Prawda

Czwartek, 19 wrzesnia 2019 - 21:00

« Poprzedni Następny »


Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?


Bassam Tawil 2018-12-15

Na zdjęciu: młodzi Palestyńczycy w Gazie przygotowują proce do ciskania kamieni na izraelskich żołnierzy po drugiej stronie granicy Gaza-Izrael 14 maja 2018 r. (Zdjęcie:  Spencer Platt/Getty Images)
Na zdjęciu: młodzi Palestyńczycy w Gazie przygotowują proce do ciskania kamieni na izraelskich żołnierzy po drugiej stronie granicy Gaza-Izrael 14 maja 2018 r. (Zdjęcie:  Spencer Platt/Getty Images)

Zgodnie z wieloletnią polityką finansowania każdego, kto dąży do zniszczenia Izraela lub zabijania Żydów, Iran postanowił płacić stypendia rodzinom Palestyńczyków ze Strefy Gazy, którzy zostali zabici podczas atakowania Izraela. Decyzja dotyczy Palestyńczyków, którzy zostali zabici, gdy atakowali żołnierzy podczas cotygodniowych, sponsorowanych przez Hamas zamieszek wzdłuż granicy między Gazą a Izraelem; zaczęli w marcu 2018 r. pod hasłem „Marsz Powrotu”.

Jakie są konsekwencje irańskiej decyzji? Iran wysyła palestyńskim rodzinom komunikat: „Jeśli chcecie pieniędzy i dobrego życia, wyślijcie swoje dzieci, żeby zginęły na granicy z Izraelem”.  Innymi słowy, Iran mówi palestyńskim rodzinom, że najlepszym sposobem poprawienia warunków życiowych jest wysyłanie dzieci, by zabiły lub zraniły Żyda. To jest komunikat, który prawdopodobnie rozejdzie się szeroko wśród Arabów, daleko poza Palestyńczykami.


Rozszerzanie irańskich wpływów na Bliski Wschód ogólnie, a na arenę palestyńską szczególnie, zaczęło się podczas administracji Obamy, która przymykała oczy na agresywne zamiary Iranu, a potem rozpoczęła politykę ugłaskiwania mułłów. Za administracji Obamy Irańczycy musieli uważać, że otrzymali przepustkę do robienia wszystkiego, co chcą. Dlatego też dzisiaj siedzą nie tylko w Strefie Gazy i w Libanie, ale także w Syrii, Jemenie, Libii i Iraku.


Niedawno Gatestone informował o planach Iranu przejęcia Strefy Gazy. W artykule wskazywano, że Iran wzmacnia związki z Hamasem i Islamskim Dżihadem, żeby zapewnić, że te dwie grupy terrorystyczne utrzymają swój żelazny uścisk nad tamtejszą palestyńską ludnością.  


Prawdopodobnie nie należało oczekiwać niczego innego od Irańczyków. Istotnie, decyzja finansowania rodzin Palestyńczyków zabitych podczas ataków na Izraelczyków jest zgodna z antysemicką i antyizraelską polityką władców Teheranu. Irańczycy wręcz przechwalają się tą decyzją. Mają nadzieję, że to posunięcie wzmocni pozycję Iranu w krajach arabskich i islamskich i pozwoli im na dalsze ingerowanie w wewnętrzne sprawy krajów Bliskiego Wschodu. 

Nie jest przypadkiem, że ogłoszono te decyzję wkrótce po tym, jak rzekomo "umiarkowany" prezydent, Hassan Rohani, nazwał Izrael "rakowym guzem" i "fałszywym reżimem" ustanowionym przez kraje zachodnie, by wesprzeć swoje interesy na Bliskim Wschodzie.  


Słowa Rohaniego są kolejnym potwierdzeniem otwarcie deklarowanego przez Iran celu zniszczenia Izraela.


Irańskim przywódcom i ich palestyńskim sojusznikom należy się pochwała za uczciwość i otwarte przedstawianie swoich zamiarów. Kilka miesięcy temu najwyższy przywódca Iranu, Ali Chamenei, nazwał Izrael "wściekłym psem" i powiedział, że świat islamski powinien zbroić się przeciwko państwu żydowskiemu.


W zeszłym roku Irańczycy odsłonili elektroniczne odliczanie, pokazujące 8411 dni do tego, co nazywają „zniszczeniem Izraela”. Przepowiednia opiera się na wypowiedzi Chameneiego z 2015 r., kiedy powiedział, że „nic” nie pozostanie z Izraela do roku 2040.


Decyzję o finansowaniu rodzin palestyńskich terrorystów ogłoszono podczas konferencji Światowego Forum Bliskości Islamskich Szkół Myśli, założonego w 1990 r. na rozkaz Chameneiego w celu pojednania różnych szkół i gałęzi islamu. O decyzji powiedział   Mohsen Araki, przewodniczący forum. Iran, powiedział, postanowił "adoptować" rodziny Palestyńczyków zabitych na granicy Gaza-Izrael. Kiedy Irańczycy mówią o „adoptowaniu” kogoś, znaczy to, że Teheran będzie opiekował się rodzinami tych, którzy za cel ataku obierają Żydów, i dostarczy tym rodzinom wszystkiego, czego potrzebują, włącznie z pieniędzmi, opieką medyczną i edukacją.  


Palestyńskie organizacje zbrojone i finansowane przez Iran, Hamas i Islamski Dżihad, szybko przyklasnęły tej decyzji, nazywając ją „pozytywnym krokiem ku zjednoczeniu muzułmanów”. Słowami przywódcy Islamskiego Dżihadu, Chaleda al-Batsza: "Naród islamski nie ma wyboru i musi być zjednoczony. Mamy nadzieję, że pozostali Arabowie i muzułmanie pójdą w te ślady i poprą marsze i zniesienie blokady [na Strefę Gazy]”.


Irańczycy zaprosili nawet na konferencję wysokich funkcjonariuszy Hamasu, sygnalizując tym trwające poparcie Teheranu dla tej gazańskiej grupy terrorystycznej, która także dąży do likwidacji Izraela. Na czele delegacji Hamasu stał Mahmoud Zahar, uważany w Strefie Gazy za "głównodowodzącego" militarnym skrzydłem Hamasu, Izaddin al-Kassam.


Zadeklarowanym celem konferencji jest wykucie jedności między muzułmanami. Dla Irańczyków i ich marionetek islamska jedność jest warunkiem koniecznym dla osiągnięcia ostatecznego celu usunięcia „rakowego guza” (Izraela) z powierzchni ziemi. Iran robi wszystko, by osiągnąć ten cel. 


Gdyby nie irańskie wsparcie, libańska, szyicka organizacja terrorystyczna nie miałaby dziesiątków tysięcy rakiet i pocisków rakietowych wycelowanych w Izrael. Gdyby nie irańskie wsparcie militarne i finansowe, Hamas, Islamski Dżihad i inne grupy terrorystyczne nie byłyby w stanie odpalić ponad 400 pocisków na Izrael w ciągu 24 godzin, jak to zrobiły w zeszłym miesiącu.


Iran dostarcza środków każdemu, kto podziela cel zlikwidowania Izraela, jaki ma Republika Islamska. Hezbollah otrzymuje miliardy dolarów od Irańczyków, żeby przygotował się do następnej wojny przeciwko Izraelowi. Hamas i Islamski Dżihad w Strefie Gazy otrzymują pomoc polityczną, finansową i militarną od Iranu, żeby kontynuowali ataki na Izrael.


Działania Iranu są skierowane nie tylko przeciwko Izraelowi, ale także przeciwko USA. Jak wyjaśnił Hussein Szeich al-Islam, wysoki rangą urzędnik w irańskim ministerstwie spraw zagranicznych: "Ta najnowsza decyzja [finansowania palestyńskich rodzin] ma na celu wspieranie Palestyńczyków w obliczu amerykańskich spisków, by wyeliminować palestyńską sprawę i prawa”.


Żeby wyjaśnić: Iranu zupełnie nie obchodzą Palestyńczycy; Iran dąży do unicestwienia Izraela, a gdyby to było możliwe, także do unicestwienia USA, jak sugeruje jego ekspansja do Ameryki Południowej.


Wydaje się, że mułłowie w Iranie nie mogą doczekać się spełnienia przepowiedni Chameneiego o zniszczeniu Izraela w 2040 roku. Irańskie pieniądze obiecane rodzinom palestyńskim mają na celu zachęcenie wszystkich Arabów i muzułmanów, by wysyłali swoje dzieci do ostrzeliwania rakietami Izraela, rzucania kamieni i bomb ogniowych na izraelskich żołnierzy.


Te pieniądze nie zostaną wydane na budowę ośrodków zdrowia ani szkół w Strefie Gazy. Iran jest gotowy prowadzić walkę przeciwko Izraelowi do ostatniego Palestyńczyka, Araba lub muzułmanina. W rzeczywistości, mułłowie mogą chcieć, by więcej Arabów i muzułmanów ginęło w celu propagowania dżihadu przeciwko Izraelowi i USA. Pytanie brzmi: czy społeczność międzynarodowa pozwoli na kontynuowanie wykonywania tego planu, czy obudzi się i zrozumie fakt, że cel Iranu jest znacznie większy niż tylko Izrael i USA?


Why Iran Funds Palestinian Terrorists

Gatestone Institute, 3 grudnia 2018

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


Bassam Tawil


Muzułmański badacz i publicysta mieszkający na Bliskim Wschodzie. 


Skomentuj     Wyślij artykuł do znajomego:     Wydrukuj


Dysydenci

Znalezionych 206 artykuły.

Tytuł   Autor   Opublikowany

Świat muzułmański walczy, a Zachód kapituluje   El-Ghazzali   2019-08-17
Jak palestyńscy przywódcy masakrują prawdę   Tawil   2019-06-18
Priorytety palestyńskich przywódców   Toameh   2019-06-14
Palestyńczycy: Kogo to naprawdę obchodzi?   Tawil   2019-02-09
Arabowie są winni Żydom dużo więcej niż 250 miliardów dolarów   Maroun   2019-02-07
Zdrada irańskich dysydentów przez Zachód   Memarsadeghi   2019-01-26
Kiedy Abbas i Hamas rzucali na siebie obelgi...   Toameh   2019-01-23
Palestyńskie dzieci: ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2019-01-05
Prawdziwa nieproporcjonalność w konflikcie Arabów z Izraelem   Maroun   2018-12-24
Mój rok na terytorium Autonomii Palestyńskiej   Gerstenfeld   2018-12-22
Dlaczego Iran finansuje palestyńskich terrorystów?   Tawil   2018-12-15
Nowa palestyńska "troska" o międzynarodowe konwencje   Tawil   2018-11-19
Nadzieja mimo arabskiego antysemityzmu   Maroun   2018-10-31
Pokonanie terroru wymaga wszechstronnej kampanii ideologicznej, kulturowej, edukacyjnej i religijnej   Al-Ansari   2018-10-22
Musicie zakazać zarzynania ofiarnych zwierząt na ulicach   Baraka   2018-08-29
W islamie Jerozolima to nie Mekka   Mohamed   2018-08-27
Tajny powód arabskiego odrzucenia żydowskiego prawa narodowego   Tawil   2018-08-14
Pojechałam do Izraela i nie żałuję tego     2018-08-12
Dlaczego przywódcy palestyńscy sprzeciwiają się pomaganiu własnej ludności?   Tawil   2018-07-18
Jesteśmy rasistami, ale przypisujemy to Izraelowi   Al-Sa'di   2018-07-10
Palestyńczycy: jak poprawić jakość życia?   Tawil   2018-06-30
Dlaczego my, Arabowie, musimy krzyczeć   Maroun   2018-06-27
Palestyńczycy: Ofiary arabskiego apartheidu   Toameh   2018-06-25
W przyszłym roku w Jerozolimie   Eid   2018-06-22
Egipski Al-Azhar upiera się przy antysemityzmie   Mohamed   2018-06-14
O tym nie słyszeliście na Zachodzie   Tawil   2018-06-13
Tak, było mi dobrze w Izraelu, kiedy Palestyńczycy ginęli w Gazie   Maroun   2018-06-02
Obalenie 25 mitów lewicy i Arabów z prespektywy lewicowego Araba   Maroun   2018-05-05
Wciągamy religię w każdy aspekt naszego życia   Hamami   2018-04-21
Palestyńczycy torturowani; media milczą   Tawil   2018-04-21
Jestem jawnym i dumnym syjonistą, bo jestem jawnym i dumnym lewicowcem   Maroun   2018-04-11
Kiedy religię przedstawia się jako ideologię, jest bardziej niebezpieczna niż broń nuklearna     2018-03-22
Grożenie terrorem nie powinno być sposobem zarabiania na życie   Darwish   2018-01-31
Arabskie reżimy przerażone wolnością w Izraelu   Meotti   2018-01-30
Odwiedzanie Izraela jest przywilejem, a nie prawem   Maroun   2018-01-20
Witajcie na Zachodzie, ale prosimy się nie integrować …    Arbabzadah   2018-01-01
Rzeczywista reakcja palestyńska na jerozolimskie przemówienie Trumpa   Tawil   2017-12-09
Do moich rodaków Libańczyków, których gniewają izraelskie bomby   Maroun   2017-11-05
Palestyńczycy zamykają w więzieniu dziennikarzy za ujawnianie korupcji   Toameh   2017-10-02
Iracki duchowny: muzułmanie są utrapieniem świata     2017-09-29
Błędem jest ograniczanie wolności myśli obywateli   Al-Salem   2017-09-28
Popieranie Izraela jest obowiązkiem lewicy   Maroun   2017-09-24
Kiedy "progresizm" miażdży kobiety muzułmańskie   Mohamed   2017-09-23
Muzułmanie amerykańscy powinni zdemaskować imamów, którzy głoszą nienawiść   Al-Hadj   2017-09-20
Ograniczanie praw kobiet: Prawa islamskie i multikulturalizm   Khan   2017-09-16
Palestyńczycy, których zachodnie media wolą nie widzieć   Toameh   2017-09-13
Ofiary islamizacji Turcji: kobiety   Bekdil   2017-09-09
Szef ONZ Guterres, media i palestyńskie fake news   Tawil   2017-09-06
Palestyńczycy: Niszczenie sądownictwa   Toameh   2017-09-04
My, muzułmanie, jesteśmy całkowicie pozbawionymi samokrytycyzmu płaczliwymi łobuzami na szkolnym podwórku   Nawaz   2017-09-02
Uderzyć w wylęgarnie terroru   Khan   2017-09-01
Musimy podjąć stanowczą decyzję     2017-08-27
Czy było etyczne ze strony Izraela NIEdeportowanie Arabów w 1948 i 1967 r.?   Maroun   2017-08-06
Zaprzeczaj Holocaustowi, ale nigdy nie kwestionuj szariatu?   Rafizadeh   2017-07-31
Problemem z wykrywaczami metalu jest to, że są one żydowskie   Maroun   2017-07-25
Islamska koncepcja “feminizmu”   Darwish   2017-07-23
UNESCO wspiera terroryzm   Tawil   2017-07-20
Modernizacja Bliskiego Wschodu jest spektakularna   Taheri   2017-07-19
Arabowie, którzy nie cenią Izraela, są głupcami   Maroun   2017-07-16
My, Arabowie, mamy cholerne szczęście, że Żydzi nie zachowują się jak Arabowie   Maroun   2017-07-15
Nadchodzi kolejna antysemicka wojna, a świat dalej odwraca głowę   Maroun   2017-07-04
Turcja bez cenzury: wojna z mediami   Bulut   2017-07-03
Jako lekarz i muzułmanin protestuję przeciw okaleczaniu kobiet   Jasser   2017-07-01
Niewygodna prawda o konflikcie izraelsko-palestyńskim   Maroun   2017-06-30
Miękki szariat w Turcji     2017-06-29
Źli przywódcy - prawdziwa tragedia Palestyńczyków   Toameh   2017-06-24
Świat musi wygnać niszczące go fantazje   Qudosi   2017-06-11
Jako Arab wstydzę się za wojnę sześciodniową   Maroun   2017-06-07
Dorastając na północ od Izraela: Jak zostałem żarliwym syjonistą   Maroun   2017-05-31
Palestyńczycy: Groźby, które Trump powinien usłyszeć   Tawil   2017-05-22
Palestyńczycy potrzebują prawdziwego poparcia   Eid   2017-05-18
Przemysł terroryzmu   Tawil   2017-04-14
Kiedy Arabowie przestaną pozwalać, by prowadzono ich jak barany?   Maroun   2017-04-12
Proszę, czy Zachód mógłby przestać stawać po stronie zbrodniarzy?   Khan   2017-04-03
Linda Sarsour to objaw poważniejszej choroby   Maroun   2017-04-02
Gość z Czarnego Lądu   Koraszewski   2017-03-31
Palestyńczycy: Puste obietnice Abbasa   Toameh   2017-03-31
Czy twardogłowa lewica jest sprzymierzona z radykalnymi islamistami?   AlSaied   2017-03-29
Jako muzułmanka zdecydowanie popieram zakaz zakwefiania   Ahmed   2017-03-28
Czego nie mówią ci o Indonezji   Lato   2017-03-27
Palestyńczycy: fałszywe informacje i “alternatywne fakty”   Tawil   2017-03-14
Antysemityzm: wpatrywanie się w mrok   Maroun   2017-03-07
Wspieranie terroryzmu pod przykrywką dziennikarstwa   Tawil   2017-03-06
Tortury za murami Jerycha   Toameh   2017-02-08
Świat ma dość muzułmańskiego ekstremizmu religijnego     2017-01-22
Dysydenci arabscy i wojna o pokój     2017-01-19
Spojrzenie Araba na pokojowy szczyt w Paryżu   Maroun   2017-01-17
Przemówienie noworoczne do świata muzułmańskiego   Darwish   2017-01-07
Kontratak liberalnych muzułmanów   Palmer   2016-12-24
Komu po drodze z Trumpem?   Koraszewski   2016-12-09
Strach przed prezydenturą Trumpa jest  przesadny   Al-Hadj   2016-11-27
Żydzi z sześcioma ramionami   Rahola   2016-11-04
Skończcie z podżeganiem przeciwko Żydom     2016-10-23
Wywiad z francuskim eseistą, Majidem Oukacha   Canlorbe   2016-10-19
Świat jest jeden i trzeba do niego dołączyć     2016-10-17
Długa walka dra Turkiego Al-Hamada   Fernandez   2016-10-13
Złe wiadomości dla nienawidzących Izraela   Toameh   2016-09-24
Wzrastające szeregi muzułmańskich syjonistów   Koraszewski   2016-08-20
Terror jest produktem ekstremizmu w mediach, meczetach i szkołach   Al-Rashed   2016-08-15
Kampania „antynormalizacji” i prawo Izraela do istnienia   Toameh   2016-08-14

« Poprzednia strona  Następna strona »
Polecane
artykuły

SchadenfreudePseudonaukowa histeria...


Panstwo etcBiły się dwa bogi


 Forma przejściowa


Wstęga Möbiusa


Przemysł produkcji kłamstw


Jesteś tym, co czytasz,Radykalne poglądy polityczne


EinsteinSocjologiaAllah stworzylUprzednie doświadczenieŻydowski exodusPRL Chrystusem narodówOdrastające głowy hydry nazizmuHomeopatia, wibracje i oszustwo


Żołnierz IDFPrawo powrotuMózg i kodowanie predyktywneNocna rozmowaWSzyscy wiedzaNieustający marszOświecenie PinkerAlternatywna medycyna zabijaKobiety ofiaramiPrometeuszmodyfikowana pszenicaArabowieRoboty będą uprawiać ziemięSumienie, czyli moralność bez smyczySkomplikowana ewolucjaArgument neuroróżnorodnościNowe badanie pamięci długotrwałej


Listy z naszego sadu
Redaktor naczelny:   Hili
Webmaster:   Andrzej Koraszewski
Współpracownicy:   Jacek, , Malgorzata, Andrzej, Marcin, Henryk