Prawda

Piątek, 24 marca 2023 - 14:34

« Poprzedni Następny »


Przemówienie noworoczne do świata muzułmańskiego


Nonie Darwish 2017-01-07

Prezydent Obama przemawiający w Kairze, 4 czerwca 2009.
Prezydent Obama przemawiający w Kairze, 4 czerwca 2009.

Od Redakcji

Wybór Donalda Trumpa wywołał u jednych panikę i gniew, u innych nadzieję. Obydwie reakcje wydają się zrozumiałe, a jednak postronny obserwator ma czasem kłopoty z zajęciem stanowiska wobec z reguły niesłychanie emocjonalnych reakcji. Największe nadzieje obserwujemy wśród dysydentów ze świata muzułmańskiego. Czy słuszne? Z pewnością warto głosy mówiących o tych nadziejach poznać. Nonie Darwish jest córką egipskiego generała zabitego przez Izraelczyków. Porzuciła islam, przeszła na chrześcijaństwo, pisze często o groźbie islamizmu i o jego zakotwiczeniu w islamie. Tym razem pisze o swoich nadziejach związanych z Donaldem Trumpem i o tym, co powinien powiedzieć muzułmańskiemu światu.   


Pierwsze wielkie przemówienie prezydenckie Obama wygłosił  4 czerwca 2009 r. do świata muzułmańskiego w Kairze. W przemówieniu nie zajmował się trudną rzeczywistością islamu ani wpływem tej rzeczywistości na pokój na świecie. Żaden władca muzułmański nie uścisnął ręki prezydenta Obamy, obiecując zmianę, nowe stosunki z Zachodem w oparciu o wzajemny szacunek, ani nie powiedział o tym, co strasznego stało się 11 Września. (Zdjęcie: White House).

Swoje pierwsze wielkie przemówienie po wyborze na prezydenta w 2008 r. Barack Obama wygłosił do świata muzułmańskiego w Kairze. W przemówieniu nie zajmował się trudną rzeczywistością islamu ani wpływem tej rzeczywistości na pokój na świecie. Żaden władca  muzułmański nie uścisnął ręki prezydenta Obamy, obiecując zmianę, nowe stosunki z Zachodem w oparciu o wzajemny szacunek, ani nie powiedział o tym, co strasznego stało się 11 Września, nawet jeśli nie był za to bezpośrednio odpowiedzialny. Żaden przywódca arabski nie ogłosił końca dżihadystycznej i antyzachodniej edukacji nienawiści i arabskiej propagandy medialnej. Świat muzułmański otrzymał tylko przepraszanie prezydenta Obamy.


Kiedy prezydent Obama wyjechał z Kairu, zostawił wzmocnione Bractwo Muzułmańskie i osłabionych wojskowych władców, którzy wkrótce zostali obaleni jeden po drugim. Według standardów zachodnich,  odrzuca się władzę armii jako ciemiężącą formę rządzenia, ale w świecie islamskim jest to jedyna zapora przed religijną tyranią szariatu, który jest siłą  narzucany przez teokracje islamskie, takie jak Iran i Arabia Saudyjska. Próżnię szybko wypełniły Bractwo Muzułmańskie i ISIS i świat muzułmański stoi teraz w ogniu.  

Wielka nawała islamskiej ciemności, przetaczająca się przez naszą planetę, kieruje się ku Zachodowi. Nie pozwólmy, by strach i terror odebrały nam wolności, budowane przez pokolenia Amerykanów. Pora, by Zachód zjednoczył się i wystosował twarde przesłanie do świata muzułmańskiego – przesłanie, które powinien był przekazać prezydent Obama w 2009 r.


Wraz z wyborem prezydenta-elekta Donalda J. Trumpa obywatele Zachodu odnowili nadzieję, że Ameryka znowu będzie przywódcą wolnego świata i praw człowieka dla wszystkich, jak to być powinno. Miejmy nadzieje, że Trump zgromadzi przywódców wolnego świata, by dać światu muzułmańskiemu wyraźne przesłanie:

Minęły dni poświęcania bezpieczeństwa i pewności obywateli Zachodu na rzecz wielokulturowości. Żeby wielokulturowość działała, ruch musi być dwustronny między narodami, które podzielają wartość wzajemnego szacunku dla swoich kultur. Niestety, Zachód nie otrzymał tego szacunku od islamu. Ameryka, Europa i Australia są bezpiecznym schronieniem dla ludzi z całego świata – różnych narodowości, religii i ras. Kochamy muzułmanów tak, jak kochamy wszystkich ludzi, ale nasza miłość do ludzi świata nigdy nie zasłania naszego najważniejszego obowiązku, którym jest obrona naszych obywateli, naszej wolności, naszego sposobu życia i – tak – opartych na Biblii wartości judeochrześcijańskich.


Dzisiaj Bliski Wschód stoi w płomieniach, opanowany i pustoszony przez terrorystów i ekstremistów, którzy nie mają szacunku dla własnych rządów ani dla prawa i porządku. Grupy takie jak ISIS i inne przyniosły z powrotem starodawne barbarzyństwo, o którym ludzkość błędnie sądziła, że pozostawiła za sobą. Nieustannie słyszymy, że nie ma to nic wspólnego z islamem i że islamscy terroryści są tylko grupką niemających rozeznania muzułmanów, którzy źle zinterpretowali prawdziwy, pokojowy islam.


Teraz jednak jest nasza kolej na powiedzenie wam, co myślimy: nie ma znaczenia, czym jest prawdziwy islam, a czym nie jest. Kiedy terrorysta taranuje tłum ciężarówką, żeby zabijać, ostatnią rzeczą, jaką ktokolwiek chce wiedzieć, jest, czy „kierowca był prawdziwym muzułmaninem, czy nie”. To jest coś, z czym świat muzułmański musi uporać się u siebie; nie należy do nas, na Zachodzie staranie się ocenić, co jest „prawdziwym islamem”, a co nie jest.


Państwowe szkoły na Bliskim Wschodzie nadal uczą propagandy nienawiści do Zachodu, Żydów i chrześcijan. Uczą dzieci kłamstw takich, jak to, że Jaser Arafat został otruty przez Żydów. Nadal uczą w szkołach państwowych, że dżihad jest świętą wojną przeciwko nie-muzułmanom; że zabijanie apostatów i honorowe morderstwa dziewcząt to obowiązek według prawa islamskiego, a ci, którzy tego dokonają, nie tylko nie będą ścigani przez prawo, ale otrzymają dziewice jako nagrodę od Allaha. Muzułmańscy imamowie szerzą nienawiść i podżeganie na ekranach telewizyjnych telewizji rządowej pod nosami tak zwanych umiarkowanych przywódców. Wasi przywódcy religijni, których pensje wypłacają rządy islamskie, stoją przed kamerami waszych mediów i wzywają muzułmanów, by dźgali nożami, taranowali ciężarówkami, zabijali, gwałcili i upokarzali kafir [nie-muzułmanów] Żydów, chrześcijan i pogan.


Wykonaliśmy wystarczająco dużo przymilania się, ugłaskiwania i przymykania oczu na mały, brudny sekret, którego nikt nie chce przyznać: że rządy islamskie i grupy terrorystyczne to bliźniaki syjamskie, które pracują razem dla tego samego celu: narzucenia światu prawa Allaha – szariatu. Nie jest tajemnicą, że muzułmański władca  musi rządzić według szariatu i musi prowadzić dżihad przeciwko niewiernym. Prawo szariatu nakazuje obywatelom muzułmańskim usunięcie przez rebelię lub zabójstwo każdego przywódcę muzułmańskiego, który nie przestrzega szariatu i nie popiera dżihadystów. Świat rozumie położenie przywódców islamskich, którzy muszą wypełnić swoje obowiązki według szariatu, bo inaczej marny ich los. Rozwiązanie tego problem nie jest odpowiedzialnością Zachodu, ale jest wielkim problemem, którym świat muzułmański musi zająć się otwarcie.


Podczas gdy muzułmańskie narody i rządy będą nabierać odwagi, by otwarcie rozwiązywać swoje problem związane z obowiązkiem dżihadu, niecny sojusz rządów islamskich i grup terroru musi zostać zdemaskowany i stanowczo odrzucony. Zachodu nie stać na dalsze uczestniczenie w tej nieuczciwej grze pozorów.


Od dzisiaj Zachód musi uważać rządy islamskie za odpowiedzialne za akcje dżihadystyczne ich terrorystycznych obywateli. Nic nie dzieje się w krajach muzułmańskich bez wiedzy rządów. Jeśli rząd muzułmański nie ma żadnej kontroli nad swoimi obywatelami, powinien zostać uznany za państwo zbójeckie. Narody islamskie, które nadal hodują terrorystów w mediach, szkołach i meczetach, a potem udają, że nie są winne zbrodni, muszą zostać pociągnięte do odpowiedzialności. Sami muzułmanie nie okazują żadnej tolerancji żadnemu karykaturzyście zachodniemu, który obraził ich karykaturą Mahometa. Zamiast powiedzieć, że ten karykaturzysta nie reprezentuje wszystkich narodów Zachodu, ludzie organizowali zamieszki, zabijali,  palili zachodnie ambasady w odwecie za karykatury. Robiły to te same narody, które zalały świat terrorystami używającymi samolotów, bomb, noży i ciężarówek, by zabijać nie-muzułmanów. Muzułmanie muszą nauczyć się przysłowia: „Jeśli twój dom jest ze szkła, nie rzucaj kamieniami w innych”.


Każdy naród zachodni, który nie broni swoich obywateli, powinien być uznany za pariasa wśród cywilizowanych narodów. Wpuszczanie niesprawdzonych przez służby bezpieczeństwa uchodźców z Syrii i Iraku nie jest aktem współczucia, ale rażącym zaniedbaniem. Rządy zachodnie jak dotąd zawodziły już zbyt długo swoich obywateli i to skończy się dzisiaj.


Dla rządów zachodnich szaleństwem byłoby zaniechanie użycia nadzwyczajnych środków dla samoobrony. Drzwi dla imigracji obywateli muzułmańskich z krajów opanowanych przez terrorystów będą zamknięte. W końcu, dlaczego ludzie z kultury, która nienawidzi Zachodu, starają się dostać na Zachód? Jak powiedział prezydent-elekt Trump, dlaczego Ameryka – lub jakikolwiek inny kraj – nie miałaby wpuszczać tylko tych imigrantów, którzy nas kochają i respektują nasz sposób życia?


Przyjmowanie uciekających przed terrorem w Syrii jest złe nie tylko dla Zachodu, ale także dla Syrii. Jeśli zabierzemy z Syrii umiarkowanych muzułmanów, to kto pozostanie do walki z ISIS i do odbudowania kraju?


Nasze drzwi zostaną ponownie otwarte dla obywateli z narodów islamskich dopiero po wygraniu wojny z terroryzmem islamskim i po tym, jak rządy islamskie udowodnią światu, że zmieniły się radykalnie, że raz na zawsze skończyły z obsesyjną propagandą dżihadu i z nauką nienawiści, jaka dominuje w świecie muzułmańskim. Do tego czasu wszystkie rodzaje wiz dla ludzi z tych terenów zostaną zawieszone poza niewieloma, którzy zostaną starannie sprawdzeni przez służby bezpieczeństwa. Takie działania niewątpliwie przyspieszą reformę islamu i edukacji islamskiej w narodach muzułmańskich, które rozpaczliwie pragną oddać nam nadmiar swojej nieszczęśliwej populacji.


Oczekujemy dnia, kiedy umiarkowani muzułmanie będą w stanie przejąć rządy, systemy edukacyjne oraz prawo i porządek, żeby świat zachodni mógł na nowo podjąć wzajemnie konstruktywne stosunki oparte na przyjaźni i szacunku. Cały świat oczekuje tego dnia i modli się o pokojowy Bliski Wschód. Piłka jest teraz na boisku świata muzułmańskiego.

New Year Speech to the Muslim World

 

Gatestone Institute, 1 stycznia 2017 r.

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Urodzona w Egipcie amerykańska działaczka na rzecz praw człowieka. Jest córką egipskiego pułkownika Mustafy Hafeza - założyciela terrorystycznego oddziału fedajinów, którzy zabijali w większości żydowskich cywilów. Jej ojciec został zlikwidowany w 1956 r. przez armię izraelską, a muzułmanie ogłosili go szahidem. Nonie Darwish stworzyła organizację "Arabowie dla Izraela", która popiera pokojową koegzystencję na Bliskim Wschodzie i zwalcza muzułmańską kulturę nienawiści. Autorka książek: "Cruel and Usual Punishment: The Terrifying Global Implications of Islamic Law", "Now They Call Me Infidel".


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 296 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Zabijanie Żydów wnosi radość w serca Palestyńczyków   Tawil   2023-02-28
Czy świat wysłucha opowieści o losie Palestyńczyków w Gazie?   Haddad   2023-02-17
Irańskie kobiety przeciw pobożnym zbirom   Koraszewski   2022-12-05
Czy pojedynczy protest może coś zmienić?   Sarin   2022-10-28
Islamski uczony o islamskim zacofaniu     2022-08-22
Moje spotkanie z Salmanem Rushdiem – czy będę kolejną ofiarą?   Abdel-Samad   2022-08-18
Przywódcy Libanu są “oderwani od rzeczywistości”   Toameh   2022-08-10
Likwidacja islamskiego terroryzmu wymaga wymazania ekstremizmu z programów szkolnych, rozwijania wiedzy, tolerancji i humanizmu     2022-06-13
Opowieść o dwóch kobietach zajmujących się nauką     2022-05-24
Znieść „Dzień Nakby”   Eid   2022-05-15
Jestem Południowoafrykańczykiem. Nie mówcie mi, że w Izraelu jest jakiś apartheid   Mokgomole   2022-05-05
Administracja Bidena ignoruje to, co Palestyńczycy rzeczywiście mówią   Toameh   2022-04-29
Dlaczego Palestyńczycy świętują mordowanie Żydów   Toameh   2022-04-24
Jak Palestyńczycy bezczeszczą święte miejsca wszystkich, włącznie z własnymi   Tawil   2022-04-23
Przemówienie Josepha Haddada do członków irlandzkiego parlamentu (24 lutego 2022)   Haddad   2022-03-12
Wojna ONZ z żydowską Jerozolimą   Trotter   2022-01-06
Prosta wiara dziecka   Mansour   2021-12-19
Czy Palestyńczycy wybierają terroryzm czy pokój? Abbas wybiera jedno i drugie   Toameh   2021-12-09
Gdyby Izraelczycy nazwali swoje państwo Palestyną     2021-12-05
Palestyński dżihad przeciwko Żydom   Tawil   2021-12-01
Dlaczego Palestyńczycy wolą pracować w Izraelu   Toameh   2021-10-20
Opowieść ku przestrodze o ściganiu zwolenników normalizacji arabsko-izraelskiej   Tobin   2021-10-11
Izrael: najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się islamowi   Pandavar   2021-10-02
Żelazna Kopuła chroni nie tylko Żydów   Eid   2021-09-30
Naruszenia” praw, o które nie dba Rada Bezpieczeństwa ONZ   Toameh   2021-08-09
Pułapki palestyńskiej wyjątkowości   Aboubakr   2021-07-29
Ulice Gazy są piękniejsze niż ulice Bagdadu     2021-07-28
Bojkot ogłoszony przez Ben & Jerry szkodzi Palestyńczykom   Eid   2021-07-23
“Aktywista praw człowieka”, który kocha tyranów   Abdul-Hussain   2021-07-05
Pora, by Ilhan Omar i cała “Brygada” dowiedziały się prawdy o Izraelu i Hamasie   Eid   2021-07-03
Kongresmenka, która nigdy nie stała się Amerykanką   Abdul-Hussain   2021-06-23
Bliski Wschód: Dzwon alarmowy dla administracji Bidena   Toameh   2021-06-16
Hamas i Iran zamienili Gazę w cmentarz dla dzieci   Toameh   2021-06-09
To Hamas, a nie Izrael, jest winny najnowszego rozlewu krwi   Eid   2021-05-24
Jak zawarłem pokój z Izraelem   Abdul-Hussain   2021-05-21
Bohaterzy chińskiego narodu   Jackoby   2021-04-24
Demokraci na amerykańskim uniwersytecie wymazują palestyńskie głosy   Eid   2021-04-08
Europa, islam i polityka   Dabbas   2021-03-23
Palestyńczycy: Co znaczy prawdziwa edukacja   Toameh   2021-02-24
Prawda o finansowej pomocy dla Autonomii Palestyńskiej   Kedar   2021-02-21
Więcej korupcji, kiedy Biden wznawia pomoc finansową   Tawil   2021-02-20
Irańscy dysydenci proszą USA o utrzymanie “maksymalnego nacisku”   Bergman   2021-02-13
Irański duchowny wzywa do pokoju z Izraelem   Fitzgerald   2021-02-10
Iran zamienia Gazę w magazyn broni   Toameh   2021-02-03
Palestyńczycy: ofiary arabskiego kraju   Toameh   2021-01-30
Zdefiniowanie narzędzi do pomiaru stopnia radykalizmu islamu jest niezbędne dla pokonania radykalizmu   Hamid   2021-01-29
Palestyński plan nabrania administracji Bidena   Tawil   2021-01-29
Liban chce zakończenia irańskiej okupacji   Toameh   2021-01-26
Marokański intelektualista: Porozumienie z Izraelem przynosi Maroku korzyści,   a nie szkody, jak twierdzą niektórzy   Assid   2021-01-22
Arabowie: Niezwykle ważny głos na rzecz pokoju   Toameh   2021-01-14
Palestyński dziennikarz i były polityk o Bractwie Muzułmańskim   Sadek   2021-01-13
ONZ nagradza irańskie potworności   Bergman   2020-11-05
Potrzebujemy tej zmiany w świecie arabskim   Al Nuaimi   2020-08-28
Palestyńska wojna z historią   Tawil   2020-08-20
Zmiana marki kalifatu – nigdy niekończący się, dystopijny mit   Mahmoud   2020-08-13
Palestyńczycy: Popieramy obozy koncentracyjne dla muzułmanów w Chinach   Toameh   2020-08-12
Dlaczego Palestyńczycy popełniają samobójstwa?   Toameh   2020-08-02
Palestyńczycy: Akceptuj zachodnie fundusze, głosuj na dżihad   Toameh   2020-07-30
Przyczynek do działalności skazanej na przegraną   Koraszewski   2020-07-21
Jak Palestyńczycy terroryzują własną ludność   Tawil   2020-07-13
Co kanadyjski żołnierz uświadomił mi o IDF   Dandachi   2020-06-12
Czyje głosy w dzisiejszym Izraelu są najsilniej syjonistyczne i najmniej przepraszające?   Oz   2020-06-09
Doradzanie palestyńskim przywódcom, by działali racjonalnie, jest skrajnie irracjonalne     2020-06-05
Palestyńczycy: Jedzenie posiłku z Żydami jest przestępstwem   Toameh   2020-06-02
Palestyńskie mity i izraelska rzeczywistość     Dabbas   2020-05-29
Koronawirus: Bohaterowie Chin, którzy zniknęli, i milczenie Zachodu   Meotti   2020-05-20
Co byłoby, gdyby Izrael zniknął?   Mahmoud   2020-05-18
Palestyńczycy i wirus normalizacji   Toameh   2020-05-06
Koronawirus: więcej palestyńskich oszczerstw przeciwko Izraelowi   Toameh   2020-05-01
Koronawirus w Turcji: Rząd atakuje lekarzy    Şahin   2020-04-15
Hamas: nowy pretekst do atakowania Izraela   Toameh   2020-04-12
List 100 irańskich naukowców i działaczy politycznych do Chameiniego: „Ty jesteś głównym winowajcą katastrofy narodowej”     2020-04-07
Palestyńscy przywódcy używają koronawirusa do atakowania Izraela   Toameh   2020-03-21
Palestyńczycy powtarzają oszczerstwa o rytuale krwi, podczas gdy Izrael ratuje ich życie   Toameh   2020-03-10
Prawdziwy powód, dla którego izraelscy Arabowie nie chcą żyć w ”Palestynie”   Toameh   2020-02-05
Dlaczego niektórzy Palestyńczycy kochają Solejmaniego   Toameh   2020-02-04
Abbas wybiera Hamas zamiast pokoju z Izraelem   Toameh   2020-01-31
Polityczny islam niszczy społeczeństwa   Gürcanli   2020-01-30
Palestyńczycy w Syrii: kolejny rok śmierci i udręki   Toameh   2020-01-18
O kwestii żydożercy   Aboubakr   2020-01-14
Państwa arabskie mają wiele do wygrania normalizując stosunki z Izraelem   Dabbas   2020-01-12
Palestyńczycy: ”Cudzoziemcy” w arabskim kraju   Toameh   2020-01-07
Bliskowschodni Arab chwali ”niesłychane osiągnięcia” Izraela, krytykuje ”tyrańskie dynastie”   Dabbas   2019-12-31
Czy kryzys ekonomiczny Jordanii może rozwiązać konflikt izraelsko-palestyński?   Dabbas   2019-12-22
Czego mógłby dokonać świat arabski, gdyby zawarł pokój z Izraelem   Dabbas   2019-12-13
Ignoranci nazywają feminizm herezją, nie rozumiejąc, czym on jest   Al-Budair   2019-12-10
Nie zamierzam być politycznie poprawna w sprawie antysemityzmu   Raza   2019-11-27
Trzydziestu wspaniałych i inni   Koraszewski   2019-11-23
4006 Palestyńczyków, o których Europejczycy nie słyszeli   Tawil   2019-11-22
Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk