Prawda

Środa, 21 kwietnia 2021 - 12:52

« Poprzedni Następny »


Allah mi kazał


Daniel Greenfield 2014-10-08


Mamy wysyp tajemniczych dekapitacji i brutalnych pchnięć nożami, o których nie wiemy niczego poza tym, że nie mają nic wspólnego z islamem. Im bardziej oczywiste wydaje się, że mają coś wspólnego z islamem, tym bardziej trzeba zaprzeczać, że mają coś wspólnego z islamem.

Alton i Adel, Mohammed, Mujahid i Ismail, te dwa ostatnie to muzułmańskie imiona morderców Lee Rigby’ego, nie mają nic wspólnego z islamem. Nawet Państwo Islamskie nie ma nic wspólnego z islamem.


Przerwijcie mi, jeśli już słyszeliście tę historię.


Muzułmański neofita, który stał się ostatnio bardzo religijny, obcina głowę kobiecie, wykrzykując przy tym religijne formuły. Władze pospiesznie zapewniają wszystkich, że nie ma to nic wspólnego z islamem.


Nie mówię o Altonie Nolenie z Oklahomy pod koniec września, ale o Nicholasie Salvadorze w Wielkiej Brytanii na początku września. Salvador, nigeryjski neofita muzułmański, obciął głowę 82-letniej Europejce nożem o długości trzydziestu centymetrów. Nolen zabił 54-letnią Amerykankę nożem o długości 25 centymetrów.


Biografie obu tych mężczyzn są dość podobne do życiorysów tych, którzy obcięli głowę brytyjskiemu żołnierzowi Lee Rigby’emu. Sprawcy byli Nigeryjczykami nawróconymi na islam. Alton Nolen był czarnym Amerykaninem nawróconym na islam. Mieli historię przestępczości kryminalnej, po której nastąpiło nawrócenie na islam i nieuniknione krwawe zakończenie.


Na swojej stronie Facebooka Nolen Napisał: „Prawo szariatu nadchodzi!!!” Mordercy Lee Rigby’ego skandowali prawo szariatu na ulicach Londynu. To jest to samo prawo szariatu, prawo kamienowania i obcinania głów.


Jest prawo w Koranie, które nakazuje: „Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, uderzcie ich mieczem po szyi aż ich całkiem rozbijecie”. (Koran 47:4)


Albo, jak cytował Nolan po zamieszczeniu na stronie Facebooka krwawej fotografii dekapitacji: „Tak więc znajdujemy wyraźny precedens, który wyjaśnia osobliwe zamiłowanie terrorystów islamskich do obcinania głów swoim ofiarom: jest to jedynie kolejny precedens, którym obdarzył ich Prorok”.


Drugi cytat pod zdjęciem wspierał to: „Wleję terror w serca niewiernych: Uderzajcie ich więc po karkach i odetnijcie im wszystkie czubki palców”. (Koran 8:12) 


Niewiernym jest każdy, kto nie jest muzułmaninem.


Ta najnowsza „niemająca nic wspólnego z islamem” potworność nastąpiła po obcięciu głów dwóm Amerykanom przez Państwo Islamskie. Te czyny podziwiał pracownik domu opieki w Oklahoma City, aresztowany za grożenie swojej koleżance z pracy obcięciem głowy w stylu ISIS z powodu tego, że jest chrześcijanką.


Raz jeszcze, nie ma to nic wspólnego z islamem. Bardzo podobnie jak obcinanie głów przez Państwo Islamskie, o którym powiedziano nam, że nie mają nic wspólnego z islamem.


Te przypadki „niemającego nic wspólnego z islamem” obcinania głów wyskakują raz za razem.


Dziesięć lat temu Mohammed Ali Alayed niemal oderżnął głowę Arielowi Selloulowi w Teksasie. Mohammed niedawno odkrył religię i stał się pobożnym muzułmaninem. Jego ofiarą był Żyd. Zanim Mohammed na poważnie potraktował islam, byli przyjaciółmi.


Raz jeszcze, nie ma to nic wspólnego islamem. A przynajmniej tak mówią nam władze.


Mniej więcej w tym samym czasie żydowski didżej został zamordowany w Paryżu przez muzułmańskiego przyjaciela, który oznajmił: „Zabiłem Żyda, pójdę do raju. Allah kazał mi to zrobić”.


Ten muzułmański morderca, Adel Amastaibou, groził poprzednio rabinowi i Żydówce w ciąży. Władze uznały jednak, że jest chory psychicznie.


Nic wspólnego z islamem. Nic a nic.


Tak więc mamy wysyp tajemniczych dekapitacji i brutalnych pchnięć nożami, o których nie wiemy niczego poza tym, że nie mają nic wspólnego z islamem. Im bardziej oczywiste wydaje się, że mają coś wspólnego z islamem, tym bardziej trzeba zaprzeczać, że mają coś wspólnego z islamem.


Alton i Adel, Mohammed, Mujahid i Ismail, te dwa ostatnie to muzułmańskie imiona morderców Lee Rigby’ego, nie mają nic wspólnego z islamem. Nawet Państwo Islamskie nie ma nic wspólnego z islamem.


Niemniej Alton Nolan zdecydował, że to obcięcie głowy ma całkiem sporo wspólnego z islamem. Wszystko, co musiał zrobić, by to pojąć, było otworzenie Koranu. Próba przekonania muzułmanów, by uwierzyli, że Koran nie ma nic wspólnego z islamem, będzie jeszcze trudniejsza niż przekonanie ich, że obcinanie głów i Państwo Islamskie nie mają nic wspólnego z islamem.


Można równie dobrze twierdzić, że islam nie ma nic wspólnego z islamem.


Programy CVE (Przeciwdziałanie przemocy ekstremistów) ciągle obiecują przeciwdziałać narracji islamistycznej na Twitterze, ale zamiast tego Twitter pełen jest dżihadystów z ISIS, pokazujących odcięte głowy jako trofea i cytujących odpowiednie wersety Koranu.


Obama potępił ISIS jako nie-islamskie za obcinanie głów ludziom, a równocześnie kieruje koalicją, w skład której wchodzą kraje islamskie, które stosują obcinanie głów jako karę islamską. Saudyjczycy obcięli niedawno głowę mężczyźnie oskarżonemu o czarnoksięstwo. Jaka jest różnica między Państwem Islamskim a Saudyjczykami? Jedni i drudzy mają mnóstwo ropy naftowej, terrorystów, zamiłowanie do obcinania głów, ale Saudyjczycy mają lepsze public relations.


Być może, kiedy Państwo Islamskie zacznie fundować katedry na Georgetown i UCLA oraz ofiarowywać datki na Globalną Inicjatywę Clintona, będzie miało lepszą prasę.


Saudyjczycy w żaden sposób nie mogą być nie-islamscy, bo oficjalna definicja islamu pochodzi z ich kraju. Także pomysł zaprzeczania, że Państwo islamskie jest islamskie, jest strategią saudyjską. Jeśli jednak Alton Nolen jest nie-islamski i jeśli ISIS jest nie-islamskie, to Arabia Saudyjska jest nie-islamska. A w takim razie islam, którego księga święta zawiera liczne wersety wzywające do brutalnego mordowania nie-muzułmanów, musi także być nie-islamski.


Być może rzeczywiście nie ma islamu. Albo raczej są dwa islamy.


Jeden jest orientalnym unitarianizmem zrodzonym w wyobraźni zachodniej, którego wierni są liberałami z dywanikiem modlitewnym. Drugi jest ponurym, niepowstrzymanym Dżihadem morderczych mężczyzn, którzy recytują Koran przy odrzynaniu głów. To jest islam arabskiej wyobraźni. Nie zawsze jest taki, ale jest tym, czym w swojej czystej wersji powinien być.


Neofita islamu rzadko zostaje liberałem z dywanikiem modlitewnym. Żeby być pobożnym, trzeba mieć więcej pewności, nie zaś mniej. A ta pewność kończy się dżihadem. Kończy się morderstwami nakazanymi przez Allaha.


Symbole rzeczywistego islamu mają potężne znaczenie. Dekapitacja jest ostatecznym i szczytowym znaczeniem. Zabijając nie-muzułmanów w imię Allaha, jego wyznawcy stają się jednością z Allahem, zyskują moc życia i śmierci, zabijania i brania w niewolę, rabowania i gwałcenia; stają się morderczymi panami stworzenia.


Kiedy mówią, że „Allah kazał mi to zrobić”, naprawdę mają na myśli, że ta ich wewnętrzna część, która chce zabijać, rabować, palić i porywać skłoniła ich do tego. Przez poddanie się Allahowi muzułmanin staje się jednością z Allahem. Kiedy zabija, to zabija Allah. Jego religia daje się zredukować do woli zabijania. To jest ISIS. To jest islam.


Nie ma to nic wspólnego z wyimaginowanym islamem liberałów. Ma to wszystkie cechy  rzeczywistego islamu.


Allah made me do it

29 września 2014

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaDaniel Greenfield


Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Nowy ateizm i krytyka religii

Znalezionych 692 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Duchowa służba zdrowia. Czyli oblicze Boga zatroskanego Miłosierdziem.   Ferus   2021-04-18
Poświąteczna refleksja. Kiedy mity traktowane są jako rzeczywistość.   Ferus   2021-04-11
Nieautoryzowany wywiad z Bogiem   Ferus   2021-04-04
Miecz czy Rozum? Czyli jak uczy historia religii: na jedno wychodzi!   Ferus   2021-03-28
Diabelskie zwierciadło jest winne złu?   Ferus   2021-03-21
Dziewuchy dziewuchom tu i tam   Koraszewski   2021-03-16
Irracjonalne „objawienia boże” (II)   Ferus   2021-03-14
Irracjonalne „objawienia boże”   Ferus   2021-03-07
Groza umiarkowanego islamizmu   Chesler   2021-03-04
Hartowanie ciała i hart ducha   Ferus   2021-02-28
Bezbożne „Ranczo”.Czyli nie jest dobrze, iż wierni mało wiedzą o religii, czy raczej bardzo dobrze?   Ferus   2021-02-21
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości (IV)   Ferus   2021-02-14
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości (III)   Ferus   2021-02-07
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości (II)   Ferus   2021-01-31
Uciekinierzy z bastionu fałszywych świętości   Ferus   2021-01-24
Bajkowe dziedzictwo religii. Czyli wspaniała, ale też przerażająca potęga wyobraźni.   Ferus   2021-01-17
Bóg, ojczyzna, nędza i zniewolenie   Koraszewski   2021-01-14
Opatrzność Boża, a szczepienia na COVID-19   Ferus   2021-01-03
W Gazie Hamas jest Grinchem, który ukradł Boże Narodzenie   Fitzgerald   2020-12-31
Episkopat Polski w sprawie szczepionek zaleca: róbta co chceta   Koraszewski   2020-12-30
Bożonarodzeniowa koniunkcja planet. Czyli coroczna „koniunkcja” religii z nauką.   Ferus   2020-12-27
Listy byłych niewolników do ich byłych Panów (III)   Ferus   2020-12-20
Islam nakazuje kochać Mahometa i Dżihad bardziej niż własne rodziny     2020-12-14
Listy byłych niewolników do ich byłych Panów (II)   Ferus   2020-12-13
Listy byłych niewolników do ich byłych Panów   Ferus   2020-11-29
Brudny czyściec i diabelnie skuteczny strach przed piekłem   Ferus   2020-11-22
Dylemat moralny czy prosty wybór?   Ferus   2020-11-15
Refleksje sprzed lat: „W obronie kobiet” II.   Ferus   2020-11-08
Refleksje sprzed lat: „W obronie kobiet”   Ferus   2020-11-01
Nasze zacofanie jest najgorszą obrazą Proroka   Montaser   2020-10-31
USA to jedyny kraj, który rozlicza mułłów   Rafizadeh   2020-10-27
Dyspensa zwalniająca wiernych z myślenia   Ferus   2020-10-25
Dziecinne pytanie: Po co ludzie stworzyli bogów?   Ferus   2020-10-18
Dziecinne pytanie: Po co Bóg stworzył ludzi?   Ferus   2020-10-11
Alternatywa dla idei zbawienia   Ferus   2020-10-04
Beczka dziegciu i łyżka miodu   Ferus   2020-09-27
Refleksje sprzed lat: „Głęboka wiara” i inne.   Ferus   2020-09-20
Zamordowanie amerykańskiego “bluźniercy” w Pakistanie   Ibrahim   2020-09-16
Czy istnieją „głęboko niewierzący”?   Ferus   2020-09-06
Ludzie są grzeszni, ale Kościół (na pokaz) jest święty   Kruk   2020-09-03
Kogo bije dzban?   Koraszewski   2020-08-31
Refleksje sprzed lat: „Łaska boska” i inne   Ferus   2020-08-30
Ignorowane ludobójstwo chrześcijan w Nigerii    Ibrahim   2020-08-25
Egocentryzm religijny   Ferus   2020-08-23
Quo vadis religio?   Ferus   2020-08-16
Palestyńczycy: Priorytety muzułmańskich “uczonych” podczas COVID-19   Toameh   2020-08-04
Ituriel – elektroniczny bóg. Czyli książka, której nie napisałem.   Ferus   2020-08-02
Porwanie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-08
Dlaczego nauki i religii nie można ze sobą pogodzić   Koraszewski   2020-07-05
Palestyńczycy: Nieislamskie prawo o ochronie rodziny   Toameh   2020-07-02
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-07-01
Pochwała parlamentarnego ateizmu   Koraszewski   2020-06-28
Palestyńczycy: Czy rzeczywiście chodzi o “aneksję”?   Toameh   2020-06-26
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i KnesetCzęść 5: Wbijanie noża   Pandavar   2020-06-24
Przerażająca prawda o dziewicach z raju   Koraszewski   2020-06-24
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja (VI)   Ferus   2020-06-21
Turcja: Uczniowie czytają Koran i porzucają islam   Bulut   2020-06-19
Wiara, nauka i umiłowanie bzdury   Koraszewski   2020-06-17
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Kneset   Pandavar   2020-06-17
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja. V   Ferus   2020-06-14
Dżihadystyczne narracje i islamskie fobie w Nigerii   Igwe   2020-06-11
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu (3)   Pandavar   2020-06-10
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja. IV   Ferus   2020-06-07
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu   Pandavar   2020-06-03
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja (III)   Ferus   2020-05-31
Uprowadzenie Holocaustu dla Dżihadu: Auschwitz i Knesset.   Pandavar   2020-05-27
Męczeństwo w obronie niezmiernej głupoty   Koraszewski   2020-05-25
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości – fikcja. II   Ferus   2020-05-24
Nie ma boga nad Boga   Koraszewski   2020-05-18
Najskuteczniejsze narzędzie ludzkości - fikcja   Ferus   2020-05-17
Naprawdę świat chce być oszukiwany?   Ferus   2020-05-10
Usunięcie „Izraela” z duńskiej Biblii   Jacoby   2020-05-05
Fikcja uznawana za Prawdę (VIII)   Ferus   2020-05-03
Fikcja uznawana za Prawdę (VII)   Ferus   2020-04-26
Fikcja uznawana za Prawdę (VI)   Ferus   2020-04-19
Fikcja uznawana za Prawdę (V)   Ferus   2020-04-11
Fikcja uznawana za Prawdę (IV)   Ferus   2020-04-05
Oderwanie charedim   Rosenthal   2020-04-01
Fikcja uznawana za Prawdę (III)   Ferus   2020-03-29
Pandemia i muzułmańskie priorytety   Pandavar   2020-03-26
Fikcja uznawana za Prawdę (II)   Ferus   2020-03-22
Fikcja uznawana za Prawdę   Ferus   2020-03-15
Uciekłaś od wojny, a oni przyjęli cię      2020-03-13
Najdłużej trwająca mistyfikacja. Podsumowanie.   Ferus   2020-03-08
Religie usprawiedliwiają zabijanie, kradzież i inne przestępstwa   Al-Tamimi   2020-03-06
Credo islamu z ust autorytetu     2020-03-02
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (IX)   Ferus   2020-03-01
Francja po cichu wprowadza z powrotem przestępstwo bluźnierstwa   Meotti   2020-02-27
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (VIII)   Ferus   2020-02-23
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (VII)   Ferus   2020-02-16
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (VI)   Ferus   2020-02-09
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (V)   Ferus   2020-02-02
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (IV)   Ferus   2020-01-26
Nie, islamofobia nie jest tym samym co antysemityzm   Bulut   2020-01-26
Niepowodzenie islamistycznej kampanii Erdogana w Turcji   Bekdil   2020-01-25
Najbardziej szalony grant Templetona jak dotąd: Ewolucja i “ofiarna miłość”   Coyne   2020-01-20
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości. Suplement „B”.   Ferus   2020-01-19
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości. Suplement „A”.   Ferus   2020-01-12
Najdłużej trwająca mistyfikacja w dziejach ludzkości (III)   Ferus   2020-01-05
Murem za czarną zarazą   Koraszewski   2019-12-30

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

PrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedza


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk