Prawda

Piątek, 18 października 2019 - 10:30

« Poprzedni Następny »


Jestem muzułmaninem, jestem CharlieRashidul Bari 2015-01-19

Kobieta z ustami zaklejonymi plastrem z napisem 'Liberte' na ustach podczas marszu solidarności w Paryżu. (zdjęcie: REUTERS)
Kobieta z ustami zaklejonymi plastrem z napisem 'Liberte' na ustach podczas marszu solidarności w Paryżu. (zdjęcie: REUTERS)

Nigdy nie byłem fanem “Charlie Hebdo”, francuskiego pisma satyrycznego, które opublikowało serię satyrycznych karykatur Proroka Mahometa, ale zmieniłem stanowisko podczas krótkiej wizyty w budynku Voice of America (VOA) w Waszyngtonie 7 stycznia 2015 r.

Wyjechałem z Nowego Jorku w drogę do Waszyngtonu o 5 rano razem z synem, Soborno Isaakiem, dwuletnim geniuszem chemii. Miał udzielić wywiadu w Voice of America (VOA) o 11 i przyjechaliśmy do stolicy z 30 minutowym opóźnieniem. Serce mi galopowało, kiedy parkowałem samochód przed Smithsonian Museum.


Zastanawiając się, czy Sabrina Dona jeszcze na nas czeka, pobiegłem do windy z synem na rękach. Zatrzymali nas strażnicy i poprosili, żebym przeszedł przez detektor metalu. Kiedy przechodziłem przez urządzenie, zauważyłem, że wielu ludzi patrzy na nas podejrzliwie. A kiedy zaczęli przeszukiwał ciałko małego Soborno, zrozumiałem, że coś się stało.

Spojrzałem na ekran telewizora, który był na ścianie obok detektora metalu i zobaczyłem dwóch braci terrorystów, Saida i Cherifa Kouachi, uzbrojonych w AK-47, wdzierających się do budynku „Charlie Hebdo”. Widziałem podobny incydent 16 grudnia, kiedy siedmiu terrorystów weszło do szkoły armii pakistańskiej i zabiło ponad 130 uczniów i serce we mnie zamarło; z całego serca miałem nadzieję, że tym razem sprawcami nie będą muzułmanie.  Jestem przecież muzułmaninem. Jednak kilka sekund później usłyszałem „Allahu Akbar” i oblał mnie zimny pot. Strażnik, który nadal rewidował Soborno Isaaca, spojrzał na mnie i zapytał: „Co to znaczy?” Nie odpowiedziałem. Odjęło mi mowę.


Powinienem był jednak powiedzieć: “Allahu Akbar” znaczyło kiedyś “Bóg jest wielki”. Dzisiaj znaczy przemoc, krew i terroryzm. Dziś znaczy: “Wystrzelę rakietę z Gazy w kierunku Izraela, żeby zabić niewinnych ludzi”. Dziś znaczy: “Użyję porwanych samolotów, żeby je rozbić o Dwie Wieże”. Dziś znaczy: “Zabiję setki dzieci w szkole”, “Zabiję dziennikarzy”.

Bracia Kouachi dowiedli, że miałem rację.

Zaczęli strzelać, wykrzykując “Allahu Akbar”, zabili dziewięciu dziennikarzy na zebraniu, jak również Ahmeda Merabeta, muzułmańskiego policjanta. Kiedy zobaczyłem, jak zabijają niewinnych ludzi, zacząłem głośno łkać, a z moich oczu płynęły łzy.

Myślałem: bracia Kouachi, nie jesteście muzułmanami, nie jesteście ludźmi; jesteście zwierzętami, jesteście nikczemnymi kanaliami.  

Potem, w drodze powrotnej do Nowego Jorku, nie przestawałem zadawać sobie pytanie: jaką lekcję chcieli ci bracia dać Francji, zabijając jej dziennikarzy? Czego Francuzi mieli nauczyć się z tego terrorystycznego zamachu? Jak mogli ich zabić za robienie dowcipów z Mahometa? Zabiliście dziennikarzy, żeby uszczęśliwić Allaha? Zrobiliście tak, że Allah wygląda gorzej niż Hitler.

Zabiliście ich, żeby uszczęśliwić Proroka? Zrobiliście tak, że wygląda jak terrorysta.

Zabiliście ich, żeby zmusić Francję do szanowania islamu? Właśnie zabiliście 1,8 miliarda muzułmanów.

Chcieliście zabić wolność słowa? Zamieniliście mnie w Charlie Hebdo.

Tak, teraz jestem Charlie Hebdo, chociaż kiedyś byłem jego krytykiem. W rzeczywistości, zawsze byłem przeciwny jego karykaturom, bo stawiają Proroka Mahometa w złym świetle.

Czy karykatury “Charlie Hebdo” przedstawiają prawdę o Proroku? Nie. Czy mamy być gniewni? Absolutnie nie. Dlaczego nie? Żeby na to odpowiedzieć, musimy zrozumieć równanie: 1 Żyd = 100 muzułmanów.

Posłużmy się analogią: cała populacja na Ziemi wynosi obecnie nieco ponad 7,2 miliardy. Z tego 25 procent to muzułmanie (1,8 miliarda) podczas gdy 0,22 procenta to Żydzi (14 milionów).

Między 1901 a 2014 r. przyznano Nagrody Nobla 567 razy 889 ludziom w sześciu dziedzinach: fizyce, chemii, medycynie, pokoju, literaturze i ekonomii. Liczba żydowskich laureatów Nagrody Nobla wynosi 197, a liczba muzułmańskich laureatów wynosi 11.

Prosta arytmetyka mówi nam, że dokładnie 25% czyli 216 laureatów powinno być muzułmanami, ponieważ stanowią 25% populacji świata. Z drugiej strony, Żydzi nie powinni byli otrzymać więcej niż dwie lub trzy Nagrody Nobla. Grupa stanowiąca 0,22% populacji świata zdobyła 22% Nagród Nobla, podczas gdy grupa stanowiąca 25% zdobyła tylko 1,27%.

Pytanie jest oczywiste: dlaczego taka proporcja? Odpowiedź jest bardziej niż oczywista: edukacja młodych muzułmanów skupia się głównie na religii. W 1980 r. laureat Nagrody Nobla, Abdus Salam, przedstawił skromną propozycję, by muzułmanie powrócili do świata matematyki, nauki i techniki, by zapobiec ich marginalizacji. Przypomniał muzułmanom o konsekwencjach zaniedbywania edukacji i zbytniego skupiania się na religii oraz dławienia wolności słowa. Muzułmanie jednak odpowiedzieli ogłaszając go nie-muzułmaninem.

W proteście opuścił Pakistan i pojechał do Europy.

Gdyby Salam żył dzisiaj, nie byłby zaskoczony wydarzeniami z 7 i 9 stycznia, czyli tym, że także Europa stała się celem muzułmańskich terrorystów. Zamiast potępić taki terroryzm wiele narodów muzułmańskich na świecie świętowało ten zamach jako zemstę na dziennikarzach za obrażanie Proroka Mahometa. Junaid Thorne, kaznodzieja muzułmański, powiedział: „Jeśli chcecie cieszyć się wolnością słowa, oczekujcie, że inni będą cieszyć się wolnością czynu”.

Nie zgadzam się, nie dlatego, że uważam, iż Prorok Mahomet powinien być obrażany, ale dlatego, że mam wolność bojkotowania publikacji, które obrażają Proroka.

Muzułmanie, którzy zabijają kompletnie się mylą.

Zabijanie nie jest sposobem osiągnięcia rewanżu.

Dla sensownego odwetu nauczcie wasze dzieci kochać Isaaca Newtona i Alberta Einsteina tak, by chciały ich naśladować – zamiast burzyć Dwie Wieże, zabijać dzieci w szkole i masakrować dziennikarzy; wyeliminujcie wszystkie madrasy i zbudujcie w każdym mieście szkoły takie jak Columbia i Cambridge; inwestujcie w badania, żeby coraz więcej muzułmanów mogło zdobywać Nagrody Nobla, by wyrównać równanie do proporcji jeden Żyd = jeden muzułmanin. Tylko wtedy Europa, Ameryka, Izrael i reszta nie-muzułmańskiego świata przestanie uważać islam za religię terroru. Zobaczą ją taką, jaką rzeczywiście jest: religią ludzi wykształconych i pokoju.

Pokojowi muzułmanie powinni zrozumieć, że tak zwani dżihadyści rozpętali straszliwe zło przeciwko islamowi, kiedy zabili dziennikarzy z “Charlie Hebdo”, żydowskich klientów w sklepie i francuskich policjantów. Tak więc, muzułmanie powinni zjednoczyć się w zidentyfikowaniu rosnącego guza rakowego dżihadu i rozpowszechnić edukację jako środek eliminacji tego guza. Jeśli zjednoczą się, być może potrafią przekonać złych muzułmanów, szczególnie tych, których wychowano na fanatyków religijnych, by zrozumieli, że w życiu jest coś więcej niż religia, na przykład matematyka i nauka. Wezwanie Abdusa Salama jest tutaj właściwe: dobrzy muzułmanie na świecie, zjednoczmy się, by rozpętać edukacyjną rewolucję i pokonać muzułmańskich terrorystów, zanim będzie za późno.


I'm-Muslim and I'm Charlie

14 stycznia 2015

Tłumaczenie: Małgorzata KoraszewskaRashidul Bari

Wykładowca matematyki w Bronx Community College. Na Facebooku znajdziecie stronę “Bari Science Lab”. Jej Autor pisze: „Musiałem wyjaśnić dlaczego postanowiłem uczyć mojego dwuletniego syna, Soborno Isaaca Bari, matematyki i nauki. Oto moja odpowiedź: Robię to dlatego, że chcę aby stał się przykładem dla muzułmanów.”

Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 207 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Jak przywódcy Hamasu nabierają Palestyńczyków   Tawil   2019-10-06
Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14
Pojechałam do Izraela i nie żałuję tego     2018-08-12
Dlaczego przywódcy palestyńscy sprzeciwiają się pomaganiu własnej ludności?   Tawil   2018-07-18
Jesteśmy rasistami, ale przypisujemy to Izraelowi   Al-Sa'di   2018-07-10
Palestyńczycy: jak poprawić jakość życia?   Tawil   2018-06-30
Dlaczego my, Arabowie, musimy krzyczeć   Maroun   2018-06-27
Palestyńczycy: Ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2018-06-25
W przyszłym roku w Jerozolimie   Eid   2018-06-22
Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21
Jestem jawnym i dumnym syjonistą, bo jestem jawnym i dumnym lewicowcem   Maroun   2018-04-11
Kiedy religię przedstawia się jako ideologię, jest bardziej niebezpieczna niż broń nuklearna     2018-03-22
Grożenie terrorem nie powinno być sposobem zarabiania na życie   Darwish   2018-01-31
Arabskie reżimy przerażone wolnością w Izraelu   Meotti   2018-01-30
Odwiedzanie Izraela jest przywilejem, a nie prawem   Maroun   2018-01-20
Witajcie na Zachodzie, ale prosimy się nie integrować …    Arbabzadah   2018-01-01
Rzeczywista reakcja palestyńska na jerozolimskie przemówienie Trumpa   Tawil   2017-12-09
Do moich rodaków Libańczyków, których gniewają izraelskie bomby   Maroun   2017-11-05
Palestyńczycy zamykają w więzieniu dziennikarzy za ujawnianie korupcji   Toameh   2017-10-02
Iracki duchowny: muzułmanie są utrapieniem świata     2017-09-29
Błędem jest ograniczanie wolności myśli obywateli   Al-Salem   2017-09-28
Popieranie Izraela jest obowiązkiem lewicy   Maroun   2017-09-24
Kiedy "progresizm" miażdży kobiety muzułmańskie   Mohamed   2017-09-23
Muzułmanie amerykańscy powinni zdemaskować imamów, którzy głoszą nienawiść   Al-Hadj   2017-09-20
Ograniczanie praw kobiet: Prawa islamskie i multikulturalizm   Khan   2017-09-16
Palestyńczycy, których zachodnie media wolą nie widzieć   Toameh   2017-09-13
Ofiary islamizacji Turcji: kobiety   Bekdil   2017-09-09
Szef ONZ Guterres, media i palestyńskie fake news   Tawil   2017-09-06
Palestyńczycy: Niszczenie sądownictwa   Toameh   2017-09-04
My, muzułmanie, jesteśmy całkowicie pozbawionymi samokrytycyzmu płaczliwymi łobuzami na szkolnym podwórku   Nawaz   2017-09-02
Uderzyć w wylęgarnie terroru   Khan   2017-09-01
Musimy podjąć stanowczą decyzję     2017-08-27
Czy było etyczne ze strony Izraela NIEdeportowanie Arabów w 1948 i 1967 r.?   Maroun   2017-08-06
Zaprzeczaj Holocaustowi, ale nigdy nie kwestionuj szariatu?   Rafizadeh   2017-07-31
Problemem z wykrywaczami metalu jest to, że są one żydowskie   Maroun   2017-07-25
Islamska koncepcja “feminizmu”   Darwish   2017-07-23
UNESCO wspiera terroryzm   Tawil   2017-07-20
Modernizacja Bliskiego Wschodu jest spektakularna   Taheri   2017-07-19
Arabowie, którzy nie cenią Izraela, są głupcami   Maroun   2017-07-16
My, Arabowie, mamy cholerne szczęście, że Żydzi nie zachowują się jak Arabowie   Maroun   2017-07-15
Nadchodzi kolejna antysemicka wojna, a świat dalej odwraca głowę   Maroun   2017-07-04
Turcja bez cenzury: wojna z mediami   Bulut   2017-07-03
Jako lekarz i muzułmanin protestuję przeciw okaleczaniu kobiet   Jasser   2017-07-01
Niewygodna prawda o konflikcie izraelsko-palestyńskim   Maroun   2017-06-30
Miękki szariat w Turcji     2017-06-29
Źli przywódcy - prawdziwa tragedia Palestyńczyków   Toameh   2017-06-24
Świat musi wygnać niszczące go fantazje   Qudosi   2017-06-11
Jako Arab wstydzę się za wojnę sześciodniową   Maroun   2017-06-07
Dorastając na północ od Izraela: Jak zostałem żarliwym syjonistą   Maroun   2017-05-31
Palestyńczycy: Groźby, które Trump powinien usłyszeć   Tawil   2017-05-22
Palestyńczycy potrzebują prawdziwego poparcia   Eid   2017-05-18
Przemysł terroryzmu   Tawil   2017-04-14
Kiedy Arabowie przestaną pozwalać, by prowadzono ich jak barany?   Maroun   2017-04-12
Proszę, czy Zachód mógłby przestać stawać po stronie zbrodniarzy?   Khan   2017-04-03
Linda Sarsour to objaw poważniejszej choroby   Maroun   2017-04-02
Gość z Czarnego Lądu   Koraszewski   2017-03-31
Palestyńczycy: Puste obietnice Abbasa   Toameh   2017-03-31
Czy twardogłowa lewica jest sprzymierzona z radykalnymi islamistami?   AlSaied   2017-03-29
Jako muzułmanka zdecydowanie popieram zakaz zakwefiania   Ahmed   2017-03-28
Czego nie mówią ci o Indonezji   Lato   2017-03-27
Palestyńczycy: fałszywe informacje i “alternatywne fakty”   Tawil   2017-03-14
Antysemityzm: wpatrywanie się w mrok   Maroun   2017-03-07
Wspieranie terroryzmu pod przykrywką dziennikarstwa   Tawil   2017-03-06
Tortury za murami Jerycha   Toameh   2017-02-08
Świat ma dość muzułmańskiego ekstremizmu religijnego     2017-01-22
Dysydenci arabscy i wojna o pokój     2017-01-19
Spojrzenie Araba na pokojowy szczyt w Paryżu   Maroun   2017-01-17
Przemówienie noworoczne do świata muzułmańskiego   Darwish   2017-01-07
Kontratak liberalnych muzułmanów   Palmer   2016-12-24
Komu po drodze z Trumpem?   Koraszewski   2016-12-09
Strach przed prezydenturą Trumpa jest  przesadny   Al-Hadj   2016-11-27
Żydzi z sześcioma ramionami   Rahola   2016-11-04
Skończcie z podżeganiem przeciwko Żydom     2016-10-23
Wywiad z francuskim eseistą, Majidem Oukacha   Canlorbe   2016-10-19
Świat jest jeden i trzeba do niego dołączyć     2016-10-17
Długa walka dra Turkiego Al-Hamada   Fernandez   2016-10-13
Złe wiadomości dla nienawidzących Izraela   Toameh   2016-09-24
Wzrastające szeregi muzułmańskich syjonistów   Koraszewski   2016-08-20
Terror jest produktem ekstremizmu w mediach, meczetach i szkołach   Al-Rashed   2016-08-15

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk