Prawda

Poniedziałek, 26 lutego 2024 - 12:50

« Poprzedni Następny »


W  Betlejem Boże Narodzenie zostało odwołane , a winni są Żydzi.


Elder of Ziyon 2023-12-04

Choinka w Betlejem przed Bazyliką Narodzenia Pańskiego. (2019r.)  

Choinka w Betlejem przed Bazyliką Narodzenia Pańskiego. (2019r.)  Oto wiadomość Ishaana Tharooraz „Washington Post”: 

W Betlejem odwołano Boże Narodzenie. Palestyńscy przywódcy chrześcijańscy różnych wyznań w mieście na Zachodnim Brzegu [tj., Judei i Samarii] zdecydowali w zeszłym tygodniu, że zrezygnują w tym roku ze wszystkich uroczystości na znak solidarności ze swoimi braćmi w Gazie. Nie będzie żadnych publicznych uroczystości, migoczących lampek bożonarodzeniowych ani udekorowanej choinki na placu Żłóbka – jak długo, jak piszą, w ogarniętej walkami Strefie Gazy panuje stan wojenny, a większość jej mieszkańców zmaga się z izraelskimi bombardowaniami, dewastacją ich domów i narastającym kryzysem humanitarnym.

 

„To szaleństwo” – powiedział mi Munther Isaac, pastor ewangelicko-luterańskiego Kościoła Bożego Narodzenia w Betlejem. „To stało się ludobójstwem, w wyniku którego wysiedlono 1,7 miliona ludzi”.


Ale co z Hamasem? Według Isaaca są całkiem fajni:

Członkowie delegacji potępili działania Hamasu i ubolewali nad zabijaniem przez nich niewinnych cywilów i uprowadzaniem zakładników. Kwestionowali jednak zadeklarowany przez Izrael zamiar zniszczenia organizacji będącej częścią tkanki społeczeństwa palestyńskiego i postrzeganej jako sztandarowy nosiciel oporu wobec dziesięcioleci izraelskiej okupacji wojskowej i dominacji. „Mimo że 7 października był przerażający, to wszystko nie zaczęło się od tego – powiedział Isaac. - I nie można po prostu zacząć tej historii od tego miejsca i dać Izraelowi zielone światło, aby zrobił to, co robi teraz, co wykracza daleko poza kampanię zemsty”.

Innymi słowy, puste słowa potępienia za ogólną przemoc po obu stronach to najgorsze, czego Hamas może oczekiwać od palestyńskich przywódców chrześcijańskich.

 

Dlaczego? Ponieważ przywódcy palestyńskich chrześcijan są antysemitami na poziomie teologicznym, jak i głęboko emocjonalnym. 

 

Kościoły w Jerozolimie wydały 7 października oświadczenie, w którym nie potępiły Hamasu, natomiast zasugerowały, że Izrael jest odpowiedzialny za wszelką przemoc, używając standardowych słów kluczowych „sprawiedliwość i poszanowanie praw człowieka”, które odnoszą się tylko do Izraela. 


Patriarchowie i Głowy<br />Kościołów w Jerozolimie Patriarchowie i Głowy Kościołów w Jerozolimie jednoczą się w wezwaniu<br />o pokój i sprawiedliwość wśród trwającej przemocyJerozolima, 7 października 2023 r.Ziemia Święta, miejsce uświęcone dla niezliczonych milionów na całym świecie, jest obecnie zanurzona w przemocy i cierpi z powodu przeciągającego się politycznego konfliktu i godnego pożałowania braku sprawiedliwości i przestrzegania praw człowieka. My, Patriarchowie i Głowy Kościołów w Jerozolimie raz za razem apelowaliśmy w sprawie wagi respektowania historycznego i prawnego Status Quo miejsc świętych. W tych trudnych czasach zebraliśmy się, by w jedności podnieść nasze głosy, powtarzając Boże przesłanie pokoju i miłości dla całej ludzkości. Jako kustosze wiary chrześcijańskiej głęboko zakorzenionej w Ziemi Świętej, stoimy solidarnie z ludźmi tego regionu, którzy doświadczają dewastujących konsekwencji trwającego konfliktu. Nasza wiara, która opiera się na nauce Jezusa Chrystusa, zmusza nas do orędowania za ustaniem wszelkiej przemocy i działań militarnych, które przynoszą krzywdę zarówno palestyńskim, jak izraelskim cywilom.

Patriarchowie i Głowy
Kościołów w Jerozolimie

 

Patriarchowie i Głowy Kościołów w Jerozolimie jednoczą się w wezwaniu
o pokój i sprawiedliwość wśród trwającej przemocy

Jerozolima, 7 października 2023 r.

Ziemia Święta, miejsce uświęcone dla niezliczonych milionów na całym świecie, jest obecnie zanurzona w przemocy i cierpi z powodu przeciągającego się politycznego konfliktu i godnego pożałowania braku sprawiedliwości i przestrzegania praw człowieka. My, Patriarchowie i Głowy Kościołów w Jerozolimie raz za razem apelowaliśmy w sprawie wagi respektowania historycznego i prawnego Status Quo miejsc świętych. W tych trudnych czasach zebraliśmy się, by w jedności podnieść nasze głosy, powtarzając Boże przesłanie pokoju i miłości dla całej ludzkości.

 

Jako kustosze wiary chrześcijańskiej głęboko zakorzenionej w Ziemi Świętej, stoimy solidarnie z ludźmi tego regionu, którzy doświadczają dewastujących konsekwencji trwającego konfliktu. Nasza wiara, która opiera się na nauce Jezusa Chrystusa, zmusza nas do orędowania za ustaniem wszelkiej przemocy i działań militarnych, które przynoszą krzywdę zarówno palestyńskim, jak izraelskim cywilom.Nawet nie napomknęli o pogromie, zanim w pierwszej kolejności oskarżyli Izrael o naruszenie „status quo” w Jerozolimie – co było kolejnym potępieniem Żydów odwiedzających Wzgórze Świątynne. 

 

Porównaj to miałkie, bierne wezwanie obu stron do zakończenia działań wojennych z ostro sformułowanym potępieniem „zbrodniczego ataku” na szpital Baptystów Al Ahli, które w oczywisty sposób ma na celu obwinienie Izraela („sił zbrojnych”), mimo że w rzeczywistości wybuch koło tego szpitala był dziełem Islamskiego Dżihadu:


Patriarchowie i GłowyKościołów w Jerozolimie Opłakując cywilne ofiary masakry w Gazie i przekazującwyrazy solidarności Episkopalnej diecezji w Jerozolimie 17 października 2023 r. – Jerozolima, Ziemia Święta My, Patriarchowie i Głowy Kościołów w Jerozolimie jednoczymy się w głębokiej solidarności z Episkopalną Diecezją w Jerozolimie, zaświadczając o zbrodniczym ataku, dokonanym na terenie Anglikańsko-Episkopalnego szpitala Al-Ahli w Gazie. Ta rozdzierająca serce zbrodnia zdarzyła się w dniu, kiedy chrześcijańska społeczność zgromadziła się w szczerej modlitwie, błagając niebiosa o pokój, pojednanie i ustanie wojny w Gazie. Czerpiąc inspirację z niezłomnego ducha ludzkiego w obliczu przeważających przeciwności, przypominamy strofy z Psalmu 34:18: „Pan jest bliski tym, których serce jest złamane. Wybawia skruszonych na duchu”. Ten duch jest ucieleśniony w obliczu przerażającego rozbicia sanktuarium współczucia i uzdrawiania w Gazie, zakończonym tragiczną utratą życia przez setki niewinnych. W nieugiętej jedności ostro piętnujemy tę zbrodnię naszym najmocniejszym potępieniem. Pierwsze doniesienia o tragedii szpitala kościelnego w Gazie pozostawiły nas pogrążonych w smutku, bowiem reprezentuje to głębokie naruszenie zasad wyznawanych przez ludzkość. Szpitale, uznane za święte schronienia według prawa międzynarodowego, zostały zbezczeszczone przez Siły Zbrojne. Jednoznacznie deklarujemy tę potworność jako jawną zbrodnię, która wymaga poważnego potępienia i odpowiedzialności [przed społecznością] międzynarodową. Zwracamy się z błaganiem do globalnej społeczności, by przyjęła swój święty obowiązek ochrony cywilów i zapewniła, że takie ohydne zbrodnie nigdy więcej nie będą dozwolone,

Patriarchowie i Głowy

Kościołów w Jerozolimie

 

Opłakując cywilne ofiary masakry w Gazie i przekazując

wyrazy solidarności Episkopalnej diecezji w Jerozolimie

 

17 października 2023 r. – Jerozolima, Ziemia Święta

 

My, Patriarchowie i Głowy Kościołów w Jerozolimie jednoczymy się w głębokiej solidarności z Episkopalną Diecezją w Jerozolimie, zaświadczając o zbrodniczym ataku, dokonanym na terenie Anglikańsko-Episkopalnego szpitala Al-Ahli w Gazie. Ta rozdzierająca serce zbrodnia zdarzyła się w dniu, kiedy chrześcijańska społeczność zgromadziła się w szczerej modlitwie, błagając niebiosa o pokój, pojednanie i ustanie wojny w Gazie.

 

Czerpiąc inspirację z niezłomnego ducha ludzkiego w obliczu przeważających przeciwności, przypominamy strofy z Psalmu 34:18: „Pan jest bliski tym, których serce jest złamane. Wybawia skruszonych na duchu”. Ten duch jest ucieleśniony w obliczu przerażającego rozbicia sanktuarium współczucia i uzdrawiania w Gazie, zakończonym tragiczną utratą życia przez setki niewinnych.

 

W nieugiętej jedności ostro piętnujemy tę zbrodnię naszym najmocniejszym potępieniem. Pierwsze doniesienia o tragedii szpitala kościelnego w Gazie pozostawiły nas pogrążonych w smutku, bowiem reprezentuje to głębokie naruszenie zasad wyznawanych przez ludzkość. Szpitale, uznane za święte schronienia według prawa międzynarodowego, zostały zbezczeszczone przez Siły Zbrojne.

 

Jednoznacznie deklarujemy tę potworność jako jawną zbrodnię, która wymaga poważnego potępienia i odpowiedzialności [przed społecznością] międzynarodową. Zwracamy się z błaganiem do globalnej społeczności, by przyjęła swój święty obowiązek ochrony cywilów i zapewniła, że takie ohydne zbrodnie nigdy więcej nie będą dozwolone,Podczas gdy kościoły w Jerozolimie, Betlejem i Gazie udają, że troszczą się o życie wszystkich ludzi, życie Żydów tak naprawdę nie ma dla nich znaczenia. 

 

A to dlatego, że są doktrynalnie antysemiccy. 

 

Kościoły w regionie nadal wyznają teologię zastąpienia, twierdząc, że wszystkie biblijne obietnice dane Żydom tak naprawdę odnoszą się do chrześcijan (chociaż klątwy w dalszym ciągu dotyczą tylko Żydów). Istnienie Żydów i samego Izraela jest ogromnym wyzwaniem dla tych kościołów. Nadal wyznają najgorsze formy historycznej chrześcijańskiej nienawiści do Żydów. Napisany przez nich „Dokument Kairos” konkretyzuje ten antysemityzm jako oficjalną politykę kościoła palestyńskiego, która promuje zastąpienie i zaprzecza jakimkolwiek powiązaniom Żydów z tą ziemią.

 

Oto tło, które należy zrozumieć, zanim zbadamy, dlaczego Kościoły w regionie decydują się na „odwołanie Bożego Narodzenia” i wysłanie przedstawicieli, żeby lobbowali w Ameryce. Antysemityzm w regionie zawsze był co najmniej tak samo powszechny wśród chrześcijan, jak wśród muzułmanów. Teologicznie nic się nie zmieniło w podejściu tych Kościołów do Żydów – nadal jesteśmy winni bogobójstwa i nadal jesteśmy wyzwaniem dla samego ich istnienia. 

 

W 1864 roku, na długo przed nowoczesnym syjonizmem, obserwator opisał, jak bardzo chrześcijanie w Jerozolimie nienawidzili Żydów:

W Wielki Piątek Żydzi nie mogą opuszczać swoich kwater, gdyż należący do Kościołów łacińskich, greckich i ormiańskich obrażaliby ich i w inny sposób źle traktowali. W niektórych przypadkach pasza był zmuszony chronić wejścia na ich ulice przez żołnierzy i policję, aby chronić ich przed fanatycznymi chrześcijanami, którzy dokonaliby na nich ataku. Żaden Żyd mieszkający w Jerozolimie nie odważy się przejść przed dziedzińcem Bazyliki Grobu Świętego, gdyż dobrze wie, na jak wielkie ryzyko naraża się z powodu swojej ciekawości. Gdyby przy takiej okazji został zamordowany, złoczyńcy nie zostaliby surowo ukarani; cała bowiem tubylcza ludność niestety uważa, że wyrządzenie krzywdy Żydowi jest dziełem przyjemnym w oczach Boga. Wynika to z faktu, że Żydzi, choć liczni, nie wiedzą, jak skłonić do szacunku; oraz jak zapobiec kazaniom stale wygłaszanym przez kapłanów łacińskiego obrządku, greckiego i ormiańskiego, którzy rzucają na nich najbardziej wstrętne i niestosowne epitety, także w samych kościołach, a jeszcze bardziej w miejscach mniej świętych. W to wszystko wierzą wierni, których księża podżegają, aby obrażali wszystkich, których spotykają. I znowu, biedniejsi Żydzi, udając się lub wracając z pielgrzymek między Jerozolimą a Hebronem, unikają przechodzenia przez Betlejem, aby uniknąć obelg, jakie zawsze im wyrządzają „dobrzy chrześcijanie” tego miejsca, podekscytowani przez swoich mnichów. 

I to jest problem wszystkich relacji z Izraelem. Antysemityzm, zarówno chrześcijański, jak i muzułmański, przenikał ten region przez setki lat przed nowoczesnym syjonizmem. Najgorszą obelgą, jaką Arab mógł rzucić na innego Araba, zawsze było określenie „Żyd”. 

 

Od tego czasu nic się nie zmieniło dla palestyńskich chrześcijan. Uczy się ich dokładnie tej samej nienawiści, ostatnio udoskonalonej przez specyficznie antyizraelską „teologię wyzwolenia”. Nie zaakceptowali Watykańskiej Nostra Aetate z 1965 r., która ponownie oceniła stosunki między Kościołem a Żydami. Arabowie palestyńscy, zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie, należą do najbardziej antysemickich narodów na Ziemi. 

 

Nazywanie wszystkich Palestyńczyków antysemitami może nie być politycznie poprawne, ale każde badanie pokazuje, że przytłaczająca większość rzeczywiście jest antysemicka. Ignorowanie tego oznacza ignorowanie samych podstaw konfliktu. A relacjonowanie, powiedzmy, wizyty palestyńskich chrześcijan w USA bez wzmianki o tej nienawiści, to po prostu inny wymiar samego antysemityzmu – ponieważ zaprzeczanie długiej historii palestyńskiego antysemityzmu oznacza jego usprawiedliwienie. 

 

Munther Isaac ma całkowitą rację, gdy mówi: „Mimo że 7 października był przerażający, to wszystko nie zaczęło się od tego”. Zaczęli na długo przed 7 października, wraz z historycznymi arabskimi uprzedzeniami wobec Żydów, które pozostają niezmienione do dziś. 

 

Link do oryginału: https://elderofziyon.blogspot.com/2023/11/palestinian-antisemites-cancel.html

Elder of Ziyon, 29 listopada 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Elder of Ziyon – blog amerykańskiego badacza nad antysemityzmem w mediach i organizacjach.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2554 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dzień po i jego konteksty   Koraszewski   2024-02-26
Sabotowanie romansu USA-Izrael   Altabef   2024-02-24
Eurowizja i bębny wojny   Collins   2024-02-23
Milczenie feministycznych owiec: ani słowa o horrorach HamasuZwolennicy #MeToo milczeli.   Chesler   2024-02-22
A zwycięzcą jest – Hamas!   Dershowitz   2024-02-21
"Palestyńczycy są tacy sami jak my", zapewnia mędrzec Blinken   Pandavar   2024-02-20
Żyjemy w momencie kulturowego chaosu   Meotti   2024-02-20
Chleba naszego powszedniego daj nam Google   Koraszewski   2024-02-19
Jak propalestyńscy są zachodni demonstranci?     2024-02-16
@Guardian kłamie, żeby przedstawić żołnierzy IDF jako potwory – ale pokazuje, że @IDF pozostaje najbardziej moralną armią na świecie     2024-02-15
Blinken powinien wiedzieć, że Autonomia Palestyńska jest równie zła jak rządy Hamasu w Gazie   Marcus   2024-02-14
Czy może istnieć uczciwa propalestyńska lewica?   Levick   2024-02-14
Hipokryzja zdefiniowana: grupy praw człowieka martwią się wszelkimi ograniczeniami w przepływie uchodźców, ale milczą w sprawie Egiptu, który zakazuje wjazdu jakimkolwiek uchodźcom z Gazy     2024-02-13
Czy uchodźcy żydowscy i arabscy są równi?Mimo prawie miliona żydowskich uchodźców z krajów arabskich, Organizacja Narodów Zjednoczonych nadal ma obsesję wyłącznie na punkcie potomków uchodźców arabskich.   Julius   2024-02-11
Kilka uwag wokół niepewności   Koraszewski   2024-02-09
Moi drodzy Palestyńczycy: Czas pozbyć się naszych przywódców i przyjąć izraelskie oferty pokojowe   Eid   2024-02-07
Jak zdemontować UNRWA: instrukcja krok po kroku     2024-02-07
Wojna Izraela z Hamasem jest najmniej śmiercionośną wojną w regionieDlaczego więc media opisują go jako „jedną z najbardziej śmiercionośnych… w historii”?   Greenfield   2024-02-06
Zdradziecka awangarda intelektualna   Koraszewski   2024-02-04
Departament Stanu a rzeczywistość   Bard   2024-02-03
Szef ONZ twierdzi, że Palestyńczycy mają „prawo do państwowości”. Dlaczego?   Fitzgerald   2024-02-03
UNRWA istnieje, aby pomóc w prowadzeniu wojny, której celem jest likwidacja Izraela   Tobin   2024-02-02
Islamscy terroryści tworzą klęski głodowe, żeby czerpać korzyści z pomocy zagranicznejWalka z terrorystami nie powoduje klęsk głodowych; pomoc humanitarna dla terrorystów powoduje klęski głodowe.   Greenfield   2024-02-01
Kto pierwszy mrugnie w wojnie w Gazie?   Fernandez   2024-02-01
Dokumentowanie działań umożliwiających zbrodnie wojenne Hamasu: agencje ONZ, programy pomocy rządowej i organizacje pozarządowe   Steinberg   2024-01-31
Prawdziwe ludobójstwa, które świat ignorujeZamiast przeciwstawić się prawdziwym zbrodniom przeciw ludzkości, społeczność międzynarodowa obrzuca Izrael krwawymi oszczerstwami.   Bryen   2024-01-29
Wysoki Przedstawiciel UE, Josep Borrell, przyznaje, że chce „dwóch państw”, a nie „pokoju”     2024-01-26
Błędna odpowiedź Bidena w sprawie TajwanuGłównym zagrożeniem dla pokoju w Azji nie jest niepodległość Tajwanu, ale chińska wojowniczość.   Jacoby   2024-01-26
Jak zakończyć cierpienia Palestyńczyków   Tawil   2024-01-24
Dla mediów terroryści Hamasu to duchy   Bard   2024-01-23
Złóżmy pozew przeciwko UNRWA w Hadze   Bedein   2024-01-23
Jak Princeton wybiela haniebną historię Kena Rotha   Steinberg   2024-01-22
Jedna wojna i dwie wizje   Taheri   2024-01-21
Pytasz, czy jesteś antysemitą?   Koraszewski   2024-01-21
“Koszmar zatajonych pieniędzy”: jak Katar kupił Ligę Bluszczową   Williams   2024-01-20
“Krwawe Boże Narodzenie”: chrześcijanie masakrowani w nigeryjskim ludobójstwie   Ibrahim   2024-01-17
Pracownicy pomocy humanitarnej wspierają Hamas   Bard   2024-01-13
Samobójcza głupota „rozwiązania w postaci dwóch państw”   Anderson   2024-01-12
Starzy orędownicy procesu pokojowego i wojna w Gazie   Flatow   2024-01-11
Dlaczego chrześcijańscy przywódcy ignorują ataki na swoją społeczność   Tawil   2024-01-10
Masha Gessen, lub, ври, да знай же меру   Fitzgerald   2024-01-09
Dla mediów terroryści Hamasu to duchy   Bard   2024-01-06
Izrael ma nie tylko armię najbardziej moralną, ale także najbardziej przejrzystą     2024-01-06
Krytycy Izraela po prostu nie chcą, aby Izrael zwyciężył   Tobin   2024-01-05
Kto popiera Hamas?   Dershowitz   2024-01-04
Nie ma „upokorzonej izraelskiej męskości”   Chesler   2024-01-02
Nie ma porównania pomiędzy przemocą palestyńską i żydowską na Zachodnim Brzegu     2024-01-02
Odzyskanie romantyzmu naszej sprawy   Greenfield   2023-12-28
Przyszła strategia ekonomiczna dla pokoju   Mahjar-Barducci   2023-12-25
“Przebudzenie” zagraża amerykańskim Żydom   Tobin   2023-12-23
Dziesięć podstawowych faktów na temat wojny z Hamasem, o których media nie mówią     2023-12-23
Zakazanie przez Bidena prawa wjazdu do USA dla „stosujących przemoc osadników” izraelskich zablokowałby tych, którzy po prostu nie zgadzają się z jego polityką   Kontorovich   2023-12-21
Wojna w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie   Koraszewski   2023-12-20
Czy dysonans poznawczy Bidena może pozwolić Izraelowi wygrać wojnę?   Tobin   2023-12-19
Dlaczego islamiści roszczą sobie prawa do ziemi niemuzułmańskiej?   Bulut   2023-12-18
Polityka tożsamości i zaburzenia kognitywne   Koraszewski   2023-12-18
Symfoniczna wersja terroru   Taheri   2023-12-15
Wsparcie dla terroru: jak terroryści wykorzystują organizacje humanitarne   i Nathaniel Rabkin   2023-12-14
Zdumiewająca naiwność Izraelofobów. Zachodnie oburzenie wywołane wyłapywaniem przez IDF podejrzanych członków Hamasu jest absurdalnym kwiecistym moralizowaniem.   O'Neill   2023-12-13
Redaktor kuwejckiej gazety: Hamas powinien być ścigany sądownie za śmierć i zniszczenie, jakie ściągnął na Gazańczyków atakiem z 7 października     2023-12-11
Tak daleko, tak blisko   Koraszewski   2023-12-10
Za kulisami Human Rights Watch: nienawiść i korupcjaPamięci Roberta Bernsteina, założyciela Human Rights Watch   Steinberg   2023-12-09
Najnowszy hit Pallywoodu. Jak usłużne relacje mediów o „zbombardowaniu” szpitala Al-Ahli promowały propagandę Hamasu   Landes   2023-12-07
Nagroda Nobla za terror i inne absurdy   Fernandez   2023-12-06
Gaza – kto z kim walczy i w imię czego?   Koraszewski   2023-12-05
Unia Europejska jest wspólnikiem Iranu   Rafizadeh   2023-12-05
W  Betlejem Boże Narodzenie zostało odwołane , a winni są Żydzi.     2023-12-04
Porażka zachodniego feminizmu, kiedy jest najbardziej potrzebny   Chesler   2023-12-04
Huti: kim są i dlaczego atakują Izrael?   Flatow   2023-12-03
Krótka historia długiej odpowiedzialności zbiorowej   Koraszewski   2023-12-02
Dlaczego Arabowie “zdradzili” Palestyńczyków   Toameh   2023-12-01
Coleman Hughes atakuje porównania między Palestyńczykami a walką Czarnych o wolność w Afryce Południowej i w Ameryce   Coyne   2023-12-01
Prawdziwi eksperci prawa międzynarodowego są zgodni: Hamas jest winny zbrodni wojennych i niemal na pewno ludobójstwa. Ale media ignorują ten przekaz     2023-11-30
Czerwony Krzyż po raz kolejny zawodzi Żydów   Bard   2023-11-28
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw” oznacza terroryzm   Greenfield   2023-11-27
Niebezpieczne fantazje Bidena o państwie palestyńskim   Tobin   2023-11-26
Nie, Joe. Powierzenie ONZ odpowiedzialności za Gazę byłoby kiepskim dowcipem   Kontorovich   2023-11-24
Nagroda administracji Bidena dla Iranu w wysokości 10 miliardów dolarów: tylko małe podziękowanie za zorganizowanie wojny, zranienie 56 żołnierzy amerykańskich i próbę wypędzenia USA z Bliskiego Wschodu.   Rafizadeh   2023-11-23
Gaza moja miłość   Koraszewski   2023-11-22
Oszczerstwa o popełnianiu „ludobójstwa przez Izrael mają na celu usprawiedliwienie ewentualnego prawdziwego ludobójstwa na Żydach     2023-11-21
Dlaczego Palestyńczycy nie chcą rządzić Gazą?   Abdul-Hussain   2023-11-18
Gaza, islam i Zachód   Smith   2023-11-17
Pora, żeby Biden publicznie przyznał, że jest to wojna irańskich mułłów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym   Rafizadeh   2023-11-15
Amerykański front   Rosenthal   2023-11-07
Antonio Guterres nie jest najgorszym sekretarzem generalnym w historii ONZ, ale jest w czołówce   Fitzgerald   2023-11-04
Normalizacja barbarzyństwa. Społeczeństwa, które rezygnują z wolności, wkrótce zobaczą, że zastąpiła ją przemoc.   O'Neill   2023-11-03
Zamknięcie granicy przez Egipt stanowi naruszenie prawa międzynarodowego   Kontorovich   2023-11-01
Po masakrze Żydów przeprowadzonej przez Hamas „GUARDIAN” nienawidzi Żydów jeszcze bardziej   Levick   2023-10-30
Egipt i Jordania odmawiają ratowania palestyńskiego życia     2023-10-28
Wielki Zderzacz Andronów   Koraszewski   2023-10-26
Lepsze pytanie: czego prawo międzynarodowe wymaga od reszty świata w sprawie Hamasu?   Amos   2023-10-25
Właśnie przeczytałem Idź i wróć człowiekiem   Kalwas   2023-10-24
Piekło wojen miejskich nie jest unikalne dla Gazy   Brincka   2023-10-23
Kto i jak współczuje Palestyńczykom?   Koraszewski   2023-10-21
Czy powinniśmy pomagać Palestyńczykom w Gazie?   Destexhe   2023-10-18
Przyzwoici liberałowie mogą wyrządzić więcej szkody niż demonstranci popierający Hamas   Tobin   2023-10-15
List otwarty do redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego   Koraszewski   2023-10-15
Najważniejsza zmiana w świecie arabskim od końca kolonializmu     2023-10-06
ONZ musi zakończyć wykluczanie Tajwanu — zanim będzie za późno   Jacoby   2023-10-05
Zakrzykiwanie cywilizowanego dialogu   Chesler   2023-10-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


&#8222;Choroba&#8221; przywrócona przez Putina


&#8222;Przebudzeni&#8221;


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk