Prawda

Poniedziałek, 25 stycznia 2021 - 02:47

« Poprzedni Następny »


Czy Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się finansować palestyńskie organizacje terrorystyczne?


Maurice Hirsch 2020-11-26

Rina Schnerb, izraelska nastolatka zamordowana przez terrorystów opłacanych przez europejskich podatników. 
Rina Schnerb, izraelska nastolatka zamordowana przez terrorystów opłacanych przez europejskich podatników. 

W sierpniu 2019 roku palestyńscy terroryści detonowali bombę przy źródle wody, mordując 17-letnia Rinę Schnerb i poważnie raniąc jej ojca i brata. Śledztwo w sprawie tego zamachu doprowadziło do aresztowania dziesiątków terrorystów z desygnowanego przez wiele krajów  jako organizacja terrorystyczna Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny (LFWP). Czterech z sześciu głównych terrorystów było nie tylko członkami LFWP, ale byli także centralnymi figurami w palestyńskich organizacjach pozarządowych (NGO), które otrzymywały znaczne środki finansowe od Unii Europejskiej.

Choć UE zaprzeczyła możliwości, że środki Unii dawane NGO, w których byli zatrudnieni ci terroryści, faktycznie finansowały zamach, po morderstwie UE oznajmiła, że dodała nowy warunek do swojego formularza z “Ogólnymi warunkami”, jakie wypełniają NGO proszące o wsparcie. Według nowych wymagań, wszystkie NGO muszą teraz zobowiązać się, że nie dopuszczą, by pieniądze UE poszły od nich do potencjalnych beneficjentów, którzy znajdują się na liście ograniczającej czyli grup uznanych przez UE za terrorystyczne:

“1.5 bis. Beneficjenci i kontrahenci grantu muszą zapewnić, że nie będzie żadnego wykrycia podwykonawców, osób fizycznych, włącznie z uczestnikami warsztatów i lub/szkoleń oraz odbiorców finansowego wsparcia osób trzecich, na listach ograniczających UE”.   

[Website of the European Commission – https://webgate.ec.europa.eu/europeaid/online-services/index.cfm?ADSSChck=1578925525617&;do=publi.detPUB&searchtype=AS&zgeo=35466&ccnt=7573876&debpub=&orderby=upd&orderbyad=Desc&nbPubliList=50&page=1&aoref=167188]   

Podczas gdy UE jako całość podjęła kroki, by zapewnić, że jej pomoc dla NGO nie finansuje palestyńskiego terroru, Palestyński Komitet Koordynacyjny Narodowej Kampanii Przeciwko Uwarunkowanemu Finansowaniu oznajmił, że Hiszpania, Francja i Irlandia zgodziły się kontynuować finansowanie palestyńskich NGO, także pod nieobecność zapewnienia, że pomoc nie jest przekazywana przez odbierającą ją palestyńską NGO do organizacji terrorystycznej, która bierze udział w mordowaniu Izraelczyków.  


Na niedawnym spotkaniu Komitet Koordynacyjny ogłosił sukces wielu organizacji członkowskich w uzyskaniu bezwarunkowego finansowania od Francji, Hiszpanii i Irlandii:  

“W tym kontekście zanotowano wiele pozytywnych wskazówek i osiągnięć kampanii. Jedną z najważniejszych z nich był sukces szeregu organizacji, które są członkami kampanii w negocjacjach z trzema darczyńcami (Francją, Hiszpanią i Irlandią) [nawiasy w materiale źródłowym] pod warunkiem, że pojawią się w innych kontraktach, które zostaną zastąpione kontraktami nie szkodzącymi palestyńskiemu prawu narodowemu. W ten sposób kampania dowiodła zdolności organizacji społeczeństwa obywatelskiego do odrzucenia wszystkich politycznych warunków finansowania. Wezwała do zjednoczenia starań palestyńskich instytucji na bazie odrzucania żądania jakichkolwiek ustępstw i rozpoczęcia dialogu z darczyńcami, żeby anulować polityczne warunki przy finansowaniu.

[Ma’an, niezależna palestyńska agencja informacyjna, 12 listopada 2020]  

Ponieważ istnieje obszerna dokumentacja wiążąca wiele palestyńskich NGO z organizacjami uznanymi przez UE za terrorystyczne, nowa klauzula finansowania z UE oznacza, że wiele palestyńskich NGO, które uprzednio otrzymywały pieniądze z UE, nie mogą ich otrzymywać w przyszłości.  


Autonomia Palestyńska i inni palestyńscy przywódcy odrzucili podstawową, antyterrorystyczną klauzulę finansowania, ponieważ odmawiają zaakceptowania , że uznane za terrorystyczne organizacje, takie jak LFWP, Hamas i Palestyński Islamski Dżihad istotnie są organizacjami terrorystycznymi. Zamiast tego mówią o nich jedynie jako o “palestyńskich frakcjach”. Jak niedawno ujawniła Palestinian Media Watch, wśród palestyńskich NGO, które odmówiły zaakceptowania warunku, mającego nie dopuścić, by pieniądze UE były przekazywane uznanym grupom terrorystycznym, jest palestyńska gałąź Defense of the Child International (DCI-P). Choć można by zakładać, że chronienie dzieci z natury obejmuje potępienie organizacji terrorystycznych, fakt, że DCI-P odmawia wyrażenia zgody na nową klauzulę, jest prawdopodobnie dowodem domniemanych związków tej organizacji z LFWP.   


Jeśli to prawda, informacja, że Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się anulować klauzulę UE przeciwko finansowaniu terroryzmu, jest szczególnie niepokojąca. Czy te trzy kraje nie znalazły palestyńskich organizacji bez związków z organizacjami terror? Czy tylko nie obchodzi ich, że ich pieniądze będą używane przez palestyńskie NGO, by zamordować więcej izraelskich dzieci?  

Poniżej jest dłuższy fragment z doniesienia twierdzącego, że Francja, Hiszpania i Irlandia ignorują zasady UE i warunki finansowania:

Tytuł: “Narodowa kampania przeciwko uwarunkowanemu finansowaniu: wojna przeciwko [uwarunkowanemu] finansowaniu jest długofalowym działaniem, które wymaga ciągłego odrzucania politycznego szantażu”


“Komitet koordynacyjny narodowej kampanii przeciwko uwarunkowanemu finansowaniu odbył spotkanie we wtorek [10 listopada 2020] w celu przedyskutowania istotnego rozwoju sytuacji w sprawie warunków finansowania i metod działań kampanii.


W tym kontekście zanotowano wiele pozytywnych wskazówek i osiągnięć kampanii. Jedną z najważniejszych z nich był sukces szeregu organizacji, które są członkami kampanii w negocjacjach z trzema darczyńcami (Francją, Hiszpanią i Irlandią) [nawiasy w materiale źródłowym] pod warunkiem, że pojawią się w innych kontraktach, które zostaną zastąpione kontraktami nie szkodzącymi palestyńskiemu prawu narodowemu (chodzi o kontrakty wymagające od palestyńskich NGO, by potępiły organizacje terrorystyczne w celu otrzymania europejskiego finansowania - Red.) W ten sposób kampania dowiodła zdolności organizacji społeczeństwa obywatelskiego do odrzucenia wszystkich politycznych warunków finansowania. Wezwała do zjednoczenia starań palestyńskich instytucji na bazie odrzucania żądania jakichkolwiek ustępstw i rozpoczęcia dialogu z darczyńcami, żeby anulować polityczne warunki przy finansowaniu.


Członkowie kampanii dyskutowali znaczenie dalszej działalności i spotkań na lokalnym i międzynarodowym szczeblu w celu zwrócenia uwagi na niebezpieczeństwa uwarunkowanego politycznie finansowania i jego skutki dla działalności palestyńskich organizacji społeczeństwa obywatelskiego. Przyszła działalność będzie skupiała się na szeregu spotkań z zagranicznymi ambasadami, reprezentacjami i instytucjami w celu wyjaśnienia stanowiska kampanii…


Kampania uważa Unię Europejską (UE) za odpowiedzialną za osłabienie i podziały palestyńskiego społeczeństwa obywatelskiego. Podkreśliła, że jedność była i pozostanie źródłem siły społeczeństwa obywatelskiego …


Kampania zwróci się także do państw członkowskich UE i przyjaciół Palestyny w celu zajęcia stanowiska w sprawie tych politycznych warunków”.

[Ma’an, niezależna palestyńska agencja informacyjna, 12 listopada 2020]

Have France, Spain and Ireland agreed to fund Palestinian terror organiztions?

PAL Watch, 18 listopada 2020

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Maurice Hirsch

Publicysta Palestinian Media Watch.


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj
Komentarze
1. Tylko trzy? Marek Eyal 2020-11-26


Notatki

Znalezionych 1747 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Czy Ameryka powinna wznowić finansowanie UNRWA?   Fitzgerald   2021-01-24
Rozruchy w Waszyngtonie i tłumek wieszczący “koniec Ameryki”   Taheri   2021-01-22
Rzecz o prawdzie, nauczaniu i namaszczonych   Koraszewski   2021-01-21
Dlaczego giganty Big Tech nigdy nie cenzurują zagranicznych reżimów autorytarnych?   Frantzman   2021-01-20
Izrael wraca do przyszłości   Glick   2021-01-18
Grona rozproszonego gniewu   Koraszewski   2021-01-18
Oskarżenie Izraela o “apartheid” przez B’Tselem ukrywa jego złowrogą agendę   Frantzman   2021-01-17
W obronie obiektywności i liberalizmu   Jackoby   2021-01-15
Media społecznościowe cenzorem XXI wieku.   Lindenberg   2021-01-13
Depcząc zdrowy rozsądek   Tsalic   2021-01-12
Zamach na dyskurs wieczorową porą   Koraszewski   2021-01-11
Biegnące ku dorosłości. Czyli jak szybko dojrzewają dzieci? Zbyt szybko!   Ferus   2021-01-10
Arabia Saudyjska i progi zwalniające postęp na drodze do normalizacji   Fitzgerald   2021-01-10
Szalone rady dla prezydenta Bidena   Bard   2021-01-09
Kiedy załamują się rządy prawa nikt nie jest bezpieczny   Tobin   2021-01-08
Dwa “haniebne” lata Niemiec w Radzie Bezpieczeństwa ONZ   Kern   2021-01-08
Nowy rok: lepszy czy mniej zły?   Taheri   2021-01-07
Jak antyizraelskie głosy stworzyły pełną hipokryzji, nieprawdziwą narrację o szczepionkach   Frantzman   2021-01-07
Co mówił Stalin o fałszowaniu wyborów   Greenfield   2021-01-06
Radości Paryża w czasach koronawirusa   Taheri   2021-01-05
Palestyńczycy: Międzynarodowa konferencja “pokojowa” dla wyeliminowania Izraela   Tawil   2021-01-04
Joseph Massad i “Brzydki Palestyńczyk”     2021-01-03
Czy Palestyńczycy potrafią przystosować się do zmieniających się czasów?   Tobin   2021-01-02
Zrozumienie lobby sprzeciwiającego się nowym stosunkom Izraela w Zatoce   Frantzman   2021-01-01
Otwarcie nawiasu prezydentury Bidena   Taheri   2020-12-30
Więcej niż tylko pokój – normalność   Amos   2020-12-28
Trudne lekcje Arabskiej Wiosny   i Alberto M. Fernandez   2020-12-27
Życzcie swoim chrześcijańskim znajomym Wesołych Świąt   Al-Sajf   2020-12-26
Sprawa palestyńska w oczach Libańczyka   Saghija   2020-12-26
Heretycki impuls: Zamiatin i Orwell   Moore   2020-12-25
Nowy raport o antysemityzmie online, który trzeba koniecznie przeczytać     2020-12-23
Propagandziści palestyńskich Arabów dosłownie piszą na nowo historię   Flatow   2020-12-22
Mało nas, mało nas, do pieczenia chleba   Koraszewski   2020-12-22
Europa nie może walczyć z antysemityzmem, podczas gdy ignoruje zagrożenie  Izraela   Harris   2020-12-21
Pochwała dyplomatycznych quid pro quo   Tobin   2020-12-20
Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie będą bezpieczniejsze i bardziej tolerancyjne wobec Żydów niż większość Europy?   Frantzman   2020-12-19
Kolumbowy błąd Georga Orwella   Koraszewski   2020-12-17
Czy Palestyńczycy są ofiarami “kultury anulowania”?     2020-12-16
Baronówna Sonia von Dombrowsky   Garczyński-Gąssowski   2020-12-15
Terroryzm: ostrzeżenie Iranu dla Europy   Kemp   2020-12-15
Nowa kokieteria Erdoğana: oszukańcze reformy demokratyczne   Bekdil   2020-12-14
New York Times wyciąga starą historię, by zmieszać z błotem Izrael   Miller   2020-12-13
Kobayahshi Maru, paradoks szantażysty i Trump   Amos   2020-12-10
Moralne bankructwo Banku Światowego   Hirsch   2020-12-09
Wołanie o spóźnioną sprawiedliwość dla pułkownika Larry’ego Franklina   Glick   2020-12-07
Pogromcy szarańczy szkolą Etiopczyków    Leichman   2020-12-07
Arabowie: Dlaczego UE opłakuje tego irańskiego naukowca?   Toameh   2020-12-06
Biblia w ręku ateisty - recenzja   Koraszewski   2020-12-03
Arabka pisze o głupocie odmowy normalizacji stosunków z Żydami   Mahmoud   2020-12-03
Iran, a  nie Izrael, jest wrogiem Arabów   Zajed   2020-12-02
Ziemia obiecana Baracka Obamy   Lipman   2020-12-01
Książka, której jeszcze nie możesz przeczytać   Pandavar   2020-12-01
Zamachowcy, demokraci i potępieńcze łkania   Koraszewski   2020-11-30
Antysemici zwalczają antysemityzm: orwellowska farsa   Blum   2020-11-28
Czy Francja, Hiszpania i Irlandia zgodziły się finansować palestyńskie organizacje terrorystyczne?   Hirsch   2020-11-26
Odkrywając pokój w Dubaju   Yemini   2020-11-25
Izrael jest besztany za opór przeciwko arabskiej kolonizacji   Rosenthal   2020-11-24
Usprawiedliwianie muzułmańskiej wściekłości na karykatury Mahometa   Saghieh   2020-11-23
Brytyjski rząd raz za razem opluwa Izrael   Collier   2020-11-21
Urojenie osobistej dyplomacji   Tobin   2020-11-20
Iran: Mułłowie świętują w nadziei na powrót do bomby nuklearnej   Rafizadeh   2020-11-20
Trzynastu wspaniałych pod wodzą misjonarza   Koraszewski   2020-11-19
Pluralistyczna Europa odrzuciła wojny religijne, a teraz poddaje się „potworowi” ekstremistycznego, politycznego islamu   Abdel-Samad   2020-11-18
W wasze ręce, czyli moja nowa książka   Koraszewski   2020-11-17
Historyczna Palestyna: czyli co należy wiedzieć!   Oz   2020-11-17
Wybory 2020 były okropne   Glick   2020-11-16
Amerykańsko-żydowsko-radzieckie doświadczenie   Tabarovsky   2020-11-15
Muzułmanie: Meczet Al-Aksa nie należy do Palestyńczyków   Toameh   2020-11-14
Muślinowa kurtyna samooszustwa   Koraszewski   2020-11-14
Święta wojna Erdoğana przeciw ‘niewiernej Europie’   Bekdil   2020-11-13
Gazeta “Guardian” w pełni naśladuje Electronic Intifada   Collier   2020-11-13
Dlaczego znowu głosowałam na Trumpa   Nykiel-Herbert   2020-11-12
„Co izraelscy żołnierze robią palestyńskim dzieciom” -  recenzja   Kalwas   2020-11-12
Hipokryzja Demokratów szkodzi demokracji   Tobin   2020-11-11
Oblężenie Francji, 2020   Rosenthal   2020-11-10
Europa musi bezwarunkowo bronić swoich wartości   Harris   2020-11-10
Sukces Trumpa na Bliskim Wschodzie wynika z jego konkretnego (nie tylko retorycznego) poparcia dla trwałości Izraela     2020-11-09
Ataki na chrześcijan ukazują hipokryzję kontrowersji wokół  “bluźnierstwa”   Frantzman   2020-11-07
Corbyn to tylko jeden człowiek. Lewicowy antysemityzm to tradycja   Johnson   2020-11-07
Dziennikarz: rzemieślnik czy misjonarz?   Koraszewski   2020-11-06
Europa świadoma konsekwencji nadal finansuje radykalizację AP   Sucharewicz   2020-11-06
Odpowiedzialność instytucji za tsunami współczesnego antysemityzmu   Nirenstein   2020-11-05
Jak “New York Times” pomógł ukryć masowe morderstwo Stalina na Ukrainie   Tabarovsky   2020-11-04
Jak wygląda palestyńska porażka   Toameh   2020-11-04
Rzeczywisty dylemat Netanjahu (i Trumpa)   Glick   2020-11-02
Pora rozliczyć grupy “praw człowieka” za ich antysemityzm   Tobin   2020-10-30
“GUARDIAN” znowu propaguje kłamstwo o “50 rasistowskich prawach”   Levick   2020-10-29
Roosevelt i Żydzi   Rosenthal   2020-10-28
Dlaczego islam pilnie potrzebuje reformacji   Ayaan Hirsi Ali   2020-10-28
Jedna wojna i sześciu przegrywających   Taheri   2020-10-27
Zamordowanie francuskiego nauczyciela i sprawa terminologii używanej przez media   Frantzman   2020-10-26
Czy koniec wojen o ropę naftową?   Koraszewski   2020-10-24
Zakup Chevron jest kolejnym gwoździem do trumny ruchu BDS   Tobin   2020-10-21
Całkowicie nieodpowiedzialny wirus   Koraszewski   2020-10-21
Saeb Erekat pospiesznie przewieziony do szpitala Hadassah   Fitzgerald   2020-10-20
Media społecznościowe i radykalna wolność słowa   Rosenthal   2020-10-20
Po co Żydom państwo, a szczególnie żydowskie?   Koraszewski   2020-10-19
“Przebudzony” świat idzie na wojnę przeciwko Wonder Woman   Tobin   2020-10-18
Arabia Saudyjska: My także mamy dosyć Palestyńczyków   Toameh   2020-10-17
Pokój z Izraelem jest koniecznością   Al-Dughaither   2020-10-16

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

CervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHODrzazgę źle się czytaSześć latPochodzeniePapież FranciszekSchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabija


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk