Prawda

Sobota, 10 maja 2025 - 11:19

« Poprzedni Następny »


Powiadom znajomych o tym artykule:
Do:
Od:

Psychologia antysemityzmu i powiązanie z anty-syjonizmem


Ran Zev Schijanovich 2014-02-08


Mówi się o tym, jako o najstarszej nienawiści opartej na przesądzie. Jest to nienawiść, która przetrwała przez tysiąclecia, przeobrażając się i wyłaniając ponownie w rozmaitych mutacjach i reinkarnacjach.

Przyczyny i powody tej trwającej nienawiści są od dawna przedmiotem debat i przedstawiono wiele teorii. Mimo, że Żydzi nie są doskonałym narodem (nie ma żadnych doskonałych narodów), nie ma żadnego rzeczywiście logicznego wyjaśnienia lub uzasadnienia psychozy, która uwiecznia tę nieustającą i dewastującą nienawiść.


Analizując odkrywamy, że sam nienawistnik, antysemita pokazuje, że u samego sedna jego nienawiść istotnie jest irracjonalna, bo nie potrafi uzasadnić straszliwych krzywd historycznych i potworności dokonanych przeciwko naszemu narodowi.


Najwyraźniej zdradzają to kompletnie absurdalne kłamstwa o narodzie żydowskim, w które antysemici gotowi są wierzyć.



Antysemita delektuje się swoją nienawiścią do Żydów. Dostarcza mu ona ujścia, dającego satysfakcję uwolnienia od nagromadzonych emocji. Jego furia przeciwko Żydowi umożliwia katharsis gniewu i frustracji – służy jako rodzaj zaworu bezpieczeństwa, uwalniając wszelkiego rodzaju tłumione niezadowolenia, pozwalając na puszczenie im wodzów w oszałamiającej wolności. 


Antysemita ma psychologiczną potrzebę racjonalizowania tej skądinąd nie dającej się uzasadnić nienawiści, co prowadzi go do gorliwego akceptowania najbardziej potwornych kłamstw o naszym narodzie. W rezultacie przekonuje siebie, że najgorsze oczernianie Żydów ma podstawy. Przekonawszy siebie, że jego nienawiść do Żydów jest uzasadniona, jest wyzwolony i może swobodnie kierować frustracje własnej duszy przeciwko Żydom – ulubionemu Kozłu Ofiarnemu długiej historii. 


Żydzi byli i są oskarżani o porywanie i zabijanie zarówno chrześcijańskich, jak muzułmańskich dzieci, żeby użyć ich krwi na macę paschalną. Nie jest trudno usprawiedliwić nienawiść do Żydów, jeśli w to wierzysz! Na całym świecie (a szczególnie w świecie arabskim) miliony akceptują Protokoły mędrców Syjonu jako autentyczny dokument. W Średniowieczu byliśmy oskarżani o spowodowanie czarnej śmierci, zarazy, która według szacunków pochłonęła 200 milionów ofiar ( według wikipedii w XVI wieku na całym świecie w wyniku czarnej śmierci zginęło od 75 do 200 milionów ludzi, autor wybrał tu najwyższe oszacowanie.  Czarna śmierć  - A.K.). Spisek w celu manipulowania, uciskania i mordowania mas ludzkich z pewnością jest wygodnym instrumentem do racjonalizowania nienawiści do Żydów.


Historycznie najsłynniejszym i najbardziej dewastującym oszczerstwem antysemickim jest to, że my, jako naród, byliśmy i jesteśmy odpowiedzialni za śmierć Chrystusa – oszczerstwo zabójców Chrystusa. Zastanówmy się nad tym. Nawet gdybyśmy mieli zaakceptować jako fakt, że żydowskie przywództwo religijne owego czasu było odpowiedzialne za przekonanie Rzymian, by ukrzyżowali Chrystusa, to nadal nie widać sensu w tym, by chrześcijanie szkalowali i nienawidzili w wyniku tego wszystkich Żydów.


No bo, jak? Wszyscy najwięksi bohaterowie chrześcijaństwa byli Żydami! Przede wszystkim, oczywiście sam Jezus był Żydem i Żydami byli wszyscy jego uczniowie. Paweł był Żydem. Na litość boską, ich ukochana Dziewica Maryja była Żydówką! Nie wspominając już podziwianych postaci ze Starego Testamentu, takich jak Mojżesz, król Dawid i prorocy. W logicznym świecie chrześcijanie powinni nas podziwiać i szanować. Zamiast tego główny nurt chrześcijaństwa przez większość swojej historii klasyfikował nas jako ludzi skazanych na piekło.


A co z Rzymianami? Dlaczego nie ma nienawiści do Rzymian? O, słodka ironio Kościoła rzymsko-katolickiego, który propaguje nienawiść i szkalowanie Żydów za zabicie Chrystusa!


Te przykłady naświetlają psychologiczną i intelektualną potrzebę antysemity przekonania samego siebie, że Żyd zasługuje na pogardę, ucisk, zabicie, usunięcie z powierzchni ziemi.


Zajmijmy się teraz kwestią, czy prawdą jest twierdzenie, że anty-syjonizm jest w rzeczywistości starym, znanym antysemityzmem w nowym przebraniu – nową mutacją prastarej nienawiści? No cóż, zastosowanie następującego testu dostarcza częściowej odpowiedzi: czy antysyjoniści wierzą w najbardziej absurdalne, bezpodstawne i oszczercze kłamstwa o Izraelu i Żydach? Odpowiedź brzmi oczywiście „tak”.


Dlatego, nie twierdząc, że cały anty-syjonizm jest w rzeczywistości antysemityzmem (bo nie jest), z pewnością mamy wystarczająco dużo dowodów, że jest dzisiaj mnóstwo antysemityzmu przebranego za anty-syjonizm.


Wbrew wszystkim faktom miliony na świecie wierzą dzisiaj, że jesteśmy zbrodniarzami wojennymi, umyślnie masakrującymi niewinnych mężczyzn, kobiety i dzieci. Sondaże pokazują, że około 40% Europejczyków wierzy, iż Izrael prowadzi wojnę zmierzającą do eksterminacji Palestyńczyków! Jest to właśnie psychologia antysemityzmu, angażująca odwieczną metodę uzasadniania nienawiści do Żydów przez tworzenie i szerzenie absurdalnych i bezpodstawnych, ale śmiercionośnych kłamstw.


Przy całej oburzającej dezinformacji w sprawie Izraela nie można zaprzeczyć, że wielu dzisiejszych anty-syjonistów należy do kategorii ofiar kłamstw i propagandy. Kiedy jednak skądinąd inteligentni i normalni ludzie w ogóle odmawiają wzięcia pod uwagę łatwych do sprawdzenia faktów i irracjonalnie trwają w wierze w najbardziej absurdalne wymysły o naszym kraju i naszym narodzie, to jest to psychologia antysemityzmu.


Przykład: w 2009 r. szwedzka gazeta głównego nurtu o długiej tradycji, której czytelnicy liczą blisko 1,5 miliona, opublikowała artykuł utrzymujący, że żołnierze izraelscy rutynowo porywają i zabijają Palestyńczyków, by pobierać ich narządy dla zysku. Innym przykładem jest szerzone w Egipcie twierdzenie, że Izrael wprowadził na rynki egipskie gumę do żucia napakowaną hormonami, która służy jako potężny afrodyzjak. Celem ma być wpędzenie niewinnych i czystych dziewcząt egipskich w szał seksualny, co hańbi te dziewczęta oraz kulturę islamską.


Ci, którzy nas nienawidzą, potrzebują wiary, że jesteśmy nikczemni. Potrzebują wiary, że jesteśmy mordercami i manipulujemy światem (jak lobby izraelskie pociągające za sznurki rządów świata zachodniego). Dzisiejsi antysemici i anty-syjoniści mają psychologiczną potrzebę wiary w te kłamstwa, żeby usprawiedliwić i zracjonalizować swoją nienawiść do nas.


Złowieszcze jest to, że wszystkie te nikczemne kłamstwa, które szerzy się dzisiaj o Izraelu i o Żydach, ustawiają scenę: należy się to nam, sami ściągnęliśmy to na siebie. Świat przygotowuje się do oklaskiwania naszego zniszczenia.




The psychology of anti semitism

The Times of Israel, 30 stycznia 2014

Tłumaczenie M.K.



Ran Zev Schijanovich  

Izraelski prawnik. Urodził się w Izraelu, wychowywał najpierw w Argentynie,  a następnie w Stanach Zjednoczonych, w 2005 roku osiadł w Izraelu.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj






Brunatna fala

Znalezionych 1678 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Raport specjalny PMW: Fałszywa narracja Autonomii Palestyńskiej; twierdzenie, że Izrael jest „sztucznym implantem kolonialnym”   Zilberdik   2025-05-08
Co łączy rodzinobójstwo, ludobójstwo i media społecznościowe   Collins   2025-05-08
Przez Kneecap wstydzę się, że jestem Irlandczykiem   O'Neill   2025-05-06
Nienawiść do Izraela portalu Gizmodo jest ewidentna     2025-05-05
Kenia: Dżihadyści atakują kraj, w którym większość stanowią chrześcijanie   Bulut   2025-05-04
Terroryzm islamski to ludobójstwo   Greenfield   2025-05-04
Czy człowiek negujący Holokaust może być wybitnym biblistą?   Gomes   2025-05-03
Krew w buszu, milczenie na Zachodzie: Chrześcijanie giną, podczas gdy Gaza kradnie łzy   Finlayson   2025-04-30
Tak, ale… Antysemityzm a antysyjonizm – współczesna kontynuacja tej samej nienawiści?   Walter   2025-04-30
Konferencja islamskich duchownych w Pakistanie wzywa do dżihadu przeciwko Izraelowi     2025-04-29
Wojna Izraela z Hamasem?   Koraszewski   2025-04-27
Plan Autonomii Palestyńskiej: zalać Izrael uchodźcami z Gazy, którzy „wrócą do swoich miast” w Izraelu   Zilberdik   2025-04-26
Nie tylko Hamas! Przywódcy religijni Autonomii Palestyńskiej zgadzają się, że islam zabrania istnienia Izraela   Marcus   2025-04-25
Groteskowa zdrada kobiet i Żydów przez lewicę   O'Neill   2025-04-24
Największa teoria spiskowa kiedykolwiek wymyślona – i rzeczywisty spisek, o którym nikt nie mówi   Pessin   2025-04-23
Tanecznym krokiem powraca przeszłość   Koraszewski   2025-04-21
Dżihad szaleje w Afryce, a Zachód odwraca wzrok   i Uzay Bulut   2025-04-12
Długi cień nazistowskiej twierdzy   Koraszewski   2025-04-03
Nowa Syria pod rządami islamistów   Stalinsky   2025-04-02
Odrodzenie nazistowskiej ideologii w antysemityzmie Autonomii Palestyńskiej   Marcus   2025-03-31
Krytyka definicji antysemityzmu @IHRA w @Guardian jest obraźliwą, oszukańczą propagandą     2025-03-30
Dlaczego przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego spotkał się ze zwolennikiem 7 października?   i Itamar Marcus   2025-03-29
Przeciwdziałanie negacjonistom 7 października   Cohen   2025-03-28
Film dokumentalny o masakrze dokonanej przez Hamas   Canlorbe   2025-03-27
Barbarzyńskie rozbijanie naszej cywilizacji   O'Neill   2025-03-24
Jak cementowała się podłość   Koraszewski   2025-03-22
Wielokrotnie składanie ofiar z dzieci powraca z kart starożytnej historii   Oz   2025-03-20
Wiele mówiąca dziura pamięci   O'Neill   2025-03-19
Dokumenty znalezione w sieci gazańskich tuneli   Koraszewski   2025-03-18
Najwyżsi rangą funkcjonariusze Hamasu: Żadnych dyskusji o rozbrojeniu nas     2025-03-17
Kłamstwa, które tak niewielu przeszkadzają   Koraszewski   2025-03-15
Katar dla początkujących: złowrogi reżim stojący za Al-Dżazirą   Mirisch   2025-03-14
Opłakiwanie zabitych żydowskich dzieci to „biała supremacja”   Greenfield   2025-03-13
Przywódca Autonomii Palestyńskiej: Kobieta zyskuje „szacunek i wysoki status w społeczeństwie, gdy jej syn ginie jako męczennik”   i Itamar Marcus   2025-03-12
Palestyńska tożsamość narodowa jest kłamstwem   Ephraim D. Tepler   2025-03-06
Nie dajcie się oszukać: Autonomia Palestyńska nie wstrzymała wypłat dla terrorystów   Tawil   2025-02-25
Zachodni liberałowie, parada trumien dała wam drugą szansę, na którą nie zasługujecie   Pandavar   2025-02-25
Plan Autonomii Palestyńskiej: Żydzi powinni udać się do Ameryki lub Europy, a mieszkańcy Gazy powinni zalać Izrael   i Itamar Marcus   2025-02-24
Śmierć rodziny Bibas jest plamą na naszym sumieniu   O'Neill   2025-02-22
Najnowsze kłamstwo terrorystów z kultury honoru/wstydu: „Dzieci rodziny Bibas zostały porwane jako akt współczucia dla Shiri”     2025-02-22
Hamasowscy mordercy dzieci i popsuta globalna busola moralna   Tobin   2025-02-21
“Katar to Hamas i Hamas to Katar”   Toameh   2025-02-20
Dziwna niechęć do postrzegania Żydów jako ofiar   O'Neill   2025-02-19
Ohydne inscenizacje przekazywania zakładników przez Hamas to zbrodnia wojenna. @Amnesty, @HRW i @MKCK mogłyby temu zapobiec już dziś – ale nie chcą tego zrobić     2025-02-14
Jak Hamas planuje udaremnić plan Trumpa dotyczący Gazy   Toameh   2025-02-11
Outsourcing – czyli jak Zachód wraca do swoich chrześcijańskich korzeni, ale już bez chrześcijaństwa.   Koraszewski   2025-02-11
Izrael prawdopodobnie, na pewno, być może popełnił ludobójstwo   Koraszewski   2025-02-10
Nie jestem Żydem, ale dzień 7 października 2023 roku zmienił moje życie   Malicki   2025-02-09
Akredytowana przy ONZ organizacja oskarża Izrael o dokonywanie „holokaustu” na Palestyńczykach co najmniej od 2008 r.     2025-02-06
Prawdziwą przyczyną jest i zawsze była nienawiść do Żydów. @Amnesty nie zwalcza jej – ona do niej zachęca     2025-02-04
Piewcy śmierci świętują w ruinach   Koraszewski   2025-02-03
Zazdrość o HolokaustDlaczego antyizraelska tłuszcza atakuje Żydów ich własną historią?   O'Neill   2025-02-03
W Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu: Hańba   Pandavar   2025-01-29
Zero tolerancji dla pustych słów pamięci o Holokauście   Tobin   2025-01-28
Oszczerstwo o „naukobójstwie” to kolejny powód, dla którego Trump powinien pozbawić funduszy instytucje praktykujące antysemityzm   Tobin   2025-01-22
Diament w Parlamencie Europejskim   Koraszewski   2025-01-22
Umowa, która utrzymuje Hamas u władzy, nie ma sensu   Toameh   2025-01-20
LFWP przechodzi hollywoodzką metamorfozę: kiedyś ruch znany z porwań i zabójstw – obecnie jest akceptowany jako główny nurt   Stalinsky   2025-01-17
Palestyński dziennikarz: atak Hamasu jest wielkim sukcesem     2025-01-13
Odcięcie NGO od przemysłu propagandowego   Steinberg   2025-01-12
Jak „pro-palestyńscy” protestujący w rzeczywistości szkodzą Palestyńczykom   Toameh   2025-01-11
Organizacje pozarządowe napędzające antysemityzm w Europie, część II: Wielka Brytania   Williams   2025-01-09
Ci sami ludzie, którzy na nowo definiują „ludobójstwo”, na nowo definiują również „zniszczony szpital”, ponieważ wiele szpitali w Gazie po zniszczeniu jakimś cudem leczy pacjentów     2025-01-09
Hamas nadal kontroluje duże części Gazy   Frantzman   2025-01-07
Najpierw przyszli po syryjskich Żydów…   Julius   2025-01-05
„Intifada” dociera do Nowego Orleanu   O'Neill   2025-01-04
Dlaczego tureckie imperium Erdogana stanowi rosnące zagrożenie   Bryen   2025-01-04
Cały świat i reszta   Koraszewski   2024-12-31
W tym roku Izrael pokazał nam, co naprawdę oznacza antyfaszyzm   O'Neill   2024-12-30
Organizacje pozarządowe napędzające antysemityzm w Europie i na świecie   Williams   2024-12-30
Rosnące zagrożenie terrorystyczne w północnej części Zachodniego Brzegu   Frantzman   2024-12-27
Wszystkie słońca kalifatu   Koraszewski   2024-12-27
Gdzie jest oburzenie w czasie Bożego Narodzenia?   Stalinsky   2024-12-26
Magiczna sztuczka Autonomii Palestyńskiej! Zmień starożytnych Żydów w Palestyńczyków, a nagle Palestyńczycy mają historię   Ephraim D. Tepler   2024-12-24
Dowód na to, że media są stronnicze, sprzyjają grupie terrorystycznej i są przeciwne Żydom     2024-12-23
Nienawiść i obojętność we współczesnej Australii   Lehmann   2024-12-20
Organizacja Narodów Zjednoczonych i Międzynarodowy Trybunał Karny są w stanie wojny z Izraelem   Donnelly   2024-12-07
Organizacje pozarządowe wzywające do embarga na broń dla Izraela są niebezpieczne i pełne hipokryzji   Deutsch   2024-12-06
Wojna prawna staje się globalna   Collins   2024-12-04
Hamas uważa zawieszenie broni w Libanie za kapitulację Izraela i żąda podobnych warunków   i Ephraim D. Tepler   2024-12-02
Przykro mi, Alanie Dershowitz, ale żyjemy w świecie, w którym prawda się nie liczy     2024-11-30
UNRWA zatrudnia palestyńskich terrorystów, gloryfikuje przemoc i terroryzm   Tawil   2024-11-25
Czynienie przestępstwa z obrony życia przez Żydów   O'Neill   2024-11-24
Międzynarodowy system nie nadaje się do naprawy   Glick   2024-11-24
Bezlitosny cynizm lewicy wobec pogromu w Amsterdamie potwierdza, jak bardzo jest ona zagubiona moralnie.   O'Neill   2024-11-24
Zaniechanie działań przez policję jest niezbędnym składnikiem pogromu   Julius   2024-11-21
„Nigdy więcej?” Nie   Bryen   2024-11-19
Nowy raport ujawnia głębokie powiązania edukatorów UNRWA z terroryzmem     2024-11-19
Ponowne pojawienie się nienawiści do Żydów w Amsterdamie   Chesler   2024-11-16
Hamas musi zostać pokonany, a nie zalegalizowany   Toameh   2024-11-15
Ponowny atak dżumy   Koraszewski   2024-11-14
Ukraina jest w stanie wojny z Rosją… i Koreą Północną i Iranem   Cohen   2024-11-13
Hamas i Hezbollah zagrażają USA   Stalinsky   2024-11-09
Słynni pisarze nienawidzący Żydów   Chesler   2024-11-07
Grupa parasolowa „Islamski Ruch Oporu w Iraku” została utworzona po 7 października wyłącznie w celu atakowania Izraela i USA     2024-11-06
Czego media starają się nie widzieć   Tawil   2024-11-04
Popieranie Hamasu i Hezbollahu jest modne, więc dlaczego nie talibów?   Finlayson   2024-10-31
Pokusa ignorowania zła   Koraszewski   2024-10-31
Siły Obronne Izraela uderzają w „szkołę”   Fitzgerald   2024-10-25
Czwarta władza i test moralności   Koraszewski   2024-10-23

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Hamasowscy mordercy


Stawianie czoła


 Dyplomaci, pokerzyści i matematycy


Dlaczego BIden


Nie do naprawy


Brednie


Rafizadeh


Demokracje powinny opuścić


Zarażenie i uzależnienie


Nic złego się nie dzieje


Chłopiec w kefiji


Czerwone skarby


Gdy­by nie Ży­dzi


Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk