Prawda

Piątek, 19 lipca 2019 - 14:15

« Poprzedni Następny »


Allah mi kazał


Daniel Greenfield 2014-10-08


Mamy wysyp tajemniczych dekapitacji i brutalnych pchnięć nożami, o których nie wiemy niczego poza tym, że nie mają nic wspólnego z islamem. Im bardziej oczywiste wydaje się, że mają coś wspólnego z islamem, tym bardziej trzeba zaprzeczać, że mają coś wspólnego z islamem.

Alton i Adel, Mohammed, Mujahid i Ismail, te dwa ostatnie to muzułmańskie imiona morderców Lee Rigby’ego, nie mają nic wspólnego z islamem. Nawet Państwo Islamskie nie ma nic wspólnego z islamem.


Przerwijcie mi, jeśli już słyszeliście tę historię.


Muzułmański neofita, który stał się ostatnio bardzo religijny, obcina głowę kobiecie, wykrzykując przy tym religijne formuły. Władze pospiesznie zapewniają wszystkich, że nie ma to nic wspólnego z islamem.


Nie mówię o Altonie Nolenie z Oklahomy pod koniec września, ale o Nicholasie Salvadorze w Wielkiej Brytanii na początku września. Salvador, nigeryjski neofita muzułmański, obciął głowę 82-letniej Europejce nożem o długości trzydziestu centymetrów. Nolen zabił 54-letnią Amerykankę nożem o długości 25 centymetrów.


Biografie obu tych mężczyzn są dość podobne do życiorysów tych, którzy obcięli głowę brytyjskiemu żołnierzowi Lee Rigby’emu. Sprawcy byli Nigeryjczykami nawróconymi na islam. Alton Nolen był czarnym Amerykaninem nawróconym na islam. Mieli historię przestępczości kryminalnej, po której nastąpiło nawrócenie na islam i nieuniknione krwawe zakończenie.


Na swojej stronie Facebooka Nolen Napisał: „Prawo szariatu nadchodzi!!!” Mordercy Lee Rigby’ego skandowali prawo szariatu na ulicach Londynu. To jest to samo prawo szariatu, prawo kamienowania i obcinania głów.


Jest prawo w Koranie, które nakazuje: „Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, uderzcie ich mieczem po szyi aż ich całkiem rozbijecie”. (Koran 47:4)


Albo, jak cytował Nolan po zamieszczeniu na stronie Facebooka krwawej fotografii dekapitacji: „Tak więc znajdujemy wyraźny precedens, który wyjaśnia osobliwe zamiłowanie terrorystów islamskich do obcinania głów swoim ofiarom: jest to jedynie kolejny precedens, którym obdarzył ich Prorok”.


Drugi cytat pod zdjęciem wspierał to: „Wleję terror w serca niewiernych: Uderzajcie ich więc po karkach i odetnijcie im wszystkie czubki palców”. (Koran 8:12) 


Niewiernym jest każdy, kto nie jest muzułmaninem.


Ta najnowsza „niemająca nic wspólnego z islamem” potworność nastąpiła po obcięciu głów dwóm Amerykanom przez Państwo Islamskie. Te czyny podziwiał pracownik domu opieki w Oklahoma City, aresztowany za grożenie swojej koleżance z pracy obcięciem głowy w stylu ISIS z powodu tego, że jest chrześcijanką.


Raz jeszcze, nie ma to nic wspólnego z islamem. Bardzo podobnie jak obcinanie głów przez Państwo Islamskie, o którym powiedziano nam, że nie mają nic wspólnego z islamem.


Te przypadki „niemającego nic wspólnego z islamem” obcinania głów wyskakują raz za razem.


Dziesięć lat temu Mohammed Ali Alayed niemal oderżnął głowę Arielowi Selloulowi w Teksasie. Mohammed niedawno odkrył religię i stał się pobożnym muzułmaninem. Jego ofiarą był Żyd. Zanim Mohammed na poważnie potraktował islam, byli przyjaciółmi.


Raz jeszcze, nie ma to nic wspólnego islamem. A przynajmniej tak mówią nam władze.


Mniej więcej w tym samym czasie żydowski didżej został zamordowany w Paryżu przez muzułmańskiego przyjaciela, który oznajmił: „Zabiłem Żyda, pójdę do raju. Allah kazał mi to zrobić”.


Ten muzułmański morderca, Adel Amastaibou, groził poprzednio rabinowi i Żydówce w ciąży. Władze uznały jednak, że jest chory psychicznie.


Nic wspólnego z islamem. Nic a nic.


Tak więc mamy wysyp tajemniczych dekapitacji i brutalnych pchnięć nożami, o których nie wiemy niczego poza tym, że nie mają nic wspólnego z islamem. Im bardziej oczywiste wydaje się, że mają coś wspólnego z islamem, tym bardziej trzeba zaprzeczać, że mają coś wspólnego z islamem.


Alton i Adel, Mohammed, Mujahid i Ismail, te dwa ostatnie to muzułmańskie imiona morderców Lee Rigby’ego, nie mają nic wspólnego z islamem. Nawet Państwo Islamskie nie ma nic wspólnego z islamem.


Niemniej Alton Nolan zdecydował, że to obcięcie głowy ma całkiem sporo wspólnego z islamem. Wszystko, co musiał zrobić, by to pojąć, było otworzenie Koranu. Próba przekonania muzułmanów, by uwierzyli, że Koran nie ma nic wspólnego z islamem, będzie jeszcze trudniejsza niż przekonanie ich, że obcinanie głów i Państwo Islamskie nie mają nic wspólnego z islamem.


Można równie dobrze twierdzić, że islam nie ma nic wspólnego z islamem.


Programy CVE (Przeciwdziałanie przemocy ekstremistów) ciągle obiecują przeciwdziałać narracji islamistycznej na Twitterze, ale zamiast tego Twitter pełen jest dżihadystów z ISIS, pokazujących odcięte głowy jako trofea i cytujących odpowiednie wersety Koranu.


Obama potępił ISIS jako nie-islamskie za obcinanie głów ludziom, a równocześnie kieruje koalicją, w skład której wchodzą kraje islamskie, które stosują obcinanie głów jako karę islamską. Saudyjczycy obcięli niedawno głowę mężczyźnie oskarżonemu o czarnoksięstwo. Jaka jest różnica między Państwem Islamskim a Saudyjczykami? Jedni i drudzy mają mnóstwo ropy naftowej, terrorystów, zamiłowanie do obcinania głów, ale Saudyjczycy mają lepsze public relations.


Być może, kiedy Państwo Islamskie zacznie fundować katedry na Georgetown i UCLA oraz ofiarowywać datki na Globalną Inicjatywę Clintona, będzie miało lepszą prasę.


Saudyjczycy w żaden sposób nie mogą być nie-islamscy, bo oficjalna definicja islamu pochodzi z ich kraju. Także pomysł zaprzeczania, że Państwo islamskie jest islamskie, jest strategią saudyjską. Jeśli jednak Alton Nolen jest nie-islamski i jeśli ISIS jest nie-islamskie, to Arabia Saudyjska jest nie-islamska. A w takim razie islam, którego księga święta zawiera liczne wersety wzywające do brutalnego mordowania nie-muzułmanów, musi także być nie-islamski.


Być może rzeczywiście nie ma islamu. Albo raczej są dwa islamy.


Jeden jest orientalnym unitarianizmem zrodzonym w wyobraźni zachodniej, którego wierni są liberałami z dywanikiem modlitewnym. Drugi jest ponurym, niepowstrzymanym Dżihadem morderczych mężczyzn, którzy recytują Koran przy odrzynaniu głów. To jest islam arabskiej wyobraźni. Nie zawsze jest taki, ale jest tym, czym w swojej czystej wersji powinien być.


Neofita islamu rzadko zostaje liberałem z dywanikiem modlitewnym. Żeby być pobożnym, trzeba mieć więcej pewności, nie zaś mniej. A ta pewność kończy się dżihadem. Kończy się morderstwami nakazanymi przez Allaha.


Symbole rzeczywistego islamu mają potężne znaczenie. Dekapitacja jest ostatecznym i szczytowym znaczeniem. Zabijając nie-muzułmanów w imię Allaha, jego wyznawcy stają się jednością z Allahem, zyskują moc życia i śmierci, zabijania i brania w niewolę, rabowania i gwałcenia; stają się morderczymi panami stworzenia.


Kiedy mówią, że „Allah kazał mi to zrobić”, naprawdę mają na myśli, że ta ich wewnętrzna część, która chce zabijać, rabować, palić i porywać skłoniła ich do tego. Przez poddanie się Allahowi muzułmanin staje się jednością z Allahem. Kiedy zabija, to zabija Allah. Jego religia daje się zredukować do woli zabijania. To jest ISIS. To jest islam.


Nie ma to nic wspólnego z wyimaginowanym islamem liberałów. Ma to wszystkie cechy  rzeczywistego islamu.


Allah made me do it

29 września 2014

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDaniel Greenfield


Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Nowy ateizm i krytyka religii

Znalezionych 558 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Apostołowie Nowego Ładu (II)   Ferus   2019-07-14
Bóg bez państwa i państwo bez Boga   Koraszewski   2019-07-12
Apostołowie Nowego Ładu. Czyli ludzie pogodzeni z nieubłaganymi prawami natury.   Ferus   2019-07-07
Pamięć i odrzucona tożsamość   Koraszewski   2019-06-27
O znaczeniu świeckich usług medycznych   Igwe   2019-06-22
Bezlitosne Miłosierdzie Boże   Ferus   2019-06-16
Dziecko i jego I Komunia Święta   Ferus   2019-06-09
Tajemnica zawodowa duchownych   Ferus   2019-06-02
Rozmyślając nad sensem życia (VIII)   Ferus   2019-05-26
Rozmyślając nad sensem życia (VII)   Ferus   2019-05-19
Rozmyślając nad sensem życia (VI)   Ferus   2019-05-12
De non existentia Dei   Koraszewski   2019-05-06
Rozmyślając nad sensem życia (V)   Ferus   2019-05-05
Nieszczęsny ateizm. List do przyjaciela   Koraszewska   2019-05-04
Ewangelia według pana Jeża   Koraszewski   2019-05-02
Biły się dwa bogi   Koraszewski   2019-04-29
Rozmyślając nad sensem życia IV.   Ferus   2019-04-28
Ani nie manifest, ani nie tak nowego ateizmu   Koraszewski   2019-04-26
Wzrastająca obecność boga   Koraszewski   2019-04-22
Rozmyślając nad sensem życia (III)   Ferus   2019-04-21
Dziękujmy Panu, korona cierniowa ocalona   Koraszewski   2019-04-19
Czary, zagrożenie bezpieczeństwa i prawo szariatu   Igwe   2019-04-16
Rozmyślając nad sensem życia (II).   Ferus   2019-04-14
Dlaczego ateiści walczą o prawo wyjścia z cienia w Afryce i nie tylko w Afryce?   Igwe   2019-04-10
Rozmyślając nad sensem życia   Ferus   2019-04-07
Krzywdy wyrządzone ludzkości przez naukę   Ferus   2019-04-01
Zdobywca nagrody Templetona i jego nonsensy w „Scientific American”   Coyne   2019-03-28
Mały Traktat o duszy dziecka poczętego tak lub inaczej   Koraszewski   2019-03-26
Czy religijne prawdy są zbyt trudne do zrozumienia? (II)   Ferus   2019-03-24
Zwalczanie oszukańczych kapłanów i komercjalizacji religii w Republice Południowej Afryki   Igwe   2019-03-23
Dlaczego musiałem zostać ateistą   Ferus   2019-03-17
Eks-ateistka obnaża nędzę ateizmu   Koraszewski   2019-03-07
Ego kontra Świadomość. Czyli lepiej żyć złudzeniami czy prawdą o rzeczywistości?   Ferus   2019-03-03
Trzy dni, które nie wstrząsną Kościołem   Koraszewski   2019-02-25
Ego kontra Świadomość II. Czyli lepiej żyć złudzeniami czy prawdą o rzeczywistości?   Ferus   2019-02-24
Kiedy największa na świecie sunnicka instytucja religijne potępi swój kolonializm?    Shoaaib   2019-02-24
Artykuł w ”New York Times”: Nauka może uczyć się od religii   Coyne   2019-02-20
Ego kontra Świadomość. Czyli lepiej żyć złudzeniami czy prawdą o rzeczywistości?   Ferus   2019-02-17
Papież ucałował notorycznego islamistycznego antysemitę   Meotti   2019-02-12
Czy religijne prawdy są zbyt trudne do zrozumienia?   Ferus   2019-02-10
Płaska Ziemia: kwestia wiedzy czy wiary? (II)   Ferus   2019-01-27
Płaska Ziemia: czyli kwestia wiedzy czy wiary?   Ferus   2019-01-20
Zachodni apologeci ekstremizmu   Rafizadeh   2019-01-19
Refleksje po lekturze „Ateisty”   Ferus   2019-01-13
Czy Afryce potrzebna jest religijna reformacja?   Igwe   2019-01-08
Eksperci od „prawdziwej” wolności i grzechu   Ferus   2019-01-06
Ośmioletnia panna młoda   Rafizadeh   2019-01-02
Intrygujące pytanie papieża Franciszka   Ferus   2018-12-30
Tak, jest wojna między nauką a religią   Coyne   2018-12-29
Jasełkowo-teologiczne refleksje dziadka „Maryi panienki”.   Ferus   2018-12-23
Pogodzenie nauki i religii?   Coyne   2018-12-21
Adwokat diabła II.Czyli religijna wersja ludzkich umiejętności „poszukiwania wyjścia”.   Ferus   2018-12-16
Adwokat diabła. Czyli religijne racje zastępujące prawdę.   Ferus   2018-12-09
Duchowni wypaczają religię i mordują kobiety   Reza   2018-12-03
Niechciany dar Boga. Czyli trudności z akceptacją nieuniknionego.   Ferus   2018-12-02
W Nigerii porzucenia religii jest ryzykownym przedsięwzięciem   Igwe   2018-11-29
Człowiek musi w coś wierzyć. Podsumowanie.   Ferus   2018-11-25
 “Islam przeżywa ostre starcie z nowoczesnością i wymaga reform”     2018-11-22
Człowiek musi w coś wierzyć. Schizma arcybiskupa Lefebvre'a   Ferus   2018-11-18
Człowiek musi w coś wierzyć. Mariawici.   Ferus   2018-11-11
Boski niebyt, nauka i patriotyzm   Koraszewski   2018-11-07
Człowiek musi w coś wierzyć. Raskolnicy, Swedenborg.   Ferus   2018-11-04
Człowiek musi w coś wierzyć. Savonarola, Luter i inni   Ferus   2018-10-28
Allah stworzył kobiety, żeby były w domach     2018-10-25
Prawdziwy opór przeciw fanatyzmowi   Chesler   2018-10-24
Człowiek musi w coś wierzyć. Kontynuacja.   Ferus   2018-10-21
List Einsteina kwestionujący religię, biblię i ideę Boga jest znowu na sprzedaż   Coyne   2018-10-19
Jak ekstremistyczny rząd traktuje dziewczynki i kobiety   Bulut   2018-10-19
Szatan pierwszej klasy   Kruk   2018-10-15
Przemyślana odmowa przymusowej relokacji uchodźców   Ferus   2018-10-14
Kiedy rzeczywistość zaprzecza religijnej fikcji. Czyli refleksje nad listem papieża Franciszka do ludu Bożego.   Ferus   2018-10-07
Rozum uskrzydlony wiarą (III)   Ferus   2018-09-30
Rozum uskrzydlony wiarą (II)   Ferus   2018-09-23
Rozum uskrzydlony wiarą   Ferus   2018-09-16
Zbrodnie Boga czy zbrodnie ludzi w imieniu Boga?   Ferus   2018-09-09
Kiedy stworzenie czuje się lepsze od Stwórcy.   Ferus   2018-09-02
Na skrzydłach Nauki i Wiary (III)   Ferus   2018-08-26
Na skrzydłach Nauki i Wiary (II)   Ferus   2018-08-19
Na skrzydłach Nauki i Wiary   Ferus   2018-08-12
Religia i strach, historia hidżabu   Rafizadeh   2018-08-10
Dziecko, grzech i kochający Ojciec w niebie   Ferus   2018-08-05
Refleksje sprzed lat: Na skrzydłach Nauki i Wiary II.   Ferus   2018-07-29
Refleksje sprzed lat: Na skrzydłach Nauki i Wiary.   Ferus   2018-07-22
Bogowie jak ludzie: bogowie na niby (VI)   Ferus   2018-07-15
Czy panie zaorzą Kościół?   Koraszewski   2018-07-09
Bogowie jak ludzie: bogowie na niby (V)   Ferus   2018-07-08
Bogowie jak ludzie: bogowie na niby (IV)   Ferus   2018-07-01
Wolna myśl, religianctwo i nasze uniwersytety   Igwe   2018-06-29
Bogowie jak ludzie: bogowie na niby (III)   Ferus   2018-06-24
Bogowie jak ludzie: bogowie na niby (II)   Ferus   2018-06-17
Bogowie jak ludzie: bogowie na niby   Ferus   2018-06-10
Islam jest nie do pogodzenia z wolnością   Imani   2018-06-06
Człowiek musi w coś wierzyć. Nestorianizm.   Ferus   2018-06-03
Wielkie urojenie świętych pism   Mohamed   2018-06-01
Niech przemówią tureccy uczeni: zobaczymy czym jest islamizm   Bekdil   2018-05-30
Człowiek musi w coś wierzyć. Arianizm.   Ferus   2018-05-27
Seks w Kościele Powszechnym   Koraszewski   2018-05-25
Człowiek musi w coś wierzyć. Spadkobiercy manicheizmu.   Ferus   2018-05-20
Ateizm w Nigerii Północnej   Igwe   2018-05-15
Człowiek musi w coś wierzyć. Manicheizm.   Ferus   2018-05-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Biły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzm


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk