Prawda

Środa, 19 czerwca 2019 - 07:09

« Poprzedni Następny »


Tysiące muzułmańskich kobiet zgwałconych, torturowanych, zabitych w syryjskich więzieniach. Gdzie są media, ONZ, grupy „praw człowieka”?


Bassam Tawil 2019-04-04

Palestyńskie kobiety trzymane w syryjskich więzieniach, poddane gwałtom i różnym torturom, są ofiarami palestyńskich przywódców, którzy wydają się dbać jedynie o swoje konta bankowe i swoje posady. (Zdjęcie: iStock. Zdjęcie nie przedstawia żadnej osoby z tego artykułu.)
Palestyńskie kobiety trzymane w syryjskich więzieniach, poddane gwałtom i różnym torturom, są ofiarami palestyńskich przywódców, którzy wydają się dbać jedynie o swoje konta bankowe i swoje posady. (Zdjęcie: iStock. Zdjęcie nie przedstawia żadnej osoby z tego artykułu.)

Palestyńskie kobiety w Syrii nie miały powodu do świętowania Międzynarodowego Dnia Kobiet, wydarzenia obchodzonego na całym świecie 8 marca. Podczas gdy w wielu krajach kobiety świętowały, raport opublikowany przez Grupę Działania na rzecz Palestyńczyków w Syrii ujawnił, że 107 palestyńskich kobiet jest przetrzymywanych w ciężkich warunkach w syryjskich więzieniach.

Palestyńskie kobiety, według tej Grupy Działania, zostały aresztowane przez syryjskie władze na początku wojny domowej w Syrii w 2011 roku. „Syryjskie siły bezpieczeństwa nadal trzymają dziesiątki palestyńskich kobiet od początku wojny w Syrii” - powiedziała Grupa. Badacze Grupy powiedzieli, że udało im się udokumentować sprawy 107 palestyńskich kobiet, które nadal są w więzieniu; 44 z Damaszku, 12 z miasta Homs, cztery z miasta Daraa i 41 z różnych części Syrii.  


Wśród więźniarek są studentki, aktywistki i matki, niektóre, jak czytamy w raporcie, zostały zamknięte razem ze swoimi dziećmi. „Świadectwa kilku kobiet, które zostały zwolnione z więzienia, potwierdzają, że były poddane rozmaitego rodzaju torturom z rąk syryjskich pracowników sił bezpieczeństwa - informuje raport. – Warto zanotować, że palestyńskie kobiety w Syrii były poddane aresztowaniom, porwaniom, zabijaniu i okaleczaniu w wyniku konfliktu w Syrii, który wybuchł w marcu 2011 roku”.  


Inny raport tej samej Grupy ujawnił, że od 2011 roku 34 palestyńskie kobiety zmarły w więzieniu w wyniku tortur. W sumie 570 Palestyńczyków, włącznie z kobietami, dziećmi i starcami, zmarło w syryjskich więzieniach od początku wojny domowej, mówi raport.


Inna statystyka pokazuje, że w sumie 484 palestyńskie kobiety zostały zabite w Syrii podczas walk między różnymi rywalizującymi stronami: 240 w wyniku ostrzału, 68 z braku opieki medycznej i blokady narzuconej przez armię syryjską na obóz uchodźców Jarmouk w pobliżu Damaszku, 28 od kul snajperów, 37 w wybuchach bomb, 24 przez zastrzelenie, 26 przez utopienie i pięć, które poddano doraźnej egzekucji na placach publicznych.


Według Grupy w sumie 3920 Palestyńczyków zabito w Syrii od początku wojny domowej w 2011 roku. Kolejni 317 Palestyńczycy są zaginieni, a 1734 Palestyńczyków znajduje się w różnych więzieniach rządu syryjskiego.  


Niedawny raport tureckiej agencji informacyjnej Anadolu informuje, że także syryjskie kobiety są torturowane i gwałcone w syryjskich więzieniach. Anadolu mówi, że 13 500 kobiet aresztowanych przez władze syryjskie było w więzieniu ofiarami tortur i gwałtów. Obecnie, według tego raportu, w więzieniach syryjskich znajduje się siedem tysięcy kobiet.  


Jedna z byłych więźniarek o imieniu Rana powiedziała, że kiedy była w więzieniu, syryjscy oficerowie bezpieczeństwa spalili żywcem kobietę i jej córkę, które były trzymane w pobliskiej celi. Mówiła też o dwóch innych kobietach z miasta Aleppo, które były gwałcone przez strażników więziennych. Powiedziała, że ją samą trzymano w małej celi razem z 15 innymi kobietami, które były poddawane rozmaitym torturom.  

Dwa lata temu 18-letnia Palestynka o imieniu Huda mówiła, że była wielokrotnie gwałcona podczas pobytu w więzieniu. Powiedziała, że aresztowali ją członkowie palestyńskiej grupy terrorystycznej, Front Ludowy-Dowództwo Ogólne, milicję, która współpracuje z władzami syryjskimi, u wejścia do obozu Jarmouk, gdzie mieszka. Zanim przekazali ją Syryjczykom jej palestyńscy porywacze torturowali ją i trzy inne Palestynki, które aresztowali.  


"[Syryjscy] przesłuchujący wypytywali mnie o tożsamość kobiet i mężczyzn w obozie Jarmouk... Kiedy mówiłam, że ich nie znam, bili mnie, i dawali wstrząsy elektryczne. Gwałcili mnie przez 15 dni. Czasami byłam gwałcona ponad 10 razy dziennie przez różnych oficerów i strażników”.


W swoim świadectwie Huda powiedziała, że zaszła w ciążę w wyniku gwałtów, ale poroniła po pobiciu.

"Bardzo krwawiłam i straciłam przytomność… Gwałcenie więźniarek było powszechne. Jedna kobieta próbowała kilka razy popełnić samobójstwo i waliła głową o mur w celi. Za każdym razem na godziny traciła przytomność”.

Podczas uwięzienia, powiedziała Huda, była świadkiem sprawy 20-letniej kobiety, która także zaszła w ciążę w wyniku wielokrotnych gwałtów:

"Po porodzie nie mogła znieść widoku niemowlęcia ani jego bliskości w celi… Nie mogła znieść płaczu niemowlęcia, więc próbowała je zabić, żeby go więcej nie widzieć. Kilka dni później strażnik więzienny przyszedł i zabrał niemowlę”.

Straszny los palestyńskich kobiet w Syrii jest sprawą, która nie wydaje się kłopotać palestyńskich przywódców na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy. Ci przywódcy są zbyt zajęci walką i podżeganiem do przemocy przeciwko sobie wzajemnie, przeciwko Izraelowi i USA. Całkowicie zapomnieli o cierpieniach ich ludzi w arabskim kraju, w Syrii.


Ostatnio rywalizacja między frakcją Fatah, która rządzi Autonomią Palestyńską na Zachodnim Brzegu, a Hamasem w Strefie Gazy, osiągnęła nowe wyżyny, szczególnie po tym, jak Hamas podobno połamał kości dziesiątkom funkcjonariuszy i zwolenników Fatahu w Strefie Gazy.  


Hamas oskarżył Fatah o to, że stoi za niedawnymi protestami przeciwko trudnościom ekonomicznym w Strefie Gazy. Jako część starań o zdławienie protestów Hamas wysłał siły bezpieczeństwa na ulice, by łamały ręce i nogi protestującym. Jedną z ofiar był Atef Abu Seif, rzecznik Fatahu w Strefie Gazy, którego porwano i ciężko pobito. Jest w poważnym stanie, z połamanymi rękoma i nogami. Fatah mówi, że za tym atakiem stał Hamas.  


Funkcjonariusze Fatahu zareagowali na rozprawę Hamasu z nimi przez nazwanie Hamasu organizacją terrorystyczną i porównanie go do sił bezpieczeństwa tajnej policji nazistowskich Niemiec, do Gestapo. Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas także zareagował z furią na tę rozprawę z jego zwolennikami w Strefie Gazy. Hamas, powiedział, ”skończy na śmietniku historii”.


Ostatnią rzeczą, o jaką dbają palestyńskie kobiety w Syrii, jest spór między Fatahem a Hamasem. Te kobiety, które doznają gwałtów i rozmaitych tortur w syryjskich więzieniach, są ofiarami złych przywódców palestyńskich, którzy wydają się dbać jedynie o swoje konta bankowe i swoje stanowiska. Ani jeden przedstawiciel Fatahu lub Hamasu – lub Organizacji Narodów Zjednoczonych, lub zachodnich tak zwanych grup „praw człowieka” – nie przemówił w obronie palestyńskich kobiet w Syrii. Dlaczego mieliby, skoro wszystko, co robią, to wzajemne obrzucanie się błotem, a równocześnie podżeganie przeciwko Izraelowi i USA?


Thousands of Muslim Women Raped, Tortured, Killed in Syrian Prisons

Gatestone Institute, 25 marca 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1309 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Zakrywanie kultury, żeby ”nie urazić”   Meotti   2019-06-18
Dlaczego geje stają po stronie kultur, które ich mordują?   Rosenthal   2019-06-17
Szanse rozmowy o prawdziwym arabsko-izraelskim pokoju na konferencji w Bahrajnie   Bryen   2019-06-16
Palestyńczyk wbija nóż i natychmiast pojawiają się usprawiedliwienia   Flatow   2019-06-15
Oczywiście Palestyńczycy nie potrafią się rządzić. Bowiem w rzeczywistości nie chcą zbudować państwa – chcą zniszczyć inne państwo     2019-06-11
(Niezbyt) ukryte manipulacje mediów   Cohen   2019-06-10
Nigdy więcej   Lewin   2019-06-10
Rezerwiści na służbie walczą o Izrael na amerykańskich kampusach uniwersyteckich   Greenfield   2019-06-09
Biały terroryzm on line: identyfikowanie potencjalnych zagrożeń   Michael Davis   2019-06-08
Problem w Niemczech jest większy niż ”jarmułka”   Tobin   2019-06-08
Świat jest dziwaczny, skoro jedynym człowiekiem, który naprawdę próbuje pomóc Palestyńczykom, jest Jared Kushner – a wszyscy inni są przeciwko     2019-06-07
Dlaczego ”New York Times” próbuje storpedować plan pokojowy Trumpa?   Dershowitz   2019-06-04
Długie życie Roberta Bernsteina   Koraszewski   2019-06-03
WHO, Francja i flirtowanie z antysemityzmem   Yemini   2019-06-02
Dlaczego Palestyńczycy są tak przeciwni „Umowie Stulecia”?   Kedar   2019-06-01
Nowa lista Hamasu ze ”zdrajcami”   Toameh   2019-05-31
Akademicka wolność dla mnie, ale nie dla ciebie   Altabef   2019-05-29
Zbrodnia wojenna!: umieszczenie karteczki w Ścianie Zachodniej   Dershowitz   2019-05-28
Socjalizm to paskudna rzecz   Koraszewski   2019-05-27
Czy powinniśmy porównywać Indie i Izrael?   Julius   2019-05-27
Dajcie pokojowi szansę!   Tsalic   2019-05-26
Jak palestyńscy przywódcy karzą pacjentów   Tawil   2019-05-25
Jaka przyszłość czeka amerykańskich Żydów   Rosenthal   2019-05-24
Imigracja, czyli jak współczuć i być mądrym   Koraszewski   2019-05-23
Iran otrzymał status państwa nuklearnego   Yigal Carmon   2019-05-22
Flirty UE z Ligą Arabską   Bergman   2019-05-19
Coraz węższy, zaściankowy pryzmat dziennikarstwa   Murray   2019-05-16
Kiedy ajatollah rozgrywa swojego  dżokera   Taheri   2019-05-15
”Pinkwashing” i Izrael: jak działać przeciwko własnym, najlepszym interesom   MacEoin   2019-05-14
Sankcje USA nałożone na mułłów działają   Rafizadeh   2019-05-11
Czyje to było zwycięstwo?   Skalski   2019-05-11
Największy zdecentralizowany pomnik pamięci na świecie   Gross   2019-05-03
Raport o naszym niewstąpieniu do Unii   Ferus   2019-05-01
Unicestwienie chrześcijańskiego życia i ludzi: gdzie jest oburzenie Zachodu?   Meotti   2019-04-30
Niemiecki rząd: antyizraelski i proirański   Frank   2019-04-28
Dajmy priorytet zapobieganiu przemocy domowej   Lomborg   2019-04-25
Wzgórza Golan i głębie hipokryzji   Mor   2019-04-24
Naród Islamu i ”społeczna sprawiedliwość” kobiet   MacEoin   2019-04-22
Cierpienia ludności Gazy   Kedar   2019-04-18
Dyplomaci w ONZ dokonują antysemickich czynów   Gerstenfeld   2019-04-16
Dlaczego Palestyńczycy uciekają z Libanu   Toameh   2019-04-14
Powodzie, mułłowie i Kopciuszek w kamaszach   Taheri   2019-04-12
“Dla jednego terrorysta…” – fragment książki   Landes   2019-04-12
Milan Kundera ostrzegał nas przed historyczną amnezją. Teraz widzimy ją znowu.   Morrison   2019-04-11
Morderstwa w Christchurch: prawdziwi współsprawcy   Milliere   2019-04-10
Zbrodnie Zachodu wobec prześladowanych mniejszości na Bliskim Wschodzie   Bergman   2019-04-09
Tysiące muzułmańskich kobiet zgwałconych, torturowanych, zabitych w syryjskich więzieniach. Gdzie są media, ONZ, grupy „praw człowieka”?   Tawil   2019-04-04
Inne porozumienie w sprawie pokoju   Toameh   2019-04-02
Wielka Brytania delegalizuje Hezbollah   Bergman   2019-04-01
Hamed Abdel-Samad o lewicy: Rasism niskich oczekiwań; Oni traktują muzułmanów jak małpy w zoo     2019-03-31
Turcja: Dziesiątki tysięcy ściganych sądownie za „obrażenie” Erdoğana   Bulut   2019-03-30
Fronda: „Brawo Polska - Wzgórza Golan nie dla Izraela!!!”   Koraszewski   2019-03-29
Podtrzymywanie palestyńskiej ”narracji”   Bergman   2019-03-28
Dla BBC nikab to „symbol buntu”   Pearson   2019-03-27
Zastraszony "New York Times" opublikował kłamstwa o ”większość Arabów usuniętych siłą z ich domów w Jaffie”     2019-03-26
To jeszcze nie apokalipsa   Jacoby   2019-03-25
Kolonialne pochodzenie sympatii do ”Żon ISIS”   Frantzman   2019-03-25
Izrael kontra jego wrogowie w Europie   Blum   2019-03-23
Janczarzy silnej tożsamości, czyli więź społeczna i grupy odniesienia   Koraszewski   2019-03-16
Amnesty International narzeka na sytuację, którą pomogła stworzyć   Flatow   2019-03-16
Badanie – nadal nie ma związku między autyzmem a szczepionką MMR   Novella   2019-03-15
Każdego dnia jedenastu chrześcijan zostaje zabitych za swoją wiarę   Ibrahim   2019-03-15
Julian Baggini: Jak możemy nadal podziwiać postaci z przeszłości, które były ksenofobami   Coyne   2019-03-13
Czy jest miejsce dla energii odnawialnej?   Novella   2019-03-11
Kto pomoże uratować Jazydów?   Saleh   2019-03-11
Były sobie drzewa   Ferus   2019-03-10
Dlaczego energia odnawialna nie może uratować planety   Shellenberger   2019-03-09
Zjednoczony Kościół Chrystusa niesprawiedliwie atakuje Izrael   MacEoin   2019-03-09
Putin wchodzi do klubu oszukanych przez mułłów   Taheri   2019-03-08
Oburzenie w Syrii i Iraku, że  członkowie isis są na Zachodzie traktowani jak znakomitości   Frantzman   2019-03-06
Nie widzimy lasu zza drzew   Lomborg   2019-03-05
Polowanie na Benjamina Netanjahu   Rosenthal   2019-03-04
Europa: Próba legitymizacji irańskiego reżimu   Meotti   2019-03-01
Turcja: Jednoczenie ”Armii Islamu”, by pokonać pewien kraj   Bulut   2019-02-27
Żydzi powinni móc mieszkać wszędzie   Maroun   2019-02-26
Filipiny: chrześcijanie mordowani, bomby w kościołach   Ibrahim   2019-02-21
40. rocznica Islamskiej Republiki Iranu   Rafizadeh   2019-02-21
Ludzie, którzy twierdza, że „Palestyna jest kwestią rasowej sprawiedliwości”, są prawdziwymi rasistami     2019-02-20
Unia Europejska wchodzi w kompletny orwellizm   Bergman   2019-02-19
Amerykanin w Warszawie i kilka uwag o historii   Koraszewski   2019-02-18
Fikcyjny Abbas jest wymówką, by patrzeć w inną stronę   Maroun   2019-02-18
To nie okupacja zabiła Ori Ansbacher   Yemini   2019-02-17
TIPH i groźby: tymczasowe i permanentne   Collins   2019-02-13
Kiedy Ameryka porzuci Afganistan, zapłacą za to kobiety   Chesler   2019-02-13
Dlaczego Teheran przekracza tylko „różowe linie”   Taheri   2019-02-12
Żydowski głos w Organizacji Narodów Zjednoczonych   Rogatchi   2019-02-11
Dlaczego Palestyńczycy sprzeciwiają się antyirańskiej koalicji   Toameh   2019-02-10
“Palestyński rząd” umiera, oksymoron się rodzi   Flatow   2019-02-08
Jeszcze Polska nie zginęła, czyli byle do wiosny   Koraszewski   2019-02-08
Nowy rok, ta sama stara Turcja   Bekdil   2019-02-05
Co kogo rani i jak mocno?   Koraszewski   2019-02-02
Niesprawiedliwy system sprawiedliwości Turcji: atak na ormiańskiego posła   Bulut   2019-02-01
Organizacja założona, by informować o więźniach sumienia, apeluje do  naszych sumień, by nie kupować u Żyda     2019-01-31
Co to znaczy, że jestem humanistą   Igwe   2019-01-30
Obiektyw Matti Friedmana i syzyfowe błoto   Rosenthal   2019-01-30
Pierwsza Żydówka, jaką spotkałem w Iranie   Rafizadeh   2019-01-29
Gdzie są granice nienawiści?   Koraszewski   2019-01-28
Termity, bigoci i GOAT: racjonalizacja współudziału w antysemityzmie   Dershowitz   2019-01-28
Antysemickie tworzenie stereotypów Żydów przez Palestyńczyków   Tavil   2019-01-25
Czy Rashida Tlaib jest winna bigoterii?    Dershowitz   2019-01-22

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Biły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzm


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk