Prawda

Sobota, 16 stycznia 2021 - 04:11

« Poprzedni Następny »


Burdel w Izbie Gminnych Lordów


Andrzej Koraszewski 2016-09-15

Polsatnews, zrzut z ekranu
Polsatnews, zrzut z ekranu

Sprawa nie jest jasna, Fundacja Dobrego Pasterza wysłała mocnego człowieka do Sejmu i doszło do starcia z członkiem Biura Prasowego Prawa i Sprawiedliwości. Dobry Pasterz rzucił rzecznika na ziemię. Oczywiście poszło o dzieci, o które walczy fundacja. Jednak tak naprawdę nie wiemy, kto wygrał, ponieważ straże uniemożliwiły starcie w drugiej rundzie. Tymczasem w Krynicy Prezes lepszego sortu Polaków przyznał, że jest urodzonym koniokradem i przyjął od węgierskiego pobratymca zaproszenie na wspólną robotę. Nawet zaproponował, gdzie na jumę można podskoczyć. Istnieje obawa, że przez tych gorszego sortu może to być odczytane jako pielęgnacja starej tradycji.

Zdaniem nieżyczliwych wobec dobrej zmiany mediów jesteśmy świadkami wielkiego biegu przez płotki do stołków. Oczywiście wielu zdaje sobie sprawę z tego, że to również jest tradycja i każda zwycięska partia uprawiała ten sam sport, jednak pojawiły się podejrzenia, że takich rozmiarów nepotyzmu nie było w Polsce od czasów saskich. W efekcie nawet medium życzliwe dla dobrej zmiany, czyli „Gazeta Polska” ostrzega,że grozi nam grabież majątku przez ludzi "dobrej zmiany". Zapewne dobrozmianowcy ziemi z posad nie ruszą, ale wygląda na to, że wszystkie posady obejmą.


Chodzi tu głównie o 500+ spółek Skarbu Państwa, w których są zarządy, rady nadzorcze i posady dla doradców. Przegląd kwalifikacji osób otrzymujących ciepłe posadki wydaje się wskazywać na to, że nie tylko prezes jest dobrze przygotowany do zawodu koniokrada.


Nie można wykluczyć, że czuwa nad tym wszystkim Duch Święty, jeśli nie osobiście to za pośrednictwem Zgromadzenia Ducha Świętego, firmy z konkurującej z Toruniem Bydgoszczy. Jak informuje „Gazeta Krakowska”, z kasy Zgromadzenia Ducha Świętego ulotniło się ponad 10 milionów złotych. Ponoć prowincjał lubił nurkować, podróżować i imprezować, a płacił za to wszystko Duch Święty. Zgromadzenie posiadało zasoby ze sprzedaży ziemi, a jak w posiadanie ziemi weszło, tego gazeta nie ujawnia (zapewne jak dotąd nikt tego ustalić nie zdołał). Nie ma wątpliwości, że z byłym już prowincjałem Zgromadzenia Ducha Świętego można konie kraść, ale nie mamy dowodów współpracy na tym polu, wiemy natomiast, że Prezes i jego ferajna postawili raczej na Toruń niż na Bydgoszcz. Pewnie słusznie, bo jak już konie kraść, to raczej z Tadeuszem R. niż z jakimś pętakiem od Ducha Świętego.    


Ważna jest narodowa tradycja, a ta wśród koniokradów zawsze była silna. Jak powiada Prezes: „W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest jakby w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. ”


Lepszy sort ma zasady „Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz”. To jest program minimum. Słowo przekazywane przez duchowych pasterzy dotarło do ludu i zamieniło się w czyn. Usłyszał lud niemiecką mowę w tramwaju i czynem powiedział, co myśli. Inspiracja takiego szybkiego i czynnego moralnego reagowania płynie z od dawna obserwowanych zachowań osób głęboko wierzących, choćby nawet innej wiary. Taka czynna demonstracja uczuć narodowo religijnych związana jest z cenioną wśród koniokradów wyższością odruchów moralnych nad zimną refleksją. We Francji grupa wiedzionych odruchami moralnymi młodzieńców pobiła dwie rodziny z powodu odrażającego faktu, że panie jechały na rowerach w szortach. Czy można się zatem dziwić Polakowi, który demonstruje patriotyczne uczucia słysząc szwargotanie po niemiecku w polskim tramwaju, albo takiemu, który w publicznym miejscu widzi osoby do Polaków niepodobne? Nieskromność też oburza, chociaż drugi sort spowodował znieczulicę moralną i obyczajową przez promowanie cywilizacji śmierci. Aczkolwiek jeszcze przed zwycięstwem udało się zablokować edukację seksualną w szkołach, drugi sort wciskał ją narodowi na tajnych kompletach. Teraz jednak Prezes powiedział jasno i wyraźnie:

„Mamy do czynienia z jakąś niezwykle gwałtowną i intensywnie podjętą próbą wprowadzenia Polski w stan, który nie ma nic wspólnego ani z naszą kulturą, ani z naszym historycznym doświadczeniem. Jest to próba wniesienia do Polski czegoś, co można tak naprawdę określić jako akt agresji kulturowej.  


Pomysł wychowania seksualnego dzieci w szkole to próba takiej w gruncie rzeczy animalizacji. Ta próba wyrasta z ideologii, która jest sprzeczna z tym wszystkim, co jest w człowieku i z tym, co buduje wspólnotę.”

Tworzenie Oddziałów Obrony Terenowej pomoże w zwalczaniu wewnętrznego wroga i w sprawnej organizacji powszechnej i szybkiej reakcji moralnej. Już dziś widzimy radykalny wzrost tych reakcji moralnych podejmowanych w czynie społecznym, ale dopiero regularne i szkolone oddziały mogą zmienić nadal sporadyczne wystąpienia patriotów w działania masowe.


Twierdzenia, jakoby Izba Gminnych Lordów była jakimś centrum wykuwania dobrej zmiany, mogą być przesadzone. Wielu przychyla się do zdania, iż mamy tu do czynienia z samotnym geniuszem koniokrada, zaś Izba Gminnych Lordów jest narzędziem zmieniającym myśl geniusza w prawo. Aby to narzędzie było sprawne, sterować nim musi ktoś znający swoje miejsce, ktoś, kto jest głęboko przekonany, że Prezes nigdy się nie myli i kto publicznie zadeklarował to już wiele lat temu mówiąc o Prezesie: "przez ostatnie 16 lat nigdy się nie pomylił". Z takim marszałkiem Izba Gminnych Lordów gwarantuje maksymalną sprawność przekuwania genialnych myśli Prezesa w prawo. Trudno o wątpliwości, że ster Izby znalazł się w rękach człowieka, z którym można konie kraść.


Początkowo jedyną medialną twierdzą dobrej zmiany był Toruń. Nic dziwnego, że panna Krysia mówiła to, co w szeregach koniokradów mówili wszyscy:    

„Telewizja Trwam została ostatnim bastionem telewizji niezależnej, jest jedyną liczącą się stacją katolicką w Polsce. Jej obrona jest obroną pryncypiów, wolności, prawdy i uczciwości. Obrona Telewizji Trwam przed działaniami władz jest dziś nie tylko obowiązkiem jej widzów i słuchaczy, ale też powinnością wszystkich katolików, a nawet więcej – wszystkich przyzwoitych ludzi. Broniąc Telewizji Trwam i Radia Maryja, bronimy nie tylko przestrzegania polskiego prawa, lecz także samych siebie.”

To jednak się skończyło i dzięki dobrej zmianie możliwe było zasilenie telewizji państwowej siłami z jedynej liczącej się stacji katolickiej.


Izba Gminnych Lordów tętni życiem pozagrobowym , czerpie wzory z Budapesztu i Turcji, a jej członkowie zawierają pakty z nieżyjącym, ale kanonizowanym papieżem. A jednak coś ta Izba burdelem trąci. Nihil novi sub sole.   


Niektórzy się dziwią, ale widać nie wiedzą, że i drzewiej w naszej Izbie Gminnych Lordów pobożnie i ciekawie  bywało.   
Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Znasz li ten kraj

Znalezionych 299 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Opowieść o Polaku, który się prawdzie nie kłaniał   Koraszewski   2021-01-06
Rok parasola i parasolki?   Koraszewski   2021-01-04
Wypas środowiskowych prawd   Koraszewski   2020-12-28
„Uwaga, tu obywatelki i obywatele, to jest legalne zgromadzenie!”. Powolne budowanie mostów ponad podziałami.   Górska   2020-12-19
Doktor Dolittle i zielony kanarek    Garczyński-Gąssowski   2020-12-12
Seks bez seksizmu, kapłaństwo bez pedofilii   Koraszewski   2020-12-08
Opowieść o nocnym stróżu, kucharce i wartościach   Koraszewski   2020-12-06
Cyrkowe fikołki, teatralne gesty i realne działania opozycji   Górska   2020-11-30
Lekcja zdalna i pytanie dodatkowe   Kruk   2020-11-26
Przez okno wszedł Ziobro, a spod łóżka wylazł biskup, czyli jak Jarosław Kaczyński rozpętał wojnę domową   Górska   2020-11-24
Mowa pozasejmowa do obywatela Kaczyńskiego   Koraszewski   2020-11-21
Przekleństwo naszych czasów i wszystkich wcześniejszych   Kruk   2020-11-16
Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie!   Koraszewski   2020-11-11
Panie Ministrze Czarnek, trzeba było ich nie… epatować wizerunkami młodocianych bohaterów   Górska   2020-11-03
Kobiety żądają zdjęcia dziadów   Koraszewski   2020-11-02
Wściekłość, działanie, skuteczność   Koraszewski   2020-10-30
Mazurek Dąbrowskiego w Świętochłowicach   Górska   2020-10-29
Chrześcijańskie wartości w pisowskim sosie   Koraszewski   2020-10-26
Z notatnika starego państwowca   Koraszewski   2020-10-17
Meandry odporności stadnej   Koraszewski   2020-10-12
Patrz Kościuszko na nas z nieba   Koraszewski   2020-09-29
„Moje życie jest klęską”   Koraszewski   2020-09-14
Inna twarz polskiego Sejmu   Koraszewski   2020-09-10
Niech żyje król!   Łukaszewski   2020-09-01
Wojaki Chrystusa i cudaki z PZPR   Koraszewski   2020-08-21
Maska jako symbol statusu społecznego   Koraszewski   2020-08-16
Raz na ludowo   Łukaszewski   2020-08-11
W okopach świętej  niechęci   Koraszewski   2020-08-05
Uwaga: PiS kocha ubogich   Koraszewski   2020-07-29
Rozważania wokół praworządności   Koraszewski   2020-07-27
Reizm nasz ledwie żywy   Koraszewski   2020-07-19
Wspinaczka na szczyt nieprawdopodobieństwaMarcin Kruk   Kruk   2020-07-16
Smutek obwodów kiepsko scalonych   Kruk   2020-07-11
W niedzielę druga tura, ale właściwie czego?   Koraszewski   2020-07-07
Przekonajcie mnie dlaczego mam głosować na Trzaskowskiego   Koraszewski   2020-07-01
Dyskurs narodowy i jego meandry   Kruk   2020-06-09
Widziane z ławy oskarżonych   Koraszewski   2020-06-01
Niespodziewana erekcja impotenta na placu elekcyjnym   Koraszewski   2020-05-09
Wolność jest zaledwie wstępem   Koraszewski   2020-05-06
Między świętem braku pracy a świętem gwałcenia konstytucji   Koraszewski   2020-05-02
Trzy razy NIE w bolszewickim plebiscycie na prezydenta   Koraszewski   2020-04-17
Samorząd, solidarność, samopomoc   Koraszewski   2020-04-15
Zdalna lekcja wychowawcza   Kruk   2020-04-06
Jak zbrodniczy okaże się ten rząd?   Koraszewski   2020-04-03
Kochać i być mądrym   Koraszewski   2020-04-01
Plac Powstańców i inne przystanki   Zbierski   2020-03-12
Bóg Kościołem upupiony   Koraszewski   2020-03-05
Wyścig do fotela i dylematy wyborcy   Koraszewski   2020-02-19
PiS budzi się z ręką w nocniku i przeciera oczy   Koraszewski   2020-02-15
Podanie o posadę prezydenta   Koraszewski   2020-02-12
Raport z małego miasta   Koraszewski   2020-01-23
Kości zostały rzucone   Koraszewski   2020-01-21
Diabeł hasa po Księżych Górkach   Kruk   2019-11-21
Nie cała władza w rękach postprawdziwków   Koraszewski   2019-11-18
Sen nocy listopadowej   Kruk   2019-11-12
Troski i zmartwienia z celibatem   Koraszewski   2019-10-30
Zjednoczona prawica i Halloween   Koraszewski   2019-10-26
Moralne zwierzę to oburzone zwierzę   Koraszewski   2019-10-21
Związki partnerskie w czwartej Rzeczpospolitej   Koraszewski   2019-10-16
Dzień po wyborach, Dzień Nauczyciela   Koraszewski   2019-10-14
Bób, Hummus, Włoszczyzna   Koraszewski   2019-10-02
Niedziela handlowa i Ogórek małoetyczna   Kruk   2019-10-01
Czy Polscy wybiją się i na co teraz?   Koraszewski   2019-09-28
Homo politicus vs. Homo sapiens   Koraszewski   2019-09-16
Uwagi o groźnej przewadze donosów nad doniesieniami   Koraszewski   2019-09-09
Dla kogo feralna okaże się trzynastka?   Koraszewski   2019-08-31
Kilka uwag o podwójnej lojalności   Koraszewski   2019-08-21
Przeszłość i przyszłość polskiego paralmentaryzmu   Koraszewski   2019-07-27
Ogólna teoria zatroskania   Koraszewski   2019-07-25
Struktura klasowa w świadomości aspołecznej   Koraszewski   2019-07-20
Trudno kochać i być mądrym, jeszcze trudniej nie znosić i pozostać mądrym   Koraszewski   2019-07-10
O szkodliwości palenia (na stosach) i migotaniu przedsionków (do władzy)   Koraszewski   2019-07-08
Marchewka stadnego myślenia i niechciany kij racjonalizmu   Koraszewski   2019-07-04
Wściekłość nieboszczyka i duma romantyków   Koraszewski   2019-06-24
Kronika szczęśliwego dzieciństwa   Ferus   2019-06-23
Spór o wiek zgody w czasach przyzwolenia   Koraszewski   2019-06-19
Nocne polucje wiceministra nieprawości   Kruk   2019-06-15
Jak słuchać, żeby być rozumianym?   Koraszewski   2019-06-12
Przepraszam, że przypominam raz jeszcze   Koraszewski   2019-06-06
Za Głupotę Naszą i Waszą   Koraszewski   2019-05-30
Uwagi o pełniących obowiązki  mądrych i dobrych   Koraszewski   2019-05-20
Primas Poloniae i jego niepokojący brak zgody   Koraszewski   2019-05-13
Serwus, madonna, czyli signum temporis   Koraszewski   2019-05-10
Chwała Bogu, mamy święto maryjne   Kruk   2019-05-03
Strajki szkolne czyli niesolidarna "Solidarność"   Garczyński-Gąssowski   2019-04-24
Jak będziemy obchodzić święto Konstytucji?   Koraszewski   2019-04-08
Oświata, poświata, stan umysłów   Koraszewski   2019-04-03
Niewiara szukająca zrozumienia   Koraszewski   2019-03-12
Jak sztuczna inteligencja wyssała antysemityzm z  mlekiem matki   Koraszewski   2019-03-03
Nie pluć na Ogórek, nie zanieczyszczać wagonu   Koraszewski   2019-02-11
Inspirująca „Pieśń ciszy”   Ferus   2019-02-03
Czy dzisiejsza Polska jest demokracją?   Koraszewski   2019-01-24
Błąd sprzed 30 lat, za który nadal płacimy   Koraszewski   2019-01-19
Czy można reaktywować Komisję Edukacji Narodowej   Koraszewski   2019-01-14
Człowiek, katolik, przecie nie ssak   Koraszewski   2019-01-09
Biblia Dobrej Zmiany(plagiat)Marcin Kruk    Kruk   2018-12-28
Rzecznik Praw Dziecka w państwowego Anioła Stróża zamieniony   Koraszewski   2018-12-17
Zawierzeni bez granic   Koraszewski   2018-12-03
Cała władza w ręce marginesu   Koraszewski   2018-11-28
Odnaleziony tekst Tischnera oraz portret (pewnego) Polaka AD 2018   Koraszewski   2018-11-19

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk