Prawda

Niedziela, 7 sierpnia 2022 - 21:59

« Poprzedni Następny »


To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh


David Collier 2022-06-27

Zrzut z ekranu
Zrzut z ekranu

Wczoraj „New York Times” opublikował wyniki swojego śledztwa w sprawie zabójstwa Shireen Abu Akleh. Twierdzą, że prawdopodobnie izraelski żołnierz oddał strzał, który ją zabił. W zeszłym miesiącu napisałem artykuł o odrażającym śledztwie CNN w tej sprawie, którego haniebnym wnioskiem było, że Izrael zastrzelił ją celowo. „Washington Post” również przeprowadził śledztwo w sprawie zabójstwa. Podobnie zrobił Bellingcat.

 

Wszystkie podstawowe prawdy pozostają takie same. Żaden z tych raportów nie zawierał analizy kryminologicznej rzeczywistej kuli, która zabiła dziennikarkę. Czemu? Ponieważ Palestyńczycy nie chcą, tej kuli udostępnić.


Na razie Palestyńczycy wykorzystują w pełni doskonały scenariusz. Wszyscy i tak obwiniają Izrael, a historia przeciąga się z miesiąca na miesiąc. W końcu, jeśli Palestyńczycy są pewni, że izraelski żołnierz oddał strzał, mogą nawet przedstawić kulę do inspekcji – w ten sposób „udowadniając”, że Izrael to zrobił i tworząc całą nową serię historii „mieliśmy rację” w międzynarodowych mediach. Oczywiście, jeśli Palestyńczycy mają jakiekolwiek wątpliwości co do tego, co naprawdę się wydarzyło, nie odważą się zaryzykować.

 

Być może zastrzelił ją izraelski żołnierz. Takie rzeczy mogą się zdarzyć i zdarzają się podczas wymiany ognia. Nie o to chodzi. Pozostaje problem, że Izrael nie może mieć pewności, więc jest zakładnikiem Palestyńczyków, którzy korzystają z pustki informacyjnej, którą stworzyli.

 

Z jednej strony mamy główne media, które starają się tworzyć niekończące się doniesienia o zabójstwie, z drugiej Żydzi nie mogą zrobić nic, poza wskazywaniem na słabości wszystkich tych śledztw.

 

Żydom zawsze zostaje rozpaczliwa walka w rogu, zamiast wskazywać na rażącą dyskryminację, która ich tam zapędziła.

 

To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh. Prawdziwe pytanie brzmi: dlaczego obserwujemy niekończący się strumień bezsensownych dochodzeń w sprawie tego akurat incydentu? Ta irracjonalna obsesja, która otacza jej śmierć, jest zakorzeniona w wyjątkowości, dyskryminacji, rażących uprzedzeniach i antysemityzmie. Aby to podkreślić, chcę tylko, przedstawić ludzi, o których prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście  – i nigdy nie usłyszycie:


Ricardo Alcides Avila


26 maja dziennikarz Ricardo Alcides Avila jechał ze swojego domu w Santa Cruz do pracy w Choluteca w Hondurasie. Został postrzelony w głowę. Policja uznała zastrzelenie dziennikarza za „zwykłą napaść kryminalną”. Jednak ten, kto go zastrzelił, nie tknął jego pieniędzy, plecaka, kluczyków, telefonu ani motocykla. Zabójca, kimkolwiek był, chciał tylko śmierci tego dziennikarza.

 

Jest on czwartym dziennikarzem zabitym w Hondurasie w tym roku. UNESCO potępiło zabójstwo i wezwało do wszczęcia śledztwa.


Subhash Kumar Mahto


Sześć dni wcześniej, 20 maja, dziennikarz Subhash Kumar Mahto został zastrzelony, kiedy wraz z ojcem i innymi krewnymi wracał z kolacji w domu przyjaciela. Zginął w dzielnicy Begusarai w Bihar w Indiach. Uważa się, że dziennikarz znany ze swoich reportaży o lokalnych gangach mógł być na celowniku bandytów w wyniku swojej pracy. Komitet Ochrony DziennikarzyNUJ , Reporterzy bez Granic i UNESCO wezwali do przeprowadzenia śledztwa.


Frederic Leclerc-Imhoff


Dziennikarz Frederic Leclerc-Imhoff zginął w Ukrainie. Jego historia jest nieco inna, ponieważ prawdopodobnie widzieliście, jak wymieniono jego nazwisko w jakimś doniesieniu. Zginął 30 maja. Zachodnia prasa miała wszelkie powody do obsesji na jego punkcie (był białym Europejczykiem i prawdopodobnie został zabity przez arcywrogą Rosję). Ale nadal zainteresowanie było mizerne. CNN wspomniało o tym przez jeden dzień i zapomniałoNYT wspomniał o tym raz w swoich „Wiadomościach Europejskich”. Al-Jazeera również wspomniała o tym jeden raz. „Washington Post” publikował jeden artykuł. Nic dziwnego, że jego nazwisko w ogóle nie pojawia się na stronie Bellingcat. UNESCO wezwało do śledztwa w sprawie jego śmierci. Francja zażądała śledztwa w sprawie jego śmierci. Żadne z miejsc, która wykazują obsesję na punkcie zabójstwa Shireen Abu Akleh, nie zrobiło nic poza ziewnięciem.


Francisca Sandoval


Dziennikarka Francisca Sandoval została zastrzelona 1 maja. Leżała w stanie krytycznym w szpitalu przez 10 dni, zanim zmarła. Sandoval została zamordowana. Podczas protestu grupa mężczyzn otworzyła ogień po starciu z maszerującymi i kula przebiła wizjer Sandoval. Wygląda na to, że „New York Times” nawet nie poinformował o jej zabójstwie. Ani nie zrobił tego „Washington Post”. CNN opisało tę sprawę w jednym artykule na temat przemocy, kilka tygodni po jej śmierci. Reszta prasy anglojęzycznej jako całość już dawno zapomniała o tym zabójstwieUNESCO wezwało do przeprowadzenia dochodzenia.


Walka z rasizmem nie jest whataboutery – odwracaniem uwagi przez wskazywanie na inne sprawy


Wskazywanie innych wypadków, by pokazać obsesję i rasizm, nie jest odwracaniem uwagi – jest samą podstawą niemal każdego argumentu o rasizmie. Nienawiść do Żydów i wszelkie formy rasizmu niosą ze sobą dyskryminację.

 

Dlaczego czepiają się czarnego dziecka? Wskazywanie na inne awanturnicze, źle zachowujące się dzieci, które pozostają bezkarne, nie jest odwracaniem uwagi. W rzeczywistości oskarżenie o „odwracanie uwagi” jest często ostatnią, desperacką obroną rasisty. Używają go, ponieważ nie ma powodu – żadnego wyjaśnienia – poza samym rasizmem – dla ich działań – i po prostu nie mają innej obrony.


Dlaczego?


Poza przyjaciółmi rodziny i osobami bezpośrednio zaangażowanymi w powyższe historie nikt na świecie nie pamięta żadnego z tych nazwisk. Shireen Abu Akleh zostanie zapamiętana na zawsze. Tak jak Rachel Corrie i Muhammad al-Durrah.

 

Dlaczego? Dlaczego tragiczne zastrzelenie Shireen Abu Akleh spowodowało, że tak wiele głównych mediów w USA wydaje ogromne pieniądze na śledztwa, na które nigdy nie mogą znaleźć odpowiedzi?

 

Postrzelenie dziennikarza relacjonującego konflikt, choć tragiczne, nie jest wydarzeniem niezwykłym. Te media starały się wykorzystać okazję do demonizowania Izraela. Do przedstawiania Żydów jako zabójców – gorszych od wszystkich innych. Jako część narastającej atmosfery antysemityzmu, która rozprzestrzenia się na całym Zachodzie. Dlatego na zawsze zapamiętacie imię Shireen Abu Akleh. Będą nawet coroczne kampanie przypominające.

 

Ta obsesja mediów jest jedyną prawdziwą rzeczą z tej całej smutnej historii, którą poważnie należy zbadać. Ponieważ po raz kolejny Żydzi pozostają na ławie oskarżonych, zamiast wskazywać na rażącą dyskryminację, która ich tam wepchnęła.

 

This is not an article about Shireen Abu Akleh

Beyond the Great Divide, 21 czerwca 2022

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

David Collier – brytyjski badacz i publicysta.

 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2186 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Dlaczego zachodni dziennikarze omijają temat nepotyzmu i korupcji w Autonomii Palestyńskiej?   Fitzgerald   2022-08-07
Ekoekstremizm rzucił Sri Lankę na kolana   Ridley   2022-08-04
Zielone marzenia, inflacyjne realia   i Hügo Krüger   2022-08-03
Haniebna polityka Unii Europejskiej wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2022-08-02
Judaizm zasługuje na taki sam szacunek jak islam   Tobin   2022-07-31
Administracja Bidena finansuje antyizraelskie programy szkolne i propagandę nienawiści   Tawil   2022-07-29
Dyskryminacja z miłości i dobrego serca   Koraszewski   2022-07-29
Odkryte taśmy z wyznaniami Eichmanna   Jacoby   2022-07-27
Wycieczka Bidena do szpitala we wschodniej Jerozolimie   Fitzgerald   2022-07-24
Palestyńczycy robią pranie mózgu światu: mały przykład, który demaskuje cały przemysł palestyńskich kłamstw     2022-07-23
Obecność mitu pod strzechą i blachodachówką   Koraszewski   2022-07-23
Administracja Bidena: najbardziej przyjazna dla irańskich mułłów?   Rafizadeh   2022-07-22
Wyzwolenie Arabów z rąk globalnej lewicy   Mansour   2022-07-21
Biznes zawodowych „obrońców praw człowieka”   Koraszewski   2022-07-20
NATO w Madrycie: To nie będzie ostatni szantaż Erdoğana   Bekdil   2022-07-20
Palestyńskie tortury: raport dla ONZ     2022-07-19
UNRWA nadal uczy nienawiści, ale administracji Bidena to nie przeszkadza   Fitzgerald   2022-07-17
Od dziesięcioleci istnieje „Plan Marshalla” dla Palestyńczyków. Nie zadziałał     2022-07-16
Covid, wojna i inne troski   Koraszewski   2022-07-15
Strach i odraza w Iranie   Fitzgerald   2022-07-14
Biblia dla pana proboszcza   Kruk   2022-07-13
Jak naruszyliśmy standardy pewnej „społeczności”   Koraszewski   2022-07-12
Kto ukradł palestyńską ziemię? Jordania   Bard   2022-07-09
Śmierć dziennikarki, kim są winni?   Flatow   2022-07-07
Konformizm w domu wariatów jest strategią przetrwania   Koraszewski   2022-07-06
Wielka Brytania i jej polityka wobec Jerozolimy   Fitzgerald   2022-07-05
Wojny pełne błędnych kalkulacji   i Alberto M. Fernandez   2022-06-30
Najwspanialszy wynalazek ludzkości   Koraszewski   2022-06-30
Kraje arabskie ponownie odtrąciły UNRWA na konferencji o pomocy finansowej     2022-06-30
Sudan: Ludobójstwo, o którym nikt nie mówi   Rehov   2022-06-30
Monolog prowincjonalnego Hamleta   Kruk   2022-06-29
Niech już UNRWA wreszcie umrze   Blum   2022-06-29
Gdzie były media, kiedy niezależne dochodzenie uznało Amnesty International za organizację „instytucjonalnie rasistowską”?   von Koningsveld   2022-06-28
To nie jest artykuł o Shireen Abu Akleh   Collier   2022-06-27
W poszukiwaniu lekarstwa na obłęd   Koraszewski   2022-06-27
Amnesty International UK jest „instytucjonalnie rasistowska”, „kolonialistyczna” – a jej antysemityzm jest z tym ściśle powiązany     2022-06-25
Kiedy aktor jest aktorem   Jacoby   2022-06-24
Burzenie domów i zagarnianie ziemi, o których nikt nie mówi   Toameh   2022-06-23
Dziwaczna francuska sprawiedliwość   Carmon   2022-06-22
Turcja uderza na Irak, Syrię, Cypr i Grecję   Bulut   2022-06-21
Podcast "Guardiana": 34 minuty palestyńskiej propagandy udającej dziennikarstwo   Levick   2022-06-19
„Choroba” przywrócona przez Putina   Taheri   2022-06-18
Podsycanie urojeń Palestyńczyków   Bard   2022-06-18
Mało nas, mało nas do pieczenia chleba   Koraszewski   2022-06-17
Jak UE może chcieć bliższych więzi z Izraelem, finansując równocześnie terrorystyczne organizacje pozarządowe?   Deutsch   2022-06-16
Kilka słów do prezydenta Macrona: Sois Beau Et Tais-Toi   Fitzgerald   2022-06-15
Nuklearne zwycięstwo irańskich mułłów   Rafizadeh   2022-06-14
Co by było, gdyby Izrael traktował Amerykę tak, jak Ameryka traktuje Izrael?   Bard   2022-06-12
Iran: zbliża się lato gniewu   Taheri   2022-06-10
Alternatywny wszechświat palestyńskiej „suwerenności”   Altabef   2022-06-09
Nie zostawiajcie Amerykanów i sojuszników w ciemności   Rafizadeh   2022-06-08
ONZ twierdzi, że Izrael „w przeważającej mierze” ponosi winę za konflikt z Palestyńczykami     2022-06-08
Klinika Odessa - Ostatni felieton Ludwika Lewina   Lewin   2022-06-07
Wyszukiwarka Google promuje antysemityzm   Collier   2022-06-05
Pięćdziesiąt lat temu masakra w Izraelu ujawniła przerażający stan bezpieczeństwa na lotniskach   Gross   2022-06-04
Bibi, PiS, Kafka i pustelnik   Koraszewski   2022-06-03
Dlaczego dla ONZ jedna masakra w meczecie jest o wiele gorsza niż niezliczone masakry w kościołach?   Ibrahim   2022-06-03
Administracja Bidena błędnie rozumie posunięcia Erdoğana   Bekdil   2022-06-01
Oczywista prawda, której świat nie akceptuje: Palestyńczycy są odpowiedzialni za palestyńską przemoc     2022-06-01
Jak zaprzeczyć Holocaustowi, udając że się tego nie robi   Apfel   2022-05-30
Nienawidzący Izraela są naprawdę mistrzami propagandy     2022-05-29
Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16
Gaz ziemny dla Hezbollahu, ale nie dla UE?   Bryen   2022-04-15
Nie, Sekretarzu Blinken, palestyński terror nie jest “bezsensowny”   Suissa   2022-04-15
Kiedy rządy stają po stronie antysemitów   Tobin   2022-04-14
“Kiedy Biden zobaczy, że jego błędy szkodzą interesom Ameryki?”   Toameh   2022-04-13
Wielki rosyjski energetyczny przekręt   Meotti   2022-04-12

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk