Prawda

Piątek, 19 kwietnia 2019 - 14:40

« Poprzedni Następny »


Tysiące muzułmańskich kobiet zgwałconych, torturowanych, zabitych w syryjskich więzieniach. Gdzie są media, ONZ, grupy „praw człowieka”?


Bassam Tawil 2019-04-04

Palestyńskie kobiety trzymane w syryjskich więzieniach, poddane gwałtom i różnym torturom, są ofiarami palestyńskich przywódców, którzy wydają się dbać jedynie o swoje konta bankowe i swoje posady. (Zdjęcie: iStock. Zdjęcie nie przedstawia żadnej osoby z tego artykułu.)
Palestyńskie kobiety trzymane w syryjskich więzieniach, poddane gwałtom i różnym torturom, są ofiarami palestyńskich przywódców, którzy wydają się dbać jedynie o swoje konta bankowe i swoje posady. (Zdjęcie: iStock. Zdjęcie nie przedstawia żadnej osoby z tego artykułu.)

Palestyńskie kobiety w Syrii nie miały powodu do świętowania Międzynarodowego Dnia Kobiet, wydarzenia obchodzonego na całym świecie 8 marca. Podczas gdy w wielu krajach kobiety świętowały, raport opublikowany przez Grupę Działania na rzecz Palestyńczyków w Syrii ujawnił, że 107 palestyńskich kobiet jest przetrzymywanych w ciężkich warunkach w syryjskich więzieniach.

Palestyńskie kobiety, według tej Grupy Działania, zostały aresztowane przez syryjskie władze na początku wojny domowej w Syrii w 2011 roku. „Syryjskie siły bezpieczeństwa nadal trzymają dziesiątki palestyńskich kobiet od początku wojny w Syrii” - powiedziała Grupa. Badacze Grupy powiedzieli, że udało im się udokumentować sprawy 107 palestyńskich kobiet, które nadal są w więzieniu; 44 z Damaszku, 12 z miasta Homs, cztery z miasta Daraa i 41 z różnych części Syrii.  


Wśród więźniarek są studentki, aktywistki i matki, niektóre, jak czytamy w raporcie, zostały zamknięte razem ze swoimi dziećmi. „Świadectwa kilku kobiet, które zostały zwolnione z więzienia, potwierdzają, że były poddane rozmaitego rodzaju torturom z rąk syryjskich pracowników sił bezpieczeństwa - informuje raport. – Warto zanotować, że palestyńskie kobiety w Syrii były poddane aresztowaniom, porwaniom, zabijaniu i okaleczaniu w wyniku konfliktu w Syrii, który wybuchł w marcu 2011 roku”.  


Inny raport tej samej Grupy ujawnił, że od 2011 roku 34 palestyńskie kobiety zmarły w więzieniu w wyniku tortur. W sumie 570 Palestyńczyków, włącznie z kobietami, dziećmi i starcami, zmarło w syryjskich więzieniach od początku wojny domowej, mówi raport.


Inna statystyka pokazuje, że w sumie 484 palestyńskie kobiety zostały zabite w Syrii podczas walk między różnymi rywalizującymi stronami: 240 w wyniku ostrzału, 68 z braku opieki medycznej i blokady narzuconej przez armię syryjską na obóz uchodźców Jarmouk w pobliżu Damaszku, 28 od kul snajperów, 37 w wybuchach bomb, 24 przez zastrzelenie, 26 przez utopienie i pięć, które poddano doraźnej egzekucji na placach publicznych.


Według Grupy w sumie 3920 Palestyńczyków zabito w Syrii od początku wojny domowej w 2011 roku. Kolejni 317 Palestyńczycy są zaginieni, a 1734 Palestyńczyków znajduje się w różnych więzieniach rządu syryjskiego.  


Niedawny raport tureckiej agencji informacyjnej Anadolu informuje, że także syryjskie kobiety są torturowane i gwałcone w syryjskich więzieniach. Anadolu mówi, że 13 500 kobiet aresztowanych przez władze syryjskie było w więzieniu ofiarami tortur i gwałtów. Obecnie, według tego raportu, w więzieniach syryjskich znajduje się siedem tysięcy kobiet.  


Jedna z byłych więźniarek o imieniu Rana powiedziała, że kiedy była w więzieniu, syryjscy oficerowie bezpieczeństwa spalili żywcem kobietę i jej córkę, które były trzymane w pobliskiej celi. Mówiła też o dwóch innych kobietach z miasta Aleppo, które były gwałcone przez strażników więziennych. Powiedziała, że ją samą trzymano w małej celi razem z 15 innymi kobietami, które były poddawane rozmaitym torturom.  

Dwa lata temu 18-letnia Palestynka o imieniu Huda mówiła, że była wielokrotnie gwałcona podczas pobytu w więzieniu. Powiedziała, że aresztowali ją członkowie palestyńskiej grupy terrorystycznej, Front Ludowy-Dowództwo Ogólne, milicję, która współpracuje z władzami syryjskimi, u wejścia do obozu Jarmouk, gdzie mieszka. Zanim przekazali ją Syryjczykom jej palestyńscy porywacze torturowali ją i trzy inne Palestynki, które aresztowali.  


"[Syryjscy] przesłuchujący wypytywali mnie o tożsamość kobiet i mężczyzn w obozie Jarmouk... Kiedy mówiłam, że ich nie znam, bili mnie, i dawali wstrząsy elektryczne. Gwałcili mnie przez 15 dni. Czasami byłam gwałcona ponad 10 razy dziennie przez różnych oficerów i strażników”.


W swoim świadectwie Huda powiedziała, że zaszła w ciążę w wyniku gwałtów, ale poroniła po pobiciu.

"Bardzo krwawiłam i straciłam przytomność… Gwałcenie więźniarek było powszechne. Jedna kobieta próbowała kilka razy popełnić samobójstwo i waliła głową o mur w celi. Za każdym razem na godziny traciła przytomność”.

Podczas uwięzienia, powiedziała Huda, była świadkiem sprawy 20-letniej kobiety, która także zaszła w ciążę w wyniku wielokrotnych gwałtów:

"Po porodzie nie mogła znieść widoku niemowlęcia ani jego bliskości w celi… Nie mogła znieść płaczu niemowlęcia, więc próbowała je zabić, żeby go więcej nie widzieć. Kilka dni później strażnik więzienny przyszedł i zabrał niemowlę”.

Straszny los palestyńskich kobiet w Syrii jest sprawą, która nie wydaje się kłopotać palestyńskich przywódców na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy. Ci przywódcy są zbyt zajęci walką i podżeganiem do przemocy przeciwko sobie wzajemnie, przeciwko Izraelowi i USA. Całkowicie zapomnieli o cierpieniach ich ludzi w arabskim kraju, w Syrii.


Ostatnio rywalizacja między frakcją Fatah, która rządzi Autonomią Palestyńską na Zachodnim Brzegu, a Hamasem w Strefie Gazy, osiągnęła nowe wyżyny, szczególnie po tym, jak Hamas podobno połamał kości dziesiątkom funkcjonariuszy i zwolenników Fatahu w Strefie Gazy.  


Hamas oskarżył Fatah o to, że stoi za niedawnymi protestami przeciwko trudnościom ekonomicznym w Strefie Gazy. Jako część starań o zdławienie protestów Hamas wysłał siły bezpieczeństwa na ulice, by łamały ręce i nogi protestującym. Jedną z ofiar był Atef Abu Seif, rzecznik Fatahu w Strefie Gazy, którego porwano i ciężko pobito. Jest w poważnym stanie, z połamanymi rękoma i nogami. Fatah mówi, że za tym atakiem stał Hamas.  


Funkcjonariusze Fatahu zareagowali na rozprawę Hamasu z nimi przez nazwanie Hamasu organizacją terrorystyczną i porównanie go do sił bezpieczeństwa tajnej policji nazistowskich Niemiec, do Gestapo. Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas także zareagował z furią na tę rozprawę z jego zwolennikami w Strefie Gazy. Hamas, powiedział, ”skończy na śmietniku historii”.


Ostatnią rzeczą, o jaką dbają palestyńskie kobiety w Syrii, jest spór między Fatahem a Hamasem. Te kobiety, które doznają gwałtów i rozmaitych tortur w syryjskich więzieniach, są ofiarami złych przywódców palestyńskich, którzy wydają się dbać jedynie o swoje konta bankowe i swoje stanowiska. Ani jeden przedstawiciel Fatahu lub Hamasu – lub Organizacji Narodów Zjednoczonych, lub zachodnich tak zwanych grup „praw człowieka” – nie przemówił w obronie palestyńskich kobiet w Syrii. Dlaczego mieliby, skoro wszystko, co robią, to wzajemne obrzucanie się błotem, a równocześnie podżeganie przeciwko Izraelowi i USA?


Thousands of Muslim Women Raped, Tortured, Killed in Syrian Prisons

Gatestone Institute, 25 marca 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1271 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Cierpienia ludności Gazy   Kedar   2019-04-18
Dyplomaci w ONZ dokonują antysemickich czynów   Gerstenfeld   2019-04-16
Dlaczego Palestyńczycy uciekają z Libanu   Toameh   2019-04-14
Powodzie, mułłowie i Kopciuszek w kamaszach   Taheri   2019-04-12
“Dla jednego terrorysta…” – fragment książki   Landes   2019-04-12
Milan Kundera ostrzegał nas przed historyczną amnezją. Teraz widzimy ją znowu.   Morrison   2019-04-11
Morderstwa w Christchurch: prawdziwi współsprawcy   Milliere   2019-04-10
Zbrodnie Zachodu wobec prześladowanych mniejszości na Bliskim Wschodzie   Bergman   2019-04-09
Tysiące muzułmańskich kobiet zgwałconych, torturowanych, zabitych w syryjskich więzieniach. Gdzie są media, ONZ, grupy „praw człowieka”?   Tawil   2019-04-04
Inne porozumienie w sprawie pokoju   Toameh   2019-04-02
Wielka Brytania delegalizuje Hezbollah   Bergman   2019-04-01
Hamed Abdel-Samad o lewicy: Rasism niskich oczekiwań; Oni traktują muzułmanów jak małpy w zoo     2019-03-31
Turcja: Dziesiątki tysięcy ściganych sądownie za „obrażenie” Erdoğana   Bulut   2019-03-30
Fronda: „Brawo Polska - Wzgórza Golan nie dla Izraela!!!”   Koraszewski   2019-03-29
Podtrzymywanie palestyńskiej ”narracji”   Bergman   2019-03-28
Dla BBC nikab to „symbol buntu”   Pearson   2019-03-27
Zastraszony "New York Times" opublikował kłamstwa o ”większość Arabów usuniętych siłą z ich domów w Jaffie”     2019-03-26
To jeszcze nie apokalipsa   Jacoby   2019-03-25
Kolonialne pochodzenie sympatii do ”Żon ISIS”   Frantzman   2019-03-25
Izrael kontra jego wrogowie w Europie   Blum   2019-03-23
Janczarzy silnej tożsamości, czyli więź społeczna i grupy odniesienia   Koraszewski   2019-03-16
Amnesty International narzeka na sytuację, którą pomogła stworzyć   Flatow   2019-03-16
Badanie – nadal nie ma związku między autyzmem a szczepionką MMR   Novella   2019-03-15
Każdego dnia jedenastu chrześcijan zostaje zabitych za swoją wiarę   Ibrahim   2019-03-15
Julian Baggini: Jak możemy nadal podziwiać postaci z przeszłości, które były ksenofobami   Coyne   2019-03-13
Czy jest miejsce dla energii odnawialnej?   Novella   2019-03-11
Kto pomoże uratować Jazydów?   Saleh   2019-03-11
Były sobie drzewa   Ferus   2019-03-10
Dlaczego energia odnawialna nie może uratować planety   Shellenberger   2019-03-09
Zjednoczony Kościół Chrystusa niesprawiedliwie atakuje Izrael   MacEoin   2019-03-09
Putin wchodzi do klubu oszukanych przez mułłów   Taheri   2019-03-08
Oburzenie w Syrii i Iraku, że  członkowie isis są na Zachodzie traktowani jak znakomitości   Frantzman   2019-03-06
Nie widzimy lasu zza drzew   Lomborg   2019-03-05
Polowanie na Benjamina Netanjahu   Rosenthal   2019-03-04
Europa: Próba legitymizacji irańskiego reżimu   Meotti   2019-03-01
Turcja: Jednoczenie ”Armii Islamu”, by pokonać pewien kraj   Bulut   2019-02-27
Żydzi powinni móc mieszkać wszędzie   Maroun   2019-02-26
Filipiny: chrześcijanie mordowani, bomby w kościołach   Ibrahim   2019-02-21
40. rocznica Islamskiej Republiki Iranu   Rafizadeh   2019-02-21
Ludzie, którzy twierdza, że „Palestyna jest kwestią rasowej sprawiedliwości”, są prawdziwymi rasistami     2019-02-20
Unia Europejska wchodzi w kompletny orwellizm   Bergman   2019-02-19
Amerykanin w Warszawie i kilka uwag o historii   Koraszewski   2019-02-18
Fikcyjny Abbas jest wymówką, by patrzeć w inną stronę   Maroun   2019-02-18
To nie okupacja zabiła Ori Ansbacher   Yemini   2019-02-17
TIPH i groźby: tymczasowe i permanentne   Collins   2019-02-13
Kiedy Ameryka porzuci Afganistan, zapłacą za to kobiety   Chesler   2019-02-13
Dlaczego Teheran przekracza tylko „różowe linie”   Taheri   2019-02-12
Żydowski głos w Organizacji Narodów Zjednoczonych   Rogatchi   2019-02-11
Dlaczego Palestyńczycy sprzeciwiają się antyirańskiej koalicji   Toameh   2019-02-10
“Palestyński rząd” umiera, oksymoron się rodzi   Flatow   2019-02-08
Jeszcze Polska nie zginęła, czyli byle do wiosny   Koraszewski   2019-02-08
Nowy rok, ta sama stara Turcja   Bekdil   2019-02-05
Co kogo rani i jak mocno?   Koraszewski   2019-02-02
Niesprawiedliwy system sprawiedliwości Turcji: atak na ormiańskiego posła   Bulut   2019-02-01
Organizacja założona, by informować o więźniach sumienia, apeluje do  naszych sumień, by nie kupować u Żyda     2019-01-31
Co to znaczy, że jestem humanistą   Igwe   2019-01-30
Obiektyw Matti Friedmana i syzyfowe błoto   Rosenthal   2019-01-30
Pierwsza Żydówka, jaką spotkałem w Iranie   Rafizadeh   2019-01-29
Gdzie są granice nienawiści?   Koraszewski   2019-01-28
Termity, bigoci i GOAT: racjonalizacja współudziału w antysemityzmie   Dershowitz   2019-01-28
Antysemickie tworzenie stereotypów Żydów przez Palestyńczyków   Tavil   2019-01-25
Czy Rashida Tlaib jest winna bigoterii?    Dershowitz   2019-01-22
W poszukiwaniu mądrego…   Koraszewski   2019-01-22
Rząd USA odmawia ujawnienia antyizraelskiego podżegania w palestyńskich podręcznikach szkolnych   Bedein   2019-01-20
Nowe ”Monachium” Europy: Iran   Meotti   2019-01-16
Inna intersekcjonalność: ofiary islamu   Levin   2019-01-13
Pozostawianie ubogich tego świata w ciemności jest niemoralne   Lonborg   2019-01-12
Refleksje wokół kontrowersji na University of Michigan   Landes   2019-01-11
Dzieci Rewolucji Kulturalnej   Banker   2019-01-11
Duch pionierski Palestyńczyków   Shaw   2019-01-09
Jesteś tym, co czytasz, czego słuchasz, co  oglądasz   Koraszewski   2019-01-04
Polska - Szwecja - Ukraina   Garczyński-Gąssowski   2019-01-03
Przemysł produkcji kłamstw   Herf   2019-01-01
Romantyczna sztuka nierządu   Koraszewski   2018-12-31
Odpowiedź Mariam Barghouti, której ”Forward” nie wydrukuje   Landes   2018-12-29
Litera środowiskowej narracji, czy duch prawdy?   Koraszewski   2018-12-27
 Szpital za pokojową nagrodę Nobla   Frantzman   2018-12-26
Arabski historyk przyznaje, że nie ma palestyńskiego narodu   Bergman   2018-12-25
Zapomnij o rozwiązaniu w postaci dwóch państw: nieszablonowe myślenie o konflikcie izraelsko-palstyńskim     2018-12-21
Nowy wspaniały świat, czyli ludzie w sieci   Koraszewski   2018-12-20
Nowa Inkwizycja   Glick   2018-12-20
Młodzież pyta, prezydent Egiptu odpowiada     2018-12-19
Nowa cenzura, czyli powrót Policji Myśli?   Chesler   2018-12-18
Terror zapłatą za ludzkie zachowania   Flatow   2018-12-16
Zabijanie żydowskich dzieci!   Sherman   2018-12-13
Dlaczego prasa zwraca mniejszą uwagę na mordowanie dziennikarzy nie nazywających się Chaszodżdżi   Baum   2018-12-12
Ciemności znowu kryją ziemię   Koraszewski   2018-12-11
Palestyńczycy, o których nikt nie mówi   Tawil   2018-12-09
ONZ odrzuca rezolucję potępiającą terroryzm Hamasu   Koraszewski   2018-12-08
Sprawa palestyńska jest „islamska”     2018-12-07
Gdzie był UNIFIL, kiedy Hezbollah kopał tunel terroru?   Amos   2018-12-06
Pryncypialność i elastyczność w rozwiązywaniu problemów społecznych   Koraszewski   2018-12-05
Kindertransport – okazjonalna wielkoduszność   Gur   2018-12-04
List dra Denisa MacEoina do Edinburgh University Students' Association   MacEoin   2018-12-02
"Palestyna" urojona   Chesler   2018-12-01
Izrael i Jazydzi   Frantzman   2018-11-29
Nowy niebezpieczny zakręt Unii Europejskiej   Murray   2018-11-27
Kochaj Bliźniego   Lewin   2018-11-26
Żydzi Afryki Północnej pod rządami muzułmańskimi   Blum   2018-11-25
Jak saudyjskie „dary" dla amerykańskich uniwersytetów wybielają religię   Ibrahim   2018-11-23

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamiki


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk