Prawda

Poniedziałek, 25 stycznia 2021 - 01:28

« Poprzedni Następny »


Antysemici zwalczają antysemityzm: orwellowska farsa


Ruthie Blum 2020-11-28


Jeśli George Orwell przewraca się w tych dniach w grobie, to prawdopodobnie tarza się ze śmiechu tak, że doprowadza siebie i nas do łez. Nadchodzące seminarium internetowe o nienawiści do Żydów jest tylko jednym z niedawnych przykładów zjawiska, którego nie mogli przewidzieć nawet proroczy krytycy, których eseje i powieści przewidywały z mrożącą krew w żyłach poprawnością świat, jaki kształtował się od czasu II wojny światowej.

Wydarzenie zaplanowane na 15 grudnia – pod tytułem “Dismantling Antisemitism, Winning Justice” [“Demontowanie antysemityzmu, zdobycie sprawiedliwości”] – jest organizowane przez lewicową, antyizraelską NGO Jewish Voice for Peace (JVP) i moderowane przez JVP i wicedyrektorkę JVP Action, rabinkę Alissę Wise.

 

Jego równie radykalnymi współsponsorami są JVP Action, If Not Now, United Against Hate, Jewish Currents, Foundation for Middle East Peace, Arab American Institute, Jews for Racial and Economic Justice, Jewish Vote i People’s Collective for Justice and Liberation.

 

Według JVP, antysemityzm “jest używany do tworzenia podziałów i strachu [i] choć każdy może go podsycać, zawsze przynosi korzyści politykom, którzy polegają na podziałach i strachu o swoją władzę”.


Ta grupa nie musiała mówić, jakich “polityków” ma na myśli, ponieważ jest oczywiste, że są oni z obozu prezydenta USA, Donalda Trumpa. Celem tego wydarzenia online jest, jak piszą, “zbadanie, jak walczyć z antysemityzmem i przeciwko tym, którzy chcą rzucać oskarżenia o antysemityzm, by podważyć postępowe ruchy [walczące] o sprawiedliwość”.    


Raz jeszcze aluzja jest wyraźna: zespół i wyborcy Trumpa są równocześnie winni antysemityzmu i rzucania fałszywych oskarżeń o antysemityzm na niewinnych progresistów, których jedynym wykroczeniem jest dążenie do pokoju i sprawiedliwości.


Do tej “dyskusji”. której celem jest dojście do z góry przesądzonego wniosku – mianowicie, że antysemityzm szerzy republikańska prawica – sponsorzy konferencji zwerbowali czterech stosownych, antyizraelskich panelistów: Reprezentantkę Rashidę Tlaib (D-Mich.), publicystę Petera Beinarta, profesora Temple University, Marca Lamont Hilla i wykładowczynię z University of Illinois at Chicago, Barbarę Ransby.


Każdy z tych uczestników protestuje przeciwko etykietce antysemity, podczas gdy nieugięcie do potępiania zawsze wybierają Izrael – co jest kluczowym składnikiem „roboczej definicji antysemityzmu” sformułowanej przez International Holocaust Remembrance Alliance (IHRA), którego Stany Zjednoczone są członkiem.


W dodatku wszyscy sponsorzy i paneliści, tak Żydzi, jak nie-Żydzi, angażują się w działalność “intersekcjonalistyczną”, która obejmuje popieranie ruchu BDS i stawanie po stronie najgorszych elementów palestyńskiego społeczeństwa. Żaden z nich nie wydaje się zauważać, nie mówiąc już o zakłopotaniu ironią tego, że odrzucają demokratyczne państwo żydowskie na rzecz organizacji o skandalicznych notowaniach praw człowieka, w tym maltretowaniu kobiet i gejów.


Ogólnie, a poprzez tę konferencję o antysemityzmie w szczególności, te wzory “pokoju i sprawiedliwości” ucieleśniają i propagują “dwójmyślenie” i “nowomowę” Orwella – określenia wymyślone dla dystopijnego i totalitarnego uniwersum, które tak sprawnie przedstawił w swojej powieści z 1949 r., Rok 1984 – i dzięki nim są one żywe, świetnie się czują i są pełne energii.

 

Zacznijmy od Tlaib, członkini osławionego “Squad”, młodych, Demokratycznych kongresmenek. Progresistka z Michigan, socjalistka palestyńskiego pochodzenia – to dopiero oksymoron – ma wiele tytułów do sławy. Wśród nich jest T-shirt, który nosiła z duma, z mapą “Palestyny” kompletnie pokrywającej całe państwo Izrael. Jest to jednoznaczne przesłanie: Żydzi nie mają miejsca nigdzie dla państwa żydowskiego w jakichkolwiek granicach. Innymi słowy, syjonizm jest dla niej nielegalny od początku do końca.   

 

Następnie jest Beinart, autor The Crisis of Zionism. Sam opisuje siebie jako “dumnego Żyda”, który niedawno został zatrudniony przez “New York Times” jako publicysta, by ciągnąć antyizraelską agendę tej gazety. Ostatnio posunął się tak daleko, że zjechał kraje o muzułmańskiej większości, które podpisały Porozumienia Abrahamowe. Tak, ten symbol i ulubieniec antyizraelskiej lewicy, który wyrzekł się syjonizmu, jakiego nigdy nie wyznawał, napisał długi artykuł w  „Jewish Currents” o umowach o normalizacji stosunków, który zatytułował: Israel’s Repressive Diplomacy [Represyjna dyplomacja Izraela].

 

Hill—autor We Still Here: Pandemic, Policing, Protest, and Possibility – powiedział magazynowi TMZ na początku tego miesiąca, że każdy, kto głosował na Trumpa, jest rasistą. Ten uczony i analityk telewizyjny został dwa lata temu wyrzucony z CNN po wygłoszeniu przemówienia w ONZ, w którym wezwał społeczność międzynarodową do bojkotowania i wycofania inwestycji z Izraela.

 

“Mamy okazję nie tylko wyrazić solidarność słowami, ale zobowiązać się do działań politycznych, działań oddolnych i działań międzynarodowych, które dadzą nam to, czego wymaga sprawiedliwość, a jest tym Palestyna od rzeki do morza” – powiedział Hill podczas oenzetowskiego Międzynarodowego Dnia Solidarności z Narodem Palestyńskim.


Podobnie jak mapa Palestyny na koszulce Tlaib, użycie przez Hilla zwrotu “od Rzeki [Jordan] do Morza [Śródziemnego]” jest kodem na likwidację państwa żydowskiego.


Jeśli chodzi o Ransby, no cóż, jej antyizraelskie kwalifikacje są równie imponujące jak jej kolegów-panelistów. Ta otwarta orędowniczka BDS nazwała Izrael “projektem apartheidu i czystki etnicznej” i wychwalała terrorystów, którzy mordowali Żydów.


Poproszenie tej kolekcji nienawistników o zorganizowanie i udział w panelu debatującym o zwalczaniu antysemityzmu jest, jak to tweetował w niedzielę dyrektor  U.N. Watch, Hillel Neuer, “jako poproszenie Nicolása Maduro o dyskutowanie jak walczyć z narko-tyranią”.


Neuer, którego monitorowanie Organizacji Narodów Zjednoczonych niezmiernie pomaga mu w dostrzeganiu i wskazywaniu na absurdalność tego rodzaju przedsięwzięć, ma całkowicie rację. Podsumowanie tego zjawiska przez Orwella wyjaśnia jednak, jak w ogóle możliwa jest taka  niezachwiana czelność.


Bohater Roku 1984, Winston Smith, mówi czym jest dwójmyślenie: “Wiedzieć i nie wiedzieć, być świadomym całkowitej prawdy, wypowiadając starannie skonstruowane kłamstwa, żywić równocześnie dwie opinie, które znoszą się wzajemnie, wiedzieć, że są sprzeczne i wierzyć w nie obie, używać logiki przeciwko logice, odrzucać moralność równocześnie roszcząc sobie do niej pretensje…”

 

Można pocieszać się dość powszechnym wyśmiewaniem, z jakim spotkała się zapowiedź tej panelowej debaty w sprawie antysemityzmu w mediach społecznościowych, oraz rozległe relacjonowanie tego osobliwego zestawu w prasie głównego nurtu. Do czasu, kiedy ta konferencja przez Zoom rzeczywiście się odbędzie, będzie omawiana ad nauseam, czyniąc ją jeszcze bardziej przewidywalną i nonsensowną niż z całą pewnością tak czy inaczej będzie.  


Orwell byłby zadowolony z informacji, że nie wszyscy poddali się temu, co jego główny bohater nazywał “aktem hipnozy”, w którym “wojna jest pokojem, wolność jest niewolnictwem, a 2 + 2 = 5”.


“Antyizraelskość” może być nową “proizraelskością”, ale orędownicy tej reklamy podstępnej przynęty nie potrafili zakamuflować swojej nienawiści do Żydów tak dobrze, jak mieli nadzieję.  


Anti-Semites combating anti-Semitism: An Orwellian farce

JNS.Org, 24 listopada 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Dodatek od tłumaczki

 

Z Facebooka Caroline Glick, 24 listopada 2020:

 

Dla wyjaśnienia: uważam, że tytuł, jaki nienawidząca Żydów organizacja, Jewish Voice for Peace, dała swojemu panelowi, który składa się z czterech wrogów żydostwa, jest trafna (a przynajmniej początek, „Demontowanie antysemityzmu” jest trafny).   

 

"Demontowanie" w sensie “dekonstruowania”, jak w zaprzeczeniu, że antysemityzm istnieje lub że jest problemem, albo jedno i drugie. Taki jest ich cel.

 

A nawiasem mówiąc, nie mylą się, zgodnie ze swoimi bigoteryjnymi standardami. Nienawidząca Żydów lewica w całości odrzuciła rasowy antysemityzm nazistów. Zastąpili go sowieckim antysyjonizmem. Istotą obu jest to samo – nienawiść do Żydów w jej najbardziej wyrazistej, znaczącej postaci współczesnej.

 

Często zapominamy, że słowo “antysemityzm” zostało wymyślone przez żydożerców, którzy starali się dostarczyć pozorów „nauki” dla ich nowej postaci nienawiści do Żydów. Eugenika, scjentyzm i “nauka o rasie” były ostatnim krzykiem mody wśród zachodniej elity od połowy XIX wieku. Przez  zamianę Żydów w “Semitów” i nazwanie ich rasą, żydożercy mogli udawać, że nie są ksenofobami, których życie koncentruje się na obsesyjnej nienawiści do Żydów i pragnieniu unicestwienia ich. Byli po prostu intelektualistami, którzy “badali” rasę i “odkryli” – co za niespodzianka! – że Semici, to jest, Żydzi, są podludźmi i trzeba ich unicestwić.   

 

Antysyjonizm jest nową przykrywką [łajdactwa], przystosowaną do popularnego antykolonializmu modnej, progresywnej, postnacjonalistycznej, neoimperialistycznej lewicy. Nie jest tak, że nienawidzą Żydów – broń Boże! Niektórzy z ich najbliższych przyjaciół są Żydami, To tylko żydowskie państwo, to jest, centrum żydowskiego świata i największa żydowska społeczność na świecie jest wewnętrznie zła i rasistowska i musi być unicestwiona. A Żydzi poza Izraelem, którzy popierają żydowskie państwo, musza zostać wykopani z przyzwoitego towarzystwa.

 

Jestem pewna, że tych czterech żydożerców zgodzi się, że złem jest uważanie Żydów za rasę – i będą mieli rację. Powiedzą, że to, co zrobił nazizm, było bardzo złe.

 

A potem zgodzą się, że dążenie do anihilacji największej na świecie społeczności żydowskiej i światowego centrum życia żydowskiego (tj. Izraela) jest całkowicie uprawomocnione, wcale nie “antysemickie” ani rasistowskie. 

 

A więc precz z antysemityzmem i niech żyje antysyjonizm. (I śmierć Żydom.)

 Ruthie Blum

Amerykańsko-izraelska dziennikarka, publicystka Jerusalem Post.
 

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 1747 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?   Fitzgerald   2021-01-24
Rozruchy w Waszyngtonie i tłumek wieszczący “koniec Ameryki”   Taheri   2021-01-22
Rzecz o prawdzie, nauczaniu i namaszczonych   Koraszewski   2021-01-21
Dlaczego giganty Big Tech nigdy nie cenzurują zagranicznych reżimów autorytarnych?   Frantzman   2021-01-20
Izrael wraca do przyszłości   Glick   2021-01-18
Grona rozproszonego gniewu   Koraszewski   2021-01-18
Oskarżenie Izraela o “apartheid” przez B’Tselem ukrywa jego złowrogą agendę   Frantzman   2021-01-17
W obronie obiektywności i liberalizmu   Jackoby   2021-01-15
Media społecznościowe cenzorem XXI wieku.   Lindenberg   2021-01-13
Depcząc zdrowy rozsądek   Tsalic   2021-01-12
Zamach na dyskurs wieczorową porą   Koraszewski   2021-01-11
Biegnące ku dorosłości. Czyli jak szybko dojrzewają dzieci? Zbyt szybko!   Ferus   2021-01-10
Arabia Saudyjska i progi zwalniające postęp na drodze do normalizacji   Fitzgerald   2021-01-10
Szalone rady dla prezydenta Bidena   Bard   2021-01-09
Kiedy załamują się rządy prawa nikt nie jest bezpieczny   Tobin   2021-01-08
Dwa “haniebne” lata Niemiec w Radzie Bezpieczeństwa ONZ   Kern   2021-01-08
Nowy rok: lepszy czy mniej zły?   Taheri   2021-01-07
Jak antyizraelskie głosy stworzyły pełną hipokryzji, nieprawdziwą narrację o szczepionkach   Frantzman   2021-01-07
Co mówił Stalin o fałszowaniu wyborów   Greenfield   2021-01-06
Radości Paryża w czasach koronawirusa   Taheri   2021-01-05
Palestyńczycy: Międzynarodowa konferencja “pokojowa” dla wyeliminowania Izraela   Tawil   2021-01-04
Joseph Massad i “Brzydki Palestyńczyk”     2021-01-03
Czy Palestyńczycy potrafią przystosować się do zmieniających się czasów?   Tobin   2021-01-02
Zrozumienie lobby sprzeciwiającego się nowym stosunkom Izraela w Zatoce   Frantzman   2021-01-01
Otwarcie nawiasu prezydentury Bidena   Taheri   2020-12-30
Więcej niż tylko pokój – normalność   Amos   2020-12-28
Trudne lekcje Arabskiej Wiosny   i Alberto M. Fernandez   2020-12-27
Życzcie swoim chrześcijańskim znajomym Wesołych Świąt   Al-Sajf   2020-12-26
Sprawa palestyńska w oczach Libańczyka   Saghija   2020-12-26
Heretycki impuls: Zamiatin i Orwell   Moore   2020-12-25
Nowy raport o antysemityzmie online, który trzeba koniecznie przeczytać     2020-12-23
Propagandziści palestyńskich Arabów dosłownie piszą na nowo historię   Flatow   2020-12-22
Mało nas, mało nas, do pieczenia chleba   Koraszewski   2020-12-22
Europa nie może walczyć z antysemityzmem, podczas gdy ignoruje zagrożenie  Izraela   Harris   2020-12-21
Pochwała dyplomatycznych quid pro quo   Tobin   2020-12-20
Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie będą bezpieczniejsze i bardziej tolerancyjne wobec Żydów niż większość Europy?   Frantzman   2020-12-19
Kolumbowy błąd Georga Orwella   Koraszewski   2020-12-17
Czy Palestyńczycy są ofiarami “kultury anulowania”?     2020-12-16
Baronówna Sonia von Dombrowsky   Garczyński-Gąssowski   2020-12-15
Terroryzm: ostrzeżenie Iranu dla Europy   Kemp   2020-12-15
Nowa kokieteria Erdoğana: oszukańcze reformy demokratyczne   Bekdil   2020-12-14
New York Times wyciąga starą historię, by zmieszać z błotem Izrael   Miller   2020-12-13
Kobayahshi Maru, paradoks szantażysty i Trump   Amos   2020-12-10
Moralne bankructwo Banku Światowego   Hirsch   2020-12-09
Wołanie o spóźnioną sprawiedliwość dla pułkownika Larry’ego Franklina   Glick   2020-12-07
Pogromcy szarańczy szkolą Etiopczyków    Leichman   2020-12-07
Arabowie: Dlaczego UE opłakuje tego irańskiego naukowca?   Toameh   2020-12-06
Biblia w ręku ateisty - recenzja   Koraszewski   2020-12-03
Arabka pisze o głupocie odmowy normalizacji stosunków z Żydami   Mahmoud   2020-12-03
Iran, a  nie Izrael, jest wrogiem Arabów   Zajed   2020-12-02
Ziemia obiecana Baracka Obamy   Lipman   2020-12-01
Książka, której jeszcze nie możesz przeczytać   Pandavar   2020-12-01
Zamachowcy, demokraci i potępieńcze łkania   Koraszewski   2020-11-30
Antysemici zwalczają antysemityzm: orwellowska farsa   Blum   2020-11-28
Czy Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się finansować palestyńskie organizacje terrorystyczne?   Hirsch   2020-11-26
Odkrywając pokój w Dubaju   Yemini   2020-11-25
Izrael jest besztany za opór przeciwko arabskiej kolonizacji   Rosenthal   2020-11-24
Usprawiedliwianie muzułmańskiej wściekłości na karykatury Mahometa   Saghieh   2020-11-23
Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael   Collier   2020-11-21
Urojenie osobistej dyplomacji   Tobin   2020-11-20
Iran: Mułłowie świętują w nadziei na powrót do bomby nuklearnej   Rafizadeh   2020-11-20
Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza   Koraszewski   2020-11-19
Pluralistyczna Europa odrzuciła wojny religijne, a teraz poddaje się „potworowi” ekstremistycznego, politycznego islamu   Abdel-Samad   2020-11-18
W wasze ręce, czyli moja nowa książka   Koraszewski   2020-11-17
Historyczna Palestyna: czyli co należy wiedzieć!   Oz   2020-11-17
Wybory 2020 były okropne   Glick   2020-11-16
Amerykańsko-żydowsko-radzieckie doświadczenie   Tabarovsky   2020-11-15
Muzułmanie: Meczet Al-Aksa nie należy do Palestyńczyków   Toameh   2020-11-14
Muślinowa kurtyna samooszustwa   Koraszewski   2020-11-14
Święta wojna Erdoğana przeciw ‘niewiernej Europie’   Bekdil   2020-11-13
Gazeta “Guardian” w pełni naśladuje Electronic Intifada   Collier   2020-11-13
Dlaczego znowu głosowałam na Trumpa   Nykiel-Herbert   2020-11-12
„Co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom” -  recenzja   Kalwas   2020-11-12
Hipokryzja Demokratów szkodzi demokracji   Tobin   2020-11-11
Oblężenie Francji, 2020   Rosenthal   2020-11-10
Europa musi bezwarunkowo bronić swoich wartości   Harris   2020-11-10
Sukces Trumpa na Bliskim Wschodzie wynika z jego konkretnego (nie tylko retorycznego) poparcia dla trwałości Izraela     2020-11-09
Ataki na chrześcijan ukazują hipokryzję kontrowersji wokół  “bluźnierstwa”   Frantzman   2020-11-07
Corbyn to tylko jeden człowiek. Lewicowy antysemityzm to tradycja   Johnson   2020-11-07
Dziennikarz: rzemieślnik czy misjonarz?   Koraszewski   2020-11-06
Europa świadoma konsekwencji nadal finansuje radykalizację AP   Sucharewicz   2020-11-06
Odpowiedzialność instytucji za tsunami współczesnego antysemityzmu   Nirenstein   2020-11-05
Jak “New York Times” pomógł ukryć masowe morderstwo Stalina na Ukrainie   Tabarovsky   2020-11-04
Jak wygląda palestyńska porażka   Toameh   2020-11-04
Rzeczywisty dylemat Netanjahu (i Trumpa)   Glick   2020-11-02
Pora rozliczyć grupy “praw człowieka” za ich antysemityzm   Tobin   2020-10-30
“GUARDIAN” znowu propaguje kłamstwo o “50 rasistowskich prawach”   Levick   2020-10-29
Roosevelt i Żydzi   Rosenthal   2020-10-28
Dlaczego islam pilnie potrzebuje reformacji   Ayaan Hirsi Ali   2020-10-28
Jedna wojna i sześciu przegrywających   Taheri   2020-10-27
Zamordowanie francuskiego nauczyciela i sprawa terminologii używanej przez media   Frantzman   2020-10-26
Czy koniec wojen o ropę naftową?   Koraszewski   2020-10-24
Zakup Chevron jest kolejnym gwoździem do trumny ruchu BDS   Tobin   2020-10-21
Całkowicie nieodpowiedzialny wirus   Koraszewski   2020-10-21
Saeb Erekat pospiesznie przewieziony do szpitala Hadassah   Fitzgerald   2020-10-20
Media społecznościowe i radykalna wolność słowa   Rosenthal   2020-10-20
Po co Żydom państwo, a szczególnie żydowskie?   Koraszewski   2020-10-19
“Przebudzony” świat idzie na wojnę przeciwko Wonder Woman   Tobin   2020-10-18
Arabia Saudyjska: My także mamy dosyć Palestyńczyków   Toameh   2020-10-17
Pokój z Izraelem jest koniecznością   Al-Dughaither   2020-10-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk