tajemnic kryjących się za dominacją lobby syjonistycznego w polityce USA i UE”.  


Jeremy Corbyn bronił wówczas pastora, twierdząc, że został potępiony, bo „ośmielił się mówić przeciwko syjonizmowi”.


Mick Napier, z Scottish Palestine Solidarity Campaign, także będzie przemawiał na tym marszu. Jest to aktywista, który promuje izolowanie Izraela, by zniszczyć go ekonomicznie. Napier został skazany za bezprawne wtargnięcie do izraelskiego sklepu w 2014 r. i odmowę wykonania rozkazu policji, by opuścił ten sklep.


W niedzielne popołudnie Londyńczyków czeka rasizm, ale dopóki nienawiść kierują muzułmanie przeciwko Żydom władze brytyjskie najwyraźniej nie mają z tym żadnego problemu.


Marching for Terrorism in London? No Problem

Gatestone Institute, 9 czerwca 2018

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Judith Bergman 

Izraelska autorka, publicystka i badaczka. Studiowała nauki polityczne oraz prawo na The London School of Economics

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1326 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Zbadaj swoje przesądy   Koraszewski   2019-07-15
"Hamas nie boi się wyborów"   Toameh   2019-07-14
Niemcy: niektóre mowy nienawiści są ”równiejsze od innych”   Bergman   2019-07-12
Słowa Lindy Sarsour, „Jezus był Palestyńczykiem”, ignorują żydowską historię   Frantzman   2019-07-10
Niemcy, które zbroiły Saddama Husajna, mówią, że państwo kurdyjskie zaszkodzi pokojowi   Frantzman   2019-07-09
Palestyńska bieda: kto nie ma udziału w bogactwie?     2019-07-08
Afryka: alarmujący wzrost prześladowań chrześcijan   Bulut   2019-07-07
Palestyńska wojna z przedsiębiorcami   Tawil   2019-07-06
Nie potrzebujemy żadnej edukacji   Collins   2019-07-02
Czy zbliża się wielka wojna?   Koraszewski   2019-07-01
Abstrakcyjna ludzka godność   Ferus   2019-06-30
Moje świadectwo o reparacjach za niewolnictwo   Hughes   2019-06-29
Pamięć o Jazydach i Lalisz w Światowy Dzień Uchodźcy   Frantzman   2019-06-28
Bahrajn dowodzi raz jeszcze: jeśli ”pokój” nie jest etapem do zniszczenia Izraela, to palestyńscy przywódcy nie są zainteresowani     2019-06-27
Nowa kultura politycznej przemocy w Turcji   Bekdil   2019-06-23
Zły sen Arabów: absorbowanie Palestyńczyków   Toameh   2019-06-21
Podtrzymuję to, co napisałam o „Palestynie”   Chesler   2019-06-20
Zakrywanie kultury, żeby ”nie urazić”   Meotti   2019-06-18
Dlaczego geje stają po stronie kultur, które ich mordują?   Rosenthal   2019-06-17
Szanse rozmowy o prawdziwym arabsko-izraelskim pokoju na konferencji w Bahrajnie   Bryen   2019-06-16
Palestyńczyk wbija nóż i natychmiast pojawiają się usprawiedliwienia   Flatow   2019-06-15
Oczywiście Palestyńczycy nie potrafią się rządzić. Bowiem w rzeczywistości nie chcą zbudować państwa – chcą zniszczyć inne państwo     2019-06-11
(Niezbyt) ukryte manipulacje mediów   Cohen   2019-06-10
Nigdy więcej   Lewin   2019-06-10
Rezerwiści na służbie walczą o Izrael na amerykańskich kampusach uniwersyteckich   Greenfield   2019-06-09
Biały terroryzm on line: identyfikowanie potencjalnych zagrożeń   Michael Davis   2019-06-08
Problem w Niemczech jest większy niż ”jarmułka”   Tobin   2019-06-08
Świat jest dziwaczny, skoro jedynym człowiekiem, który naprawdę próbuje pomóc Palestyńczykom, jest Jared Kushner – a wszyscy inni są przeciwko     2019-06-07
Dlaczego ”New York Times” próbuje storpedować plan pokojowy Trumpa?   Dershowitz   2019-06-04
Długie życie Roberta Bernsteina   Koraszewski   2019-06-03
WHO, Francja i flirtowanie z antysemityzmem   Yemini   2019-06-02
Dlaczego Palestyńczycy są tak przeciwni „Umowie Stulecia”?   Kedar   2019-06-01
Nowa lista Hamasu ze ”zdrajcami”   Toameh   2019-05-31
Akademicka wolność dla mnie, ale nie dla ciebie   Altabef   2019-05-29
Zbrodnia wojenna!: umieszczenie karteczki w Ścianie Zachodniej   Dershowitz   2019-05-28
Socjalizm to paskudna rzecz   Koraszewski   2019-05-27
Czy powinniśmy porównywać Indie i Izrael?   Julius   2019-05-27
Dajcie pokojowi szansę!   Tsalic   2019-05-26
Jak palestyńscy przywódcy karzą pacjentów   Tawil   2019-05-25
Jaka przyszłość czeka amerykańskich Żydów   Rosenthal   2019-05-24
Imigracja, czyli jak współczuć i być mądrym   Koraszewski   2019-05-23
Iran otrzymał status państwa nuklearnego   Yigal Carmon   2019-05-22
Flirty UE z Ligą Arabską   Bergman   2019-05-19
Coraz węższy, zaściankowy pryzmat dziennikarstwa   Murray   2019-05-16
Kiedy ajatollah rozgrywa swojego  dżokera   Taheri   2019-05-15
”Pinkwashing” i Izrael: jak działać przeciwko własnym, najlepszym interesom   MacEoin   2019-05-14
Sankcje USA nałożone na mułłów działają   Rafizadeh   2019-05-11
Czyje to było zwycięstwo?   Skalski   2019-05-11
Największy zdecentralizowany pomnik pamięci na świecie   Gross   2019-05-03
Raport o naszym niewstąpieniu do Unii   Ferus   2019-05-01
Unicestwienie chrześcijańskiego życia i ludzi: gdzie jest oburzenie Zachodu?   Meotti   2019-04-30
Niemiecki rząd: antyizraelski i proirański   Frank   2019-04-28
Dajmy priorytet zapobieganiu przemocy domowej   Lomborg   2019-04-25
Wzgórza Golan i głębie hipokryzji   Mor   2019-04-24
Naród Islamu i ”społeczna sprawiedliwość” kobiet   MacEoin   2019-04-22
Cierpienia ludności Gazy   Kedar   2019-04-18
Dyplomaci w ONZ dokonują antysemickich czynów   Gerstenfeld   2019-04-16
Dlaczego Palestyńczycy uciekają z Libanu   Toameh   2019-04-14
Powodzie, mułłowie i Kopciuszek w kamaszach   Taheri   2019-04-12
“Dla jednego terrorysta…” – fragment książki   Landes   2019-04-12
Milan Kundera ostrzegał nas przed historyczną amnezją. Teraz widzimy ją znowu.   Morrison   2019-04-11
Morderstwa w Christchurch: prawdziwi współsprawcy   Milliere   2019-04-10
Zbrodnie Zachodu wobec prześladowanych mniejszości na Bliskim Wschodzie   Bergman   2019-04-09
Tysiące muzułmańskich kobiet zgwałconych, torturowanych, zabitych w syryjskich więzieniach. Gdzie są media, ONZ, grupy „praw człowieka”?   Tawil   2019-04-04
Inne porozumienie w sprawie pokoju   Toameh   2019-04-02
Wielka Brytania delegalizuje Hezbollah   Bergman   2019-04-01
Hamed Abdel-Samad o lewicy: Rasism niskich oczekiwań; Oni traktują muzułmanów jak małpy w zoo     2019-03-31
Turcja: Dziesiątki tysięcy ściganych sądownie za „obrażenie” Erdoğana   Bulut   2019-03-30
Fronda: „Brawo Polska - Wzgórza Golan nie dla Izraela!!!”   Koraszewski   2019-03-29
Podtrzymywanie palestyńskiej ”narracji”   Bergman   2019-03-28
Dla BBC nikab to „symbol buntu”   Pearson   2019-03-27
Zastraszony "New York Times" opublikował kłamstwa o ”większość Arabów usuniętych siłą z ich domów w Jaffie”     2019-03-26
To jeszcze nie apokalipsa   Jacoby   2019-03-25
Kolonialne pochodzenie sympatii do ”Żon ISIS”   Frantzman   2019-03-25
Izrael kontra jego wrogowie w Europie   Blum   2019-03-23
Janczarzy silnej tożsamości, czyli więź społeczna i grupy odniesienia   Koraszewski   2019-03-16
Amnesty International narzeka na sytuację, którą pomogła stworzyć   Flatow   2019-03-16
Badanie – nadal nie ma związku między autyzmem a szczepionką MMR   Novella   2019-03-15
Każdego dnia jedenastu chrześcijan zostaje zabitych za swoją wiarę   Ibrahim   2019-03-15
Julian Baggini: Jak możemy nadal podziwiać postaci z przeszłości, które były ksenofobami   Coyne   2019-03-13
Czy jest miejsce dla energii odnawialnej?   Novella   2019-03-11
Kto pomoże uratować Jazydów?   Saleh   2019-03-11
Były sobie drzewa   Ferus   2019-03-10
Dlaczego energia odnawialna nie może uratować planety   Shellenberger   2019-03-09
Zjednoczony Kościół Chrystusa niesprawiedliwie atakuje Izrael   MacEoin   2019-03-09
Putin wchodzi do klubu oszukanych przez mułłów   Taheri   2019-03-08
Oburzenie w Syrii i Iraku, że  członkowie isis są na Zachodzie traktowani jak znakomitości   Frantzman   2019-03-06
Nie widzimy lasu zza drzew   Lomborg   2019-03-05
Polowanie na Benjamina Netanjahu   Rosenthal   2019-03-04
Europa: Próba legitymizacji irańskiego reżimu   Meotti   2019-03-01
Turcja: Jednoczenie ”Armii Islamu”, by pokonać pewien kraj   Bulut   2019-02-27
Żydzi powinni móc mieszkać wszędzie   Maroun   2019-02-26
Filipiny: chrześcijanie mordowani, bomby w kościołach   Ibrahim   2019-02-21
40. rocznica Islamskiej Republiki Iranu   Rafizadeh   2019-02-21
Ludzie, którzy twierdza, że „Palestyna jest kwestią rasowej sprawiedliwości”, są prawdziwymi rasistami     2019-02-20
Unia Europejska wchodzi w kompletny orwellizm   Bergman   2019-02-19
Amerykanin w Warszawie i kilka uwag o historii   Koraszewski   2019-02-18
Fikcyjny Abbas jest wymówką, by patrzeć w inną stronę   Maroun   2019-02-18
To nie okupacja zabiła Ori Ansbacher   Yemini   2019-02-17
TIPH i groźby: tymczasowe i permanentne   Collins   2019-02-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Biły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzm


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk