Prawda

Piątek, 19 kwietnia 2019 - 14:33

« Poprzedni Następny »


Hamed Abdel-Samad o lewicy: Rasism niskich oczekiwań; Oni traktują muzułmanów jak małpy w zoo


Z materiałów MEMRI 2019-03-31


Egipsko-niemiecki uczony Hamed Abdel-Samad ostro skrytykował europejską lewicę mówiąc, że choć historycznie rzecz biorąc lewica zawsze broniła słabszego, kiedy chodzi o islam, "przekształca się w konserwatywną prawicę" i stosuje "rasizm niskich oczekiwań". W odcinku z 25 marca swojego cotygodniowego programu internetowego, "Box of Islam", Abdel-Samad powiedzial, że  lewica “broni wszystkiego, co jest antyzachodnie”, patrzy na muzułmanów jak na barbarzyńskich dzikusów i trzyma ich zmarginalizowanych. Nawet kiedy terrorysta pozostawia komunikat, w którym cytuje Proroka Mahometa i Koran jako powody swoich czynów, “na nic się to nie zdaje. Lewica szufladkuje go jako ofiarę” – powiedział. “To jest czysty rasizm.

Aby zobaczyć klip z Hamedem Abdel-Samadem w MEMRI TV, kliknij tutaj.

Hamed Abdel Samad: Początki europejskiej lewicy obejmowały zasady takie jak krytyka religii… Karol Marks był pierwszym lewicowcem i powiedział, że religia jest opium dla ludu. Lewica rozpoczęła feminizm i walczyła o wyzwolenie kobiet. Lewica mówiła, że nikt nie stoi ponad prawem i że nikt – ani Mojżesz, ani Jezus, ani królowa, ani król, ani żadna znakomitość – nie są wyjęte spod krytyki.  


Krytykowali, rysowali karykatury i pisali komedie o nich wszystkich. Nikt nie bronił homoseksualistów bardziej niż lewica i to samo dotyczy praw kobiet. Kiedy jednak chodzi o islam, lewica przekształca się w konserwatywną prawicę. Możesz rysować karykatury Jezusa, Mojżesza, każdego, ale nie rysuj Mahometa, bo to jest rasizm… Dlaczego jest to rasizm? Kiedy mówisz, że imigranci mają problemy w swoich dzielnicach, lewica mówi: „Nie mów o imigrantach. Oni są ofiarami Zachodu”. Człowieku, imigranci zabijają się wzajemnie. Ich dzielnice są koszmarne. Nie, nie możesz krytykować imigrantów, bo zostaniesz nazwany rasistą i islamofobem. Przejęli określenie „islamofobia” od Bractwa Muzułmańskiego na Zachodzie i cały czas mówią o islamofobii.W Danii, kiedy muzułmański dzieciak przychodzi do szkoły z siniakami na twarzy i szyi, nikt nic nie mówi. Zostawiają go. Ale jeśli widzą siniaki na białym duńskim dziecku, informują o tym policję i służby społeczne, żeby przyszły i zbadały jego rodzinę. Kiedy jednak muzułmanie biją swoje dzieci, widzą to jako część kultury. To jest nikczemna, lewicowa postawa. Nazywam to rasizmem niskich oczekiwań.

 

Patrzą na muzułmanina i mówią: on nigdy nie będzie taki jak my, nie można oczekiwać, że będzie przestrzegał praw człowieka, akceptował krytykę lub akceptował odmienne poglądy. Oni patrzą na muzułmanów jak na barbarzyńskich dzikusów. Powiedziałem moim muzułmańskim braciom: Nie cieszcie się, że ci ludzie was bronią. Patrzą na was z góry. To prawda, że ja sam krytykuję was i waszą religię, ale szanuję was i wasz intelekt. Chcę, żebyście byli lepsi i zdobyli swoje prawa. Nie chcę, byście byli zadowoleni z kogoś, kto poklepuje was po plecach.    

[...]

Lewicowcy, którzy pomagają wam na Zachodzie, śmieją się z was. Mają psychiczny kompleks wobec swoich zachodnich krajów, Nienawidzą kapitalizmu. Nienawidzą Ameryki. Nienawidzą Zachodu. Widzą Zachód jako najgorszą rzecz na świecie i przyjmują i bronią wszystkiego, co jest antyzachodnie. Zawsze chcieli bronić klasy robotniczej, ale nie ma już na świecie klasy robotniczej. Nikt nie identyfikuje się jako klasa robotnicza. Wszyscy mówią, że są klasą średnią.

[...]

 Kiedy zniknęła klasa robotnicza lewicowcy szukali kogoś do obrony, więc znaleźli „Trzeci Świat” – nasze ukochane ludy „Trzeciego Świata”, które są prześladowane przez kolonializm, imperializm i co tam jeszcze… Dajcie mi „Trzeci Świat” do obrony… Ale „Trzeci Świat” nie jest już tym, czym był i nikt nie używa tego określenia, więc pojawili się imigranci, szczególnie muzułmańscy. Oni przybyli na Zachód… Jak miło! Chodźcie, obronię was. Bądźcie cicho i pozwólcie mi was bronić. Nie mówcie ani słowa, a ja zdobędę dla was wasze prawa. Część syryjskich uchodźców, którzy przybyli tutaj, do Niemiec, to młodzi ludzie, którzy chcą pracować i nauczyć się niemieckiego. Chcą zrobić coś z siebie zanim będzie za późno. Wiedzą, że sprawy w Niemczech mogą zmienić się i zostaną po prostu odesłani z powrotem.


Jeśli zmienią się warunki ekonomiczne i polityczne lub jeśli prawicowe partie dojdą do władzy… Więc młodzi chcą zacząć… Ale widzicie, że lewicowcy, którzy im pomagają, mówią im: „Jesteś nadal w szoku. Nadal jesteś pod wpływem wojny”. W szoku? Oni chcą pracować. Ale mówią im, że jeszcze nie pora. Chcą trzymać ich w roli ofiary. Chcą trzymać ich w klatce, jak małpy w zoo.


To jest lewica, która zajmuje się muzułmanami. Ci lewicowcy bronią hidżabu i produkują lalki Barbie w hidżabie. Lewicowcy są bardzo szczęśliwi, mimo że firma zrobiła to dla zysku: „Jak cudownie. Zrobili lalkę Barbie!” Poświęcę temu odcinek mojego programu. Będę mówił o tym, jak propagują dzisiaj hidżab w Europie. W przeszłości powiedzieliby, że hidżab reprezentuje skromność. Ale Bractwo Muzułmańskie zrozumiało, że Zachód nie przepada za tym biznesem skromności, więc zmieniło swoją retorykę. Zaczęli mówić, że hidżab symbolizuje wolność, samostanowienie i emancypację. Teraz mówią, że hidżab oznacza wzmocnienie pozycji kobiet. Poważnie?! Hidżab oznacza wzmocnienie pozycji kobiet? Do diabła z takim oszustwem. A lewicowcy ochoczo kupują wszystko, co sprzedaje im Bractwo Muzułmańskie. Muzułmanie są uciskani… Oni wszyscy są ofiarami Zachodu… Powinienem poświęcić cały docinek na tę kwestię psychologiczną. Europejska lewica stworzyła hierarchię ofiar. Najlepszymi ofiarami są ofiary Zachodu, Izraela, imperializmu i kapitalizmu. Ale muzułmanin, który zabija swoją żonę jest „biedactwem”… Zachód go do tego doprowadził…


Kiedy terrorysta mówi, że zabija niewiernych, ponieważ Prorok i Koran powiedzieli mu, by to zrobił, i że musi oczyścić ziemię z ohydy i zepsucia, a nawet cytuje koraniczne wersety na poparcie swoich poglądów – lewicowcy mówią mu – „Nie, nie zrobiłeś tego z powodu swojej religii. Jesteś marginalizowany. Jesteś ofiarą Zachodu. Jesteś ofiarą rasizmu. Jesteś ofiarą kolonializmu. Przypuszczalnie szukałeś pracy i zostałeś odrzucony przez Zachód. Musiałeś próbować zostać częścią społeczeństwa, ale zostałeś odrzucony”. Terrorysta cytuje Proroka Mahometa i Koran jako powody i w testamencie pisze, że zrobił to z powodu swojej religii, ponieważ chce przełamywać się chlebem z Prorokiem Mahometem w raju… Ale to nie zdaje sie na nic. Lewica szufladkuje go jako ofiarę. Dla lewicy każdy muzułmanin lub Afrykanin jest ofiarą Zachodu. To jest czysty rasizm. To znaczy, że nie widzą muzułmanów lub Afrykanów jak ludzi odpowiedzialnych za własne życie. Nie, lewicowcy chcą mieć kogoś, żeby go bronić. Lubią odgrywać rolę adwokata. Mają rodzaj „kompleksu opiekuńczego” i chcą kogoś chronić.


Odwiedź polską strone MEMRI: http://www2.memri.org/polish/

MEMRI, Specjalny komunikat Nr 7974, 29 marca 2019                                             

Tłum,aczenie: Małgorzata Koraszewska

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1271 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Cierpienia ludności Gazy   Kedar   2019-04-18
Dyplomaci w ONZ dokonują antysemickich czynów   Gerstenfeld   2019-04-16
Dlaczego Palestyńczycy uciekają z Libanu   Toameh   2019-04-14
Powodzie, mułłowie i Kopciuszek w kamaszach   Taheri   2019-04-12
“Dla jednego terrorysta…” – fragment książki   Landes   2019-04-12
Milan Kundera ostrzegał nas przed historyczną amnezją. Teraz widzimy ją znowu.   Morrison   2019-04-11
Morderstwa w Christchurch: prawdziwi współsprawcy   Milliere   2019-04-10
Zbrodnie Zachodu wobec prześladowanych mniejszości na Bliskim Wschodzie   Bergman   2019-04-09
Tysiące muzułmańskich kobiet zgwałconych, torturowanych, zabitych w syryjskich więzieniach. Gdzie są media, ONZ, grupy „praw człowieka”?   Tawil   2019-04-04
Inne porozumienie w sprawie pokoju   Toameh   2019-04-02
Wielka Brytania delegalizuje Hezbollah   Bergman   2019-04-01
Hamed Abdel-Samad o lewicy: Rasism niskich oczekiwań; Oni traktują muzułmanów jak małpy w zoo     2019-03-31
Turcja: Dziesiątki tysięcy ściganych sądownie za „obrażenie” Erdoğana   Bulut   2019-03-30
Fronda: „Brawo Polska - Wzgórza Golan nie dla Izraela!!!”   Koraszewski   2019-03-29
Podtrzymywanie palestyńskiej ”narracji”   Bergman   2019-03-28
Dla BBC nikab to „symbol buntu”   Pearson   2019-03-27
Zastraszony "New York Times" opublikował kłamstwa o ”większość Arabów usuniętych siłą z ich domów w Jaffie”     2019-03-26
To jeszcze nie apokalipsa   Jacoby   2019-03-25
Kolonialne pochodzenie sympatii do ”Żon ISIS”   Frantzman   2019-03-25
Izrael kontra jego wrogowie w Europie   Blum   2019-03-23
Janczarzy silnej tożsamości, czyli więź społeczna i grupy odniesienia   Koraszewski   2019-03-16
Amnesty International narzeka na sytuację, którą pomogła stworzyć   Flatow   2019-03-16
Badanie – nadal nie ma związku między autyzmem a szczepionką MMR   Novella   2019-03-15
Każdego dnia jedenastu chrześcijan zostaje zabitych za swoją wiarę   Ibrahim   2019-03-15
Julian Baggini: Jak możemy nadal podziwiać postaci z przeszłości, które były ksenofobami   Coyne   2019-03-13
Czy jest miejsce dla energii odnawialnej?   Novella   2019-03-11
Kto pomoże uratować Jazydów?   Saleh   2019-03-11
Były sobie drzewa   Ferus   2019-03-10
Dlaczego energia odnawialna nie może uratować planety   Shellenberger   2019-03-09
Zjednoczony Kościół Chrystusa niesprawiedliwie atakuje Izrael   MacEoin   2019-03-09
Putin wchodzi do klubu oszukanych przez mułłów   Taheri   2019-03-08
Oburzenie w Syrii i Iraku, że  członkowie isis są na Zachodzie traktowani jak znakomitości   Frantzman   2019-03-06
Nie widzimy lasu zza drzew   Lomborg   2019-03-05
Polowanie na Benjamina Netanjahu   Rosenthal   2019-03-04
Europa: Próba legitymizacji irańskiego reżimu   Meotti   2019-03-01
Turcja: Jednoczenie ”Armii Islamu”, by pokonać pewien kraj   Bulut   2019-02-27
Żydzi powinni móc mieszkać wszędzie   Maroun   2019-02-26
Filipiny: chrześcijanie mordowani, bomby w kościołach   Ibrahim   2019-02-21
40. rocznica Islamskiej Republiki Iranu   Rafizadeh   2019-02-21
Ludzie, którzy twierdza, że „Palestyna jest kwestią rasowej sprawiedliwości”, są prawdziwymi rasistami     2019-02-20
Unia Europejska wchodzi w kompletny orwellizm   Bergman   2019-02-19
Amerykanin w Warszawie i kilka uwag o historii   Koraszewski   2019-02-18
Fikcyjny Abbas jest wymówką, by patrzeć w inną stronę   Maroun   2019-02-18
To nie okupacja zabiła Ori Ansbacher   Yemini   2019-02-17
TIPH i groźby: tymczasowe i permanentne   Collins   2019-02-13
Kiedy Ameryka porzuci Afganistan, zapłacą za to kobiety   Chesler   2019-02-13
Dlaczego Teheran przekracza tylko „różowe linie”   Taheri   2019-02-12
Żydowski głos w Organizacji Narodów Zjednoczonych   Rogatchi   2019-02-11
Dlaczego Palestyńczycy sprzeciwiają się antyirańskiej koalicji   Toameh   2019-02-10
“Palestyński rząd” umiera, oksymoron się rodzi   Flatow   2019-02-08
Jeszcze Polska nie zginęła, czyli byle do wiosny   Koraszewski   2019-02-08
Nowy rok, ta sama stara Turcja   Bekdil   2019-02-05
Co kogo rani i jak mocno?   Koraszewski   2019-02-02
Niesprawiedliwy system sprawiedliwości Turcji: atak na ormiańskiego posła   Bulut   2019-02-01
Organizacja założona, by informować o więźniach sumienia, apeluje do  naszych sumień, by nie kupować u Żyda     2019-01-31
Co to znaczy, że jestem humanistą   Igwe   2019-01-30
Obiektyw Matti Friedmana i syzyfowe błoto   Rosenthal   2019-01-30
Pierwsza Żydówka, jaką spotkałem w Iranie   Rafizadeh   2019-01-29
Gdzie są granice nienawiści?   Koraszewski   2019-01-28
Termity, bigoci i GOAT: racjonalizacja współudziału w antysemityzmie   Dershowitz   2019-01-28
Antysemickie tworzenie stereotypów Żydów przez Palestyńczyków   Tavil   2019-01-25
Czy Rashida Tlaib jest winna bigoterii?    Dershowitz   2019-01-22
W poszukiwaniu mądrego…   Koraszewski   2019-01-22
Rząd USA odmawia ujawnienia antyizraelskiego podżegania w palestyńskich podręcznikach szkolnych   Bedein   2019-01-20
Nowe ”Monachium” Europy: Iran   Meotti   2019-01-16
Inna intersekcjonalność: ofiary islamu   Levin   2019-01-13
Pozostawianie ubogich tego świata w ciemności jest niemoralne   Lonborg   2019-01-12
Refleksje wokół kontrowersji na University of Michigan   Landes   2019-01-11
Dzieci Rewolucji Kulturalnej   Banker   2019-01-11
Duch pionierski Palestyńczyków   Shaw   2019-01-09
Jesteś tym, co czytasz, czego słuchasz, co  oglądasz   Koraszewski   2019-01-04
Polska - Szwecja - Ukraina   Garczyński-Gąssowski   2019-01-03
Przemysł produkcji kłamstw   Herf   2019-01-01
Romantyczna sztuka nierządu   Koraszewski   2018-12-31
Odpowiedź Mariam Barghouti, której ”Forward” nie wydrukuje   Landes   2018-12-29
Litera środowiskowej narracji, czy duch prawdy?   Koraszewski   2018-12-27
 Szpital za pokojową nagrodę Nobla   Frantzman   2018-12-26
Arabski historyk przyznaje, że nie ma palestyńskiego narodu   Bergman   2018-12-25
Zapomnij o rozwiązaniu w postaci dwóch państw: nieszablonowe myślenie o konflikcie izraelsko-palstyńskim     2018-12-21
Nowy wspaniały świat, czyli ludzie w sieci   Koraszewski   2018-12-20
Nowa Inkwizycja   Glick   2018-12-20
Młodzież pyta, prezydent Egiptu odpowiada     2018-12-19
Nowa cenzura, czyli powrót Policji Myśli?   Chesler   2018-12-18
Terror zapłatą za ludzkie zachowania   Flatow   2018-12-16
Zabijanie żydowskich dzieci!   Sherman   2018-12-13
Dlaczego prasa zwraca mniejszą uwagę na mordowanie dziennikarzy nie nazywających się Chaszodżdżi   Baum   2018-12-12
Ciemności znowu kryją ziemię   Koraszewski   2018-12-11
Palestyńczycy, o których nikt nie mówi   Tawil   2018-12-09
ONZ odrzuca rezolucję potępiającą terroryzm Hamasu   Koraszewski   2018-12-08
Sprawa palestyńska jest „islamska”     2018-12-07
Gdzie był UNIFIL, kiedy Hezbollah kopał tunel terroru?   Amos   2018-12-06
Pryncypialność i elastyczność w rozwiązywaniu problemów społecznych   Koraszewski   2018-12-05
Kindertransport – okazjonalna wielkoduszność   Gur   2018-12-04
List dra Denisa MacEoina do Edinburgh University Students' Association   MacEoin   2018-12-02
"Palestyna" urojona   Chesler   2018-12-01
Izrael i Jazydzi   Frantzman   2018-11-29
Nowy niebezpieczny zakręt Unii Europejskiej   Murray   2018-11-27
Kochaj Bliźniego   Lewin   2018-11-26
Żydzi Afryki Północnej pod rządami muzułmańskimi   Blum   2018-11-25
Jak saudyjskie „dary" dla amerykańskich uniwersytetów wybielają religię   Ibrahim   2018-11-23

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamiki


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk