Prawda

Sobota, 28 maja 2022 - 16:10

« Poprzedni Następny »


Joe Biden mówi podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ o potrzebie “suwerennego i demokratycznego państwa palestyńskiego”


Hugh Fitzgerald 2021-10-03


Joe Biden wystąpił na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ 21 września i ogłosił swoją receptę na zapewnienie przyszłości Izraela. Robert Spencer pisał o tym przemówieniu tutaj, a raport o “zobowiązaniu [Bidena] do bezpieczeństwa Izraela” jest w i24 News, z 21 września 2021:


Prezydent Joe Biden powiedział we wtorek, że sprawne, suwerenne i demokratyczne państwo palestyńskie jest “najlepszą drogą” do zapewnienia przyszłości Izraela.


Jakie jest prawdopodobieństwo, że kiedykolwiek będzie istniało „demokratyczne” państwo palestyńskie? Obecnie istnieją 22 państwa arabskie. Żadne z nich nie jest prawdziwą demokracją i jest mało prawdopodobne, że kiedyś będą.


Jeśli chodzi o palestyńskich Arabów, barbarzyńskie represje hamasowskich władców w Gazie, gdzie dysydenci są bici, więzieni, lub znikają bez śladu, mają odpowiednik na Zachodnim Brzegu w postaci represyjnych rządów AP, która w podobny sposób traktuje swoich dysydentów. Prezydenckie wybory odbyły się w AP jeden raz, w 2005 roku. Władca AP, Mahmoud Abbas, jest niezmiernie niepopularny; jego korupcja jest znana, a jego rodzina zgromadziła fortunę ponad 400 milionów dolarów. I nadal trzyma się władzy. Obecnie siedemnasty rok sprawuje swoją czteroletnią kadencję prezydenta. Jeśli protestujesz przeciwko jego rządom, prawdopodobnie zostaniesz pobity, uwięziony lub – jak to było niedawno ze znanym dysydentem, Nizarem Banatem — zabity.

“Musimy dążyć do przyszłości z pokojem i bezpieczeństwem dla wszystkich narodów na Bliskim Wschodzie” – powiedział Biden w przemówieniu do Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Dlaczego? Dlaczego musimy “dążyć do przyszłości z pokojem i bezpieczeństwem dla wszystkich narodów na Bliskim Wschodzie”? Dlaczego na Bliskim Wschodzie, a nie, powiedzmy, dla narodów w Ameryce Łacińskiej lub w Afryce? Po kosztownych fiaskach – wiele zmarnowanych bilionów dolarów – w Iraku i w Afganistanie, dokąd naiwni geostratedzy chcieli przeszczepić demokrację, czy mamy teraz podjąć się sami lub prosić świat, by dołączył do nas w beznadziejnym zadaniu zamiany Bliskiego Wschodu w Europę Zachodnią? A co z innym zestawem celów, które rzeczywiście można osiągnąć i które mają sens? Pierwszym z tych celów musi być zapobieżenie temu, co jest największym zagrożeniem: “Musimy zapewnić, że Iran nigdy nie zdobędzie broni jądrowej, nawet jeśli wymaga to militarnej akcji naszej lub naszych sojuszników”. Po drugie, powinniśmy zapewnić naszego najbliższego sojusznika: “Musimy zapewnić, że Izrael ma broń do swojej obrony i wiedzę o naszym pełnym poparciu”. Po trzecie, musimy powiedzieć palestyńskim Arabom, że nasza cierpliwość do nich kończy się: “Od teraz będziemy udzielali pomocy tylko tym, którzy przekonująco pokazali, że ani nie popierają, ani nie akceptują terroryzmu i antysemityzmu”. To znaczy, żadnych więcej antysemickich podręczników szkolnych, które Autonomia Palestyńska od dziesięcioleci obiecuje zastąpić. I znaczy to zakończenie programu „płaca za mordowanie”, którego Mahmoud Abbas przysiągł nigdy nie zakończyć.  

“Zobowiązanie Stanów Zjednoczonych do bezpieczeństwa Izraela jest bezdyskusyjne i nasze poparcie niepodległego państwa żydowskiego jest jednoznaczne” – powiedział prezydent USA.

Czy Biden nie zdaje sobie sprawy z tego, że “zobowiązanie Stanów Zjednoczonych do bezpieczeństwa Izraela” nie wydaje się całkiem “bezdyskusyjne” ani to “nasze poparcie niepodległego państwa żydowskiego” nie wydaje się jednoznaczne, kiedy jego administracja jest zdecydowania dostarczać miliony dolarów dyktatorowi AP, bezpośrednio łamiąc Taylor Force Act? To jest prawo, które miało zapobiec dawaniu amerykańskich środków pomocowych AP tak długo, jak długo wypłaca ona hojne płace uwięzionym terrorystom lub rodzinom zabitych terrorystów. Program AP “płaca za mordowanie” nie został zatrzymany; Taylor Force Act pozostaje w mocy; niemniej Biden już nie szczędzi AP pieniędzy. Łamie prawo i nikt go nie powstrzymuje. I kwestionuje własne “zobowiązanie” wobec bezpieczeństwa Izraela przez pozwolenie na program, który zarówno nagradza już dokonany terroryzm wobec państwa żydowskiego, jak zachęca do jego kontynuowania w przyszłości.


A to nie jest wszystko, co zrobił Biden, żeby osłabić i podważyć Izrael. Teraz chce ponownie otworzyć „konsulat dla Palestyńczyków” we wschodniej Jerozolimie, który został włączony do ambasady, kiedy prezydent Trump przeniósł ją do Jerozolimy. To ponowne otwarcie konsulatu pomoże legitymizowaniu palestyńskiego roszczenia do Jerozolimy jako miejsca ich przyszłej stolicy. I, co jest równie złe, Biden chce pozwolić OWP, uznanej grupie terrorystycznej, na ponowne otwarcie biura w Waszyngtonie; była to jedna z pierwszych rzeczy, do jakich wezwał Biden 28 stycznia, kiedy sprawował urząd od zaledwie tygodnia.


W jaki sposób którekolwiek z tych posunięć – wznowienie wypłat środków pomocowych bez zakończenia program “płaca za morderstwo”, ponowne otwarcie konsulatu dla Palestyńczyków, ponowne otwarcie biura OWP w Waszyngtonie – pokazuje „zobowiązanie Stanów Zjednoczonych do bezpieczeństwa Izraela”?

Nadal jednak wierzę, że rozwiązanie w postaci dwóch państw jest najlepszym sposobem zapewnienia przyszłości Izraela jako żydowskiego, demokratycznego państwa, żyjącego w pokoju obok suwerennego i demokratycznego państwa palestyńskiego” – powiedział.  


Obecnie jesteśmy daleko od tego celu, ale nigdy nie powinniśmy pozwolić sobie na zrezygnowanie z możliwości postępu”.  

Co to znaczy – “rozwiązanie w postaci dwóch państw”? Są wszelkie możliwe konfiguracje. Prezydent Trump miał „rozwiązanie w postaci dwóch państw”, ale terytorium Izraela byłoby obszerniejsze w jego wersji niż to, co ma na myśli Mahmoud Abbas, a prawdopodobnie również Joe Biden. Biden nigdy nie powiedział, jak miałoby wyglądać jego “rozwiązanie w postaci dwóch państw”. Czy Izrael zostałby zmuszony do cofnięcia się do granic zawieszenia broni z 1949 roku, które Abba Eban nazywał “liniami Auschwitz,” dając Izraelowi zaledwie 15-kilometrową talię od Kalkilji do morza? Czy Biden poparłby Izrael, gdyby państwo żydowskie nalegało, że dla posiadania “bezpiecznych [tj. dających się obronić] i uznanych granic”, jak stanowi Rezolucja 242 ONZ, musi zatrzymać Dolinę Jordanu, jak również duże bloki osiedli na Zachodnim Brzegu i na Wzgórzach Golan (anektowanych w 1981 roku)?


Oto inny sposób spojrzenia na wojnę Arabów przeciwko Izraelowi: nie istnieje żadne rozwiązanie. Nie ma rozwiązania w postaci jednego państwa, nie ma w postaci dwóch państw. Biden musi zrozumieć, że nie istnieje “problem”, który da się “rozwiązać”, a raczej jest „sytuacja”, z którą trzeba „dawać sobie jakoś radę”. Tak jak USA podczas zimnej wojny trzymały Związek Radziecki w szachu poprzez odstraszanie, Izrael może trzymać Palestyńczyków i innych wrogów w szachu, jeśli IDF będzie zaopatrywana w broń i będzie kontrolowała terytorium, które uważa za niezbędne. To znaczy, że nie ma powrotu do 15-kilometrowej talii w terytorium Izraela. Znaczy również nie oddawanie Doliny Jordanu, nad którą kontrola jest nieodzowna dla zapobieżenia inwazji ze wschodu. Nie oddawanie Wzgórz Golan Syrii, która, jeśli kiedykolwiek odzyska to terytorium, użyje go tak jak poprzednio – jako miejsce do ostrzeliwania ogniem izraelskich farmerów w dolinie poniżej. Nie oddawanie bloków osiedli, gdzie obywatele-żołnierze – proszę pamiętać, że Izrael ma powszechną służbę wojskową - przez samą swoją obecność zabezpieczają Judeę i Samarię.


Wtedy Izrael będzie mógł – dzięki odstraszaniu – “żyć w pokoju” ze zgodą lub bez zgody palestyńskich Arabów, którzy nigdy nie pokazali w najmniejszym choćby stopniu, że są w stanie stworzyć funkcjonujące, „suwerenne i demokratyczne państwo”. Zamiast tego mają teraz dwa mini-państwa, oba despotyczne, których skorumpowani przywódcy – w AP i Hamas w Gazie – rzucają się wzajem do gardeł, trzymając równocześnie własną ludność w niewoli, przemocą dławiąc wszelki sprzeciw, chciwie zabierając część zagranicznej pomocy, która od dziesięcioleci pomaga im istnieć. Ani Gaza, ani rządzone przez AP części Zachodniego Brzegu nie są “zdolne do państwowego życia” w żadnym sensie bez nieustannego dopływu zagranicznej pomocy – która może nie zawsze będzie płynąć w przyszłości – i pozostają ekonomicznymi beznadziejnymi przypadkami. Nie można wyobrazić sobie, że AP i Hamas kiedykolwiek zawrą pokój, lub że ich przywódcy kiedykolwiek oddadzą władzę w drodze wyborów. Daj Izraelowi broń, jakiej potrzebuje, by bronić się, włącznie z niszczycielami bunkrów na te instalacje nuklearne głęboko w górze w Fordow, zapomnij o “rozwiązaniu w postaci dwóch państw”, niechaj odstraszanie działa dla utrzymania pokoju między Izraelem a jego wrogami i, proszę Joe, zwróć swoją uwagę gdzie indziej, na cokolwiek, co trzeba zrobić, by odstraszyć Chiny, Rosję, Koreę Północną.


Joe Biden Speaks to UN General Assembly on Need for a ‘Sovereign and Democratic Palestinian State’

Jihad Watch, 25 września 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Hugh Fitzgerald

Amerykański dziennikarz, publicysta Jihad Watch


Od Redakcji „Listów z naszego sadu”

Już po radosnym wygłoszeniu przez amerykańskiego prezydenta na forum ONZ modnych bzdur Palestyńczycy wywiesili bardzo popularną w ich kraju flagę. 
Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2125 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czy da się naprawić Human Rights Watch?   Steinberg   2022-05-28
Porozmawiajmy o „nakbie” i o tym, kto jest naprawdę odpowiedzialny za cierpienie Palestyńczyków   Tobin   2022-05-27
Czy politycy mogą być racjonalni?   Koraszewski   2022-05-25
Uchodźcy, ekonomia, zazdrość i nienawiść   Koraszewski   2022-05-23
BDS: Rosja versus Izrael   Kontorovich   2022-05-22
Oszałamiające kłamstwo najbardziej wpływowego muzułmanina na świecie   Ibrahim   2022-05-21
Narcyzm moralny i psychologia porażki   Landes   2022-05-20
Dlaczego Erdoğan szantażuje NATO?   Bekdil   2022-05-19
Radości, których dostarcza antysemityzm   Garrard   2022-05-19
Dlaczego Joe Biden ma taką obsesję na punkcie izraelskich osiedli?   Flatow   2022-05-17
Bardzo potrzebny rurociąg EastMed oczekuje na zaaprobowanie   Bergman   2022-05-17
Smutek wolności utopionej w krwi   Koraszewski   2022-05-16
Jak Biden rozpoczął wojnę z MBS, a potem przyszedł żebrać   Abdul-Hussain   2022-05-14
Urok intratnej neutralności   Koraszewski   2022-05-13
Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm   Wójcik   2022-05-12
Dlaczego Rosja sądziła, że opowiadanie o “nazistach” będzie przekonujące   Franzman   2022-05-09
Rektor Princeton odrzuca wolność słowa i demonizuje jej obrońców   Klainerman   2022-05-07
Błogosławieństwo uczenia się na pamięć   Jacoby   2022-05-06
Wojna Rosji z Ukrainą: Bez szminki   Tsalic   2022-05-03
W redakcji „New York Timesa” słowo „okupowany” sprawia kłopot   Flatow   2022-05-03
Spiskowe teorie szacownego “Guardiana”   Collier   2022-05-01
Czarny Piotruś w rękawie Putina   Koraszewski   2022-04-30
Odstraszanie Chin: USA powinny uzbroić Tajwan po zęby – natychmiast   Chang   2022-04-29
Bliski Wschód: amerykańska wizja   Taheri   2022-04-28
Kursy walut w czasach putinowskiej zarazy   Koraszewski   2022-04-27
Przypomnienie o wszystkich tych palestyńskich uchodźcach   Bard   2022-04-27
Recenzja książki People Love Dead Jews     2022-04-26
Długi zbiór krótkich tematów   Rosenthal   2022-04-25
Turcja: Strzeżcie się islamistów niosących dary   Bekdil   2022-04-23
Dno nienawiści do Izraela   Levick   2022-04-22
Problem z świadkami Boga i z błaznami w kapłańskich szatach   Koraszewski   2022-04-21
Sprawy, których nie zauważają apologeci Putina   Taheri   2022-04-19
Europa kocha Palestyńczyków i udaje, że nie wie dlaczego   Koraszewski   2022-04-17
„Guardian” trzyma się narracji „biernej ofiary” w sprawie arabskiej przestępczości   Levick   2022-04-16
Gaz ziemny dla Hezbollahu, ale nie dla UE?   Bryen   2022-04-15
Nie, Sekretarzu Blinken, palestyński terror nie jest “bezsensowny”   Suissa   2022-04-15
Kiedy rządy stają po stronie antysemitów   Tobin   2022-04-14
“Kiedy Biden zobaczy, że jego błędy szkodzą interesom Ameryki?”   Toameh   2022-04-13
Wielki rosyjski energetyczny przekręt   Meotti   2022-04-12
Wojna zmienia ludzi w bestie   Koraszewski   2022-04-12
To demografia, głupcze!   Bard   2022-04-10
Wykopanie Rosji z Rady Praw Człowieka ONZ jest pustym gestem   Tobin   2022-04-07
Nieskończona ignorancja wiązania potrzeb Ukrainy z izraelską Żelazną Kopułą   Frantzman   2022-04-07
Jak Unia Europejska finansuje działania na Zachodnim Brzegu łamiące międzynarodowe prawo i podważające pokój   Van Koningsveld   2022-04-06
Obywatel i jego ewolucja w czasie i przestrzeni   Koraszewski   2022-04-06
Irański emerytowany generał: Rosja nie powinna być pośrednikiem w rozmowach nuklearnych     2022-04-05
Pod sztandarem walki z faszyzmem i o prawa człowieka   Koraszewski   2022-04-04
Prawdziwy powód krytykowania izraelskiej reakcji pomocowej dla Ukrainy   Altabef   2022-04-04
Oskarżenie o apartheid, Porozumienie Abrahamowe i “właściwa strona historii”     2022-04-03
Co się dzieje w gabinecie Putina?   Koraszewski   2022-04-01
Czy wywiad USA podrasowuje dowody o Iranie?   Bard   2022-03-31
PMW demaskuje żałosne “potępienie” terroru przez Abbasa   Marcus   2022-03-31
Jak Putin wydał miliony na szerzenie fałszywych informacji o szczelinowaniu   Ridley   2022-03-30
Wiara i człowieczeństwo - przypadek islamu   Koraszewski   2022-03-29
Dla Żydów fake news nie zaczynają się od Trumpa – zaczynają się od Al Dury   Amos   2022-03-28
Arabia Saudyjska i ZEA odmawiają poparcia USA przeciwko Rosji, ponieważ USA odmawiają poparcia ich przeciwko Iranowi     2022-03-28
BBC, rewizja historii i wynalezienie starożytnej Palestyny   Collier   2022-03-27
Grupa na wydziale prawa Harvardu, próbuje tak zdefiniować “apartheid”, by pasował do Izraela     2022-03-26
Czekiści z ulicy Sezamkowej   Koraszewski   2022-03-26
“Uczyńmy antyamerykańskie dyktatury znowu wielkimi”   Rafizadeh   2022-03-25
Kolejny palestyński “umiarkowany” jest zdemaskowany   Flatow   2022-03-24
Porażka odstraszania   Stewart   2022-03-24
Posłaniec z nieudanej przeszłości wskazuje ku problematycznej przyszłości   Tobin   2022-03-23
Jak odstraszyć wystraszonego, że nie dość straszy?   Koraszewski   2022-03-21
Czechosłowacka opcja   Rosenthal   2022-03-20
Zwycięzcą w wojnie z Ukrainą nie będzie Rosja ani Ameryka. Będą nim Chiny   Stern   2022-03-19
Jeśli chcesz prawdziwego pokoju, nie nalegaj na podział Jerozolimy, @USAmnIsrael     2022-03-19
Dlaczego świat tak bardzo obchodzi to, co Izrael robi w sprawie Ukrainy?   Tobin   2022-03-18
Amnesty International przyznaje, że chce zniszczenia Izraela   Collier   2022-03-17
Wymyślanie dyskryminacji tam gdzie jej nie ma   Abdul-Hussain   2022-03-16
Przeciwstawianie się Putinowi jest czymś więcej niż sympatią dla słabszego   Tobin   2022-03-15
Sonata na cztery kałachy i czołg   Koraszewski   2022-03-15
Nowa Wielka Gra   i Hügo Krüger   2022-03-14
Reakcje “przebudzonych” na wojnę w Ukrainie   Goska   2022-03-14
Coraz więcej i więcej…   Bard   2022-03-13
To nie jest irańska umowa Obamy. To jest coś dużo, dużo gorszego   Noronha   2022-03-12
Eksperci szukający zrozumienia   Koraszewski   2022-03-10
“Między Kijowem a Gazą” – ukrainizacja palestyńskiej narracji     2022-03-09
Ruch Putina na rzecz podkopania obudzonego Zachodu   Blum   2022-03-08
Putin i prawo niezamierzonych konsekwencji   Taheri   2022-03-08
Następnym celem zastraszania przez Rosję może być Izrael   Svetlova   2022-03-06
Dlaczego irańscy mułłowie są zachwyceni nuklearną umową z Bidenem   Rafizadeh   2022-03-05
Niemcy w historycznym zwrocie porzucają proputinowską politykę wobec Rosji   Kern   2022-03-05
Rosyjski tyran Władimir Putin   Newell   2022-03-04
Moce sprawcze globalnego znikania   Zbierski   2022-03-04
Barbarzyńcy doszli do wniosku, że już można   Koraszewski   2022-03-02
Czego Izrael musi nauczyć się z wojny w Ukrainie   Steinberg   2022-03-01
Dlaczego Arabowie nie ufają administracji Bidena   Toameh   2022-02-27
Minął kolejny dzień wojny   Koraszewski   2022-02-27
Najlepszy sojusznik Putina   Koraszewski   2022-02-26
Spojrzeć kłamstwu w oczy   Koraszewski   2022-02-25
Katar i gry wojenne   Collins   2022-02-25
Wolność słowa w Wielkiej Brytanii?   Bergman   2022-02-24
Czy zwracamy zbyt dużo, czy zbyt mało uwagi na “Szwadron”?   Tobin   2022-02-24
Mój ojciec był idiotą   Koraszewski   2022-02-23
Pięciogwiazdkowy dżihad palestyńskich przywódców   Toameh   2022-02-22
Administracja Bidena blokuje gazociąg z Izraela do Europy   Kern   2022-02-22
Dramat mieszkańców Gazy   Fitzgerald   2022-02-19
Nie wolno zaprzeczać nazistowskim korzeniom arabskiego antysemityzmu   Julius   2022-02-17
Kto pamięta Gitę Sahgal?   Koraszewski   2022-02-17

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologia


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk