Prawda

Sobota, 3 maja 2025 - 13:09

« Poprzedni Następny »


Dlaczego administracja Bidena przekazała Hamasowi prawie miliard dolarów „pomocy” po masakrze 7 października?


Robert Williams 2024-08-07

<span>Pozew, wniesiony w grudniu 2022 r. i zaktualizowany w marcu 2024 r. przez Rep. Ronny'ego Jacksona i ofiary ataków terrorystycznych w Izraelu, zarzuca prezydentowi Joe Bidenowi i sekretarzowi stanu Antony'emu Blinkenowi „świadome i bezprawne” udzielenie </span>ponad 1,5 miliarda dolarów pomocy dla Gazy<span> i Zachodniego Brzegu od czasu objęcia urzędu. Biden i Blinken „od lat wiedzą”, że pomoc USA zapewnia „materialne wsparcie” dla budowy „tuneli, zakupu rakiet, broni oraz finansowania infrastruktury dowodzenia i kontroli” Hamasu. Na zdjęciu: Blinken podczas spotkania z emirem Kataru, państwowym sponsorem Hamasu, w Lusail 12 czerwca 2024 r. (Zdjęcie: Wikipedia: </span>https://en.wikipedia.org/wiki/Tamim_bin_Hamad_Al_Thani<span> )</span>
Pozew, wniesiony w grudniu 2022 r. i zaktualizowany w marcu 2024 r. przez Rep. Ronny'ego Jacksona i ofiary ataków terrorystycznych w Izraelu, zarzuca prezydentowi Joe Bidenowi i sekretarzowi stanu Antony'emu Blinkenowi „świadome i bezprawne” udzielenie ponad 1,5 miliarda dolarów pomocy dla Gazy i Zachodniego Brzegu od czasu objęcia urzędu. Biden i Blinken „od lat wiedzą”, że pomoc USA zapewnia „materialne wsparcie” dla budowy „tuneli, zakupu rakiet, broni oraz finansowania infrastruktury dowodzenia i kontroli” Hamasu. Na zdjęciu: Blinken podczas spotkania z emirem Kataru, państwowym sponsorem Hamasu, w Lusail 12 czerwca 2024 r. (Zdjęcie: Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Tamim_bin_Hamad_Al_Thani )

Stany Zjednoczone przekazały blisko miliard dolarów z pieniędzy podatników na rzecz Gazy, rządzonej przez oficjalnie uznaną za terrorystyczną grupę Hamas, w ciągu ośmiu miesięcy następujących po 7 października 2023 r. Tego dnia Hamas i Palestyński Islamski Dżihad, irańscy pełnomocnicy, najechali południowy Izrael, dokonując tego aktu wojny w imieniu Islamskiej Republiki Iranu. Tam brutalnie zamordowali 1200 osób, zgwałcili i okaleczyli kobiety i dzieci, spalili dzieci żywcem na oczach ich rodziców i uprowadzili ponad 250 osób do Gazy.


Ponadto, począwszy od 7 października Hamas i Palestyński Islamski Dżihad – w ścisłej współpracy ze swoimi sojusznikami z libańskiego Hezbollahu, terrorystycznej organizacji będącej sojusznikiem Iranu – wystrzeliły ponad 19 tysięcy rakiet, pocisków i dronów szturmowych w kierunku Izraela, państwa mniejszego od New Jersey.


A mimo to od 7 października administracja Bidena nagrodziła Hamas darowizną w wysokości blisko miliarda dolarów z pieniędzy amerykańskich podatników, zamaskowaną jako „pomoc humanitarna”, z której większość ewidentnie trafia w ręce Hamasu (tutajtutajtutajtutajtutaj i tutaj).


Od 7 października Agencja Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) przekazała ponad 674 mln dolarów na „pomoc humanitarną” dla Gazy. 11 lipca USAID ogłosiła kolejne 100 mln dolarów dla Gazy, co daje łącznie ponad 774 mln dolarów. Ponadto od października administracja Bidena przekazała 122 mln dolarów Agencji Narodów Zjednoczonych, UNRWA, która skutecznie funkcjonuje jako oddział Hamasu w Gazie, co zwiększa łączną kwotę środków podatników USA przekazanych Gazie jako nagrodę za masakrę 7 października do 896 mln dolarów, czyli blisko miliard dolarów.


Nakładanie się działań UNRWA i Hamasu było tajemnicą poliszynela przez ostatnią dekadę, ale stało się w pełni publiczne dopiero po 7 października, kiedy ujawniono, że co najmniej 12 pracowników UNRWA aktywnie uczestniczyło w ataku z 7 października. Ostatnio, 4 lipca, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela zwróciło się do UNRWA z prośbą o zakończenie zatrudnienia 100 terrorystów, którzy nadal pracują dla organizacji.


„W ostatnich miesiącach Izrael odkrył, że UNRWA zatrudniła w Strefie Gazy setki terrorystów, członków Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu (PIJ), z których wielu piastowało wysokie stanowiska w UNRWA i w Hamasie” – napisał ambasador Amir Weissbrod w liście do UNRWA.


Pozew, wniesiony w grudniu 2022 r. i zaktualizowany w marcu 2024 r. przez Rep. Ronny'ego Jacksona i ofiary ataków terrorystycznych w Izraelu, zarzuca prezydentowi Joe Bidenowi i sekretarzowi stanu Antony'emu Blinkenowi „świadome i bezprawne” udzielenie ponad 1,5 miliarda dolarów pomocy dla Gazy i Zachodniego Brzegu od czasu objęcia urzędu. Biden i Blinken „od lat wiedzą, że pomoc USA zapewnia „materialne wsparcie” dla „budowy tuneli, zakupów rakiet i broni oraz finansowania infrastruktury dowodzenia i kontroli” Hamasu, a także innych struktur terrorystycznych, stwierdzono w pozwie.


Administracja Bidena dwukrotnie starała się o oddalenie sprawy, ale jej się to nie udało. 28 czerwca Sąd Okręgowy USA dla Północnego Dystryktu Teksasu orzekł, że pozew może być kontynuowany, a istnieją dowody na to, że administracja Bidena kontynuowała przyznawanie UNRWA pieniędzy podatników, nawet po tym, jak Kongres zablokował finansowanie tej grupy ze względu na jej wsparcie dla infrastruktury wojskowej Hamasu.


Tak więc miliardy dolarów amerykańskiej pomocy dla Strefy Gazy, która jest domem dla zaledwie dwóch milionów ludzi, z których większość, zgodnie z sondażem za sondażem, aktywnie wspiera terrorystów rządzących tym terytorium, jak również ich irańskich opiekunów. Administracja Bidena chciałaby, aby Amerykanie uwierzyli, że chodzi o pomoc humanitarną dla ludzi w skrajnej potrzebie.


Zintegrowana Klasyfikacja Fazy Bezpieczeństwa Żywnościowego (ICP), organ stowarzyszony z ONZ, opublikował w czerwcu dwa raporty, w których stwierdzono, że w Gazie nie ma głodu, a dostawy żywności w ostatnich miesiącach faktycznie wzrosły, a nie zmniejszyły się. ONZ przyznała również, że do tej pory w Gazie odnotowano tylko 32 zgony z powodu niedożywienia, w tym 28 wśród dzieci poniżej 5 roku życia.


Pytanie, którego nikt nie wydaje się zadawać, brzmi, czy rozsądną polityką jest wysyłanie miliardów dolarów pomocy dla grupy terrorystycznej rzekomo dla dwóch milionów ludzi, którzy najwyraźniej jej nie otrzymują – zamiast, na przykład dla „prawie 350 milionów ludzi na całym świecie, [którzy] - według amerykańskiego Światowego Programu Żywnościowego (US WFP), który współpracuje z USAID - doświadczają obecnie najbardziej ekstremalnych form głodu. (Spośród nich prawie 49 milionów ludzi stoi na skraju śmierci głodowej.)


US WFP wymienia dziesięć krajów, które obecnie najbardziej cierpią z powodu głodu (aktualizacja z 25 czerwca), w tym Sudan (26 milionów ludzi cierpiących z powodu skrajnego głodu), Demokratyczną Republikę Konga (23,4 miliona cierpiących z powodu skrajnego głodu), Jemen (17 milionów), Syrię (12,9 miliona), Afganistan (12,4 miliona) i Sudan Południowy (7,1 miliona ludzi). Gazy nie ma nigdzie na tej liście.


Sudan jest krajem, w którym najwięcej osób cierpi głód. Sytuacja jest ekstremalna, ludzie jedzą trawę i łupiny orzeszków ziemnych.


„Co najmniej 750 tysięcy ludzi stoi na skraju głodu i śmierci w Sudanie, gdzie niszczycielska wojna domowa pozostawiła ponad połowę z 48 milionów mieszkańców kraju w sytuacji chronicznego głodu” – donosił w zeszłym miesiącu New York Times”. Głód został celowo wywołany przez strony konfliktu, według anonimowych źródeł w ONZ, a zatem jest zbrodnią wojenną. Jak przyznaje sama ONZ , chociaż Sudan jest krajem, gdzie klęska głodu jest największa, jest również najbardziej zapomniany i ignorowany.


Ile pomocy zatroskana o ludzi w rozpaczliwej potrzebie administracja Bidena przekazała Sudanowi w roku fiskalnym 2024? Około jednej trzeciej pomocy dla Gazy, mianowicie 280 milionów dolarów. Niech to dotrze do was: terroryści z Hamasu w Gazie, którzy strzelają do swoich obywateli, gdy ci próbują zabrać część przeznaczonej dla nich pomocy, otrzymali prawie trzy razy więcej niż Sudan w roku fiskalnym 2024, mimo że ludność Sudanu, kraju mającego 48 milionów mieszkańców, doświadcza skrajnego kryzysu głodowego.


A co z Demokratyczną Republiką Konga, gdzie 23,4 miliona ludzi cierpi głód? Administracja Bidena, tak zatroskana o ofiary głodu i wojny, przekazała około 424 milionów dolarów od czerwca 2023 r. do czerwca 2024 r. Demokratycznej Republice Konga — około połowę kwoty, jaką otrzymała Gaza.


Krótko mówiąc, administracja Bidena przekazała łącznie mniej Sudanowi i Demokratycznej Republice Konga, gdzie łącznie prawie 50 milionów ludzi cierpi głód, niż Gazie, gdzie 2 miliony ludzi nie cierpi z powodu głodu. Co się dzieje? I gdzie jest Kongres?


Co więcej: Hamas jest irańskim pełnomocnikiem: Iran stoi za atakami z 7 października. Iran co roku wysyła 100 milionów dolarów do Hamasu, 700 milionów dolarów do Hezbollahu i dziesiątki milionów do Islamskiego Dżihadu. Biden aktywnie umożliwił te irańskie darowizny, wspierając hojne finansowanie przez Islamską Republikę Iranu jej terrorystycznych pełnomocników, ostatnio w marcu, oferując Iranowi zwolnienia z sankcji o wartości 10 miliardów dolarów.


Oczywiste jest, że amerykańska pomoc zagraniczna nie opiera się na humanitaryzmie i łagodzeniu cierpienia, jak administracja Bidena chciałaby, abyśmy wszyscy myśleli. Bo gdyby tak było, jej pomoc zagraniczna byłaby kierowana tam, gdzie ludzie faktycznie umierają z głodu – nie do Gazy na wzmocnienie zasobów Hamasu.


Według
 dyrektora FBI Christophera Wraya „działania Hamasu i jego sojuszników będą inspiracją, jakiej nie widzieliśmy od czasu, gdy ISIS ustanowiło swój tak zwany kalifat wiele lat temu”. Pamiętajmy, że Iran, oficjalnie przez coroczny raport USA z 2023 r. uznany za największego sponsora terroryzmu państwowego na świecie, nazywa USA „Wielkim Szatanem” i nadal przysięga „Śmierć Ameryce”.


Blinken mimochodem ogłosił w wywiadzie z 19 lipca, że Iran skrócił czas potrzebny na wyprodukowanie wystarczającej ilości materiału rozszczepialnego do produkcji broni jądrowej „do jednego do dwóch tygodni”. Następnie kontynuował mydlenie oczu twierdząc, że administracja Bidena „maksymalizuje presję na Iran na całej linii”.


Dlaczego administracja Bidena pod pretekstem „pomocy humanitarnej” zalewa tych terrorystycznych wrogów Ameryki pieniędzmi amerykańskich podatników? I co zamierza z tym zrobić Kongres USA?


Robert Williams jest badaczem mieszkającym w Stanach Zjednoczonych.


Link do oryginału: https://www.gatestoneinstitute.org/20811/biden-administration-donates-to-hamas

Gatestone Institute, 31 lipca 2024

Tłumaczenie: Andrzej Koraszewski


Tipsa en vn Wydrukuj



Notatki

Znalezionych 2924 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Koszmarne dziedzictwo kolonializmu   Koraszewski   2025-05-02
Departament Sprawiedliwości stwierdza, że UNRWA może zostać pozwana przed amerykańskim sądem   Fitzgerald   2025-05-02
„Guardian” przedstawia antysemityzm na kampusach jako wytwór naszej wyobraźni   Levick   2025-04-29
Zachód znów wpada w pułapkę Iranu   Rafizadeh   2025-04-28
Jak ekstremizm maszeruje bez przeszkód   Bryen   2025-04-28
Vermont, Mohsem Mahdawi i tabun użytecznych idiotów   Collier   2025-04-25
Azerbejdżan: rozszerzenie Porozumień Abrahamowych   Sherman   2025-04-24
Dwa pełne lata piekła w Sudanie   Fernandez   2025-04-23
Szalona kampania mająca na celu dekryminalizację Hamasu   O'Neill   2025-04-21
Najnowsza próba podważenia Izraela? Wykorzystywanie palestyńskich chrześcijan   Bard   2025-04-20
Sytuacja kryzysowa kanadyjskich Żydów   Hecht   2025-04-19
Sahel: rodzące się centrum globalnego islamizmu   Haug   2025-04-19
Drodzy uprzejmi Żydzi i inni o mentalności „Nie chcę się do tego mieszać”:To nie działa.   Finlayson   2025-04-17
Żydowska ambiwalencja w walce z antysemityzmem   Bard   2025-04-17
Biesy napadają raz jeszcze   Koraszewski   2025-04-16
Zapomniana wojna w Sudanie ujawnia nieludzkość izraelofobii   O'Neill   2025-04-16
Zastosowanie żydowskiej perspektywy etycznej do zidentyfikowania i ujawnienia stronniczości mediów (znowu @NYTimes)     2025-04-15
Żydowska etyka polityczna: projekt dla sprawiedliwych     2025-04-14
Realistyczne spojrzenie na kolonializm osadniczy   Finlayson   2025-04-14
Ramy uniwersalnej etyki żydowskiej     2025-04-13
Trump i pułapka Najwyższego Przywódcy   Taheri   2025-04-13
Antyglobalista w Białym Domku   Koraszewski   2025-04-12
Etyka żydowska: wróg każdej wadliwej filozofii     2025-04-11
Udawanie rozbrajania Hezbollahu nic nie pomoże   Abdul-Hussain   2025-04-10
Wojna ONZ z sukcesem Żydów     2025-04-10
Ludobójcza krucjata Iranu     2025-04-09
Trzydzieści lat temu Izrael deportował przywódców Hamasu. Świat zmusił Izrael do przyjęcia ich z powrotem   Greenfield   2025-04-09
Turcja idzie w ślady demokracji z tradycjami   Koraszewski   2025-04-08
Nazistowski supersesjonizm: unicestwienie żydowskiej „antyrasy”     2025-04-08
Wojna socjalizmu z Żydami – od Marksa do dzisiaj     2025-04-07
Zbrodnia to niesłychana   Koraszewski   2025-04-06
Czy rząd USA ma prawo stawiać warunki finansując uniwersytety?   Dershowitz   2025-04-05
Palestyńscy mężczyźni dopuszczają się przemocy wobec kobiet, ale winą obarcza się Izrael   Levick   2025-04-05
Turcja: moment neoosmański   Fernandez   2025-04-04
Jak świecki progresywizm stał się moralnie regresywny     2025-04-04
Samą istotą palestynizmu jest supersesjonizm     2025-04-03
Zawsze przyczyna, nigdy skutek   Malicki   2025-04-02
Tożsamość w czasach zarazy   Koraszewski   2025-04-01
Sprawiedliwość społeczna i supersesjonizm     2025-04-01
Gaza, Trump, prawda i… „transfer”   Sherman   2025-03-31
Nie ma różnicy między “politykami” Hamasu a jego terrorystami   Toameh   2025-03-30
UE musi przestać podważać starania o uratowanie jej samej   Rafizadeh   2025-03-29
Rządy terroru w Bangladeszu: w stronę kolejnego islamistycznego centrum w Azji Południowej?   Bulut   2025-03-28
Jednolita teoria pola antysemityzmu     2025-03-27
Irak: Nieustające ataki na Jazydów   Bulut   2025-03-26
Dają nam słowo Hamasu, że piszą prawdę i tylko prawdę   Koraszewski   2025-03-26
Nie licz na to, że Arabowie odbudują Gazę lub pomogą Palestyńczykom   Toameh   2025-03-25
Jedna wojna ale w różnych odsłonach   Bryen   2025-03-23
Sieć kłamstw Hamasu i współudział mediów (w tym @NYTimes)     2025-03-22
Najwyższy czas usunąć biurokrację ONZ sprzyjającą Hamasowi   Cohen   2025-03-21
Palestyńczycy: “Giniemy z powodu Hamasu”   Toameh   2025-03-21
Dziwaczne zainteresowanie Mahmoudem Khalilem   Fitzgerald   2025-03-20
Kolejne kłamstwa ONZ na temat Izraela   O'Neill   2025-03-18
„Negocjator” USA w sprawie zakładników mówi, że Hamas chce pokoju, oferuje „15-letni rozejm” i odbudowę Gazy przez USA   Greenfield   2025-03-17
MKCK nie jest neutralny w żadnym sensie. Jest pro-Hamas     2025-03-16
Biden obiecał, że pomoc nie trafi do Hamasu. Działania USAID, które miały zapewnić realizacje tej obietnicy, były kiepskim żartem     2025-03-13
Wysokie notowania kryptoracjonalizmu   Koraszewski   2025-03-12
Przeczytajcie konstytucję Iranu i obalcie reżim   i Bill Siegel   2025-03-11
Jak Hamas uzyskał zawieszenie broni w Ramadanie bez uwolnienia zakładników   Frantzman   2025-03-11
Przywłaszczanie słów Goldy Meir   Oz   2025-03-10
Papież Franciszek ignoruje dżihadystyczną masakrę w kościele   Greenfield   2025-03-09
Prawie jeden na trzech Demokratów i prawie połowa młodych ludzi w USA popiera Hamas a nie Izrael     2025-03-08
Talibanizacja Bangladeszu   Bulut   2025-03-08
Reżim Iranu: Dlaczego dyplomacja i układy zawsze zawodzą   Rafizadeh   2025-03-07
Jak wyjaśnić wydarzenia z tego weekendu?     2025-03-04
Irytujący czubek góry lodowej   Koraszewski   2025-03-04
Hunter College poszukuje wykładowcy     2025-03-03
Dyplomaci, pokerzyści i matematycy   Koraszewski   2025-03-02
Stawianie czoła terroryzmowi i przesłanie wiadomości   Collins   2025-03-01
Tajemnica popularności sprawy palestyńskiej   Koraszewski   2025-02-28
Hamas zachowuje się tak, jakby Izrael nie był już tym, czym był kiedyś   Frantzman   2025-02-28
Przekręcanie słów w świadomości społecznej   Koraszewski   2025-02-26
ZEA obiecuje 200 milionów dolarów na wsparcie Sudanu   Williams   2025-02-26
Gaza. Plan Trumpa i trochę kontekstu   Anderson   2025-02-24
Nieunikniona konieczność wyciągnięcia wniosków o społeczeństwie palestyńskich Arabów   Tobin   2025-02-23
Dzień po zakończeniu pierwszego etapu zawieszenia broni w Gazie   Koraszewski   2025-02-23
Biznes poszukiwania rozwiązań   Bryen   2025-02-21
Trump ma rację, a @NYTimes myli się w sprawie usuwania materiałów wybuchowych w Gazie     2025-02-20
Haniebna reklama wykupiona przez Żydów w „New York Times”   Chesler   2025-02-19
Sokrates, Trump i Ukraina   Koraszewski   2025-02-18
Artykuł w katarskiej gazecie rządowej: Hamas wyłonił się jako zwycięzca z nienaruszoną siłą, armią i bronią; ludność Gazy nigdy jej nie opuści     2025-02-18
Strategia przetrwania reżimu irańskiego: opóźnić, oszukać, przetrwać Trumpa   Rafizadeh   2025-02-17
Proste pytanie, które pokazuje szkodliwość @UNRWA     2025-02-16
Jak bardzo nadal jest z nami?   Koraszewski   2025-02-16
Długa “Czarna Ręka” i 7 października   Collier   2025-02-15
Rozpoczął się niezwykle ważny proces   Spencer   2025-02-14
Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie   Koraszewski   2025-02-13
Krytycy Trumpa chcą uczynić Amerykę bezpieczną dla antysemitów   Tobin   2025-02-13
Prawo do istnienia Spośród ponad 200 państw w systemie międzynarodowym, przetrwanie tylko jednego – państwa Izrael – wydaje się być kwestią dyskusyjną.   Cohen   2025-02-10
Liban i Izrael powinny zacząć rozmawiać o pokoju. Wojna Izraela, która zmiażdżyła Hezbollah, dała Libańczykom szansę. Powinni ją wykorzystać   Abdul-Hussain   2025-02-09
Kłamią i wiedzą, że kłamią   Koraszewski   2025-02-08
Koniec „Palestyny” Donald Trump przypomina światu, że idee mają termin zdatności do użycia   Smith   2025-02-07
Dlaczego Autonomia Palestyńska nie jest zdolna do sprawowania władzy w Gazie   Toameh   2025-02-07
Syria ma nowego autokratę, Szaraa przyznał sobie tytuł „prezydenta”   Abdul-Hussain   2025-02-06
Hamas i Czerwony Krzyż   Steinberg   2025-02-05
Trump ma rację, pozwalając Palestyńczykom opuścić Gazę   Tobin   2025-02-04
USA wysłały ponad 3 miliardy dolarów “armii” Hezbollahu   Greenfield   2025-02-02
Kłamstwo relatywizmu kulturowego. Nie jesteśmy tacy sami   Finlayson   2025-02-01
Dla zapewnienia pokoju na Bliskim Wschodzie, Trump musi przenieść amerykańską bazę lotniczą Al-Udeid z Kataru do Zjednoczonych Emiratów Arabskich   Williams   2025-02-01
Wykład, którego nie było    Koraszewski   2025-01-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Hamasowscy mordercy


Stawianie czoła


 Dyplomaci, pokerzyści i matematycy


Dlaczego BIden


Nie do naprawy


Brednie


Rafizadeh


Demokracje powinny opuścić


Zarażenie i uzależnienie


Nic złego się nie dzieje


Chłopiec w kefiji


Czerwone skarby


Gdy­by nie Ży­dzi


Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk