Prawda

Sobota, 19 października 2019 - 02:52

« Poprzedni Następny »


Przemówienie noworoczne do świata muzułmańskiego


Nonie Darwish 2017-01-07

Prezydent Obama przemawiający w Kairze, 4 czerwca 2009.
Prezydent Obama przemawiający w Kairze, 4 czerwca 2009.

Od Redakcji

Wybór Donalda Trumpa wywołał u jednych panikę i gniew, u innych nadzieję. Obydwie reakcje wydają się zrozumiałe, a jednak postronny obserwator ma czasem kłopoty z zajęciem stanowiska wobec z reguły niesłychanie emocjonalnych reakcji. Największe nadzieje obserwujemy wśród dysydentów ze świata muzułmańskiego. Czy słuszne? Z pewnością warto głosy mówiących o tych nadziejach poznać. Nonie Darwish jest córką egipskiego generała zabitego przez Izraelczyków. Porzuciła islam, przeszła na chrześcijaństwo, pisze często o groźbie islamizmu i o jego zakotwiczeniu w islamie. Tym razem pisze o swoich nadziejach związanych z Donaldem Trumpem i o tym, co powinien powiedzieć muzułmańskiemu światu.   


Pierwsze wielkie przemówienie prezydenckie Obama wygłosił  4 czerwca 2009 r. do świata muzułmańskiego w Kairze. W przemówieniu nie zajmował się trudną rzeczywistością islamu ani wpływem tej rzeczywistości na pokój na świecie. Żaden władca muzułmański nie uścisnął ręki prezydenta Obamy, obiecując zmianę, nowe stosunki z Zachodem w oparciu o wzajemny szacunek, ani nie powiedział o tym, co strasznego stało się 11 Września. (Zdjęcie: White House).

Swoje pierwsze wielkie przemówienie po wyborze na prezydenta w 2008 r. Barack Obama wygłosił do świata muzułmańskiego w Kairze. W przemówieniu nie zajmował się trudną rzeczywistością islamu ani wpływem tej rzeczywistości na pokój na świecie. Żaden władca  muzułmański nie uścisnął ręki prezydenta Obamy, obiecując zmianę, nowe stosunki z Zachodem w oparciu o wzajemny szacunek, ani nie powiedział o tym, co strasznego stało się 11 Września, nawet jeśli nie był za to bezpośrednio odpowiedzialny. Żaden przywódca arabski nie ogłosił końca dżihadystycznej i antyzachodniej edukacji nienawiści i arabskiej propagandy medialnej. Świat muzułmański otrzymał tylko przepraszanie prezydenta Obamy.


Kiedy prezydent Obama wyjechał z Kairu, zostawił wzmocnione Bractwo Muzułmańskie i osłabionych wojskowych władców, którzy wkrótce zostali obaleni jeden po drugim. Według standardów zachodnich,  odrzuca się władzę armii jako ciemiężącą formę rządzenia, ale w świecie islamskim jest to jedyna zapora przed religijną tyranią szariatu, który jest siłą  narzucany przez teokracje islamskie, takie jak Iran i Arabia Saudyjska. Próżnię szybko wypełniły Bractwo Muzułmańskie i ISIS i świat muzułmański stoi teraz w ogniu.  

Wielka nawała islamskiej ciemności, przetaczająca się przez naszą planetę, kieruje się ku Zachodowi. Nie pozwólmy, by strach i terror odebrały nam wolności, budowane przez pokolenia Amerykanów. Pora, by Zachód zjednoczył się i wystosował twarde przesłanie do świata muzułmańskiego – przesłanie, które powinien był przekazać prezydent Obama w 2009 r.


Wraz z wyborem prezydenta-elekta Donalda J. Trumpa obywatele Zachodu odnowili nadzieję, że Ameryka znowu będzie przywódcą wolnego świata i praw człowieka dla wszystkich, jak to być powinno. Miejmy nadzieje, że Trump zgromadzi przywódców wolnego świata, by dać światu muzułmańskiemu wyraźne przesłanie:

Minęły dni poświęcania bezpieczeństwa i pewności obywateli Zachodu na rzecz wielokulturowości. Żeby wielokulturowość działała, ruch musi być dwustronny między narodami, które podzielają wartość wzajemnego szacunku dla swoich kultur. Niestety, Zachód nie otrzymał tego szacunku od islamu. Ameryka, Europa i Australia są bezpiecznym schronieniem dla ludzi z całego świata – różnych narodowości, religii i ras. Kochamy muzułmanów tak, jak kochamy wszystkich ludzi, ale nasza miłość do ludzi świata nigdy nie zasłania naszego najważniejszego obowiązku, którym jest obrona naszych obywateli, naszej wolności, naszego sposobu życia i – tak – opartych na Biblii wartości judeochrześcijańskich.


Dzisiaj Bliski Wschód stoi w płomieniach, opanowany i pustoszony przez terrorystów i ekstremistów, którzy nie mają szacunku dla własnych rządów ani dla prawa i porządku. Grupy takie jak ISIS i inne przyniosły z powrotem starodawne barbarzyństwo, o którym ludzkość błędnie sądziła, że pozostawiła za sobą. Nieustannie słyszymy, że nie ma to nic wspólnego z islamem i że islamscy terroryści są tylko grupką niemających rozeznania muzułmanów, którzy źle zinterpretowali prawdziwy, pokojowy islam.


Teraz jednak jest nasza kolej na powiedzenie wam, co myślimy: nie ma znaczenia, czym jest prawdziwy islam, a czym nie jest. Kiedy terrorysta taranuje tłum ciężarówką, żeby zabijać, ostatnią rzeczą, jaką ktokolwiek chce wiedzieć, jest, czy „kierowca był prawdziwym muzułmaninem, czy nie”. To jest coś, z czym świat muzułmański musi uporać się u siebie; nie należy do nas, na Zachodzie staranie się ocenić, co jest „prawdziwym islamem”, a co nie jest.


Państwowe szkoły na Bliskim Wschodzie nadal uczą propagandy nienawiści do Zachodu, Żydów i chrześcijan. Uczą dzieci kłamstw takich, jak to, że Jaser Arafat został otruty przez Żydów. Nadal uczą w szkołach państwowych, że dżihad jest świętą wojną przeciwko nie-muzułmanom; że zabijanie apostatów i honorowe morderstwa dziewcząt to obowiązek według prawa islamskiego, a ci, którzy tego dokonają, nie tylko nie będą ścigani przez prawo, ale otrzymają dziewice jako nagrodę od Allaha. Muzułmańscy imamowie szerzą nienawiść i podżeganie na ekranach telewizyjnych telewizji rządowej pod nosami tak zwanych umiarkowanych przywódców. Wasi przywódcy religijni, których pensje wypłacają rządy islamskie, stoją przed kamerami waszych mediów i wzywają muzułmanów, by dźgali nożami, taranowali ciężarówkami, zabijali, gwałcili i upokarzali kafir [nie-muzułmanów] Żydów, chrześcijan i pogan.


Wykonaliśmy wystarczająco dużo przymilania się, ugłaskiwania i przymykania oczu na mały, brudny sekret, którego nikt nie chce przyznać: że rządy islamskie i grupy terrorystyczne to bliźniaki syjamskie, które pracują razem dla tego samego celu: narzucenia światu prawa Allaha – szariatu. Nie jest tajemnicą, że muzułmański władca  musi rządzić według szariatu i musi prowadzić dżihad przeciwko niewiernym. Prawo szariatu nakazuje obywatelom muzułmańskim usunięcie przez rebelię lub zabójstwo każdego przywódcę muzułmańskiego, który nie przestrzega szariatu i nie popiera dżihadystów. Świat rozumie położenie przywódców islamskich, którzy muszą wypełnić swoje obowiązki według szariatu, bo inaczej marny ich los. Rozwiązanie tego problem nie jest odpowiedzialnością Zachodu, ale jest wielkim problemem, którym świat muzułmański musi zająć się otwarcie.


Podczas gdy muzułmańskie narody i rządy będą nabierać odwagi, by otwarcie rozwiązywać swoje problem związane z obowiązkiem dżihadu, niecny sojusz rządów islamskich i grup terroru musi zostać zdemaskowany i stanowczo odrzucony. Zachodu nie stać na dalsze uczestniczenie w tej nieuczciwej grze pozorów.


Od dzisiaj Zachód musi uważać rządy islamskie za odpowiedzialne za akcje dżihadystyczne ich terrorystycznych obywateli. Nic nie dzieje się w krajach muzułmańskich bez wiedzy rządów. Jeśli rząd muzułmański nie ma żadnej kontroli nad swoimi obywatelami, powinien zostać uznany za państwo zbójeckie. Narody islamskie, które nadal hodują terrorystów w mediach, szkołach i meczetach, a potem udają, że nie są winne zbrodni, muszą zostać pociągnięte do odpowiedzialności. Sami muzułmanie nie okazują żadnej tolerancji żadnemu karykaturzyście zachodniemu, który obraził ich karykaturą Mahometa. Zamiast powiedzieć, że ten karykaturzysta nie reprezentuje wszystkich narodów Zachodu, ludzie organizowali zamieszki, zabijali,  palili zachodnie ambasady w odwecie za karykatury. Robiły to te same narody, które zalały świat terrorystami używającymi samolotów, bomb, noży i ciężarówek, by zabijać nie-muzułmanów. Muzułmanie muszą nauczyć się przysłowia: „Jeśli twój dom jest ze szkła, nie rzucaj kamieniami w innych”.


Każdy naród zachodni, który nie broni swoich obywateli, powinien być uznany za pariasa wśród cywilizowanych narodów. Wpuszczanie niesprawdzonych przez służby bezpieczeństwa uchodźców z Syrii i Iraku nie jest aktem współczucia, ale rażącym zaniedbaniem. Rządy zachodnie jak dotąd zawodziły już zbyt długo swoich obywateli i to skończy się dzisiaj.


Dla rządów zachodnich szaleństwem byłoby zaniechanie użycia nadzwyczajnych środków dla samoobrony. Drzwi dla imigracji obywateli muzułmańskich z krajów opanowanych przez terrorystów będą zamknięte. W końcu, dlaczego ludzie z kultury, która nienawidzi Zachodu, starają się dostać na Zachód? Jak powiedział prezydent-elekt Trump, dlaczego Ameryka – lub jakikolwiek inny kraj – nie miałaby wpuszczać tylko tych imigrantów, którzy nas kochają i respektują nasz sposób życia?


Przyjmowanie uciekających przed terrorem w Syrii jest złe nie tylko dla Zachodu, ale także dla Syrii. Jeśli zabierzemy z Syrii umiarkowanych muzułmanów, to kto pozostanie do walki z ISIS i do odbudowania kraju?


Nasze drzwi zostaną ponownie otwarte dla obywateli z narodów islamskich dopiero po wygraniu wojny z terroryzmem islamskim i po tym, jak rządy islamskie udowodnią światu, że zmieniły się radykalnie, że raz na zawsze skończyły z obsesyjną propagandą dżihadu i z nauką nienawiści, jaka dominuje w świecie muzułmańskim. Do tego czasu wszystkie rodzaje wiz dla ludzi z tych terenów zostaną zawieszone poza niewieloma, którzy zostaną starannie sprawdzeni przez służby bezpieczeństwa. Takie działania niewątpliwie przyspieszą reformę islamu i edukacji islamskiej w narodach muzułmańskich, które rozpaczliwie pragną oddać nam nadmiar swojej nieszczęśliwej populacji.


Oczekujemy dnia, kiedy umiarkowani muzułmanie będą w stanie przejąć rządy, systemy edukacyjne oraz prawo i porządek, żeby świat zachodni mógł na nowo podjąć wzajemnie konstruktywne stosunki oparte na przyjaźni i szacunku. Cały świat oczekuje tego dnia i modli się o pokojowy Bliski Wschód. Piłka jest teraz na boisku świata muzułmańskiego.

New Year Speech to the Muslim World

 

Gatestone Institute, 1 stycznia 2017 r.

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Urodzona w Egipcie amerykańska działaczka na rzecz praw człowieka. Jest córką egipskiego pułkownika Mustafy Hafeza - założyciela terrorystycznego oddziału fedajinów, którzy zabijali w większości żydowskich cywilów. Jej ojciec został zlikwidowany w 1956 r. przez armię izraelską, a muzułmanie ogłosili go szahidem. Nonie Darwish stworzyła organizację "Arabowie dla Izraela", która popiera pokojową koegzystencję na Bliskim Wschodzie i zwalcza muzułmańską kulturę nienawiści. Autorka książek: "Cruel and Usual Punishment: The Terrifying Global Implications of Islamic Law", "Now They Call Me Infidel".


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 207 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14
Pojechałam do Izraela i nie żałuję tego     2018-08-12
Dlaczego przywódcy palestyńscy sprzeciwiają się pomaganiu własnej ludności?   Tawil   2018-07-18
Jesteśmy rasistami, ale przypisujemy to Izraelowi   Al-Sa'di   2018-07-10
Palestyńczycy: jak poprawić jakość życia?   Tawil   2018-06-30
Dlaczego my, Arabowie, musimy krzyczeć   Maroun   2018-06-27
Palestyńczycy: Ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2018-06-25
W przyszłym roku w Jerozolimie   Eid   2018-06-22
Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21
Jestem jawnym i dumnym syjonistą, bo jestem jawnym i dumnym lewicowcem   Maroun   2018-04-11
Kiedy religię przedstawia się jako ideologię, jest bardziej niebezpieczna niż broń nuklearna     2018-03-22
Grożenie terrorem nie powinno być sposobem zarabiania na życie   Darwish   2018-01-31
Arabskie reżimy przerażone wolnością w Izraelu   Meotti   2018-01-30
Odwiedzanie Izraela jest przywilejem, a nie prawem   Maroun   2018-01-20
Witajcie na Zachodzie, ale prosimy się nie integrować …    Arbabzadah   2018-01-01
Rzeczywista reakcja palestyńska na jerozolimskie przemówienie Trumpa   Tawil   2017-12-09
Do moich rodaków Libańczyków, których gniewają izraelskie bomby   Maroun   2017-11-05
Palestyńczycy zamykają w więzieniu dziennikarzy za ujawnianie korupcji   Toameh   2017-10-02
Iracki duchowny: muzułmanie są utrapieniem świata     2017-09-29
Błędem jest ograniczanie wolności myśli obywateli   Al-Salem   2017-09-28
Popieranie Izraela jest obowiązkiem lewicy   Maroun   2017-09-24
Kiedy "progresizm" miażdży kobiety muzułmańskie   Mohamed   2017-09-23
Muzułmanie amerykańscy powinni zdemaskować imamów, którzy głoszą nienawiść   Al-Hadj   2017-09-20
Ograniczanie praw kobiet: Prawa islamskie i multikulturalizm   Khan   2017-09-16
Palestyńczycy, których zachodnie media wolą nie widzieć   Toameh   2017-09-13
Ofiary islamizacji Turcji: kobiety   Bekdil   2017-09-09
Szef ONZ Guterres, media i palestyńskie fake news   Tawil   2017-09-06
Palestyńczycy: Niszczenie sądownictwa   Toameh   2017-09-04
My, muzułmanie, jesteśmy całkowicie pozbawionymi samokrytycyzmu płaczliwymi łobuzami na szkolnym podwórku   Nawaz   2017-09-02
Uderzyć w wylęgarnie terroru   Khan   2017-09-01
Musimy podjąć stanowczą decyzję     2017-08-27
Czy było etyczne ze strony Izraela NIEdeportowanie Arabów w 1948 i 1967 r.?   Maroun   2017-08-06
Zaprzeczaj Holocaustowi, ale nigdy nie kwestionuj szariatu?   Rafizadeh   2017-07-31
Problemem z wykrywaczami metalu jest to, że są one żydowskie   Maroun   2017-07-25
Islamska koncepcja “feminizmu”   Darwish   2017-07-23
UNESCO wspiera terroryzm   Tawil   2017-07-20
Modernizacja Bliskiego Wschodu jest spektakularna   Taheri   2017-07-19
Arabowie, którzy nie cenią Izraela, są głupcami   Maroun   2017-07-16
My, Arabowie, mamy cholerne szczęście, że Żydzi nie zachowują się jak Arabowie   Maroun   2017-07-15
Nadchodzi kolejna antysemicka wojna, a świat dalej odwraca głowę   Maroun   2017-07-04
Turcja bez cenzury: wojna z mediami   Bulut   2017-07-03
Jako lekarz i muzułmanin protestuję przeciw okaleczaniu kobiet   Jasser   2017-07-01
Niewygodna prawda o konflikcie izraelsko-palestyńskim   Maroun   2017-06-30
Miękki szariat w Turcji     2017-06-29
Źli przywódcy - prawdziwa tragedia Palestyńczyków   Toameh   2017-06-24
Świat musi wygnać niszczące go fantazje   Qudosi   2017-06-11
Jako Arab wstydzę się za wojnę sześciodniową   Maroun   2017-06-07
Dorastając na północ od Izraela: Jak zostałem żarliwym syjonistą   Maroun   2017-05-31
Palestyńczycy: Groźby, które Trump powinien usłyszeć   Tawil   2017-05-22
Palestyńczycy potrzebują prawdziwego poparcia   Eid   2017-05-18
Przemysł terroryzmu   Tawil   2017-04-14
Kiedy Arabowie przestaną pozwalać, by prowadzono ich jak barany?   Maroun   2017-04-12
Proszę, czy Zachód mógłby przestać stawać po stronie zbrodniarzy?   Khan   2017-04-03
Linda Sarsour to objaw poważniejszej choroby   Maroun   2017-04-02
Gość z Czarnego Lądu   Koraszewski   2017-03-31
Palestyńczycy: Puste obietnice Abbasa   Toameh   2017-03-31
Czy twardogłowa lewica jest sprzymierzona z radykalnymi islamistami?   AlSaied   2017-03-29
Jako muzułmanka zdecydowanie popieram zakaz zakwefiania   Ahmed   2017-03-28
Czego nie mówią ci o Indonezji   Lato   2017-03-27
Palestyńczycy: fałszywe informacje i “alternatywne fakty”   Tawil   2017-03-14
Antysemityzm: wpatrywanie się w mrok   Maroun   2017-03-07
Wspieranie terroryzmu pod przykrywką dziennikarstwa   Tawil   2017-03-06
Tortury za murami Jerycha   Toameh   2017-02-08
Świat ma dość muzułmańskiego ekstremizmu religijnego     2017-01-22
Dysydenci arabscy i wojna o pokój     2017-01-19
Spojrzenie Araba na pokojowy szczyt w Paryżu   Maroun   2017-01-17
Przemówienie noworoczne do świata muzułmańskiego   Darwish   2017-01-07
Kontratak liberalnych muzułmanów   Palmer   2016-12-24
Komu po drodze z Trumpem?   Koraszewski   2016-12-09
Strach przed prezydenturą Trumpa jest  przesadny   Al-Hadj   2016-11-27
Żydzi z sześcioma ramionami   Rahola   2016-11-04
Skończcie z podżeganiem przeciwko Żydom     2016-10-23
Wywiad z francuskim eseistą, Majidem Oukacha   Canlorbe   2016-10-19
Świat jest jeden i trzeba do niego dołączyć     2016-10-17
Długa walka dra Turkiego Al-Hamada   Fernandez   2016-10-13
Złe wiadomości dla nienawidzących Izraela   Toameh   2016-09-24
Wzrastające szeregi muzułmańskich syjonistów   Koraszewski   2016-08-20
Terror jest produktem ekstremizmu w mediach, meczetach i szkołach   Al-Rashed   2016-08-15

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk