Prawda

Piątek, 18 października 2019 - 10:52

« Poprzedni Następny »


Tysiące muzułmańskich kobiet zgwałconych, torturowanych, zabitych w syryjskich więzieniach. Gdzie są media, ONZ, grupy „praw człowieka”?


Bassam Tawil 2019-04-04

Palestyńskie kobiety trzymane w syryjskich więzieniach, poddane gwałtom i różnym torturom, są ofiarami palestyńskich przywódców, którzy wydają się dbać jedynie o swoje konta bankowe i swoje posady. (Zdjęcie: iStock. Zdjęcie nie przedstawia żadnej osoby z tego artykułu.)
Palestyńskie kobiety trzymane w syryjskich więzieniach, poddane gwałtom i różnym torturom, są ofiarami palestyńskich przywódców, którzy wydają się dbać jedynie o swoje konta bankowe i swoje posady. (Zdjęcie: iStock. Zdjęcie nie przedstawia żadnej osoby z tego artykułu.)

Palestyńskie kobiety w Syrii nie miały powodu do świętowania Międzynarodowego Dnia Kobiet, wydarzenia obchodzonego na całym świecie 8 marca. Podczas gdy w wielu krajach kobiety świętowały, raport opublikowany przez Grupę Działania na rzecz Palestyńczyków w Syrii ujawnił, że 107 palestyńskich kobiet jest przetrzymywanych w ciężkich warunkach w syryjskich więzieniach.

Palestyńskie kobiety, według tej Grupy Działania, zostały aresztowane przez syryjskie władze na początku wojny domowej w Syrii w 2011 roku. „Syryjskie siły bezpieczeństwa nadal trzymają dziesiątki palestyńskich kobiet od początku wojny w Syrii” - powiedziała Grupa. Badacze Grupy powiedzieli, że udało im się udokumentować sprawy 107 palestyńskich kobiet, które nadal są w więzieniu; 44 z Damaszku, 12 z miasta Homs, cztery z miasta Daraa i 41 z różnych części Syrii.  


Wśród więźniarek są studentki, aktywistki i matki, niektóre, jak czytamy w raporcie, zostały zamknięte razem ze swoimi dziećmi. „Świadectwa kilku kobiet, które zostały zwolnione z więzienia, potwierdzają, że były poddane rozmaitego rodzaju torturom z rąk syryjskich pracowników sił bezpieczeństwa - informuje raport. – Warto zanotować, że palestyńskie kobiety w Syrii były poddane aresztowaniom, porwaniom, zabijaniu i okaleczaniu w wyniku konfliktu w Syrii, który wybuchł w marcu 2011 roku”.  


Inny raport tej samej Grupy ujawnił, że od 2011 roku 34 palestyńskie kobiety zmarły w więzieniu w wyniku tortur. W sumie 570 Palestyńczyków, włącznie z kobietami, dziećmi i starcami, zmarło w syryjskich więzieniach od początku wojny domowej, mówi raport.


Inna statystyka pokazuje, że w sumie 484 palestyńskie kobiety zostały zabite w Syrii podczas walk między różnymi rywalizującymi stronami: 240 w wyniku ostrzału, 68 z braku opieki medycznej i blokady narzuconej przez armię syryjską na obóz uchodźców Jarmouk w pobliżu Damaszku, 28 od kul snajperów, 37 w wybuchach bomb, 24 przez zastrzelenie, 26 przez utopienie i pięć, które poddano doraźnej egzekucji na placach publicznych.


Według Grupy w sumie 3920 Palestyńczyków zabito w Syrii od początku wojny domowej w 2011 roku. Kolejni 317 Palestyńczycy są zaginieni, a 1734 Palestyńczyków znajduje się w różnych więzieniach rządu syryjskiego.  


Niedawny raport tureckiej agencji informacyjnej Anadolu informuje, że także syryjskie kobiety są torturowane i gwałcone w syryjskich więzieniach. Anadolu mówi, że 13 500 kobiet aresztowanych przez władze syryjskie było w więzieniu ofiarami tortur i gwałtów. Obecnie, według tego raportu, w więzieniach syryjskich znajduje się siedem tysięcy kobiet.  


Jedna z byłych więźniarek o imieniu Rana powiedziała, że kiedy była w więzieniu, syryjscy oficerowie bezpieczeństwa spalili żywcem kobietę i jej córkę, które były trzymane w pobliskiej celi. Mówiła też o dwóch innych kobietach z miasta Aleppo, które były gwałcone przez strażników więziennych. Powiedziała, że ją samą trzymano w małej celi razem z 15 innymi kobietami, które były poddawane rozmaitym torturom.  

Dwa lata temu 18-letnia Palestynka o imieniu Huda mówiła, że była wielokrotnie gwałcona podczas pobytu w więzieniu. Powiedziała, że aresztowali ją członkowie palestyńskiej grupy terrorystycznej, Front Ludowy-Dowództwo Ogólne, milicję, która współpracuje z władzami syryjskimi, u wejścia do obozu Jarmouk, gdzie mieszka. Zanim przekazali ją Syryjczykom jej palestyńscy porywacze torturowali ją i trzy inne Palestynki, które aresztowali.  


"[Syryjscy] przesłuchujący wypytywali mnie o tożsamość kobiet i mężczyzn w obozie Jarmouk... Kiedy mówiłam, że ich nie znam, bili mnie, i dawali wstrząsy elektryczne. Gwałcili mnie przez 15 dni. Czasami byłam gwałcona ponad 10 razy dziennie przez różnych oficerów i strażników”.


W swoim świadectwie Huda powiedziała, że zaszła w ciążę w wyniku gwałtów, ale poroniła po pobiciu.

"Bardzo krwawiłam i straciłam przytomność… Gwałcenie więźniarek było powszechne. Jedna kobieta próbowała kilka razy popełnić samobójstwo i waliła głową o mur w celi. Za każdym razem na godziny traciła przytomność”.

Podczas uwięzienia, powiedziała Huda, była świadkiem sprawy 20-letniej kobiety, która także zaszła w ciążę w wyniku wielokrotnych gwałtów:

"Po porodzie nie mogła znieść widoku niemowlęcia ani jego bliskości w celi… Nie mogła znieść płaczu niemowlęcia, więc próbowała je zabić, żeby go więcej nie widzieć. Kilka dni później strażnik więzienny przyszedł i zabrał niemowlę”.

Straszny los palestyńskich kobiet w Syrii jest sprawą, która nie wydaje się kłopotać palestyńskich przywódców na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy. Ci przywódcy są zbyt zajęci walką i podżeganiem do przemocy przeciwko sobie wzajemnie, przeciwko Izraelowi i USA. Całkowicie zapomnieli o cierpieniach ich ludzi w arabskim kraju, w Syrii.


Ostatnio rywalizacja między frakcją Fatah, która rządzi Autonomią Palestyńską na Zachodnim Brzegu, a Hamasem w Strefie Gazy, osiągnęła nowe wyżyny, szczególnie po tym, jak Hamas podobno połamał kości dziesiątkom funkcjonariuszy i zwolenników Fatahu w Strefie Gazy.  


Hamas oskarżył Fatah o to, że stoi za niedawnymi protestami przeciwko trudnościom ekonomicznym w Strefie Gazy. Jako część starań o zdławienie protestów Hamas wysłał siły bezpieczeństwa na ulice, by łamały ręce i nogi protestującym. Jedną z ofiar był Atef Abu Seif, rzecznik Fatahu w Strefie Gazy, którego porwano i ciężko pobito. Jest w poważnym stanie, z połamanymi rękoma i nogami. Fatah mówi, że za tym atakiem stał Hamas.  


Funkcjonariusze Fatahu zareagowali na rozprawę Hamasu z nimi przez nazwanie Hamasu organizacją terrorystyczną i porównanie go do sił bezpieczeństwa tajnej policji nazistowskich Niemiec, do Gestapo. Prezydent Autonomii Palestyńskiej, Mahmoud Abbas także zareagował z furią na tę rozprawę z jego zwolennikami w Strefie Gazy. Hamas, powiedział, ”skończy na śmietniku historii”.


Ostatnią rzeczą, o jaką dbają palestyńskie kobiety w Syrii, jest spór między Fatahem a Hamasem. Te kobiety, które doznają gwałtów i rozmaitych tortur w syryjskich więzieniach, są ofiarami złych przywódców palestyńskich, którzy wydają się dbać jedynie o swoje konta bankowe i swoje stanowiska. Ani jeden przedstawiciel Fatahu lub Hamasu – lub Organizacji Narodów Zjednoczonych, lub zachodnich tak zwanych grup „praw człowieka” – nie przemówił w obronie palestyńskich kobiet w Syrii. Dlaczego mieliby, skoro wszystko, co robią, to wzajemne obrzucanie się błotem, a równocześnie podżeganie przeciwko Izraelowi i USA?


Thousands of Muslim Women Raped, Tortured, Killed in Syrian Prisons

Gatestone Institute, 25 marca 2019

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Bassam Tawil

Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1392 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Palestyńczycy kradną elektryczność, a potem winią Izrael   Tawil   2019-10-18
Syryjskiej wojny domowej nie wywołała zmiana klimatu   Lomborg   2019-10-17
Syzyf znowu marzy   Landes   2019-10-16
Gra Teheranu w ciuciubabkę   Taheri   2019-10-15
BDS: odporny na rozsądek i wiedzę   MacEoin   2019-10-14
ISIS wraca pod skrzydła Turcji   Coughlin   2019-10-13
Pierwsze dymy w następnej wojnie bliskowschodniej   Frantzman   2019-10-12
Walczyli obok USA przez pięć lat, żeby zbombardował ich sojusznik USA z NATO   Frantzman   2019-10-11
Powrót nieumiarkowanych katolików i innych   Koraszewski   2019-10-09
Lekcje z północnej Syrii   Spyer   2019-10-09
Czy palestyńscy przywódcy chcą lepszego życia dla swojej ludności?   Toameh   2019-10-08
Rosjanie i Polacy raz jeszcze   i Andrzej Koraszewski   2019-10-07
Trzech skrajnie prawicowych przywódców zamierza stworzyć telewizję „zwalczającą islamofobię”   Frantzman   2019-10-07
Czy regulowanie antysemityzmu na kampusach jest cenzurą?   Tobin   2019-10-05
Turcja: Alarmująca rozprawa z dziennikarzami, rozpaczliwy apel do ONZ   Bulut   2019-10-03
Co następne dla Turcji? Broń jądrowa!   Bekdil   2019-10-01
Kolejne palestyńskie oszczerstwo o Izraelu i Żydach   Tawil   2019-09-29
Dlaczego Egipt nie chce pomóc Gazie   Toameh   2019-09-25
Kiedy muzułmanie prześladują gejów, jest to wina Żydów   Greenfield   2019-09-24
Jak despoci interpretują umowy z Zachodem   Tawil   2019-09-22
Dlaczego Arabowie nienawidzą Palestyńczyków   Toameh   2019-09-20
Brexit i jego efekty na Bliskim Wschodzie   Gross   2019-09-17
Dlaczego Izraelczycy nigdy nie zapomnieli swojego 9/11   Tobin   2019-09-16
Palestyńczycy: ofiary arabskiej dyskryminacji i rasizmu   Toameh   2019-09-09
Izraelczycy, Palestyńczycy i ”Love Island”   Tsalic   2019-09-08
Negocjacje USA-Taliban: śmiertelna pułapka Kataru   Carmon   2019-09-07
Niebezpieczny stalinizm „przebudzonych” na skrajnej lewicy   Dershowitz   2019-09-07
Czego amerykańscy Żydzi nie rozumieją o BDS   Greenfield   2019-09-06
Odwaga twierdzenia, że nie wszystkie kultury są równe   Hill   2019-09-05
Globalna nieodpowiedzialność: brak procesów ISIS za zbrodnie wojenne   Frantzman   2019-09-04
Czy Autonomia Palestyńska przygotowuje kolejną intifadę?   Tawil   2019-09-02
BBC przedstawia Izrael jako kraj, którego armia krzywdzi palestyńskie dzieci   Plosker   2019-08-29
Muzułmanie przeciwko antysemityzmowi   MacEoin   2019-08-28
W Absurdystanie bez zmian   Koraszewski   2019-08-27
Jak TRUMP rozpoczął wojnę domową między Hamasem a agendą ONZ   Greenfield   2019-08-27
Najdłużej istniejąca teoria spiskowa   MacEoin   2019-08-26
Dlaczego zachodni lewicowcy uwielbiają prawicowych ekstremistów za granicą?   Frantzman   2019-08-26
Iran: chłostanie martwego osła jest daremne   Taheri   2019-08-25
Palestyńczycy: co jest złego w budowaniu szpitala?   Tawil   2019-08-21
Czy Izrael jest państwem bliskowschodnim?   Koraszewski   2019-08-19
Czy Palestyńczycy w Gazie mogą zbuntować się przeciwko Hamasowi?   Toameh   2019-08-18
Chińczycy trzymają się mocno   Koraszewski   2019-08-17
Najnowszy horror ONZ: ignorowani uchodźcy chrześcijańscy   Bulut   2019-08-16
Państwo, naród, społeczeństwo   Koraszewski   2019-08-15
Zaślepienie w sprawie muzułmańskiego antysemityzmu   Julius   2019-08-15
Polowania na czarownice wymagają międzynarodowego działania   Igwe   2019-08-13
"Sprawiedliwość" jest dla lewicy antyizraelskim wytrychem. Nie ma nic wspólnego z prawdziwą sprawiedliwością.     2019-08-12
Barack Obama i ludobójstwa    Isaac   2019-08-10
Słabość cywilizacji i zderzenie barbarii z barbarią   Koraszewski   2019-08-09
Demon ISIS jest w nas wszystkich     2019-08-09
Coraz groźniejszy impas między cywilizacjami   MacEoin   2019-08-07
Dlaczego Palestyńczycy zaatakowali Saudyjczyka?   Toameh   2019-08-03
Jordania podziela obawy Izraela   Koraszewski   2019-08-02
Schadenfreude i skandal w UNRWA   Blum   2019-08-01
Szczęśliwe zakończenie dramatów palestyńczyka prześladowanego za uratowanie rannych Żydów   Blum   2019-07-31
Jordania, pokój i jak niewiele się naprawdę zmieniło   Roth   2019-07-30
Demaskowanie oszukańczych organizacji praw człowieka   Gerstenfeld   2019-07-24
Biafra kiedyś i w przyszłości?   Fitzgerald   2019-07-24
W BDS nie chodzi o bojkot. Chodzi o zamianę Izraela w państwo pariasa.     2019-07-23
Kocha, lubi, szanuje   Koraszewski   2019-07-22
Pora, by Europa przebolała ”najgorszą możliwą umowę”   Coughlin   2019-07-21
Zamienianie Holocaustu w metaforę   Greenfield   2019-07-20
Tylko nie nazywaj jej palestyńską Arabką!   Flatow   2019-07-19
Trzy „nie”, które ustawiły Bliski Wschód na drodze konfliktu   Lipman   2019-07-18
USA i Iran: Co NIE jest mądrą polityką   Rafizadeh   2019-07-16
Dziesięciolecia szczucia na brytyjskich Żydów   Collier   2019-07-16
Zbadaj swoje przesądy   Koraszewski   2019-07-15
"Hamas nie boi się wyborów"   Toameh   2019-07-14
Niemcy: niektóre mowy nienawiści są ”równiejsze od innych”   Bergman   2019-07-12
Słowa Lindy Sarsour, „Jezus był Palestyńczykiem”, ignorują żydowską historię   Frantzman   2019-07-10
Niemcy, które zbroiły Saddama Husajna, mówią, że państwo kurdyjskie zaszkodzi pokojowi   Frantzman   2019-07-09
Palestyńska bieda: kto nie ma udziału w bogactwie?     2019-07-08
Afryka: alarmujący wzrost prześladowań chrześcijan   Bulut   2019-07-07
Palestyńska wojna z przedsiębiorcami   Tawil   2019-07-06
Nie potrzebujemy żadnej edukacji   Collins   2019-07-02
Czy zbliża się wielka wojna?   Koraszewski   2019-07-01
Abstrakcyjna ludzka godność   Ferus   2019-06-30
Moje świadectwo o reparacjach za niewolnictwo   Hughes   2019-06-29
Pamięć o Jazydach i Lalisz w Światowy Dzień Uchodźcy   Frantzman   2019-06-28
Bahrajn dowodzi raz jeszcze: jeśli ”pokój” nie jest etapem do zniszczenia Izraela, to palestyńscy przywódcy nie są zainteresowani     2019-06-27
Nowa kultura politycznej przemocy w Turcji   Bekdil   2019-06-23
Zły sen Arabów: absorbowanie Palestyńczyków   Toameh   2019-06-21
Podtrzymuję to, co napisałam o „Palestynie”   Chesler   2019-06-20
Zakrywanie kultury, żeby ”nie urazić”   Meotti   2019-06-18
Dlaczego geje stają po stronie kultur, które ich mordują?   Rosenthal   2019-06-17
Szanse rozmowy o prawdziwym arabsko-izraelskim pokoju na konferencji w Bahrajnie   Bryen   2019-06-16
Palestyńczyk wbija nóż i natychmiast pojawiają się usprawiedliwienia   Flatow   2019-06-15
Oczywiście Palestyńczycy nie potrafią się rządzić. Bowiem w rzeczywistości nie chcą zbudować państwa – chcą zniszczyć inne państwo     2019-06-11
(Niezbyt) ukryte manipulacje mediów   Cohen   2019-06-10
Nigdy więcej   Lewin   2019-06-10
Rezerwiści na służbie walczą o Izrael na amerykańskich kampusach uniwersyteckich   Greenfield   2019-06-09
Biały terroryzm on line: identyfikowanie potencjalnych zagrożeń   Michael Davis   2019-06-08
Problem w Niemczech jest większy niż ”jarmułka”   Tobin   2019-06-08
Świat jest dziwaczny, skoro jedynym człowiekiem, który naprawdę próbuje pomóc Palestyńczykom, jest Jared Kushner – a wszyscy inni są przeciwko     2019-06-07
Dlaczego ”New York Times” próbuje storpedować plan pokojowy Trumpa?   Dershowitz   2019-06-04
Długie życie Roberta Bernsteina   Koraszewski   2019-06-03
WHO, Francja i flirtowanie z antysemityzmem   Yemini   2019-06-02
Dlaczego Palestyńczycy są tak przeciwni „Umowie Stulecia”?   Kedar   2019-06-01
Nowa lista Hamasu ze ”zdrajcami”   Toameh   2019-05-31
Akademicka wolność dla mnie, ale nie dla ciebie   Altabef   2019-05-29

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk