Prawda

Poniedziałek, 1 marca 2021 - 23:05

« Poprzedni Następny »


Co powiedzieć, kiedy terroryzm jest zbyt przerażający?


Anne Bayefsky 2016-02-17

Sept. 21, 2009: Siedziba główna Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. (AP Photo/Jason DeCrow)
Sept. 21, 2009: Siedziba główna Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. (AP Photo/Jason DeCrow)

Niebezpieczny przekręt zdobywa coraz więcej uznania w ONZ, popierany przez Biały Dom. Nazywa się „ekstremizmem przemocy”. Przy długiej i niezbyt chwalebnej historii ONZ, która była niezdolna do zdefiniowania pojęcia terroryzmu i przy prezydencie amerykańskim, który krztusi się przy słowach „terroryzm radykalnego islamu” przysięgi o walce z „ekstremizmem przemocy” stały się ostatnim krzykiem mody.

Okazuje się, że ta semantyczna sztuczka jest zabójczym tańcem terminologicznym, który musi zostać zdekonstruowany, i to szybko.


W 1999 r. Organizacja Współpracy Islamskiej (OIC) przyjęła traktat o “antyterroryzmie”, stwierdzający, że “zbrojna walka przeciwko obcej okupacji, agresji, kolonializmowi i hegemonii w celu wyzwolenia i samostanowienia… nie będzie uważana za zbrodnię terrorystyczną”.


W praktyce znaczyło to otwarty sezon myśliwski na wszystkich Izraelczyków, jak również Amerykanów i Europejczyków, którzy komuś weszli w drogę. Wszystkie 56 państw islamskich oraz to, co ONZ nazywa „państwem Palestyna” są stronami tego traktatu. 


Zamachy terrorystyczne z 11 Września rozpoczęły rozrastający się w ONZ przemysł pogaduszek i akcesoriów antyterroryzmu.


Rok po roku państwa islamskie nie dopuszczały do przyjęcia przez ONZ Kompleksowej Konwencji ws. Zwalczania Terroryzmu, odmawiając rezygnacji z twierdzenia, że pewne cele są wyłączone.


W 2001 r. Rada Bezpieczeństwa ONZ stworzyła Komitet Antyterrorystyczny. Nie jest jednak w stanie nazwać państwa sponsorującego terroryzm. W rzeczywistości od 2002 do 2003 r. Syria, państwo sponsorujące terroryzm, była członkiem tej komisji.   


W 2005 r. Komisja Praw Człowieka ONZ, której kiedy przewodniczyła Libia pułkownika Kaddafiego, stworzyła stanowisko eksperta ONZ do “promowania i ochrony praw człowieka i podstawowych swobód przy równoczesnym przeciwdziałaniu terroryzmowi” – jak gdyby działanie przeciwko terroryzmowi nie było w celu ochrony praw człowieka. 


W 2006 r. Zgromadzenie Ogólne przyjęło Globalną Strategię Zwalczania Terroryzmu. Udało mu się przedstawić terrorystów jako ofiary. „Filar nr 1” zaczyna się od zmartwienia „warunkami sprzyjającymi szerzeniu się terroryzmu”. Na przykład, „bezrobocie młodych” daje podobno „poczucie prześladowania, co napędza ekstremizm i ułatwia rekrutowanie terrorystów”.


W 2011 r. ONZ ustanowiła Ośrodek Antyterrorystyczny – z inicjatywy Arabii Saudyjskiej.  Saudyjczycy wrzucili w to przedsięwzięcie 100 milionów dolarów i objęli przewodnictwo „Zarządu Doradczego”.  Finansowanie przez Saudyjczyków radykalnych organizacji charytatywnych i „instytucji naukowych” na całym świecie w jakiś sposób zostało pominięte w dochodzeniach i ściganiu finansowania terroru.


Nierozerwalnie związane z zasadą “atak jest najlepszą obroną”, było pozbawione podstaw twierdzenie o pandemii “islamofobii”.    


Przez pierwsze dziesięciolecie XXI w. oskarżenie o „islamofobii” było ciskane w rezolucjach ONZ o „szkalowaniu islamu” lub szkalowaniu religii”. Szkalowanie znaczyło, że ponad wolnością istot ludzkich powinny stać „prawa religii”.


W 2009 r. “szkalowanie” zostało przepakowane przez Zgromadzenie Ogólne jako “prawa człowieka i różnorodność kulturowa”. Od tego czasu 100 krajów z „Ruchu państw niezaangażowanych” głosuje przeciwko państwom zachodnim i żąda, by „różnorodność kulturowa” była ważniejsza niż wolność człowieka. A jest to różnorodność kulturowa w stylu irańskim. W grudniu 2015 r. rezolucja ONZ chwaliła Ośrodek Praw Człowieka i Różnorodności Kulturowej Teheranu – pomysł byłego prezydenta i powszechnie znanego miłośnika praw człowieka, Mahmouda Ahmadineżada.


Tylko w ciągu ostatnich sześciu tygodni państwa islamskie zorganizowały dwa spotkania w ONZ skupione na hasłach „Islamofobia i społeczeństwo włączające” oraz „Zwalczanie islamofobii”. Dwa tygodnie temu służalczy sekretarz generalny ONZ, Ban Ki-moon, nie mógł wspomnieć „antysemityzmu” w rocznicę wyzwolenia Auschwitz bez powiązania tego z „antymuzułmańską bigoterią”.  


Oczywiście, werble głoszące wieść o islamofobii zagłuszają doniesienia o ksenofobii, antysemityzmie i wykluczaniu, które są endemiczne – i oficjalnie sankcjonowane – w państwach islamskich.


To jest podłoże, na którym Ban Ki-moon wyprodukował teraz “Plan Działania, by Zapobiec Ekstremizmowi Przemocy”.  Plan przedstawiono w styczniu, a Zgromadzenie Ogólne spotyka się 12 lutego 2016 r., by popchnąć ten plan do przodu. 


Po jednym wspomnieniu “ISIL, Al-Kaidy i Boko Haram” Plan informuje z naciskiem, że ekstremizm przemocy „nie powstaje w próżni. Narracje pretensji i żalów, rzeczywistej lub postrzeganej niesprawiedliwości… stają się atrakcyjne”. „Jest sprawą krytyczną, by w odpowiedzi na to zagrożenie”, podkreślają autorzy Planu, powstrzymać państwa przed „zbyt mocnymi reakcjami”. Na czele „warunków sprzyjających ekstremizmowi przemocy” jest „brak możliwości społeczno-ekonomicznych”.


No i znowu to mamy. Bigoci, fanatycy i mordercy są rzekomo pobudzani do działania przez nasze irytujące naleganie na stawianie terroryzmowi oporu – co ten Plan, elegancko nazywa „cyklem niepewności i zbrojnego konfliktu”.


Jak zwykle w negocjacjach ONZ administracja Obamy wskoczyła na pokład, podczas gdy państwa islamskie powstrzymują się, żądając, by ich pretensje zostały dokładniej opisane i by znalazło się tam jeszcze więcej zastrzeżeń, że „nie ma to nic wspólnego z religią albo islamem”.


Koncepcja ONZ sytuacji, w której wszystkie strony wygrywają, jest iluzorycznym “globalnym partnerstwem dla przeciwstawienia się temu zagrożeniu”, które pozwala państwom na definiowanie ekstremizmu przemocy jak im się podoba: „Ten Plan Działania przedstawia praktyczne podejście do zapobiegania ekstremizmowi przemocy bez usiłowania zajęcia się kwestią definicji”.


Tylko kanciarz z ONZ mógł przedstawić odmowę zidentyfikowania problemu jako najbardziej praktyczny sposób jego rozwiązania.  


Mówiąc bardziej praktycznie, najnowsza fala terroru palestyńskiego zaczęła się od wpakowania kul w młodą matkę i ojca na oczach ich małych dzieci za zbrodnię bycia Żydami i oddychania na ziemi, do której zgłaszają roszczenia Arabowie. W terminologii ONZ Eitam i Naama Henkin byli „ekstremistycznymi osadnikami”.


A więc do was wszystkich, do ekstremistycznych miłośników wolności z nożem w zębach: strzeżcie się ekstremistów przemocy w garniturach dyplomatów ONZ i ich moralnego inaczej dowódcy, który podąża z tyłu.


UN’s “violent extremism” scam: What to say when “radical islamic terror” is too scary

11 lutego 2016

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaAnne Bayefsky


Kanadyjska prawniczka, dyrektor Touro College. Jest znaną specjalistką w dziedzinie praw człowieka, konstytucjonalistka, była wielokrotnie członkiem rządowych kanadyjskich delegacji na spotkaniach międzynarodowych dotyczących praw człowieka, przeciwniczka finansowania przez państwo religijnego szkolnictwa.   


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1777 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy: Unia Europejska ułatwia zwycięstwo Hamasu   Tawil   2021-02-28
Spotkanie w BBC Davida Baddiela z profesorem z SOAS, który usprawiedliwia palestyńską negację Holocaustu   Levick   2021-02-26
Dlaczego Międzynarodowy Trybunał Karny jest w błędzie: Izrael nie jest winny “zbrodni wojennych”   Fitzgerald   2021-02-25
Propaganda terroryzmu nadal obecna na Twitterze   Fernandez   2021-02-23
Okrucieństwo podnoszenia płacy minimalnej   Jacoby   2021-02-23
Na tropach dyktatora i smętków   Koraszewski   2021-02-22
Czy zapał Bidena do zawarcia umowy zadziała lepiej niż „maksymalne naciski”?   Tobin   2021-02-22
Kościół antyrasizmu   Coyne   2021-02-20
Łamanie praw człowieka, o którym nikt nie mówi   Toameh   2021-02-19
Czy sukcesy Trumpa przetrwają na Bliskim Wschodzie?   Milliere   2021-02-18
Nawet najbardziej elokwentni Palestyńczycy (tacy jak Noura Erakat) mają idiotyczną mentalność “sumy zerowej”, że pomaganie Izraelowi równa się szkodzeniu Palestyńczykom     2021-02-17
Człowiek to brzmi dumnie   Koraszewski   2021-02-17
Dla Obamy Izrael nie był “żadną Ziemią Obiecaną”   Bard   2021-02-16
Przeszłość i przyszłość, czyli uwagi o futurologii   Koraszewski   2021-02-15
Wybory prezydenta Bidena wskazują na długą listę błędów w polityce wobec Bliskiego Wschodu   Amos   2021-02-15
Klapki na oczach antyizraelskich historyków: “Porozumienia Abrahamowe nie są historyczne”     2021-02-14
Hady Amr i inne powody do złośliwej satysfakcji w Ramallah   Blum   2021-02-13
Zagubiona w kontrowersji wokół laserów z przestrzeni kosmicznej   Collins   2021-02-12
O kryzysach humanitarnych i kryzysie humanistycznym   Koraszewski   2021-02-11
O Polaku, który zaważył na losach świata   Garczyński-Gąssowski   2021-02-09
Palestyńczycy: Nie dla normalizacji z „syjonistycznym tworem”   Toameh   2021-02-08
Oszustwo w sprawie palestyńskich uchodźców   Bard   2021-02-07
Nowi ludzie w Waszyngtonie: Co kryje się za gestami   Taheri   2021-02-06
Niegdysiejszy i przyszły “bystrooki ekspert”, Robert Malley   Fitzgerald   2021-02-06
Rękawiczki Berniego, memy i inne sprawy   Collins   2021-02-03
Dlaczego ustępstwa Bidena wobec Palestyńczyków szkodzą im zamiast pomagać   Tobin   2021-02-02
Arabski medyczny apartheid – gdzie jest oburzenie?   Tawil   2021-02-01
Wendy Sherman i sztuka spadania w górę   Tobin   2021-01-26
Dokąd zmierzasz Ameryko?   Koraszewski   2021-01-25
Edukacyjna czystka etniczna   Kemp   2021-01-25
Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?   Fitzgerald   2021-01-24
Rozruchy w Waszyngtonie i tłumek wieszczący “koniec Ameryki”   Taheri   2021-01-22
Rzecz o prawdzie, nauczaniu i namaszczonych   Koraszewski   2021-01-21
Dlaczego giganty Big Tech nigdy nie cenzurują zagranicznych reżimów autorytarnych?   Frantzman   2021-01-20
Izrael wraca do przyszłości   Glick   2021-01-18
Grona rozproszonego gniewu   Koraszewski   2021-01-18
Oskarżenie Izraela o “apartheid” przez B’Tselem ukrywa jego złowrogą agendę   Frantzman   2021-01-17
W obronie obiektywności i liberalizmu   Jackoby   2021-01-15
Media społecznościowe cenzorem XXI wieku.   Lindenberg   2021-01-13
Depcząc zdrowy rozsądek   Tsalic   2021-01-12
Zamach na dyskurs wieczorową porą   Koraszewski   2021-01-11
Biegnące ku dorosłości. Czyli jak szybko dojrzewają dzieci? Zbyt szybko!   Ferus   2021-01-10
Arabia Saudyjska i progi zwalniające postęp na drodze do normalizacji   Fitzgerald   2021-01-10
Szalone rady dla prezydenta Bidena   Bard   2021-01-09
Kiedy załamują się rządy prawa nikt nie jest bezpieczny   Tobin   2021-01-08
Dwa “haniebne” lata Niemiec w Radzie Bezpieczeństwa ONZ   Kern   2021-01-08
Nowy rok: lepszy czy mniej zły?   Taheri   2021-01-07
Jak antyizraelskie głosy stworzyły pełną hipokryzji, nieprawdziwą narrację o szczepionkach   Frantzman   2021-01-07
Co mówił Stalin o fałszowaniu wyborów   Greenfield   2021-01-06
Radości Paryża w czasach koronawirusa   Taheri   2021-01-05
Palestyńczycy: Międzynarodowa konferencja “pokojowa” dla wyeliminowania Izraela   Tawil   2021-01-04
Joseph Massad i “Brzydki Palestyńczyk”     2021-01-03
Czy Palestyńczycy potrafią przystosować się do zmieniających się czasów?   Tobin   2021-01-02
Zrozumienie lobby sprzeciwiającego się nowym stosunkom Izraela w Zatoce   Frantzman   2021-01-01
Otwarcie nawiasu prezydentury Bidena   Taheri   2020-12-30
Więcej niż tylko pokój – normalność   Amos   2020-12-28
Trudne lekcje Arabskiej Wiosny   i Alberto M. Fernandez   2020-12-27
Życzcie swoim chrześcijańskim znajomym Wesołych Świąt   Al-Sajf   2020-12-26
Sprawa palestyńska w oczach Libańczyka   Saghija   2020-12-26
Heretycki impuls: Zamiatin i Orwell   Moore   2020-12-25
Nowy raport o antysemityzmie online, który trzeba koniecznie przeczytać     2020-12-23
Propagandziści palestyńskich Arabów dosłownie piszą na nowo historię   Flatow   2020-12-22
Mało nas, mało nas, do pieczenia chleba   Koraszewski   2020-12-22
Europa nie może walczyć z antysemityzmem, podczas gdy ignoruje zagrożenie  Izraela   Harris   2020-12-21
Pochwała dyplomatycznych quid pro quo   Tobin   2020-12-20
Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie będą bezpieczniejsze i bardziej tolerancyjne wobec Żydów niż większość Europy?   Frantzman   2020-12-19
Kolumbowy błąd Georga Orwella   Koraszewski   2020-12-17
Czy Palestyńczycy są ofiarami “kultury anulowania”?     2020-12-16
Baronówna Sonia von Dombrowsky   Garczyński-Gąssowski   2020-12-15
Terroryzm: ostrzeżenie Iranu dla Europy   Kemp   2020-12-15
Nowa kokieteria Erdoğana: oszukańcze reformy demokratyczne   Bekdil   2020-12-14
New York Times wyciąga starą historię, by zmieszać z błotem Izrael   Miller   2020-12-13
Kobayahshi Maru, paradoks szantażysty i Trump   Amos   2020-12-10
Moralne bankructwo Banku Światowego   Hirsch   2020-12-09
Wołanie o spóźnioną sprawiedliwość dla pułkownika Larry’ego Franklina   Glick   2020-12-07
Pogromcy szarańczy szkolą Etiopczyków    Leichman   2020-12-07
Arabowie: Dlaczego UE opłakuje tego irańskiego naukowca?   Toameh   2020-12-06
Biblia w ręku ateisty - recenzja   Koraszewski   2020-12-03
Arabka pisze o głupocie odmowy normalizacji stosunków z Żydami   Mahmoud   2020-12-03
Iran, a  nie Izrael, jest wrogiem Arabów   Zajed   2020-12-02
Ziemia obiecana Baracka Obamy   Lipman   2020-12-01
Książka, której jeszcze nie możesz przeczytać   Pandavar   2020-12-01
Zamachowcy, demokraci i potępieńcze łkania   Koraszewski   2020-11-30
Antysemici zwalczają antysemityzm: orwellowska farsa   Blum   2020-11-28
Czy Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się finansować palestyńskie organizacje terrorystyczne?   Hirsch   2020-11-26
Odkrywając pokój w Dubaju   Yemini   2020-11-25
Izrael jest besztany za opór przeciwko arabskiej kolonizacji   Rosenthal   2020-11-24
Usprawiedliwianie muzułmańskiej wściekłości na karykatury Mahometa   Saghieh   2020-11-23
Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael   Collier   2020-11-21
Urojenie osobistej dyplomacji   Tobin   2020-11-20
Iran: Mułłowie świętują w nadziei na powrót do bomby nuklearnej   Rafizadeh   2020-11-20
Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza   Koraszewski   2020-11-19
Pluralistyczna Europa odrzuciła wojny religijne, a teraz poddaje się „potworowi” ekstremistycznego, politycznego islamu   Abdel-Samad   2020-11-18
W wasze ręce, czyli moja nowa książka   Koraszewski   2020-11-17
Historyczna Palestyna: czyli co należy wiedzieć!   Oz   2020-11-17
Wybory 2020 były okropne   Glick   2020-11-16
Amerykańsko-żydowsko-radzieckie doświadczenie   Tabarovsky   2020-11-15
Muzułmanie: Meczet Al-Aksa nie należy do Palestyńczyków   Toameh   2020-11-14
Muślinowa kurtyna samooszustwa   Koraszewski   2020-11-14
Święta wojna Erdoğana przeciw ‘niewiernej Europie’   Bekdil   2020-11-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk