Prawda

Poniedziałek, 29 listopada 2021 - 16:00

« Poprzedni Następny »


Joe Biden mówi podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ o potrzebie “suwerennego i demokratycznego państwa palestyńskiego”


Hugh Fitzgerald 2021-10-03


Joe Biden wystąpił na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ 21 września i ogłosił swoją receptę na zapewnienie przyszłości Izraela. Robert Spencer pisał o tym przemówieniu tutaj, a raport o “zobowiązaniu [Bidena] do bezpieczeństwa Izraela” jest w i24 News, z 21 września 2021:


Prezydent Joe Biden powiedział we wtorek, że sprawne, suwerenne i demokratyczne państwo palestyńskie jest “najlepszą drogą” do zapewnienia przyszłości Izraela.


Jakie jest prawdopodobieństwo, że kiedykolwiek będzie istniało „demokratyczne” państwo palestyńskie? Obecnie istnieją 22 państwa arabskie. Żadne z nich nie jest prawdziwą demokracją i jest mało prawdopodobne, że kiedyś będą.


Jeśli chodzi o palestyńskich Arabów, barbarzyńskie represje hamasowskich władców w Gazie, gdzie dysydenci są bici, więzieni, lub znikają bez śladu, mają odpowiednik na Zachodnim Brzegu w postaci represyjnych rządów AP, która w podobny sposób traktuje swoich dysydentów. Prezydenckie wybory odbyły się w AP jeden raz, w 2005 roku. Władca AP, Mahmoud Abbas, jest niezmiernie niepopularny; jego korupcja jest znana, a jego rodzina zgromadziła fortunę ponad 400 milionów dolarów. I nadal trzyma się władzy. Obecnie siedemnasty rok sprawuje swoją czteroletnią kadencję prezydenta. Jeśli protestujesz przeciwko jego rządom, prawdopodobnie zostaniesz pobity, uwięziony lub – jak to było niedawno ze znanym dysydentem, Nizarem Banatem — zabity.

“Musimy dążyć do przyszłości z pokojem i bezpieczeństwem dla wszystkich narodów na Bliskim Wschodzie” – powiedział Biden w przemówieniu do Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Dlaczego? Dlaczego musimy “dążyć do przyszłości z pokojem i bezpieczeństwem dla wszystkich narodów na Bliskim Wschodzie”? Dlaczego na Bliskim Wschodzie, a nie, powiedzmy, dla narodów w Ameryce Łacińskiej lub w Afryce? Po kosztownych fiaskach – wiele zmarnowanych bilionów dolarów – w Iraku i w Afganistanie, dokąd naiwni geostratedzy chcieli przeszczepić demokrację, czy mamy teraz podjąć się sami lub prosić świat, by dołączył do nas w beznadziejnym zadaniu zamiany Bliskiego Wschodu w Europę Zachodnią? A co z innym zestawem celów, które rzeczywiście można osiągnąć i które mają sens? Pierwszym z tych celów musi być zapobieżenie temu, co jest największym zagrożeniem: “Musimy zapewnić, że Iran nigdy nie zdobędzie broni jądrowej, nawet jeśli wymaga to militarnej akcji naszej lub naszych sojuszników”. Po drugie, powinniśmy zapewnić naszego najbliższego sojusznika: “Musimy zapewnić, że Izrael ma broń do swojej obrony i wiedzę o naszym pełnym poparciu”. Po trzecie, musimy powiedzieć palestyńskim Arabom, że nasza cierpliwość do nich kończy się: “Od teraz będziemy udzielali pomocy tylko tym, którzy przekonująco pokazali, że ani nie popierają, ani nie akceptują terroryzmu i antysemityzmu”. To znaczy, żadnych więcej antysemickich podręczników szkolnych, które Autonomia Palestyńska od dziesięcioleci obiecuje zastąpić. I znaczy to zakończenie programu „płaca za mordowanie”, którego Mahmoud Abbas przysiągł nigdy nie zakończyć.  

“Zobowiązanie Stanów Zjednoczonych do bezpieczeństwa Izraela jest bezdyskusyjne i nasze poparcie niepodległego państwa żydowskiego jest jednoznaczne” – powiedział prezydent USA.

Czy Biden nie zdaje sobie sprawy z tego, że “zobowiązanie Stanów Zjednoczonych do bezpieczeństwa Izraela” nie wydaje się całkiem “bezdyskusyjne” ani to “nasze poparcie niepodległego państwa żydowskiego” nie wydaje się jednoznaczne, kiedy jego administracja jest zdecydowania dostarczać miliony dolarów dyktatorowi AP, bezpośrednio łamiąc Taylor Force Act? To jest prawo, które miało zapobiec dawaniu amerykańskich środków pomocowych AP tak długo, jak długo wypłaca ona hojne płace uwięzionym terrorystom lub rodzinom zabitych terrorystów. Program AP “płaca za mordowanie” nie został zatrzymany; Taylor Force Act pozostaje w mocy; niemniej Biden już nie szczędzi AP pieniędzy. Łamie prawo i nikt go nie powstrzymuje. I kwestionuje własne “zobowiązanie” wobec bezpieczeństwa Izraela przez pozwolenie na program, który zarówno nagradza już dokonany terroryzm wobec państwa żydowskiego, jak zachęca do jego kontynuowania w przyszłości.


A to nie jest wszystko, co zrobił Biden, żeby osłabić i podważyć Izrael. Teraz chce ponownie otworzyć „konsulat dla Palestyńczyków” we wschodniej Jerozolimie, który został włączony do ambasady, kiedy prezydent Trump przeniósł ją do Jerozolimy. To ponowne otwarcie konsulatu pomoże legitymizowaniu palestyńskiego roszczenia do Jerozolimy jako miejsca ich przyszłej stolicy. I, co jest równie złe, Biden chce pozwolić OWP, uznanej grupie terrorystycznej, na ponowne otwarcie biura w Waszyngtonie; była to jedna z pierwszych rzeczy, do jakich wezwał Biden 28 stycznia, kiedy sprawował urząd od zaledwie tygodnia.


W jaki sposób którekolwiek z tych posunięć – wznowienie wypłat środków pomocowych bez zakończenia program “płaca za morderstwo”, ponowne otwarcie konsulatu dla Palestyńczyków, ponowne otwarcie biura OWP w Waszyngtonie – pokazuje „zobowiązanie Stanów Zjednoczonych do bezpieczeństwa Izraela”?

Nadal jednak wierzę, że rozwiązanie w postaci dwóch państw jest najlepszym sposobem zapewnienia przyszłości Izraela jako żydowskiego, demokratycznego państwa, żyjącego w pokoju obok suwerennego i demokratycznego państwa palestyńskiego” – powiedział.  


Obecnie jesteśmy daleko od tego celu, ale nigdy nie powinniśmy pozwolić sobie na zrezygnowanie z możliwości postępu”.  

Co to znaczy – “rozwiązanie w postaci dwóch państw”? Są wszelkie możliwe konfiguracje. Prezydent Trump miał „rozwiązanie w postaci dwóch państw”, ale terytorium Izraela byłoby obszerniejsze w jego wersji niż to, co ma na myśli Mahmoud Abbas, a prawdopodobnie również Joe Biden. Biden nigdy nie powiedział, jak miałoby wyglądać jego “rozwiązanie w postaci dwóch państw”. Czy Izrael zostałby zmuszony do cofnięcia się do granic zawieszenia broni z 1949 roku, które Abba Eban nazywał “liniami Auschwitz,” dając Izraelowi zaledwie 15-kilometrową talię od Kalkilji do morza? Czy Biden poparłby Izrael, gdyby państwo żydowskie nalegało, że dla posiadania “bezpiecznych [tj. dających się obronić] i uznanych granic”, jak stanowi Rezolucja 242 ONZ, musi zatrzymać Dolinę Jordanu, jak również duże bloki osiedli na Zachodnim Brzegu i na Wzgórzach Golan (anektowanych w 1981 roku)?


Oto inny sposób spojrzenia na wojnę Arabów przeciwko Izraelowi: nie istnieje żadne rozwiązanie. Nie ma rozwiązania w postaci jednego państwa, nie ma w postaci dwóch państw. Biden musi zrozumieć, że nie istnieje “problem”, który da się “rozwiązać”, a raczej jest „sytuacja”, z którą trzeba „dawać sobie jakoś radę”. Tak jak USA podczas zimnej wojny trzymały Związek Radziecki w szachu poprzez odstraszanie, Izrael może trzymać Palestyńczyków i innych wrogów w szachu, jeśli IDF będzie zaopatrywana w broń i będzie kontrolowała terytorium, które uważa za niezbędne. To znaczy, że nie ma powrotu do 15-kilometrowej talii w terytorium Izraela. Znaczy również nie oddawanie Doliny Jordanu, nad którą kontrola jest nieodzowna dla zapobieżenia inwazji ze wschodu. Nie oddawanie Wzgórz Golan Syrii, która, jeśli kiedykolwiek odzyska to terytorium, użyje go tak jak poprzednio – jako miejsce do ostrzeliwania ogniem izraelskich farmerów w dolinie poniżej. Nie oddawanie bloków osiedli, gdzie obywatele-żołnierze – proszę pamiętać, że Izrael ma powszechną służbę wojskową - przez samą swoją obecność zabezpieczają Judeę i Samarię.


Wtedy Izrael będzie mógł – dzięki odstraszaniu – “żyć w pokoju” ze zgodą lub bez zgody palestyńskich Arabów, którzy nigdy nie pokazali w najmniejszym choćby stopniu, że są w stanie stworzyć funkcjonujące, „suwerenne i demokratyczne państwo”. Zamiast tego mają teraz dwa mini-państwa, oba despotyczne, których skorumpowani przywódcy – w AP i Hamas w Gazie – rzucają się wzajem do gardeł, trzymając równocześnie własną ludność w niewoli, przemocą dławiąc wszelki sprzeciw, chciwie zabierając część zagranicznej pomocy, która od dziesięcioleci pomaga im istnieć. Ani Gaza, ani rządzone przez AP części Zachodniego Brzegu nie są “zdolne do państwowego życia” w żadnym sensie bez nieustannego dopływu zagranicznej pomocy – która może nie zawsze będzie płynąć w przyszłości – i pozostają ekonomicznymi beznadziejnymi przypadkami. Nie można wyobrazić sobie, że AP i Hamas kiedykolwiek zawrą pokój, lub że ich przywódcy kiedykolwiek oddadzą władzę w drodze wyborów. Daj Izraelowi broń, jakiej potrzebuje, by bronić się, włącznie z niszczycielami bunkrów na te instalacje nuklearne głęboko w górze w Fordow, zapomnij o “rozwiązaniu w postaci dwóch państw”, niechaj odstraszanie działa dla utrzymania pokoju między Izraelem a jego wrogami i, proszę Joe, zwróć swoją uwagę gdzie indziej, na cokolwiek, co trzeba zrobić, by odstraszyć Chiny, Rosję, Koreę Północną.


Joe Biden Speaks to UN General Assembly on Need for a ‘Sovereign and Democratic Palestinian State’

Jihad Watch, 25 września 2021

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Hugh Fitzgerald

Amerykański dziennikarz, publicysta Jihad Watch


Od Redakcji „Listów z naszego sadu”

Już po radosnym wygłoszeniu przez amerykańskiego prezydenta na forum ONZ modnych bzdur Palestyńczycy wywiesili bardzo popularną w ich kraju flagę. 
Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1967 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Spotkanie dziewczęcego klubu książki z laureatką Pokojowej Nagrody Nobla anulowane z powodu potencjalnej „islamofobii”   Coyne   2021-11-29
Brytyjskie uniwersytety na liście plac islamskich reżimów   Meotti   2021-11-28
Umyślna ślepota wobec związków palestyńskich NGO z terrorem   Steinberg   2021-11-26
Rzecz o etyce w szkole i poza szkołą    Koraszewski   2021-11-25
Łamanie praw człowieka: Unia Europejska pozwala irańskim mułłom na całkowitą bezkarność   Rafizadeh   2021-11-23
Proces Kafki w trzech aktach   Rosenthal   2021-11-20
Zena Agha pisze do “New York Timesa”   Fitzgerald   2021-11-20
Europa przeciwko Żydom: podwykonawcy   Koraszewski   2021-11-19
Kampania Autonomii Palestyńskiej przeciwko palestyńskim NGO   Toameh   2021-11-18
Informacje o prześladowaniach chrześcijan przez muzułmanów obrażają „standardy” Facebooka   Ibrahim   2021-11-18
Były urzędnik byłego Departamentu Stanu mówi, że prawda i fałsz są równe.   Flatow   2021-11-17
UNRWA – najgorsza rzecz, jaka przydarzyła się Palestyńczykom   Marcus   2021-11-15
Dlaczego palestyńska polityka Bidena nie przyniesie pokoju   Toameh   2021-11-13
Czy ruch “przebudzonych” spycha Brytyjczyków na prawo?   Coyne   2021-11-13
"Guardian" Palsplains antysemityzm   Levick   2021-11-12
Nie uchwalajcie ustawy przeciw LGBT   Igwe   2021-11-10
“New York Times”, Izrael i “skradzione palestyńskie potrawy”   Fitzgerald   2021-11-09
Chiny: Ryzykowna zmiana ideologiczna   Taheri   2021-11-08
Niebezpieczna polityka UE wobec mułłów w Iranie   Rafizadeh   2021-11-06
„Guardian” umniejsza terror LFWP, zbywa ich związki z NGO „praw człowieka”   Levick   2021-11-05
Antyizraelska opowieść Amnesty International o Wujku Meena, skierowana do dzieci, jest jeszcze gorsza niż informowano     2021-11-04
Nawet  Szwecja zastanawia się nad dalszą pomocą dla Autonomii Palestyńskiej; a co z USA?   Flatow   2021-11-01
Śmietanka akademicka przeciwko Żydom    Collier   2021-10-31
Ulice, pomniki i gniewu nawyki   Koraszewski   2021-10-30
Mułłowie w Iranie i Chiny wzmocnieni przez administrację Bidena   Rafizadeh   2021-10-27
Miecz Damoklesa nad wolną myślą w Egipcie (i gdzie indziej)   Fernandez   2021-10-25
Konsulat USA w Jerozolimie ponownie podzieli miasto   i Maurice Hirsch   2021-10-23
Bardzo ważna książka o “Trans”   Bawer   2021-10-23
Władcy na glinianych nogach   Fernandez   2021-10-22
Koszty finansowe błędnej świadomości   Koraszewski   2021-10-20
Wielkie zwycięstwo krytycznej teorii rasy wraz z nowymi wymaganiami otrzymania dyplomu   Tobin   2021-10-20
Branie zakładników przez irański reżim: gdzie jest Zachód i ONZ?   Rafizadeh   2021-10-19
Od czegoś trzeba zacząć…   Koraszewski   2021-10-17
Marina i reszta   Łukaszewski   2021-10-14
Dlaczego USA chcą palestyńskiego konsulatu w Jerozolimie   Kontorovich   2021-10-14
Biden ignoruje stanowisko Palestyńczyków   Tawil   2021-10-13
Taniec pijanych motyli   Koraszewski   2021-10-11
Facebook – przestój i panika   Collins   2021-10-09
Aktywiści, którzy serwują połowę wiadomości   Abdul-Hussain   2021-10-08
Dalsze próby uratowania afgańskich kobiet to “jedyna rzecz, jaką możemy zrobić”   Chesler   2021-10-06
Korzenie kryzysu energetycznego   Ridley   2021-10-05
Joe Biden mówi podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ o potrzebie “suwerennego i demokratycznego państwa palestyńskiego”   Fitzgerald   2021-10-03
Jak impas w sprawie federalnego budżetu pokazał rozłam w sprawie Izraela   Tobin   2021-10-01
Kraj NATO, sojusznik Rosji i przyjaciel talibów   Bekdil   2021-09-30
Dlaczego Arabowie nie ufają już Bractwu Muzułmańskiemu?   Toameh   2021-09-29
Dlaczego Irakijczycy nienawidzą Palestyny   Abdul-Hussain   2021-09-29
Sudańskie pułapki na drodze do reform   Fernandez   2021-09-28
Nie ma powodu by przepraszać za ujawnianie hipokryzji   Bard   2021-09-25
Szczęśliwi na widok pokonanej Ameryki   Abdul-Hussain   2021-09-24
Antysemityzm  jest naszym nieszczęściem   Koraszewski   2021-09-24
Arabskie dążenia do lepszego przestrzegania praw człowieka powinny być chwalone, a nie wyśmiewane     2021-09-22
Talibowie domagają się miliarda dolarów pomocy   Fitzgerald   2021-09-21
Źródła ubóstwa narodów   Koraszewski   2021-09-20
Stanisław Lem - pisarz, który widział więcej niż inni   Ferus   2021-09-19
Jak Associated Press łagodzi obraz terrorystów Hamasu   Fitzgerald   2021-09-19
Dyskusja o antysemityzmie wymaga uczciwości   Tobin   2021-09-17
Ucieczka z Afganistanu   Rosenthal   2021-09-16
Palestyńczycy: Dlaczego środki pomocowe Bidena nie przyniosą pokoju   Toameh   2021-09-16
Dziwny apel do teoretycznie przyzwoitych   Koraszewski   2021-09-15
Nie ma niczego takiego jak palestyński terrorysta   Flatow   2021-09-13
Lepiej poczekać z nawiązywaniem stosunków z talibami   Taheri   2021-09-13
Ocena dwóch katastrof z września 2001 roku   Glick   2021-09-12
Wielka Brytania: Witamy w Średniowieczu roku 2021   Ash   2021-09-10
Nowe próby wybielania haniebnej postawy papieża Piusa XII podczas Holocaustu     2021-09-09
Długi marsz przebudzeńców   Koraszewski   2021-09-09
Opatrywanie wielkich dzieł sztuki ostrzeżeniami dla wrażliwych jest brakiem zrozumienia istoty sztuki   Tobin   2021-09-08
Co byłoby, gdyby palestyńscy uchodźcy byli …. ?   Oz   2021-09-07
Przekazanie Afganistanu talibom nie pomaga strategicznym priorytetom Ameryki; sabotuje je   Carmon   2021-09-07
Nawet antysemici kochają martwych Żydów   Koraszewski   2021-09-06
Słaby koń raz jeszcze   Jacoby   2021-09-06
Biuro podróży Bidena w Kabulu   Taheri   2021-09-04
Upadłe państwo Libanu zwalcza “normalizację” stosunków z Izraelem   Toameh   2021-09-03
Nie ma boga nad Godota, a Godek jest jego posłanką   Koraszewski   2021-09-02
Kto oślepił Mohammada Szabana?   Fitzgerald   2021-09-02
Polityka zagraniczna Bidena jest nie do utrzymania   Bard   2021-09-01
Korzenie klęski Ameryki   Glick   2021-08-29
Tożsamość i pamięć zakodowana w DNA   Ibrahim   2021-08-28
Miłość ponad kolorem skóry   Jacoby   2021-08-27
"Pan Hitler mnie oszukał"   Koraszewski   2021-08-26
Powrót pokusy socjalizmu   Jacoby   2021-08-25
Jak daleko jest Kabul od Polski?   Koraszewski   2021-08-23
BBC przewodzi światu w walce z Izraelem   Kemp   2021-08-22
Biden popiera okupację   Flatow   2021-08-21
Pomarańczowa alternatywa w czasach Internetu   Koraszewski   2021-08-21
Klęska w Afganistanie i problem uchodźców   Bekdil   2021-08-20
Ratowanie tylko jednej afgańskiej kobiety   Chesler   2021-08-17
Arabowie świętują upadek islamistów w Tunezji   Toameh   2021-08-17
Żadna “inwestycja” USA nie wypłaca tak dużych i stałych dywidend jak inwestycja w Izrael   Fithzgerald   2021-08-15
Klimat, klimat pokaż rogi…   Koraszewski   2021-08-14
Jak Zachód się zgubił   Rosenthal   2021-08-13
Rozchodzą się drogi Turcji i Zachodu   Bekdil   2021-08-12
Media porzuciły fakty, żeby mówić o “anielskich” palestyńskich aktywistach   Levick   2021-08-11
Do administracji Bidena: Żadnej wizy, żadnych negocjacji z masowym mordercą z irańskiego reżimu   Rafizadeh   2021-08-09
Inkluzywna ekskluzywność   Bawer   2021-08-07
Cicho płynie główny ściek   Koraszewski   2021-08-05
Palestyńczycy oskarżają Hamas o magazynowanie broni na cywilnych terenach   Fitzgerald   2021-08-02
Arabowie ostrzegają Bidena: Wojna z terroryzmem nie jest skończona   Toameh   2021-08-02
Robert Spencer – gwałtowny ekstremista   Koraszewski   2021-07-31
Biden i potrzeba długiej łyżki w Wiedniu   Taheri   2021-07-30
Wiara, woda, odsalanie i inne problemy   Koraszewski   2021-07-29

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo

Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk