Prawda

Sobota, 9 grudnia 2023 - 12:21

« Poprzedni Następny »


Abbas musi ponieść realne konsekwencje swoich antysemickich uwag


Stephen M. Flatow 2023-09-14

Sekretarz stanu USA Antony Blinken ściska dłoń przywódcy Autonomii Palestyńskiej Mahmudowi Abbasowi w Ramallah w styczniu 2023r. (Zdjęcie: Wikipedia)
Sekretarz stanu USA Antony Blinken ściska dłoń przywódcy Autonomii Palestyńskiej Mahmudowi Abbasowi w Ramallah w styczniu 2023r. (Zdjęcie: Wikipedia)

W proteście przeciwko najnowszemu antysemickiemu przemówieniu Mahmuda Abbasa burmistrz Paryża cofnęła medal, który miasto przyznało kiedyś przewodniczącemu Autonomii Palestyńskiej. Ale jednocześnie podkreśliła, że Paryż utrzyma „partnerskie” stosunki z miastami kontrolowanymi przez AP, takimi jak Dżenin, cieszącym się złą sławą raju dla terrorystów.


Gesty, takie jak odebranie medalu, mają swoją wartość. Ale rzeczywiste konsekwencje są dużo ważniejsze. 


Niestety, jeśli chodzi o antysemityzm palestyńskich Arabów, społeczność międzynarodowa zazwyczaj reaguje symbolicznymi gestami – lub całkowitym milczeniem – zamiast rzeczywistymi konsekwencjami. I powinno już być jasne, że symboliczne gesty nie mają wpływu na Abbasa i jego towarzyszy.


W najnowszej antysemickiej tyradzie Abbas usprawiedliwiał Holokaust, argumentując, że Hitler „walczył [z Żydami] ze względu na ich rolę społeczną, a nie religię… ich rolę w społeczeństwie, która miała związek z lichwą, pieniędzmi i tak dalej”. 


Wskrzesił także stary antysemicki mit, twierdzący, że większość Żydów nie jest tak naprawdę Żydami, ale w rzeczywistości pochodzi od Chazarów, średniowiecznego plemienia azjatyckiego: „Kiedy więc słyszymy, jak mówią o semityzmie i antysemityzmie – przynajmniej Żydzi aszkenazyjscy nie są Semitami”. Dopuścił się także oszczerstwa wobec Dawida Ben-Guriona, oświadczając, że Żydzi w Iraku „nie chcieli emigrować, ale zostali do tego zmuszeni [przez Ben-Guriona] za pomocą nacisku, przymusu i morderstwa”. (Tłumaczenie przez MEMRI, Instytut Badań nad Mediami na Bliskim Wschodzie).


Zrzut ekranu z filmu Abdullaha Bahsza.
Zrzut ekranu z filmu Abdullaha Bahsza.

Ambasador Deborah Lipstadt, wysłanniczka administracji Bidena ds. monitorowania i zwalczania antysemityzmu, zażądała od Abbasa „natychmiastowych przeprosin”. Nawet propalestyńska grupa J Street oświadczyła, że Abbas „powinien natychmiast przeprosić”.


Ale zamiast przepraszać, Abbas trwa przy swoim. Agencja informacyjna AP, WAFA, wydała oświadczenie rzecznika Abbasa, Nabila Abu Rudeineha, w którym bronił on przemówienia Abbasa, twierdząc, że „był to cytat z pism historyków i autorów żydowskich, amerykańskich oraz innych”. (Nie wymienił żadnego z tych rzekomych historyków ani autorów.) 


Rzecznik Abbasa również odrzucił wszelką krytykę jego antysemickiej tyrady: „Wyrażamy nasze zdecydowane potępienie i oburzenie tą szaleńczą kampanią polegającą wyłącznie na cytowaniu cytatów akademickich i historycznych” – powiedział Abu Rudeineh w imieniu Abbasa.


Istnieje hebrajskie wyrażenie, które można przetłumaczyć jako „Byłem już na tym filmie”. Co jakiś czas do zachodniej prasy wycieka jedna z antysemickich tyrad Abbasa; urzędnicy i organizacje potępiają go i żądają przeprosin; on odmawia przeprosin; i nie ma żadnych konsekwencji – więc oczywiście robi to ponownie.


W maju 2018 r. Abbas wygłosił przemówienie na konferencji Palestyńskiej Rady Narodowej OWP. Powiedział między innymi, że Żydzi mieszkający w Europie cierpieli od XI wieku „nie z powodu swojej religii, [ale] z powodu ich zawodów społecznych – zatem kwestia żydowska, która rozprzestrzeniła się przeciwko Żydom w całej Europie, nie była z powodu ich religii, było to spowodowane lichwą i bankami”.


J Street
 „zdecydowanie potępiła” Abbasa za jego „absurdalne antysemickie stereotypy i głęboko obraźliwe komentarze”. Jednak antysemityzm Abbasa nie zmienił polityki J Street ani na jotę. J Street w dalszym ciągu lobbowała na rzecz utworzenia „Państwa Palestyny”, na którego czele stałby ten dostarczyciel „absurdalnych antysemickich stereotypów i głęboko obraźliwych komentarzy”.


Właściwie głównym problemem J Street związanym z antysemickimi wypowiedziami Abbasa, jak wynika z komunikatu prasowego, było to, że „odwracały one uwagę od potrzeby działań międzynarodowych” w celu „popierania rozwiązania w postaci dwóch państw. Innymi słowy, jego irytujący antysemityzm staje na drodze do zapewnienia mu państwa.


Podczas wizyty w Berlinie w sierpniu 2022 r. Abbas publicznie oskarżył Izrael o dokonanie „50 Holokaustów na Palestyńczykach”. 


Ambasador Deborah Lipstadt nazwała to ostatnie oświadczenie „niedopuszczalnym” i ostrzegła, że może „mieć niebezpieczne konsekwencje i podsycać antysemityzm”. I miała rację – antysemickie wypowiedzi szefa Autonomii Palestyńskiej zachęcają do antysemityzmu wśród mas palestyńskich Arabów. Czasami ten antysemityzm wyraża się w przemocy wobec Żydów.


J Street nie tylko „zdecydowanie potępiła” oświadczenie Abbasa w Berlinie, ale także wezwała do „natychmiastowych i bezwarunkowych przeprosin”. Oczywiście, takie przeprosiny nie nadchodziły. I po raz kolejny brak przeprosin nie zmniejszył żarliwego lobbowania J Street na rzecz sprawy Abbasa.


Jeśli urzędnicy amerykańscy, organizacje żydowskie lub burmistrz Paryża poważnie myślą o walce z palestyńskim antysemityzmem, muszą nałożyć prawdziwe sankcje, a nie tylko cofnąć medal lub żądać przeprosin, które nigdy nie zostaną wydane.


Zamiast tego należy podjąć takie kroki:

• Amerykańskie organizacje żydowskie i syjonistyczne powinny ogłosić, że nie będą się już spotykać z żadnymi przedstawicielami Autonomii Palestyńskiej.

• Burmistrzowie miast europejskich współpracujących z miastami AP powinni zawiesić te partnerstwa.

• Administracja Bidena powinna przestać płacić rachunki AP. USA dają w tym roku Arabom palestyńskim 650 milionów dolarów. Prawo amerykańskie zabrania bezpośredniego przekazywania pieniędzy AP (jak długo AP płaci pensje terrorystom), więc środki są wysyłane na projekty pozarządowe, za które w przeciwnym razie AP płaciłaby – w rzeczywistości administracja Bidena płaci rachunki AP. To powinno się skończyć.


Dopóki nie zostaną wprowadzone takie znaczące sankcje, Abbas nie będzie miał żadnej motywacji, aby zaprzestać swoich antysemickich tyrad.


Link do oryginału: https://www.jpost.com/opinion/article-758556

Jerusalem Post, 12 września 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

*Stephen Flatow


Amerykański prawnik, który zainicjował szereg procesów przeciwko Islamskiej Republice Iranu w związku ze sponsorowaniem terroryzmu przez to państwo. Jego córka zginęła w zamachu terrorystycznym w 1995 roku. Wielokrotnie pomagał rządowi USA zidentyfikować organizacje, które pośredniczyły w nielegalnym przekazywaniu pieniędzy do Iranu.

Od redakcji „Listów z naszego sadu”

Amerykański dyplomata Martin Indyk, który jest jednym z głównych architektów polityki USA na Bliskim Wschodzie wydaje się być zaskoczony i zawiedziony.


[Jestem w rozpaczy nie wiedząc jak mam zareagować na głęboko antysemicką tyradę Abu Mazena (Abbasa). Jak ktoś, kto przez trzydzieści lat traktował mnie jak bliskiego przyjaciela mógł równocześnie mieć tak nienawistne poglądy na mój naród?]
[Jestem w rozpaczy nie wiedząc jak mam zareagować na głęboko antysemicką tyradę Abu Mazena (Abbasa). Jak ktoś, kto przez trzydzieści lat traktował mnie jak bliskiego przyjaciela mógł równocześnie mieć tak nienawistne poglądy na mój naród?]

Wśród licznych (na ogół drwiących) odpowiedzi była również ta:


[Jego praca doktorska była antysemicką teorią konspiracyjną. Czy byłeś pijany przez te całe trzydzieści lat?]
[Jego praca doktorska była antysemicką teorią konspiracyjną. Czy byłeś pijany przez te całe trzydzieści lat?]

Zrozpaczony Indyk będzie doradzał zrozpaczonemu Blinkenowi, że najlepiej udawać, że się przesłyszeli.

 


Skomentuj Wyślij artykuł do znajomego: Wydrukuj


Notatki

Znalezionych 2493 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Za kulisami Human Rights Watch: nienawiść i korupcjaPamięci Roberta Bernsteina, założyciela Human Rights Watch   Steinberg   2023-12-09
Najnowszy hit Pallywoodu. Jak usłużne relacje mediów o „zbombardowaniu” szpitala Al-Ahli promowały propagandę Hamasu   Landes   2023-12-07
Nagroda Nobla za terror i inne absurdy   Fernandez   2023-12-06
Gaza – kto z kim walczy i w imię czego?   Koraszewski   2023-12-05
Unia Europejska jest wspólnikiem Iranu   Rafizadeh   2023-12-05
W  Betlejem Boże Narodzenie zostało odwołane , a winni są Żydzi.     2023-12-04
Porażka zachodniego feminizmu, kiedy jest najbardziej potrzebny   Chesler   2023-12-04
Huti: kim są i dlaczego atakują Izrael?   Flatow   2023-12-03
Krótka historia długiej odpowiedzialności zbiorowej   Koraszewski   2023-12-02
Dlaczego Arabowie “zdradzili” Palestyńczyków   Toameh   2023-12-01
Coleman Hughes atakuje porównania między Palestyńczykami a walką Czarnych o wolność w Afryce Południowej i w Ameryce   Coyne   2023-12-01
Prawdziwi eksperci prawa międzynarodowego są zgodni: Hamas jest winny zbrodni wojennych i niemal na pewno ludobójstwa. Ale media ignorują ten przekaz     2023-11-30
Czerwony Krzyż po raz kolejny zawodzi Żydów   Bard   2023-11-28
“Rozwiązanie w postaci dwóch państw” oznacza terroryzm   Greenfield   2023-11-27
Niebezpieczne fantazje Bidena o państwie palestyńskim   Tobin   2023-11-26
Nie, Joe. Powierzenie ONZ odpowiedzialności za Gazę byłoby kiepskim dowcipem   Kontorovich   2023-11-24
Nagroda administracji Bidena dla Iranu w wysokości 10 miliardów dolarów: tylko małe podziękowanie za zorganizowanie wojny, zranienie 56 żołnierzy amerykańskich i próbę wypędzenia USA z Bliskiego Wschodu.   Rafizadeh   2023-11-23
Gaza moja miłość   Koraszewski   2023-11-22
Oszczerstwa o popełnianiu „ludobójstwa przez Izrael mają na celu usprawiedliwienie ewentualnego prawdziwego ludobójstwa na Żydach     2023-11-21
Dlaczego Palestyńczycy nie chcą rządzić Gazą?   Abdul-Hussain   2023-11-18
Gaza, islam i Zachód   Smith   2023-11-17
Pora, żeby Biden publicznie przyznał, że jest to wojna irańskich mułłów przeciwko Izraelowi i Stanom Zjednoczonym   Rafizadeh   2023-11-15
Amerykański front   Rosenthal   2023-11-07
Antonio Guterres nie jest najgorszym sekretarzem generalnym w historii ONZ, ale jest w czołówce   Fitzgerald   2023-11-04
Normalizacja barbarzyństwa. Społeczeństwa, które rezygnują z wolności, wkrótce zobaczą, że zastąpiła ją przemoc.   O'Neill   2023-11-03
Zamknięcie granicy przez Egipt stanowi naruszenie prawa międzynarodowego   Kontorovich   2023-11-01
Po masakrze Żydów przeprowadzonej przez Hamas „GUARDIAN” nienawidzi Żydów jeszcze bardziej   Levick   2023-10-30
Egipt i Jordania odmawiają ratowania palestyńskiego życia     2023-10-28
Wielki Zderzacz Andronów   Koraszewski   2023-10-26
Lepsze pytanie: czego prawo międzynarodowe wymaga od reszty świata w sprawie Hamasu?   Amos   2023-10-25
Właśnie przeczytałem Idź i wróć człowiekiem   Kalwas   2023-10-24
Piekło wojen miejskich nie jest unikalne dla Gazy   Brincka   2023-10-23
Kto i jak współczuje Palestyńczykom?   Koraszewski   2023-10-21
Czy powinniśmy pomagać Palestyńczykom w Gazie?   Destexhe   2023-10-18
Przyzwoici liberałowie mogą wyrządzić więcej szkody niż demonstranci popierający Hamas   Tobin   2023-10-15
List otwarty do redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” Jarosława Kurskiego   Koraszewski   2023-10-15
Najważniejsza zmiana w świecie arabskim od końca kolonializmu     2023-10-06
ONZ musi zakończyć wykluczanie Tajwanu — zanim będzie za późno   Jacoby   2023-10-05
Zakrzykiwanie cywilizowanego dialogu   Chesler   2023-10-04
Lekcje z Karabachu dla ofiar i  prześladowców   Fernandez   2023-10-04
Afryka: dzielenie kury, która znosi złote jaja   Taheri   2023-09-30
Dlaczego Palestyńczycy uciekają ze Strefy Gazy?   Tawil   2023-09-28
Nieuniknione dysproporcje   Gal   2023-09-28
Problem imigracji   Lloyd   2023-09-27
Arabscy Izraelczycy przeprowadzają się do Strefy C i rozwalają kłamstwo o „apartheidzie”     2023-09-22
Jerycho NIE jest miejscem palestyńskiego dziedzictwa   Williams   2023-09-21
Donald Tusk, „człowiek Euroislamu” w Unii Europejskiej   Lindenberg   2023-09-21
Pierwszy Sekretarz Wszystkich Narodów Świata przemówił   Koraszewski   2023-09-18
Erdoğan: ochoczy zakładnik antyzachodniej doktryny Putina   Bekdil   2023-09-16
Abbas musi ponieść realne konsekwencje swoich antysemickich uwag   Flatow   2023-09-14
Dziennikarka BBC po raz kolejny zakłada pelerynę aktywistki   Sela   2023-09-11
Kłopot z filmami idealizującymi amerykańskich komunistów   Tobin   2023-09-11
Najnowszy antyizraelski dokument prawny ONZ opiera się na kłamstwach     2023-09-07
Niewolnictwo: ostentacyjna hipokryzja BRICS wobec Czarnych Afrykanów   Trewhela   2023-09-06
Oskarżenie o islamofobię   Dawkins   2023-09-05
Kiedy Stany Zjednoczone odmawiają powiedzenia słowa „palestyński”?   Flatow   2023-09-05
Kiedy Havel spotkał Bidena   Clarke   2023-09-04
Przepływy migracyjne i prawo niezamierzonych konsekwencji   Fernandez   2023-09-02
Do dziś UNRWA nie otrzymała od Stanów Zjednoczonych 75 milionów dolarów. Zobaczymy, czy złowieszcze przewidywania się spełnią.     2023-09-02
Świat staje się wielobiegunowy   Mahjar-Barducci   2023-08-28
Sprawiedliwość wymaga uczciwych procedur   Dershowitz   2023-08-26
Krytyka porozumienia między USA a Iranem o wymianie więźniów w prasie saudyjskiej     2023-08-23
Reporter przewidział pogrom Farhud w 1939 roku     2023-08-22
Nanoracjonalizm wojen religijnych w epoce nuklearnej   Koraszewski   2023-08-21
Syndrom „Musimy coś zrobić”   Taheri   2023-08-18
Izraelskie osiedla nie są nielegalneOdpowiedź Nathanielowi Bermanowi   Kontorovich   2023-08-18
Kto rozpoczął II wojnę światową?   Jacoby   2023-08-17
Co się stało z eskalacją izraelskiej dominacji?   Pandavar   2023-08-16
List do przyjaciela i kilku innych osób   Koraszewski   2023-08-09
Barwna historia Palestyny na Twitterze   Collier   2023-08-08
Byli pracownicy Departamentu Stanu przyznają, że się myliliDlaczego więc Izrael miałby ich teraz słuchać?   Flatow   2023-08-06
„Nasz najmniej odrażający wybór”Od premiery filmu „Oppenheimer” odżyła debata na temat użycia bomby atomowej w Japonii   Jacoby   2023-08-04
Nieznośny irracjonalizm racjonalizmu   Koraszewski   2023-08-03
Robert Malley i zew Trzeciego Świata   Mansour   2023-08-01
Eskalacja agresji irańskich mułłów w Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie   Rafizadeh   2023-07-27
Administracja Bidena zostawia sojusznika USA na lodzie   Bryen   2023-07-27
Przywoływanie do porządku   Collins   2023-07-25
Dlaczego Palestyńczycy zawsze ogłaszają zwycięstwo, kiedy przegrywają?     2023-07-24
Każda umowa z Iranem wymaga zgody Kongresu   Kemp   2023-07-22
Administracja Bidena na nowo definiuje antysemityzm. I wyklucza najbardziej zgubną obecnie formę nienawiści do Żydów   Kontorovich   2023-07-22
Wizyta irańskiego prezydenta w Ameryce Łacińskiej     2023-07-21
Recenzja książki Andrzeja Koraszewskiego   Eyal-Fajtlowicz   2023-07-20
Czy kłamią, że nie wiedzą?   Koraszewski   2023-07-17
Czy ci się to podoba, czy nie, tożsamość ma znaczenie – ale która tożsamość?   Fernandez   2023-07-14
Biden podaje rękę antysemitomBojkot izraelskich instytucji akademickich jest tylko najnowszym przykładem tego, jak Departament Stanu USA niemal wypowiedział wojnę Izraelowi.   Bard   2023-07-13
Najwyższy czas przyjąć Ukrainę do NATO   Jacoby   2023-07-12
Czy Departament Stanu przestrzega prawa USA na terytoriach spornych?     2023-07-11
Co naprawdę powiedział Frederick Douglass w swoim wspaniałym przemówieniu z okazji Dnia Niepodległości   Jacoby   2023-07-11
Dziennikarstwo z użyciem płynów ustrojowych   Koraszewski   2023-07-10
Świat wysyła komunikat: Izrael powinien po prostu zaakceptować mordowanie Żydów     2023-07-08
Podczas gdy Stany Zjednoczone wzywają Izrael do „powściągliwości”, codziennie bombardują cele terrorystyczne na całym świecie     2023-07-05
Saudyjski publicysta niechętnie chwali Izrael i omawia „zjawisko Edy Cohena”     2023-07-04
Pochwała krytyków gender     2023-07-04
Wyburzenia domów przez Izrael i Egipt   Fitzgerald   2023-07-03
Ostatni upust żółci   Koraszewski   2023-07-03
Co arabscy darczyńcy dla amerykańskich uniwersytetów kupują za 10 miliardów dolarów?   Bard   2023-07-02
Krew, ropa i golf: Zachodnia hipokryzja wobec COP-28   Fernandez   2023-07-01
Misterium historycznego zakrętu   Koraszewski   2023-06-28
Chiny, Pakistan i Turcja sięgają po Kaszmir   Bulut   2023-06-27
Kto chce apartheidu? Palestyńczycy!     2023-06-25

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

Walka z malarią


Przedwyborcza kampania


Nowy ateizm


Rzeczywiste łamanie


Jest lepiej


Aburd


Rasy - konstrukt


Zielone energie


Zmiana klimatu


Pogrzebać złudzenia Oslo


Kilka poważnych...


Przeciwko autentyczności


Nowy ateizm


Lomborg


„Choroba” przywrócona przez Putina


„Przebudzeni”


Pod sztandarem


Wielki przekret


Łamanie praw człowieka


Jason Hill


Dlaczego BIden


Korzenie kryzysu energetycznegoObietnicaPytanie bez odpowiedziBohaterzy chińskiego naroduNaukowcy Unii EuropejskiejTeoria RasyPrzekupieniHeretycki impulsNie klanialCervantesWojaki Chrystusa Palestyńskie wetoWzmacnianie układu odpornościowegoWykluczenie Tajwanu z WHO


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Małgorzata, Andrzej, Henryk