Prawda

Niedziela, 23 wrzesnia 2018 - 22:12

« Poprzedni Następny »


Prawdziwe znaczenie “Nigdy więcej”


Vic Rosenthal 2017-10-07

Straż graniczna na miejscu zamachu terrorystycznego w Har Adar. (Photo credit:AMMAR AWAD / REUTERS)
Straż graniczna na miejscu zamachu terrorystycznego w Har Adar. (Photo credit:AMMAR AWAD / REUTERS)

Tak więc mieliśmy kolejny morderczy zamach terrorystyczny. Zdarzyło się to, kiedy oficer straży granicznej Solomon Gavriya (20 lat), strażnicy miejscy, Joussef Ottman (25 lat) i Or Arish (25 lat) i dowódca zespołu strażników, Amit Steinhart, otwierali bramę do osiedla Har Adar pod Jerozolimą. Podszedł do nich palestyński Arab, wyciągnął pistolet i zaczął strzelać do wszystkich czterech. Gavriya, Ottman i Arish zginęli na miejscu, a Steinhart odniósł rany i jest w ciężkim stanie. Terrorysta, Nimer Mahmoud Ahmad Dżamal, był z pobliskiej wsi. Pracował od pewnego czasu w Har Adar, dobrze go tam znano i mu ufano. Prawdopodobnie dlatego mógł podejść tak blisko strażników. Na szczęście zastrzelili go inni, którzy tam byli, zanim mógł dostać się do społeczności.

Dżamal miał problem rodzinne – jego żona zostawiła go niedawno – więc naturalnie postanowił zabić kilku Żydów (oraz Ottmana, izraelskiego Araba z Abu Ghosz) i zginąć jako bohater. Mógł być członkiem organizacji terrorystycznej, ale niekoniecznie. Hamas jak zwykle rozdawał słodycze na ulicach Gazy, a Fatah gloryfikował go jako szahida (męczennika). Autonomia Palestyńska będzie płacić jego rodzinie 6000 NIS (około 1700 dolarów) natychmiast i 2600 NIS (około 740 dolarów) miesięcznie dożywotnio. 


Znowu ta sama historia. Nieszczęśliwy Arab palestyński rozwiązuje swoje problemy przez zamordowanie Izraelczyków. Nie jest to zaskakujące, ponieważ przez lata jego polityczni i religijni przywódcy mówili mu jak cudowne i bohaterskie jest mordowanie nas. Uczył się tego w szkole (Dżamal miał 14 lat w 1994 r., kiedy Jaser Arafat przejął palestyński system szkolny i zaczął uczyć chwały męczeństwa), mówił mu to imam w piątki w meczecie i słyszał to niezliczoną ilość razy w radio i w telewizji Autonomii Palestyńskiej.

 

Autonomia Palestyńska jest najbardziej skorumpowaną władzą na świecie. Otrzymuje ponad miliard dolarów rocznie od społeczności międzynarodowej, co stanowi bezpośrednie wsparcie AP, dodatkowo płyną pieniądze na różne projekty, wsparcie UNRWA dla „uchodźców”, programy NGO i kościołów i wiele innych. Duża część tych pieniędzy idzie także dla Hamasu, przez UNRWA i w wypłatach z AP pensji dla funkcjonariuszy AP w Gazie (którzy albo nie robią nic, albo pracują dla Hamasu). Były próby uzależnienia dalszego przepływu pieniędzy od powstrzymania podżegania do terroryzmu, ale AP twierdzi po prostu, że nie podżega, a jeśli chodzi o wypłaty dla terrorystów – odmawia zaprzestania tych praktyk.


Żyjemy obok kultury nienawiści i śmierci. Nieszczęśliwi mężowie, tacy jak Dżamal, nastoletnia młodzież zagniewana na swoich rodziców, kobiety zagrożone morderstwem honorowym, pobożni muzułmanie ogarnięci wstydem, że żydowskie stopy dotykają ziemi w pobliżu meczetu Al-Aksa, młodzi mężczyźni, którzy chcą zaimponować przyjaciołom, cynicznie zmanipulowani ludzie z zaburzeniami umysłowymi, pracownicy wściekli na swoich szefów i zatwardziali terroryści – wszyscy oni popełniają morderstwa. I otrzymują zachęty od swoich grup społecznych i od autorytetów, jak również sutą zapłatę od rządu.


Niemniej świat ich kocha. Ludzie, którzy spopularyzowali porywanie samolotów, zamachy samobójcze i terroryzm pojazdami, są bożyszczem zachodniej lewicy. ONZ ustanowiła specjalną organizację, by pomóc im zdobyć ich „prawa”, które – jak oni to rozumieją – wymagają zdemontowania Izraela i zastąpienia go rasistowskim państwem apartheidu, Palestyną, które to państwo, sądząc po historii AP, nie osiągnie niczego poza przyjmowaniem pomocy i szkoleniem swoich dzieci na potwory. Bez kwestionowania wierzy się w ich  zmyśloną historię i opowieści o straszliwym traktowaniu przez Żydów. Ich fałszywe wiadomości i filmy Pallywood nadaje się bez sprawdzania lub krytycyzmu, nawet kiedy są oczywistym kłamstwem.


Obserwator z innej planety byłby zdumiony. Izrael jest funkcjonującym krajem, który zapewnia swoim mieszkańcom dobre życie, jednym z niewielu miejsc, gdzie muzułmanie i niemuzułmanie mogą koegzystować, krajem, który zajmuje12. miejsce z 156 narodów pod względem zadowolenia swojej ludności (kilka miejsc przed USA i daleko przed Wielką Brytanią), krajem, który tworzy postęp technologiczny i naukowy niezmiernie nieproporcjonalny do swojej wielkości, który wysyła jednostki swojej armii po całym globie nie po to, by najechać inne narody, ale by ratować ofiary katastrof. A jednak większość narodów świata popiera ludzi poświęconych sprawie jego zniszczenia. Jeśli zapytasz ich, dlaczego, odpowiedzą, że robią to w imię „praw człowieka”!


Na początku lat 1990. rozpoczął się tak zwany “proces pokojowy”. Umowy z Oslo dały nowe życie OWP i stworzyły Autonomię Palestyńską, która natychmiast zaczęła program indoktrynacji nienawiści obok strategii „rozmawiaj z karabinem w ręce”. Osłupiająca jest ignorancja lewicy izraelskiej, która to umożliwiła i która nawet teraz, po kilku wojnach i ponad tysiącu zabitych Izraelczykach, wierzy, że jest możliwe i pożądane pozwolenie na powstanie państwa palestyńskiego w Judei i Samarii. Niedawna historia i zwyczajne słuchanie tego, co mówią Palestyńczycy – zarówno kierownictwo, jak ludzie na ulicy – powinno uczynić jasnym, że „sprawą palestyńską” jest zlikwidowanie naszego państwa.

 

Jak jednak “prawicowe” kierownictwo Izraela odpowiada na ten najnowszy zamach terrorystyczny? Jak odpowiedziało na poprzedni i ten, który był przedtem? Jak odpowiada na żołnierzy przejechanych na przystanku autobusowym lub na ludzi zasztyletowanych w supermarketach? Niestety, niemal wcale nie odpowiada.


Będą gniewne słowa premiera, ministra bezpieczeństwa wewnętrznego i ministra obrony. Będą żądania, by Mahmoud Abbas „potępił” zamach. Dom terrorysty zostanie zburzony, a jego krewni stracą pozwolenie na pracę w Izraelu. Przez kilka dni IDF może przeprowadzać rewizje w jego wsi i może zabrać jego braci na przesłuchanie. Media przejdą do następnego wydarzenia, premier zostanie oskarżony o coś nowego, armia będzie miała inne zadania do wykonania i życie będzie toczyć się dalej.


Ale nie dla Solomona Gavriyi, Joussefa Ottmana i Ora Arisha. Ci młodzi mężczyźni, którzy wstali we wtorek rano z planami, przyjaciółmi i całym życiem przed sobą, już są w grobach. Ich rodziny są zdruzgotane. Nic nigdy nie będzie takie samo dla ich bliskich. I nic nie będzie takie samo dla niezliczonych innych w całym kraju, których bliscy zostali brutalnie im odebrani w imię „sprawy palestyńskiej”.

 

Być może zanadto wpływają na nas światowe media i instytucje polityczne, które traktują terroryzm przeciwko Izraelowi jako coś zrozumiałego. Wydaje się istnieć postawa, że istnieje „akceptowalny” poziom terroryzmu. W końcu więcej ludzi ginie w wypadkach drogowych. Nie jest to jednak akceptowalne dla rodzin zamordowanych. I nie powinno być akceptowalne dla państwa, że nasi sąsiedzi uważają, że mordowanie nas jest chwalebne, że gloryfikują morderców i płacą im za mordowanie ludzi.


Nie powinno być akceptowalne, że istnieje kultura, w której zabijanie Żydów jest dozwolone i są do tego zachęty. Naszą odpowiedzialnością wobec naszego narodu jest położenie temu kresu. Zniszczenie kultury nienawiści i śmierci.

 

Co innego mogą znaczyć słowa „Nigdy więcej”?


The real meaning of "Never again"

Elder of Ziyon, 28 września 2017

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaVic Rosenthal


Emeryt. Zajmował się rozwijaniem programów komputerowych. Studiował informatykę i filozofię na  University of Pittsburgh. Mieszka w Izraelu. Publikuje w izraelskiej prasie. Jego artykuły często zamieszcza Elder of Ziyon


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1128 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Niewidomy w Betlejem   Flatow   2018-09-23
Co myślą palestyńscy Arabowie?   Roth   2018-09-21
To ”oni”, a nie ”on” zabili Ari Fulda   Peter   2018-09-20
Jak „New York Times” wybiela radykalny islam   Emerson   2018-09-18
Czas zakończyć fałszywą i krzywdzącą narrację   Rosenthal   2018-09-16
Dlaczego Clintonowie dzielili scenę z Farrakhanem?   Dershowitz   2018-09-15
Czy Facebook wspomaga radykalizm?   Rosenthal   2018-09-14
Abbas popełnia te same błędy, co Arafat     2018-09-14
Mosad w Paryżu, albo jak francuska prasa denuncjuje francuskich Żydów   Lewin   2018-09-10
Konfederacja jordańsko-palestyńska – dlaczego nie?   Yemini   2018-09-07
UNRWA i Żydzi   Julius   2018-09-06
Netanjahu, tragicznie, ma rację – Świat nie chroni słabych   Frantzman   2018-09-05
Jerozolima: dlaczego przywódcy palestyńscy mówią ”nie głosujcie”   Tawil   2018-09-04
YouTube blokuje ujawnianie antysemityzmu     2018-09-02
Podział Francji przez Macrona?   Mamou   2018-09-01
Fałszywi sojusznicy Ameryki w Zatoce    Bekdil   2018-08-31
Sfabrykowany kryzys humanitarny UNRWA   Bedein   2018-08-24
Mauretania: USA muszą żądać natychmiastowego uwolnienia przed wyborami kandydata ruchu przeciwko niewolnictwu   Blum   2018-08-23
Wielka Brytania: Dyskryminacja wobec chrześcijańskich uchodźców   Bergman   2018-08-22
Arabski dwugłos o pokoju na Bliskim Wschodzie     2018-08-21
Izrael – nie ma takiego państwa   Koraszewski   2018-08-20
Wybielanie skrajnie prawicowego charakteru partii politycznych na Bliskim Wschodzie   Frantzman   2018-08-20
Wielka Brytania wita ekstremistów – raz za razem   Murray   2018-08-18
Demokratyczna republika Somalilandu    Clarfield   2018-08-16
Chomsky nazywa rosyjską ingerencję dowcipem – zgadnijcie, kogo obwinia?   Dershowitz   2018-08-09
Mój problem z białością   Valdary   2018-08-08
O demokracji   Rosenthal   2018-08-07
Walka z ogniem pod ogniem     2018-08-06
Arabski polityk: Arabowie przegrali wojny i muszą zapłacić cenę     2018-08-05
Znów więcej „Nigdy więcej”   Koraszewski   2018-08-04
Turcja Erdoğana: niechciana w ziemiach arabskich   Bekdil   2018-08-02
Syryjscy działacze o Ahed Tamimi   Frantzman   2018-08-01
Wielkie urojenie brytyjskiego Foreign Office   Murray   2018-07-31
Spustoszenie i zaprzeczenie: Kambodża i akademicka lewica   Blackwell   2018-07-28
Perwersyjna i nikczemna broń - palestyńscy uchodźcy   Rosenthal   2018-07-27
Gdzie Rzym, gdzie Krym, czyli słów kilka o spotkaniach na szczytach   Koraszewski   2018-07-26
 Elektroniczne papierosy i ograniczanie szkód   Ridley   2018-07-25
Żydzi i marzenie wszystkich rdzennych ludów   Bellerose   2018-07-25
Niewypowiedziane wojny przeciwko Izraelowi: Niemcy Wschodnie i skrajna lewica Niemiec Zachodnich w latach 1967-1981: Wywiad z Jeffreyem Herfem   Herf   2018-07-24
Jak Richard Dawkins rasistą został   Koraszewski   2018-07-23
Czego chcą Arabowie? W co wierzą? Co myślą?   Roth   2018-07-23
Po co Izraelowi konstytucja?   Koraszewski   2018-07-22
Historia udaremnionego zamachu terrorystycznego   Rafizadeh   2018-07-20
Plucie na Izrael to wielki (wspierany przez państwo) biznes   Bergman   2018-07-19
Kaczka trojańska i jej wredne potomstwo   Koraszewski   2018-07-18
Futbol i inne rodzaje „postępowego” kolonializmu   Tsalic   2018-07-17
Orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka wskazują, że nie ma „prawa powrotu” i że Gaza nie jest okupowana   Amos   2018-07-16
Biskup Graham Tomlin i demonizacja Izraela   MacEoin   2018-07-13
Wyrazy uznania dla Lee Kuan Yew   Fitzgerald   2018-07-09
Czy poczucie winy zabija Zachód od środka?   Meotti   2018-07-08
Jak pomóc sąsiadom, którzy uciekają przed swoimi   Koraszewski   2018-07-06
Lata po ludobójstwie Jazydzi pilnie potrzebują pomocy   Bulut   2018-07-04
Racjonalizm przerywany, czyli mambo-jumbo wiecznie żywe   Koraszewski   2018-07-02
Oszczerstwo o niemowlęciu z Gazy: równe narracje; nierówne traktowanie   Plosker   2018-07-01
Mega-antysemici współczesnego świata   Gerstenfeld   2018-06-29
Zachodnioeuropejskie postawy wobec Żydów: raport z dużego badania     Gerstenfeld   2018-06-27
Kolejny rok suszy, czy zdążymy się obudzić?   Koraszewski   2018-06-25
Jak NGO pomagają imigrantom   Frantzman   2018-06-24
Dlaczego nie bronimy się?   Rosenthal   2018-06-23
Marsz na rzecz terroryzmu w Londynie? Żaden problem   Bergman   2018-06-21
Etniczna czystka północnego Cypru. Wyznania turecko-cypryjskiego masowego mordercy   Bulut   2018-06-19
O chorobie psychicznej i wspomaganym samobójstwie   Coyne   2018-06-18
NGO finansowane z zagranicy - władza polityczna i prawowita demokracja   Steinberg   2018-06-18
Palestyna: Oblanie egzaminu historii   Sherman   2018-06-17
Wielka Brytania: Nowa akcja na rzecz islamskich praw o bluźnierstwie?   Bergman   2018-06-16
Sport, czyli szlachetna rywalizacja   Koraszewski   2018-06-15
Gangi gwałcicieli: opowieść z zielonego Oxfordshire   Murray   2018-06-15
Odrażający antysemityzm w ONZ   Bayefsky   2018-06-11
Palestyńscy podpalacze z latawcami   Rosenthal   2018-06-10
Unijne i palestyńskie nielegalne „fakty w terenie”   Tawil   2018-06-09
Odrastające głowy hydry nazizmu   Koraszewski   2018-06-08
Iran odpłaca za ciosy Izraelowi palestyńską krwią   Kedar   2018-06-07
Kobiety są ofiarami islamskich ekstremistów   Ayari   2018-06-06
Palestyńska „zdrada”   Tawil   2018-06-05
Dobrzy Europejczycy marzą choćby o proporcjonalności   Koraszewski   2018-06-04
Jak multikulturowy, intersekcjonalny postkolonializm cofa nas do Średniowiecza   Rosenthal   2018-06-03
Kolonizowanie martwych Gazy dla teatru kadiszu   Frantzman   2018-06-01
Propalestyńskie organizacje praw człowieka gwiżdżą na Palestyńczyków i na prawa człowieka   Tawil   2018-05-31
Problem mediów z Izraelem   Rosenthal   2018-05-30
Kazania na górkach   Koraszewski   2018-05-29
Norweska NGO gubi drogę na granicy Gazy   Steinberg   2018-05-28
Samodzielnie stworzona Nakba Palestyńczyków   Yemini   2018-05-26
Pięć filarów palestynizmu   Rosenthal   2018-05-25
Pilny list otwarty do sekretarza generalnego ONZ António Gutteresa   Kalulu   2018-05-24
Palestyńczycy: prawdziwa blokada Gazy   Toameh   2018-05-23
Cywilizacja zderzeń narracji   Koraszewski   2018-05-22
Trump przestaje karmić krokodyla   Rosenthal   2018-05-22
Zachód zdradza Kurdów   Meotti   2018-05-21
Gaza, Daniel i toporna robota   Tsalic   2018-05-19
Czy media rzeczywiście rozumieją przemoc w Gazie?   Plosker   2018-05-17
Zasłona dymna: sześć tygodni przemocy na granicy Gazy   Kemp   2018-05-16
220 nalotów na Palestyńczyków; świat ziewa   Toameh   2018-05-14
Ku politycznemu wymarciu   Carmon   2018-05-11
Kiedy nawet ateiści wierzą w fatwy i zaklęcia   Koraszewski   2018-05-10
Czy Putin realizuje idee Sołżenicyna, jak sądzą niektórzy analitycy?   de Lazari   2018-05-10
Palestyńczycy: nowy zwrot w starym kłamstwie   Tawil   2018-05-09
Dlaczego jestem wdzięczny Mahmoudowi Abbasowi   Rosenthal   2018-05-08
Igrzysk, igrzysk, pal diabli chleb   Koraszewski   2018-05-07
Artykuł w “Guardianie” kwestionuje “sztywną ortodoksję” Jom Ha’atzmaut, że Izrael powinien istnieć   White   2018-05-06
Dlaczego nienawidzisz Izraela?   O'Neill   2018-05-01

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Odrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałejŚciganie bluźnierstwaRyby jaskinioweAutyzmOd niepamiętnych czasówTunezyjczycy przeciw złemu prawuDrugie prawo termodynamikiPochwała ignorancjMistyfikacja SokalaIntronizacja ChrystusaObama chrzescijanieSzelest liściCzego wam nie pokazują?Rozdzielenie religii i państwaTrwa ewolucyjne upokorzenie archeopteryksaTrucizna, kamuflaż i tęcza ewolucji


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk