Prawda

Środa, 21 lutego 2018 - 04:06

« Poprzedni Następny »


Prawdziwe znaczenie “Nigdy więcej”


Vic Rosenthal 2017-10-07

Straż graniczna na miejscu zamachu terrorystycznego w Har Adar. (Photo credit:AMMAR AWAD / REUTERS)
Straż graniczna na miejscu zamachu terrorystycznego w Har Adar. (Photo credit:AMMAR AWAD / REUTERS)

Tak więc mieliśmy kolejny morderczy zamach terrorystyczny. Zdarzyło się to, kiedy oficer straży granicznej Solomon Gavriya (20 lat), strażnicy miejscy, Joussef Ottman (25 lat) i Or Arish (25 lat) i dowódca zespołu strażników, Amit Steinhart, otwierali bramę do osiedla Har Adar pod Jerozolimą. Podszedł do nich palestyński Arab, wyciągnął pistolet i zaczął strzelać do wszystkich czterech. Gavriya, Ottman i Arish zginęli na miejscu, a Steinhart odniósł rany i jest w ciężkim stanie. Terrorysta, Nimer Mahmoud Ahmad Dżamal, był z pobliskiej wsi. Pracował od pewnego czasu w Har Adar, dobrze go tam znano i mu ufano. Prawdopodobnie dlatego mógł podejść tak blisko strażników. Na szczęście zastrzelili go inni, którzy tam byli, zanim mógł dostać się do społeczności.

Dżamal miał problem rodzinne – jego żona zostawiła go niedawno – więc naturalnie postanowił zabić kilku Żydów (oraz Ottmana, izraelskiego Araba z Abu Ghosz) i zginąć jako bohater. Mógł być członkiem organizacji terrorystycznej, ale niekoniecznie. Hamas jak zwykle rozdawał słodycze na ulicach Gazy, a Fatah gloryfikował go jako szahida (męczennika). Autonomia Palestyńska będzie płacić jego rodzinie 6000 NIS (około 1700 dolarów) natychmiast i 2600 NIS (około 740 dolarów) miesięcznie dożywotnio. 


Znowu ta sama historia. Nieszczęśliwy Arab palestyński rozwiązuje swoje problemy przez zamordowanie Izraelczyków. Nie jest to zaskakujące, ponieważ przez lata jego polityczni i religijni przywódcy mówili mu jak cudowne i bohaterskie jest mordowanie nas. Uczył się tego w szkole (Dżamal miał 14 lat w 1994 r., kiedy Jaser Arafat przejął palestyński system szkolny i zaczął uczyć chwały męczeństwa), mówił mu to imam w piątki w meczecie i słyszał to niezliczoną ilość razy w radio i w telewizji Autonomii Palestyńskiej.

 

Autonomia Palestyńska jest najbardziej skorumpowaną władzą na świecie. Otrzymuje ponad miliard dolarów rocznie od społeczności międzynarodowej, co stanowi bezpośrednie wsparcie AP, dodatkowo płyną pieniądze na różne projekty, wsparcie UNRWA dla „uchodźców”, programy NGO i kościołów i wiele innych. Duża część tych pieniędzy idzie także dla Hamasu, przez UNRWA i w wypłatach z AP pensji dla funkcjonariuszy AP w Gazie (którzy albo nie robią nic, albo pracują dla Hamasu). Były próby uzależnienia dalszego przepływu pieniędzy od powstrzymania podżegania do terroryzmu, ale AP twierdzi po prostu, że nie podżega, a jeśli chodzi o wypłaty dla terrorystów – odmawia zaprzestania tych praktyk.


Żyjemy obok kultury nienawiści i śmierci. Nieszczęśliwi mężowie, tacy jak Dżamal, nastoletnia młodzież zagniewana na swoich rodziców, kobiety zagrożone morderstwem honorowym, pobożni muzułmanie ogarnięci wstydem, że żydowskie stopy dotykają ziemi w pobliżu meczetu Al-Aksa, młodzi mężczyźni, którzy chcą zaimponować przyjaciołom, cynicznie zmanipulowani ludzie z zaburzeniami umysłowymi, pracownicy wściekli na swoich szefów i zatwardziali terroryści – wszyscy oni popełniają morderstwa. I otrzymują zachęty od swoich grup społecznych i od autorytetów, jak również sutą zapłatę od rządu.


Niemniej świat ich kocha. Ludzie, którzy spopularyzowali porywanie samolotów, zamachy samobójcze i terroryzm pojazdami, są bożyszczem zachodniej lewicy. ONZ ustanowiła specjalną organizację, by pomóc im zdobyć ich „prawa”, które – jak oni to rozumieją – wymagają zdemontowania Izraela i zastąpienia go rasistowskim państwem apartheidu, Palestyną, które to państwo, sądząc po historii AP, nie osiągnie niczego poza przyjmowaniem pomocy i szkoleniem swoich dzieci na potwory. Bez kwestionowania wierzy się w ich  zmyśloną historię i opowieści o straszliwym traktowaniu przez Żydów. Ich fałszywe wiadomości i filmy Pallywood nadaje się bez sprawdzania lub krytycyzmu, nawet kiedy są oczywistym kłamstwem.


Obserwator z innej planety byłby zdumiony. Izrael jest funkcjonującym krajem, który zapewnia swoim mieszkańcom dobre życie, jednym z niewielu miejsc, gdzie muzułmanie i niemuzułmanie mogą koegzystować, krajem, który zajmuje12. miejsce z 156 narodów pod względem zadowolenia swojej ludności (kilka miejsc przed USA i daleko przed Wielką Brytanią), krajem, który tworzy postęp technologiczny i naukowy niezmiernie nieproporcjonalny do swojej wielkości, który wysyła jednostki swojej armii po całym globie nie po to, by najechać inne narody, ale by ratować ofiary katastrof. A jednak większość narodów świata popiera ludzi poświęconych sprawie jego zniszczenia. Jeśli zapytasz ich, dlaczego, odpowiedzą, że robią to w imię „praw człowieka”!


Na początku lat 1990. rozpoczął się tak zwany “proces pokojowy”. Umowy z Oslo dały nowe życie OWP i stworzyły Autonomię Palestyńską, która natychmiast zaczęła program indoktrynacji nienawiści obok strategii „rozmawiaj z karabinem w ręce”. Osłupiająca jest ignorancja lewicy izraelskiej, która to umożliwiła i która nawet teraz, po kilku wojnach i ponad tysiącu zabitych Izraelczykach, wierzy, że jest możliwe i pożądane pozwolenie na powstanie państwa palestyńskiego w Judei i Samarii. Niedawna historia i zwyczajne słuchanie tego, co mówią Palestyńczycy – zarówno kierownictwo, jak ludzie na ulicy – powinno uczynić jasnym, że „sprawą palestyńską” jest zlikwidowanie naszego państwa.

 

Jak jednak “prawicowe” kierownictwo Izraela odpowiada na ten najnowszy zamach terrorystyczny? Jak odpowiedziało na poprzedni i ten, który był przedtem? Jak odpowiada na żołnierzy przejechanych na przystanku autobusowym lub na ludzi zasztyletowanych w supermarketach? Niestety, niemal wcale nie odpowiada.


Będą gniewne słowa premiera, ministra bezpieczeństwa wewnętrznego i ministra obrony. Będą żądania, by Mahmoud Abbas „potępił” zamach. Dom terrorysty zostanie zburzony, a jego krewni stracą pozwolenie na pracę w Izraelu. Przez kilka dni IDF może przeprowadzać rewizje w jego wsi i może zabrać jego braci na przesłuchanie. Media przejdą do następnego wydarzenia, premier zostanie oskarżony o coś nowego, armia będzie miała inne zadania do wykonania i życie będzie toczyć się dalej.


Ale nie dla Solomona Gavriyi, Joussefa Ottmana i Ora Arisha. Ci młodzi mężczyźni, którzy wstali we wtorek rano z planami, przyjaciółmi i całym życiem przed sobą, już są w grobach. Ich rodziny są zdruzgotane. Nic nigdy nie będzie takie samo dla ich bliskich. I nic nie będzie takie samo dla niezliczonych innych w całym kraju, których bliscy zostali brutalnie im odebrani w imię „sprawy palestyńskiej”.

 

Być może zanadto wpływają na nas światowe media i instytucje polityczne, które traktują terroryzm przeciwko Izraelowi jako coś zrozumiałego. Wydaje się istnieć postawa, że istnieje „akceptowalny” poziom terroryzmu. W końcu więcej ludzi ginie w wypadkach drogowych. Nie jest to jednak akceptowalne dla rodzin zamordowanych. I nie powinno być akceptowalne dla państwa, że nasi sąsiedzi uważają, że mordowanie nas jest chwalebne, że gloryfikują morderców i płacą im za mordowanie ludzi.


Nie powinno być akceptowalne, że istnieje kultura, w której zabijanie Żydów jest dozwolone i są do tego zachęty. Naszą odpowiedzialnością wobec naszego narodu jest położenie temu kresu. Zniszczenie kultury nienawiści i śmierci.

 

Co innego mogą znaczyć słowa „Nigdy więcej”?


The real meaning of "Never again"

Elder of Ziyon, 28 września 2017

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaVic Rosenthal


Emeryt. Zajmował się rozwijaniem programów komputerowych. Studiował informatykę i filozofię na  University of Pittsburgh. Mieszka w Izraelu. Publikuje w izraelskiej prasie. Jego artykuły często zamieszcza Elder of Ziyon


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 971 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Każdy naród powinien uchwalić prawa przeciwko fatwom   Nasreen   2018-02-19
Potworności, o których nikt nie mówi   Toameh   2018-02-19
Kryzys humanitarny w Gazie   Adam   2018-02-18
Irańska “Opowieść podręcznej” i etnocentryzm #MeToo   Frantzman   2018-02-17
Długi spacer z cudzymi myślami   Koraszewski   2018-02-16
Czy afrykańscy migranci powinni dostać pozwolenie na pozostanie w Izraelu?   Rosenthal   2018-02-16
Oświecenie: Rozum jest niezbywalny    Pinker   2018-02-15
Mroczny sekret dwulicowych akademików   Meotti   2018-02-13
Libańczycy zapłacą za grzech pierworodny Arabów   Maroun   2018-02-12
Polska, Izrael i Holocaust   Tsalic   2018-02-11
Jak nie upamiętniać Holocaustu   Rosenthal   2018-02-09
Holenderscy łowcy Żydów, którzy udzielili olbrzymiej pomocy nazistom   Gerstenfeld   2018-02-07
Niedobrze mi się robi na widok hidżabu, prawa szariatu, policji szariatu   Rafizadeh   2018-02-04
Co trzeba wiedzieć o obecnym trudnym położeniu Izraela    Flatow   2018-02-03
Konflikt arabsko-izraelski – dlaczego nie ma pokoju?   Kemp   2018-02-02
Zapomniani więźniowie sumienia   Koraszewski   2018-02-01
Prawa człowieka są uniwersalne, Amnesty. Także prawa Żydów   Nawaz   2018-02-01
Czy Oxfam popiera terror?    Clarfield   2018-01-28
Czy Trump zakończy problem palestyńskich uchodźców?   Rosenthal   2018-01-27
Tsunami w świecie arabskim   Kedar   2018-01-26
Muzułmańskie prześladowania chrześcijan: “Wyznawcy krzyża, zabijemy was wszystkich”   Ibrahim   2018-01-25
Urojenie dwóch państw jest największą przeszkodą dla pokoju    i Bruce Abramson   2018-01-24
W Gazie kolejna niewidzialna rakieta, która “spadła za blisko” i zniszczyła dom palestyńskich Arabów   Roth   2018-01-23
Takiej wody nie piłem jak żyję…   Koraszewski   2018-01-22
Korzenie BDS są zanurzone w antysemityzmie   Marquardt-Bigman   2018-01-22
Przestańcie “rozumieć” Palestyńczyków    Yemini   2018-01-19
Jak @UNRWA łamie najbardziej podstawową regułę NGO: "Nie czyń szkody"     2018-01-16
Czy wolno krytykować Unię Europejską?   Koraszewski   2018-01-15
Dlaczego Trump zdobywa poparcie na syjonistycznej lewicy?   Maroun   2018-01-15
Religia, kultura, mentalność i wartości   Koraszewski   2018-01-13
Arabski św. Mikołaj rozdaje granaty i bomby   Saif   2018-01-13
Arabski apartheid uderza w Palestyńczyków   Toameh   2018-01-12
Jak zakończyć finansowanie ONZ   Bolton   2018-01-08
Palestyńczycy: gdzie oni się podziali?   Bryen   2018-01-07
Myślenie stadne versus myślenie zbiorowe   Koraszewski   2018-01-06
Tolerancja Europy wobec terrorystów   Greenfield   2018-01-06
Kto jest najbardziej purytański?   Meotti   2018-01-05
Irańczycy przeciwko irańskiemu reżimowi      2018-01-03
Arabscy autorzy o kurdyjskim referendum     2018-01-02
Czego chcą Palestyńczycy? Widziane z Malezji   Lau   2017-12-31
Islamistyczne reżimy przejmują UNESCO   Meotti   2017-12-28
Wielka Brytania: Perwersja sprawiedliwości   Khan   2017-12-26
„Arabska ulica” wybucha w Europie   Murray   2017-12-23
Do czego wzywa imam w New Jersey?     2017-12-22
Nowy, irański porządek świata     2017-12-21
“Wdowy ISIS” i mit o niewinnych kobietach dżihadystkach   Frantzman   2017-12-20
Reakcje w Iranie na oświadczenie Trumpa     2017-12-19
Wielki palestyński szantaż. Czy Arabowie mają dość?   Tawil   2017-12-18
Erdogan: Nie ma umiarkowanego islamu   Bekdil   2017-12-17
Europa znowu walczy o pokój   Koraszewski   2017-12-16
Przestępstwo: Spacerowanie będąc Żydem   Flatow   2017-12-15
Czy kobiety rzeczywiście są ofiarami? Cztery kobiety dorzucają swoje zdanie      2017-12-15
Dla młodzieży priorytetem jest rolnictwo   Lomborg   2017-12-14
Postęp i historia idąca zygzakiem   Taheri   2017-12-14
Niebezpieczna nuklearna „dyplomacja” Rosji   Ghoshal   2017-12-12
Wiadomość z ostatniej chwili: Jerozolima nie jest w ogniu!   Tawil   2017-12-12
Gdyby Izrael był normalnym krajem   Gerstman   2017-12-11
Dlaczego Trump ma rację uznając, że Jerozolima jest stolicą Izraela?   Dershowitz   2017-12-10
Ci, którzy oddali życie za przekonania   Koraszewski   2017-12-09
Czy Donald Trump podważył watykański paradygmat?   Koraszewski   2017-12-08
Czy “Guardian” zawsze musi kłamać?   White   2017-12-07
Afryka: droga naprzód   Charai   2017-12-06
Dżihadystyczny terror nie potrzebuje wymówek   Yemini   2017-12-06
Barbie w hidżabie: użyteczni idioci kulturowego dżihadu   Bergman   2017-12-05
Liban: czyli “oszukaj i niczego nie zmieniaj”   Taheri   2017-12-04
Kiedy stworzono "naród palestyński"? Google ma odpowiedź   Grumberg   2017-12-03
Jak dziesięciu (durnych) demokratycznych członków Kongresu zachęca do posługiwania się dziećmi-terrorystami   Dershowitz   2017-11-29
Masowy morderca Charles Manson i masowa morderczyni Ahlam Tamimi: kto jest większym potworem?   Roth   2017-11-28
Chomsky i mit natychmiastowej ekspertyzy   Frantzman   2017-11-27
Niemożliwa umowa stulecia   Begin   2017-11-27
Rzeczywistym wrogiem Izraela jest Rosja   Linn   2017-11-26
Cywilizacja zniszczona przez obojętność Zachodu?   Meotti   2017-11-25
Hipokryzja odwołań i bojkotów   Yemini   2017-11-24
Czego uczą w islamskich szkołach i w meczetach na Zachodzie?   Bulut   2017-11-23
Zmowa Europy z Palestyńczykami w zawłaszczaniu ziemi   Blum   2017-11-22
Wróg otwiera bramę     2017-11-21
Dymią kominy, dym nad Dąbrową…   Koraszewski   2017-11-20
Kanarek w kopalni   Lewin   2017-11-20
Zachować żydowskie państwo   Rosenthal   2017-11-19
Kto płaci Palestyńczykom rzucającym kamienie!   Flatow   2017-11-18
Liban: długi lament nad narodem z lewego łoża   Maroun   2017-11-17
Jak Iran próbował zamienić państwa arabskie w widma   Taheri   2017-11-16
Czy wielokulturowość jest utopią?   Koraszewski   2017-11-15
Amerykański plan pokojowy dla Bliskiego Wschodu?   Tawil   2017-11-15
Dawa: sianie nasion nienawiści   Bergman   2017-11-14
Ignorujemy islamizm na własną zgubę   Maroun   2017-11-13
Problemem nie jest to, co dzieje się pod szkołami UNRWA   Bedein   2017-11-12
Tunele terroru i obrzucanie się błotem   Collins   2017-11-11
Cztery dekady irańskiej nienawiści     2017-11-10
Każdy naród ma swoją “Nakbę”   Yemini   2017-11-09
Niespodzianka! Badanie wykazuje, że islamski terroryzm jest islamski   Bergman   2017-11-08
Rewolucyjny romantyzm wiecznie żywy   Koraszewski   2017-11-07
Dlaczego jesteśmy w Nigrze?   Bryen   2017-11-07
Stalinowskie czystki Erdogana w Turcji   Meotti   2017-11-06
Milicje a palestyńskie “pojednanie”   Toameh   2017-11-04
Kryzys uchodźców Rohingja: rola islamistycznych terrorystów   Franklin   2017-11-03
Demistyfikacja Deklaracji Balfoura   Tsalic   2017-11-02
Dlaczego tak wielu twierdzi, że Iran stosuje się do porozumienia, skoro dowody pokazują, że tego nie robi?   Dershowitz   2017-11-01
Wielkie manewry na globalnej scenie   Koraszewski   2017-10-31
Europa: dziennikarze przeciwko wolności słowa   Bergman   2017-10-31

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Alternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucjiReligia zdrowego rozsądkuKto się boi czarnego luda?Land of the pureświecące rybyLewica klania sieNis zgubicReligia piekloNienawisc


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk