Prawda

Środa, 19 czerwca 2019 - 07:00

« Poprzedni Następny »


Hamed Abdel-Samad o lewicy: Rasism niskich oczekiwań; Oni traktują muzułmanów jak małpy w zoo


Z materiałów MEMRI 2019-03-31


Egipsko-niemiecki uczony Hamed Abdel-Samad ostro skrytykował europejską lewicę mówiąc, że choć historycznie rzecz biorąc lewica zawsze broniła słabszego, kiedy chodzi o islam, "przekształca się w konserwatywną prawicę" i stosuje "rasizm niskich oczekiwań". W odcinku z 25 marca swojego cotygodniowego programu internetowego, "Box of Islam", Abdel-Samad powiedzial, że  lewica “broni wszystkiego, co jest antyzachodnie”, patrzy na muzułmanów jak na barbarzyńskich dzikusów i trzyma ich zmarginalizowanych. Nawet kiedy terrorysta pozostawia komunikat, w którym cytuje Proroka Mahometa i Koran jako powody swoich czynów, “na nic się to nie zdaje. Lewica szufladkuje go jako ofiarę” – powiedział. “To jest czysty rasizm.

Aby zobaczyć klip z Hamedem Abdel-Samadem w MEMRI TV, kliknij tutaj.

Hamed Abdel Samad: Początki europejskiej lewicy obejmowały zasady takie jak krytyka religii… Karol Marks był pierwszym lewicowcem i powiedział, że religia jest opium dla ludu. Lewica rozpoczęła feminizm i walczyła o wyzwolenie kobiet. Lewica mówiła, że nikt nie stoi ponad prawem i że nikt – ani Mojżesz, ani Jezus, ani królowa, ani król, ani żadna znakomitość – nie są wyjęte spod krytyki.  


Krytykowali, rysowali karykatury i pisali komedie o nich wszystkich. Nikt nie bronił homoseksualistów bardziej niż lewica i to samo dotyczy praw kobiet. Kiedy jednak chodzi o islam, lewica przekształca się w konserwatywną prawicę. Możesz rysować karykatury Jezusa, Mojżesza, każdego, ale nie rysuj Mahometa, bo to jest rasizm… Dlaczego jest to rasizm? Kiedy mówisz, że imigranci mają problemy w swoich dzielnicach, lewica mówi: „Nie mów o imigrantach. Oni są ofiarami Zachodu”. Człowieku, imigranci zabijają się wzajemnie. Ich dzielnice są koszmarne. Nie, nie możesz krytykować imigrantów, bo zostaniesz nazwany rasistą i islamofobem. Przejęli określenie „islamofobia” od Bractwa Muzułmańskiego na Zachodzie i cały czas mówią o islamofobii.W Danii, kiedy muzułmański dzieciak przychodzi do szkoły z siniakami na twarzy i szyi, nikt nic nie mówi. Zostawiają go. Ale jeśli widzą siniaki na białym duńskim dziecku, informują o tym policję i służby społeczne, żeby przyszły i zbadały jego rodzinę. Kiedy jednak muzułmanie biją swoje dzieci, widzą to jako część kultury. To jest nikczemna, lewicowa postawa. Nazywam to rasizmem niskich oczekiwań.

 

Patrzą na muzułmanina i mówią: on nigdy nie będzie taki jak my, nie można oczekiwać, że będzie przestrzegał praw człowieka, akceptował krytykę lub akceptował odmienne poglądy. Oni patrzą na muzułmanów jak na barbarzyńskich dzikusów. Powiedziałem moim muzułmańskim braciom: Nie cieszcie się, że ci ludzie was bronią. Patrzą na was z góry. To prawda, że ja sam krytykuję was i waszą religię, ale szanuję was i wasz intelekt. Chcę, żebyście byli lepsi i zdobyli swoje prawa. Nie chcę, byście byli zadowoleni z kogoś, kto poklepuje was po plecach.    

[...]

Lewicowcy, którzy pomagają wam na Zachodzie, śmieją się z was. Mają psychiczny kompleks wobec swoich zachodnich krajów, Nienawidzą kapitalizmu. Nienawidzą Ameryki. Nienawidzą Zachodu. Widzą Zachód jako najgorszą rzecz na świecie i przyjmują i bronią wszystkiego, co jest antyzachodnie. Zawsze chcieli bronić klasy robotniczej, ale nie ma już na świecie klasy robotniczej. Nikt nie identyfikuje się jako klasa robotnicza. Wszyscy mówią, że są klasą średnią.

[...]

 Kiedy zniknęła klasa robotnicza lewicowcy szukali kogoś do obrony, więc znaleźli „Trzeci Świat” – nasze ukochane ludy „Trzeciego Świata”, które są prześladowane przez kolonializm, imperializm i co tam jeszcze… Dajcie mi „Trzeci Świat” do obrony… Ale „Trzeci Świat” nie jest już tym, czym był i nikt nie używa tego określenia, więc pojawili się imigranci, szczególnie muzułmańscy. Oni przybyli na Zachód… Jak miło! Chodźcie, obronię was. Bądźcie cicho i pozwólcie mi was bronić. Nie mówcie ani słowa, a ja zdobędę dla was wasze prawa. Część syryjskich uchodźców, którzy przybyli tutaj, do Niemiec, to młodzi ludzie, którzy chcą pracować i nauczyć się niemieckiego. Chcą zrobić coś z siebie zanim będzie za późno. Wiedzą, że sprawy w Niemczech mogą zmienić się i zostaną po prostu odesłani z powrotem.


Jeśli zmienią się warunki ekonomiczne i polityczne lub jeśli prawicowe partie dojdą do władzy… Więc młodzi chcą zacząć… Ale widzicie, że lewicowcy, którzy im pomagają, mówią im: „Jesteś nadal w szoku. Nadal jesteś pod wpływem wojny”. W szoku? Oni chcą pracować. Ale mówią im, że jeszcze nie pora. Chcą trzymać ich w roli ofiary. Chcą trzymać ich w klatce, jak małpy w zoo.


To jest lewica, która zajmuje się muzułmanami. Ci lewicowcy bronią hidżabu i produkują lalki Barbie w hidżabie. Lewicowcy są bardzo szczęśliwi, mimo że firma zrobiła to dla zysku: „Jak cudownie. Zrobili lalkę Barbie!” Poświęcę temu odcinek mojego programu. Będę mówił o tym, jak propagują dzisiaj hidżab w Europie. W przeszłości powiedzieliby, że hidżab reprezentuje skromność. Ale Bractwo Muzułmańskie zrozumiało, że Zachód nie przepada za tym biznesem skromności, więc zmieniło swoją retorykę. Zaczęli mówić, że hidżab symbolizuje wolność, samostanowienie i emancypację. Teraz mówią, że hidżab oznacza wzmocnienie pozycji kobiet. Poważnie?! Hidżab oznacza wzmocnienie pozycji kobiet? Do diabła z takim oszustwem. A lewicowcy ochoczo kupują wszystko, co sprzedaje im Bractwo Muzułmańskie. Muzułmanie są uciskani… Oni wszyscy są ofiarami Zachodu… Powinienem poświęcić cały docinek na tę kwestię psychologiczną. Europejska lewica stworzyła hierarchię ofiar. Najlepszymi ofiarami są ofiary Zachodu, Izraela, imperializmu i kapitalizmu. Ale muzułmanin, który zabija swoją żonę jest „biedactwem”… Zachód go do tego doprowadził…


Kiedy terrorysta mówi, że zabija niewiernych, ponieważ Prorok i Koran powiedzieli mu, by to zrobił, i że musi oczyścić ziemię z ohydy i zepsucia, a nawet cytuje koraniczne wersety na poparcie swoich poglądów – lewicowcy mówią mu – „Nie, nie zrobiłeś tego z powodu swojej religii. Jesteś marginalizowany. Jesteś ofiarą Zachodu. Jesteś ofiarą rasizmu. Jesteś ofiarą kolonializmu. Przypuszczalnie szukałeś pracy i zostałeś odrzucony przez Zachód. Musiałeś próbować zostać częścią społeczeństwa, ale zostałeś odrzucony”. Terrorysta cytuje Proroka Mahometa i Koran jako powody i w testamencie pisze, że zrobił to z powodu swojej religii, ponieważ chce przełamywać się chlebem z Prorokiem Mahometem w raju… Ale to nie zdaje sie na nic. Lewica szufladkuje go jako ofiarę. Dla lewicy każdy muzułmanin lub Afrykanin jest ofiarą Zachodu. To jest czysty rasizm. To znaczy, że nie widzą muzułmanów lub Afrykanów jak ludzi odpowiedzialnych za własne życie. Nie, lewicowcy chcą mieć kogoś, żeby go bronić. Lubią odgrywać rolę adwokata. Mają rodzaj „kompleksu opiekuńczego” i chcą kogoś chronić.


Odwiedź polską strone MEMRI: http://www2.memri.org/polish/

MEMRI, Specjalny komunikat Nr 7974, 29 marca 2019                                             

Tłum,aczenie: Małgorzata Koraszewska

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1309 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Zakrywanie kultury, żeby ”nie urazić”   Meotti   2019-06-18
Dlaczego geje stają po stronie kultur, które ich mordują?   Rosenthal   2019-06-17
Szanse rozmowy o prawdziwym arabsko-izraelskim pokoju na konferencji w Bahrajnie   Bryen   2019-06-16
Palestyńczyk wbija nóż i natychmiast pojawiają się usprawiedliwienia   Flatow   2019-06-15
Oczywiście Palestyńczycy nie potrafią się rządzić. Bowiem w rzeczywistości nie chcą zbudować państwa – chcą zniszczyć inne państwo     2019-06-11
(Niezbyt) ukryte manipulacje mediów   Cohen   2019-06-10
Nigdy więcej   Lewin   2019-06-10
Rezerwiści na służbie walczą o Izrael na amerykańskich kampusach uniwersyteckich   Greenfield   2019-06-09
Biały terroryzm on line: identyfikowanie potencjalnych zagrożeń   Michael Davis   2019-06-08
Problem w Niemczech jest większy niż ”jarmułka”   Tobin   2019-06-08
Świat jest dziwaczny, skoro jedynym człowiekiem, który naprawdę próbuje pomóc Palestyńczykom, jest Jared Kushner – a wszyscy inni są przeciwko     2019-06-07
Dlaczego ”New York Times” próbuje storpedować plan pokojowy Trumpa?   Dershowitz   2019-06-04
Długie życie Roberta Bernsteina   Koraszewski   2019-06-03
WHO, Francja i flirtowanie z antysemityzmem   Yemini   2019-06-02
Dlaczego Palestyńczycy są tak przeciwni „Umowie Stulecia”?   Kedar   2019-06-01
Nowa lista Hamasu ze ”zdrajcami”   Toameh   2019-05-31
Akademicka wolność dla mnie, ale nie dla ciebie   Altabef   2019-05-29
Zbrodnia wojenna!: umieszczenie karteczki w Ścianie Zachodniej   Dershowitz   2019-05-28
Socjalizm to paskudna rzecz   Koraszewski   2019-05-27
Czy powinniśmy porównywać Indie i Izrael?   Julius   2019-05-27
Dajcie pokojowi szansę!   Tsalic   2019-05-26
Jak palestyńscy przywódcy karzą pacjentów   Tawil   2019-05-25
Jaka przyszłość czeka amerykańskich Żydów   Rosenthal   2019-05-24
Imigracja, czyli jak współczuć i być mądrym   Koraszewski   2019-05-23
Iran otrzymał status państwa nuklearnego   Yigal Carmon   2019-05-22
Flirty UE z Ligą Arabską   Bergman   2019-05-19
Coraz węższy, zaściankowy pryzmat dziennikarstwa   Murray   2019-05-16
Kiedy ajatollah rozgrywa swojego  dżokera   Taheri   2019-05-15
”Pinkwashing” i Izrael: jak działać przeciwko własnym, najlepszym interesom   MacEoin   2019-05-14
Sankcje USA nałożone na mułłów działają   Rafizadeh   2019-05-11
Czyje to było zwycięstwo?   Skalski   2019-05-11
Największy zdecentralizowany pomnik pamięci na świecie   Gross   2019-05-03
Raport o naszym niewstąpieniu do Unii   Ferus   2019-05-01
Unicestwienie chrześcijańskiego życia i ludzi: gdzie jest oburzenie Zachodu?   Meotti   2019-04-30
Niemiecki rząd: antyizraelski i proirański   Frank   2019-04-28
Dajmy priorytet zapobieganiu przemocy domowej   Lomborg   2019-04-25
Wzgórza Golan i głębie hipokryzji   Mor   2019-04-24
Naród Islamu i ”społeczna sprawiedliwość” kobiet   MacEoin   2019-04-22
Cierpienia ludności Gazy   Kedar   2019-04-18
Dyplomaci w ONZ dokonują antysemickich czynów   Gerstenfeld   2019-04-16
Dlaczego Palestyńczycy uciekają z Libanu   Toameh   2019-04-14
Powodzie, mułłowie i Kopciuszek w kamaszach   Taheri   2019-04-12
“Dla jednego terrorysta…” – fragment książki   Landes   2019-04-12
Milan Kundera ostrzegał nas przed historyczną amnezją. Teraz widzimy ją znowu.   Morrison   2019-04-11
Morderstwa w Christchurch: prawdziwi współsprawcy   Milliere   2019-04-10
Zbrodnie Zachodu wobec prześladowanych mniejszości na Bliskim Wschodzie   Bergman   2019-04-09
Tysiące muzułmańskich kobiet zgwałconych, torturowanych, zabitych w syryjskich więzieniach. Gdzie są media, ONZ, grupy „praw człowieka”?   Tawil   2019-04-04
Inne porozumienie w sprawie pokoju   Toameh   2019-04-02
Wielka Brytania delegalizuje Hezbollah   Bergman   2019-04-01
Hamed Abdel-Samad o lewicy: Rasism niskich oczekiwań; Oni traktują muzułmanów jak małpy w zoo     2019-03-31
Turcja: Dziesiątki tysięcy ściganych sądownie za „obrażenie” Erdoğana   Bulut   2019-03-30
Fronda: „Brawo Polska - Wzgórza Golan nie dla Izraela!!!”   Koraszewski   2019-03-29
Podtrzymywanie palestyńskiej ”narracji”   Bergman   2019-03-28
Dla BBC nikab to „symbol buntu”   Pearson   2019-03-27
Zastraszony "New York Times" opublikował kłamstwa o ”większość Arabów usuniętych siłą z ich domów w Jaffie”     2019-03-26
To jeszcze nie apokalipsa   Jacoby   2019-03-25
Kolonialne pochodzenie sympatii do ”Żon ISIS”   Frantzman   2019-03-25
Izrael kontra jego wrogowie w Europie   Blum   2019-03-23
Janczarzy silnej tożsamości, czyli więź społeczna i grupy odniesienia   Koraszewski   2019-03-16
Amnesty International narzeka na sytuację, którą pomogła stworzyć   Flatow   2019-03-16
Badanie – nadal nie ma związku między autyzmem a szczepionką MMR   Novella   2019-03-15
Każdego dnia jedenastu chrześcijan zostaje zabitych za swoją wiarę   Ibrahim   2019-03-15
Julian Baggini: Jak możemy nadal podziwiać postaci z przeszłości, które były ksenofobami   Coyne   2019-03-13
Czy jest miejsce dla energii odnawialnej?   Novella   2019-03-11
Kto pomoże uratować Jazydów?   Saleh   2019-03-11
Były sobie drzewa   Ferus   2019-03-10
Dlaczego energia odnawialna nie może uratować planety   Shellenberger   2019-03-09
Zjednoczony Kościół Chrystusa niesprawiedliwie atakuje Izrael   MacEoin   2019-03-09
Putin wchodzi do klubu oszukanych przez mułłów   Taheri   2019-03-08
Oburzenie w Syrii i Iraku, że  członkowie isis są na Zachodzie traktowani jak znakomitości   Frantzman   2019-03-06
Nie widzimy lasu zza drzew   Lomborg   2019-03-05
Polowanie na Benjamina Netanjahu   Rosenthal   2019-03-04
Europa: Próba legitymizacji irańskiego reżimu   Meotti   2019-03-01
Turcja: Jednoczenie ”Armii Islamu”, by pokonać pewien kraj   Bulut   2019-02-27
Żydzi powinni móc mieszkać wszędzie   Maroun   2019-02-26
Filipiny: chrześcijanie mordowani, bomby w kościołach   Ibrahim   2019-02-21
40. rocznica Islamskiej Republiki Iranu   Rafizadeh   2019-02-21
Ludzie, którzy twierdza, że „Palestyna jest kwestią rasowej sprawiedliwości”, są prawdziwymi rasistami     2019-02-20
Unia Europejska wchodzi w kompletny orwellizm   Bergman   2019-02-19
Amerykanin w Warszawie i kilka uwag o historii   Koraszewski   2019-02-18
Fikcyjny Abbas jest wymówką, by patrzeć w inną stronę   Maroun   2019-02-18
To nie okupacja zabiła Ori Ansbacher   Yemini   2019-02-17
TIPH i groźby: tymczasowe i permanentne   Collins   2019-02-13
Kiedy Ameryka porzuci Afganistan, zapłacą za to kobiety   Chesler   2019-02-13
Dlaczego Teheran przekracza tylko „różowe linie”   Taheri   2019-02-12
Żydowski głos w Organizacji Narodów Zjednoczonych   Rogatchi   2019-02-11
Dlaczego Palestyńczycy sprzeciwiają się antyirańskiej koalicji   Toameh   2019-02-10
“Palestyński rząd” umiera, oksymoron się rodzi   Flatow   2019-02-08
Jeszcze Polska nie zginęła, czyli byle do wiosny   Koraszewski   2019-02-08
Nowy rok, ta sama stara Turcja   Bekdil   2019-02-05
Co kogo rani i jak mocno?   Koraszewski   2019-02-02
Niesprawiedliwy system sprawiedliwości Turcji: atak na ormiańskiego posła   Bulut   2019-02-01
Organizacja założona, by informować o więźniach sumienia, apeluje do  naszych sumień, by nie kupować u Żyda     2019-01-31
Co to znaczy, że jestem humanistą   Igwe   2019-01-30
Obiektyw Matti Friedmana i syzyfowe błoto   Rosenthal   2019-01-30
Pierwsza Żydówka, jaką spotkałem w Iranie   Rafizadeh   2019-01-29
Gdzie są granice nienawiści?   Koraszewski   2019-01-28
Termity, bigoci i GOAT: racjonalizacja współudziału w antysemityzmie   Dershowitz   2019-01-28
Antysemickie tworzenie stereotypów Żydów przez Palestyńczyków   Tavil   2019-01-25
Czy Rashida Tlaib jest winna bigoterii?    Dershowitz   2019-01-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Biły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzm


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk