Prawda

Niedziela, 18 listopada 2018 - 13:32

« Poprzedni Następny »


Marsz na rzecz terroryzmu w Londynie? Żaden problem


Judith Bergman 2018-06-21

Marsz w Dzień Al Kuds w 2014 r. w Londynie. Flaga Hezbollahu jest widoczna po prawej stronie. (Zdjęcie: Dan Kitwood/Getty Images)
Marsz w Dzień Al Kuds w 2014 r. w Londynie. Flaga Hezbollahu jest widoczna po prawej stronie. (Zdjęcie: Dan Kitwood/Getty Images)

W niedzielę 10 czerwca w Londynie odbędzie się [tekst pisany 9 czerwca. przyp. tłum.] coroczny tak zwany Marsz Al-Kuds – Al-Kuds to arabska nazwa zarówno Jerozolimy, jak i tego dnia, wymyślonego przez ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego, który przewodził irańskiej rewolucji 1979 r., w wyniku której obalono szacha. Marsz jest zasadniczo wezwaniem do zniszczenia Izraela, ale również wszystkich Żydów. W wielu innych miastach, wśród nich w Toronto, Berlinie i Teheranie, ten dzień będzie w podobny sposób „świętowany”.

W zeszłym roku w Londynie około tysiąc ludzi powiewało niezliczonymi flagami Hezbollahu na cześć terrorystycznej organizacji, która działa w imieniu Iranu, skandując hasła takie jak „Syjoniści/ISIS są tym samym, różnią się tylko nazwą” i „Od rzeki do morza – Palestyna będzie wolna”. Nieśli także transparenty z napisem „Wszyscy jesteśmy Hezbollahem” (co za pocieszająca myśl dla Brytyjczyków).


Przywódca zeszłorocznego wiecu Al Kuds w Londynie, Nazim Ali – dyrektor „Islamskiej Komisji Praw Człowieka”, która organizuje te doroczne marsze - wezwał do unicestwienia Izraela i oskarżył brytyjskich Żydów o to, że są odpowiedzialni za pożar wieżowca Grenfell Tower w 2017 r. w Londynie. „Ta demonstracja woła o sprawiedliwość dla Grenfell. Głównymi sojusznikami partii konserwatywnej są syjoniści. Oni są odpowiedzialni za zamordowanie ludzi z Grenfell". Powiedział także tłumowi, że jego zdaniem Zjednoczone Królestwo powinno stać się Judenrein: "Mamy dosyć syjonistów. Mamy dosyć ich rabinów. Mamy dosyć ich synagog. Mamy dosyć ich zwolenników”.


„To tylko opinia” - powiedziała policjantka.


Uderzający jest kontrast z tym, jak najlżejsza krytyka islamu w Zjednoczonym Królestwie jest postrzegana przez brytyjską policję, która ochoczo aresztuje i ściga ludzi za taką krytykę, na przykład tutajtutajtutajtutaj i tutaj.


Po wniesieniu skargi w sprawie wypowiedzi Alego Metropolitan Police przeprowadziła dochodzenie, ale Prokuratura Królewska oświadczyła w grudniu 2017 r., że nie zostanie on postawiony w stan oskarżenia:

"Rozpatrywaliśmy, czy zostały popełnione przestępstwa wzniecania rasowej lub religijnej nienawiści, albo przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu zgodnie z wytycznymi w Kodeksie Prokuratury Królewskiej. Doszliśmy do wniosku, że warunki dowodowe Kodeksu nie zostały spełnione i dlatego oskarżenie nie będzie autoryzowane”.

W Wielkiej Brytanii wezwanie do unicestwienia całego narodu – Żydów – jak również rzucanie krwawych oszczerstw i podżeganie przeciwko brytyjskim Żydom nie jest uważane za „wzniecanie rasowej lub religijnej nienawiści” i najwyraźniej nawet nie prowadzi do oskarżenia. Władze brytyjskie najwyraźniej uważają, że maszerowanie pod terrorystyczną flagą i nawoływanie do śmierci Żydów jest całkowicie uprawnioną aktywnością.  


Jeśli jednak, tak jak robił to badacz Robert Spencer, informuje się o tych aktywnościach, otrzymuje się zakaz wjazdu do Anglii.


Nazim Ali nie tylko nigdy nie został postawiony w stan oskarżenia, ale będzie miał wszelką możliwość powtórzenia tego w najbliższą niedzielę.


W zeszłym roku burmistrz Londynu, Sadiq Khan, napisał do ówczesnej minister spraw wewnętrznych, Amber Rudd, prosząc ją o zamkniecie luki prawnej, która pozwala zwolennikom terroryzmu powiewać flagami Hezbollahu na ulicach Londynu. Luką jest tu fakt, że „polityczne skrzydło” Hezbollahu nie jest zdelegalizowane w Wielkiej Brytanii. W odpowiedzi na pismo Khana, Amber Rudd napisała:

"Grupa, która zorganizowała tę paradę, Islamska Komisja Praw Człowieka, nie jest zakazaną organizacją terrorystyczną. To znaczy, że mogą wyrażać swoje poglądy i demonstrować pod warunkiem, że robią to w granicach prawa. Flaga militarnego skrzydła organizacji jest taka sama jak flaga politycznego skrzydła. Dlatego, by pokazywanie przez osobę flagi Hezbollahu było przestępstwem według paragrafu 13 Terrorism Act 2000, kontekst i sposób pokazywania flagi musi demonstrować, że jest konkretnie z zamiarem poparcia zakazanych elementów grupy”.

Innymi słowy, okazywanie poparcia terrorystycznej grupie Hezbollah legalne, ponieważ władze udają, że jest to w poparciu „politycznego skrzydła”. Jak to ktoś powiedział: „Gdyby Armia Zbawienia miała skrzydło o nazwie Morderstwo S.A., to wszystko byłoby w porządku”.   


W tym roku Khan znowu napisał do ministra spraw wewnętrznych, Sajida Javida, ale jest mało prawdopodobne, by list dał w rezultacie inną odpowiedź niż w zeszłym roku. [Nie dał. Marsz odbył się, flagi Hezbollahu powiewały. Nawoływano do unicestwienia Izraela. przyp. tłum.] Według rzecznika burmistrza:

"W naszym mieście i w naszym społeczeństwie nie ma miejsca dla antysemityzmu lub przestępstw nienawiści jakiegokolwiek rodzaju. Sadiq napisał do ministra spraw wewnętrznych, by wyrazić głęboki niepokój wobec poparcia okazanego Hezbollahowi na dorocznym marszu Al Kuds. Wezwał go, by pilnie zrewidował decyzję swojej poprzedniczki nie podejmowania działania, by to zatrzymać”.

W tym roku pastor Stephen Sizer, który mówił, że Izrael stał za 9/11 i któremu Kościół anglikański zabronił używania mediów społecznościowych przez sześć miesięcy za przekazywanie „jawnie antysemickiego” materiału, będzie jednym z głównych mówców na marszu Al Kuds. Sizer spotkał się podobno z najwyższymi dygnitarzami Hezbollahu w Libanie i uczestniczył w konferencji w 2014 r. w Iranie, gdzie wygłosił przemówienie o „izraelskim lobby”. Jak informowano, w konferencji uczestniczyło kilku negacjonistów Holocaustu; jej celem było „ujawnienie tajemnic kryjących się za dominacją lobby syjonistycznego w polityce USA i UE”.  


Jeremy Corbyn bronił wówczas pastora, twierdząc, że został potępiony, bo „ośmielił się mówić przeciwko syjonizmowi”.


Mick Napier, z Scottish Palestine Solidarity Campaign, także będzie przemawiał na tym marszu. Jest to aktywista, który promuje izolowanie Izraela, by zniszczyć go ekonomicznie. Napier został skazany za bezprawne wtargnięcie do izraelskiego sklepu w 2014 r. i odmowę wykonania rozkazu policji, by opuścił ten sklep.


W niedzielne popołudnie Londyńczyków czeka rasizm, ale dopóki nienawiść kierują muzułmanie przeciwko Żydom władze brytyjskie najwyraźniej nie mają z tym żadnego problemu.


Marching for Terrorism in London? No Problem

Gatestone Institute, 9 czerwca 2018

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 Judith Bergman 

Izraelska autorka, publicystka i badaczka. Studiowała nauki polityczne oraz prawo na The London School of Economics

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1169 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńskie groźby wobec arabskiej normalizacji stosunków z Izraelem   Toameh   2018-11-17
Skandal za kulisami zakazu neonikotynoidów   Ridley   2018-11-17
Powyborcza zaduma: Dokąd zmierzasz Ameryko? Dokąd zmierzacie amerykańscy Żydzi?   Chesler   2018-11-14
Sto lat nowej Europy   Koraszewski   2018-11-13
Antysemityzm jest przede wszystkim nienawiścią, polityka jest tylko wymówką     2018-11-11
Jak Izrael mógłby zwyciężyć w dzisiejszym asymetrycznym konflikcie   Rosenthal   2018-11-10
Mord w Stambule i walka o supremację w świecie sunnickim   Carmon   2018-11-08
Brutalne przebudzenie z palestyńskiego snu   Kedar   2018-11-06
Jesień oświecenia, czyli powszechne zniechęcenie do logiki   Koraszewski   2018-11-05
Pakistan: Asia Bibi uniewinniona po latach oczekiwania na śmierć za ”bluźnierstwo”   Meotti   2018-11-01
Funkcjonariusz z Gazy: HAMAS i FATAH zamienili naszych ludzi w żebraków   Toameh   2018-10-30
”Saudyjska afera” w Stambule ujawnia rywalizację sunnicko sunnicką   Bekdil   2018-10-27
Orzeczenie sprzeczne z rozsądkiem   Yemini   2018-10-26
Prawo, religia i sekularyzacja  w Nigerii   Igwe   2018-10-22
Chrześcijanie skazani na śmierć pod prawem szariatu   Rafizadeh   2018-10-22
Czasem Internet może korygować fake news, a nie tylko je szerzyć   Gross   2018-10-21
Kiepsko skrywany antysemityzm Facebooka   Maroun   2018-10-16
Turcja buduje meczety, likwiduje chrześcijaństwo   Bulut   2018-10-15
Skrzyżowanie Netzarim i narodziny Fake News   Landes   2018-10-14
Wierzę tej palestyńskiej nastolatce   Flatow   2018-10-12
Polityczne paradoksy więzi niemiecko-izraelskich   Sucharewicz   2018-10-11
Narodowe prawo Izraela i palestyńskie kłamstwa   Tawil   2018-10-10
Czy oczekiwanie od Arabów mniej niż od Żydów jest w porządku?   Maroun   2018-10-09
Dzisiaj opublikowana książka   Novella   2018-10-09
”Antysyjonizm” traktuje o Żydach, głupcze!   Tsalic   2018-10-08
Szwecja – schronieniem przestępców   Bergman   2018-10-07
A gdyby Kavanaugh był libaralnym muzułmaninem oskarżonym o terroryzm?   Dershowitz   2018-10-06
Na marginesie tegorocznej Nagrody Pokojowej Nobla     2018-10-06
Przekłuwanie mitu palestyńskich uchodźców   Rosenthal   2018-10-05
Chińska medycyna i policja myśli   Novella   2018-10-05
Trzy „nie” Palestyńczyków: co mają na myśli   Tawil   2018-10-04
Uderzający rasizm Autonomii Palestyńskiej   Bergman   2018-10-03
”Antyimperializm” i apologetyka morderstwa   Sixsmith   2018-10-03
Kto napisał te słowa o Jerozolimie?   Gross   2018-10-02
Samobójcza nienawiść Europy do Ameryki   Koraszewski   2018-10-01
Refleksje o Oslo i procesie pokojowym   Collins   2018-10-01
Dlaczego nie mogę krytykować własnej religii?   Rafizadeh   2018-09-30
Przywódca Hamasu przyznaje, że protesty graniczne są zainscenizowane, nikogo to nie obchodzi   Bergman   2018-09-28
Czy sztuczna inteligencja zapewni nam sztuczny racjonalizm?   Koraszewski   2018-09-25
Dlaczego Żydzi są rdzenną ludnością Palestyny – a Arabowie nie są   Amos   2018-09-25
Wyznanie: od 15 lat leczę się z islamofobii   Lindenberg   2018-09-24
Niewidomy w Betlejem   Flatow   2018-09-23
Co myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2018-09-21
To ”oni”, a nie ”on” zabili Ari Fulda   Peter   2018-09-20
Jak „New York Times” wybiela radykalny islam   Emerson   2018-09-18
Czas zakończyć fałszywą i krzywdzącą narrację   Rosenthal   2018-09-16
Dlaczego Clintonowie dzielili scenę z Farrakhanem?   Dershowitz   2018-09-15
Czy Facebook wspomaga radykalizm?   Rosenthal   2018-09-14
Abbas popełnia te same błędy, co Arafat     2018-09-14
Mosad w Paryżu, albo jak francuska prasa denuncjuje francuskich Żydów   Lewin   2018-09-10
Konfederacja jordańsko-palestyńska – dlaczego nie?   Yemini   2018-09-07
UNRWA i Żydzi   Julius   2018-09-06
Netanjahu, tragicznie, ma rację – Świat nie chroni słabych   Frantzman   2018-09-05
Jerozolima: dlaczego przywódcy palestyńscy mówią ”nie głosujcie”   Tawil   2018-09-04
YouTube blokuje ujawnianie antysemityzmu     2018-09-02
Podział Francji przez Macrona?   Mamou   2018-09-01
Fałszywi sojusznicy Ameryki w Zatoce    Bekdil   2018-08-31
Sfabrykowany kryzys humanitarny UNRWA   Bedein   2018-08-24
Mauretania: USA muszą żądać natychmiastowego uwolnienia przed wyborami kandydata ruchu przeciwko niewolnictwu   Blum   2018-08-23
Wielka Brytania: Dyskryminacja wobec chrześcijańskich uchodźców   Bergman   2018-08-22
Arabski dwugłos o pokoju na Bliskim Wschodzie     2018-08-21
Izrael – nie ma takiego państwa   Koraszewski   2018-08-20
Wybielanie skrajnie prawicowego charakteru partii politycznych na Bliskim Wschodzie   Frantzman   2018-08-20
Wielka Brytania wita ekstremistów – raz za razem   Murray   2018-08-18
Demokratyczna republika Somalilandu    Clarfield   2018-08-16
Chomsky nazywa rosyjską ingerencję dowcipem – zgadnijcie, kogo obwinia?   Dershowitz   2018-08-09
Mój problem z białością   Valdary   2018-08-08
O demokracji   Rosenthal   2018-08-07
Walka z ogniem pod ogniem     2018-08-06
Arabski polityk: Arabowie przegrali wojny i muszą zapłacić cenę     2018-08-05
Znów więcej „Nigdy więcej”   Koraszewski   2018-08-04
Turcja Erdoğana: niechciana w ziemiach arabskich   Bekdil   2018-08-02
Syryjscy działacze o Ahed Tamimi   Frantzman   2018-08-01
Wielkie urojenie brytyjskiego Foreign Office   Murray   2018-07-31
Spustoszenie i zaprzeczenie: Kambodża i akademicka lewica   Blackwell   2018-07-28
Perwersyjna i nikczemna broń - palestyńscy uchodźcy   Rosenthal   2018-07-27
Gdzie Rzym, gdzie Krym, czyli słów kilka o spotkaniach na szczytach   Koraszewski   2018-07-26
 Elektroniczne papierosy i ograniczanie szkód   Ridley   2018-07-25
Żydzi i marzenie wszystkich rdzennych ludów   Bellerose   2018-07-25
Niewypowiedziane wojny przeciwko Izraelowi: Niemcy Wschodnie i skrajna lewica Niemiec Zachodnich w latach 1967-1981: Wywiad z Jeffreyem Herfem   Herf   2018-07-24
Jak Richard Dawkins rasistą został   Koraszewski   2018-07-23
Czego chcą Arabowie? W co wierzą? Co myślą?   Roth   2018-07-23
Po co Izraelowi konstytucja?   Koraszewski   2018-07-22
Historia udaremnionego zamachu terrorystycznego   Rafizadeh   2018-07-20
Plucie na Izrael to wielki (wspierany przez państwo) biznes   Bergman   2018-07-19
Kaczka trojańska i jej wredne potomstwo   Koraszewski   2018-07-18
Futbol i inne rodzaje „postępowego” kolonializmu   Tsalic   2018-07-17
Orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka wskazują, że nie ma „prawa powrotu” i że Gaza nie jest okupowana   Amos   2018-07-16
Biskup Graham Tomlin i demonizacja Izraela   MacEoin   2018-07-13
Wyrazy uznania dla Lee Kuan Yew   Fitzgerald   2018-07-09
Czy poczucie winy zabija Zachód od środka?   Meotti   2018-07-08
Jak pomóc sąsiadom, którzy uciekają przed swoimi   Koraszewski   2018-07-06
Lata po ludobójstwie Jazydzi pilnie potrzebują pomocy   Bulut   2018-07-04
Racjonalizm przerywany, czyli mambo-jumbo wiecznie żywe   Koraszewski   2018-07-02
Oszczerstwo o niemowlęciu z Gazy: równe narracje; nierówne traktowanie   Plosker   2018-07-01
Mega-antysemici współczesnego świata   Gerstenfeld   2018-06-29
Zachodnioeuropejskie postawy wobec Żydów: raport z dużego badania     Gerstenfeld   2018-06-27
Kolejny rok suszy, czy zdążymy się obudzić?   Koraszewski   2018-06-25
Jak NGO pomagają imigrantom   Frantzman   2018-06-24
Dlaczego nie bronimy się?   Rosenthal   2018-06-23

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Uprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk