Prawda

Wtorek, 29 listopada 2022 - 03:05

« Poprzedni Następny »


To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh


David Collier 2022-06-27

Zrzut z ekranu
Zrzut z ekranu

Wczoraj „New York Times” opublikował wyniki swojego śledztwa w sprawie zabójstwa Shireen Abu Akleh. Twierdzą, że prawdopodobnie izraelski żołnierz oddał strzał, który ją zabił. W zeszłym miesiącu napisałem artykuł o odrażającym śledztwie CNN w tej sprawie, którego haniebnym wnioskiem było, że Izrael zastrzelił ją celowo. „Washington Post” również przeprowadził śledztwo w sprawie zabójstwa. Podobnie zrobił Bellingcat.

 

Wszystkie podstawowe prawdy pozostają takie same. Żaden z tych raportów nie zawierał analizy kryminologicznej rzeczywistej kuli, która zabiła dziennikarkę. Czemu? Ponieważ Palestyńczycy nie chcą, tej kuli udostępnić.


Na razie Palestyńczycy wykorzystują w pełni doskonały scenariusz. Wszyscy i tak obwiniają Izrael, a historia przeciąga się z miesiąca na miesiąc. W końcu, jeśli Palestyńczycy są pewni, że izraelski żołnierz oddał strzał, mogą nawet przedstawić kulę do inspekcji – w ten sposób „udowadniając”, że Izrael to zrobił i tworząc całą nową serię historii „mieliśmy rację” w międzynarodowych mediach. Oczywiście, jeśli Palestyńczycy mają jakiekolwiek wątpliwości co do tego, co naprawdę się wydarzyło, nie odważą się zaryzykować.

 

Być może zastrzelił ją izraelski żołnierz. Takie rzeczy mogą się zdarzyć i zdarzają się podczas wymiany ognia. Nie o to chodzi. Pozostaje problem, że Izrael nie może mieć pewności, więc jest zakładnikiem Palestyńczyków, którzy korzystają z pustki informacyjnej, którą stworzyli.

 

Z jednej strony mamy główne media, które starają się tworzyć niekończące się doniesienia o zabójstwie, z drugiej Żydzi nie mogą zrobić nic, poza wskazywaniem na słabości wszystkich tych śledztw.

 

Żydom zawsze zostaje rozpaczliwa walka w rogu, zamiast wskazywać na rażącą dyskryminację, która ich tam zapędziła.

 

To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh. Prawdziwe pytanie brzmi: dlaczego obserwujemy niekończący się strumień bezsensownych dochodzeń w sprawie tego akurat incydentu? Ta irracjonalna obsesja, która otacza jej śmierć, jest zakorzeniona w wyjątkowości, dyskryminacji, rażących uprzedzeniach i antysemityzmie. Aby to podkreślić, chcę tylko, przedstawić ludzi, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście  – i nigdy nie usłyszycie:


Ricardo Alcides Avila


26 maja dziennikarz Ricardo Alcides Avila jechał ze swojego domu w Santa Cruz do pracy w Choluteca w Hondurasie. Został postrzelony w głowę. Policja uznała zastrzelenie dziennikarza za „zwykłą napaść kryminalną”. Jednak ten, kto go zastrzelił, nie tknął jego pieniędzy, plecaka, kluczyków, telefonu ani motocykla. Zabójca, kimkolwiek był, chciał tylko śmierci tego dziennikarza.

 

Jest on czwartym dziennikarzem zabitym w Hondurasie w tym roku. UNESCO potępiło zabójstwo i wezwało do wszczęcia śledztwa.


Subhash Kumar Mahto


Sześć dni wcześniej, 20 maja, dziennikarz Subhash Kumar Mahto został zastrzelony, kiedy wraz z ojcem i innymi krewnymi wracał z kolacji w domu przyjaciela. Zginął w dzielnicy Begusarai w Bihar w Indiach. Uważa się, że dziennikarz znany ze swoich reportaży o lokalnych gangach mógł być na celowniku bandytów w wyniku swojej pracy. Komitet Ochrony DziennikarzyNUJ , Reporterzy bez Granic i UNESCO wezwali do przeprowadzenia śledztwa.


Frederic Leclerc-Imhoff


Dziennikarz Frederic Leclerc-Imhoff zginął w Ukrainie. Jego historia jest nieco inna, ponieważ prawdopodobnie widzieliście, jak wymieniono jego nazwisko w jakimś doniesieniu. Zginął 30 maja. Zachodnia prasa miała wszelkie powody do obsesji na jego punkcie (był białym Europejczykiem i prawdopodobnie został zabity przez arcywrogą Rosję). Ale nadal zainteresowanie było mizerne. CNN wspomniało o tym przez jeden dzień i zapomniałoNYT wspomniał o tym raz w swoich „Wiadomościach Europejskich”. Al-Jazeera również wspomniała o tym jeden raz. „Washington Post” publikował jeden artykuł. Nic dziwnego, że jego nazwisko w ogóle nie pojawia się na stronie Bellingcat. UNESCO wezwało do śledztwa w sprawie jego śmierci. Francja zażądała śledztwa w sprawie jego śmierci. Żadne z miejsc, która wykazują obsesję na punkcie zabójstwa Shireen Abu Akleh, nie zrobiło nic poza ziewnięciem.


Francisca Sandoval


Dziennikarka Francisca Sandoval została zastrzelona 1 maja. Leżała w stanie krytycznym w szpitalu przez 10 dni, zanim zmarła. Sandoval została zamordowana. Podczas protestu grupa mężczyzn otworzyła ogień po starciu z maszerującymi i kula przebiła wizjer Sandoval. Wygląda na to, że „New York Times” nawet nie poinformował o jej zabójstwie. Ani nie zrobił tego „Washington Post”. CNN opisało tę sprawę w jednym artykule na temat przemocy, kilka tygodni po jej śmierci. Reszta prasy anglojęzycznej jako całość już dawno zapomniała o tym zabójstwieUNESCO wezwało do przeprowadzenia dochodzenia.


Walka z rasizmem nie jest whataboutery – odwracaniem uwagi przez wskazywanie na inne sprawy


Wskazywanie innych wypadków, by pokazać obsesję i rasizm, nie jest odwracaniem uwagi – jest samą podstawą niemal każdego argumentu o rasizmie. Nienawiść do Żydów i wszelkie formy rasizmu niosą ze sobą dyskryminację.

 

Dlaczego czepiają się czarnego dziecka? Wskazywanie na inne awanturnicze, źle zachowujące się dzieci, które pozostają bezkarne, nie jest odwracaniem uwagi. W rzeczywistości oskarżenie o „odwracanie uwagi” jest często ostatnią, desperacką obroną rasisty. Używają go, ponieważ nie ma powodu – żadnego wyjaśnienia – poza samym rasizmem – dla ich działań – i po prostu nie mają innej obrony.


Dlaczego?


Poza przyjaciółmi rodziny i osobami bezpośrednio zaangażowanymi w powyższe historie nikt na świecie nie pamięta żadnego z tych nazwisk. Shireen Abu Akleh zostanie zapamiętana na zawsze. Tak jak Rachel Corrie i Muhammad al-Durrah.

 

Dlaczego? Dlaczego tragiczne zastrzelenie Shireen Abu Akleh spowodowało, że tak wiele głównych mediów w USA wydaje ogromne pieniądze na śledztwa, na które nigdy nie mogą znaleźć odpowiedzi?

 

Postrzelenie dziennikarza relacjonującego konflikt, choć tragiczne, nie jest wydarzeniem niezwykłym. Te media starały się wykorzystać okazję do demonizowania Izraela. Do przedstawiania Żydów jako zabójców – gorszych od wszystkich innych. Jako część narastającej atmosfery antysemityzmu, która rozprzestrzenia się na całym Zachodzie. Dlatego na zawsze zapamiętacie imię Shireen Abu Akleh. Będą nawet coroczne kampanie przypominające.

 

Ta obsesja mediów jest jedyną prawdziwą rzeczą z tej całej smutnej historii, którą poważnie należy zbadać. Ponieważ po raz kolejny Żydzi pozostają na ławie oskarżonych, zamiast wskazywać na rażącą dyskryminację, która ich tam wepchnęła.

 

This is not an article about Shireen Abu Akleh

Beyond the Great Divide, 21 czerwca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

David Collier – brytyjski badacz i publicysta.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2265 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Eureka! Odkryto arabskie lobby   Bard   2022-11-26
Stare irańskie hasło podbija świat   Taheri   2022-11-25
Nie, nierówności dochodów nie są najwyższe w historii. Są na historycznie niskim poziomie   Jacoby   2022-11-22
Porwanie studiów bliskowschodnich   i Alex Joffe   2022-11-20
Mistrzostwa świata w piłce nożnej i światowe rozgrywki   Collins   2022-11-19
Zabłąkane pociski: czego Ukraina (i Polska) mogą nauczyć się od Izraela   Frantzman   2022-11-18
Mroźna zima dla Europy: obwiniaj strategiczną ślepotę   Bekdil   2022-11-16
Thomas Friedman, zwolennik równego kopania wszystkiego, co izraelskie   Flatow   2022-11-14
Inwestowanie w naukę dla bezpieczeństwa żywnościowego w Afryce   Bafana   2022-11-14
Kapitalizm to dobra rzecz   Koraszewski   2022-11-12
Skuteczna walka ze skrajnym ubóstwem   Jacoby   2022-11-11
Zabijanie Lewiatana tysiącem ciosów   Taheri   2022-11-10
Krytyczna teoria rasy i antysemityzm   Levick   2022-11-10
Afrykańscy farmerzy zarobili około 282 miliony dolarów na GMO w 2020 roku – nowe badanie   Opoku   2022-11-09
Niebezpieczeństwo „śpiącej” umowy nuklearnej: silniejsza Rosja, Chiny, Korea Północna, Iran   Rafizadeh   2022-11-08
Refleksje o książce Roberta Spencera Who Lost Afghanistan?   Chesler   2022-11-08
Palestyńska walka o potrawy   Fitzgerald   2022-11-07
Arabowie o zachodniej hipokryzji w sprawie irańskich dronów     2022-11-07
Chaos tworzony przez moralistów na poziomie trzylatków   Tracinski   2022-11-04
Projektanci mody intelektualnej i ich klienci   Koraszewski   2022-11-02
Rewolucja w Iranie jest powstaniem, któremu przewodzą mniejszości etniczne   Mustafa   2022-11-01
Nadzieja w pesymizmie i rozsądku   Koraszewski   2022-10-31
Inna definicja antysemityzmu     2022-10-30
Czego Irańczycy chcą od Waszyngtonu   Taheri   2022-10-29
Zachód odwraca się plecami do prześladowanych chrześcijan, wita radykalnych muzułmanów   Ibrahim   2022-10-26
Opowieści byłego premiera kraju wielkości znaczka pocztowego   Koraszewski   2022-10-25
Odsłonić prawdziwe poglądy antysemitki   Kirchick   2022-10-22
Dzięki administracji Bidena Rosja i Iran są sobie bliższe niż kiedykolwiek   Rafizadeh   2022-10-21
Błąd „jeśli-to” powraca z pełną mocą z okazji umowy o granicy morskiej z Libanem     2022-10-14
Nowa bajka na zimę: “Europa jest ofiarą Amerykanów”   Godefridi   2022-10-12
Pan się myli, Panie Konstanty   Koraszewski   2022-10-12
Także dzisiaj niewolnictwo jest ogólnoświatową plagą   Jacoby   2022-10-11
FAIR – Fairness & Accuracy In Reporting – pokazuje skrajny brak szacunku wobec izraelskich Arabów     2022-10-09
Szef administracji Rady Praw Człowieka ONZ systematycznie naruszał zasady ONZ, ujawniają wycieki e-maili     2022-10-08
Czy Ilhan Omar lub Linda Sarsour dobrowolnie zdjęły hidżab w solidarności z irańskimi kobietami?   Chesler   2022-10-07
Rashida Tlaib, Jaskinia Lwa i wszechobecność nienawiści do Żydów ponad politycznymi podziałami (plus komiks)     2022-10-05
Dalekosiężne skutki śmierci Mahsy Amini   Mahmoud   2022-10-05
Jak USA roztrwoniły swoje strategiczne minerały   Bergman   2022-10-04
Główny nurt i władczyni pierścionka   Koraszewski   2022-10-03
Iran: dymiący wulkan   Taheri   2022-10-03
Iran kupił ponad milion hektarów ziemi w Wenezueli     2022-10-02
Wojownicy sprawiedliwości społecznej ignorują arabskich właścicieli niewolników   Bard   2022-10-01
Czy irański naród otrzyma wsparcie demokratycznego Zachodu?   Koraszewski   2022-09-30
Rosja i Iran: przyjaźń czy tylko partnerstwo?   Amos   2022-09-25
Niebezpieczne związki, czyli sojusze wiernych i niewiernych   Koraszewski   2022-09-24
Nierozwiązywalne konflikty na Bliskim Wschodzie   i Alberto M. Fernandez   2022-09-18
Trzecia droga skręca w prawo   Koraszewski   2022-09-17
Palestyńczycy i świat nie potrzebują jeszcze jednego, skorumpowanego, upadłego, terrorystycznego państwa arabskiego   Toameh   2022-09-17
Jak Zachód zbudował rosyjskiego wroga   Taheri   2022-09-16
Dlaczego ludzie nienawidzą?   Koraszewski   2022-09-15
Fundamentalna irracjonalność palestinizmu   Bellerose   2022-09-14
Administracja Bidena “zaniepokojona” izraelskimi rajdami na Zachodni Brzeg   Fitzgerald   2022-09-13
Departament Stanu traktuje śmierć Abu Akleh jako priorytet, ignorując śmierć Malki Roth   Meyers Epstein   2022-09-12
Kiedy niemieccy ekolodzy i rząd Putiuna mieli gorący romans   Godefridi   2022-09-12
Arabowie do Bidena: Nie podpisuj umowy z Iranem, doprowadzi to do wojny   Toameh   2022-09-10
Oni umarli wszyscy, my wszyscy żyjemy   Koraszewski   2022-09-09
Norwegia dostaje za swoje   Bawer   2022-09-08
Tragedia bez Żydów to żadna wiadomość   von Koningsveld   2022-09-06
A piecyk wciąż dymi   Koraszewski   2022-09-03
Co mają wspólnego Indianie Abenaki z Żydami oraz z firmą Ben &Jerry?   Amos   2022-09-02
Bejrut i Stalingrad Arabów   Fernandez   2022-08-30
Kto egzekwuje antysemickie prawa Autonomii Palestyńskiej dotyczące obrotu ziemią AP?   Hirsch   2022-08-29
Czego szef @UNRWA nie powiedział Radzie Bezpieczeństwa ONZ     2022-08-28
Burza w szklance wody, czy spór o fundamentalne zasady?   Koraszewski   2022-08-27
Kiedy krytyka George’a Sorosa jest antysemicka?     2022-08-25
Czy jest szansa na redukcję zatrudnienia w przemyśle wróżbiarskim?   Koraszewski   2022-08-24
Książka o niemieckich nazistach nad Nilem     2022-08-23
Podczas nadchodzącej sesji ONZ Palestyńczycy będą domagać się pełnego uznania „Państwa Palestyna”   Hirsch   2022-08-22
Tożsamość cała w skowronkach   Koraszewski   2022-08-20
Europejskie związki z NGO powiązanymi z palestyńskimi terrorem   i Liora Rosenblatt   2022-08-18
Jak “przebudzeni” wymazali w mediach klasę robotniczą i Żydów   Tobin   2022-08-17
Fałszywe oskarżenia i ideologiczne uprzedzenia   Steinberg   2022-08-17
Czym jest proporcjonalność w prawie międzynarodowym, gdy chodzi o Izrael?   Hirsch   2022-08-16
Palestyńczycy popełniają samobójstwa, podczas gdy ich przywódcy żyją w hotelach i willach   Toameh   2022-08-15
Dżihad i pokój, kiedy wyrosną gruszki na wierzbie   Blum   2022-08-13
O różnych formach oderwania od rzeczywistości   Koraszewski   2022-08-13
Biden i bardzo masochistyczny gwóźdź   Taheri   2022-08-12
Co zobaczył Seward w Jerozolimie   Jacoby   2022-08-09
Pandemia małpiego rozumu   Koraszewski   2022-08-08
Dlaczego zachodni dziennikarze omijają temat nepotyzmu i korupcji w Autonomii Palestyńskiej?   Fitzgerald   2022-08-07
Ekoekstremizm rzucił Sri Lankę na kolana   Ridley   2022-08-04
Zielone marzenia, inflacyjne realia   i Hügo Krüger   2022-08-03
Haniebna polityka Unii Europejskiej wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2022-08-02
Judaizm zasługuje na taki sam szacunek jak islam   Tobin   2022-07-31
Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści   Tawil   2022-07-29
Dyskryminacja z miłości i dobrego serca   Koraszewski   2022-07-29
Odkryte taśmy z wyznaniami Eichmanna   Jacoby   2022-07-27
Wycieczka Bidena do szpitala we wschodniej Jerozolimie   Fitzgerald   2022-07-24
Palestyńczycy robią pranie mózgu światu: mały przykład, który demaskuje cały przemysł palestyńskich kłamstw     2022-07-23
Obecność mitu pod strzechą i blachodachówką   Koraszewski   2022-07-23
Administracja Bidena: najbardziej przyjazna dla irańskich mułłów?   Rafizadeh   2022-07-22
Wyzwolenie Arabów z rąk globalnej lewicy   Mansour   2022-07-21
Biznes zawodowych „obrońców praw człowieka”   Koraszewski   2022-07-20
NATO w Madrycie: To nie będzie ostatni szantaż Erdoğana   Bekdil   2022-07-20
Palestyńskie tortury: raport dla ONZ     2022-07-19
UNRWA nadal uczy nienawiści, ale administracji Bidena to nie przeszkadza   Fitzgerald   2022-07-17
Od dziesięcioleci istnieje „Plan Marshalla” dla Palestyńczyków. Nie zadziałał     2022-07-16
Covid, wojna i inne troski   Koraszewski   2022-07-15
Strach i odraza w Iranie   Fitzgerald   2022-07-14
Biblia dla pana proboszcza   Kruk   2022-07-13

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk