Prawda

Sobota, 24 lutego 2024 - 23:22

« Poprzedni Następny »


“Rozwiązanie w postaci dwóch państw” oznacza terroryzm


Daniel Greenfield 2023-11-27


„Musimy nadal dążyć do pokoju. Musimy nadal podążać ścieżką, aby zarówno Izrael, jak i naród palestyński mogły żyć spokojnie, w bezpieczeństwie, godności i pokoju. Dla mnie oznacza to rozwiązanie w postaci dwóch państw” – prezydent Biden pouczał Izraelczyków podczas swojej wizyty.

Biden, urzędnicy administracji, przywódcy UE i media nie przestają myśleć o rozwiązaniu w postaci dwóch państw, które oznacza państwo żydowskie i państwo muzułmańskich terrorystów.

Przed wizytą w Izraelu Biden zadzwonił do przywódcy Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa i umówił się z nim na spotkanie. Sekretarz stanu Blinken spotkał się z Abbasem dzień wcześniej.


Według funkcjonariusza partii Abbasa, Fatah, która rządzi Autonomią Palestyńską, „Blinken nawet zażądał, zanim się z nim spotkał, potępienia” ataków Hamasu. Ale takie potępienie nie nadchodziło. Niemniej media fałszywie doniosły, że Abbas wyparł się Hamasu. W rzeczywistości oświadczenie zostało zawarte w odczytaniu rozmowy telefonicznej z wenezuelskim dyktatorem Nicolasem Maduro bez wiedzy Abbasa. Kiedy Abbas się o tym dowiedział, kazał to usunąć.

Rzeczywistą reakcją Abbasa na zamordowanie kobiet i dzieci przez Hamas było potwierdzenie prawa „narodu palestyńskiego do obrony przed terroryzmem osadników i sił okupacyjnych”.

Podczas gdy Biden i Blinken przygotowywali się do spotkania z przywódcą terrorystów, jednostka terrorystyczna będąca częścią partii Fatah Abbasa chwaliła się współpracą z Hamasem w tych atakach.

Rzecznik Brygad Męczenników Al-Aksa przechwalał się, że „wraz z resztą palestyńskich frakcji ruchu oporu” „przeprowadzili kilka operacji za liniami wroga w ramach bitwy ‘Potop Al-Aksa’”, co jest  nazwą Hamasu tego ataku, i twierdził, że „zabijaliśmy i braliśmy do niewoli żołnierzy okupacyjnych” w ramach „wspólnego centrum dowodzenia”.

Alternatywa dla Hamasu, jaką propaguje Biden, to organizacja, która mordowała Izraelczyków w koordynacji z Hamasem.

Chociaż Brygady Męczenników Al-Aksa widnieją na liście zagranicznych organizacji terrorystycznych, co sprawia, że finansowanie ich przez Amerykanów jest przestępstwem, jej organizacja macierzysta, Autonomia Palestyńska, czerpie korzyści z masowych zastrzyków gotówki i wsparcia politycznego ze strony Waszyngtonu

W zeszłym roku Biden spotkał się z przywódcą Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem i przechwalał się, że: „Odwróciłem politykę mojego poprzednika i wznowiłem pomoc dla Palestyńczyków – przekazując ponad pół miliarda dolarów w 2021 roku”.

Do spotkania Abbasa i Bidena nie doszło podczas tej podróży nie dlatego, że przywódca wolnego świata odmówił spotkania z przywódcą terrorystów, ale dlatego, że przywódca terrorystów odmówił spotkania z amerykańskim prezydentem, żeby zaprotestować przeciwko izraelskim bombardowaniom terrorystów Hamasu. Za pół miliarda dolarów Biden nie kupił nawet sesji zdjęciowej z terrorystą, którego chciałby widzieć na czele rządu państwa palestyńskiego.

Nic z tego nie powstrzymało oficjeli Bidena i Waszyngtonu przed kontynuowaniem rozmów o „rozwiązaniu w postaci dwóch państw” i ostrzeganiu, że jeśli Izrael pokona Hamas w Gazie, będzie musiał zastąpić go Autonomią Palestyńską i jej terrorystami, by mogli raz jeszcze rozpocząć cykl przemocy i terroru.

Ale Biden nie zadał sobie trudu, by zapytać co myślą sami „Palestyńczycy”: 72% z nich nie popiera rozwiązania w postaci dwóch państw, „w którym niezależne państwo palestyńskie istnieje obok niepodległego państwa Izrael”. Wśród młodych poparcie dla współistnienia z Izraelem ma zaledwie 16%. 81% z nich nie wierzy, że kiedykolwiek uda się osiągnąć trwały pokój. Dwie trzecie uważa, że życie było lepsze, zanim Porozumienia z Oslo rozpoczęły proces rozwiązania w postaci dwóch państw i popierają jego porzucenie.

Gdyby wybory się odbyły, przywódca Hamasu Ismail Hanija pokonałby przywódcę Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa stosunkiem głosów 58% do 37%, co wyjaśnia, dlaczego Abbas nie przeprowadził wyborów prezydenckich od 2005 roku. Po zwycięstwie Hamasu w wyborach do organów legislacyjnych w 2006 roku wszystkie wybory zostały odwołane.

Mimo wyraźnych dowodów wskazujących, że nie jest to prawdą, sekretarz stanu Blinken zadzwonił do Abbasa, by powiedzieć mu, że „że terroryści Hamasu nie reprezentują Palestyńczyków”. Nie wspomniał, że jedynym powodem, dla którego tego nie robią, jest to, że Autonomia Palestyńska nie organizuje wyborów, by im na to pozwolić.


W trakcie ataków Hamasu Al Dżazira doniosła, że „minarety meczetów na Zachodnim Brzegu przekazywały okrzyki ‘Allahu Akbar’ w wyrazie wsparcia”, a „masowe procesje wyruszyły w wielu miejscach na Zachodnim Brzegu… w Dżeninie, Tubas, Ramallah… w Hebronie i Betlejem… aby uczcić bitwę ‘Potop Al-Aksa’”.Telewizja Autonomii Palestyńskiej cieszyła się, że „Gaza zadała cios, którego ta okupacja długo nie zapomni… Mówimy o dziesiątkach zatrzymanych i jeńcach, zarówno trupów, jak i pojmanych żołnierzy i osadników… Dziś są oni więzieni w Strefie Gazy”.

Pogląd, że wartości Hamasu zasadniczo różnią się od wartości Fatahu i Autonomii Palestyńskiej oraz że różnią się one od wartości arabskich muzułmanów żyjących na terytoriach pod ich kontrolą, nie ma żadnych podstaw w faktach. Politycy powtarzają te pozbawione dowodów twierdzenia, ponieważ alternatywą jest przyznanie beznadziejnej sytuacji.

Rozwiązanie w postaci dwóch państw opiera się na micie i kłamstwie. Rzuca wyzwanie historii, geografii i rzeczywistości. Dziesięciolecia wysiłków na rzecz jej wdrożenia zakończyły się fiaskiem z powodu prostego faktu, że chodzi o współistnienie, a nie terytorium, i niezależnie od tego, jakie niemożliwe mapy zostaną narysowane, przemoc nigdy się nie kończy, ponieważ nie ma swojego źródła w wojnach lat 48, 67 czy '73, w decyzji Izraela o zamknięciu granicy z Gazą po przejęciu władzy przez Hamas lub w czymkolwiek, co wydarzyło się w ciągu ostatnich dwóch stuleci.

Mit, że Autonomia Palestyńska, zrodzona z OWP, jest umiarkowaną alternatywą dla Hamasu, już dawno został zdemaskowany jako kłamstwo, ale niezależnie od tego, jak często Arafat, a potem Abbas pokazywali swoje prawdziwe oblicze, ilu niewinnych ludzi zostało zamordowanych, wielkie kłamstwo było zbyt duże, żeby upaść. A teraz, w obliczu najgorszego ataku terrorystycznego w historii Izraela, jest ono wciąż zbyt duże, by wreszcie upaść.

Jedynym sposobem, w jaki Biden i reszta Waszyngtonu mogą zgodzić się na usunięcie Hamasu, jest przez zastąpienie go inną grupą terrorystów w celu utrzymania „rozwiązania w postaci dwóch państw”.

Ale problem nie dotyczy tylko jednej grupy terrorystycznej. Hamas i Fatah są odbiciem swojego narodu.

Dwadzieścia lat temu terrorysta Hamasu przebrany za kobietę wszedł na seder paschalny wypełniony starszymi ludźmi, w tym ocalałymi z Holokaustu, i odpalił bombę, zabijając ponad dwadzieścia osób i raniąc ponad sto. W następnym roku Autonomia Palestyńska sponsorowała turniej piłki nożnej na cześć terrorysty, co spotkało się z aprobatą 71%. (Ten sam sondaż wykazał, że 74% „Palestyńczyków” popierało Saddama Husajna, 82% postrzegało Hamas jako „bojowników o wolność”, a 79% uważało, że bombardowanie izraelskich restauracji i autobusów nie było aktami „terroryzmu”.)

„Nie ma granic palestyńskiego barbarzyństwa” – z goryczą zauważył rzecznik izraelskiego rządu. Obrazem „krwawiących i oszołomionych ocalałych”, którzy „wlekli jęczące ofiary po marmurowej posadzce zalanej krwią i między częściami ludzkich ciał”, ustanowili nowy standard zła. Jedna z kobiet widziała „małą dziewczynkę leżącą martwą na ziemi z szeroko otwartymi oczami”. Najnowsze horrory Hamasu były mniej więcej takie same, tylko dokonane na większą skalę.

Rzeczywiście nie ma granic „palestyńskiego” barbarzyństwa i nie ma granic kłamstw, w które reszta świata będzie wierzyć, by uniknąć konfrontacji z nim. „Rozwiązanie w postaci dwóch państw” jest najgorszym z tych kłamstw. Jak przekonały się rodziny żydowskie zmasakrowane przez Hamas, nikt nie może żyć w sąsiedztwie potworów, które łakną możliwości torturowania, okaleczania, gwałcenia i zabijania. To jest „rozwiązanie w postaci dwóch państw”.


Naciski Bidena na rzecz „rozwiązania w postaci dwóch państw” spowodowałyby odebranie Gazy jednej islamskiej grupie terrorystycznej i przekazanie jej drugiej. Autonomia Palestyńska zapewnia płatności terrorystom Hamasu i ich rodzinom w ramach programu „pieniądze za mordowanie”. Celebruje ich okrucieństwa i współpracuje z nimi.

Rzeź Hamasu ostatecznie przekonała administrację Bidena, że ta grupa terrorystyczna musi odejść, ale Brygada Męczenników Al-Aksa przyznała, że Fatah brał udział w atakach Hamasu. Skąd wzięła się Brygada Męczenników Al-Aksa? Została założona przez członka Tanzimu, innej grupy terrorystycznej Fatahu odpowiedzialnej za wielokrotne zamachy samobójcze, stworzonej przez Arafata i kierowanej przez Marwana Barghoutiego.

Chociaż Barghouti odsiaduje kilka wyroków dożywocia w izraelskim więzieniu, gdyby miał kandydować na prezydenta Autonomii Palestyńskiej, sondaże pokazują, że pokonałby przywódcę Hamasu (60% do 37%).

Taka jest przyszłość „rozwiązania w postaci dwóch państw”.

„Rozwiązanie w postaci dwóch państw” nie oznacza końca przemocy, oznacza ciągłą przemoc. Jeśli chcemy rzeczywistego rozwiązania, zaczyna się ono od zakończenia naszego wsparcia politycznego i finansowego dla islamskich grup terrorystycznych w Izraelu. Eksperyment zapewnienia terrorystom niepodległego państwa został wypróbowany i zakończył się niepowodzeniem. Liczba ofiar śmiertelnych terrorystów działających pod osłoną eksperymentu „rozwiązania w postaci dwóch państw” rośnie z każdym rokiem.

Rozwiązaniem problemu terroryzmu nie jest wsparcie terroryzmu, lecz położenie kresu terroryzmowi.

 

The Two State Solution is Terrorism

20 listopada 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Daniel Greenfield

Amerykański pisarz i publicysta, mieszka w Nowym Jorku. Prowadzi stronę internetową Sultan Knish.


Skomentuj Tipsa en vn Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2553 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Sabotowanie romansu USA-Izrael   Altabef   2024-02-24
Eurowizja i bębny wojny   Collins   2024-02-23
Milczenie feministycznych owiec: ani słowa o horrorach HamasuZwolennicy #MeToo milczeli.   Chesler   2024-02-22
A zwycięzcą jest – Hamas!   Dershowitz   2024-02-21
"Palestyńczycy są tacy sami jak my", zapewnia mędrzec Blinken   Pandavar   2024-02-20
Żyjemy w momencie kulturowego chaosu   Meotti   2024-02-20
Chleba naszego powszedniego daj nam Google   Koraszewski   2024-02-19
Jak propalestyńscy są zachodni demonstranci?     2024-02-16
@Guardian kłamie, żeby przedstawić żołnierzy IDF jako potwory – ale pokazuje, że @IDF pozostaje najbardziej moralną armią na świecie     2024-02-15
Blinken powinien wiedzieć, że Autonomia Palestyńska jest równie zła jak rządy Hamasu w Gazie   Marcus   2024-02-14
Czy może istnieć uczciwa propalestyńska lewica?   Levick   2024-02-14
Hipokryzja zdefiniowana: grupy praw człowieka martwią się wszelkimi ograniczeniami w przepływie uchodźców, ale milczą w sprawie Egiptu, który zakazuje wjazdu jakimkolwiek uchodźcom z Gazy     2024-02-13
Czy uchodźcy żydowscy i arabscy są równi?Mimo prawie miliona żydowskich uchodźców z krajów arabskich, Organizacja Narodów Zjednoczonych nadal ma obsesję wyłącznie na punkcie potomków uchodźców arabskich.   Julius   2024-02-11
Kilka uwag wokół niepewności   Koraszewski   2024-02-09
Moi drodzy Palestyńczycy: Czas pozbyć się naszych przywódców i przyjąć izraelskie oferty pokojowe   Eid   2024-02-07
Jak zdemontować UNRWA: instrukcja krok po kroku     2024-02-07
Wojna Izraela z Hamasem jest najmniej śmiercionośną wojną w regionieDlaczego więc media opisują go jako „jedną z najbardziej śmiercionośnych… w historii”?   Greenfield   2024-02-06
Zdradziecka awangarda intelektualna   Koraszewski   2024-02-04
Departament Stanu a rzeczywistość   Bard   2024-02-03
Szef ONZ twierdzi, że Palestyńczycy mają „prawo do państwowości”. Dlaczego?   Fitzgerald   2024-02-03
UNRWA istnieje, aby pomóc w prowadzeniu wojny, której celem jest likwidacja Izraela   Tobin   2024-02-02
Islamscy terroryści tworzą klęski głodowe, żeby czerpać korzyści z pomocy zagranicznejWalka z terrorystami nie powoduje klęsk głodowych; pomoc humanitarna dla terrorystów powoduje klęski głodowe.   Greenfield   2024-02-01
Kto pierwszy mrugnie w wojnie w Gazie?   Fernandez   2024-02-01
Dokumentowanie działań umożliwiających zbrodnie wojenne Hamasu: agencje ONZ, programy pomocy rządowej i organizacje pozarządowe   Steinberg   2024-01-31
Prawdziwe ludobójstwa, które świat ignorujeZamiast przeciwstawić się prawdziwym zbrodniom przeciw ludzkości, społeczność międzynarodowa obrzuca Izrael krwawymi oszczerstwami.   Bryen   2024-01-29
Wysoki Przedstawiciel UE, Josep Borrell, przyznaje, że chce „dwóch państw”, a nie „pokoju”     2024-01-26
Błędna odpowiedź Bidena w sprawie TajwanuGłównym zagrożeniem dla pokoju w Azji nie jest niepodległość Tajwanu, ale chińska wojowniczość.   Jacoby   2024-01-26
Jak zakończyć cierpienia Palestyńczyków   Tawil   2024-01-24
Dla mediów terroryści Hamasu to duchy   Bard   2024-01-23
Złóżmy pozew przeciwko UNRWA w Hadze   Bedein   2024-01-23
Jak Princeton wybiela haniebną historię Kena Rotha   Steinberg   2024-01-22
Jedna wojna i dwie wizje   Taheri   2024-01-21
Pytasz, czy jesteś antysemitą?   Koraszewski   2024-01-21
“Koszmar zatajonych pieniędzy”: jak Katar kupił Ligę Bluszczową   Williams   2024-01-20
“Krwawe Boże Narodzenie”: chrześcijanie masakrowani w nigeryjskim ludobójstwie   Ibrahim   2024-01-17
Pracownicy pomocy humanitarnej wspierają Hamas   Bard   2024-01-13
Samobójcza głupota „rozwiązania w postaci dwóch państw”   Anderson   2024-01-12
Starzy orędownicy procesu pokojowego i wojna w Gazie   Flatow   2024-01-11
Dlaczego chrześcijańscy przywódcy ignorują ataki na swoją społeczność   Tawil   2024-01-10
Masha Gessen, lub, ври, да знай же меру   Fitzgerald   2024-01-09
Dla mediów terroryści Hamasu to duchy   Bard   2024-01-06
Izrael ma nie tylko armię najbardziej moralną, ale także najbardziej przejrzystą     2024-01-06
Krytycy Izraela po prostu nie chcą, aby Izrael zwyciężył   Tobin   2024-01-05
Kto popiera Hamas?   Dershowitz   2024-01-04
Nie ma „upokorzonej izraelskiej męskości”   Chesler   2024-01-02
Nie ma porównania pomiędzy przemocą palestyńską i żydowską na Zachodnim Brzegu     2024-01-02
Odzyskanie romantyzmu naszej sprawy   Greenfield   2023-12-28
Przyszła strategia ekonomiczna dla pokoju   Mahjar-Barducci   2023-12-25
“Przebudzenie” zagraża amerykańskim Żydom   Tobin   2023-12-23
Dziesięć podstawowych faktów na temat wojny z Hamasem, o których media nie mówią     2023-12-23
Zakazanie przez Bidena prawa wjazdu do USA dla „stosujących przemoc osadników” izraelskich zablokowałby tych, którzy po prostu nie zgadzają się z jego polityką   Kontorovich   2023-12-21
Wojna w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie   Koraszewski   2023-12-20
Czy dysonans poznawczy Bidena może pozwolić Izraelowi wygrać wojnę?   Tobin   2023-12-19
Dlaczego islamiści roszczą sobie prawa do ziemi niemuzułmańskiej?   Bulut   2023-12-18
Polityka tożsamości i zaburzenia kognitywne   Koraszewski   2023-12-18
Symfoniczna wersja terroru   Taheri   2023-12-15
Wsparcie dla terroru: jak terroryści wykorzystują organizacje humanitarne   i Nathaniel Rabkin   2023-12-14
Zdumiewająca naiwność Izraelofobów. Zachodnie oburzenie wywołane wyłapywaniem przez IDF podejrzanych członków Hamasu jest absurdalnym kwiecistym moralizowaniem.   O'Neill   2023-12-13
Redaktor kuwejckiej gazety: Hamas powinien być ścigany sądownie za śmierć i zniszczenie, jakie ściągnął na Gazańczyków atakiem z 7 października     2023-12-11
Tak daleko, tak blisko   Koraszewski   2023-12-10
Za kulisami Human Rights Watch: nienawiść i korupcjaPamięci Roberta Bernsteina, założyciela Human Rights Watch   Steinberg   2023-12-09
Najnowszy hit Pallywoodu. Jak usłużne relacje mediów o „zbombardowaniu” szpitala Al-Ahli promowały propagandę Hamasu   Landes   2023-12-07
Nagroda Nobla za terror i inne absurdy   Fernandez   2023-12-06
Gaza – kto z kim walczy i w imię czego?   Koraszewski   2023-12-05
Unia Europejska jest wspólnikiem Iranu   Rafizadeh   2023-12-05
W  Betlejem Boże Narodzenie zostało odwołane , a winni są Żydzi.     2023-12-04
Porażka zachodniego feminizmu, kiedy jest najbardziej potrzebny   Chesler   2023-12-04
Huti: kim są i dlaczego atakują Izrael?   Flatow   2023-12-03
Krótka historia długiej odpowiedzialności zbiorowej   Koraszewski   2023-12-02
Dlaczego Arabowie “zdradzili” Palestyńczyków   Toameh   2023-12-01
Coleman Hughes atakuje porównania między Palestyńczykami a walką Czarnych o wolność w Afryce Południowej i w Ameryce   Coyne   2023-12-01
Prawdziwi eksperci prawa międzynarodowego są zgodni: Hamas jest winny zbrodni wojennych i niemal na pewno ludobójstwa. Ale media ignorują ten przekaz     2023-11-30
Czerwony Krzyż po raz kolejny zawodzi Żydów   Bard   2023-11-28
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw” oznacza terroryzm   Greenfield   2023-11-27
Niebezpieczne fantazje Bidena o państwie palestyńskim   Tobin   2023-11-26
Nie, Joe. Powierzenie ONZ odpowiedzialności za Gazę byłoby kiepskim dowcipem   Kontorovich   2023-11-24
Nagroda administracji Bidena dla Iranu w wysokości 10 miliardów dolarów: tylko małe podziękowanie za zorganizowanie wojny, zranienie 56 żołnierzy amerykańskich i próbę wypędzenia USA z Bliskiego Wschodu.   Rafizadeh   2023-11-23
Gaza moja miłość   Koraszewski   2023-11-22
Oszczerstwa o popełnianiu „ludobójstwa przez Izrael mają na celu usprawiedliwienie ewentualnego prawdziwego ludobójstwa na Żydach     2023-11-21
Dlaczego Palestyńczycy nie chcą rządzić Gazą?   Abdul-Hussain   2023-11-18
Gaza, islam i Zachód   Smith   2023-11-17
Pora, żeby Biden publicznie przyznał, że jest to wojna irańskich mułłów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym   Rafizadeh   2023-11-15
Amerykański front   Rosenthal   2023-11-07
Antonio Guterres nie jest najgorszym sekretarzem generalnym w historii ONZ, ale jest w czołówce   Fitzgerald   2023-11-04
Normalizacja barbarzyństwa. Społeczeństwa, które rezygnują z wolności, wkrótce zobaczą, że zastąpiła ją przemoc.   O'Neill   2023-11-03
Zamknięcie granicy przez Egipt stanowi naruszenie prawa międzynarodowego   Kontorovich   2023-11-01
Po masakrze Żydów przeprowadzonej przez Hamas „GUARDIAN” nienawidzi Żydów jeszcze bardziej   Levick   2023-10-30
Egipt i Jordania odmawiają ratowania palestyńskiego życia     2023-10-28
Wielki Zderzacz Andronów   Koraszewski   2023-10-26
Lepsze pytanie: czego prawo międzynarodowe wymaga od reszty świata w sprawie Hamasu?   Amos   2023-10-25
Właśnie przeczytałem Idź i wróć człowiekiem   Kalwas   2023-10-24
Piekło wojen miejskich nie jest unikalne dla Gazy   Brincka   2023-10-23
Kto i jak współczuje Palestyńczykom?   Koraszewski   2023-10-21
Czy powinniśmy pomagać Palestyńczykom w Gazie?   Destexhe   2023-10-18
Przyzwoici liberałowie mogą wyrządzić więcej szkody niż demonstranci popierający Hamas   Tobin   2023-10-15
List otwarty do redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego   Koraszewski   2023-10-15
Najważniejsza zmiana w świecie arabskim od końca kolonializmu     2023-10-06
ONZ musi zakończyć wykluczanie Tajwanu — zanim będzie za późno   Jacoby   2023-10-05
Zakrzykiwanie cywilizowanego dialogu   Chesler   2023-10-04
Lekcje z Karabachu dla ofiar i  prześladowców   Fernandez   2023-10-04

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Lekarze bez Granic


Wojna w Ukrainie


Krytycy Izraela


Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk